www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Спасяването на давещите се е дело на самите давещи


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Спасяването на давещите се е дело на самите давещи
ime
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Има един филм http://video.google.com/videoplay?docid=-9050474362583451279
Казва се "Money As Debt". Ето това е истинската икономика за масите. Филма е много хубав само че е на английски. Говорят за паричната система от древността до сега. И как в миналото когато хората отидат масово да си изтеглят златото от една банка и тя (банката) като няма злато да им го върне, щото вече го е заела на някой друг с лихва и вложителите бесят банкера на първото срещнато дърво. Само че това е в доброто старо време. Ако може някой да даде заявка в замунда или аренабг да качат филма 100% ще се намерят хора и да го преведат. Този филм трябва да се гледа от всеки.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Angelov
Публикувано на: 12.8.2008, 15:00
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 415
Дата на регистрация: 7-June 06



QUOTE (ime @ Aug 12 2008, 07:12 AM)
Има един филм http://video.google.com/videoplay?docid=-9050474362583451279
Казва се "Money As Debt". Ето това е истинската икономика за масите. Филма е много хубав само че е на английски. Говорят за паричната система от древността до сега. И как в миналото когато хората отидат масово да си изтеглят златото от една банка и тя (банката) като няма злато да им го върне, щото вече го е заела на някой друг с лихва и вложителите бесят банкера на първото срещнато дърво. Само че това е в доброто старо време. Ако може някой да даде заявка в замунда или аренабг да качат филма 100% ще се намерят хора и да го преведат. Този филм трябва да се гледа от всеки.

Не знам по какво рабра, че този филм е истинската икономика за масите, а това което аз пиша не е. Xубаво е човек да подкрепя думите си с факти.

Относно темата която се дискутира във филма има хиляди материали. Повечето от тях се намират на електронната страница на института Лудвиг фон Мисес www.mises.org.

Ето и две от тях (пак за английски говорещи само):

"Какво направи правителството с нашите пари" - http://mises.org/money.asp

"Аргумента за истинският златен долар' - http://mises.org/rothbard/genuine.asp

Приятно четене.
PM
Top
Angelov
Публикувано на: 12.8.2008, 15:02
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 415
Дата на регистрация: 7-June 06



QUOTE (Мещера @ Aug 12 2008, 12:51 AM)
QUOTE (Angelov @ Aug 11 2008, 09:08 PM)
QUOTE (buden @ Jul 30 2008, 04:57 AM)
Ангелов, споменаваш Канът Кубрат казвайки да не се делим. Ами да не се делим тогава, да разискваме тук.

Блогът ти е интерес и ако намираш време пускай и тук по нещо.

Още линка, който си дал има една запетайка, която не трябва да е там. За това на Мещера, а предполагам и на други им дава грешка. Можеш да го редактираш.

( Оправен е линка в поста на Ангелов.  , бел. georgi_nz)

Нямам нищо против да разискваме тук макар, че всички останали разискват в [www.ikonomikazamasite.com]. Както и да е де. Ще жертвам времето и усилията си за да водя тази дискусия на две места. Надявам се жеста ми да бъде оценен и дискусиите да са смислени и още по-важното от тях да произлезат действия.

Това вече ми харесва!
Само дето не мога да вдяна кои са "всички останали"...?!?!
Отде са останали?
Що са останали?
Хубаво ли им е,дето са останали?
Да не са повтарячи?!
smil4334aa44c7e89.gif smil4341944e6b0c8.gif

Радвам се.

Всичко е възможно. Може и да са оставали.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Всичко е възможно. Може и да са оставали.
........................................................................................
Ангелов,питах за остаНалите,не за остаВалите.Може да изглежда бъзик,но не е.
PM
Top
Angelov
Публикувано на: 16.8.2008, 12:27
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 415
Дата на регистрация: 7-June 06



QUOTE (Мещера @ Aug 16 2008, 01:27 AM)
Всичко е възможно. Може и да са оставали.
........................................................................................
Ангелов,питах за остаНалите,не за остаВалите.Може да изглежда бъзик,но не е.

Ето виждаш ли? Пак се връщаме на първоначалната дискусия. Ако беше отишъл тук - www.ikonomikazamasite.com щеше да си на ясно кои са останалите. В раздела новини пише и за срещата която проведохме и т.н. Във форума има момчета от БРЗО (www.br-zo.com), от БНС, фен клуба на Левски и от чужбина.
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



QUOTE (Angelov @ Aug 16 2008, 12:27 PM)
QUOTE (Мещера @ Aug 16 2008, 01:27 AM)
Всичко е възможно. Може и да са оставали.
........................................................................................
Ангелов,питах за остаНалите,не за остаВалите.Може да изглежда бъзик,но не е.

Ето виждаш ли? Пак се връщаме на първоначалната дискусия. Ако беше отишъл тук - www.ikonomikazamasite.com щеше да си на ясно кои са останалите. В раздела новини пише и за срещата която проведохме и т.н. Във форума има момчета от БРЗО (www.br-zo.com), от БНС, фен клуба на Левски и от чужбина.

За неколко файтона с ...индивиди просто не ми се говори,Ангелов.При цялото ми уважение към теб,щото си дръзнал да пишеш тука.
И,изобщо,ако пита мен някой,тая икономика за масите аз я приписвам веднага на братята мордохай и къв беше,левИ!Туй са еврейщини,човече.Така ,ама много трудно ще помогнеш за каквото и да било.
Ние,Ангелов,трябва с последно усилие да откъртим,отчоплим,разкъсаме еврейските окови /гнилоч,мръсотия от Тялото/,които ни стягат в последните 600 години.Няма да е бързо,щото ще е некачествено.Но ще стане.То почна да става!Споменах горната цифра,защото съм убеден,че за турското ни робство са виновни "еврей"!
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Angelov, аз пък ти препоръчвам да прочетеш икономика на кравите smil4334ad1724132.gif
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020