www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Атентатът срещу проф.Рашо Рашев


Страници: (7) « първа ... 3 4 [5] 6 7  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Атентатът срещу проф.Рашо Рашев, корупция във високите етажи на властта
Пламен Пасков
Публикувано на: 28.3.2008, 22:40
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Аз лично мисля (не настоявам да съм прав), че различията по детайли на историческите ни хипотези (или истини) не следва да са пречка за дружба между двата сайта. Признавам, че детайлите могат да са важни. Но с изолация и дискомуникация обмен на информация няма как да стане. И не тези виждания са най-важни, а дали са читави хора и хубави българи.
Между другото, офт-топ: вижте този форум: http://www.ardino.bg/forum/index.php
Там един българин, на име д-р Генов, с чест, аргументи и факти и блестящо познаване не само на българската, но и на турската история защитава нашите позиции, изправен сам срещу побеснелите сепаратисти-потурнаци. Има и нормални хора от тях във форума, но както обикновенно, са малцинство, и са само за кадем. Опитвам се да помогна на човека от 2 дена, но сме само двама.
Вие сами си преценете.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.3.2008, 22:46
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Mar 28 2008, 10:40 PM)
Аз лично мисля (не настоявам да съм прав), че различията по детайли на историческите ни хипотези (или истини) не следва да са пречка за дружба между двата сайта. Признавам, че детайлите могат да са важни. Но с изолация и дискомуникация обмен на информация няма как да стане. И не тези виждания са най-важни, а дали са читави хора и хубави българи.
Между другото, офт-топ: вижте този форум: http://www.ardino.bg/forum/index.php
Там един българин, на име д-р Генов, с чест, аргументи и факти и блестящо познаване не само на българската, но и на турската история защитава нашите позиции, изправен сам срещу побеснелите сепаратисти-потурнаци. Има и нормални хора от тях във форума, но както обикновенно, са малцинство, и са само за кадем. Опитвам се да помогна на човека от 2 дена, но сме само двама.
Вие сами си преценете.

Като се завърна от "горе", ако ми остане време тука и аз ще се включа.
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 28.3.2008, 23:15
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Пламен Пасков @ Mar 28 2008, 10:40 PM)
Аз лично мисля (не настоявам да съм прав), че различията по детайли на историческите ни хипотези (или истини) не следва да са пречка за дружба между двата сайта. Признавам, че детайлите могат да са важни. Но с изолация и дискомуникация обмен на информация няма как да стане. И не тези виждания са най-важни, а дали са читави хора и хубави българи.
Между другото, офт-топ: вижте този форум: http://www.ardino.bg/forum/index.php
Там един българин, на име д-р Генов, с чест, аргументи и факти и блестящо познаване не само на българската, но и на турската история защитава нашите позиции, изправен сам срещу побеснелите сепаратисти-потурнаци. Има и нормални хора от тях във форума, но както обикновенно, са малцинство, и са само за кадем. Опитвам се да помогна на човека от 2 дена, но сме само двама.
Вие сами си преценете.

Попрегледах...
Едва ли ще имам нерви да помогна и аз.
От мое име им кажи,че човекът,който е в общуване с мен по повод работа,хапка-пийка,просто разговор или най-общо-с когото общувам,ЩОМ Е НА ТЕРИТОРИЯТА НА БЪЛГАРИЯ,АЗ СЧИТАМ ЗА БЪЛГАРИН! В смисъл,че яде хляба и пие водата на Отечеството.
Изобщо не ме интересува той за какъв се счита-аз не му преча да се мисли за неккъв си,затуй и той да не ми навира неговите "доводи".Аз си имам свои и съм убеден,че един ден те ще станат и негови.Но не го насилвам за това.
И още нещо:питай ги какво означава думата ТАНРЪ на турски. smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 28.3.2008, 23:17
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Без да ги питам, въпросният Тюрхан сам ми каза, че те казват "О, Танръм", което значело "О, Господи"...


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Публикувано на: 28.3.2008, 23:20
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Ако си забравят имперските амбиции и дивата азиатщина,насадена им от една южна съседка,която ги счита за гяури,може на основата на ТАНРЪ да тръгнем към човешкото в себе си...
PM
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Подробно изчетох последните 2-3 страници от този форум. Направо ти казвам Пламене - Не си губи времето...!!! По скоро ще пробиеш стена със глава, отколкото фесовете да приемат доводите ти...!!! Като искат официялен език в общината им да е турския, да се преселват в Анадола...!!! Турски телевизии и без това си гледат. Селата им имат повече сателитни антени, отколкото имат в Байконур..!! Парламентарно представени са. Имат техни хора почти във всяко правителство от 1989 г. насам... Имат пълна религиозна свобода... Какво искат още...?!!! И те не знаят! Пазят такова поведение, защото имат полза от това...!! От Еврейския съюз и СЕЩ ни гледат под лупа за правата на малцинствата и те ни се качиха на главите...!!! Утре ще поискат да опънат и жена ми..!!! Сина ми да чете корана на арабски, а аз да си обрежа онази работа...!!!! Я ги питай тези така наречени "турци", колко от тях говорят турски и колко от тях не ядат свинско, да видим какво ще ти отговорят...?!!! Че и заплашват, мамицата им...!! Да сме се възползвали докато сме мнозинство в България и да им даваме каквото искат, защото скоро сме щели да сме на тяхното място и да видим какво е..!!!! Ми няма проблем като искат да учат турски в училищата и в общините им турския да е официален език...!!!! Нека ми дадат една бронетанкова бригада и ще отида да им занеса учебници и да им сменя надписите по табелите в кметствата...!!! След това никога нищо повече няма да поискат...!!! ЗЛОТО МОЖЕ ДА РОДИ САМО ЗЛО, А КОГАТО ЕДНО ЗЛО НЕМОЖЕ ДА СЕ ПОБЕДИ ПО ДРУГ НАЧИН, СЕ ПОБЕЖДАВА САМО С ДРУГО - ПО–ГОЛЯМО ЗЛО..!!! КАТО НЕ ЩЕШ МИРА„ НА ТИ СЕКИРА....
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



1.Задължителен турски във училищата
2.Равноправие на всички етностни групи
3.Официалност на езика ни във райони със преобладаващо турско население или втори официален език
4.Също и интеграция на ромския народ
5.Признаване на Помашкия народ
----------------------------------------------------------
Самите им искания, не само с анагли, но са и същински сепаратизъм. Тъмръш - така наречената "помашка република" отдавна е в развалини. Живея на 10-15 км от това място и един ден, задължително ще снимам развалините, за да видят, че никога повече няма даима помашка република в България!
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Публикувано на: 29.3.2008, 12:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Помаците не представляват проблем, или поне не като цяло! Проблем са тези които се "турчеят" и тези които ги "турцизират"...!!! В Западните Родопи с изключение на районите на Сърница и Юндола, ако на на някой помак му кажеш турчин се обижда и скача на бой... В обиколките си по тези райони съм забелязал, че проблемите са там където има изградени и действащи мюсюлмански духовни училища и академии...!!! В тези гнезда на злото не се преподава традиционния за българските мохамедани миролюбив (сунитски) ислям, а крайно агресивната му и фундаменталистка разновидност (шиитски ислям) характерна за страни като Иран, Авганистан и др. Обикновенно финансирането на тези БЪДЕЩИ СВИНАРНИЦИ идва от Близкия Изток, както и "преподавателите", "литературата" и агитационните матеряли... Тази схема не минава и без участието на Турция, разбира се...!!! Миналата седмица в Пловдив бе закрит още преди да заработи (явно в службите все още има истински Българи и професионалисти) ислямски колеж финансиран незаконно от ислямистка фондация представлявана у нас от турска фирма-собственост на турски граждани... Какво се случва в милата ни Татковина в действителност и откъде идва самочуствието и увереноста на т.нар. турци у нас...?!! Защо Ердуган посети Кърджали и региона, без да се срещне с "представителите" на централната ни власт в София и в качеството му на какъв бе посещението му в същност..?!!! Защо точно по същото време Гоце Първанов бе на посещение в Израел и Палестинската автономия и ского, и за какво е говорил там извън офицялно изнесената информация...?!!! ГОСПОДА БЪЛГАРОУБИЙЦИ!!! НИЕ ИМАМЕ СВОИТЕ ОТГОВОРИ НА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ВЪПРОСИ...!!! НИЕ ЗНАЕМ КАКВО СЕ СЛУЧВА В РОДИНАТА НИ (И ИЗВЪН НЕЯ) И НИ ПУКА...!!! ГОСПОДА БЪЛГАРОУБИЙЦИ! НИЕ СЕ ГОТВИМ И ЗНАЕМ КЪДЕ И КАК ДА УДАРИМ, КОГАТО НАСТЪПИ МОМЕНТА... ТОВА КОЕТО НАПРАВИХА СЪРБИТЕ В КОСОВО ЩЕ Е КАТО ДЕТСКА КАВГА В СРАВНЕНИЕ С ТОВА КОЕТО НИЕ ЩЕ ВИ НАПРАВИМ, ЗАЩОТО БЪЛГАРИЯ БЕЗ БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ДА ИМА... ЗАЩОТО БЪЛГАРИЯ Е БИЛА, Е, И ЩЕ БЪДЕ БЪЛГАРСКА ВЪПРЕКИ ВСИЧКО И ВСИЧКИ...!!! ИДЕ ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО..!!!
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 29.3.2008, 12:58
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



QUOTE
Защо точно по същото време Гоце Първанов бе на посещение в Израел?


Бил е на инструктаж. smil4334a8edcde62.gif


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Публикувано на: 29.3.2008, 21:05
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



ГОСПОДА БЪЛГАРОУБИЙЦИ!!! НИЕ ИМАМЕ СВОИТЕ ОТГОВОРИ НА ВСИЧКИТЕ ТЕЗИ ВЪПРОСИ...!!! НИЕ ЗНАЕМ КАКВО СЕ СЛУЧВА В РОДИНАТА НИ (И ИЗВЪН НЕЯ) И НИ ПУКА...!!! ГОСПОДА БЪЛГАРОУБИЙЦИ! НИЕ СЕ ГОТВИМ И ЗНАЕМ КЪДЕ И КАК ДА УДАРИМ, КОГАТО НАСТЪПИ МОМЕНТА... ТОВА КОЕТО НАПРАВИХА СЪРБИТЕ В КОСОВО ЩЕ Е КАТО ДЕТСКА КАВГА В СРАВНЕНИЕ С ТОВА КОЕТО НИЕ ЩЕ ВИ НАПРАВИМ, ЗАЩОТО БЪЛГАРИЯ БЕЗ БЪЛГАРИ НЕМОЖЕ ДА ИМА... ЗАЩОТО БЪЛГАРИЯ Е БИЛА, Е, И ЩЕ БЪДЕ БЪЛГАРСКА ВЪПРЕКИ ВСИЧКО И ВСИЧКИ...!!! ИДЕ ВРЕМЕ РАЗДЕЛНО..!!! ,

ЧУХТЕ ЛИ БЕ ДА ВИ ЕБА МАЙЙЧИЦАТА ЕВРЕЙСКА?!
-------------------
ПАРАДОКС,?!,ОТ МЕН-ПО ПЕТ НА НОЖ!!! smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif smil4334af067a7a3.gif
PM
Top
Пламен Пасков
Публикувано на: 29.3.2008, 22:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Мещера @ Mar 28 2008, 12:08 AM)
http://www.liveleak.com/view?i=7d9_1206624103

Без коментар.

вече е свалено от там
Все още го има тук: http://video.google.com/videoplay?docid=3369102968312745410


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Пламен Пасков @ Mar 29 2008, 10:58 PM)
QUOTE (Мещера @ Mar 28 2008, 12:08 AM)
http://www.liveleak.com/view?i=7d9_1206624103

Без коментар.

вече е свалено от там
Все още го има тук: http://video.google.com/videoplay?docid=3369102968312745410

Запознат,има ли някакъв начин да ги складираме тия клипове?!Пък онез нека ги трият колкот си щат. smil4334aa44c7e89.gif
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 31.3.2008, 17:46
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Да, може да ги качваме и тук, само че съвсем скоро ще ни свърши пространството, понеже видеоклиповете са големи по размер файлове. По-добре ще бъде да наемем допълнителен хостинг с по-голям капацитет на пространството или да ползваме някой чужд като bgshare.com.
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Връщайки се към темата за пожара, это новият "резултат" от експертизата:

Дезодоранти - вероятна причина за пожара във влака-убиец София-Кардам

Накратко: Никога повече "Рексона" или "Hugo Boss" във вид на дезодоранти!
Не ги носете и в колите си, защото най-вероятно взрива на колата на Иван Тодоров Доктора (лека му пръст на градския) преди години на Цариградско шосе е бил от забравен дезодорант в жабката на бронирания му мерцедес.
Подозирам, че и Ангел се е увличал по фъскалата и е забравил някъде някакъв флакон, та и той му е запалил апартамента.
Извода: Да кажем "Не" на козметиката!

--------------
Дезодоранти - вероятна причина за пожара във влака-убиец София-Кардам

На пода на купе № 6 във влака са се намирали най-малко три пътнически чанти, в които е имало дезодоранти и лесно запалими материали
13.05.2008

Пътнически чанти с дезедоранти са станали причина за пожара във влака София-Кардам на 28 февруари, при който загинаха девет души, съобщи БГНЕС като се позовава на експертизата за влака-убиец, публикувана от Окръжна прокуратура-Плевен.

На пода на купе № 6 във влака, в пространството между стълбата и прозореца и в непосредствен контакт с предпазната решетка на отоплителните тела, са се намирали най-малко три пътнически чанти, в които е имало дезодоранти и лесно запалими материали - полимерни материали като изкуствени тъкани, се посочва в експертизата.

Припомня се, че според показания на очевидците пожарът е възникнал първоначално в туристическия кушет-вагон.

Експертите с аргументи отхвърлят другите възможности и приемат, че пожарът е възникнал и се е разпространил в самата вътрешност на вагона ? в купетата.

При такъв пожар, поради наличието на достатъчно пожарно натоварване, опасните фактори (задимяване, токсична среда , висока температура) се формират с висока скорост, отбелязват те. Обхванати са били пердетата на купето, връхните дрехи на пътниците, закачени върху пердето, чантите, чаршафите и одеалата от кушетките.

"Излъчената топлина нагрява горимите предмети в непосредствена близост до огъня. Огънят консумира кислорода в купето, който в този момент е в достатъчно количество, за да поддържа реакцията на горене.

Предметите, засегнати от началното затопляне, се нагряват, дестилират и се възпламеняват последователно един от друг, като по този начин огнището на горене се разширява.

Количеството на освободената топлина и температурата в купето прогресивно се увеличават. Количеството на произведения дим нараства и се натрупва в горната част на купето", се посочва в експертизата.

За бързото развитие на пожара е способствало и движението на влака със скорост около 94 км в час (по данни от разшифровка на скоростомерната лента на локомотива).

Проведени експерименти са показали, че само четири минути след възникване на горене в купеен вагон токсичната концентрация на въглероден оксид, хлороводород и циановодород превишава допустимата за човешкия организъм.

Експертите описват следния възможен механизъм за възникване и развитие на пожара:

"На пода на купето, в пространството между стълбата и прозореца и в непосредствен контакт с предпазната решетка на отоплителните тела, са се намирали най-малко три пътнически чанти . Няма свидетелски показания, в които да се споменава за каквото и да е преместване на чантите след тяхното първоначално подреждане преди тръгване на влаковата композиция.

В резултат на значителното превишаване на допустимата температура на отоплението и наличието на възпрепятстващи топлообмена чанти е започнал процес на повишаване на температурата на повърхността на нагревателните тела, самата предпазна решетка и поставения багаж.

Вследствие на високата температура, е възможно и нарушаване целостта на флакон и изтичане на съдържащата се в него смес от различни горими газове.

Съгласно свидетелските показания, връхните дрехи на повечето пътнички са били закачени на прозореца, като покривали масичката и са се опирали в чантите. Тази своеобразна завеса е способствала от една страна за неразпространението на излизащите от неплътностите на горими газове към общия обем на купето, а от друга страна се е превърнала в своеобразен абсорбатор и акумулатор за по-голямата част от конвектиращите към тавана на купето по-леки газове.

В следващите секунди, материалите, които са подложени на топлинно въздействие са се разтопили и разтекли - надолу към източника на топлина, от което е последвало неизбежното им и моментално възпламеняване, последвано от възпламеняване на газо-въздушната смес".

Този механизъм на възникване, развитие и разпространение на горенето е най-вероятен, тъй като обединява по най-достоверен и доказуем начин данните от свидетелските показания, от протоколите от проведените огледи, от иззетите веществени доказателства и от служебната документация, отбелязват експертите.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 18.5.2008, 14:36
Quote Post












Същите тези "експерти" подържаха малоумната версия, че било късо съединение от луминисцентна лампа. Така им беше наредил изродът с подходящото име "Запалката" - така и говореха. Сега като са им заповядали да твърдят, че са флакони от Илиянци - само така ще да е! Утре ако им кажат, че въобще не е имало такъв влак - ще ни убеждават най-авторитетно, че е плод на масова халюцинация.
Отговор няма на най-съществените въпроси - защо именно в кушет вагоните (за които се знае, че се заключват по пътя като кафез) е станало и как така се е развил толкова бързо пожар с температура да разтопи и огъне стоманени конструкции. Пожари по купетата е имало и преди и пак ще има. Но те са локални и абсолютно невъзможно е да вдигнат такава температура, че да изгори целия вагон, заедно с пътниците. Да не говорим, че трябва да си свръхмалоумен да си навреш чантата върху парното, камо ли пък оттам да избухнат като напалмова бомба някакви дезодоранти.
Експертите - как сте със съвестта? Водещият следовател от Плевен се опита да си подаде оставката, но нещо го позаплашиха. На вас и децата ви ще лежат проклятията на загиналите. Мислете като лъжете хората!
Top

Topic OptionsСтраници: (7) « първа ... 3 4 [5] 6 7  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020