www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> САРАКТ


Страници: (12) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> САРАКТ, що е то и има ли почва у нас?
PARADOX
Публикувано на: 24.9.2008, 17:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (0tolerance @ Sep 24 2008, 02:19 PM)
Значи тук от доста време се говори за Саракта и чета всичко с интерес и гордост. Доколкото разбирам, има идеи да се основе и едноименно движение.
Смятам, че за съжаление има сериозен недостиг на трезви преценки за целите пред това движение, пътищата за постигането им, както и за въздействието на средата, в която то ще се развива. Засега чета само пожелателно-мечтателни абстракции, простете ми, ако не сте съгласни с мен.

И за да съм по-конкретен, ето няколко въпроса, на които трябва да има кристално ясни отговори:

1. Сарактът няма как да бъде република, 'кой ще си сложим за цар' (кан), след като е немислимо да си го внасяме отвън като Батенберг или Фердинанд? Как ще се справим с изолацията, бойкота, войната или и трите, които ще ни наложат  световните сатрапи? А как да ги избегнем?
2. Движение 'Саракт' няма да бъде партия (надявам се). Как ще вземе властта, която се дава като награда за прилежно участие в политическия маскарад?
3. Как това движение ще оцелее, след като в момента, когато започне да набира скорост (или доста преди това), водещите фигури в него бъдат застреляни или пребити с чукове знаем от кого?
4. Ще има ли движението юридическа форма?
5. Кой ще финансира изявите му?
6. Ще се обяви ли Движението срещу Православието или ще зове за реформацията му по призивите на Зиези, или пък ще си мълчи по въпроса на първо време?
7. Как без психотронно оръжие ще бъдат убедени българите, че срещу ръжен СЕ рита, и че преклонената главичка я режат с тъпа сабя?
8. Какви медии ще бъдат създадени, за да стигне Посланието до повече хора?

Още много въпроси могат да бъдат зададени... Предполагам, че като по-външен човек може и някои от въпросите ми да ви се сторят неадекватни или глупави, за което ме извинете. Но мисля, че е време за конкретика и избистряне на последователност от действия с конкретни срокове, ако ще идва времето хубавите приказки да се заменят с истинска работа.

Йордан ви го каза, но явно се налага да ви го повторя по-простичко...
Всяка промяна започва първо от човека който я желае...! В какво вярва Българина в момента, че да се промени реалноста в която живее..?!! В нищо добро...!! Всеки се е затворил в собствената си черупка и сънува сочна пържола в чинията си всяка вечер...! Това е Българина в момента...!! Той е сведен до един жалък и беден консуматор на матерялни блага-китайско и турско производство...!! Щастието е сведено до пълния стомах и заголената женска кълка...! Питате как ще се борим за въздигането на Саракт-а..?!! Правилно усещате, че по общоприетите и извесни начини няма как да стане... Страхувате се от чукове и бухалки...! Питате за пари..!! Страхувате се от външна излолациа и т.н.... Ще ви отговоря по следния начин! Спомнете си кадрите от събитията на площад Тян Ан Мън в Китай където един най-обикновен човечец с една полупразна мрежичка с покупки спря цяла танкова колона...! Напомням ви, че това се е случило в червения Китай, много преди либерализацията на китайската комунистическа партия... Как го направи този дребен човечец..?! Ще ви кажа.. Със силата и решимоста на духа си...! не ни е необходимо нищо от нещата за които питаш... Единственото към което трябва да вървим е духовното просветление на всеки един от нас...! Представете си тогава, ако един човек може да спре 50 танка, на какво ще са способни 10 милиона Българи...?!

Ето ви отговора на всички въпроси:
http://www.youtube.com/watch?v=mrQqDqOx3KY&feature=related
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (0tolerance @ Sep 24 2008, 02:19 PM)
Значи тук от доста време се говори за Саракта и чета всичко с интерес и гордост. Доколкото разбирам, има идеи да се основе и едноименно движение.
Смятам, че за съжаление има сериозен недостиг на трезви преценки за целите пред това движение, пътищата за постигането им, както и за въздействието на средата, в която то ще се развива. Засега чета само пожелателно-мечтателни абстракции, простете ми, ако не сте съгласни с мен.

И за да съм по-конкретен, ето няколко въпроса, на които трябва да има кристално ясни отговори:

1. Сарактът няма как да бъде република, 'кой ще си сложим за цар' (кан), след като е немислимо да си го внасяме отвън като Батенберг или Фердинанд? Как ще се справим с изолацията, бойкота, войната или и трите, които ще ни наложат световните сатрапи? А как да ги избегнем?
2. Движение 'Саракт' няма да бъде партия (надявам се). Как ще вземе властта, която се дава като награда за прилежно участие в политическия маскарад?
3. Как това движение ще оцелее, след като в момента, когато започне да набира скорост (или доста преди това), водещите фигури в него бъдат застреляни или пребити с чукове знаем от кого?
4. Ще има ли движението юридическа форма?
5. Кой ще финансира изявите му?
6. Ще се обяви ли Движението срещу Православието или ще зове за реформацията му по призивите на Зиези, или пък ще си мълчи по въпроса на първо време?
7. Как без психотронно оръжие ще бъдат убедени българите, че срещу ръжен СЕ рита, и че преклонената главичка я режат с тъпа сабя?
8. Какви медии ще бъдат създадени, за да стигне Посланието до повече хора?

Още много въпроси могат да бъдат зададени... Предполагам, че като по-външен човек може и някои от въпросите ми да ви се сторят неадекватни или глупави, за което ме извинете. Но мисля, че е време за конкретика и избистряне на последователност от действия с конкретни срокове, ако ще идва времето хубавите приказки да се заменят с истинска работа.

Става въпрос за втори етап на вече налично Движение "Воини на Тангра", а не за основаване на друго такова. "Саракт" е просто прозвище на втория етап, неговото сакрално название.


По т.1. Възраждането на Българския Саракт (защото той е бил и преди) е духовния и политически крах за световните сатрапи. Самото му Възраждане е техния обществен, социален и икономически крах, защото прави хората свободни, да не бъдат повече роби. Затова се обосновахме, че Саракта се установява първом у всеки Българин вътрешно. За Кана/ Царя, това е въпрос, който касае бъдещето и няма да бъде обсъждан в тоя момент. Той няма да бъде от фамилията Кохари (Сакскобургота) това е ясно.

По т.2. Саракта няма нужда да взема власт, той те прави свободен да живееш според разбиранията си като Българин. Политически партии няма да съществуват, защото те са форма на оробяване, характерна за така наречените "републики" или 'парламентарни монархии"(президентска република).

По т.3. Възраждането на Саракта не предполага лидери, то е всеобщия духовен подем на Българите да живеят, според разбиранията си, а не според наложени модели на личен и обществен живот от определени финансови кръгове и най-вече, клана Ротшилд.
В жертва ще паднат тези, които ще подемат началото. Нищо в Космоса и във Вселената не започва без Жертвата. За да се сътвори света дори е била нужна жертвата на Космичния човек Пуруша, за знанието на хората е пожертван титана Прометей. Всяко свещено начало е белязано от Жертвата. Жертвата отваря Портата, полага Началото и сочи Пътя.
Ако нашите трупове са плодородната почва, в която да покълне семето на Саракта, България ще ги има.

По т. 4. Вторият етап, предполага първом духовната форма - да се осъзнае необходимостта от Саракта. Защото на българина днес, като му кажеш Саракт, повече разбират, живота в "републиката" преди 1989 г. Това нещо е загнездено в мисленето, дори на нашите родители и е един изключителен бацил. Те нямат друга идея, затова мислят така. Това нещо трябва да се промени, за да не се преподават на поколенията небългарски тенденции и личностни поведения.

По т.5. Всеки буден Българин, който има необходимостта да живее в Саракт, когато е необходимо ще помага и финансово. Външни източници на финансиране не са за предпочитане, защото ни поставят в зависимост.
Финансирането е част от пътя на Жертвата. Да се разделиш с едно удобство, в името на бъдещето на децата , а не на нашето.

по т.6. Възраждането на Българския Саракт е неумолимо свързано с възраждането на Българското Тенгрианство. Християните го наричат "неоезичество". Тяхна си работа. Ние ръка срещу Православието няма да вдигнем, нито ще зовем за реформа на нещо, което днес е един жив труп.
Резултатът от обръщането на Тенгрианството по нашите земи в християнство е този
http://www.dnes.bg/article.php?id=57833
Днес някои говорят за възраждането на Исляма, но когато стане въпрос за Тенгрианство му лепват етикета "неоезичество" и се борят против него неистово, но против исляма, нито имат тоя хъс, нито имат тази борба. Преценете сами защо се получава така. Братски дух и кръв, ние няма да проливаме.

по т.7. С примера и решителността на тези, които ще работят за Саракта. Тук е местото на водачите, които трябва да осветят и осмислят жертвата на предишните, положили основите на началото. Трябва да бъдат Водачи, без да са вождове.

по т.8. Нямам опит в пропагандата, но определено, ще има нужда от създаване на нов тип медия, която не налага шаблони и не манипулира. Вероятно ще търсим и нековенционални средства за предаване на Посланието.
От мене толкова за "конкретика". Ако някой може да детайлизира, нека да заповяда. Написаното от мен в общи линии е доста вятърничево, но аз не съм рационален тип човек.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 25.9.2008, 11:57
Quote Post












Зададените въпроси са съвсем основателни и наистина трябва малко повече специфика. Много хора, включително участници тук, смятат, че Саракта е една утопия, защото подсъзнателно го свързват с наложения стереотип от комуноидно-чифутската пропаганда. Представят си конски опашки и бръснати мъже, облечени в кожи, насядали в някой аул. Сцени като от комуноидния филм "Хан Асапарух", където Стефан Гецов в ролята на колобър колеше кокошки и се кривеше като малоумен. Искрено ме разсмя и термина на Багатур "обществен строй". Комуноидните учебници на жида-траколог Александър Фол ни учеха, че "прабългарите" до т.н. покръстване на Борис живеели в първобитно-общинен строй. Комунистите по принцип си обичат да строяват. Строй за ведрина, строй за вечерна проверка, строй за манифестация. Само че българите не са говеда да ги строяват в обора. Каква чудовищна гавра с паметта на българите, които в Саракта са имали дори точни правила за поведението на дипломатичските посланици и на какви критерии трябва да отговарят. Истината е, че много от терминолгията в бъдещия Саракт ще бъде различна, отразяваща обаче подобната същност. Т.е може да не е Кан, а да е Цар. Може да не е боилски Съвет, а министерски Съвет. Длъжността "кавхан", какъвто е бил например Иратаис при Кан Крум от древния град Ранули сега да си остане като министър-председател. Eдва ли и областните управители ще бъдат прекръстени на таркани.

Между другото дори сега в света съществуват подбни държави, които се управляват от духовни лица. Най-явен пример е Ватикана и ако някой си мисли, че там само учат теология, греши дълбоко. Само мога да кажа, че членовете на Академията на науките им (виждал съм я лично) е съставена от учени с нобелови награди. Друга такава е държавата Израел, където решенията на Синедриона и кабалистките "фарисеи" имат наднационален характер и светското управление изпълнява това, което им е казано.

Но да се върна към въпросите на 0толеранс. По 1-ия въпрос - разбира се, че няма да е от небългарската юдейска издънка Кохари. По предсказания, Канът трябва да е от линията на рода Дуло. ДНК анализ не е необxодим за това. Колобърският съвет сам ще покаже в бъдеще кой е този човек. В идеалния вариант той трябва не само да е от Дуло, но и като такъв да има колобърски способности. Т.е. да е (К)ан-Колобър или както си го знаем Кан Субиги (От бога пратеник). Това отговаря и автоматично на въпроса за психотронната атака, защото да говорим, че на Кан-колобър или другите членове на Колобърския съвет може да повлияе някаква психотроника или нлп заклинания от по-низша степен е просто смехотворно. Именно тези хора ще играят и определяща роля при избора на висшето и дори средно ръководство в Саракта. Сами разбирате, че само един кратък разговор с дадения кандидат от един такъв незабележим и скромен човечец и той само по аурата му може да знае дали е читав или не. Дали лъже и става ли да взима управленски решения. Това отчсти е и отговора, че тези хора са най-важните в Саракта и те трябва да бъдат пазени с цената на всичко. Обикновено запазват анонимност, както дори и на този етап, което пък отговаря и на следващия въпрос.
Относно финансирането, Jordan смятам че отговори, макар аз да съм на мнение, че рано или късно ще ни бъде необходима и външна помощ. Дали от държава, определени кръгове или други сили. Някога да се създаде Саракта може да се каже, че древните българи са получили едно среиозно рамо от външни сили, благодарността за коeто е записана дълбоко в народопсихологията и тук таме още може да се видят като скални изображения. Няма да уточнявам за коя сила става дума.
Инересен казус е и боилския съвет (министерски съвет). Някога, когато е имало родове са се избирали от най-уважаваните представители на всеки род. Сега, след като родовете и родовата памет е безмилостно унищожена, това е невъзможно да стане. И тук идва пряката демокрация, която може да влезе в работа. По точно идеята на Пламен Пасков в "Изход", където предлага само избирателна група българи с определен ценз, семеен статус и некорумпирано минало да могат да гласуват. Излишно е да се споменава, че избраните хора между тях трябва да минат през допълнително сито(во), като да не са били членове на терористични организации (ДС,БКП), което си е автоматична лустрация. Разбира се последната дума отново би трябвало да бъде на колобърите, които след кратка беседа да се произнесат, става ли този човек или не.
За вcички останали административни длъжности ще са си както сега. С открити и честни конкурси. За областни управители и кметове разбира се, че народът в тези раойни сам трябва да си решава и пак влиза в действие пряката демокрация.
Интересен казус е и кой ще контролира Кана. Това е една оргомна разлика между абсолютната монархия и Саракта. Защото Колобърският съвет (като върховен законодателен орган) може да предцени, че този човeк вече е загубил способностите си да управлява и да бъде говорител на Бога. Обикновено би следвало той сам да се оттегли, но при отказ на това си го има записано в закона Торе. Тогава колобърите, съвместно с боилите трябва да го отстранят и извършат ритуала безкръвно удушаване. Такъв е бил приготвен през 864 и за загубиия силата си кан Борис. Така че както виждате, дори и в този случай е било премислено. Отделно че важни решения на Канйт е трябвало също да получат одобрение от Колобърския съвет. Както някога, когато Кан Сюбиги Исперих е искал да форсира Дунав веднага, но е бил въздържан от колобърите за следващата пролет.
Много неща има да се детайлизират още. Отделно, че не е задължително абсолютно всеки българин да има подребност от Саракта (това е и невъзможно). Достатъчно е това да е при една критична и силно мотивирана група българи. Някога в границите на Саракта са влизали народи и хора, които въобще не са знаели какво е това. Но после, след като установяват невероятните преимущества, започват както печенегите да се бият в гърдите и да викат "Булгар" (т.е и ние сме членове на Саракта България). Столицата на Саракта - Слънцеград, определено също няма да е София. Дали ще е Търново или някое малко градче - бъдещето ще покаже.
Това е в общи линии моето мнение, което не държа да е меродавно, а по-скоро информативно и донякъде пожелателно.
Top
Богатир
Публикувано на: 25.9.2008, 12:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (anti666 @ Sep 25 2008, 11:57 AM)
...Искрено ме разсмя и термина на Багатур "обществен строй". Комуноидните учебници на жида-траколог Александър Фол ни учеха, че "прабългарите" до т.н. покръстване на Борис живеели в първобитно-общинен строй. Комунистите по принцип си обичат да строяват. Строй за ведрина, строй за вечерна проверка, строй за манифестация. Само че българите не са говеда да ги строяват в обора. Каква чудовищна гавра с паметта на българите, които в Саракта са имали дори точни правила за поведението на дипломатичските посланици и на какви критерии трябва да отговарят. Истината е, че много от терминолгията в бъдещия Саракт ще бъде различна, отразяваща обаче подобната същност. Т.е може да не е Кан, а да е Цар. Може да не е боилски Съвет, а министерски Съвет. Длъжността "кавхан", какъвто е бил например Иратаис при Кан Крум от древния град Ранули сега да си остане като министър-председател. Eдва ли и областните управители ще бъдат прекръстени на таркани...

Не знам дали се усещаш, но ми говориш пълни глупости. Първо казваш, че Саракта не било строй и било някаква си идея на комунисто-марсианците, след това ми казваш че българите са имали точни правила за поведение. Също така искам да те попитам, след като си толкова ерудиран.
След като не са говеда да ги строяват в обора, как аджеба са ги строявали в редици, отряди и други военни формирования, които със желязната си структура са премазвали вражи войски. Или ми казваш, че древните българи са воювали като шайка разпасани мародери? Аз лично смятам, че тогавашните български военни са били наистина дисциплинирани и не са имали нищо против да бъдат строявани. Това е в контраст с днешните ни военни, които са наистина шайка разпасани малоумници. За дисциплината(строя) в Саракта може да се каже също и от отговора на PARADOX, а именно че в Саракта хората се приемат за различни и хората са знаели своето място в обществото(всяка жаба си знае гьола). Факт, който очевидно и ти си го пропуснал в разсъжденията си(ако е имало такива въобще), решавайки така хубаво да ми се присмиваш. Та да завърша, това е 100% обществен строй.
PM
Top
antijew
Публикувано на: 25.9.2008, 12:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Bogatir, доста повърхностно разсъждаваш. Вникни в същината на поуста на anti666!


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 25.9.2008, 17:00
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Bogatir @ Sep 25 2008, 12:28 PM)
QUOTE (anti666 @ Sep 25 2008, 11:57 AM)
...Искрено ме разсмя и термина на Багатур "обществен строй". Комуноидните учебници на жида-траколог Александър Фол ни учеха, че "прабългарите" до т.н. покръстване на Борис живеели в първобитно-общинен строй. Комунистите по принцип си обичат да строяват. Строй за ведрина, строй за вечерна проверка, строй за манифестация. Само че българите не са говеда да ги строяват в обора. Каква чудовищна гавра с паметта на българите, които в Саракта са имали дори точни правила за поведението на дипломатичските посланици и на какви критерии трябва да отговарят. Истината е, че много от терминолгията в бъдещия Саракт ще бъде различна, отразяваща обаче подобната същност. Т.е може да не е Кан, а да е Цар. Може да не е боилски Съвет, а министерски Съвет. Длъжността "кавхан", какъвто е бил например Иратаис при Кан Крум от древния град Ранули сега да си остане като министър-председател. Eдва ли и областните управители ще бъдат прекръстени на таркани...

Не знам дали се усещаш, но ми говориш пълни глупости. Първо казваш, че Саракта не било строй и било някаква си идея на комунисто-марсианците, след това ми казваш че българите са имали точни правила за поведение. Също така искам да те попитам, след като си толкова ерудиран.
След като не са говеда да ги строяват в обора, как аджеба са ги строявали в редици, отряди и други военни формирования, които със желязната си структура са премазвали вражи войски. Или ми казваш, че древните българи са воювали като шайка разпасани мародери? Аз лично смятам, че тогавашните български военни са били наистина дисциплинирани и не са имали нищо против да бъдат строявани. Това е в контраст с днешните ни военни, които са наистина шайка разпасани малоумници. За дисциплината(строя) в Саракта може да се каже също и от отговора на PARADOX, а именно че в Саракта хората се приемат за различни и хората са знаели своето място в обществото(всяка жаба си знае гьола). Факт, който очевидно и ти си го пропуснал в разсъжденията си(ако е имало такива въобще), решавайки така хубаво да ми се присмиваш. Та да завърша, това е 100% обществен строй.

Има разлика между понятията обществен строй и военен строй. Това на първа линия. Понятието "обществен строй" го въведоха юдео-комунистите, защото при тях наистина всичко се строява, понеже имаш "диктатура на пролетариата", както днес имаме "диктатура на електората", която непрекъснато довежда на власт едни и същи хора. Нима има някаква разлика? - и преди бяхме република и сега сме република. Да, преди бяхме "народна", защото имаше "диктатура на пролетариата".
Значи, не може да се говори за обществен строй, а за обществени взаимоотношения, които са една динамична величина. Както разбираш, обществените строеве се основават на психологията на летаргичната маса, докато обществените отношения се обосновават на психологията на творците.
Това е една огромна разлика, затова ние искаме да поставим Възраждането на Саракта върху психологията на Творците.
При воините първом стои самодисциплината - цялостното себеовладяване. Той затова е воин, а не войник.
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Публикувано на: 25.9.2008, 17:19
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Bogatir, защо ми се струва, че бъркаш авторитарния диктат с дисциплината..?!! В единия случай нещо ти се спуска отгоре и от теб се изисква да го изпълниш безпрекословно, като момента на личния избор и въобще на осъзнатия АЗ-ъ, напълно липсва...! Във втория случай сам избираш да си част от едно цяло - със своите закони, правила и ерархична структура! Надявам се сега да усещаш разликата...?!! Навремето всеки сам се е грижил за бойното си снаражение и кон, и първо е било въпрос на чест, за всеки един Българин, да бъде най-бляскавия в бойната редица, а коня му да е най-охранения и гледания...!! Първо въпрос на чест, а след това страха от наказание, което е било най-тежкото - Смърт...! Значи в единия вариант си никой...! Роб без право на отказ...! Във втория можеш да избираш... Или да си част от Саракт-а или да го напуснеш (или дори да останеш, но лишен от привилегиите си) и да живееш както намериш за добре..! Неслучайно заради нас Българите историците са измислили термина "Либерално царство", за да опишат държавната ни система... При нас феодализма и всичките му форми са липсвали напълно.... Съществувала е свобода на избора, която липсва и днес на много места по света...!
PM
Top
Богатир
Публикувано на: 25.9.2008, 17:20
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Добре Йордане така изложено съм съгласен с теб. Добре поправям се на общество или общност.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Нямайте врагове за презиране, нямайте врагове за мразене, НЯМАЙТЕ ВРАГОВЕ - БЪДЕТЕ СВОБОДНИ!"
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Слагам тази мисъл на Иван в тази тема, тъй като беше казано в друга, а касае именно идеята за Саракта. Тя трябва да стои на дъговидна арка над портите на Саракта - зрим или незрим.
Свърши времето на враговете за презиране и мразене, тъй като този процес не просто създава конфликти на отрицание, той изхабява цялата творческа енергия на Българина в личностно противопоставяне. Самото мразене като опонация на врага или наличието на самия враг като предпоставка за мразене, изхабяват личността, изхвърлят вън от нея ценното и божественото. Свободния ползва енергиите си за творчество. Този, който мрази, води борба, води междуличностни или междуобществени конфликти се изхабява и неумолимо изморява.
Оттук идва и необходимостта да се преформулира във втория етап на Движението, понятието "Воин". Досега Воинът, като същински страж водеше борба срещу враг, който е вън от него. И как мислите? Дали е бил непобедим? Дали победите му са били повече от пораженията? Или пораженията повече от победите?
Откъде идва умората? Тогава идват обвиненията за неуспехите към другите.
И както Антиджу отбеляза, какво е казал един друг участник: "Променим ли себе си, променяме приятелите си, семейството си, света, народа си".
Е, Воинът във втория етап, предстои да извърши най-тежката битка, вътрешната: двубоя със себе си. Най-важната битка. Всеки враг е победим и всеки враг може да те победи, но победиш ли себе си, ти си неуязвим! Не са ти нужни вече щитът, мечът и копието, нито доспехите. В древността бяхме казали: "Познай себе си и ще познаеш боговете и света". А какво ще стане, ако се победиш?
Така вътрешната свобода отваря портите на Саракта вътре у нас.


PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Ако някой не е разбрал още разликата между това да бъде строяван като говедо в обор или той самият по собствено желание да застане в строя, когато родината (Саракта) е в опасност - значи е излишно да му се обяснява повече. Да не говорим, че технически дори понятието "боен строй" при българите не е точно. Бойната им тактика от векове (за разлика от други народи като руснаците при обсадата на Плевен г.1877) е била бързи нападения с ударната им сила - конницата или планински сражения, където за строй не можем и да говорим.
В горен пост беше споменато обаче, че са имали задължението да съхраняват оръжието си у дома и винаги да е изрядно. Да уточня обаче - не за всички като разни крадци, лентяи или небългари (такива винаги е имало и ще има в Саракта). Притежаването на оръжие не е било само задължение, но и чест, с което войнът (a не войникът) се е гордеел. Защото това е значело едно - ти си пазител на свещенния Саракт.
Точно това ще бъде приложено и в бъдещия. На всички мъже от тези, които имат право да гласуват, ще им бъде поверено лично автоматично оръжие. Което ще са длъжни да държат в изправност и да се събират в годината на трeнировка. Така е в Швейцария, така ще бъде и тук. Помислете си само за преимуществата. Тук не говорим за разни дупета с меки китки, безработни далаверджийчета или мангали. Говорим за обикновения български мъж, който работи, бил е в казарма и се опитва дори в тези условия да отглежда деца, да създава, да бъде човек. Ако всички ние имаме оръжие и имаме правото да го изпoлзваме при самозащита или да осъществяваме както в някои страни му казват "граждански арест" - тогава цигански проблем няма да има. Тогава и от полиция в сегашния си вид няма да има нужда. Някога в Саракта (а и дори до преди 40 години) по селата, случаите на кражби са били рядкост. Просто самите хора са го смачквали като гнида. Да не говорим за разни местни дерибеи, които сега си позволяват да изнудват хората и да не им плащат за труда. Такива просто са били линчувани. За чандалите е излишно и да говорим.
Важното е тази най-активна (критична) група, които са самоосъзнали нуждата от Саракта да са наясно, че притежанието на оръжие е чест, с която не трябва да ce злоупотребява. Че те са защитниците на България. Повярвайте ми, няма да е толкова трудно да бъдат убедени в това! И най-важното нещо при тази политика е била, че никой от централната или местната власт не си е позволявал да се "гъбарка" с хората. Нa сегашните "демократи" им е много удобна беззащитна и алкохолизирана от пиячка и чалга тълпа. От роби потънали в дългове, за да ги подчиняват. Миналата година тук дори се забрани притежанието на автоматично оръжие, освен от хунтата и подлежащите и мутрохранителни групировки. Представете си обаче, дали можеха просто така да се подиграват с народа, както сега го правят, ако насреща си имат горди, свободни и добре въоръжени българи. Точно затова Швейцария е образцова страна и истиснка демокрация, където правителството не смее да си помисли дори за 1% от това, което нашите изроди правят.
Top
Хаберлея
Публикувано на: 27.9.2008, 21:30
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 4
Участник # 1 650
Дата на регистрация: 7-September 08



На мен също ми допада тази идеят за саракт. Ще помоля тези дето повече пишат и вероятно знаят да ми обясните какво ще става с тези хора, които не са адекватни за саракт?


--------------------
???????? ????????, ???????? ?? ?????? ?? 10 000 ??????, ????? ? ????????. ????????????? ?? ???????? ? ???????? ?????????? ??? ???????? ????????, ?? ???????? ???? ?? ??????? ??????? ?????.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 086
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ НА САРАКТА

1. Да съхрани и защити Името на Българския Бог като личен живот на Българина и всемирна даденост на човечеството.

2. Да разкрие и защити древната история на Българите като автохтонно население на Балканския полуостров, неговото мисийно предназначение и път в Бъдещето.

3. Възражда Българската Държавност и Държава в техния изначален съвършен израз.

4. Защитава и развива еднонационалността на Българската държава, нейната териториална цялост и независима вътрешна и външна политика.

5. Работи за Обединението на Българите вътре и вън от страната в една обща държава на Духа.

6. Работи в общочовешки план за общопланетарна промяна на ценностите, човешките и междудържавни взаимоотношения, премахвайки диктата на глобалния интернационализъм – глобализма.

7. Задача на Саракта е биологичното, душевно и духовно съхранение и развитие на Българина и етничните групи съжителствуващи с него, стига те да не разрушават целостта на Държавността.

8. Саракта издига знамето на отговорността на личността към Цялото, споделена с нейните права.
PMEmail Poster
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



Гласувам "За"


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 1.11.2008, 22:01
Quote Post












Още малко за Саракта. Малцина знаят, че това изцяло българско творение, базирано на Тенгрианството като държавопологащo учениe , има много древен корен. Толкова древен, че е свързан директно с легендарната Шамбала. Да, точно Шамбала е Саракта на Духа. Именно оттам идва и тази идея. Всъщност, това в западните езотерични учения е известно като синархична държава. Обратното на анархията. Където Божествения ред се крепи на един съвет от хора с езотерични способности. Този принцип използват розенройците, на този принцип дори се гради идеята за Нов Световен Ред. Идеята е копирана и от фашистка Германия, която успява да се докопа до двата запазени ръкописа на френския окултист Александър Сент Ив.
Историята с тези ръкописи е много интересна и датира от 1885, когато след като повдига идеята за Държавата на Духа, бива посетен от едни загадъчни хора от Изтока, наричащи се Посветени. Именно те му дават конкретни детайли за подземния Саракт на Агарта, в който от хилядолетия живеят балагари в такова синархично общество и които използват телепатични начини за общуване. Все неща, които нашите балагари са умеели. Този "афганистански" принц му казва и за едно предсказание. Че ще дойде времето, когато синархичната държава ще бъде възстановена на Запад след период на духовна дегенерация (колко познато) с помощта на Шамбала. Година по-късно той написва няколко ръкописа, които после унищожава,защото се страхува да не попаднат в неправилни ръце. Обаче те попадат и немското SS изземва двете оцелели копия от ученика му Папус. След което Химлер започва и голямото търсeне в Тибет на легендарната Агарта.
Top
anti666
Публикувано на: 1.11.2008, 22:16
Quote Post












Според древните ведически учения, Шамбала и синархичната организация предстваляват идеалната форма на държавно управление. Защото тя е в директна връзка с Небесния Саракт. Именно чрез този Съвет на Брахманите (във вътрешния кръг са естествено 12), се предава волята на Тангра. В ведическата Калачакра тантра е описано доста подробно за мантрите и брахманите на Шамбала. Бонистите, които са всъщност обект на особен интерес от фашисткото Анехербе, смятат че Шамбала географски се намира на един пирамидален връх в Тибет - Кайлаш. Дори и сега той не е изкачван от западни експедиции. Около него е заобиколенo c ведически светилища и свастики. Това, което нас ни касае е, че Българският Саракт в основата си e еманация именно на легендарната Шамбала. И ако са верни предсказанията, не Световното правителство на масони, кабалисти, розенкройци, не хилядолетния райх на Хитлер, а именно Българите имаме шанс да изградим такава синархична държава. След близо 1200 години забвение. Да изградим Саракта като държавата на Духа, колкото и невероятно да звучи на този етап.
Top

Topic OptionsСтраници: (12) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020