www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Законите на орела


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Законите на орела, Тълкуване на хексаграмата
sum
Публикувано на: 6.11.2008, 17:45
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 5
Участник # 1 684
Дата на регистрация: 5-November 08



Jordan_13, пишеш по мой адрес абсолютни небивалици. Не познавам никакъв Спас Мавров и никога не съм чел негови книги. Изобщо не знам за какво ми говориш, когато използваш това име. Познавачката хич не ти работи.
Не правя никакви „префинени ходове”, за да сближавам каквото и да е… например „позициите на юдаизма и Тенгрианството”.
За диска на слънцето нищо не си разбрал, но това е нормално за теб.
Не съм гуру или учител. Нямам последователи или ученици. На сбирки не ходя. Нямам своя школа. Нямам собствен сайт, в който да отстоявам бясно идеите си.
Така че, не ме слагай в някакви си твои калъпи и модели, защото изобщо не се вписвам в тях.

Казваш, че „идеята не се унищожава” и затова идеята за Тангра е вечна.
Много грешиш! Както два предмета при сблъсъка си се унищожават, така и две идеи при своя сблъсък могат да се унищожат.
Единственото, което може да направи така, че дадена идея да просъществува през епохите, е, контакта на съзнанията с нея. Колкото повече група хора участват с мисълта си за дадена идея, толкова повече тя живее в пространството около нас.
Вземи например идеята за християнството… в момента има около 2млрд. вярващи, които „хранят” идеята за християнството. Така тази идея живее и съществува около нас, защото черпи силата си от хората.
Ти не знаеш, но ще ти кажа, че всяка идея, облечена в някакъв емоционален модел, се превръща в невидимо бесило за духовния човек. Когато човек не е наясно с това, той неволно препраща това бесило към другите хора. След като си навлекат бесилото, хората щат не-щат започват да живеят с идеята. Така, с течение на времето се поражда агресията, болката и нетърпимостта, когато друг засегне пазената идея.
Така се разделят хората…
Да ти кажа ли кой има полза от духовни идеи… Знаеш ли кой хранят тези идеи?!?

Затова се научих да не завися от идеите, защото разбрах и видях невидимата примка. Научих се да правя така, че да проверявам нещата лично. Така съм свободен от идеите... и вече не трябва да питам.
Когато човек се научи да не използва идеи, той говори от позицията само на своята опитност. Той никога не говори за идеи, а просто споделя опитността си.
Дано да имаш очи да видиш огромната разлика между двете.
Затова има една приказка, която много ми харесва: „преди да оправиш света, първо оправи себе си, а после другите.”

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 6.11.2008, 18:10
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 090
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Казваш, че „идеята не се унищожава” и затова идеята за Тангра е вечна.
Много грешиш! Както два предмета при сблъсъка си се унищожават, така и две идеи при своя сблъсък могат да се унищожат.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Още няколко реда от този тип, и ще разбереш, че идеята Тангра е вечна, защото ще предложа Админа да те банира. Не ме карай отново да те трия или да заключвам темата. Съвсем ясно е, че идеите ти са нежелани тук, защото са опит за покушение срещу Тенгрианството. Пиши си книгите и не изпадай в лични обяснения.
PMEmail Poster
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 6.11.2008, 18:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Тъйкато аз отворих тази тема, моля администраторите да я изтрият.
Тази тема загуби първоначалния си замисъл.
Като неин вносител не желая тя да се превръща в его-хранилище.
Администраторите да се замислят сериозно за обективността на модериране в този форум.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 6.11.2008, 18:32
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 090
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Dimitar_II @ Nov 6 2008, 06:22 PM)
Тъйкато аз отворих тази тема, моля администраторите да я изтрият.
Тази тема загуби първоначалния си замисъл.
Като неин вносител не желая тя да се превръща в его-хранилище.
Администраторите да се замислят сериозно за обективността на модериране в този форум.

Не само, че няма да я изтрия, ами ще я закача горе, защото е важна. Нека е нагледен пример и урок за тези, които искат да правят покушение върху Името на Българския Бог. Ще стои като урок. И ще я затворя. Така няма да се превръща в его-хранилище. А ти се замисли повторно дали ще правите отново опити с твоя приятел Чорбаджията да поругавате Българския Бог.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020