www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> САРАКТ


Страници: (12) « първа ... 6 7 [8] 9 10 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> САРАКТ, що е то и има ли почва у нас?
Йордан_13
Публикувано на: 13.5.2011, 16:21
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 12.5.2011, 20:05 )
smil4334ad1724132.gif
12-те страници са си повърхностна разработка. "Идеен проект" - проект на ниво идеи. Според мен ако се седне да се развива може да излезе нещо работещо. А и това е материя комплексна - не е да я разработи сам човек, с все пак ограничени познания. Храня надеждата, че скоро ще се начене дискусия между хора с различни познания и способности, от която да излезе нещо реално. Факт е, че процеси в тази посока текат, казвам го понеже участвам в такива. Масовост липсва, масовост и онзи ключов елемент, който с радост открих на вашия (наш) сайт: ДУХОВНОСТ.

Не е проблем, ако имаш нещо конкретно, вече за конкретно приложение, да го разработиш, за да видим, дали това, което предложиш, ще може да реализира идеите заложени в "Цели и задачи".
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 13.5.2011, 17:07
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Ок.
Въпреки, че съм привърженик да се върви направо към нещата - да се действа директно по реализацията им - струва ми се че конкретно за този списък с Цели и Задачи е необходима подготовка малко на "почвата".

Според мен именно тази бездуховност на хората би предизвикала неразбиране и дори враждебност у масата хора. Виждаме че дори търсещи, които са чувствителни към националната тематика, чувствителни към тенгрианството пак не успяват да проумеят истинските стойности на публикуваните текстове. А какво остава ако се излезе в публичното пространство. А това трябва да стане рано или късно - по-добре рано отколкото късно.
Факта че болшинството българи не правят усилия да търсят информация извън манипулационния основен поток, където Движението засега няма шанс да се включи (освен ако не се разполага с по-сериозен бюджет) - налага според мен да се работи или посредством лични разговори с хората или да се търси друга форма на комуникация.
Въпреки всичко имам една идея за информационна кампания - която покрива т. 1,2,3 и 9 от Целите и задачите на Саракта И може да се счита за елемент от т.11 от мерките в онова документче (предизвикване на обществен дебат или по-скоро чувствителност). Ако наистина ти/ ви допада анализа на Цели и задачи на Саракта, който съм направил по-горе - тя го включва. Ще гледам да я поразвия идеята за другата седмица в конкретни стойности и срокове.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 25.9.2011, 10:56
Quote Post












За Саракта;
QUOTE
"Българите открай време имали обичай да повикват начело на народа си само лица от царски произход"

Михаил Псел, ХI век "Хронография"
Top
antijew
Публикувано на: 19.1.2012, 10:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Революция или подскачане по площадите – изберете сами

Не се прави омлет със здрави яйца

Последните месеци често се случва да се говори в обществото, че са нужни промени в страната и събаряне на правителството. Какво обаче би било събарянето на едно правителство, ако по подобие на последните 22 години протестите бъдат овладени, яхнати отгоре и отново се поднови статуквото?! За това, ако има бунтове против правителството, те трябва да имат ясни цели, те да се следват, за да се гарантира промяна към положителна посока, вместо както бе досега – отново на власт да идват същите. Необходими са ясни действия, без които всякакви протести от страна на населението спрямо властта са безсмислени.

Исторически е доказано, че без някой мерки, няма как да се смени системата, дори населението да има силното желание за това.

Долу ще опитам да нахвърля набързо какви мерки биха били нужни и какво ни подсказва историята за успешните преходи, за да не се повтарят събитията от последните 22 години в България, в случай, че населението реши да сменя властта:

1. Завземане на БНТ, БТВ, Нова ТВ, БНР и редакциите на най-големите ежедневници – За да се прекрати порочната практика властта да ползва националните медии за дезинформация. Арестуване на членовете на групата във Фейсбук - действали като политическа Интернет полиция в помощ на властта, при потушаване на бунтовете срещу мафията след Катуница - Човекът по чиито сигнали закриха най-големите Фейсбук групи, от по 80 000 човека, в подкрепа на хората от Катуница
Независимите и по-малки радиостанции, телевизии и медии да се оставят при пълна свобода при отразяване на информацията и новините в страната. На представители на чужди медии и български журналисти от свободни медии да се осигури пълна свобода на действия и съдействие при изпълняване на служебните им задължения.

2. Превземане и поставяне под контрол на БНБ за да се предотврати създаването на преднамерена инфлация от страна на старата власт, която да дестабилизира икономиката. Осигуряване на сигурност и стабилност във финансовата система в страната.

3. Завземане и поставяне под контрол на всички министерства. Арестуване на някой министри и депутати (без това не може - нито една промяна не е ставала без арести на предишните)

4. Завземане и поставяне под контрол на всички големи общини за да се осигури тяхното функциониране и за да не могат служителите им да саботират промените.

5. Завземане на Граничните контролно-пропускателни пунктове и летища за да не се даде възможност на виновни лица да напуснат страната.

6. Пълна забрана на бивши служители на ДС или доносници на ДС да заемат каква да е държавна общинска или платена от бюджет служба. Забрана на такива лица да се занимават с бизнес, лишаване от трудовия им стаж и високи пенсии, както и разследване на имущественото им състояние от трибунали. Тези лица да се картотекират и да подлежат под наблюдение.

7. Незабавно арестуване на членовете на ДКЕВР (Държавна комисия за енерго и водно регулиране) – настоящи и минали. Въвеждане на пълен мораториум до създаване на нова такава комисия върху покачването на цените на ток, вода, телефони. (Във връзка с точка 2.)

8. Отмяна на повечето лицензионни и разрешителни режими в страната, за да може бизнесът да си поеме дъх и да се реши поне донякъде крещящия проблем с безработицата и затъването на икономиката. Една революция не бива да пречи на създаване на работни места, нито да пречи на бизнеса на хората.

9. Насрочване на нови избори за Велико народно събрание до 3 месеца – по мажоритатен принцип, като събранието има не повече от максимум 100 депутати.

10. Създаване на национална гвардия от населението на доброволен принцип, като, оръжието за нея се вземе от складовете на МВР и БНА – Право на притежание на оръжие за всяко лице над 18 г., ако няма, криминални прояви, не е осъждано или не е било член или доносник на бившите тайни служби и настоящата политическа полиция.

11. Абсолютно гарантиране на частната собственост и лична неприкосновеност на абсолютно всички граждани без - Криминално проявени лица, бивши доносници и служители на ДС, свързаните политически с досегашната, от 22 години управляваща хунта. Незабавно арестуване на нарушителите и сурови санкции. Опазване на обществената и лична собственост на гражданите, сурови и незабавни санкции за нарушителите.

12. До приемане на нова конституция да се счита за върховен закон на страната Търновската конституция от 16 април 1879 г.

13. Докато се извършват промените - спазване на всички международни договори с други страни които страната ни е поела като ангажимент. Посолствата и дипломатическите служби да се поставят под засилена охрана, до приключване на събитията. Да се оказва пълно съдействие на всички дипломатически служители и необходимото към ранга им уважение.

14. Засилена охрана на всички обществени събития, за да се предотвратят провокации и инциденти, до нормализиране на положението в страната.

Без спазване на някоя от горните точки, всяко действие против статуквото би било безсмислено, би довело до кръвопролития (властта с всички средства ще се опита да овладее недоволството и няма да се колебае да използва насилие срещу нацията) и не би довело до промяна. За да се осъществи каква да е промяна са нужни мерки, а ако не се вземат такива, то промяна не може да има.

http://borsi.blog.bg/novini/2012/01/17/rev...ete-sami.884596


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
anti666
Публикувано на: 21.11.2012, 10:28
Quote Post












Един филм за Конфуций, ученик на великия Боян Колобър (Лао Дзъ). Няма да е лошо да го гледат бъдещите управляващи на България, защото там мислителят използва някои от държавообразуващите принципи на Саракта. Особено за морала в управлението, както и ролята на лидера. Показана е нагледно и разликата между главатар и лидер. Филмът със субтитрите е качен в замунда. Връзка към него ТУК
Top
Палазов
Публикувано на: 19.6.2013, 11:32
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Аз имам няколко запитвания леко в страни от темата.
Чел съм темата преди години, но тогава не ми беше направило впечатление написаното от човека с псевдонима PARADOX. Снощи обаче, като я препрочетох изцяло, нямаше начин да не ми направи впечатление, че този човек си е сложил за аватар демончето хермафродит Бафомет. Демончето, на което са се кланяли тамплиерите, а в момента се почита от всякакъв тип сатанисти. Моето лично усещане е, че това същество до голяма степен има връзка с йхвх, ако не е и самата нея/него. Също така този наистина парадоксален тип е написал нещо, което ме прави недоверчив: „Не случайно са издигани за Канове хора само от определени родове - с една обща кръвна линия, забележете - ПРЕДАВАНА ПО МАЙЧИНА ЛИНИЯ...!”. Това вярно ли е?!

Знаем, че жидовете така си предават кръвната линия.

Но така ли сме си я предавали ние?

Има мъгляви теории, че в древност при хората е царял матриархат (между другото матриархатът в животниския свят е главно при насекомите, заради което напълно разбирам унаследяването при жидовете). Тези теории изповядват главно днешните „мета”-леви формирования – анархисти, нео-болшевики, вегани и пр. Аз лично не мога да приема това гледище. В тяхната Кабала пише, че всичко бяло у човека е от мъжа, а всичко червено у него е от жената. С други думи, костната структура се унаследява от бащата, а органите и кръвта от майката. Кабалистите дори носят на китката си червена връвка, която уж ги пазела от злини. Няма как да не се намеси мартеницата. Бялото – мъжкото начало, червеното – женското начало. Да, обаче там са вплетени в спирала, равнопоставено. Плюс това тогава българите са имали по няколко жени. Как ще да е ставало наследяването по-точно? По никакъв начин не искам да пренебрегвам женското начало, напротив – чест и почитания към Майката Земя Умай!


И още едно запитване или по-скоро молба. Видях, че anti666 е пуснал прекрасния откъс от книгата на Петър Осоговец „Съдбата на народите”. Има ли го някъде целия текст, че е адски интересен? И ако да – бихте ли показали къде.

ПС: м/у другото на библейски еврейски думата за баща е от женски род. Странно, нали?


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 19.6.2013, 11:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Парадокса се оказа офицер от НРС, както и сътрудник на ГРУ. В тясна връзка е с остатъците от групата ЛЕМС. Женен е за помакиня.
За родословието по майчина линия имаше едно древно предсказание, но ще трябва доста да се поровя, докато го открия. Помня само че в него се казваше как племената, които предават родословието си по майчина линия, и тези, които продават жените като животни ще се превърнат в проклятие за човечеството. Едната черта я виждаме при евреите. Другата - при циганите.


--------------------
PM
Top
Палазов
Публикувано на: 19.6.2013, 12:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Ясно. Щом пращат агенти по тези сайтове, значи наистина се страхуват нещо. Жалко, че имат как да скапят животите на много хора.

А коя/какво е ЛЕМС? Знам само, че имаше такава потребителка тук.

Ще съм ти много благодарен, ако намериш въпросното пророчество, наистина.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 19.6.2013, 12:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



ЛЕМС се оказа не един човек, а група агенти на ГРУ, Главното разузнавателно управление на Русия. Иначе с тоя псевдоним тук влизаше лицето Силвия Мирчева. Ръководител на групата беше Димитър Радев, руски евреин от рода Аксьонови. Умря от някаква страшна болест. Това е група, специализирана в психотронни и психически въздействия. Много, много дълга история.
Пророчеството го знае един човек, който навремето го преведе от езика Фарси, тоест от староперсийски. Днес трябва да му пиша и ще го питам. Имах някъде извадки от него и ще ги потърся.


--------------------
PM
Top
Палазов
Публикувано на: 19.6.2013, 13:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Не вярвах, че сайтът може да предизвика толкова голям интерес у тези групировки. Дано всичките умрат от такива страшни болести! Трябва да ги банирате тези хора. Гледам, че авторът на темата, дето си преправил емблемата на мерцедеса на ıYı, е вече баниран.

А виждам, че и Пламен Пасков е гласувал "ЗА" Саракта. Той ми изглеждаше симпатичен, докато един ден не присъствах на едно мероприятие под формата на лекция, водена от него, за произхода на българите. Беше във Военния клуб в София. Лекцията беше много добра впрочем. Много от нещата в нея ги пишеше и тук във форума, но сега не ги намирам. Общо взето ставаше дума за автохтонната теория, за траки=българи и мита за славяните. Човекът добре се аргументираше, обаче накрая прокарва идеята, че траките били християни и каза точно следното: "българите никога не са вярвали в Тангра". Тогава веднага ми светна червената лампичка и се зачудих защо изобщо е писал тук. Що за лицемерие. Зад мен стоеше един много ядосан човек, на когото също му кипна и започна да говори за юдохристиянството и, за жалост, цялата зала започна да му се смее и да му крещи. Човекът явно не разбираше защо Пасков отричаше Тангра и прокарваше християнството като едва ли не автоматично наследено от траките. Нямало доказателства, че Тангра е Бог на българите. Идеше ми да питам къде са доказателствата, че Христос е бог на траките/българите преди Борис или къде са доказателствата, че е Ахура Мазда, както пък се опитват да прокарат тези с иранските теории за произхода.
Аз също вярвам, че траките са българи, но да се говори, че всички траки и български канове са били християни е нагло.

Общо взето днешните модерни националисти са се разделили на две: автохтонисти-християни и индо-арийци-зороастрийци. И двата лагера твърдят, че са носители на истината, ама и двата лагера сякаш някой ги кара да бълват омраза против другите. Все половин истини. А половин истина не е истина. Само тук виждам една адекватна обединеност на двете неща.

Има и хора като Спас Мавров, дето се зоват тангристи. Знам, че сте против този термин и ви разбирам. Този човек също ми изглежда да говори доста истини, но на моменти интуитивно усещам как някои неща си е измислил, а други ги измисля директно на момента. Той също говори за Колобърския съвет и Саракт. Дори твърди, че на Колобърския съвет Небето му спуснало да го направят Колобър. Но много се отклоних от темата, за което искам извинение. По-добре да отворим друга и там да ми разясните къде този човек си фантазира и къде не.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 19.6.2013, 13:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Пасков има предвид, че траките са били християни 35 хиляди години преди Христа. Който иска, да му вярва. Аз знам, че Пламен Пасков, ветеринарен доктор от Димитровград, който днес има частна ветеринарна клиника в Москва е агент на ГРУ. Един гнусен клеветник и отвратителен провокатор. Лично срещу мен тоя тип извърши една особено гнусна провокация, която никога няма да му простя. А възниква и друг интересен въпрос. Как така е изоставил печелившия си московски бизнес и е дошъл тук да държи лекции и да организира кампании? Кой всъщност стои зад всичко това?
Колкото до произхода на различните народи, аз напоследък също стигам до извода, че преди 8000 години народите, познати по-късно като българи, траки, скити и славяни са били един народ. Иначе не можем да си обясним как така най-многобройният по думите на Херодот народ изведнъж е престанал да съществува. Не, тоя огромен народ просто е приел други имена. Сещам се и за думите на тракийските вождове, че траки и българи сме един народ. Но тая атака срещу Тенгрианството едва ли е случайна.
Добре, ако не сме вярвали в Тангра, в Синьото Небе, то в какво сме вярвали преди да възникне християнството? Или сме били народ без Вяра?


--------------------
PM
Top
Палазов
Публикувано на: 19.6.2013, 14:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Ами, забравих да кажа, че най-отпред на лекцията стоеше волен сидеров, който накрая поздрави Пасков и му каза, че трябва да заработят заедно в тази посока, след което си направиха една снимка като за вестник със стиснати ръце. Интересното беше, че сидеров, освен че беше много въодушевен от лекцията, ми изглеждаше на човек, който за пръв път ги чува тези неща за траките. А знаем, че сидеров си е силно привързан идеята, че българите са българи, ако са християни. Той сидеров в едно интервю каза, че срещу евреите няма нищо против, защото те били избрания народ. Висшето му образование по теология си е казало думата. Не знам... Голям театър е цялата картинка.

Имам много приятели националисти, дето накриво ме гледат като споменавам Тангра. Те хората не са платени, за да ме гледат с недоверие. Просто шаблонът, гласящ, че Тангра е тюрко-монголски бог, много жестоко ги стяга в главите. Затова и търсят под вола теле. И другият дуалистичен шаблон - езическият политеизъм срещу авраамическия монотеизъм. Естествено като националисти са заучили, че евреите трябва да се мразят и си ги намразват, съответно намразват и монотеистичните религии. После казват, че "тангризмът" е монотеизъм, а ние сме били езичници и това значело, че сме политеисти. Нашите много искат да следват модела на скандинавците, римляните, елините, индийците и т.н. Просто да сведем всичко до дуализма поли - моно. За доказателство винаги си служат с думите на Теофилакт Охридски "[...] служеха на Слънцето, Месечината и други звезди." и заключението им е, че сме били политеисти и точка.

Не знам... каша е. За жалост, хората искат да им се изтипоса черно на бяло някой извор, дето да свидетелства за Българския Бог и така да вярват в него. Не обичат да търсят истината, обичат да им се представя на поднос.


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 19.6.2013, 20:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Не е каша, просто много малко хора имат информация. А когато някой шашкънин като мен реши да изнесе такава информация, някак всички я подминават.
Волен го познавам добре, лично. Каквото и да прави, той го прави единствено и само за пари. Не е луд, но наистина с нервите не е добре. Съдя по конкретни наблюдения. Волен някога беше против евреите, после евреите го купиха, понеже да си признаем, той е доста талантлив журналист. Доколко пише истината е съвсем отделен въпрос. После го ожениха за еврейка, каниха го в Изсраел на тяхна сметка и сега той върши онова, което те му кажат.
В основата на кампанията по отричането на Тангра стоят именно евреите. Какъв тюрко-монголски Бог? Тюрките са много по-късни от нас, а самите монголи си признават, че са взели вярата в Тенгри от нас, българите.
Сега за Пасков. Той беше свързан с групата ЛЕМС и съществуват доказателства за тоя факт. Същата група се намеси при един мой стар приятел, д-р Дориян Александров. Опасявам се, че сега той е напълно под тяхно влияние.
Та всичкото това, целият шум не е нищо повече от една гадна антибългарска еврейска кампания. Евреите изглежда наистина много ги е страх от нещо.


--------------------
PM
Top
Палазов
Публикувано на: 19.6.2013, 23:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 46
Участник # 230
Дата на регистрация: 14-January 06



Сигурен съм, че има много хора като мен, които не подминават твоите мнения, но просто не споделят своето тук. Аз бях така, докато съвсем скоро не реших, че имам много въпроси, чиито отговори вие ще ми помогнете да открия. Вярвам го, защото усещам истинската ви любов към България и Българите. Твоите мнения, заедно с тези на Йордан и анти666, са вдъхновяващи.
Дори като излезе "Завръщането на Тангра" веднага се свързах с georgi_nz във форума и си я поръчах. Реших и да започна да пиша, защото усещам, че наближава едно специално време, в което българите трябва да заемат ясна позиция по всички въпроси. Усещам, че иде времето на Свещената Война и сформирането на лагери. А аз тук се чувствам сред истински родолюбци.

Ако има как, ще помагам за сайта и форума, но най-много ми се ще да вземем да издаваме някакви материали за разпространение. Готов съм да отделям някакви пари, скромни, но някакви за каузата. Трябва ни пропаганда.

Специално за САРАКТА трябва да се пише много, защото той е земното проявление на Небесния Ред. Трябва да се пише всичко, което се знае за него и да се разпечатва, след което да се пуска сред определени хора. Повярвайте, не бива да е сред всички, защото повечето хора хвърлят такива неща още като ги видят. Трябва да стигат до определени групи, които още не са ориентирани и спешно се нуждаят от Истината. Аз съм готов да давам около 50 лв. на месец за каузата. Ако има още 10 човека като мен, може да се издава вестник. Знам, че сте издавали вестник СЪПРОТИВА. Сега издавате ли го? Дайте да го съживим някак!


--------------------
??????? ??? ?????! ıYı
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



То проблема е, че не могат да се намерят дори 10-сет. Тук, таме изскочи някой като тебе, но в тия дела трябва постоянство, упоритост, инат, магарешко твърдоглавие. Иначе дойде някой, каже си своето, хвърли малко светлина и искри и като метеор угасне в Небето. Казвам го принципно, в случая не визирам тебе.
Иначе съм, съгласен, ако има желаещи и средства да се възобнови издаването на вестника. Той като начало е достатъчен. След това може да се мисли за нещо по-голямо като книги например.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (12) « първа ... 6 7 [8] 9 10 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020