www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Сметка за набиране на средства


Страници: (8) « първа ... 4 5 [6] 7 8  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Сметка за набиране на средства, за сайта.
Георги-НЗ
Публикувано на: 10.12.2013, 15:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



Днес 10.12-ти сумата по сметката е 406 лева, като има да идват още едни 100 сигурни лева, сред които е и моя дан.
Постъпленията са както следва:

1. 02.12.2013г. - 40 лева.
2. 03.12.2013г. - 19 лева.
3. 04.12.2013г. - 70 лева.
4. 05.12.2013г. - 100 лева.
5. 05.12.2013г. - 50 лева.
6. 06.12.2013г. - 39,03 лева.
7. 07.12.2013г. - 20 лева.
8. 09.12.2013г. - 50 лева.
9. 09.12.2013г. - 20 лева.

Дотук 408,03 лв от които мафиотско- чифутската банка взима по абсолютно престъпен начин едни 1,60 лева такса обслужване за няколко месеца на сметката. И така сумата е 406, 43 лв.
Като прибавя чаканите онези 100 лева - 500 ги имаме.
А разбрах днес, че хоста е намален с някакви долари. И така събраната сума би могла да покрие хоста за повече от година, или поне за година и половина.
Затова трябва да решим дали да плащаме в аванс или да почвам да връщам пропорционално пари според това кой, колко е внесъл.
А плащането за напред нещо не ми се нрави, понеже година,две са си много време и не се знае какво може да стане с хостинг компанията.
Затова трябва да помислим за излишъка, който за някой от дарителите са отделени от залъка. Дали книга ще издаваме или друго ще правим - важното е дарителите да са доволни.

Затова обявявам прекратяване на набирането на средства и който е закъснял да прати - следващия път ще има възможност да се изяви.


Това съобщение е редактирано от Георги-НЗ на 10.12.2013, 16:14


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 16:40
Quote Post












Искам да се обърна към тези, които са дали по 20 лв. Със сигурност това са откъснати от залъка ви пари! Една българка, при цялата си бедност лятото бе пратила за сайта 30 лв. Моля ви, нека Георги да ви ги върне обратно. Това са изстрадани пари, вашата духовна помощ ни е достатъчна. Понеже не бях дал миналата година, сега с моето участие ще се съберат над 600 лв. Хостинга и превода са 260. Тоест, получава се излишък от 400 лева. Просто трябва да решим какво да правим с тях.

Това за сведение на службите и партийните изчадия. За тях 400лв са закуските на курволяка им, за Движението това са много пари.
Top
Фaнaгория
Публикувано на: 10.12.2013, 17:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 101
Участник # 840
Дата на регистрация: 24-February 07



Приятели!

На 6-та страница от темата, почти шест години от нейното създаване, доживяхме вместо да треперим дали ще се съберат пари за хоста, да обсъждаме в какво да вложим излишъка! Честито на всички!

Нека както казват анти666 и Георги част от парите се върнат на хората, ако е необходимо. Излишък при всички положения ще има, и нека помислим как най-разумно да го вложим за разпространение на Идеята. В другата тема "Бъдещето на Движението след Елтимир" е по-подходящо да се правят и обсъждат предложения.



--------------------
?????? ??????????????????.
?? ?????? ????????????????.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 10.12.2013, 18:18
Quote Post












Тъкмо говорех за партиите и курволяците им и ето как Сидерооглу захлебва с три депутатки
КУБА
Само за инфо, една нощувка за двама в 5 звездния ол-инклузив хотел е къде 300 лева
http://www.melia.com/nReservations/jsp/C_R...Partner=DEFAULT
Какво ще правим с нашия излишък от 400 лв, чакаме предложения. За Варадеро няма да стигнат smil4341944e6b0c8.gif
Top
Богатир
Публикувано на: 11.12.2013, 0:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Аз пари от тези средства не съм давал и не мога да се меся, но малко след смъртта на Елтимир се замислих за семейството му и най-вече за внучето му. Той винаги е показвал колко го обича. Решил съм, когато се прибера в България да дам лично на жена му или дъщеря му някаква символична сума, която да е за внучето. Вие можете да ме изпреварите. Просто идея.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.12.2013, 12:02
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 239
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Според мене 400 лв., не стигат за кой знае какво, затова предлагам да си останат за следващото плащане на сайта, защото зимата е тежък сезон, а живота извън София - още по-тежък и се съмнявам да съберем отново толкова бързо средства. Ако се получи натрупване и имаме сигурност, че можем да платим за сайта, тогава вече ще решим дали да вършим други дейности и какви. Християнството има една много добра социална формула за този случай: "Ако имаше две ризи, дай едната на ближния си". Но 'ако имаш". Ако нямаш не си сваляш единствената риза от гърба, щото после трябва да търсиш откъде да намериш за себе си такава.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 11.12.2013, 15:48
Quote Post












Нека го решат хората, изпратили парите, най-вече към тях е отправено запитването на Георги. Да му пишат и каквото решат, тяхно право е. Това, което предлага Йордан е най-логичното, но и няма смисъл да плащаме за 2 години напред, щото не се знае нищо. Може пък въобще тогава да няма интернет или да го базираме безплатно на държавен сървър smil3dbd4e398ff7b.gif
Досега в историята на Движението, освен един кръчмар на който му излязоха криви сметките, никой не е поискал пари обратно.
В случая е ясно, че те са ни изпратени безкористно, но при излишък от 400 лв, ако са отделени от залъка, няма проблем да ги върнем. Иначе, ако никой не си ги поиска ще останат в сметката до следващия декември. Те са пратени за сайта, а не за нещо друго.
Top
Дари
Публикувано на: 11.12.2013, 21:35
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (anti666 @ 11.12.2013, 17:48 )
Нека го решат хората, изпратили парите, най-вече към тях е отправено запитването на Георги. Да му пишат и каквото решат, тяхно право е. Това, което предлага Йордан е най-логичното, но и няма смисъл да плащаме за 2 години напред, щото не се знае нищо. Може пък въобще тогава да няма интернет или да го базираме безплатно на държавен сървър smil3dbd4e398ff7b.gif
Досега в историята на Движението, освен един кръчмар на който му излязоха криви сметките, никой не е поискал пари обратно.
В случая е ясно, че те са ни изпратени безкористно, но при излишък от 400 лв, ако са отделени от залъка, няма проблем да ги върнем. Иначе, ако никой не си ги поиска ще останат в сметката до следващия декември. Те са пратени за сайта, а не за нещо друго.

И аз мисля, че всеки, който е отделил пари и ги е пратил го е направил, защото е имал две ризи, може и да са скъсани ризи, но са две. То вече като са изпратени е въпрос на чест и много малка е вероятността някой да напише- "ами добре върнете ми парите". Много съм щастлива от факта, че толкова бързо се събраха пари на фона на цялата бедност, това на мен лично ми говори много и има един скрит подтекст, който трябва да обнадежди всички ни.
Все пак ако някой реши, нека да пише на Георги на лично съобщение и да му бъдат върнати парите, това по никакъв начин няма да омаловажи жеста или жертвата, която е направил.
Моето мнение е, нека да се плати хоста за 1 година, да платим и домейна също за 1 година, а останалите пари да си стоят в сметката. До година може и да няма интернет, но ако има ние пак ще си пишем в тази тема и ще трябва да събираме пари. Ако междувременно се вземе решение тези пари, които останат да бъдат инвестирани в нещо друго, което е важно/ издаване на малки книжки и т.н./ -ще го направим, а ако не, просто ще имаме едно минимално спокойствие за следващото плащане на хоста.
PM
Top
Ванина
Публикувано на: 11.12.2013, 22:40
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



"И аз мисля, че всеки, който е отделил пари и ги е пратил го е направил, защото е имал две ризи, може и да са скъсани ризи, но са две. То вече като са изпратени е въпрос на чест и много малка е вероятността някой да напише- "ами добре върнете ми парите". "

Да, и азъ мисля същото. Споредъ менъ което е излишъкъ за малки книжки е добре да послужатъ средствата. Иска ми се на хартиенъ носителъ да са и книгите на Елтимиръ, но... мечта.
PM
Top
Varvarina
Публикувано на: 12.12.2013, 18:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 115
Участник # 649
Дата на регистрация: 5-November 06



Аз също края на месеца ще преведа малка сума , така че наистина е по-добре остатъка от тези финанси да са в сметката. Пък ще измислим какво да ги правим. Имаше идея по едно време за издаване на книга("Български Саракт" или нещо подобно), но след като Елтимир не е физически сред нас, не знам до колко ще е актуална. И дали ще има кой да я оформи. Материали има предостатъчно.По тази идея съм говорил и с момчетата от БНС и те може да ни помогнат с издаването.
PM
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 13.12.2013, 10:48
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



QUOTE (Ванина @ 12.12.2013, 0:40 )
Да, и азъ мисля същото. Споредъ менъ което е излишъкъ за малки книжки е добре да послужатъ средствата. Иска ми се на хартиенъ носителъ да са и книгите на Елтимиръ, но...  мечта.

Да, Ванина и аз бих се радвал да издадем книга . Преди години няколко пъти говорихме с Анти каква да бъде тази книга. И стигнахме до становището да бъде нещо като кратък алманах-извлек от този сайт - От книгите на Елтимир, материалите на сайта, преразказ на избрани части от форума. И най вече централно място да се отдели , че имаме идея за бъдещо държавно устройство на страната ни . И да бъде описна структурата на Саракта - държавата на Духа, по образ и подобие на Божието царство. И да се покаже, че Саракта не е някаква утопична измислица от сорта на марксизма-ленинизма или демокрацията, а нещо което е работилио хиляди години по нашите земи, нещо което е добре и целенасочено забравено и скрито от враговете ни. Тези които са треперили от нашата справедлива сила, опълчваща се на Злото, например Атила бичът божи.
Сайта е с огромно количество материали и не може човек попаднал тук бързо да намери най-цените неща, ровене трябва. Аз самия не всичко съм успял да прочета с времето. Предполагам, че и при вас е така. Затова предлагам подбран извлек на безценото за да се прочита бързо и без лутане.

Да бъде нещо като ИСТОРИЯ СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА, но вместо СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА би могло да бъде СЛАВНО-БЪЛГАРСКА.
Да е книга с малко страници, не повече от 100. За да е евтина за нас и за да се чете бързо без да натоварва с излишни подробности читателя. Да даде жалоните и формулата и Светлината за бъдещото държавно устройство . А читателя ако е узрял за тези неща, ще намери каквото му липсва като знание. А на който нищо не му липсва - няма начин да търси каквото и да е.
Целта да бъде : да се заговори още повече "за тези неща" и да стане прелома , който да детонира обществото и то да поиска своето. А когато мнозинството иска - няма сила дето да устиска с времето.


Въпросът с финансирането на такава книга спред мен за сега НЕ СТОИ ПРЕД НАС. Понеже не можем да си го позволим. Една книжка с такъв размер преди 7 години (Завръщането на Тангра) на най евтината хартия струваше към 500 лева за минимум 500 бройки. Това само за печатницата без другите разправии. Сега сигурно ще е двойно и тройно.
И затова на първо време нека се оформи Идеята и да заживее .... и както пише на логото "Една Идея не може да бъде унищожена."

Това съобщение е редактирано от Георги-НЗ на 13.12.2013, 11:06


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
trak
Публикувано на: 13.12.2013, 14:00
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Книгата не може ли отначало да е в електронна форма (пдф,тхт, моби). Може и в формат за киндъли, таблети и подобни. Хартиената книга естествено е по-важна, на първо време и самата събрана и отсята информация би била нещо. А и технологиите се развиват, хората имат до някаква степен достъп до елктронна техника и ако си изключат нета, докато четат, може да си четат спокойно и в елекронен вариант на първо време. И ако са стотина старници с наситена информацция, не е голямо натоварване да се чете елекронно, даже и да не обича четящия да чете така книги.
PM
Top
nebesnasa
Публикувано на: 13.12.2013, 14:18
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 10
Участник # 4 227
Дата на регистрация: 25-August 11



Идеята е добра и може би е назряло времето да бъде осъществена. Вие изберете и подрете материалите, съмишленици и помагачи за книгата ще се намерят. Парите също ще дойдат, щом е за добра идея. Като начало предлагам безвъзмездно поправяне на правописни и стилистични грешки и пропуски. Завършила съм българска филология, работила съм като учител по български език и литература. Това са скромните ми възможности и ги предлагам от сърце!
PM
Top
Заги
Публикувано на: 16.12.2013, 12:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 62
Участник # 1 342
Дата на регистрация: 15-February 08



Привет и от мен. Напълно подкрепям идеята, която Дари е подала, а и останалите са се включили.
Освен за такъв тип литература, мисля, че трябва да помислим и за детска/и книжка/и с рисунки, картинки и т.н., която да разказва на децата за Тенгрианството.
Колкото до средствата, също съм на мнение, че няма да се наложи да се връщат - всеки за себе си е преценил. Аз все още не съм изпратил, но мисля тази седмица да го направя (без значение, че са събрани).
PM
Top
Публикувано на: 16.12.2013, 19:12
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



нищо няма да пиша , не мога и да го изтрия
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (8) « първа ... 4 5 [6] 7 8  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020