www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Каква е старата Вяра на българите?


Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Каква е старата Вяра на българите?
Пламен Пасков
Публикувано на: 20.6.2008, 23:20
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (Jordan_13 @ Jun 20 2008, 01:16 AM)
И, според мене някои от обитателите на форума несправедливо атакуват прекомерно остро Петър Добрев, вместо да помогнат за съставянето на тези смесени екипи за търсенето на истината.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Смесени екипи за търсене няма да има. Ние си имаме ясни позиции и ги отстояваме  без да отстъпваме от тях. Не се смесваме с никого, защото рискуваме от това смесване да се създадът шоколадови дечица, а ние не сме глобалисти и интернационалисти. За нас Истината е: ЕДНА, ЯСНА, неподлежаща на доказване абсолютност. Лягаме си само с бели жени, т.е. Българки и създаваме само бели отрочета, т.е. Българи. Затова се пее в една родопска песен "Бела съм, бела юначе", т.е. това е скрития позив на Българката, която казва: "Българка, съм юначе". Не иска да се смесва жената, с кой да е. 
Както виждаме, тук няма зороастризъм.  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif

Това не ми стана ясно.
Аз говорех за смесени екипи на представители на изброените науки.
А се оказахме пред избора с какви жени да си лягаме.
Аз, понеже жена ми е рускиня, и децата ми ги е родила тя и нарекла с български имена, вече за бан ли съм?
Защото на Пепчо танкиста, ташака и т.н това му беше "железния" довод: че децата ми били "мелези".
Някой иска ли да повтори същото тук?
Да нарече децата ми мелези?


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.6.2008, 23:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 031
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Пламен Пасков @ Jun 20 2008, 11:20 PM)
QUOTE (Jordan_13 @ Jun 20 2008, 01:16 AM)
И, според мене някои от обитателите на форума несправедливо атакуват прекомерно остро Петър Добрев, вместо да помогнат за съставянето на тези смесени екипи за търсенето на истината.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Смесени екипи за търсене няма да има. Ние си имаме ясни позиции и ги отстояваме  без да отстъпваме от тях. Не се смесваме с никого, защото рискуваме от това смесване да се създадът шоколадови дечица, а ние не сме глобалисти и интернационалисти. За нас Истината е: ЕДНА, ЯСНА, неподлежаща на доказване абсолютност. Лягаме си само с бели жени, т.е. Българки и създаваме само бели отрочета, т.е. Българи. Затова се пее в една родопска песен "Бела съм, бела юначе", т.е. това е скрития позив на Българката, която казва: "Българка, съм юначе". Не иска да се смесва жената, с кой да е. 
Както виждаме, тук няма зороастризъм.  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif

Това не ми стана ясно.
Аз говорех за смесени екипи на представители на изброените науки.
А се оказахме пред избора с какви жени да си лягаме.
Аз, понеже жена ми е рускиня, и децата ми ги е родила тя и нарекла с български имена, вече за бан ли съм?
Защото на Пепчо танкиста, ташака и т.н това му беше "железния" довод: че децата ми били "мелези".
Някой иска ли да повтори същото тук?
Да нарече децата ми мелези?

Щом не ти е станало ясно, едва ли ще ти и стане. Ставаше въпрос не за физическо лягане, а за символ. След като не си разбрал символа, всяко обяснение по-нататъка е излишно.
Аз съм откровен. Мисля, че смесването, на каквото и да е било на тоя етап, ще даде ялови плодове.
Към тебе лично, не съм имал упрек. Това, че си ядосан, че бастисах, Макебулгар, въобще не ме засяга. А се появи, пак ще му тегля балтията. Толкова. Повече обяснения, няма да давам, темата е друга.
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Пак си се запенил Йордане...!!! Този път обаче съм съгласен с тебе..!! Какви смесени екипи, какви 5 лева...?!!! Коя и чия истина ще търсим и къде ще я търсим...?!!! Не носиш ли истината в кръвта си, всяко търсене е гонене на дивия...!!! Тук освен за издирване на факти и тълкуване на косвена информация става дума и за ВЯРА...!!! Без вяра търсенето на истината е загуба на време - хоби...!! Аз духовен иманяр няма да ставам...!! Който иска да влиза тука и да чете! Ако не му харесва "истини" в интернет и по билиотеките бол...!! Да си избира една и да я открива всеки ден до-края на живота си....
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Някой иска ли да повтори същото тук?
Да нарече децата ми мелези?
........................................................................
Не!Категорично!
Има и други Българи тук,които са в подобно положение.
Това не може да бъде критерий.
Само ви моля,Данчо и Пламене,четете наум до десет преди да поствате...
Линията взе да изтънява.
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Съгласен съм с Мешера. Данчо взе да става много краен. Подобни фанатични изказвания по принцип говорят за загуба на равновесие, а най-малкото което трябва да губим е уравновесеността и трезвата преценка.
PM
Top
Публикувано на: 21.6.2008, 10:58
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Никой не е застрахован от момента,в който "почва да го хапе кучето",нали? smil4341944e6b0c8.gif
Важното е след такива моменти у всеки един от нас,после пак да си бъдем заедно.
Защото лошата рана зараства,но лошата дума...
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 21.6.2008, 14:30
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Първи за небесната вяра още през 30- те пишат Тачо Танев и Димитър Съсълов.
Трябва да сте забелязвали, че много платени професорчета и историчета пренебрегват трудовете им.
http://knigoteka.com/book/28918
http://knigoteka.com/book/119384

Източниците за тенгрианството не са оскъдни. Това, че се опитват да усмиват текстовете на Елтимир, Тачо Танев и Съсълов е друг въпрос! В текстовете им е истинската информация, която се крие. Елтимир е доразвил това, което са правили Тачо Танев и Съсълов.

"Небесната Вяра е тази, която отличава всичко Българско от онова на останалите западни народи и която сближава Българското с други народи, отдалечени и по пространство, и по време, и по съдба от днешния Българин. Небесната Вяра, проникнала в най-тънките гънчици на ежедневния бит е тази грижовна майка, която е бдяла неотлъчно върху съдбата на нашия народ през най-големите му изпитания. Небесната Вяра е била оня непресъхваем и животворен източник, който през вековете го е обливал със своите живителни струи и му е придавал необикновени сили.
Небесната Вяра е победоносно жива в България в лицето не само на тъй наречената “Народна Вяра”, но също и в душата на всеки Българин.
Българското везмо и изтокът, Тачо Танев София 1941



" Разгледаме ли внимателно древните религии, ще видим, че единствената монотеистична Вяра в самата нейна първичност била Небесната, позната още като Тенгрианство. Тази забранена под страх от смъртно наказание Вяра не е мъртва. Твърдим го тук, в пределите на Дунавска България. Твърдят го във Волжските илове на Котрагова България. Цял свят чу техния Зов за национално и духовно признаване. Твърдят го наследниците на Бат Баян, Българите от Кавказ, припомнили забравената Българска Храброст."
Из Кръгове на Елтимир

Има някаква тенденция на провокаторите и фалшификаторите да свързват тенгрианството с тюрките. Тенгрианството е много древна религия - по древна от примитивните тюрки.

Още:
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...p?articleid=212
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...p?articleid=175

А също може да прочетете и този прекрасен материал, който от години стои в нета. Авторката се опира на трудовете на Съсълов. Доста се е постарала.

http://members.tripod.com/~NIE_MONTHLY/nie11_01/eva-1.htm
"Българската цивилизация

Потомци на древна загадъчна култура, чиито следи наскоро бяха открити на дъното на Японско море, прадедите ни с право могат да се смятат за едни от цивилизаторите на Азия и Европа

Евелина ФЛОРОВА*

Съществува ли бъдеще и минало? Или има само вечно настояще? В какво живеем? Самo по себе си, познанието за миналото не ни дава отговорите на тези фундаментални въпроси. Затова, ние, българите, трябва да бъдем личности и да създадем бъдещето си, сега!

Настоящата статия няма за цел просто създаването на източников модел и аналитико-синтетично предлагане на историята. То по-скоро цели да събуди силата на българския дух от днешният дълбок сън, който все повече заприличва на кома.

В случаите като този, когато става въпрос за исторически факти, а ненаблюдаемостта на обектите ги прави непознаваеми по пряк път, възстановяването на събитията се превръща в метафизичен процес, при който изследователят на всяка цена трябва да избегне "вълчите дупки" на имплантираната с идеологически цели история за да покаже истинската картина на миналото.

Загадъчните пирамиди

Културата на древните българи се обособява около VІ-V хилядолетие пр.Хр. в Средна Азия. В своята книга "Пътят на България" (1936) Димитър Съсълов, пръв измежду нашите изследователи изказва становище, че Таримската котловина е Прародината на българите. Днес това се потвърждава не само от такива модерни методи като аналитико-логическата обработка на историческите източници и логико-лингвистичния подход. Археологическите проучвания в Средна Азия и Япония през последните години извадиха на бял свят неоспорими доказателства по три фундаментални направления, свързани с нашия произход:

Съществуването на високо развита цивилизация, около VІІІ-VІІ хилядолетие пр.Хр., която е предшественик на всички ранноазиатски народи (древните българи, скити, хуни, динлини и другите сродни европеидни народи, както и видоизменилите се расово народи - китайци и др.).

Драстични промени на климата в Азия, предизвикали глобални засушавания и потъване на обширни области от нея (някога Япония, Индонезия, Филипинските острови са били част от материка). В резултат на това съществувалата в дълбока древност Велика Уйгурска Империя(смятана за свързващото звено между тайнствената потънала цивилизация в Южнокитайско море и познатите на историците ранноазиатски цивилизации),чието съществуване се приема от авторитети като Виктор Майер, разпаднала се на племена и отделни народи, които постепенно се разселват по територията на Евразия.

Етническата принадлежност на (пра)българите към европеидната раса.

Какви са доказателствата за това?

Едно от най-значимите открития за всички времена в археологията бе направено през 1995. Тогава, край бреговете на японския остров Окинава водолази откриха добре запазени останки от древен град, простиращи се на зашеметяващата площ от 311 кв.мили по дъното на океана. Огромни алеи, церемониални площадки, пирамидални постройки, напомнящи модернистистична архитектура. Можем да се уверим в това, разглеждайки снимките на потъналите пирамиди, които, между другото, се публикуват за първи път в България. Проф. Масаки Кимура, геолог от Университета Рюкуи в Окинава, е първият учен, стигнал до заключението, че композицията очевидно не е с естествен произход. Според него, "такъв монумент може да бъде построен само от хора с висока технологична култура". Доказателство за връзката на този град (и, респективно, на потъналите области) с Азиатския континент са така наречените "китайски пирамиди". Над сто от тях се намират в планинския регион Шамди, на 60 км югозападно от град Сиан (Северен Китай). Най-голямата сред тях - "Бялата пирамида" (с размери 305 м. височина и 487 м. ширина в основата) ни кара да се замислим, дали гигантската Пирамида на слънцето в мексиканският град Теотихуакан не е твърде скромна като постройка. Причината официален Пекин все още да не дава необходимата гласност на тези открития е, че те сочат като създател на най-древната култура в Азия неизвестен европеиден народ, а не (както се считаше досега) старите китайци. Не случайно Гоби и Такла Макан продължават да са затворени военни зони. Китайските учени все още нямат обяснение и защо в Синдзян до ден днешен са се запазили имена на градове и географски имена като: Бугур, Куча, Багракс, Дулан, Кан Тенгри, Булгак курган и т. н.

Основно доказателство за принадлежността на древните българи към народите - преки наследници на цивилизацията, оставила след себе си тези уникални пирамиди, са мумиите, открити в Алтай и Таримския басейн. През 1980, при разкопки край мъртвите градове Ния и Лулан, уйгурски археолози се натъкват на над 120 отлично запазени мумии на европеиди (впоследствие възрастта им е определена между четири и пет хиляди години). Генетичният и антропологичен анализ ги определя като хора от кавказки тип, принадлежащи към тъй наречената "понтийска група" - т.е. обитателите на района около Черно море в древността. Тук ще спомена само

Някои факти

потвърждаващи, че тези мумии принадлежат на древни българи:

Свито положение в гробовете. Типично за т. нар. "Ямна култура" по Северното Причерноморие.

Оръжията (стрели с триръби върхове, използвани само от старите българи).

Гетите, високите шапки и елбетиците (специфични орнаменти).

Конското седло и стремената (по онова време непознати и в Китай, и в Европа)

Символите на тангризма.

Има и още нещо. Изследванията на масови гробове на "езичници", избити по времето на Борис І в Северна България, показват, че формата на черепите е с европеидни черти, а височината на скелетите достига 190 см.! Всичко това опровергава съзнателно утвърждаваната дълги десетилетия заблуда, че (пра)българите били "ниски монголоиди".

Всъщност, в прабългарската икономика номади са били само определени скотовъдци.

Древните българи

обаче не са "етнос от чергарски стопанско-културен тип", а са мигрирали поради сериозни нарушения, настъпили в климата (преди 4000 години днешната пустиня Такла Макан е била плодородна котловина), при това много бавно и основавайки няколко големи държави по пътя си.

За да покажем още веднъж очевидната несъстоятелност на тъй наречената "тюрко-татарската" теория, нека направим и едно мистично отклонение. В подземията на ламаисткия храм Хар Долоон в Алтай се съхранява сандък с плочки, изписани, както е отбелязано в храмовата хроника, от "33-мата Тенгри". Британският пътешественик Едуин Томас в своето изследване за ритуала "змийски чьод" (публикувано през 1897) привежда откъси от монголския превод на тези текстове, отнасящи се до космологията на (пра)българските жреци (колобри). От тях става ясно, че древните българи са почитали върховния бог Тангра, който за тях не се персонифицирал в някакъв конкретен обект или личност. Съгласно тази концепция, те вярвали, че Тангра е самият живот във всичките му проявления, както и че Вселената е преди всичко енергия(доказва го и съвременната наука) и няма начало и край.

Дали древните български жреци са получили подобни познания в наследство от предшестващата ги потънала цивилизация, или пък са ги придобили, изпадайки по време на извършваните от тях ритуали в състояние на "свръхсъзнание" (ritual-induced altered states), е въпрос на друго изследване. При всички случаи обаче, изглежда очевидно, че "прости чергари", за каквито с необяснима упоритост доскоро бяха представяни нашите предци, трудно биха достигнали до подобни космологични константи? Що се отнася до наличието у днешните чергари-скотовъдци на развити познания за звездите, то показва само, че някога прадедите им са имали досег със специалисти-астрономи, каквито не са липсвали в градовете на древните азиатски цивилизации, както личи и от самата планировка на тези някогашни центрове.

Впрочем, освен познанията си за езотеричната структура на Битието, древните българи са имали и изтънчен вкус към изкуствата, най-точния календар, създаден в древността, както и уникално държавно и военно устройство.

Пътят на коприната

Прародината на българите - Таримската котловина, стои в основата на един от най-древните търговски пътища, известен днес като "Пътя на коприната". Създаден, контролиран и охраняван от (пра)българите, той е свързан с тях по време на хилядолетната им миграция на запад. Освен търговските кервани, оттук са се разпространявали и големите религиозно-философски и мистични учения между Изтока и Запада - будизъм, митраизъм, християнство и др. Т. е. нашите прадеди са създатели на един културно-религиозен синкретизъм със световно значение!

В периода ХХ - III в.пр Хр. непрестанният натиск от страна на "господарската раса" (както в древна Азия са наричали потомците на потъналата в океана древна пра-цивилизация, според Димитър Съсълов) мобилизира китайците да обединят разпокъсаните си княжества в империя и да построят Великата стена, грандиозен проект станал възможен, между другото, благодарение на един от най-слабите древнобългарски владетели кхан-ю То-Бан (под това име е известен в китайските хроники). То-Бан умира от ръката на сина си Мо-Тун малко преди окончателно да отстъпи владенията си на китайците. Заемайки престола, Мо-Тун не само отвоюва обратно земите на държавата, но и обединява всички "конни народи", поставяйи основите на Великата Хунорска Империя - най-голямата държава на планетата по онова време, чиято история е описана в трудовете на големия руски учен Лев Гумильов.

По-късно, мигрирайки на Запад, (пра)българите основават царството Бактрия със столица Бактра. През 372 г.пр.Хр., по времето на кхан-ю Баламир, те преминават река Дон. Средищната орда тогава се простирала чак до Кавказките планини. От Кавказ и Северното Причерноморие (пра)българите продължават на запад, като по времето на кхан-ю Атила достигат Италия, установявайки се по-трайно в сърцето на Европа - Панония (днешна Унгария). След смъртта на Атила, името "хуни" бързо бива заместено с името българи, а на трона се качва най-малкият му син Ирник. В китайския летопис "Вей-Ин" има едно съобщение, в което се казва, че Ирнах е владетел на държава, обхващаща земите на алан-орзите на изток от река Дон. Изглежда Ирник е поддържал връзки с императорите от династията Вей, произхождаща впрочем, от хунорския род Туоба.

По времето на кхан-ювиги Кубрат (т.е. през VІІ в.) държавата вече се нарича

"Велика България"

а столицата й Фанагория се намира на Кримския п-ов. Силен и мъдър владетел, Кубрат усещал, че синовете му едва ли ще удържат поводите на държавното управление, затова и малко преди смъртта се опитал да апелира към разума им, разигравайки прочутата сцена със снопа от пръчки, добре известна ни от историята. Явно обаче, в съзнанието на наследниците му, урокът си останал в границите на учението за съпротивлението на материалите, защото още преди да сложат савана на великия си баща, те побързали да се разделят. Най-големият син Безмер става васал на Хазарския каганат, нещо съвършено чуждо на дотогавашните разбирания и кодекса на честта на старите българи.

Другите двама братя, предвождащи лявото и дясното крила на Империята, създават нови независими държави - тъй наречените "Волжка" и "Дунавска" Българии. Кубер пък се заселва с народа си в Керамисийското поле и Вардарска Македония, докато петият брат Алцек се отзовава чак в Северна Италия, където по-късно хората му стават известни под името Борджии ("бурджани" е етнонимът, с който средновековните арабски хронисти наричали българите).

Влиянието на българите

се запазва в локалните култури на Чувашия, Татарстан, Башкирия, Кабардино-Балкарска република, Южна Украйна и другаде, където и днес живеят потомци на волжките българи, наброяващи около 30 милиона души!

Велики български владетели

Кхан-ю Мо-Тун,от рода Дуло (209-174 г. пр. Хр.)

Кхан-ю Ки-Ок, от рода Дуло (174-161 г. пр. Хр.)

Кхан-ю О-Су-Ли, от рода Дуло (105-101 г, пр. Хр)

Кхан-ю Хо-Лог-Хо, от рода Дуло (96-85 г. пр. Хр.)

Кхан-ю Баламир, от рода Дуло (368-412 г.)

Кхан-ю Атила, от рода Дуло (443-453 г.)

Кхан-ю Ирник, от рода Дуло (453-503 г.)

Кхан-ю Кубрат, от рода Дуло (605-665 г.)

Кхан-ю Аспарух, от рода Дуло (668-695 г.)

Кхан-ю Тервел, от рода Дуло (695-714 г.)

Кхан-ю Крум Страшни, от рода Дуло (803-814 г.)"


http://members.tripod.com/~NIE_MONTHLY/nie11_01/eva-1.htm

И два цитата:
"Българите, като отделен етнос ( народ ) се споменават в китайски хроники поне
1000 г. пр.хр - източник Димитър Съсълов - автора определено е знаел добре китайски и има доста сериозни проучвания."

Шигьоши Мацуяма – Япония

“Българската средновековна култура е сред седемте цивилизации в историята на човечеството, играли отговорна роля заради мисията си на свързващо звено между Изтока и Запада.”



--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Публикувано на: 21.6.2008, 19:19
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



В тази връзка ще постна един цитат от книгата на дан браун "шестото клеймо".Блестяща еврей техника по зомбаж!правете си сами изводите:

...Приближи се към първите ниши и мина покрай гробницата на един от първите католически владетели на Италия. Подобно на много други в Рим, саркофагът беше разположен накриво спрямо стената. Това очевидно смущаваше група туристи. Той не спря, за да им обясни, че християнските гробове не са ориентирани спрямо сградата, а в посока изток-запад, като черквите. Предишния месец бе разгледал това древно суеверие в краткия си курс по история на символите.

— Това е пълна нелепост! — възкликна една студентка от предните редове, когато професорът обясни причината за тази ориентация на гробовете. — Защо им е на християните гробовете им да гледат към изгряващото слънце? Нали сме християни… а не слънцепоклонници!

Гризейки ябълка, Лангдън усмихнато се заразхожда пред черната дъска.

— Господин Хицрот! — извика той.

Дремещият на последния ред студент се стресна.

— Какво! Аз!

Лангдън посочи висящия на стената плакат на ренесансова изложба.

— Кой е онзи мъж, коленичил пред Господ?

— Хмм… някой светец?

— Браво. И откъде познахте, че е светец?

— По нимба.

— Отлично. А този златен нимб да ви напомня за нещо?

Хицрот се усмихна.

— Да! На ония египетски неща, дето ги учихме миналия семестър. Ония… хм… слънчевите дискове.

— Благодаря, господин Хицрот. Можете пак да заспите. — Лангдън се обърна към студентите. — Подобно на много други християнски символи, нимбовете са заемка от древноегипетската религия, която се основава на култа към слънцето. Християнството изобилства на примери за слънчев култ.

— Извинете, че ви прекъсвам — обади се момичето от първия ред. — Аз редовно ходя на черква и не виждам да се практикува никакъв слънчев култ!

— Нима? А какво празнувате на двайсет и пети декември?

— Коледа. Рождество Христово.

— И все пак според Библията Христос е роден през март. Тогава какво празнуваме в края на декември?

Мълчание.

Лангдън се усмихна.

— Двайсет и пети декември, приятели, е древният езически празник на sol invictus — непобедимото слънце, — който съвпада със зимното слънцестоене. Тъкмо през това прекрасно време на годината слънцето се завръща и денят започва да расте.

Професорът пак отхапа от ябълката.

— Налагащите се нови религии често възприемат съществуващите празници, за да направят прехода по-безболезен — продължи той. — Това се нарича „трансмутация“. Тя помага на хората да се приспособят към новата вяра. Богомолците спазват същите свещени дати, молят се на същите свещени места, използват подобни символи… и просто променят божеството.

Сега вече момичето от предния ред побесня.

— Намеквате, че християнството е просто някакво си… префасонирано слънцепоклонничество?

— В никакъв случай. Заемките на християнството не се ограничават само до култа към слънцето. Ритуалът на християнското канонизиране е зает от древния Евхемеров обред на „обожествяване“. Практиката на „богоизяждането“ — тоест светото причастие — я има и при ацтеките. Дори идеята, че Христос е умрял заради нашите грехове, не е чисто християнска — саможертвата на млад мъж с цел опрощаване греховете на неговия народ се среща в най-древните предания за Кецалкоатъл.

Момичето го изгледа гневно.

— Остава ли нещо чисто християнско?

— Съвсем малка част от която и да било организирана вяра е изцяло оригинална. Религиите не се раждат от нищо. Те се развиват една от друга. Съвременната религия е колаж… сбор от историята на човешкия стремеж да разбере същността на божественото.

— Хм… почакайте — обади се вече будният Хицрот. — Сещам се за нещо християнско, дето е чисто оригинално. Какво ще кажете за нашата представа за Бог? Християнското изкуство никога не изобразява Господ като слънчев бог с глава на ястреб, ацтек или нещо подобно. Бог винаги е представен като старец с бяла брада. Значи нашият образ на Господ е оригинален, нали така?

Лангдън се усмихна.

— Когато се отказали от предишните си божества — езическите, римските и гръцките богове, слънцето, Митра и така нататък — първите християни попитали Църквата как изглежда техният нов християнски Бог. И Църквата благоразумно избрала най-страховитото, могъщо и познато лице в цялата писана история.

На лицето на Хицрот се изписа скептицизъм.

— Старец с бяла брада ли?

Лангдън посочи висящото на стената табло с йерархията на античните богове. На върха седеше старец с бяла брада.

— Зевс изглежда ли ви познат?

Лекцията приключи като по даден знак.

...
PM
Top
Публикувано на: 21.6.2008, 21:29
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Данчо,искам да дадеш мнение по горния цитат.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 24.6.2008, 19:28
Quote Post












QUOTE (Bogatir @ Jun 21 2008, 09:14 AM)
Съгласен съм с Мешера. Данчо взе да става много краен. Подобни фанатични изказвания по принцип говорят за загуба на равновесие, а най-малкото което трябва да губим е уравновесеността и трезвата преценка.

С какво е краен, Богатир? С това че тук няма място за комунистически, еврейски или ираноидни пропаганди? Ами има си сайтове където да си пишат колкото си искат. Там разните бг националисти, бг мами, беинсадъновисти и т.н. Никой не е казал, че тук сме толерантни или демократични. Ако трябва да се броят хардлайнерите - смятайте ме и мен за такъв!
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 19:33
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Аз също не желая да споря с типове, които ни изкарват евреи, иранци, славяни, монголци, кигайци или негри. Не желая да споря с типове, според които сме всякакви, само не Българи. Знаете ли защо не желая да споря? Защото целта на типовете ми е ясна. След като не сме Българи, след като не сме коренно население на тези земи, то коренното население е друго. И знаете ли кое е това коренно население според г-да другарите типове? Ами че евреите, разбира се!
Сега ясно ли е защо не желая да споря с типовете? Ако някой влезе във вашия дом, ако поиска да ви изгони - вас и вашето семейство и поиска да се настани на освободеното от вас място, вие какво ще направите? Ще пуснете ли натрапника? Няма? Нима?
А не сте ли много краен?


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 19:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Хайде сега пак за Вярата ни. Откъде идва? Не е от Иран, тъй като ние сме минали оттам през един по-късен етап от нашата история. Само ще кажа, че тази Вяра е била дадена и на други, но те не са я опазили. Вижте едно много, ама наистина много древно изображение. След малко ще пусна още едно и според зависи, мога да дам някои обяснения.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 20:00
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Хайде сега още една картинка. Тя е дело на култура, паралелна на културата, сътворила нашата цивилизация. Вижте я и кажете на каква възраст според вас е изображението.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 24.6.2008, 21:03
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Втората картинка е от Америка, не знам кога са се образували там планините, но не разбирам как това изображение доказва дълголетността на нашата Вяра? Сигурно имаш предвид културата на индианците?
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 21:16
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Там е работата, че и двете картинки не са снимани на Земята. Имам още много такива. В книгата "Последният" описвам нещата, но ми трябват още доказателства. Едно по едно ги намирам. Забелязах, че след като тук, в тоя сайт пуснахме някои хипотези, придружени със снимки, от НАСА също се поотпуснаха и почнаха да пускат непубликувани по-рано изображения.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020