www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Български мистерии - тъмна индия за чужденците


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Български мистерии - тъмна индия за чужденците
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 13:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



И не ТАНГРИЗЪМ( комунизъм, капитализъм, нацизъм, юдаизъм, идиотизъм...) а ТЕНГРИАНСТВО( християнство )от името на бог ТЕНГРИ-хан.
хахаха
PM
Top
iss
Публикувано на: 23.10.2010, 14:46
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Einherjer @ 23.10.2010, 13:23 )
QUOTE (iss @ 2.10.2010, 12:13 )
QUOTE (Георги-НЗ @  2.3.2010, 22:17 )
Не мога да давам оценка на Спас Мавров, но казаното там е достатъчно сериозно и отговорно. Всеки сам трябва да оцени книгата и да я претегли на собствения си кантар.

Духовното учение на древните българи - Спас Мавров
http://www.vbox7.com/play:8241deeb

http://www.vbox7.com/play:92e8913b

Знае ли някой какви пари и интереси стоят зад тоя човечец приказващ врели-некипели и опитващ се да си измисля религия???

Да,знае някой smil3dbd4e7853679.gif И колкото и да не ти се вярва няма пари и интереси smil3dbd4e7853679.gif Има една тежка задача,която той носи на гърба си и много стоически преодолява всички трудности ,пречки и последствия от смелоста си да я осъществява smil3dbd4e7853679.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 14:56
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



QUOTE (iss @ 23.10.2010, 14:46 )
QUOTE (Einherjer @ 23.10.2010, 13:23 )
QUOTE (iss @  2.10.2010, 12:13 )
QUOTE (Георги-НЗ @  2.3.2010, 22:17 )
Не мога да давам оценка на Спас Мавров, но казаното там е достатъчно сериозно и отговорно. Всеки сам трябва да оцени книгата и да я претегли на собствения си кантар.

Духовното учение на древните българи - Спас Мавров
http://www.vbox7.com/play:8241deeb

http://www.vbox7.com/play:92e8913b

Знае ли някой какви пари и интереси стоят зад тоя човечец приказващ врели-некипели и опитващ се да си измисля религия???

Да,знае някой smil3dbd4e7853679.gif И колкото и да не ти се вярва няма пари и интереси smil3dbd4e7853679.gif Има една тежка задача,която той носи на гърба си и много стоически преодолява всички трудности ,пречки и последствия от смелоста си да я осъществява smil3dbd4e7853679.gif

Тежката му задача е да ме убеди че Танг-ра и Тангризма е вярата на Крума, Аспаруха и т.н. или да ме занимава с далекоизточен мистицизъм примесен с християнство. Наистина аз съм "глупак" щото няма как да повярвам в някаква си "религия", в някакво и фетишщизирано име , за което Мавъра не привежда и никой не привежда доказателсва ,че някога моите предци са му се кланяли. Но както и да е , да речем аз и повечето стари българи не верваме , но въпроса какви и чии идеи стоят зад тоз човечец ( и не смао зад него)с мътни очи. Ясно е ,че той не си е измислил фетиша Тангра, но този който го е измислил каква му целта. Тва е важното в случая, И аз и всики нормални българи няма как да се хванем на хорото без да знаем с кого ще играем и кой ще ни гледа. Ясно ли е!?
PM
Top
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 15:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



"проектът "ТАНГРА""-или кой стои зад това, кой дава мангизите , кой измисля идеите, целта , ЦЕЛТА... Това са ми въпросите , на които искам да знам отговора преди да "вервам" и да се тупам в гърдите ,че щом вервам значи съм истински българин като Елтимир, а всички дето не верват са предатели.
PM
Top
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 15:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



Общо взето вярата зависи от два фактора: интелекта на човека и традиционна култура на която той е продукт. Ако приемем ,че вярата в Тангра е плод на традициона българска култура и на високия интелект на тези митични българи то едва ли от това следва ,че е вътрешна вяра (житейска философия) е подобна на тази на даоистите и конфуцианците, и същевременно ужасното съвременно фетишизиране на името напомна на турските тенгри-та, но пък ако е била вяра само на елита защо този елит си е мълчал не е действал и защо така рано се е осрал с християнство-нещо , което един добре подготвен даоист и конфуцианец не би допуснал никога?!
Тва за разни изтребвания си го разправяйте на баба си ! 52 болярски рода са нищо, когато има истинска вяра. Ами погледнете Китай , колят се избиват се ... Бе какъв ти милиарден Китай , погледнете малкия Тибет , където спомена за религията БОН е още жив, не само в думите и книгите , а в простите обичаи на хората там!
Хуните са били Тангриани, тщрките също и сега по ония земи това име звучи, обичаите са доста специфични и различни от тези на примитивните народи от Сибир и на тези от Катай и Индия....Къде са тенгрианските обичаи, къде са следите на боговете, тоест на древните велики хора познаващи великото Знание!? КЪде ?.......... в някаквъ измислен колобър и неговия пророк Мавров!
Ма баба ти Вангра била казала.. Баба ти Вангра може и да е казала ма може и да е дружала с ДС, масончета и еврейчета като Св. Русев и Нешка Робева.
Да не би и Мавров да е от тия добри отдадени на мисията си "българи"??!
Маври не бяха ли арабите от западна Африка?!
PM
Top
Einherjer
Публикувано на: 23.10.2010, 16:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 50
Участник # 1 689
Дата на регистрация: 9-November 08



Християнската книга има един много як израз нещо от рода на "По делата ще ги познаете" . Така като гледам делата на българите в исторически план .....разбира се не мога да ги разпозная, като други народи доказали се било с тарикатлък, било с дисциплина, било с морал, било дори с диващината си че са уникални!!
Обаче , съвремените българите са уникални само в едно: в националния си нихилизъм , рефлектиращ и във високата степен на чуждопоклонство.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 24.10.2010, 8:54
Quote Post












QUOTE (Einherjer @ 23.10.2010, 16:01 )
"проектът "ТАНГРА""-или кой стои зад това, кой дава мангизите , кой измисля идеите, целта , ЦЕЛТА... Това са ми въпросите , на които искам да знам отговора преди да "вервам" и да се тупам в гърдите ,че щом вервам значи съм истински българин като Елтимир, а всички дето не верват са предатели.

Аз пък искам да знам каква ганджа си пушил да напишеш това;

"Мьдрост искам Аз в безкрая
и да властвам над света,
и над мене с мойта воля
Аз да бьда господар."

И кой те активира тука, докато го няма админа? Не си прави илюзиите, че няма кой да ти изтрие спама. Елтимир се оказа прав за тебе!
Top
vihar
Публикувано на: 24.10.2010, 18:36
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



QUOTE (Einherjer @ 23.10.2010, 14:56 )
Мавъра не привежда и никой не привежда доказателсва ,че някога моите предци са му се кланяли.

Ето това е един от основните проблеми на движението, които неговите врагове продължават да изтъкват отново и отново. Но този проблем на движението, става всъщност ОБЩОбългарски проблем, тъй като движението е що-годе единственият изразител на това което би трябвало да е българската вяра.

Защото Спас Мавров е шарлатанин и спекулант, и деиствително не привежда никакви доказателства за вярата на нашите предци в Тангра(което е крайъгълен камък в делото ни)

И ето че се стига до това повторение на искането някой да каже ясно и точно, да посочи нещо написано и да спре лая на кучетата.

НО това не се случва. Виждали сме го и преди.

Аз имам твърди доказателства за вярата в Тангра, стожера на който се крепи идеологията на движението, макар! Фокуса да се измества в една съвсем друга светлина от много време насам... Но както и да е

Няма да дам нищо. Не съм длъжен. Ако този с германския ник... иска той ще си намери. Или пък няма. При двете положения има цедка.

Само ще кажа че за миналите през християнство хора е МНОГО по-лесно да намерят Бога в думите.

Огромна Огромна празнота в душите. И тя - приятели не може да се игнорира.

И не може да се запълни от онова което е лепнато на главната страница, текста там е слаб.


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
vihar
Публикувано на: 24.10.2010, 18:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



Също ми става смешно как отново форума е превърнат в кочина. Не мисля че движението може да се оправи със собствената си трибуна, и може би затова няма и кой да Поправи България.

А друг след нас няма да има.

България дава пари за да сложи камери в СУ, но няма пари за да го отоплява.

Изводите си ги правете вие, приятели, виждам само разпад. И такива индивиди като тоя оцвъкания, представляват самоунищожаващият ни се народ.

Едно време хората са се хващали на хорото, сега има индивидуализъм и се хващат за оная си работа докато гледат евреиски продукции.

Евреите си играят с нас.


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 24.10.2010, 19:08
Quote Post












QUOTE
И ето че се стига до това повторение на искането някой да каже ясно и точно, да посочи нещо написано и да спре лая на кучетата.
НО това не се случва. Виждали сме го и преди.

Разберете го, бе хора че е много лесно някой от Съвета да извади древни артефакти с доказателствата които ги иска ума ни. За това, че Тангра е Българския Бог. И после какво? Не това е ситото. Не това е начина, напротив! Това е най-лесния път, който накрая ще доведе до задънената улица. А лаят на кучетата е много важен в цялата схема.
На нас ни трябват хора, които да са приели старата ни Вяра със сърцата си. Именно от сърдечния кръг започва всичко. Иначе Саракта няма да е възможен и няма да е това, което иска от нас Небето.
Top
vihar
Публикувано на: 24.10.2010, 19:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



Аз имам мойто парче от пъзела, не мисля че който и да е ще извади другото. Дори когато стане твърде късно. Народ с 200 човека не се прави.

Нещо повече, дори да се извади, никой не е готов да го приеме.

Забавното е не в това че си говорим за съвети, книги на завета и прочие, ами в това че каквато и стъпка да предприеме нашият народ, ще срешне провал.
Не защото е некадърен.
Защото е в клетка.
Окован от чифутите
Омерзен от тъпотията на околните му, но и зависим от тях


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.10.2010, 17:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако приемем ,че вярата в Тангра е плод на традициона българска култура и на високия интелект на тези митични българи то едва ли от това следва ,че е вътрешна вяра (житейска философия) е подобна на тази на даоистите и конфуцианците, и същевременно ужасното съвременно фетишизиране на името напомна на турските тенгри-та, но пък ако е била вяра само на елита защо този елит си е мълчал не е действал и защо така рано се е осрал с християнство-нещо , което един добре подготвен даоист и конфуцианец не би допуснал никога?!
======================================================

Интересно кога ти е свършил бана на тебе. Чакай да те обанирам само както аз си знам, та после да минеш на прокси като критикаря Вихър и пак д ате обанирам.
Но преди това ми отговори на един въпрос, че ми стана любопитно: "След като не е вервал в Тангра в какво е вервал?". Този въпрос го задавам стотен път на дебили като тебе и отговор, досега не съм получил.
чакам отговора. Гледай да е скоро, че да не ти се припече баницата.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.10.2010, 17:25
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



И аз и всики нормални българи няма как да се хванем на хорото без да знаем с кого ще играем и кой ще ни гледа. Ясно ли е!?
======================================================
Tеб пък, кой те е канил на хорото? Хорото е свещен магичен ритуал.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.10.2010, 17:44
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз имам твърди доказателства за вярата в Тангра, стожера на който се крепи идеологията на движението, макар! Фокуса да се измества в една съвсем друга светлина от много време насам... Но както и да е
=====================================================
И в каква друга светлина се е изместил фокуса, че ми стана също любознателно и искам да знам?
Много сте се развихрили дор ме нямало. Ама файда от вашето развихряне никаква.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.10.2010, 18:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



за което Мавъра не привежда и никой не привежда доказателсва ,че някога моите предци са му се кланяли.
===================================================
Ние тука говорим за Тенгрианство, не за тенгризъм, както добре си отбелязъл. Спасчо може да си говори за Тенгрианствоа, това особено не ни бърка. Аудитория в България, можеш да намериш, за каквото щеш. Нам обаче, аудитория не ни е нужна е творчески хора.
Да искаш доказателство за нещо е въпрос на наука, Верата не търси доказателства, тя просто знае. Умът на човека търси доказателства, за да се освободи от собственото си съмнение. Който работи с ума, той си има проблеми с доказателствата, не ние. Тенгрианството не е въпрос на наука, а на Вера.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020