www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Отмъщението на 52 прабългарски рода


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topic

> Отмъщението на 52 прабългарски рода
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Християнизацията на България е тъжна и през цялото си съществуване е административно налагана религия

Иван Петрински

Винаги са ми били непонятни опитите християнизирането на България да бъде представяно в нашата историография като прогресивно мероприятие, което ни приобщило към модерния тогава свят. Точно както ми изглеждат съмнителни опитите да се възвеличава един от най-противоречивите български средновековни владетели - князът, наричан от християните за благодарност "Покръстител". Исторически много по-вярно би било да говорим за княз Борис-Михаил Кървавия заради жестокостта при избиването на голяма част от политическия и духовен елит на България. Приемането на учениците на Кирил и Методий в България и масовата образователна кампания, която е определено инициатива на владетеля, е единственият далновиден ход на този мрачен владетел. Има само два исторически верни и същевременно лицеприятни начина да бъде изобразяван този владетел - с окървавени ръце или гордо вдигнал книга.
Само си струва да погледнем тъжните лутания на един владетел, който няма дори една победа на бойното поле и е срам за великия си прапрадядо Крум. Поражението от франките (853), първото поражение от сръбските племена, поражението във войната с хърватите, ориентацията към Западната църква, унизителното поражение от византийците през 863 г. Страхлив и жалък на бойното поле, Борис-Михаил смело изклал през 865 г. 52 велики боили заедно с целите им родове - цвета на българската аристокрация. Така удавил в кръв въстанието, което избухнало във всички 10 комитата в българската държава срещу безумното му управление. Нямало връщане назад. Понеже византийските опити за влияние в България заплашвали да унищожат държавата, Борис-Михаил се обърнал отново към Западната църква (866), но там не му харесало, та се върнал отново към Цариградската патриаршия (4 март 870 г.).
Наистина приемането на Климент, Наум и Ангеларий в България е единственият далновиден ход на Борис-Михаил. Единственият!
Налагането на християнството лиши България от възможността да следва своя оригинален исторически път на голяма империя през Средновековието, да създаде самобитна култура. По-сетнешната съдба на държавата ни до ХV в. го доказва напълно.

* * *
През последните години по вестниците и телевизиите до втръсване се налага една стара теза, подложена днес на скъпа реанимация. Тезата винаги е била популярна сред по-бунтовно настроените студенти по история и философия. Нейната същност е в това, че княз Борис-Михаил само узаконил съществуващата религиозна ситуация в страната. Според тезата през 665 г. едва ли не само 53 семейства в страната не били християни - 52 аристократични рода с прабългарски корен и ханското семейство. Последното - не изцяло. Ханската сестра била по-прогресивна от роднините си. Напоследък тази теза, нека я наречем "покръстителна", завоюва все нови и нови висини, затъркаля се като снежна топка. Защитниците й, опиянени от отсъствието на спор по този въпрос в общественото пространство, вече говорят за християнизация още от възкачването на господаря Кубрат на трона на старата Велика България. И доколкото той все пак е бил покръстван поради "нечуваната си дружба" с император Ираклий, по презумпция без грам доказателства се твърди, че и синът му Аспарух и внук му Тервел били християни. Но и това не е всичко. Щом първите владетели на средновековната ни държава са християни, трябва и поданиците да са такива. Логично, нали? А след като първите владетели са покръстени по презумпция, тогава какво да кажем за следващите? Очевидно и те са християни. Тогава излиза, че Борис-Михаил е покръстил май само себе си.

За покръстителната теза няма никакви доказателства, напротив

Това, разбира се, не е пречка разпространителите й, командвани от невидим център, да продължават усилено да я лансират. Нека много накратко да погледнем наличните данни. Да, вероятно Кубрат приема християнството. Да, хан Тервел наистина е изобразен на печата си с някои християнски символи, част от одеждите му на триумфатор. Толкова! Който обаче твърди, че Кубрат запазил християнската си вяра като владетел на старата Велика България, наистина няма представа от ранносредновековни държавни образувания или от психология на ранносредновековното население. В най-добрия случай Кубрат останал криптохристиянин, т. е. скрит християнин, практикувайки тази религия само насаме и никога публично. Но, честно казано, дори това е крайно съмнително. Освен това наличните извори не дават възможност дори за намек в посока на християнизация на първите ни владетели.
Остава да видим как стои въпросът с "масовата" християнизация преди 864-865 г. Обикновено само във вестници и по телевизията може да се срещне тезата, че "огромната" част от населението на средновековна България било вече християнско към същата година. Тогава къде са им църквите и некрополите на тези християни? Няма ги. Някои тенденции за предатиране на известни отдавна открити археологически паметници (Ст. Ангелова и колектив) засягат само няколко паметника (некрополите в Абланица и Туховище, Гоцеделчевско, и некропола в Черниче-Крупник, южно от Благоевград), които не могат да повлияят на общата картина. Същото важи и за няколко новооткрити некропола като разкрития миналата година некропол до Добринище (разкопки на Ю. Божинова).
Още по-категорични са резултатите от археологическото проучване на църковни сгради от това време. Картината е една и съща - навсякъде те остават в развалини след края на VI в., а най-късно - с присъединяване на съответния район към България. Ето само два много кратки примера. Църквата "Св. Богородица" на о. Свети Иван не само е запусната някъде през VII в., но и остава в развалини чак до Х-ХI в., което е очевидно поради силното обветряне на градените колони в кораба. То може да се получи само ако сградата е стояла без покрив и почти без стени поне два века. Същото явление наблюдаваме и в църквата в средновековната Якоруда - категорично запустяване след края на VI-първата половина на VII в. Възстановяването й трябва обаче да се отнесе чак в самия край на ХIV в., но по съвсем други причини. Тази картина може да се наблюдава навсякъде в страната.
Тогава какво излиза? Няма действащи християнски църкви освен в някои големи градски центрове. Почти липсват християнски некрополи освен в пограничните с Византия земи, при това без много възможности за етническа идентификация. Няма църкви, няма некрополи, значи няма и християни. Това е положението.


* * *
Християнството е любимата религия на властващите. Не знам защо - философите трябва да ни обяснят това. И именно като религия на властващите тя е винаги административно налагана. Точно както е в Средновековна България, точно както е и днес. Един владетел приема тайно християнството и го налага с кръв на поданиците си, които дотогава пазят старите си политеистични религии. Това са во кратце данните по писмените и археологическите извори, изчистени от емоции. За друго доказателства няма. А българите в по-голямата си част са християни предимно на битово ниво. Може би това е отмъщението на 52-та изклани прабългарски рода.

http://www.segabg.com/online/article.asp?i...id=5&id=0001301
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 095
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Е, Петрински, добре що годе си се информирал по въпроса и си чел "Воини на Тангра". Неслучайно преди две седмици, дискутирах в Нюза, точно това, че днес повечето българи изглеждат атеисти, не само заради 62 години години комунизъм, или защото не вярват в Бог, вследствие на това, а защото в миналото им е била насила наложена една вяра, нямаща общо с основните духовни начала на формиране на Българската народност. Тогава съвсем естествено в Българина се ражда духовен и клетъчен протест срещу онова, което го оробява. Този протест се предава в родовете през времето и резултатите от това са видни днес. А за нас съвсем ясно е, че Православието у нас, е Тенгрианство, върху която е била нахлузена опърпаната дреха на християнството. Днес тя все повече се скъсва и от нея остават парцали. Затова говорим за "Завръщането на Тангра", т.е. ние се връщаме към Себе Си и се освобождаваме от онова, което не е наше, а и никога не сме го искали.
PMEmail Poster
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Искам да задам един актуален въпрос.
Казвам актуален, защото положението в България е сложно. Както и на княз Борис му е било сложно да решава преди време.

КАКВО БИХМЕ ПОСЪВЕТВАЛИ БЪЛГАРСКИЯ ВЛАДЕТЕЛ АКО ИМАХМЕ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ???
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 13.6.2008, 11:40
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (buden @ Jun 13 2008, 07:05 AM)
Искам да задам един актуален въпрос.
Казвам актуален, защото положението в България е сложно. Както и на цар Борис му е било сложно да решава преди време.

КАКВО БИХМЕ ПОСЪВЕТВАЛИ БЪЛГАРСКИЯ ВЛАДЕТЕЛ АКО ИМАХМЕ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ???

След като питаш " какво БИХМЕ посъветвали" искам да отбележа, че при нас тук не може да става дума за колективно съзнание - такова каквото присъства в почти всички общности. Тук всеки е свободен да мисли различно и по своему. Затова какво точно бихме посъветвали кървавия Борис-Михаил е трудно да се каже.

Аз лично бих го посъветвал преди да предприеме каквито и да са насилствени действия да отиде сам без охраната си при колобрите. А те най добре е щяло да го "посъветват". Понеже съветите в неговия случай са били вече подготвени, но не са можли да му ги дадат ( безкръвно сакрално цареубийство), защото той е бил охраняван от византийската войска и нещата са се случили по друг начин.

И накрая да вметна, че горния въпрос ми изглежда на нещо като : какво бихме посъветвали днес управляващата ни триглава ламя за да процъфти държавата на Българите?
Безсмисленно, нали.
Понеже с тази управляваща ни ламя единствено правилно решение е да и се отсекат главите и да и се разпори търбуха.





--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 13.6.2008, 17:20
Quote Post












Аз пак се връщам на написаното от Анчо Калоянов;
"Сякаш са се сбъднали пророчествата на старите езически шамани, които вещаели гибел за държавата при отказа от вярата на предците и които Княз Борис отместил от политическия живот след смазването на бунта на боилите, възпротивили се на покръстването."
Във връзка с ролята на този сайт. Забележете горното - предсказали. Като се замислим, тази 1200 годишна кръвна Клетва е направена от Колобъри. Обаче не идва от тях... Те само предават волята на Тангра. В случая самото съществуване на защитници на тази Вяра и възраждането и отново, близо 1200 години по късно, дава надеждата, че държавата (Саракта) има шанс да бъде възстановен. Че все още не е късно.
А на Борис едва ли му е било сложно да решава. Той просто е избрал да запази властта си с помоща на византийската армия. Да се откаже от хилядолетия традиции и знания в името на това да държи короната, макар и като васал. Чак по-късно ужасен разбира какво е направил и сам се оттегля в манастира, удряйки го на пост и молитва. Но вече е късно, твърде късно!
Top
buden
Публикувано на: 13.6.2008, 19:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Надявам се въпроса ми да не се възприема като провокиращ, просто искам да си изясня някои събития.
Използвах "бихме посъветвали", защото въпроса ми е към всички, включително и към мен :).

Знае се, че по него време славяните, са били болшинство в пределите на нашата държава. Още, искали са участие във властта, и се е стигнало до големи разединения, поне така пишеше в историята едно време/сега сигурно е още по объркано/. Едва ли не сме били пред разпад и владетеля е търсел начин за обединение.
Та избора на княз Борис, не споря да е бил правилен, не ме разбирайте грешно.

Това което разбирам е, че е трябвало да слезе от трона, да отстъпи на някой все още неомърсен от жаждата за власт! Това ли е и вашето мнение?

И Георги, ДА, въпроса има връзка с днешните събития, но в никакъв случай не казвам да им даваме съвет на сегашните как да ни цедят.

Все пак в момента сме свидетели на събитията, а от онези времена свидетелите отдавна са напуснали този свят.

Това съобщение е редактирано от buden на 14.6.2008, 7:12
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 13.6.2008, 19:54
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Я да взема да се изразя мека, а? Буден, ти не разбра ли славяни означава роби, ни повече, ни по малко. В България никога не е имала роби. Всички в тази държава са били свободни хора, че и повече от хора. smil3dbd4e7853679.gif


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



QUOTE (Канатица @ Jun 13 2008, 12:54 PM)
smil3dbd4e7853679.gif

QUOTE
Я да взема да се изразя мека, а? Буден, ти не разбра ли славяни означава роби, ни повече, ни по малко. В България никога не е имала роби. Всички в тази държава са били свободни хора, че и повече от хора.


Здравей и на теб Канатица. Явно не съм разбрал щом питам, че "славяни" означава "роби"!?

И за да не дразня вече знаещите, ще ми дадеш ли един линк, където това е обсъждано или просто ако не те затруднява кажи къде да намеря търсената информация.
Считам изнесената тук материя за важна и интересна, но въпреки това не съм чел всичко. Искам обаче да прочета повече по този въпрос, за да си направя извод за себе си, за мен самия.

П.С. И аз не харесвам колективните мнения тип равнение на ляво или на дясно.
PM
Top
anti666
Quote Post












Буден, зовеш се буден - използвай го тогава. Горе, вляво на екрана има една опция - "Търсене". Напиши славяни и виж какво ще ти отвори. Търсачката на този сайт наистина е много прецизна. Ако все пак те мързи конкретно за този въпрос да го направиш - ето ти линка. Прочети поста на Йордан_13. Смятам че той най-точно е дал отговор на въпроса ти. Както и защо няма материални следи и артефакти от тия "славяни" из българските земи.
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=ST&f=2&t=1633
Top
Trajan_bg
Публикувано на: 14.6.2008, 15:11
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 1 540
Дата на регистрация: 14-June 08



А мислите ли, че България щеше да оцелее, ако не беше християнството? Помислете малко, била е заобиколена от всякъде с християнски държави, така че, приемането на християнството е било неизбежно. Дали тогава или след 100-200 години е без значение, както казах, християнизирането е било неизбежно. И мисля, че Борис е взел правилното решение.
PMEmail Poster
Top
Богатир
Публикувано на: 14.6.2008, 15:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Кои съседни държави? Византия, която ни е плащала данък да не я атакуваме ли? Или далечните и полудиви франки. Коя държава на Балканите щеше да се осмели да ни атакува при положение, че сме били държава на три морета и 70% от полуострова е бил български? Дори и Рим да бяха подели кръстоносен поход срещу тази България, нима нямаше да поискаме помощ от братските народи на север, нима нямаше да поискаме помощ и от Волжките българи? Българските държави са се подпомагали през вековете. И това е при положение, че се отбраняваме. Но българският дух тогава е бил много по-силен. Арабски летописец описващ сраженията на българите срещу арабите, които се опитват да нахлуят на eвропейска земя през тогавашна Византия казва, че българите са могъщ народ и един българин е по-силен от трима араби. За разлика от арабите на изток, опитващи се да нахлуят през Мала Азия и спрени не от Византийците, а от българските подкрепления, на запад положението е трагично и на иберийският полуостров арабите в лицето на маврите пробиват и нахлуват на европейска земя. Нима ако всички приятелски народи на българите/ кумани, хуни, печенеги, алани и др./ се бяха обединили в общ поход срещу тези християнски държави, нямаше да ги пометат. Нима Рим и папата не са падали под милостта на хунския вожд Атила. Та отново да попитам, за кои държави ми говориш?
PM
Top
buden
Публикувано на: 14.6.2008, 18:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Благодаря ти Анти666, линка който даде свърши работа.

Търсачката съм я пробвал, но и този път без успех.

Траяне, не съм съгласен Борис да е взел правилното решение.
От тук се опитвам да си правя разни изводи. Опитай и ти!
Защото историята е явно че е била подменена, което обаче не е гаранция, че новото ще е вярното.

За мен историята е наука, която ще разбера кое как е било със сигурност чак като отида в отвъдното smil4334ac775281d.gif , едва тогава ще стана по-буден на тема история, ако изобщо там в отвъдното има история.

И все пак за да пиша тук и щом чета, значи съм съгласен с повече отколкото съм чел преди време в училище и слушал от професарята.
PM
Top
Trajan_bg
Публикувано на: 14.6.2008, 20:52
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 1 540
Дата на регистрация: 14-June 08



QUOTE (buden @ Jun 14 2008, 06:06 PM)

Траяне, не съм съгласен Борис да е взел правилното решение.
От тук се опитвам да си правя разни изводи. Опитай и ти!

Точно това правя и аз. Но просто след 1200 години е много трудно да се прецени, кое е било правилно и кое не по онова време. Но пак повтарям, приемането на християнството е било неизбежно, дали тогава или след 200 години, е без значение. А, смятам, че решението на Борис е било правилно, защото веднага след това настъпва разцвет - политически, икономически и културен, на българската държава.
Погледни на нещата и от другата страна, алтернативата на християнството е било мюсюлманството, ако тогава не бяхме станали християни, може би сега щяхме да сме мюсюлмани. smil3dbd4d8676346.gif
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 14.6.2008, 21:41
Quote Post












Напротив Траяне, много добре може да се предцени. Ето ти линк, който сме дискутирали преди.
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=ST&f=2&t=1198

Като гледам, по нищо Борис-Михаил не се отличава от сегашния Гоце. Така някога онзи са го хвалили византийските летописци, така и този го хвалят резаните. А като спомена, че може би ще сме мюсюлмани, знаеш ли - Вожките ни братя по същия начин отхвърлят тенгрианството и стават мюсюлмани. Къде са сега те? Дори самите те не знаят, че някога са били българи. Те се имат за татари. Боли ме сърцето, като понякога ми се налага да им обяснявам тяхната собствена история - за могъщите градове Биляр и Булгар. За това, че прадедите им са имали канализации и въздухопроводи, а те да ме питат - "Ама верно ли?"

Темата е много обширна и много сложна. Не можем да гададем какво би станало от България, ако бяха успели да съчетатаят автентичното християнство със старата Вяра. Може само да гадаем, точно както го правиш и ти. Мисля си, че сега щяхме да владеем цялата източна Европа до Урал и Константинопол. Че на иконите вместо гълъб за Светия Дух щеше да има орел за Ден грее. Че щяхме да пишем на свещената Глаголица.
Но от друга страна, Колобърите едва ли не са били наясно, че Българският Саракт е трябвало временно да загине. Не случайно Жар птица - Феникс е била свързвана с Българската държава. Не случайно и никога нашите Канове на са атакували Константинопол. Забивали са копията в Вратата, но не са влизали вътре. Знаели са, че е още рано. Че някои неща трябва да станат, за да си изпълним мисията докрай.
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 14.6.2008, 21:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Ето това е култово за мен:
http://www.voininatangra.org/modules/ipboa...t=ST&f=2&t=1198

QUOTE
Един скромен опит за анализ на онзи драматичен период от 863 до 889г., когато на практика е унищожено могъществото на България след едно от най-коварните предателства, които историята познава. Събитията от тези години влияят дори и днес, 12 века по-късно!
Всичко започва с едно съгласувано решение на колобрите и кан Пресиан за въвеждане на християнското учение, проповядвано от българи на български, както и за приемане на унифицирана българска писменост за ежедневна употреба. В началото на 50-те години от 9 век България е мощна държава, обхващаща огромни територии на север до Днепър и на запад до Германия. В състава и влизат много славяни, печенеги, кумани, авари, ромеи – народи, където тангрианството е непознато, за сметка на активно навлизащото и лесно разбираемо християнство. За да се централизира властта и неутрализират опитите на Ватикана и Византия чрез своите свещенници да влияят на тези народи е взето решение да се развие българско християнство, смятано за естествено продължение на тангрианството. Успоредно с него обаче като част от Орендата управляващият и религиозен елит на българите е трябвало да запазят свещенните тангриански знания и баща и син да живеят заедно в мир. Подобен модел с обратен знак е използван от евреите. За другите гойски народи има Стар завет, за евреите – Тората, а на Синедриона остават тайните кабалистични знания.
Така е било решено и за азбуката. До този момент, само най-посветените са разбирали смисъла на българския куниг. За администрацията и ежедневнието са използвали български с гръцки букви. Това не е било форма на елитизъм, просто свещенният куниг се е разбирал на образно-символно ниво и обикновен човек, дори да го прочете няма да намери смисъл. С две думи е било належащо да има българска, разбираема за поданиците азбука.
Задачата е възложена на Кирил и Методий, които разработват глаголицата. Според проф. Васил Йончев глаголицата произлиза от т.нар. „руни“ или „неизвестни знаци“ от прабългарските надписи от Преслав, Плиска, Мадара, Муфтарлар, Равна и др., и се подчиняват на една и съща фигура-модул, като спазват един основен принцип на изграждане, с тази разлика, че „руните“ са сричкова азбука. Пълна лъжа е, че братята за пратени в западните български провинции от Византия. Ромеите не са имали никакъв интерес българи да разпространяват различна азбука от гръцката.
Но да се върнем отново на религията. Не всеки може да бъде тангриански свещенник. Той трябва да е “прихванат”, преболедувал колобърска болест с много стабилно обучение като се почне от билколечение, бойни изкуства, чакръкчийство и се стигне до по-горните нива на управление на елементните стихии, пътуване по вертикалата и т.н. Да не говорим за моралните качества, които трябва да притежава. Т.е., за разлика от поповете, е невъзможно да завършиш някоя семинария и да станеш колобър, макар в последствие много от монасите да са били и тангриани (като част от плана). Именно в манастирите са съхранени тангрианските знания през последвалите години на робство и погроми. Тези разлики имат плюсове и минуси. Плюс – защото само най-добрите и избраните от Ден Грее могат да бъдат колобри и не е имало място за самозванци. Минусът е, че в новозавладените територии просто не е имало достатъчно обучени хора. Този недостиг е трябвало да бъде преодолян чрез християнски свещеници, проповядващи българско християнство със силен тангриански елемент във възловите точки и разбираемо от хората. Бих казал, че този план отчасти е успял и свидетелство за това е точно българското православие, което просто е изтъкано от тангрианство (вж снимката на Богородица в сайта например). Планът е бил премерен с новите реалности и осъществим, но е имало един непридвиден фактор – предателство. Всъщност, колобрите са знаели, че ромейските и папски агенти са активни в завербуване на ключови фигури от българската държава, но не са очаквали, че предателят ще се окаже самият Кан, в чийто вени тече кръвта на Дуло.
Първоначално, контактите му с папските наместници и ромейски свещенници са го отдавали като част от плана. Може би и самият Борис в началото не е имал намерение да става предател. Подозренията около него се засилват, особено когато той открито започва да говори за покръстване на самите българи и след масовата поява на чужди мисионери в самата столица през 863г. Тогава колобрите взимат мерки и всички свещенни книги, по-значими регалии и Кивота са прибрани на сигурно място, неизвестно и до днес. На тяхно място предвидливо са поставени копия и то съвсем навреме, защото през 864г. Борис обявява, че ще се среща с папския наместник в Македония и взима със себе си ковчега и каквото е останало в него. Там на Овче поле се покръства и като доказателство за сериозността на намеренията си предава исканите от папата клобърски атрибути (или копията им). За папа Николай тези регалии са били невероятно важни, защото той неистово се е страхувал от силата на Тангра и се е надявал, че самият той ще ги използва. В тайната му библиотека са се съхранявали скритите текстове за Исус, къде е бил през годините, за които канонизираните Евангелия мълчат и за това кои са влъхвите, помагали му през цялото време. По-късно, след като се разкрива подмяната, ковчежето е захвърлено в една катедрала в Терачина.
Какво точно кара Борис 1 с един удар да погребе хилядолетната българска мощ и от Кан Сюбиги да се принизи до васал на византийския император (дори да вземе името му Михаил), не е известно. Някои смятат, че е държавнически ход, след удара в гръб от византийските войски през 863г, докато българската армия се е сражавала с Великоморавия. Според мен, този човек е бил жертва на някакви заклинания (НЛП) от един византийски свещенник, който му влиза под кожата и става довереник на кана. Според някои историци ромейският агент след дълги беседи с Борис го стряска като му показва рисунки от ада, но според мен това не е достатъчно да предаде така лесно дедите си и мощта на България.
Каквато и да е истината, факт е, че след 865г. България де факто пада без бой под византийско робство за 24 год, чак до идването на Владимир-Расате. Същата година новоизлюпеният християнин слиза още една стъпка надолу към бездната, избивайки най-верните български дъщери и синове в т.н. “болярски бунт”...


Целия текст на Абти666 съм си го качил в блога си и го разпостранявам при възможност.

С благодарност към Анти666 за материала.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020