www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Послушание


Страници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Послушание
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:03
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Е, както се казва, след дума-та на "Дума" да си дойдем на думата. По-нататък да не приказвам. Историята не борави с понятието "ако". "Ако"-то ни помага само по-ясно да проумеем същността.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 20:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Sep 15 2008, 07:59 PM)
Парадокс, аз не мисля, че да се погледнеш в Огледалото, да направиш дисекция на самия себе си и да погледнеш истината в упор е проява на слабост. Напротив. Само че от доста време наблюдавам как никой не го разбира. Ето, точно по тая причина се отказвам да им говоря. те никога нищо няма да разберат. И тъй като е късно да се върна сред онези каменни стени на оня планински връх, то просто ще си дам малко почивка. Докато свещта угасне. Искам да угасне тихо и спокойно, искам сама да угасне, а не от плюнките на разни недостойни човекоподобия.

Това, че ми казваш какво искаш не дава отговор на въпроса който вече два пъти ти зададох...!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:10
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Казах ти, че има неща, които не бива и не искам да казвам пред всички. Защо искаш да си свалям бронята насред бойното поле?


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 20:16
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



За какво ти е броня, ако напускаш боя...?! smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif
PM
Top
bagain
Публикувано на: 15.9.2008, 20:19
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 33
Участник # 1 646
Дата на регистрация: 5-September 08



Парадокс,кого плашиш бе дъртак прост.Интернет бабаити като тебе колкото щеш.Така че си запази заплахите за някой дето ще се впечатли от тях.А семето на предците ми е дало отличен плод-разбра ли ПОМИЯР НА ТАНГРА!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:22
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Войната е многоизмерна. Воюва се на много фронтове и битките също са много. Някога Кан Крум отстъпил Плиска, но накрая спечелил войната и пил вино от черепа на Никифор. Аз не казвам, че непременно ще спечеля войната, даже съм на мнение, че тази война вече не може да бъде спечелена. Но това, което правя и което в бъдеще възнамерявам да направя, е не по-малко важно. И мисля, че ще е много по-плодотворно. Реших вместо да сея пшеница върху морски пясък, да посадя маслина. Знаеш ли с какво се отличава саденето на маслини? С това, че който сади маслина, никога не вкусва от плода й. Защото тя дава първите си плодове много време след като градинарят си е заминал от този свят. Но идват други, и те берат маслините. Някога сбърках, въобразих си, че пред себе си имам чернозем, а то било пясък.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 20:27
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Sep 15 2008, 08:22 PM)
Войната е многоизмерна. Воюва се на много фронтове и битките също са много. Някога Кан Крум отстъпил Плиска, но накрая спечелил войната и пил вино от черепа на Никифор. Аз не казвам, че непременно ще спечеля войната, даже съм на мнение, че тази война вече не може да бъде спечелена. Но това, което правя и което в бъдеще възнамерявам да направя, е не по-малко важно. И мисля, че ще е много по-плодотворно. Реших вместо да сея пшеница върху морски пясък, да посадя маслина. Знаеш ли с какво се отличава саденето на маслини? С това, че който сади маслина, никога не вкусва от плода й. Защото тя дава първите си плодове много време след като градинарят си е заминал от този свят. Но идват други, и те берат маслините. Някога сбърках, въобразих си, че пред себе си имам чернозем, а то било пясък.

Ангеле...!! Садиш маслини от самото начало...! Сам го каза... Минали са 1100 години... Нали трябваше да минат 1200...?! Вярата и любовта на един или 100 човека не са достатъчни да отворят врата залостена със сто години... Дай да бъдем реалисти и вместо маслини да садим дъбове, а маслините да ги оставим за гърчолята, че разгонват фамилията на почвата...! smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:29
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Едно хубаво нещо. Даже и аз се разсмях. Тоя май те бърка с наставника на групичките - с Митето Радев.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:35
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Сетих се за маслините, защото не можах да намеря по-добър пример. Тая приказка ми я разказа един грък, с когото бяхме заедно в една килия на Централния затвор през 1978 година, а по-късно бяхме заедно и в Старозагорския. Впрочем от него научих много полезни неща. Беше женен за българка, а сега синът му е собственик на една от най-големите гръцки компютърни фирми. Отплеснах се, ама карай...
Работата си я свърших, Парадокс. Дадох, което трябваше да дам. Който го е взел - взел го е. Който не го е взел - не е било писано да го вземе. Както казах, остана ми нещо съвсем мъничко по размер, а не знам как да го направя. Изплъзва ми се и от мисълта, и от пръстите. Вече много години опитвам, и все не успявам. Не зависи от мен. А стоенето в тоя форум едва ли ще ми помогне да го направя. Напротив. Тук само се отплесвам със странични теми. Дали някой предполага, че аз не само пиша, че аз всъщност преживявам своите текстове. А това е много, прекалено много натоварващо.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Задръстих си и двата харда с филми. През последните години почти не съм гледал, не ми се гледаше. Сега като видях няколко, установих, че тези от Холивуд нещичко знаят, че нещичко им е казано. Затова ще погледам малко филми с надеждата да открия онова, което не ми достига. Задръстих си и двата харда с филми и мисля да почна да ги разтоварвам. Това ще е по-приятно и по-полезно занимание, отколкото да споря с анонимни комплексарчета или със самонадеяни провокаторчета, които идват тук със своите нищо незначещи никове, като си въобразяват, че ще останат скрити. Само че аз нямам намерение да се занимавам с тях. Те са врагове за презиране, с такива е недостойно дори да воювам. Те не го заслужават.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 20:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Sep 15 2008, 08:35 PM)
Сетих се за маслините, защото не можах да намеря по-добър пример. Тая приказка ми я разказа един грък, с когото бяхме заедно в една килия на Централния затвор през 1978 година, а по-късно бяхме заедно и в Старозагорския. Впрочем от него научих много полезни неща. Беше женен за българка, а сега синът му е собственик на една от най-големите гръцки компютърни фирми. Отплеснах се, ама карай...
Работата си я свърших, Парадокс. Дадох, което трябваше да дам. Който го е взел - взел го е. Който не го е взел - не е било писано да го вземе. Както казах, остана ми нещо съвсем мъничко по размер, а не знам как да го направя. Изплъзва ми се и от мисълта, и от пръстите. Вече много години опитвам, и все не успявам. Не зависи от мен. А стоенето в тоя форум едва ли ще ми помогне да го направя. Напротив. Тук само се отплесвам със странични теми. Дали някой предполага, че аз не само пиша, че аз всъщност преживявам своите текстове. А това е много, прекалено много натоварващо.

След като ти се изплъзва, значи не му е дошло времето, следователно е рано да стягаш куфарите...! За това дали на четящите им е ясно - до колко им ясно, ще стане ясно когато му дойде времето....! Пощальона само носи писмата... Той нито бърше сълзите, нито го канят на почерпката.... Когато спреш да преживяваш, значи задачата ти е свършила..... А относно това, че се отплесваш- то идва идва от ума ти...!! Него няма как да го оставиш тука... Отплесвал си се (и оплесквал също) и без да влизаш тука с месеци, при това много по-качествено.... smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 20:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ще перифразирам един приятел като кажа, че танцьорите от ДАНС използват ненормални за провокатори, тъй като нормален човек не би се съгласил да изпълнява толкова гадни задачи. Парадокс, шегата настрана, ама те наистина всичките са ненормални!


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 21:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Sep 15 2008, 08:56 PM)
Ще перифразирам един приятел като кажа, че танцьорите от ДАНС използват ненормални за провокатори, тъй като нормален човек не би се съгласил да изпълнява толкова гадни задачи. Парадокс, шегата настрана, ама те наистина всичките са ненормални!

Аз си правя купона...! Жалко, че се задръстват темите с болук, но няма как...! Поне по 3-4 поуста трябва да им пусна преди да се махнат...!! Моля админите да махнат излишното от темата, а ако балаговолят да ме оторизират ще си почистя и сам....!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2008, 21:05
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



На мен пък ми омръзна да съм боклукчия. В началото си въобразявах, че мога да се разбера с такива. После проумях, че от човека можеш да направиш боклук. Но от боклука да направиш човек - никога.


--------------------
PM
Top
PARADOX
Публикувано на: 15.9.2008, 21:07
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



QUOTE (Елтимир @ Sep 15 2008, 09:05 PM)
На мен пък ми омръзна да съм боклукчия. В началото си въобразявах, че мога да се разбера с такива. После проумях, че от човека можеш да направиш боклук. Но от боклука да направиш човек - никога.

Де да можеха и душите на хората да се рециклират...!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020