www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> В памет на жертвите от Възродителния процес


Страници: (14) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> В памет на жертвите от Възродителния процес
PUSHER
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 76
Участник # 503
Дата на регистрация: 22-July 06



Тъй като тая тема вече е "толерантно" оспамена от гостите, искам да те попитам Йордане, работи ли ти ти пощата? От вчера пробвам да ти пратя ЛС, но нямам индикации че получаваш?
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



На Бозкурта му оставям снимката, за да й се насладите. Само дето много преди рязаната селджукска паплач да стане "народ", ние си имаме названието "курт", а оттук и името Курти.
И така паплач - до скоро в Кърчаали!
PMEmail Poster
Top
antijew
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:43 AM)
Явно в този форум не се води диалог,а само демонстрирате надмощие...Жалко е, и унизително...

Може да се води диалог, но то си го почнал с тая тема от средата на събитията...
Както каза Йордан е добре да проследим, кое е първо-яйцето или кокошката.
Не можеш да търсиш вина от Българите, защото "процеса" не е измислен и приложен от нас. Българи бяха използвани само като оръжие... Кой е виновен за едно убийство, пистолета или този, който дърпа спусъка? Разбери кой го дърпа и насочи енергията си срещу него.


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:31 AM)
''Ако де ударят по едната буза ,ти обърни и другата'' пише в една книга,но ти явно не си я прочел...Не виждам и отенък от християнския морал в твоите думи...

emir_kj, от мен поне "добре дошъл"
Дай боже да се задържиш в този форум
Има няколко неща, които е добре да знаеш за ядрото на този форум (аз също се чувствам гостенин тук):

1. Тук не се изповядва християнство. Никой нищо против християните няма, те са си добре дошли, против религията им, тяхна или сляма, също никой няма нищо против. В края на краищата, Волжките българи и те са мюсюлмани до един, кавказките българи също.

2. Тук понятията за демократичност и толерантност са...как да кажа...почти мръсни думи. То ест, формулата е: "право куме, та в очите". Не казвам, че това е добре към различните като тебе, които идват с приказка, а не с рогата напред. Рогатите хвърчат бързо, защото този форум не е говорилня, която има нужда от народ, и се опива от количеството на потребителите си, а клуб на хора, които са събрали и изложили много материали, и държат малкото им общество да си остане малко, но качественно, по избрани от тях критерии за качество.

3. Ако не си се засегнал от "топлия" прием на Jordan_13, и се разходиш по материалите в сайта, ще видиш много неща за тенгрианството, което е взаимствано и от твоите предци, или най-малкото което е от тези, които ти смяташ за твои предци.

Не казвам, че го разбирам или съм го приел, за себе си поне. За мен лично тези хора тук са ценни с това, че са българи, обичат, милеят и болеят за българското. Каква им е религията, за мене е вторичен въпрос, ако сме единни, че си обичаме Родината.

4. В този форум хората са много различни. Даже бих казал - страшно различни един от друг, без да се впускам в подробности. Обединяват ги няколко прости неща:
- отношението към България и българското
- единомислието, че съвременната "българска" държава е държава на всички други, само не и на българите
- пълно отрицание и отвращение от абсолютно всички представители на съвременната олигархична политическа класа, като по обясними причини ДПС е на първо място по антипатии заедно с БСП
- виждането, че това трябва да се промени, и то кардинално: от системата за генериране на лидери до самото устройство на държавата
- откровенна и ярко изразена нетолерантност и недемократичност към всичко антибългарско, защото ако хората сами не тръгнат да го съхраняват, няма кой
- ясното съзнание, че за разлика от вас, които поне живеете с илюзията, че ДПС ви представлява и защитава интересите, всички българи, с изключение на слугинажа на олигарсите, не са представени и защитени от нито една политическа сила в България. Напротив, за тях държавата е зла мащеха, която не само не им дава да живеят нормално, но и ги ограбва, за да дава на малцинствата, на първо място, естественно, циганите.

Ако разбереш тези неща, ще разбереш и поведението и отношението на тези хора към всичко, което е заплаха за българщината, българския народ и териториалната цялост на окастрената ни и оглозгана страна.

Аз лично съм готов, ако модераторите и админите те оставят, да водя диалог с тебе и тук, без да се съобразяваме с някои дребни ограничения и гумички, които се практикуваха в ардинобг и вкърджалихабер, и ти сам ще си прецениш - има ли разлика в позициите ми по различните форуми, или не.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Като обръщение към автора на темата, ще допълня казаното от Пасков:

Милеем за българското - да. Но на първо място държим да си спомним и овладеем планетните и космически мащаби на това българско. И призоваваме всеки, който тръгне да обсъжда нашето милеене да не го свежда до икономика, политика, религия. Имаме сериозни основания да изоставяме тия „устои” на човечеството. Мислим, че времето да ги изоставим е дошло и показваме, че българщината е онова добре забравено старо, което може да е основата на бъдещето за цялата ни планета.

Задача на материалите от сайта е да покаже какъв е този път, защо имаме основания да го наречем български, кога е възникнал, какви са мерките и ценностите, с които борави, каква роля предвижда той за човека.

Драги автори на теми за възродителни процеси, вие - изучаващите закони и религии в университетите на Системата - наложително е да седнете и да видите мястото си в тази отровна Система, помислете какво търсите, в какво виждате щастието и бъдещето си. Разберете, че с голяма скорост много хора по света пожелават да напуснат системата за човешки контрол, пожелават да усетят вкуса на прогреса. Българското е семето на този прогрес, носено от нас хилядолетия. Успявало е да поникне по всички краища на Земята, но още чака да разцъфти при нашата цивилизация.

Разберете, че ДПС, Атака, мюсюлмани, християни, ... – това са дребни теми. Това е приемен изпит. Желая ви да го преминете успешно, че да подредим Земята човешки, да светне Тя и ние в пълен блясък!
PM
Top
Публикувано на: 17.5.2008, 10:46
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Тия двамата,новорегистрираните,използват израза "български турци".Сега,някъде Пламен май беше казал,че суха вода и дървено желязо няма.
Та въпроса ми /използвайки изключително ограничено количество толерантност ,която ми е останала/ е:
ВИЕ ДВАМАТА И ОСТАНАЛИТЕ КАТО ВАС БЪЛГАРСКИ ТУРЦИ ЛИ СТЕ,ИЛИ ТУРСКИ БЪЛГАРИ[/COLOR]?
-----------------------------------
Ако е второто,на драго сърце ще приема да дискутирам с вас.
Но един пример в обратната посока не ми дава мира-в мойта община /онождана от догал/ всички с по-високи позиции в общинската власт турскоговорящи включая и кмета имат в номерата и на служебните и на личните си автомобили..."88"....
-----------------------------------
Първоначално споделих тук,че причината е неонацисткия поздрав 88-хайл хитлер,тъй като осмата буква в азбуката,която използват германците е"Н".
Тц,обаче!Не е това! smil4334a79125a1c.gif Скоро ми светна smil4334a4c5e23b8.gif какво е:

В ЧЛЕН 88 ОТ ТУРСКАТА КОНСТИТУЦИЯ ПИШЕ:ВСЕКИ В ТУРЦИЯ Е ТУРЧИН!!!
-----------------------------------
Ето това е причината всички турскоговорящи "българи" да имат в номерата на колите си /а де да знам,може и на задниците си/ това "88".Дмек,коленопреклонна верност към анаватан...
Такива аз НЕ ПРИЕМАМ! smil4334af067a7a3.gif

Оборете ако можете.Сигурен съм,че в цялата настояща територия България е така.
PM
Top
emir_kj
Публикувано на: 17.5.2008, 12:06
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 70
Участник # 1 488
Дата на регистрация: 16-May 08



Радвам се,че все още не съм баннат.
PM
Top
emir_kj
Публикувано на: 17.5.2008, 12:15
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 70
Участник # 1 488
Дата на регистрация: 16-May 08



Много интересно ще ми е в този форум,имено защото вашият национализъм не опира на религиозната конфронтация...За себе си мога да кажа,че съм много ''ограничен'' в тази насока на мислене.Даже немога да си представя,че един турчин(ннемюсюлманин) и българин(нехристиянин)),могат да бъдат патриоти или националисти.Явно преди да почна да пиша,първо трябва да науча нещо за тангрианството...
PM
Top
Публикувано на: 17.5.2008, 12:31
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:15 PM)
Много интересно ще ми е в този форум,имено защото вашият национализъм не опира на религиозната конфронтация...За себе си мога да кажа,че съм много ''ограничен'' в тази насока на мислене.Даже немога да си представя,че един турчин(ннемюсюлманин) и българин(нехристиянин)),могат да бъдат патриоти или националисти.Явно преди да почна да пиша,първо трябва да науча нещо за тангрианството...

В този ред на мисли,отговори си какъв е превода на турската дума "ТАНРЪ"...
PM
Top
blag009
Публикувано на: 17.5.2008, 19:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:06 PM)
Радвам се,че все още не съм баннат.

emir_kj, за какво да те банат??? Гледам ти ника , и го тълкувам тъй:
-Тоз мюсолманин не е emir. Като гледкам полумесеца и зеленият байрак, значи е от времето след 1850 год.От там наблюдавайки и пламЪците зад башибозука(все пак по това време султанската армия е била с униформа), си окам баууу това е я Батак, я Перущица чийто жертви, са в хиляди повече от възродителният процес след 1985 г.!!!! Когато с тия кривите ятагани башибозука разпорваше коремите на бременните И брояха колко неродени деца могат да се поберат!!!!
Тика че по кротко чадо !!!!Щях да кажа гледай си smil3dbd4e4c2e742.gif , но знам ли оно Корана Ви забранява пиенето, но душа чувешка ПРАВОВЕРНА!!! smil3dbd4dbc14f3f.gif

Кибик Блаже


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
blag009
Публикувано на: 17.5.2008, 19:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:15 PM)
Много интересно ще ми е в този форум,имено защото вашият национализъм не опира на религиозната конфронтация...За себе си мога да кажа,че съм много ''ограничен'' в тази насока на мислене.Даже немога да си представя,че един турчин(ннемюсюлманин) и българин(нехристиянин)),могат да бъдат патриоти или националисти.Явно преди да почна да пиша,първо трябва да науча нещо за тангрианството...

Емирче, башибозуче като гледкам пламъците зад гърбО ти, май ОНИЯ хорица не се интересуват вече нито от Христос нито от Алах?????
Ако нещо бъркам обясни ми !!! В интерес на истината и атеизма е вид религия ... най-страшната, ока се БОЛШЕВИЗЪМ!!!!
Анадъмо за кво иде реч Емирче!!!
Кибик Блаже


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
bozkurt
Публикувано на: 17.5.2008, 20:18
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Изгонени
Съобщения: 6
Участник # 1 490
Дата на регистрация: 17-May 08



QUOTE (blag009 @ May 17 2008, 07:31 PM)
QUOTE (emir_kj @ May 17 2008, 12:15 PM)
Много интересно ще ми е в този форум,имено защото вашият  национализъм не опира на религиозната конфронтация...За себе си мога да кажа,че съм много ''ограничен'' в тази насока на мислене.Даже немога да си представя,че един турчин(ннемюсюлманин) и българин(нехристиянин)),могат да бъдат патриоти или националисти.Явно преди да  почна да пиша,първо трябва да науча нещо за тангрианството...

Емирче, башибозуче като гледкам пламъците зад гърбО ти, май ОНИЯ хорица не се интересуват вече нито от Христос нито от Алах?????
Ако нещо бъркам обясни ми !!! В интерес на истината и атеизма е вид религия ... най-страшната, ока се БОЛШЕВИЗЪМ!!!!
Анадъмо за кво иде реч Емирче!!!
Кибик Блаже

Това на аватара на Емир не е башъбозук.Това е Фатих султан Мехмет 2-ри завоевателят на Константинопол през 1453 година. В Батак турци не са влизали,така че успокой топката малко.Друг е въпроса защо помаците от село Барутин са разиграли екшъна в Батак.
PM
Top
blag009
Публикувано на: 17.5.2008, 21:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 234
Участник # 49
Дата на регистрация: 27-July 05



QUOTE (bozkurt @ May 17 2008, 08:18 PM)

Това на аватара на Емир не е башъбозук.Това е Фатих султан Мехмет 2-ри завоевателят на Константинопол през 1453 година. В Батак турци не са влизали,така че успокой топката малко.Друг е въпроса защо помаците от село Барутин са разиграли екшъна в Батак.


До колко знам, башибозука е именно аскера от запаса???? Т.е. бивши войници, които си имат военна огранизация, оръжия, облекла и т.н. подчинена на СУЛТАНА, не на месният валия(управител на виалет)!!!!
Така,че без сагата ... помаци и невидните и безотговорни башибозуци!!!!
Колкото до султана, да разбирам ли че те са рода с емирчето???Аха, и как мислиш кой е бил адмирала на османската флота по това време???Гледкам по картинка познаваш кое как е, име чин ... явно си по навътре и с историята???
Иначе аватарчето на емира както и името МУ , са си жива провокация ... не мислиш ли тика bozkurt ??? smil3dbd4e5e7563a.gif
Кибик Блаже
ПП.Та драги ми bozkurt, без изопачаване на истината все пак!!!!
Набий си го в репата, башибозук се равнява НА днешните запасняци които през даден период от време до дадена възраст ги викат в ЗАПАС!!!! Ако не си ходил като мен войник, попитай някой батко към 40-те год. кво значи да те вземат от цивилката и м/у 1-3 месеца като новобранец те лашкат по баирите!!!
Нямам нищо против историята, против съм когато НИ се вменяват на нас българите ,НЯКАКВИ омрази към комшиите. Питай всеки средно интелигентен турчин, че по верни и толерантни от нас бълагирете няма!!!!
Ще ти припомня САМО загубената битка на Чърчил при Дарданелите пред ПСВ, и неговата (на Чърчил) неистова омраза към България!!!


--------------------
???? ?????? ??? ???????? ????? ??????? ??, ?? ?????? ?????????!"
PMEmail PosterUsers Website
Top
emir_kj
Публикувано на: 17.5.2008, 21:36
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 70
Участник # 1 488
Дата на регистрация: 16-May 08



Башъбозука е опълчението,не е бил подчинен на никой,а само на местни бейове.Имено това създавало голяма опасност за цивилното българско население...
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 17.5.2008, 21:46
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (bozkurt @ May 17 2008, 08:18 PM)
Друг е въпроса защо помаците от село Барутин са разиграли екшъна в Батак.

Бозав курт!
За това че нарече "екшън" Баташкото клане те банвам за извесно време.
Като ти изтече наказанието - пак може да пишеш тук.

( Баси наглеца бозав! Още малко и като шоу ще определи клането в Батак!!!)


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (14) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020