www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Законите на орела


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Законите на орела, Тълкуване на хексаграмата
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 18:43
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Nov 5 2008, 06:34 PM)
Jordan_13, категорично не съм съгласен с теб този път! Така не се прави, приятелю, така не се оборва различно от твоето мнение! Бъди убеден в своето мнение, но остави да прочетем и други такива.

Dimitar_II , ако обичаш изпрати ми на мейла каквото си записал от темата.

Извинявай, ама да се нарече Ден Грее, Таунгри, и най-вече, това, че не бил някакъв Бог, а просто мъдрец, който живял, някога си, пърдял и умрял, това не е просто посегателство, това е гавра и нарочен опит да се бламират някои неща.
Като искате да ставате апостоли на Чорбаджийски, вземете му записвайте бълнуванията и му издавайте книгите, след това ги разпространявайте.
Но тук има една ясна концепция - Ден Грее. Никакви Таунгрита, Маунгрита, Маймунгрита, иран, марман и дардан, не вървят.
Още повече, ние си имаме име - Таня, Танко, дори Деньо, Диньо, Денко са също производни от името на Българския Бог.
Моля ви, неслучайно има дефинирани ЦЕЛИ и ЗАДАЧИ на Движението.
А първа точка от тях е: 1. Да съхрани и защити Името на Българския Бог...

Всякакви други опущения, срещат гумата.


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 18:47
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 5 2008, 06:38 PM)
ОК, развивай си сектата както сметнеш за добре.
Но не забравяй, душа душа да не поробва !

Да, разбира се, ще развиват идеите точно в тази посока, но опущения, няма да допусна. Ако говорим за секта - Румен Чорбаджийски е прекрасен пример за това. Но той няма нищо общо с Тенгрианството. Много хора днес им е модно да пишат по тая тема, изпаткали малко амфетки или обърнали кило ракия. Извинявам се, ама аз ви представям НАГЛЕДНО СНИМКОВО ДОКАЗАТЕЛСТВО, че Руменчо , не е прав, и то МОШЕ-нически не е прав.
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 5.11.2008, 18:49
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Ако така смяташ да защитаваш своята теза за българският Бог - аз съм до тук! Това не е моето разбиране за модераторство. По-натам имат думите Админите.
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 18:52
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Nov 5 2008, 06:49 PM)
Ако така смяташ да защитаваш своята теза за българският Бог - аз съм до тук! Това не е моето разбиране за модераторство. По-натам имат думите Админите.

Както искаш го разбирай. Трябва наистина да избереш, ще чертаеш ли шестоъгълници с Румен или ще вървиш напред. Нищо не каза за СНИМКАТА. На Румен вече му прочетохме, каквото прочетохме. Подобни книги аз ги оставям да отлежават по рафтовете до второ пришествие. Имам десетки такива.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 18:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Nov 5 2008, 06:49 PM)
Ако така смяташ да защитаваш своята теза за българският Бог - аз съм до тук! Това не е моето разбиране за модераторство. По-натам имат думите Админите.

Още повече, Спасчо, когато пишеше за шестолъчката, все пак прояви малко българщина и каза, че все пак, от нея е излезнала еврейската звезда, т.е. че тази звезда, не е еврейски патент. Но упоритите и вироглави опити да се впише Тангра в някаква шестолъчка, т.е. в някакъв елитарен умствен модел на възприемане на Бога, това е ПОКУШЕНИЕ. Такива опити имаше и от страна на Танкиста, в подобни измерения. Аз съм на мнение, че е налице префинен ход, много добър, да се сближат позициите на юдаизма и Тенгрианството, точно чрез опита да се даде на Ден Грее форма. Извинявам се, но шестолъчката е под опашката на еднорогия двуглав орел. няма да ви казвам какви асоциации предизвиква в мен това.
PMEmail Poster
Top
sum
Публикувано на: 5.11.2008, 18:59
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 1 684
Дата на регистрация: 5-November 08



Приятел, снимката е прекрасна, но това, че ти нищо не разбираш от заложеното познание в нея, е направо отчайващо.
До сега не съм те обидил с никакви думи и епитети. За това престани с квалификациите си. Спирам да пиша, така че не ми яж краката повече.

Само за последно – не си мисли, че познанието на древните българи се изчерпва с Тангризма… То просто е част от нещо много голямо, в което ти си като жълто пате.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 19:14
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (sum @ Nov 5 2008, 06:59 PM)
Приятел, снимката е прекрасна, но това, че ти нищо не разбираш от заложеното познание в нея, е направо отчайващо.
До сега не съм те обидил с никакви думи и епитети. За това престани с квалификациите си. Спирам да пиша, така че не ми яж краката повече.

Само за последно – не си мисли, че познанието на древните българи се изчерпва с Тангризма… То просто е част от нещо много голямо, в което ти си като жълто пате.

Наричаме го Тенгрианство. Не си ти този, който ще дава оценка, какво знам и какво не знам. Почивай в диска на Слънцето и гледай да не си забравиш халюциогена.
Умолявам те, да не пишеш повече глупости за Тангра. И прати поздрави на Спасчо.
Толкова. Снимката не е прекрасна, тя е ТВЪРДЕ ЗНАЧИМА. Само съжалявам, че я публикувах, заради такъв случай и заради човек като тебе. Нали разбираш, нямаш принос за нея.
Тя е за тези, които търсят познанието не в книгите, не в изводите на определени личности, а по своя собствен вътрешен път.
PMEmail Poster
Top
buden
Публикувано на: 5.11.2008, 19:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Интересното за мен свързано с темата е какъв ли е бил Орелът, който са намерили преди време военните от разкопките в Царичина.
Преди време мисля, че iss загатна за Слава Севрюкова та си изтеглих книгите й и прочетох това онова от тях. Та тя е казала, че от подземния тунел са извадени голям Орел и голямо кълбо. Нещо като скулптури си го обяснявам аз, но как ли точно са изглеждали и къде са сега?

PM
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 5.11.2008, 19:31
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



В тази тема исках да провокирам една компилация на индийски, китайски и български знания.
Ти Йордане, се държиш като догматик, написал или намерил някакъв папирус и гони и трепе който е против него. Не можеш да вкараш хората в някакви рамки. Времето е вече друго.

След като се смяташ за гуру, това знание което ти защитаваш проверил ли си го, изпитал ли си го ? Сподели с нас какви опитности имаш.

Румен е избрал индийските практики и е достигнал до дълбоки познания, които всеки един от нас ако пожелае може да провери и изобличи ако не са верни.
Мен повече ме влекат китайските практики, от известно време практикувам чи-кунг и учителят ми не е кой да е, а дъщерята на известния майстор Liu Yuan Ming. Не се хваля с това а просто искам да ти кажа, че не приемам нищо което чета за истина, приемам информацията и после медитирам над нея, усланям се на вътрешната ми интуиция. Аз въобще не съм на нивото на Румен или който и да било, все още търся да позная себе си и съм щастлив че имам благословията и възможността да отида където си поискам и да се науча на каквото си искам.

Толкова по тази тема и с твоето движение...


PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 19:44
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 5 2008, 07:31 PM)
В тази тема исках да провокирам една компилация на индийски, китайски и български знания.
Ти Йордане, се държиш като догматик, написал или намерил някакъв папирус и гони и трепе който е против него. Не можеш да вкараш хората в някакви рамки. Времето е вече друго.

След като се смяташ за гуру, това знание което ти защитаваш проверил ли си го, изпитал ли си го ? Сподели с нас какви опитности имаш.

Румен е избрал индийските практики и е достигнал до дълбоки познания, които всеки един от нас ако пожелае може да провери и изобличи ако не са верни.
Мен повече ме влекат китайските практики, от известно време практикувам чи-кунг и учителят ми не е кой да е, а дъщерята на известния майстор Liu Yuan Ming. Не се хваля с това а просто искам да ти кажа, че не приемам нищо което чета за истина, приемам информацията и после медитирам над нея, усланям се на вътрешната ми интуиция. Аз въобще не съм на нивото на Румен или който и да било, все още търся да позная себе си и съм щастлив че имам благословията и възможността да отида където си поискам и да се науча на каквото си искам.

Толкова по тази тема и с твоето движение...

Вижте, какво момчета, не ме предизвиквайте. Общувал съм с много йоги, индийски практикуващи, будистки практикуващи и всякакви други практикуващи, дори с евангелисти и тая болест на преклона пред гуруто, отдавна съм я изпъдил. За мен те са измет, в истинския смисъл на думата - измет.
Като имате нужда от гуру, който да ви води за синджира и да ви дърпа юлара, правете каквото щете. Но пак ви казвам: ИМЕТО НА БЪЛГАРСКИЯ БОГ НЕ НАМЕСВАЙТЕ И НЕ ПРОМЕНЯЙТЕ, НЕ МУ ПРИДАВАЙТЕ ФОРМА И ИЗМЕРЕНИЕ. Не бъдете индийци, китайци, тибетци, не си изменяйте съдържанието, заради формата! Индийските практики не са още Тенгрианство. В тях има частици от него, или цели части, но това не е още Тенгрианство, онова, което ние, Българите имаме.
Никакви "практики", няма да споделям с вас.
Преди време тук имаше един участник Петее, който търсеше да си проповядва Дъновизма чрез Тенгрианството.
Моля ви, Тенгрианството не е изтривалка за ничие учение или теория.
Не се смесваме с никого. Поне аз съм си расист това отношение. Смесването не разкрива Истината, само я покрива само с нови пластове.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 5.11.2008, 19:47
Quote Post












С такива книги е пълно из книжарниците. За Таунакра или Танакра от издателство Танакра (масонско между другото) и какви ли oще не щуротии. Верно, който иска да си ги чете.
За Спас Мавров - има верни неща, но например прочетете това от книгата му "Колобар"
http://iskri.net/spas_fr.html
на стр. 106 четем, че връх Тенгри е в Хималаите и заедно с връх Мусала и езерото Кламат образували точен равнораменен триъгълник. Дотук добре, само че не се споменава, че името на връх Мусала преди турската инвазия е Тангра. А пък споменатият хималайски връх Тенгри е на няколко хиляди километра по на север. В Казахстан, в планината Тиен Шен (или обърнато Кан Тиен). Така че недейте приема за чиста монета и всичко написано от него.

Миро, не забравяй, че Йордан се познава лично с Спас Мавров и знае много добре какво говори. Спас Мавров не е колобър, както го величаят.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 19:53
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Румен е избрал индийските практики и е достигнал до дълбоки познания, които всеки един от нас ако пожелае може да провери и изобличи ако не са верни.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Точно това направих. Само с една снимка, показах, че всички "размишления" на Спас Мавров, защото той е един от тия дето пишеше преди време за костенурката и шестоъгълниците,(Руменчо просто го копира) и медитациите на самия Руменчо в диска на Слънцето са неверни. Извинявам се, но е така. Ние имаме скриптирано знание. Както това, че и техния самоскрит (санскрит) е излязъл от нас. За китайците няма да говорим, защото цялата им култура е лунно отражение на Тенгрианството и Ако не беше колобър Боян (Лао Дзъ), те нищо духовно нямаше да имат.
Много се извинявам, но и дори един Тачо Танев, сам призна,ч е китайците са взели културата си от Българите.
Пред теб стои наистина избор, дали ще следваш лунната светлина на Тенгрианството оставена в китайската култура или ще следваш светлината на Слънцето.
PMEmail Poster
Top
men
Публикувано на: 5.11.2008, 19:55
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 11
Участник # 1 685
Дата на регистрация: 5-November 08



Здравей Jordan13!
Ако приемаш,че каквото е горе, такова е и долу и че микрокосмоса е точно отражение на макрокосмоса, би ли споделил твоето разбиране за символиката на картинката по горе?
Какво символизира веднъж от гледна точка на човека и втори път в космически аспект, шестоъгълника под опашката на двуглавия орел,самият двуглав орел и седмоъгълника над главата на двуглавия орел?

Поздрави!

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 5.11.2008, 20:19
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (men @ Nov 5 2008, 07:55 PM)
Здравей Jordan13!
Ако приемаш,че каквото е горе, такова е и долу и че микрокосмоса е точно отражение на макрокосмоса, би ли споделил твоето разбиране за символиката на картинката по горе?
Какво символизира веднъж от гледна точка на човека и втори път в космически аспект, шестоъгълника под опашката на двуглавия орел,самият двуглав орел и седмоъгълника над главата на двуглавия орел?

Поздрави!

Здравей, засега ще се въздържа от коментар, добронамерено го казвам, защото символа е многопластов. Някой ден ще му се разкрие тайната, но не от тия, дето пишат книги. Това нещо ми бе позволено да го снимам в един Божи ден и никой друг не го е снимал.
Достатъчно опущение направих, като го публикувах, заради защита Името на Българския Бог. Затова засега ще се въздържа от коментар.
Мога само да спомена, че освен числото 777 ( а не 666), шестолъчката под опашката образува със всеки един от венците числото 13 (6+7). Това са кодове.
Радвайте се, на този дар, пък аз ще си понеса наказанието.
PMEmail Poster
Top
Иван
Публикувано на: 6.11.2008, 16:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Като стана дума за законите на Орела не мога да не се сетя за ОРЕЛА и седемте принципа на воина, така добре описани от Кастанеда, който или каквото и да стои зад това име. Тези принципи действат, затова са закони:

1. Първият принцип се състои в това воинът сам да избере бойното си поле. Един воин никога не влиза в битка, без да знае какво представлява околността.
2. Да отхвърлиш всичко ненужно. Воините не искат от света да ги приютява, та да си прилагат правилото. И все пак правилото се отнася за всички.
• Първото предписание на правилото е, че всичко, което ни заобикаля, е неразгадаема загадка.
• Второто предписание на правилото е, че трябва да се опитваме да разбулваме тази загадка, но без да се надяваме, че някога ще я разгадаем.
• Третото, че воин, съзнаващ неразгадаемата загадка, която го заобикаля, и съзнаващ дълга си да опита да я разбули, заема достойно място сред загадките и счита и себе си за такава.
• Следователно за един воин загадката на съществуването няма край, независимо дали се отнася за камъчето, за мравката или за човека. Това е смирението на воина. Човек е равен с всички останали.
3. Стреми се да бъдеш обикновен. Приложи цялата си способност за концен¬трация, за да решиш дали да влезеш в битката или не, защото всяка битка е битка на живот и смърт. Един воин трябва да има желание и готовност да бъде тук и сега за последен път. А не както дойде.
4. Да се отпуснеш, да забравиш всичко, да не се страхуваш от нищо. Едва тогава силите, които ни напътстват, ще отворят пред нас пътя и ще ни помогнат. Само тогава.
5. Когато се сблъскат с някои странности, с които не могат да се справят, за момент воините се отдръпват. Оставят мислите си да поблуждаят. Прекарват времето с нещо друго. С каквото и да е.
6. Воините сгъстяват времето; значение има дори един миг. В битката на живот и смърт секундата е цяла вечност; вечност, която може да реши изхода. Воините се стремят към успех и затова сгъстяват времето. Воините не губят дори мига.
7. Воинът никога не излиза на предна линия. За да се приложи седмият принцип, трябва да се приложат преди това останалите шест.

Прилагането на тия принципи води до три резултата.
• Воините се научават да не се приемат никога на сериозно; научават как да се надсмиват над себе си. Щом не се боят да изглеждат глупаци, могат да изкарат глупак всеки друг.
• Воините се научават да бъдат безкрайно търпеливи. Никога не бързат; те не се притесняват.
• И третият е, че воините се научават да имат безкрайната способност да импровизират.

--------------------------------------
Из "ДАРЪТ НА ОРЕЛА" от К. Кастанеда
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020