www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> БИГ БРАДЪР КОНТРОЛИРА НАЦИЯТА С ПСИХООРЪЖИЕ


Страници: (8) « първа ... 6 7 [8]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> БИГ БРАДЪР КОНТРОЛИРА НАЦИЯТА С ПСИХООРЪЖИЕ, Дългото гледане на предаването ви прави
WhiteKNght
Публикувано на: 22.8.2008, 14:57
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 170
Участник # 1 172
Дата на регистрация: 15-September 07



Музиката(Звука) Влияе, Мисълта, дори Погледа Влияят! Всички го знаем. Въпроса е в това какво да излъчваме и какво искаме да получим?

Като малък слушах диското на баща ми(барман през комунизма), след това се запалих от сърце по Депеш Мод. След това за кратко - Металика и Amorphis. Градираме към истинските класици на 'Свободата' като Rainbow, Whitesnake, Deep Purple, Uriah Heep (избрани произведения). Минах и през Юго Рок-а, който има много добри образци като Bijelo Dugme... от 3-4 години съм любител на руските 'Любе'. Обожавам да слушам руски шансони, романси, емигрантски, офицерски и блатние... до старовремската класика тип Моцарт и Вивалди не мога да стигна, въпреки че се препоръчват като положително влияние във много литература, например филмите "Вода" и "Вода 2", където Истината е, че мислите, преобладаващи в човека, го променят! Така и водата се зарежда в синхрон с нашите мисли.
PMEmail Poster
Top
iss
Публикувано на: 22.8.2008, 20:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Мислех много да пиша...не ми е приятно че спорите,защото всеки изказва по нещо вярно...От метъла много малко неща ми понасят вече-просто съм станала по-чуствителна и избирателна,но всеки млад човек минава през метъла и рока.Като родител се опитвах да бъда съпричастна с дъщеря си по време на пубертета и така след Пърпъл и мн.други се озовах сред феновете(в първите редици) на концерт на Металика(Пловдив).Концерта мина чудесно и аз бях възхитена от феновете от които очаквах анархично поведение.Дъщеря ми беше горда с мен че споделих това преживяване,че си облякох фанелка на Металика като нея...тази "фанелка" скрепи връзката ни и за напред да говорим за музика,да обменяме информация и да разширяваме жанровете...Надявам се да разберете защо споделям това...трябва да сме много деликатни и уважителни един към друг,защото в противен случай ,колкото и "ангелски" идеи да изповядваме- на другата страна може да се сторят "сатанински" ...Колкото и да обичам живата музика на природата (щурчета,птички,вятъра,дъжда) с този спор открих ,че бих могла да се вълнувам и интерисувам от групи които съм пропуснала...Прочетох интересни неща за Manowar,които им правят чест-музиката им е от тоя род дето не ми понася вече,но това тук ми хареса:
http://vbox7.com/play:e48b1c20
Това е което харесва богатир...което взривява сърцето му...и е много по добре от хиляди други блудкави изпълнения,които ни "приспиват" в тези критични времена...в които сме готови да скочим от високо не под влияние на метъла,а поради невъзможноста да изровим в съзнанието си ХЪС за живот....
...уж нямаше да пиша много... smil3dbd4e398ff7b.gif
Искам да завърша с нещо от Тангризма:
...Йоан Кукузел отработва православните вибрации на епохата на Иисус Христос.От тук зазвучават първите вибрации на "Полиелеят на Българката",който е най съвършената система на отношенията на Седемте Сина на Словото.Те са в пряка връзка с дейноста на Орфей в планината Родопа.Сега сме в епохата,когато техните два жилона на песнопението (7 и 12) се претворяват във междинната вибрация на гласа на Валя Балканска....
http://vbox7.com/play:90df54e1


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 22.8.2008, 20:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (antijew @ Aug 22 2008, 11:14 AM)
[QUOTE=Bogatir,Aug 20 2008, 08:51 PM]
[QUOTE]Antijew и georgi_nz не можаха да ми отговорят, дали са запознати със зловредното влияние на метъла от личен опит извън книгите и вестниците.
[/QUOTE]

Лъжа! Аз ти отговорих макар и с въпрос, с което показах, че въпроса ти е смешен, но ти се опита да се измъкнеш разтягайки локуми. Това е отговора, който ти дадох: < Според теб за да е достоверна една информация придобита от дадено лице, то лицето придобило тази информация трябва да е преживяло непременно лично или да е било пряк свидетел на нещо за да е информацията достоверна. Всичко друго е лъжа. Така ли? >
[QUOTE]Сатанистките им призиви ти ги показах в текст от тяхна песен. Няма ли да ти приседнат и в "шоуто" да ги има?[/QUOTE]Ами ако съм сатанист не мисля, че ще ми приседнат. Ако река да проповядвам сатанизъм или антихризъм, подобно на групи като Dimmu Borgir или Marilin Manson, които не се срамуват от тази си насоченост и говорят открито за тези неща на интервюта и концерти и пред всякаква публика. Според мен един сатанист, няма никакви задръжки. Защо да се устискват в това шоу. Препоръчвам ти да гледаш интервю, шоу или концерт с някои от горедпоменатите за да усетиш разликата. Те не се свенят пред нищо. За тях няма нищо свято. И ни най-малко няма да ти спестят нещо. А ти отново ми говориш наизуст.


Ще опитам да уточня конкретното ми запитване. Не, не държа да си лично присъствал на самоубийството или убийството. Двамата с georgi_nz се представяте, като стари метъли. Движили сте се в някакви компании от симпатизанти и лични приятели. Някой от тези ваши приятели или техен приятел метал да се е самоубивал. Да сте чували тези ваши приятели да си споделят, как някой си прерязал вените или е скочил от балкона на фона на метъл и рок музика? Защо ти не си се самоубил, след като си слушал такава музика? Не съм търсил начин да ви поставям в неудобни за отговаряне на въпроси. Повтарям си въпроса:"Искам да попитам вие двамата с antijew видели ли сте или да сте чули от първо лице, което да се явява притеснително относно феновете на тази музика?" Защото ти черпише информация за някакви самоубийства, в някакво провинциално градче в не много близка страна, докато аз те контрирах с доводи директно от рок-столицата на България, при това преживявайки нещата през собствените си очи и уши.

QUOTE
Пак Лъжа! Даже два пъти съм казвал, че не визирам всички. Първи път на 16-ти авг.: < Bogatir, в нито едно от мненията ми по темата досега на съм бил краен и не съм казвал, че всички метъл групи във всичките си песни проповядват сатанизъм. И никога не съм казвал, че всички слушащи тази музика са сатанисти.>
Втори път на 18-ти авг.: < И аз не казвам, че всички са такива, но повечето са! >

Но също така два пъти казваш, че:
Antijew каза:
QUOTE
Не спамя темата, а предоставям факти, че в основата си матъл рока е психооръжие на "елита", насочено срещу младите.

Antijew каза:
QUOTE
Мисълта, че рок музиката е причина за самоубийствата на тези младежи ми дойде след като прочетох книгата на д-р Атанас Гълъбов "Окована свобода-технология на глобалния контрол". Преписах част от глава 9.Музиката като инструмент за въздействие.:
Не виждам някъде да разграничаваш групите. Ти говориш в общ род. Метъла и рока като цяло. Измяташ се, като пепелянка от собствените си думи. И като настъпана такава повтаряш как аз съм " Лъжец, лъжец". Да вярно е че после се отричаш от думите си. Важното е че имаш изказвания, които ме провокираха в началото да споря с теб. Поне си признай, че и ти си направил грешка, вместо само да се подхилваш ехидно на моите извинения.
QUOTE
Още една от Лъжите!
Ето какво съм казал пак два пъти по въпроса и доказва, че си Лъжец. Вече мога да го кажа с чиста съвест и не смятам, че обиждам!
Първи път на 16-ти авг.: < Започнах 81 год. с метъл и италианска естрада, после техно, хаус, електо, а сега вече много рядко слушам музика, а когато слушам то това е Българска народна музика и такива песни като примера който даде Исс с Ения, или произведенията на Оливер Шанти и Диип Форест. А най ми е хубава музиката на Природата, когато съм на село- реката ромоли, кон пръхти и цвили в съседния двор, птички ми пеят на ухо, орел писка в небето...! >
Втори път на 20-ти авг.: < Аз не налагам на никого какво да слуша, а само излагам фактите какви са и какво вредно въздействие има тази музика. >

Някъде да виждаш някой да те съветва или да ти налага да зарязваш това което слушаш? Дай точен цитат където съм направил това, иначе си е чисто манипулиране на мнението ми в желана от теб посока.

Крадеца вика дръжте крадеца smil3dbd4e5e7563a.gif
Antijew казва:
QUOTE
Какво ти пречи да не слушаш никаква музика, но както казах по-горе явно е, че всичко е с времето си. Дано минеш без ексцесии през етапите...
Гледам сега на мода е всяко зомби да е с наврени слушалки в ушите, и да се зомбирва целодневно с мр-3-ка в джоба. Кой с каквото иска... Изброих горе малка част от стиловете деградиращи съзнанието им!

Иван казва:
QUOTE
Antijew, взе ми думите от устата - кой казва, че ТРЯБВА да се слуша въобще някаква музика. Щом няма подходяща, значи няма да се слуша.
Нека младежът ЧУЕ по нещо от коя да е музика. Но да чуеш, да се запознаеш е едно, а тук става дума за съвсем друго.

Какво да слуша едно дете (младеж)?! Аз заспивах с вездесъщите щурци, в по-тихите и ясни вечери се включваше кукумявката, кацнала на любимия си комин на съседната къща. Нощем, чак до 4-5 часа сутрин от отворения ми прозорец се лее гласа на славейчето. Кацаше на ореха пред дома и все едно беше до възглавницата ми - толкова ясен и силен звук. Не ми даваше да заспя. Но не силата му, а желанието да го слушам. Въпреки това се наспивах през горещите и къси летни нощи. Денем към неспирните щурци се присъединяваха семейство авлиги, които живееха из плодните дървета в нашата и съседна градини. Често преминаваха и папуняци, засядаха в живия плет и почваха "пу-пу-пу", "пу-пу-пу"...
Това какво е бе? Внимавай кого наричаш лъжец, щото вместо да отговаряш на важните въпроси само ми се гърчиш като змия и се чудиш накъде да се обърнеш с нещо да ми намериш слабост.
QUOTE
Убедих се вече, че за теб няма задоволитен отговор предвид трите видео материала, които предоставих, гледал си ги и не си усетил каква е целта им. Но Manowar нали са ти любимци, ти сигурно им подражаваш и не ти прави впечатление държанието им. И затова съм сигурен, че ако се обърна с цитат от материала към теб, няма да се обидиш.
Ей Богатир,"ти си гей, това е окей"!
Коментирах вече твоите клипчета. Прочети ми коментарите пак. Ако ли не да ги дам на телевизора да ги прочете отново. Ако не си разбрал за какво иде реч, мъжете се опитваха да се насладят на ласките между две жени. В случая по-правилното е лесбийка, но понеже не се римува с окей използва гей. Не знаех, че когато един мъж реши да прави тройка с две жени е гей. Повтарям за теб специално. Не са моралисти, но не са нито педали, нито сатанисти. Поне още аз не съм се добрал до такава информация.
QUOTE
Нали не се обиди от цитата-обръщение към теб взет от там?

Разбира се че не. Все едно да се обидя на телевизора ми.
QUOTE
"Велики думи"! Точно така, мисли с не тази глава с, която трябва...
Да тогава освен с музиката явно трябва да се замислим и дали да се прави секс въобще. Какво предлагаш? Да зарежем и двете ли? Айде ти си готов за манастира.
QUOTE
Този Джоуи явно е най-големия Простак от всичките! Продължавай да им се възхищаваш!
Това личното ти мнение ли е или поредния "факт"?
QUOTE
Лъжльо! Преиначаваш!
С какво преувеличавам?
Общо взето тактиката ти antijew ми е ясна. Протакаш отговори, измяташ темата използваш ми някакви примери, интерпретации, за да защитиш тезата си. Когато аз в отговор също започна да използвам контра примери и интерпретации изведнъж моите стават смешни, глупави и т.н. И така докато темата съвсем се разводни и се загуби нишката на първоначалния спор.
PM
Top
Иван
Публикувано на: 23.8.2008, 10:11
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (2DHades @ Aug 15 2008, 11:46 AM)
Добрее :) Хареса ми как го каза. И все пак, приемате нещата много прямо. Каква музика да слуша 1 младеж? Не всеки харесва българската народна музика(в смисъл харесвам я, но не мога да я слушам по цял ден). Да слушам чалга или рап ли?
...


На горния прост въпрос - какво да слуша един младеж, съм дал просто и добронамерено предложение - или нищо или звуците на природата. Прост въпрос, прост отговор, без подтекст, внушение, забрана или задължение. Ето го предложението ми:

QUOTE (Иван @ Aug 15 2008, 12:50 PM)
Antijew, взе ми думите от устата - кой казва, че ТРЯБВА да се слуша въобще някаква музика. Щом няма подходяща, значи няма да се слуша.
Нека младежът ЧУЕ по нещо от коя да е музика. Но да чуеш, да се запознаеш е едно, а тук става дума за съвсем друго.

Какво да слуша едно дете (младеж)?! Аз заспивах с вездесъщите щурци, в по-тихите и ясни вечери се включваше кукумявката, кацнала на любимия си комин на съседната къща. Нощем, чак до 4-5 часа сутрин от отворения ми прозорец се лее гласа на славейчето. Кацаше на ореха пред дома и все едно беше до възглавницата ми - толкова ясен и силен звук. Не ми даваше да заспя. Но не силата му, а желанието да го слушам. Въпреки това се наспивах през горещите и къси летни нощи. Денем към неспирните щурци се присъединяваха семейство авлиги, които живееха из плодните дървета в нашата и съседна градини. Често преминаваха и папуняци, засядаха в живия плет и почваха "пу-пу-пу", "пу-пу-пу"...


Но за Bogatir думите ми звучат така:
QUOTE (Bogatir @ Aug 20 2008, 08:00 PM)
Antijew и Иван ни съветват да слушаме само щурците и жабите нощно време и да зарязваме всякаква музика.

Досега не бях забелязвал подобна неадекватност по други въпроси. Щом темата за метъла ти действа така, Bogatire, мисля, че имаме доказателството, което търсиш за влиянието на метъла - ти самият.


Ще добавя още нещо. В темата стана дума, че чрез песните на някои метъл групи се учим на мъжество, воинско поведение, приятелство и др. Отминавам това твърдение с мълчание - възможно е при някого точно метъла да е отключил описаните ценни човешки качества. Споделям, че гледайки себе си и познатите си не съм забелязал подобно нещо, а обратното. (Обръщам внимание, че последното ми изречение представлява доказателство според Bogatir, защото говоря за личния си опит и това на близкото ми обкръжение). За да поясня, ще кажа на какво НЕ ни учат творците от тежките жанрове. Те НЕ ни учат как да помирим крайностите! Врагове и приятели, черно и бяло, зло и добро, фенове на групата и противници на групата. Тази тема се пропи от полярното мислене. Аз се опитах в поста за Лемурия и Атлантида да посоча именно поляризацията, която лъха от тежките стилове и как помирението на крайностите е предизвикателството на нашата цивилизация, но надцених възможностите си с един-единствен пост да съобщя толкова важно нещо.
Между "да" и "не" има безкрайно много възможности, които не сме изчерпили. Какъв е смисълът да се чепка кое е по-ценно - да слушаш или да не слушаш метъл (примерно)? Какъв е смисълът да се сравни своето с чуждото мнение и да се избере едното, след като можем да имаме и двете. Защо да се задоволяваме само с две полярности, нека да поискаме ВСИЧКО!

п.п.
Ей, да не вземе някой да помисли, че му казвам какво да прави или какво да не прави! Аз само ПРЕДЛАГАМ и споделям как стоят нещата при мен.
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 23.8.2008, 12:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Иване, съгласен съм с позицията ти относно това, че подобно разглеждане на един или друг въпрос и заемането на крайна позиция ни лишават от възможноста да се възползваме от предимствата и на двете страни или позиции...! Тук става въпрос и за друго...! За свободата на избора... За това до колко той е свободен и до колко е избор...?! Кой може да бъде рефер или критерий...?!! Кое трябва да се приема за истина и кое не...?! В случая говорим за неща които са строго персонални за всеки един, и не можем, и не бива да се опитваме да налагаме единни критерии още повече, че независимо от личния си опит и наличната информация можем само да гадаем за истината...!! В търсенето и (което продължава цял живот) трябва да се оповаваме най-вече на собствената си интуиция и самонаблюдението и изхождайки от последствията за нас да правим изводи, които обокновенно са временни и променливи, но такава е природата на този свят и на нашия ум, който е от този свят... Сега да се върнем на темата...! Музиката не идва от ума, а от душата на човека... Няма черни души... Има черни умове подчинили душите...! Всеки човек има собствена уникална аура, която или струи със златиста светлина или потъмнява, в зависимост от влиянието на което е подложен човек...! Нека сега да вземем за пример рок и метъл музиката...!! Защо консумацията и при едни кара аурата да засияе, а при други да потъмнява...?! Защо при едни отключва, а при други заключва...?! Защо едни се събуждат, а други заспиват...?! Защо едни продължават, а други зациклят...?! Музиката е една и съща...!! Хората са различни...!! Спомнете си темата за медальоните и тяхното различно влияние при всеки един...! Проблема в тях ли е или в хората които ги носят...?! Сатанизъм или което и друго измерение на злото, могат да бъдат открити на всякъде, защото мрака е толкова добре втъкан в този свят колкото и светлината...?! Мрака ли трябва да търсим или светлината...?! Към кое трябва да се стремим, и какво трябва да търсим...?! Във всеки от нас живее и Бог, и демон и само от нас зависи на чия страна ще застанем - ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ НИ СВОБОДЕН ИЗБОР ДАДЕН ОТ ТАНГРА...! Всичко останало е служение... Помислете..!! Опитвайки се да видите злото на всяка цена, чия своя половина подхранвате, и чия страна заемате в действителност...?! Не забравяйте, че пътя към ада е покрит с добри намерения...!!

Ден-Грее

П.П. Спомних си една мисъл или призив, ако щете: - Господи, спаси ме от религията...!
В този смисъл на нещата, лошо нещо ли е сатанизма и кой е истинския сатана в действителност...?! Изкривената представа за Бог и насаденото чуство за вина у хората , натрапени от световно наложените религии начело с Християнството, или прозрелите манипулативната същност на тези учения и обявили се против тях..?!! В крайна сметка всичко е въпрос на гледна точка...
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 23.8.2008, 13:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Иване пак ми прочети думите:
QUOTE
Antijew и Иван ни съветват да слушаме само щурците и жабите нощно време и да зарязваме всякаква музика.

Тоест не съм писал: забраняват. Вие просто ни съветвате и дефакто говориш за същото, което и аз казвам. Не можах да си открия неточност в думите си. Пробвай се пак да ми разясниш неточността, защото ти казваш:
QUOTE
На горния прост въпрос - какво да слуша един младеж, съм дал просто и добронамерено предложение - или нищо или звуците на природата. Прост въпрос, прост отговор, без подтекст, внушение, забрана или задължение. Ето го предложението ми:

Ти просто заменяш съвет с "просто и добронамерено предложение". За мен и двете са едно и също нещо, просто аз го казвам с една дума.
По втората ти част с полярностите. Да си ме видял някъде да пледирам само метъл и нищо друго. Вече съм казвал и то не веднъж, че освен метъл слушам и много електронни стилове, класическа и симфонична музика, етно музика от цял свят, както и някои доста уникални стилове. Имам дори и записи от космически сонди които преобразуват космически радиошумове в звуци и дори там се улавят музикални мотиви, имам записи и на морски вълни, записи от тропически гори и т.н. Това по въпроса с "щурците и жабите", нямам възможност да пътувам в спокойните кътчета на страната и си ги пренасям вкъщи. Цялата дъндания, която стана тук беше обвинението на antijew към рок музиката и мен ме предизвика с коментара от снимки на фенове на една група слагайки им епитет сатанисти. Мен ако питаш и в двама ни с antijew е причината за цялата поляризация и целия този спор. Аз просто си настоях на своето. Той на неговото. За мен беше важно да защитя името на метъла, за него да го очерни и така се получи цялата поляризация.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.8.2008, 14:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (georgi_nz @ Aug 20 2008, 11:16 PM)
QUOTE (Bogatir @ Aug 20 2008, 08:00 PM)
Antijew и georgi_nz не можаха да ми отговорят, дали са запознати със зловредното влияние на метъла от личен опит извън книгите и вестниците.

Богатир или Багатур - с метъла съм отблизо някъде от 1984-1985-та. Тогава когато беше отворена "желязната завеса" поне за музиката от запада.
Та бил съм достатъчно време в метъл среди за да имам собствено мнение и отношение.
Мисля, че там на където отиваш - аз вече съм се върнал.

Преклонението към западната "култура", към чалгата, към Азис, към педерасите, към хитлеризма( визирам Антонрачевци и СО.) са все неща отдалечаващи младия българин от българския корен и захвърляйки го по тръните на чуждото и враждебното.

То самия метъл сам по себе си не е нещо лошо, както и комунистическите идеи са сладки и привлекателни, но как иначе някой би им се вързал.

А относно рока и метъла , сравни ги с една например жатварска песен или с бавна свирня на гадулка или родопска гайда - и прецени кое е по-близко до същноста ти и кое ти дава повече духовност и заряд.

Въпреки че имам слух относно метъла - мнението ми за последния е че внася смут , напрежение и дисхармония у слушателя.

Някога наред с другите групи от 80-те слушах и "Джудас". Дори още някъде си пазя касти. Сега като си дам сметка какво точно означава името на тази група ( Юдейски свещенник или равин, както и инфото, че Роб Халфорд бил педал) - почва да ми се повръща на често повтарящи се контракции.

Та относно метъла и посланията в парчетата - може и други неща да ти кажа, ама виждам, че си пристрастен и по-добре да говорим за нещо конструктивно. Нямам намерение да убеждавам никого в моята теза. Тя си е моя.

Боже, каква тема сте захванали, прилича ми на следобедна седянка на бира след морски плаж.

Навремето точно комунистите ни казваха, че "хеви метъла" е лоша музика, извращаваща и т.н. Но в същото време, какво ни предлагаха те? Така наречения "мелъди рок" и "естрада" до умопобъркване! Те много рядко правеха предавания, където да звучи автентичен български фолклор, освен от време на време на Нова година. Не говорим за руските шансони, романси и песнювки, с които дори днес бившия министър Румен Петков е снабдил служебно всеки полицай и той ги надува от касетофона на колата си по улиците, та и днес сме задължени да слушаме за "чебурашка". "Бла", пълно "бла"!
Вие не знаете ли, че днес в България пак се пропагандира руска музика, а българския автентичен фолклор и "хеви метъла", кучета ги яли.

Дори Никола Николов говори, че "роковата музика" е вредна, че е дело на елита. Той визира цялата рокова музика, не отделно нейно течение.
Аз мисля, че част от идеологията, с която е поднесена роковата музика е вредна, не самата музика.
В крайна сметка с акустична китара, не можеш да създадеш стиловете хард рок или хеви метъл, но с електрическа китара и създаването на ефекти като "дисторшън", "Уа-уа" и т.н., както и техниките на свирене с този инструмент, неминуемо, щеше да доведе до създаването на твърдите и тежките стилове, рано или късно.
Въпросът е контролът, който им бе наложен и идеологията, с която бяха облечени.
Типичен за началото на хеви метъла е "Джудас Прийст" - "юдейски равин". Абе, защо трябва непременно да е равин и то юдейски? Що пък, да не е колобър Български?
Ами Холи Мозес? Германска траш група с име "свещен Мойсей". Как пък един Христос не изнамерихте бе, поне за кумова срама?
В крайна сметка, според мене трябва да се четат текстовете и да внимава конкретно всяка личност, ако е психически податлива и тая музика, не и понася, просто да не я слуша. На мене пък не ми понася чебурашка.
На мене "хеви метъла" ми действа точно обратното. Като го слушам, разбирам, че требе да прекратим съществуването на така наречения "елит", комунагите и всякаква друга сган, т.е. първоначалния замисъл на елита, не се е изпълнил. Те не са могли да поставят творчеството под тотален контрол, и колкото да са го идеологизирали, една част от него е напълно свободна и там е бунта, там е въстанието, там е епиката, свободата, там е мощта на силата.
Още повече, ми е интересно, защо в случая темата засяга стила "хеви метъл", а не електронно-дрогирашките стилове като транс, хип-хоп, рап, диско, аренби и друга бла-бла помия, която пък и прави паради по улиците на тълпи?
Или супер вредната чалга култура в България, чиято главна цел е да измести автентичния български фолклор, съчетавайки циганията на сърбите, гърците, турците и румънците, на едни долни народи?
"И ловец съм, и рибар съм, на закона мамата ебал съм". А, какво ще кажете за това?
Този дето я пее е просто един пикльо, един путьо, на който са дали микрофон и са го поощрили да си излее най-долните страсти и тъмни страни на душата си. И това става "култура", в чиято основа е пропагандата на "чужди булки ебал съм".

Е, къде е бунта и протеста на хеви метъла, къде е дрогерията на пихтиестата маса на транса и турско-сръбско-гръцко-циганските страсти на ловеца и рибаря.
Ами черните негри с големите паламарки, поклащащи се като павиани пред пълен хладилник, какво са?

Над всичко си остава, обаче българския автентичен фолклор, особено, когато се излее в душата ви и почнете да го пеете!
PMEmail Poster
Top
Богатир
Публикувано на: 26.8.2008, 18:52
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (Jordan_13 @ Aug 26 2008, 02:20 PM)
...
Типичен за началото на хеви метъла е "Джудас Прийст" - "юдейски равин". Абе, защо трябва непременно да е равин и то юдейски? Що пък, да не е колобър Български? ....

Позаинтересувах се относно това име. Нещо ме глождеше да проверя малко по-задълбочено откъде произлиза. Judas Priest няма конкретен превод. Не е еврейски свещенник, тъй като това е Judaic/Jewish Priest. Не е равин, тъй като това е rabbi. Повече изглежда, като Свещенник на Юда/Юдов Свещенник, но тогава би трябвало да бъде Juda's Priest. Някой би казал, че грешката е незначителна, но определено не е. В уикипедия намерих нешо по въпроса, ама не знам доколко е вярно(все пак уикипедията всеки може да я редактира). Та там се казва, че при сформирането на групата през 1968 година в Бърмингам/Англия и впоследствие доокомплектоването през 1970г. се кръщават Judas Priest(по песента на Боб Дилън "The Ballad of Frankie Lee and Judas Priest"от албума John Wesley Harding(1967)).
Повече инфо за тази песен (на английски)
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.8.2008, 19:05
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Judas Priest няма конкретен превод. Не е еврейски свещенник, тъй като това е Judaic/Jewish Priest. Не е равин, тъй като това е rabbi. Повече изглежда, като Свещенник на Юда/Юдов Свещенник, но тогава би трябвало да бъде Juda's Priest. Някой би казал, че грешката е незначителна, но определено не е.
--------------------------------------------------------------------------------------
"Прийст" според мене може и да се разглежда и като "проповедник". Мисля, че е по-точно, тъй като става въпрос за формирането на нов музикален стил.
Грешката наистина, според мене, ще е незначителна. Дали ще е юдейски равин или свещеник на Юда Искариот, и в двата случая става въпрос за ултраортодоксално еврейство. Юда Искариот е зилот, по днешному - ционист.
PMEmail Poster
Top
2DHades
Публикувано на: 26.8.2008, 20:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Добре де хора, прочетете какво написах. Богатире, изгледай филма "Detroit Rock City"(горе дадох линк) и ми кажи дали това не е шибана, еврейска про-рок пропаганда.
Антиджу, там в първия пример. Ами ако някое цигане счупи главата на малкия ми брат, няма ли да е добре да ида да го прибия(поне, а може и да хвана кухненския нож...) от колкото нещо друго. Трябва да се запознаеш с творчеството на System Of A Down както и отделилият се от тях вокал - Serj Tankian(арменци). Ето това е клипа от песента му Empty Walls http://zazz.bg/play:41168bad в памет на жертвите от 11 септември. Забележи, че не арабче хвърля самолетчето към кулите.
Още нещо, както каза Богатир повечето метълисти са патриоти и националисти. Също така цигани-метълисти няма(поне аз не съм виждал и чувал). Когато бях на 1 концерт точно в разгара му някой си загуби нещо(гривна/пръстен нещо от сорта) и въпреки това, че беше тъпкано с хора, веднага всички се дръпнахме, направихме кръг с поне 1.50м диаметър и светнаха GSMи, за да помогнат с търсенето. Отидете на някой рок концерт, ей така, за да видите атмосферата и хората какви са.
PM
Top
Надмощие
Публикувано на: 26.8.2008, 21:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 47
Участник # 1 097
Дата на регистрация: 23-August 07



Мисля, че хората тук, плюещи метъл и рок и по принцип който и да е стил, не осъзнават, че това какво послание носи песента зависи изцяло от хората, които я създават. Повече няма какво да се спори.

Това съобщение е редактирано от hegemony на 26.8.2008, 21:30
PMEmail Poster
Top
po3ok
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 96
Дата на регистрация: 1-September 05



Нека пробваме да се върнем към темата за влиянието на предавания от типа биг брадър.
(защо, приятели, обсъждащи хардрок и метъл групите, не възродите темата за музиката, останала на 16-та (към 6.9.08) страница на форума - бих се включил и аз, разбираш ли!)

Та за биг брадър, на който по- му отива името big brothel:

Според мен главното, преди всичко подсъзнателно послание на предаването гласи: Свиквай с мисълта, че ще те съберат с непознати хора, ще те карат да правиш разни наща и през това време ще бъдеш наблюдаван!
Казвам това във връзка с масовите строежи на концентрационни лагери на територията на сащ. На който му е интересно нека потърси из нета "FEMA camps"; нищо чудно и другаде да подготвят такива съоръжения.

За щатските концлагери: те са стотици, по цялата територия, още миришат на боя, засега абсолютно празни. Корпуси, бодлива тел, поставена така, че да предотвратят ИЗЛИЗАНЕ, камери, жп-релси.
Нищо чудно за пръв път в историята на човечеството да имат действащи газови камери...

Накратко казано - властите на най-свободната нация (оставям време да се посмеем) планират военно положение и оруеловска игрица.

Защо ли популярното риалитишоу плъзна из цял свят?
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Описано е предварително в романа на Рей Бредбъри "451 градуса по Фаренхайт". Десетки години преди да бъде създадено самото предаване. Само че там предаването е наречено "Семейството", доколкото си спомням. Впрочем, ако се поровим в литературата, особено във фантастиката, ще видим почти всичко, което се случва днес. Мисълта на човека обаче е в състояние да предизвика промени. Дори без да последват действия, самата енергия на мисълта, ако е достатъчно мощна може да предизвика промените.
Те искат да ни програмират. Нашата задача е или да не го позволим, или ако сме го позволили, да се разпрограмираме. Възможно е и не е толкова трудно. Те го разбраха, и към такива непрограмирани и разпрограмиращи се почнаха репресивни физически действия. Това е и отговор на въпроса защо толкова много активни участници се отдръпнаха от форума. Ами не всеки може да устои на натиска. Тогава си казва "Невежеството е блаженство" и се отдръпва.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (8) « първа ... 6 7 [8]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020