www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Каква е старата Вяра на българите?


Страници: (6) « първа ... 2 3 [4] 5 6  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Каква е старата Вяра на българите?
Йордан_13
Публикувано на: 24.6.2008, 21:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Jun 24 2008, 09:03 PM)
Втората картинка е от Америка, не знам кога са се образували там планините, но не разбирам как това изображение доказва дълголетността на нашата Вяра? Сигурно имаш предвид културата на индианците?

Дори давността на културата на индианците не го доказва, тъй като съвременните "учени" я вместват в рамките на 4000-5000 г., пр. Христа, рядко в срокове над 7000 г., тъй като това явно противоречи на написаното в Стария им завет за сътворението на света. Това е възприето в историческата наука от юдейската доктрина и всичко след 7000 г., се нарича "предистория". Това е един кошмарен дебилизиъм в мисленето и покушение срещу човешкия дух. За тях след 7000 г., пр. хр., всичко е "тъмна Индия", ефимерно, фантастично и малко вероятно, неподлежащо на доказване.
Това, че си сънувал, че преди 4500 г., е Вярата ни, доказва само едно - това е времето, в което твоята душевност и твоето съзнание е започнало да изповяда тази Вяра. Небесната вяра - Тенгрианството е отпреди давност минимум с 6-7 нули, но това е само условно казано, защото и самият аз не искам да я слагам в рамка и ограничавам във времето и пространството.
Така, че Елтимир добре го е илюстрирал.

PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 21:27
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Вече и други го усещат или пък им е казано. Тук намерих снимката, която копирам:
http://is.fmi.uni-sofia.bg/todorlb/rodopi/mars.jpg
А така наречените "индианци" са населявали двете Америки - Северна и Южна още преди 50 000 години. Проблемът при тях е, че са претърпели няколко огромни катастрофи, които до голяма степен са изличили даденото им Знание. И все пак много е останало. Само ще добавя, че културата на индианците и нашата култура са плод на две различни направления, но с еднакъв корен. Вярвам, че скоро ще излязат разкрития, които за непросветените ще бъдат шокиращи.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 24.6.2008, 21:38
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Тук пък е имало нещо, което е изтрито:
http://images.google.com/imgres?imgurl=htt...s%3Dbg%26sa%3DG
Изтритото е в пряка връзка с книгата ми "Човеко, стани!".


--------------------
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Елтимир @ Jun 24 2008, 09:16 PM)
Там е работата, че и двете картинки не са снимани на Земята.

Възможно е да бъркам снимките, защото има една подобна сателитна снимка от северна Америка smil4334ad1724132.gif
QUOTE
Това, че си сънувал, че преди 4500 г., е Вярата ни, доказва само едно - това е времето, в което твоята душевност и твоето съзнание е започнало да изповяда тази Вяра.

Не, Jordan_13, не доказва, че тогава съзнанието ми е започнало да изповядва тази Вяра. Това е доказателство, разбира се-нетрадиционно, за самия мен, че тогава българите са вярвали в Тангра. Не смея да слагам повече нули, както ти правиш, защото просто нямам информация.
PMUsers Website
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE (Елтимир @ Jun 24 2008, 09:27 PM)
Вече и други го усещат или пък им е казано. Тук намерих снимката, която копирам:
http://is.fmi.uni-sofia.bg/todorlb/rodopi/mars.jpg

Какво искаш да кажеш с тази снимка, защото не схванах?
PMUsers Website
Top
Спорт-Здраве
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Виждам,че съм цитиран.При положение на поустнат линк от страна на анти666,който явно не е искал да вади казаното от мен от контекста му,други не са си правили труда да прочетат казаното от мен до край.

Не видях да има някаква съществена и адекватна критика по това,което е цитирано от мой поуст във форума на Хнет.Но за сметка на това в тази тема прочетох същото,което съм писал.
Поне...надявам се,че мога да приема някои думи като критика,а не като обвинения.


Тъй като нямаме разминаване в гледищата по никой от въпросите за вярата на нашите прадеди(и никога не съм си и помислял,че има такова разминаване),освен по въпроса за името на бога,за мен остава открит само този въпрос.

Затова ви питам съвсем директно - защо според вас името Тангра е било култово.




П.П.
Ангел винаги избързва да спомене,че "Тангра е просто едно име...",когато сме водили разговор на живо.В темата за Тангра в езотеричния форум в Хнет аз съм обяснил същите неща,които Йордан най-вече (и други) са казвали неведнъж.

Намирам за разочароващ факта,че по невъобразим за мен начин нещата,които съм казал,са използвани като аргументи срещу моята теза.
Също така съм разочарован,че никой не си е направил труда да види за какво става въпрос,а съмнението само в името на това "нещо" поражда такива енергични изказвания.

Не се засягам,че съм "отлъчен от колектива".Някои хора се отнасят с това сякаш има някакво значение:) Оставате си българи,и аз си оставам българин,колкото и сериали да се извъртят.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Спорт-Здраве @ Jun 25 2008, 01:12 AM)
Виждам,че съм цитиран.При положение на поустнат линк от страна на анти666,който явно не е искал да вади казаното от мен от контекста му,други не са си правили труда да прочетат казаното от мен до край.

Не видях да има някаква съществена и адекватна критика по това,което е цитирано от мой поуст във форума на Хнет.Но за сметка на това в тази тема прочетох същото,което съм писал.
Поне...надявам се,че мога да приема някои думи като критика,а не като обвинения.


Тъй като нямаме разминаване в гледищата по никой от въпросите за вярата на нашите прадеди(и никога не съм си и помислял,че има такова разминаване),освен по въпроса за името на бога,за мен остава открит само този въпрос.

Затова ви питам съвсем директно - защо според вас името Тангра е било култово.




П.П.
Ангел винаги избързва да спомене,че "Тангра е просто едно име...",когато сме водили разговор на живо.В темата за Тангра в езотеричния форум в Хнет аз съм обяснил същите неща,които Йордан най-вече (и други) са казвали неведнъж.

Намирам за разочароващ факта,че по невъобразим за мен начин нещата,които съм казал,са използвани като аргументи срещу моята теза.
Също така съм разочарован,че никой не си е направил труда да види за какво става въпрос,а съмнението само в името на това "нещо" поражда такива енергични изказвания.

Не се засягам,че съм "отлъчен от колектива".Някои хора се отнасят с това сякаш има някакво значение:) Оставате си българи,и аз си оставам българин,колкото и сериали да се извъртят.

Аз съм на мнение, че дадохме достатъчно обяснение, защо Ден Грее/ Тангра е просто прозвище, а не Име. Ти още продължаваш да питаш, защо е било култово. Това не мога да го разбера като настояване. Затова ти задавам същия въпрос, какъвто зададох на Зиези: "Кое според теб е името на Българския Бог?", защото за мен той няма Име, а само прозвище, с което е отбелязан.
Други, пък твърдят, дори, че няма никакъв Български Бог, и заради проповядвания от тях комунизъм, бяха трити безмилостно.
Е, Спорт и Здраве, кое според теб е името на Българския Бог и защо е наречен така?
За да си отговориш, мога да ти помогна,с един цитат от Българина Боян (Лао Дзъ): "Името, което е името, не е името, което е Името". Ти казваш, че си философ човек. Ето, пофилософствай над това.
PMEmail Poster
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 25.6.2008, 12:17
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Да,добре съм запознат с думите на Боян Мага.

Това,което казвам в сякаш скандалните си,според някои хора,поустове в Хнет,е че символът IYI не е безименен и дедите ни не са го прескачали с мълчание,когато са го включвали в надпис,и че този символ се чете "ЙУЙ".
Срещал съм много наименования на IYI от различни автори,но само Петър Добрев излага (надълго и нашироко) причините,поради които смята,че символът се чете,и че се чете тъкмо по този начин.Намирам доказателствата му за уважителни и логиката му за издържана,затова съм съгласен с него.

Също така,с оглед на факта,че в археологическото наследство,което сме откирли до сега,на почит е бил символът IYI,който според мен не се чете "Тангра",се чудя откъде се е взело името Тангра.Също така ме смущава факта,че в археологическото ни наследство наистина тук таме се срещат думи с такъв корен(макар и в далеч не култови,духовни или религиозни текстове),но те са все производни на "Тангра",а формата "Тангра" не се е срещала до сега (доколкото на мен ми е известно).

Без съмнение,за същността и концепцията,стоящи зад името,не откривам да имаме разминавания в мненията.

Затова просто ми е чудно - защо сте приели тъкмо името Тангра за интерпретация на духовната концепция?
Още повече,след като има наистина съществени разминавания в нашата концепция,и тази на азиатците,които я наричат Тенгри.Също така има някои следи,че коренът "тангра" като дума доста силно се свързва с "гръмотевица",а не с небесните светила.


Ако тези ми въпроси,които не отправям към никой персонално,събуждат някакви обезпокоителни емоции у читателите тук,не виждам смисъл някой да ми отговаря или да продължаваме разговора.
PM
Top
ton
Публикувано на: 25.6.2008, 12:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 209
Участник # 1 551
Дата на регистрация: 21-June 08



HARPH споделя:

Преди време, една лелка разправяше в трамвая на своя приетелка, че книги от преди покръстването ни, са били укрити и все още си стояли в няколко хранилища из страната. Имало семейства, които ги пазели от векове. През 1993 едно от хранилищата протекло от ерозията и се наложило да го преместят... Какво ли не си приказват лелки в трамвая?!

И както е казал Черноризец Храбър: "Има още много какво да се каже, но сега няма време...!" - май само това беше останало от неговия труд "За Буквите".
За Google Earth и Goooooooooogle изобщо
PM
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 25.6.2008, 12:25
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Чудно ми е,Боян Мага също казва,че името няма значение.
И все пак терминът "Вселенска Хармония",който съм възприел за себе си,стряска някои хора,че дори и ги "оскърбява".Много се надявам нещата да не са стигнали дотам,че всичко,което не е с името Танга,да е оскърбление и концепцията да остава невидима под многото й имена.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 25.6.2008, 14:14
Quote Post












"Без съмнение,за същността и концепцията,стоящи зад името,не откривам да имаме разминавания в мненията"

Значи да разбирам, че приемаш същността, но не и името Тангра (т.е. не си съгласен с терминологията). Точно тук е заровено и кучето. Точно там лекичко са ти променили възгледите. Случайно или не. Преди хилядолетия един египетски жрец от семитски произход в грешка на терминологиите променя същността и извиква един демон. Както и Йордан, така и аз ти задаваме въпроса. Кое според теб тогава е името на Българския Бог. Ако не е Тангра, тогава кое е? Хорус, Болг, Ахура-Мазда? А може би Яхве?
Някой ще каже какво значение има, ако същността е една? Ами има! Дадох ви един пример по-горе. Талмудистите отдавна са го открили и именно така, променяйки незабележимо в старите текстове, те дефакто си преследват своите цели, а гоите са оставени да вярват в един чужд демон (визирам Ветхия завет). Точно така и масоните сега използват тенгрианска символика (дето няма такава) в опит да променят същността. Както знаете в математиката един знак поставен не на място променя цялото уравнение.
Откъде произлиза Тангра? Йордан го беше написал преди, но пак да го повторя. Преди хилядолетия хората на Земята са имали други сетива - за връзка помежду им, за връзка с Бога. С появата на самосъзнанието (Азът) при Българите и развитие на индивидуалността им - тези сетива закърняват, за сметка на други, а именно - познатите ни сега средства за комуникация - писмено-говорима.
Точно тогава възниква и неизбежната необходимост от наименуване на Същността. От понятия и терминологии, разбираеми за всички. От стандартизиране на понятията. От името Тангра (Тенгри, Тенгре, Денгер), като антропоморфен израз на Абсолюта (или по-точно до това, което достига до тях - Божествената му енергия, Ден-грее). Зад това име се крие цяла сложна система от правила, закони, философски понятия (догми както ги наричат теолозите). Отказвайки се от името, може да се окаже че вече вярваш в друга същност. Защото следващата стъпка, с която ще ти промият мозъка е, че тази Вселенска Хармония е вселенска, защото е за всички и няма Български Бог. Че всички хора сме равни, че ние българите не сме с нищо повече от другите народи и въобще смесването е положително нещо за Вселенската Хармония (а защо не Великият Архитект на Вселената, както масоните я зоват?). В един момент ти си станал завършен глобалист и си се отрекъл от корените си на Българин. А в главата ти се е образувал един хубав тюрлю-гювеч ( извинявам се за тюркизма)
И още един пример как смесването на понятията променят същността. Думата нож във всеки българин събужда асоциацията за нещо остро, с което при невнимание можеш да се нараниш. Представи си, че искаш умишлено да нараниш някой. Този някой не говори български и е сляп (казвам го образно във връзка с изгубените ни сетива). Та ти му обясняваш както в "Матрицата", че ножа е лъжичка (променяш символната матрица), а лъжичката е нож. След което му казваш "Вземи си лъжичка да си разбъркаш чая", той хваща смело с цяла ръка ножа и се порязва жестоко.
Опасявам се Спорт, че след предишните по-груби опити да те зомбират, този път са го направили по-финно. Както виждаш, дадоха ти поне няколко примера за директна връзка на думата Тангра с Българската Вяра. Факти доста отпреди Съсълов, Танев, Олжас Сюлейманов или който и да е от този сайт да се е родил. Етимологията на думата Тангра - Ден Грее също е обсъждана тук. Ако не искаш - не я приемай, но си направи една ретроспекция да видиш сам до къде е стигнала промяната в теб. За нас е очевидна, а някои тук дори сметнаха, че не пише същия човек. Аз това раздвоение на личността при теб съм го виждал.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.6.2008, 14:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Спорт-Здраве @ Jun 25 2008, 12:17 PM)
Да,добре съм запознат с думите на Боян Мага.

Това,което казвам в сякаш скандалните си,според някои хора,поустове в Хнет,е че символът IYI не е безименен и дедите ни не са го прескачали с мълчание,когато са го включвали в надпис,и че този символ се чете "ЙУЙ".
Срещал съм много наименования на IYI от различни автори,но само Петър Добрев излага (надълго и нашироко) причините,поради които смята,че символът се чете,и че се чете тъкмо по този начин.Намирам доказателствата му за уважителни и логиката му за издържана,затова съм съгласен с него.

Също така,с оглед на факта,че в археологическото наследство,което сме откирли до сега,на почит е бил символът IYI,който според мен не се чете "Тангра",се чудя откъде се е взело името Тангра.Също така ме смущава факта,че в археологическото ни наследство наистина тук таме се срещат думи с такъв корен(макар и в далеч не култови,духовни или религиозни текстове),но те са все производни на "Тангра",а формата "Тангра" не се е срещала до сега (доколкото на мен ми е известно).

Без съмнение,за същността и концепцията,стоящи зад името,не откривам да имаме разминавания в мненията.

Затова просто ми е чудно - защо сте приели тъкмо името Тангра за интерпретация на духовната концепция?
Още повече,след като има наистина съществени разминавания в нашата концепция,и тази на азиатците,които я наричат Тенгри.Също така има някои следи,че коренът "тангра" като дума доста силно се свързва с "гръмотевица",а не с небесните светила.


Ако тези ми въпроси,които не отправям към никой персонално,събуждат някакви обезпокоителни емоции у читателите тук,не виждам смисъл някой да ми отговаря или да продължаваме разговора.

Е, значи пак опряхме до ираноида Петър Добрев. Очаквах го, де smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Виж, кво, не че ме изненадваш особено, просто няма с какво да ме изненадаш. Естествено е, доводите на Петър Добрев, могат да ти изглеждат "логични", тъй като той е учен някакъв, и за хора на ума, заседнали в него, като в тиня, той е много по-лесен за усвояване, докато Вярата за тях е нещо много смътно, имагинерно, дори смешно, както за нас, изключително смешен е напънът на историците като Добрев, да четат нещо, което не се възприема с ума. Символът не се чете, символът се възприема и е много по-сложен. Първом IYI, неправилно се изобразява така, с двете странични стълба, равнопоставени по дължина с Y. На Розетата те са по-ниски и сложени по-надолу от Y, защото по вертикалата възприемани (не четени) изобразяват два свята или два образа - светът или образът на Бога и светът на Прадедите, в още по-частния, битов случай да вземем семейството, примерно, това са мъжете в семейството. Така, че този символ се появява във времето, когато човекът е разделен на две - мъж и жена и започва половото възпроизводство чрез утробата и фалоса. Страничните черти или стълбове около Y често са били изобразявани като фалоси и са се поставяли в Кръг. Оттук тръгва Идеята за КРЪГОВЕ! В този период, Орендата, Божията сила, добива планетни измерения и започва да се използва за възпроизводството на човека чрез половете мъж и жена. Това довежда до антропоморфиране на образа на Абсолюта, Овала се разкъсва, космичното яйце се пръска и от него излиза IYI. Така, че, ако го възприемаме, а не четем, това се възприема "Бог в човека" или по-скоро "единството на Бог в човечеството", но понеже Бог е неделим, опростяваме го за ума и става "Бог в човечеството". Някои по-късно нарекоха това Кивот, Завет, Пакт smil4334ad8a149e0.gif
Толкова ще ти кажа, момче, и без това много казах на господарите ти с този пост.

Колкото до Тангра и Тенгри, постнал съм цяла карта на Тибет, където тези два термина съжителствуват един до друг. Щом не си я видял твоя си работа.
И никва философия не направи на това, което Боян рече: 'Името, което е името, не е името, което е Името". А на друго место казва: "Без Име е Безименното".
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.6.2008, 14:41
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Съвсем забравих, че в Откровението на Йоан, този символ също е отбелязан, с малко по-други, но верни категории.

Гл.4:2. И веднага бях обзет от дух; и ето, на небето стоеше престол, и на престола седеше Някой;

3. Който седеше, наглед приличаше на камък яспис и сардис, а около престола имаше дъга, която наглед приличаше на смарагд.

4. Около престола имаше 24 престола; а на престолите видях седнали 24 старци, облечени с бели дрехи, и на главите си имаха златни венци

5. И от престола излизаха светкавици, гръмотевици и гласове, а пред престола горяха седем огнени светила, които са седемте Божии духове.


А, каква стана тя? Къде е сега Петър Добрев. smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Имаме отбелязан момента на Овала и неговото съдържание, което още не се е изразило в динамика. Бог няма Име, той е наречен "Някой", прилича на Камък (т.е. Танг), на престол е: нещо често намирано в нашите светилища, престол с фалос, както например в Перперикон, където този Престол е и в Скалата или находките от Телиш. От това Престолче излизат светкавици, гръмотевици и гласове. Да са ви познати тези атрибути?
Но изненадата, тепърва идва - седем огнени светила. А-а-а-а-а-а, каква била работата! Тези седем светила не били слънцето, луната, юпитер и квото и да е там, а седемте Божии духове (отново без имена). Къде са сега зороастристите и звездопоклониците? smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif

PMEmail Poster
Top
Спорт-Здраве
Публикувано на: 25.6.2008, 14:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Ахахах,анти666,значи ме натика в схемата все пак.Прощавай,че се смея,колкото и сериозно да гледам на разговора ни,но не мога да повярвам,че погледна в главата ми и видя тюрлюгювеч и дори че съм се отрекъл и от българското и че съм станал глобалист:) Евала за пирамидата(извинявам се за турцизма).
Виждам,че имаш готова категория за всеки и определени ключови признаци,които неминуемо предполагат други "качества".


Боян Мага го е казал,нали така? Не мисля,че прадедите ни са имали име на бог.И всъщност,не мился,че въобще са разбирали думата "бог" по нашия начин.Тъкмо затова вероятно не са могли да го свържат с някакво име - точно както е и според философията Дао(или както и да й е името).

Йордане,да съм казал нещо съвсем по-различно от това,което ти? Естествено,че всяка руна има графичен произход.Ако налагаш мнение и само говориш,нямам против.Ако смяташ,че този символ IYI си няма име,пак твоя работа.Това и ми беше въпроса.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.6.2008, 15:01
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...0iajce1%7E1.jpg

А тук е изразен Овала, Космичното яйце, от което започва да излиза IYI
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 2 3 [4] 5 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020