www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Пред война сме


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пред война сме
Eлтимир
Публикувано на: 13.10.2005, 10:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Копирам част дискусията във форума на Атака. Помислете.
Тема: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият (Прочетена 270 пъти)
Jordan_13
ВИП

Неактивен

Публикации: 732



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #60 -: Октомври 12, 2005, 12:40:39 pm »

ОЩЕ ПОДРОБНОСТИ ОТ СЛУЧКАТА В ТЕРВЕЛ


центъра на Тервел, общински град, само на 20 метра от полицията, два часа и половина в събота срещу неделя се бият цигани и българи. Двамата дежурни полицаи не могат да се справят с мелето.
Циганска сватба в салона на гимназия "Йордан Йовков" в Тервел приключва към 1 часа след полунощ и на тумби циганите тръгват през централната улица в града за към махалата. Сбиват се помежду си два пъти докато изминат една трета от пътя до автогарата на града.
По същото време в сладкарница на автогарата в града Ана Василева, ученичка в 12-и клас на гимназията, празнува пълнолетието си със семейството и дузина приятели общо 14 души, 8 от които момичета и 6 момчета. Единият от двамата братя на Ана излиза с приятелката си, за да я изпрати до тях след купона. В това време циганин и циганка се карат и бият пред заведението. Младежите чуват как циганинът иска двамата полицаи в патрулната кола в близост до заведението да го закарат до вкъщи, защото е пиян. Те, естествено, му отговарят, че не са таксиметрова служба. Малко поизостанал, братът на Ана извикал нещо към приятелката си. Циганите помислили, че момчето вика на тях и тръгнали да се разправят с него. Една от версиите на ромите по-късно ще гласи, че момчетата, всички от които били с приятелките си на празненството, искали да изнасилят циганката отвън. И затова циганинът се обадил от стола на заведението на негов братовчед. Като видели, че брат им се разправя с някакви хора пред заведението, другите двама братя на Ана излизат навън.

Циганката Лиляна, която твърди, че момчетата от рождения ден я закачали.

В същото време подпийналите роми от сватбата се изсипват пред тервелската автогара. Те са окървавени от предишните два побоя в центъра на града, и както държат бутилки от бира и камъни в ръцете, започват да ги хвърлят по хората в сладкарницата. Циганите крещят към българите, че са гяури и че ще ги убият, че няма да им позволят да ходят из града, а циганките вдигали врявата още повече.
"Вестниците писаха, че са били 30 души, ама може и да са били много повече. Пристигнаха изведнъж и започнаха да питат "Тука ли е боят?". Другите ми двама братя започнаха да им викат "Чакайте, бе, какъв бой, никакъв бой няма" и тръгнаха да се прибират вътре. Тогава единият циганин налетя върху брат ми Васил и го събори. След това излязохме всички и циганите започнаха да бият всички наред". Това разказва рожденичката Ана.
"По 5-6 души се бяха нахвърлили на синовете ми, бяха страшно много и полицията не може да ги разтърве", казва майката на Ана ­Веска. Виждах как едно 15-16-годишно момче, аз го познавам, Стоян се казва и живее в съседния блок до нас, започва да души батко, направо му побеляха очите", разказва Ана, която не може да се сдържи и започва да дърпа за ризата циганчето, затиснало брат є. В същото време чува майка си да пищи: "Детето ми, детето ми, убиха ми детето" и малкият є брат Иван, който до този момент е лежал проснат на земята, става, взема брат си и го довлачва вътре до заведението. Майка им успява да затвори вратата на сладкарницата. Започват да се оглеждат дали всички са вътре в помещението.
Приятелката на най-големия брат Станимир започва да го вика, но той не се обажда. "Баща му Динко излезе навън да го търси. И аз с него. Той беше паднал пред вратата целият в кръв, аз му бих два шамара, ама той не дойде в съзнание и него го довлякохме вътре. Кървеше отвсякъде от ушите, от очите, от носа", разказва Ана.
Всички започват да звънят за още полиция, на "Бърза помощ", роднини и приятели, но линиите са заети. Приятелят на Ана се престрашава и излиза, за да повика още полицаи. РПУ-то е на отсрещната страна на улицата. По пътя го хваща някаква циганка и започва също да го налага. Момчето не є е посегнало, тъй като е излязло за малко от казармата и не иска да има главоболия с побоища. Стига до районното, където след него се опитват да нахлуе цяла тумба цигани, но дежурният успява да затвори автоматичната врата пред тях.
До този момент, все още само двама, полицаите успяват да осигурят транспорт на пострадалия Станимир до болницата. Там има друга тумба цигани, завардила здравното заведение, тъй като циганинът, предизвикал скандала, също е откаран там от своите. Лекарите скриват българите в една тъмна стая, защото ромите през цялото време се заканвали, че ще избият всички.
"Хвърчаха стъкла, камъни и бутилки навсякъде. Те не искаха да влизат, да крадат или да вземат нещо. Не. Те искаха да ни убият", казва Ана. Тя, заедно с майка си и всички момичета, някои от които даже не разбрали как е станало всичко, се измъкнали във фоайето на автогарата. Дори едното от тях счупило с крак витрината на единия от магазините вътре с надеждата, че ще се включи алармата на СОТ, за да дойде полиция.
Майката отива да затвори вратата на сладкарницата, за да предпази децата от камъните, доколкото е възможно. Тогава Ана вижда как един голям камък лети срещу нея.
"Изпищях: Майко, майко" и видях как мина над главата є и стъклата паднаха отгоре є. Слава богу нито едно не я нарани опасно, казва момичето. Друг камък полита направо към лицето на Динко, баща на Станимир, но на него не му се разминава. Един от братята се сеща, че дядо им е приятел с шефа на полицията. Успява да се свърже с него и целият наличен състав на районното управление се строява с палките, за да направят кордон на жертвите на циганския терор до вратата на РПУ-то. През цялото време крещяха: "Знаем ви кои сте, ще ви убием, ще ви убием." Обиждаха ни и ни псуваха. Беше като кошмар, губят ми се моменти дори", разказва рожденичката.
Всички момчета са с натъртвания и охлузвания, но тъй като нямали видими рани, решили да не ходят на лекар. Включително и другите синове на Веска, които два дни след това не можели да станат от леглата. Станимир вчера се появи при майка си след поредното посещение в болницата с виолетовото си око.
"Няма пострадали полицаи", каза за "Монитор" подп. Стефан Стратиев, началник на РПУ-Тервел, тъй като в града се разказват други истории. Според него конфликтът не е етнически и в града подобни напрежения няма. Кметът на Тервел Живко Георгиев също каза за "Монитор" в понеделник, че побоят не е голям и има само две жертви с леки травми, а информациите в пресата са "силно пресилени".
Георгиев спечели изборите с гласовете на циганите, които в този град се обединиха и направиха своя партия. Тяхната партия, заедно с БСП, го подкрепи. В листите бяха подредени така: циганин, комунист, спомнят си хората тук, с което си обясняват бездействието на местната власт.
Днес кметът свиква на сбирка 5-имата общински съветници от ромски произход и шефа на полицията, за да обсъдят мерки срещу подобни ексцесии. Те обмислят да засилят патрулите в петък и събота когато децата излизат на дискотека и през седмицата привечер, когато учениците напускат занятия.
Семейството, което държи под наем сладкарницата на тервелската автогара, вече е сменило всички стъкла на помещението. Дъщеря им Ана обаче обяснява: "Аз съм ученичка и не мога да отида на училище. Преди малко майка говори с директора. Мен ме е страх. Те ще ме хванат в училището и ще ме убият. 2 дни вече съм тук при майка ми, водят ме с кола до тук братята ми или техни приятелчета. Две мои съученички от моя клас и те не ходят страх ги е".
Информирай модератор Активен
Jordan_13
ВИП

Неактивен

Публикации: 732



Станимир: Причакват момичетата по градинките, дърпат ги и опипват
« Отговор #61 -: Октомври 12, 2005, 12:47:16 pm »


Станимир, едно от ранените момчета.
"По-миналата седмица отивам с приятели на детска дискотека и като си тръгваме, пред едно заведението ни заобиколиха 30-ина цигани. Ние бяхме 3 момичета и 2 момчета. Тогава такъв хубав бой ни хвърлиха…Защо ли? Защото предишната седмица в дискотеката са хванали едното от момиченцата и са започнали да я дърпат и да я обарват. Тя казала на техните и тогава посочи на брат си един от тия тогава. Брат є му каза само това: Не искам повече да се повтаря тази история, иначе ще подам жалба в полицията. Те взеха да се смеят и започнаха да закачат и приятелката му. Тогава той много се ядоса и удари единия и след това стана боя".
Това е разказ на 18-годишно момиче, което твърди, че подобни случки в града са практика.
"То няма българи в центъра. Ние ако стоим в някое барче, те започват да ни гледат лошо и могат да си намерят повод за побой, само ако мръднеш", разказва тинейджър.
Преди месец друго заведение край автогарата било потрошено с керемиди. Друг българин е приет в болница с пукната челюст.



Циганчето често за гъзария се разхождали с боксове на ръката.
Учители разказват, че не смеят да се накарат или наказват циганетата, защото те винаги имали отговор: "Изкарвате си го на нас, защото сме цигани" и често идвали за респект с родителите си в училището.
Кажете какво да направи. И какво като подадем жалба, казват потърпевшите.
В полицията не знаят за подобни инциденти, тъй като сигнали за подобно поведение при тях нямало.
Общинари твърдят, че учители ги занимават с техни проблеми, например, кой с кого се е скарал или кой да е следващият директор, но никога не са искали помощ за подобни проблеми.

Информирай модератор Активен
Glamdring
Потребител

Неактивен

Пол:
Публикации: 94






Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #62 -: Октомври 12, 2005, 01:03:08 pm »

Тия полицаи пистолети нямали ли са?

Стига съм чел че почвам да се ядосвам.

Информирай модератор Активен
Pleasure - your torture I will endure!!!
Angel_m_sf
ВИП

Активен

Пол:
Публикации: 1098




Да владееш себе си е най-висшата власт.



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #63 -: Октомври 12, 2005, 01:13:51 pm »

Аз вдигам ръце. Явно сме обречени. Ако призоваваме за физически отпор, тук ни обявяват за провокатори, ако си мълчим, циганите стават по-нагли. Явно тези, които призивават за ред и законност и за "граждански натиск" си седят на удобно и сигурно пред компютрите в София и областните градове. Питам се обаче, ако лично на тях им се случи нещо подобно, дали ще пеят пак същата песен. На чужд гръб и 100 тояги са малко.

Има директива да се трият "емоционалните" постове, понеже нашите админи и модератори държат на "цивилизоваността". Затова може и да не прочетете това.
« Последна редакция: Октомври 12, 2005, 01:15:34 pm от Angel_m_sf » Информирай модератор Активен
Omnia mea mecum porto.
Jordan_13
ВИП

Неактивен

Публикации: 732



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #64 -: Октомври 12, 2005, 01:20:23 pm »

Цитат на: Angel_m_sf в Октомври 12, 2005, 01:13:51 pm
Аз вдигам ръце. Явно сме обречени. Ако призоваваме за физически отпор, тук ни обявяват за провокатори, ако си мълчим, циганите стават по-нагли. Явно тези, които призивават за ред и законност и за "граждански натиск" си седят на удобно и сигурно пред компютрите в София и областните градове. Питам се обаче, ако лично на тях им се случи нещо подобно, дали ще пеят пак същата песен. На чужд гръб и 100 тояги са малко.

Има директива да се трият "емоционалните" постове, понеже нашите админи и модератори държат на "цивилизоваността". Затова може и да не прочетете това.

Аз смятам, че е добре това да бъде отнесено до Ръководстовто на АТАКА, те сигурно знаят за него, но трябва да направят конкретни действия. Ако Волен Сидеров не го направи в Парламента, ще трябва да действаме ние. Аз имам някои идеи за конкретни действия в тази област.
Информирай модератор Активен
Самотен Воин
ВИП

Активен

Публикации: 717



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #65 -: Днес в 10:38:50 AM »

Май ще стигнете до моите приказки, само че дали тогава няма да е късно? Някой дали помни какво писах многократно преди изборите? Ако Атака се провали, следващото действие ще е гражданска война. Сега аз твърдя, че управниците /под чия ли диктовка?/ ни тласкат умишлено и целенасочено към гражданска война. Вижте тук, пък дано ви светне нещо: http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...stup&pos=5&cat=
Атака почна да се проваля и отиваме към лошия вариант. Все още има възможност да се избегне, обаче с всеки изминат ден става все по-трудно. Особено с нашата робска толерантност. Всъщност знаете ли какво е това толерантност в български условия? това е да не пищите докато ви одират живи, за да не смущавате нежния слух на дерачите. Нали така, г-н Справедлив? Нали така, госпожице Левински?
« Последна редакция: Днес в 10:42:28 AM от Самотен Воин » Информирай модератор 84.22.2.49
Wittman
Виден активист

Активен

Пол:
Публикации: 357




БГ-националист



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #66 -: Днес в 10:49:22 AM »

Хора, хора, хора, вместо да говорите за създаване на някакви въоръжени отряди и силова разправа, по-добре като толкова ви е жал за сънародниците, създайте един комитет, комисия или нещо такова, което да организира народната съпротива - да събира пари за адвокати на пострадалите, да съблюдава дали полицията си върши работата, да сезира прокуратурата и т.н. В епохата на масовата глобализация сме длъжни да действаме по-различно от предците ни, които просто са хващали оръжието и са раздавали правосъдие.
Информирай модератор Активен
ПО-ДОБРЕ ДА УМРЕШ ЗА НЕЩО, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ ЗА НИЩО!


Niko
Потребител

Неактивен

Пол:
Публикации: 177



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #67 -: Днес в 10:50:56 AM »

Че ще има "патаклама"се знае от няколко години,това че някой не го разбират не значи че няма да бъде така!?
Информирай модератор Активен
Имате очи,а не виждате
имате уши,а не чувате....
Самотен Воин
ВИП

Активен

Публикации: 717



Re: Мургавите заплашват, че ако видят българин из улиците на града, ще го убият
« Отговор #68 -: Днес в 10:55:48 AM »

Имаше такава организация - Български човешки права с председател Николай Павлов. Съсипаха я. Нищо официално и законно вече няма шанс да успее, тъй като вече няма закони, а официалната власт води политика на геноцид спрямо българите. И защото тези, които избрахме вече почнаха да ни забравят. А някъде по места влязоха в открит съюз с антибългарските сили. Всичко свърши. Примирете се със смъртта или се бийте. Искате или не искате, вярвате или не вярвате, войната ще почне. По-добре се подгответе добре, вместо събитията да ви сварят неподготвени. И когато почнат повсеместните убийства, по-добре да убивате, отколкото да бъдете убити. Кукловодите изнесоха челядта си по чужбина и само чакат кога те самите да излетят. Хей, слепи ли сте?


--------------------
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.10.2005, 10:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ако борбата, че е между цигани и българи. Аз съм спокоен защото съм участвал в масови боеве с цигани и ги знам колко им е смелоста.
Като тръгнем срещу им и нямат хващане. Бягат като за световно.
Но ако си сам вярно че са диваци и жестоки маймуни.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 13.10.2005, 10:43
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Обаче виж как се измъкват полицията и всичките им структури-нямало жалби и никой не се бил оплакал съответно не може да се докаже че положението е толкова тежко. Както винаги съм смятала.........без пари не става! Или си помагаш сам или не.....а като нямаш пари не може ни адвокати ни организации ни нищо да си позволиш, пък камо ли да помогнеш! ТО е ясно че морално всички сме състрадателни ама само до там!
Толкова ми писна вече от тая държава че........а не мога да разбера що не се обединят гражданите на тоя град-те да не са инвалиди. Кво данеби пумиярските мангасари да са по смели? Не, просто както всички други народи те са задружни-само българите не!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif :karte
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.10.2005, 10:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Bell @ Oct 13 2005, 10:43 AM)
Обаче виж как се измъкват полицията и всичките им структури-нямало жалби и никой не се бил оплакал съответно не може да се докаже че положението е толкова тежко. Както винаги съм смятала.........без пари не става! Или си помагаш сам или не.....а като нямаш пари не може ни адвокати ни организации ни нищо да си позволиш, пък камо ли да помогнеш! ТО е ясно че морално всички сме състрадателни ама само до там!
Толкова ми писна вече от тая държава че........а не мога да разбера що не се обединят гражданите на тоя град-те да не са инвалиди. Кво данеби пумиярските мангасари да са по смели? Не, просто както всички други народи те са задружни-само българите не!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa05d5cb2.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif :karte4

И ние сме били задружни.
Питай някой който помни преди 50-60 години, когато хората от 3 , 4 поколения са живеели в една къща - от 100 годишните баби до нероден Петко.

Обаче ни е подменено възпитанието - целенасочено през комунизма.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 13.10.2005, 11:04
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Не ни помага това че сме били.......не можеш да си представиш колко често ми се иска да съм мъж и да съм физически силна....сигурно нямаше да оцелея дълго...хич нямаше да си седя зад някво pc! А като имаме "скинари" разни понеже единт тука ги защитава-сигурна съм че на тях и през ум няма да им мине е сега да се вдигнат и да правят някви акции.........баси колко ме е яд!Започвам да си мисля че след като векове се избиват смелите в бг са останали предимно страхливци! Рая...за това няма иницятива откъм масовото население! smil4334a87ce0a9c.gif
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.10.2005, 11:15
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Защо си мислиш , че физическата сила е решаваща?
Това че си жена не значи че не може да имаш , смелост , ловкост , комбинативност и пробивност т.е. всичко необходимо.
А относно физическата сила - винаги можеш да ползваш чужда.
Това , че нямам огнестрелно оръжие не значи че не мога да си "взема" от първия срещнат с такова.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 13.10.2005, 11:39
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Да добре. Няма значение не ми се спори колко е ефикасно да си жена в подобна ситуация.....аз си знам колко пъти съм се чуствала безсилна във ситуации когато мъже са стигали дотам че да ме заплашват с физическа сила! Чуството е убийствено когато си безсилен!
Няма да ти давам пример с това че ми се е случвало да ме налага момче с тупаници когато бях по малка и все още си мислех че няма значение че съм жена!

А ще ти дам пример в тон с темата. Как веднъж се прибирах в нас и бях с една приятелка. И двама мангасари ни подминават, и единия ме шляпна много здраво по дупето. Аз направо изпаднах в истерия и започнах да крещя неистово посред улицата то какво друго можех да направя(но беше привечер и нямаше други хора). И той се обърна и ми каза че ако не млъкна ще ме размаже на място! ТОлкова унизена и безсилна се почуствах че не можеш да си представиш! smil4334aa21c9ca7.gif
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.10.2005, 11:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Да, когато не ти е в чантата газовия пистолет е неприятно.
Добре е да се носи, но още по добре е когато се използва когато нападателя не очаква. Примерно в описаната от теб ситуация с мангустите правилната реакция е тази: след като те е пляснал - подминаваш наколко крачки през които си бъркаш в чантата, сваляш предпазителя и тогава се обръщаш към циганина с думи каквито ти са на уста. Когато той се приближи доволно близко ( но на повече от една ръка за да не те парира) - вадиш желязото и стреляш в лицето му , спокойно и непребързано.
Но за това трябва малко тренировка и самообладание.
Тук физическа сила не трябва , а както знаем някой жени са по-спокoйни в такива ситуации от мъжете.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 13.10.2005, 13:43
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Явно при нас българския ген е по-слаб. Вийте ги чеченците целия свят ги знае защото са корави и умират за свободата. А тука само се хленчи!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020