www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> БИГ БРАДЪР КОНТРОЛИРА НАЦИЯТА С ПСИХООРЪЖИЕ


Страници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> БИГ БРАДЪР КОНТРОЛИРА НАЦИЯТА С ПСИХООРЪЖИЕ, Дългото гледане на предаването ви прави
2DHades
Публикувано на: 14.8.2008, 23:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Е, аз давам добър пример с Manowar.Превод ще направя, но не сега, защото ми се спи, а утре.Ако утре нямам време в понеделник ще е ;) Това за Шекспир не го разбрах. Кво му е на пиесите?(Не, че някога съм гледал/чел У.Ш.
А, ето какво всъщност представлява сатанизмът(Диму Боргир са антихристи/дяволопоклонници): http://satana.biz/index-1.html Прекалено е дълго, за да го копирвам тук.
PM
Top
antijew
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Bogatir, благодаря за текста. 2DHades, няма нужда според мен да го превеждаш целия. Достатъчно е да си преведем само една думичка и тя е: "Kill". И какво значи в превод тази думичка? Значи "УБИЙ"! Колко пъти се повтаря тя в текста? Повече от 20 пъти!
Та искам да попитам вас кого призовават да убием? Може би мама или татко, или брат, а може би сестра? Не! Сигурно имат предвид леля, а може би чичо? Чудя се...! Няма значение, все някой "ще опере пишкира..."след време! Целта тогава ще е изпълнена...
За мен метал рока си е психооръжие на "елита", насочено към младото поколение.
Не отричам, че в младежките си години и аз съм бил запален по тази музика. Поради каква причина, незнам. Сигурно съм подражавал на някого. Да не забравяме, че все пак сме във Фермата... Даже и сега имам доста музика в този стил, но не я слушам вече. Всичко е явно с времето си...
Незнам защо 2DHades се чуди, че метала може да е причина са самоубийствата на младежите в Уелс. Нима примерите с цитата от книгата които дадох по-горе не са достатъчни за съмнения в тази насока?
По-късно днес, ще препиша и ще пусна тук още от тази книга, за да се дооформи още картинката...


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
2DHades
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



В песента не се говори да убиваш роднините си, себе си или кучето си, а враговете си. За армия готова да умре за каузата и да накаже враговете си със смърт.
А ето как се зарибих по метъла. Разглеждах си клипове във вбокс.ком и видях тази песен: http://www.vbox7.com/play:41c23936 И си викам "тва е мн яко, я да потърся още"... В песента се повтаря няколко пъти словосъчетанието "Blood bound"- кървава връзка. И когато видиш текста ще видиш, че се има предвид връзката м/у приятели, другарството и т.н.
PM
Top
Иван
Публикувано на: 15.8.2008, 10:43
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Какви врагове има за убиване един младеж на 12-14, че и по-малко години?! И приятелството е нещо естествено, не са нужни ритуали. Кръвта тече във вените, тя няма работа извън тях. Кръвната връзка е налице - в рода. Там тя е неотменима, за какво са тия ножове и клетви? Келешът още не е прекопал една градинка с цветя, не е донесъл една кофа вода от кладенеца, тръгнал врагове да трепе! Детето трябва да играе, да се труди, да изпитва възхищение от познанието на "големите".

Тъй, че нека големите да имат знания за възхита, а не тонколони за дънене.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 15.8.2008, 11:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (2DHades @ Aug 15 2008, 08:47 AM)
В песента не се говори да убиваш роднините си, себе си или кучето си, а враговете си. За армия готова да умре за каузата и да накаже враговете си със смърт.

Добре така да бъде.
Сега ще ти пресъздам една измислена от мен случка, която не е невъзможно да се случи.
Момче на 15 год от град Троян на име Драган е запалено по метъл рока. Любимата му песен е на Manowar - Hail And Kill. Той се събужда и заспива с нея. Тя е неговия химн. Слуша я през по-голяма част от деня. Момчето си има братче, по-малко от него. Един ден малкото братче се прибира в къщи разплакано със спукана глава и казва на батко си, че извършителя на деянието е съученикът на брат му Атанас от съседния клас. Ядосан, Драган грабва ножа от кухнята и го запасва. Обажда се на двама-трима приятели и тръгва да отмъщава на Атанас. Намират го в двора на училището им да рита топка с негови приятели. Драган отначало почва да търси обяснение от Атанас защо е бил брат му. Атанас му отвръща пренебрежително да си гледа работата. Драган откача! Главата му започва да бучи. Глас го призовава: "УБИЙ, УБИЙ, УБИЙ...!". Вади ножа и нанася 74 удъра в тялото на Атанас. Атанас се превръща в кървава пихтия. Атанас го няма вече... Драган УБИ своя враг Атанас! Драган се превърна в УБИЕЦ. Той изпълни повелята на идолите си от Manowar.


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
2DHades
Публикувано на: 15.8.2008, 11:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Добрее :) Хареса ми как го каза. И все пак, приемате нещата много прямо. Каква музика да слуша 1 младеж? Не всеки харесва българската народна музика(в смисъл харесвам я, но не мога да я слушам по цял ден). Да слушам чалга или рап ли? Техните тестове по-добри ли са? Или електронна музика, от която ме боли глава? Трябва да се запознаете с творчеството на Manowar , за да видите, че те пеят, за чест, битки и т.н. Също така пеят и за старите викингски богове. Музиката им не е право-социална, че да бъде приета директно. Ако наистина ги приемам като идоли във вашия смисъл, щях да се разкождам с кожен шлем и меч по улиците яхнал кон или мотор.Също така 2 поредни години Manowar идват в Каварна и пеят българския химн на български! Колко други групи/изпълнители биха направили това.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 15.8.2008, 12:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



2DHades, 90% от музиката е под контрола на "елита"-кукловодите. Вземи рап, хаус, електро, метъл, диджеи и др., всички са в кюпа.
Какво ти пречи да не слушаш никаква музика, но както казах по-горе явно е, че всичко е с времето си. Дано минеш без ексцесии през етапите...
Гледам сега на мода е всяко зомби да е с наврени слушалки в ушите, и да се зомбирва целодневно с мр-3-ка в джоба. Кой с каквото иска... Изброих горе малка част от стиловете деградиращи съзнанието им!
А колкото до това, че Manowar са изпяли химна ни, нали все пак е нужно да ви влязат още повече "под кожата". Това е част от тактиката им.

Избързвам и пускам само малка част от обещания материал с част от текст на песен на Manowar, които хвалите:
"" Меноуор" в "Мостът на смъртта": " Господарю на мрака, призовавам те, изисквай свещеното право да горя в ада... Вземи моята ... душа, пий кръвта ми, както аз пия твоята... Луцифер е цар, хвалете Сатаната.""

Коментар?


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Иван
Публикувано на: 15.8.2008, 12:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Antijew, взе ми думите от устата - кой казва, че ТРЯБВА да се слуша въобще някаква музика. Щом няма подходяща, значи няма да се слуша.
Нека младежът ЧУЕ по нещо от коя да е музика. Но да чуеш, да се запознаеш е едно, а тук става дума за съвсем друго.

Какво да слуша едно дете (младеж)?! Аз заспивах с вездесъщите щурци, в по-тихите и ясни вечери се включваше кукумявката, кацнала на любимия си комин на съседната къща. Нощем, чак до 4-5 часа сутрин от отворения ми прозорец се лее гласа на славейчето. Кацаше на ореха пред дома и все едно беше до възглавницата ми - толкова ясен и силен звук. Не ми даваше да заспя. Но не силата му, а желанието да го слушам. Въпреки това се наспивах през горещите и къси летни нощи. Денем към неспирните щурци се присъединяваха семейство авлиги, които живееха из плодните дървета в нашата и съседна градини. Често преминаваха и папуняци, засядаха в живия плет и почваха "пу-пу-пу", "пу-пу-пу"...

Звучи ли ти като приказка, метълисте?
Но не е. Казвам самата истина.

А музиката не е само навън. Защо ли не се постои в тишина, така че да се чуе какво има вътре? Да, народна музика има у всеки - това е музиката вътре.
PM
Top
2DHades
Публикувано на: 15.8.2008, 13:43
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Слушам музика, защото като седна да правя нещо пред компютъра, ми е по-приятно да го правя докато слушам някоя от любимите ми групи :) Иване, много добре ми звучи това, само дето наоколо няма нито славеи, нито щурци още по-малко кукумявки. Не мисля, че 90% от музиката се контролира от 'елита'. Все пак това не са някакви навързани политици, а отделни групи от по 4-5 човека. Пък и така да е, не мисля, че точно Manowar ми се отразяват зле. Вярно, те събуждат агресия у човек, но не такава за самоубийства или убийства на деца. Събуждат у човек гордостта, честта; Чуйте тази песен на Ахат: http://zazz.bg/play:a3c3ac59
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 15.8.2008, 16:36
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Виждам, че много ви е влязъл под кожата Manowar. Поздрав с клипчета към тези песни:
Manowar - Master of the Wind
Manowar - The Crown and Ring
Manowar - Mountains
И виждам, че очевидно е безполезно да споря с вас след, като дори не оспорихте нещо от казаното от мен в предишния ми пост. Вместо това ме игнорирахте напълно и продължихте да спорите с Хадес. Нека бъде вашето тогава, метъла е причината за всички масови самоубийства сред младите.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 15.8.2008, 16:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Пускам обещания от мен препис от книгата на д-р Атанас Гълъбов.
2DHades, да не го чете smil4341944e6b0c8.gif да не вземе да му се промие мозъчето...
За любознателните...:

"...Със сигурнот може да се твърди, че внушенията, които се правят чрез песните от някой жанрове на рока, могат да събудят у много младежи немотивирана агресия и да стимулират анархистично поведение. В полухипнотичното състояние, в което се изпада при концерти или при продължително слушане, посланията-често многократно повтаряни фрази, лесно влизат в подсъзнанието,подтиквайки индивида към определен вид поведение и постъпки. Постоянното излагане на едни и същи ритми и изрази настройва човека на определена емоционална и умствена вълна, което може да наруши ендокринното равновесие на организма. По време на концерти, също както и при митинги, се създава общо доминиращо психо поле на тълпата, в което индивидуалността изчезва и така цялата тази човешка маса, понеже е с изключено съзнание, може лесно да бъде манипулирана да се държи по определен начин.
По-долу ще ви представя цитати от изказвания и песни на някои известни рок музиканти и групи:
Дейвид Бауив сп. "Ролинг стоун" (12.02.1976 г.): "Рокът винаги е бил дяволска музика... Вярвам, че рокендролът е опасен... Мисля, че ние сме предвестници на нещо по-тъмно и ужасно от нас самите..."
Франк Запа: "Аз съм адвокат на дявола. Ние имаме нашите богомолци, наричани "групари". Момичетата ни отдават телата си така, както биха направили жертвоприношение на някой бог." ("Уот ъбаут крисчън рок" в "Питърс брадърс")
Мерелин Менсън(истинско име Брайън Уорнър) се хвали: "Надявам се да бъда запомнен като човека, който погреба християнството" ("Спин", август 1996 г.)
Менсън се самонаранява на сцената, разкъсва Библията и бълва хули по адрес на Иисус Христос, а на фланелките, които носи, може да се прочете: "Убий родителите си" и "Аз съм Сатаната". Той твърди, че творчеството му помага да се избави от демоните в душата си. Албумът "Антихристос суперзвезда", с който групата пробива и за който Менсън твърди, че е резултат на "свръхестествено вдъхновение", веднага заема трето място в американските класации, а билетите за концертите им се разпродават за часове. Певецът заявява: "Мисля си, че всеки път когато хората слушат този албум, може би идеята за Бог ще бъде унощожена в главите им." В интервю Менсън споделя, че още от малък търси Сатаната: "Когато бях дете, майка ми казваше: "Ако ругаеш нощем, дяволът ще дойде при теб, когато заспиш". Това много ме възбуждаше, защото аз наистина исках да се случи... Исках го, исках го повече от всичко друго..." (сп. "Ролинг стоун", 23 януари 1997 г.)
Менсън признава: "Не знам дали някой разбира какво правим наистина. Това не е само да шокираме... а да примамим хората.Когато вече са наши, тогава можем да им предадем нашето послание..." ("Хит парейд", октомври 1996 г.)
Рок изпълненията на Мерелин Менсън и едноименната група представляват истинско шоу на лудостта. Имиджът им е изграден върху скандалната платформа секс, наркотици, извратеност, сатанизъм, На обложката на албума си "Холи ууд" ("В сянката на долината на смъртта"), издаден през 2000 г., певецът е изобразен разпънат на кръст, с обърнати очи и липсваща долна челюст.
Менсън се обявява за самия "Антихрист суперзвезда" и казва: "Въображението и индивидуалността на една личност не могат да бъдат уловени от нечии недорасъм разум, нито пък да бъдат разбрани от който и да е друг... Геният на изкуството (?!) намира своето убежище в душите на децата и лудите за да живее. Това сме ние." Мисля, че няма нужда от коментар. Но ми се струва, че по-подходящо място за опасно лудите е в психиатрията, а не на сцената. Все пак лудостта може да се окаже заразна.
През юли 2005 г. Менсън съобщо, че има намерение да консентрира усилията си върху продуцирането на късометражни филми с жанрова ориентация хорипилация - термин, измислен от самия него, който той обяснява по следния начин: "Ужасяващо е и е като депилатоар. Направо ще накара космите на краката ви да опадат." В първия сериал той предвижда истински секс между две близначки.
По време на концерт на групата в гр. Канзас през ноември 2003 г. сред феновете й избухва истински бунт. Повод за това стават две отменени песни, които полицията прекъсва. При изпълнението на парчето "Фрийкърс бол" публиката започнала да буйства. В настъпилото безредие и под напора на тълпата бариерата пред сцената била пометена. Необходими са били 30 минути на служителите да възстановят барикадата, но по време на следващото изпълнение на Менсън тя отново била разбита. Взето било решение да се преустанови концертът, но това само влудило допълнително 12-хилядната тълпа. след като наличната охрана не успяла да обуздае почитателите на групата, била повикана подкрепа. Докато полицаите се опитвали да въведат някакъв контрол, феновете хвърляли камъни и бутилки, пълни с урина. Силите на реда били принудени да използват солзотворен газ, за да се справят със ситуацията. Ранени били един полицейски служител и шест души от публиката, а деветима развилнели се почитатели са били арестувани.
На концертите на различни рок групи редовно има ранени и дори убити. Известен е трагочният концерт на английската група "Да ху" в Синсинати, САЩ, на 3 декември 1979 г., когато 11 младежи са смазани от тълпата. През октомври 2005 г. по време на концерт в Южна Корея също имаше трагичен инцидент с 11 стъпкани и поне 50 ранени. В това няма нищо чудно, като се има предвид агресията и разрушението, които бликат от ритъма и текстовете на песните, изразени и в поведението на сцената и в живота от много рок музиканти. А групата "Уосп"(W.A.S.P)явно намира за много възвишено по време на концерт да хвърля сред публиката парчета сурово месо, което изпаднали в умопомрачение фенове изяждат като диви животни.
Показателни са и имената на много рок групи, свирещи в стил хевиметъл и блекметъл.: "Убиец", "Люлка на разврата", "Желязната девица"(уред за мъчение в Средновековието),"Отрова", Безжалостна съдба", "Чук в ада" и др. Всички те по някакъв начин са свързани със смъртта, разрушението, негативното, злото и тъмните страни на живота и подсъзнанието.
Ето с какви послания и призиви заливат своите слушатели много матъл рок групи и певци:
"Мегадет"пеят: "Аз съм адвокатът на дявола и негов посредник... Ела в пъклената ми бездна... Твоята душа е вече моя!... Подчини се!"
"Металика"в песента си "Скочи в огъня(ада)" изпращат следното послание: "Последвай ме сега, мое дете... прави каквото ти казвам... Скачай доброволно или ще бъдеш насила мой... Протегни надолу ръка... върни се там, където принадлежиш, хайде скачай в пламъците(ада)..."
И в друга песен- "Принцът": "Ангеле от преизподнята... Искам да продам душата си... Дяволе, вземи душата ми, с диаманти ми се отплащаш, не ми пука за рая.... ще горя в ада от деня, в който умра."
"Туистид систър"в "Гори в ада": "Добре дошъл в запустялата земя, ела, дете, хвани ръката ми. Тук не се работи и играе, плаща се само една такса... слизай все по-надолу, ще гориш в ада."
Групата "Ачерон" имат албум, озаглавен "Ритуалите на Черната меса"". "Слава на теб всемогъщи Сатана... ние те възхваляваме, благословим и те обожествяваме... Ти си богът, само ти, о, могъщи Сатана."
" Меноуор" в "Мостът на смъртта": " Господарю на мрака, призовавам те, изисквай свещеното право да горя в ада... Вземи моята ... душа, пий кръвта ми, както аз пия твоята... Луцифер е цар, хвалете Сатаната."
"Морбит ейнджъл"в "Отмъщението е мое": "Нека се превърна в сабята на Сатаната, горя от омраза да отърва човечеството от назарянина(Иисус-бел. авт.)" Трей Азагтох твърди, че е истински вампир и когато е на сцената, се хапе и пие собсвената си кръв.
"Пинк Флойд"също пеят: "Луцифер... винаги стоящ до теб."
Песента "Съчувствие към дявола", както и албумът "По молба на техни сатанински величества" на"Ролинг стоунс"не оставят съмнение за симпатиите на английската група. Мик Джагър твърди, че Антон Лавей е негов вдъхновител.
"Венъм": "Ние сме тук за да ви забавляваме... Аз проповядвам пътищата на Сатаната, отговорете на неговия зов."
"Бау вау вау"в песента си "Принцът на мрака": "Отвори вратата и пусни Сатаната вътре, Принцът на мрака."

"Сед айрън": "Ние всички славим дявола, той е толкова прекрасен. Ние всички го възхваляваме, докато сме живи..."
Групата"Сюисайдъл тендънсис"("Самоубийствени тенденции"), в чиито песни се възхвалява отнемането на собствения живот и се свързват със самоубийствата на младежи, пее в "Обладан": "Аз съм затворник на един демон... Той е с мен където и да отида, не мога да се откъсна от него... Вероятно това е моето наказание, защото продадох душата си..."
"Мърсифул фейт"в "Клетвата": "Отхвърлям Иисус Христос измамника, отричам се от християнската вяра и презирам нейните творения... В този свят аз се кълна да бъда изцяло верен на законния му господар, да се прекланям пред него - нашия бог Сатаната, и пред никого другиго!"
Една от най-популярните рок групи "Слейър", продала милиони от албумите си, пеят за себе си като за "войни от портите адови... ние вярваме в бог Сатана...". В песента "Адът те очаква": "Иисус знае, че душата ти не може да бъде спасена, разпъни го на кръст този т. нар. бог. Душите ви са прокълнати, вашият Бог стана мой роб завинаги, адът ви очаква."
"Деисайд"("Смърт на Бога") пеят: "Принеси в жертва нероденото дете, блез в царството на мрака..."
Групата "Кавън"("Вещерско сборище"): "Вашият бог е мъртъв... най-накрая властва Сатаната..."
Подобни послания отправят и "Кис", "ЕйСи/ДиСии много други групи.
През 1992 г. при получаване на наградите на "ЕмТиВи""Ред хот чили пепърс" казват: "Преди всичко бихме искали да благодарим на Сатаната..."
Норвежката група "Диму Боргир"(означава "място на тъмнина" на норвежки) в "Мъчител на християнски души": "Бих могъл да те завлека в моята дупка и да те съблека в тъмното. Бих могъл да вадя един по един ноктите ти и да те насилвам, докато загубиш всякаква надежда. Бих могъл да те изкормя и да те оставя да гледаш как принасям в жертва твоето неродено дете. Бих могъл да те оставя да умреш от глад или дори да те накарам да замълчиш напълно. Но няма да го направя. Защото не изпитвам удоволствие от твоята физическа болка - искам християнската ти душа да бъде сломена, твоята гадна душа. Когато видя твоята църква да изгаря в пламъците, а ти да плачеш, аз ще се смея. Когато видя как скърбиш за тези, които обичаш, тогава ще почувствам блаженство. Когато видя смъртната ти душа обезчестена и в развалини, тогава ще се смея злорадо, скрит в сенките, защото това, което ми доставя удоволствие, е да мъча християнската ти душа."
"Бон Джоуви"
във "Влакът за вкъщи": "Когато бях още малко момче, дяволът ме хвана за ръката, отведе ме далеч от моя дом и ме направи мъж... слизам все по-надолу, надолу и надолу, с влака към вкъщи (ада - бел. авт.)." В едно интервю за списание "Смаш хитс" той казва: "Бих убил майка си и бих продал душата си за рокендрол."
Точно това прави 14-годишният американец Томас Съливан от Ню Джърси, фен на Ози Озбърн. Първо прерязва гърлото на майка си и й избожда очите, а след това разрязва и собствените си вени и гърло, като почти си отсича главата. На предната седалка на семейната кола полицаите намират бележка с почерка на Томи, адресирана до "най-големите демони на ада". На нея бил даден обет да убие семейството си. Кметът Фран Слейтън казва във връзка с инцидента: "Има нещо обезпокоително в това. Как е възможно едно добро дете да се промени толкова много само за 2 седмици?" Бащата на Томи споделя, че през последните дни синът му непрекъснато слушал и пял една рок песен "за кръв и убий майка си".
Според д-р Пол Кинг, медецински директор на една програма за юноши към "Чартър Лейксайд хоспитал" в Мемфис, Тенеси, повече от 80% от неговите пациенти са жертва на рок музиката. "Текстовете на песните стават тяхна философия и религия за живот", казва той.........."


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
antijew
Публикувано на: 15.8.2008, 16:57
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (Bogatir @ Aug 15 2008, 04:36 PM)
И виждам, че очевидно е безполезно да споря с вас след, като дори не оспорихте нещо от казаното от мен в предишния ми пост. Вместо това ме игнорирахте напълно и продължихте да спорите с Хадес. Нека бъде вашето тогава, метъла е причината за всички масови самоубийства сред младите.

Ти пък много бързо се палиш.
Аз например не споря с теб, защото в по-голямата си част поуста ти има логика.
Метъла не е причина за всички масови самоубийства сред младите! smil4334ac775281d.gif Той е една от причините.

Това съобщение е редактирано от antijew на 15.8.2008, 17:00


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 15.8.2008, 17:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



ЗАщо само в рока ве? В рапа не се ли пее за убийства на ченгета, грабежи, престрелки? В чалгата не се ли пее за кражби, печалбарство, материализъм, курвенски и курварски манталитет? Всеки от тези модерни жанрове си има и тези "черни" групи. Но и в метъла(рока) и в рапа и в чалгата си има стойностни изпълнители. Музиката е храна за душата, както книгите са храна за ума. Това че има писатели с лоши помисли и такива с добри, не се дискутира. Не може ли хлапето да е прочело книга, която да му е разбъркала мозъка. Manowar свирят активно през последните 25 години и за самоубийствени актове на фенове на тази група не съм чувал. След като имаш информация за други групи, говори ясно за кои по-точно. Примера който даваш с хипотетичното момченце от Троян мога да го променя с хипотетичното момченце от Ловеч, което отива и намушква с нож с убиеца на братчето си от съседното циганско гето, дето го е убил за 5 лева.
PM
Top
2DHades
Публикувано на: 15.8.2008, 17:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Не мога да се сдържа да не коментирам откъса от книгата. Ще карам напред.

<<<Със сигурнот може да се твърди, че внушенията, които се правят чрез песните от някой жанрове на рока, могат да събудят у много младежи немотивирана агресия и да стимулират анархистично поведение. В полухипнотичното състояние, в което се изпада при концерти или при продължително слушане, посланията-често многократно повтаряни фрази, лесно влизат в подсъзнанието,подтиквайки индивида към определен вид поведение и постъпки. Постоянното излагане на едни и същи ритми и изрази настройва човека на определена емоционална и умствена вълна, което може да наруши ендокринното равновесие на организма. По време на концерти, също както и при митинги, се създава общо доминиращо психо поле на тълпата, в което индивидуалността изчезва и така цялата тази човешка маса, понеже е с изключено съзнание, може лесно да бъде манипулирана да се държи по определен начин.В полухипнотичното състояние, в което се изпада при концерти или при продължително слушане, посланията-често многократно повтаряни фрази, лесно влизат в подсъзнанието,подтиквайки индивида към определен вид поведение и постъпки. Постоянното излагане на едни и същи ритми и изрази настройва човека на определена емоционална и умствена вълна, което може да наруши ендокринното равновесие на организма. По време на концерти, също както и при митинги, се създава общо доминиращо психо поле на тълпата, в което индивидуалността изчезва и така цялата тази човешка маса, понеже е с изключено съзнание, може лесно да бъде манипулирана да се държи по определен начин.>>>

Тука грешката(според мен де)е че под анархистично се има в предвид бунтарско поведение. Е това е метъла- бунтарска и социална музика(в никакъв случай а-социална).
Първо, да уточня, че не съм наясно какво значи думата "ендокринно".Е щом слушаш дадена група,значи(поне при мен!) харесваш и текстовете им. Примерно Hail and Kill като го слушаш в тази песен няма да те подтикне към битово убийство. Би ти дало решителност. Би те подтикнало да се бориш в живота(Да не се разбира да убиеш съседа си, който си хвърля боклуците в двора ти). Бил съм на концерти, а също така и съм слушал с часове, не знам какво се разбира под полу-хипнотично състояние, но не съм си губил разсъдъка, така да се каже. Склонен съм към действия?- примерно когато певецът извика "Пейте с мен" и аз съм склонен да пея с него, да. И го правя с най-голямо удоволствия. А го правя и без да ме подтиква.
За Мерилин Менсън искам да отбележа, че той е единствен по рода си, наркоман, травестит, отрепка, антихрист и т.н. Не го слушам. Няма и да го коментирам.За Диму Боргир също така да кажа, че са антихристи и пеят с неприязъм към християните. Не ги харесвам като текстове и затова не ги слушам(макар че като музика ми харесват!).
Искам да засегна едно друго нещо. Рок енд Рол културата. В едно интервю с Варг Викернес. Който е групата "Бурзум"(група от 1 човек). Той казва, че рок енд рол културата в по-голямата си част е една култура отдадена на безкрайни купони, краткотрайни удоволствия и т.н. Това е тема на отделен въпрос обаче.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 15.8.2008, 19:23
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (2DHades @ Aug 14 2008, 11:56 PM)
Е, аз давам добър пример с Manowar.

Да наистина примера е добър.
За хора, които не им понася много кръв... да не гледат
Manowar - Hail And Kill
http://zazz.bg/play:34aa7175




--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (8) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020