www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Славянската епоха


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Славянската епоха, Предстои ли?
Astronomer
Публикувано на: 12.11.2008, 22:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



Някъде бях чел за следната подредба на седемте културни епохи в петата раса на Земята:

"Първа следатлантска културна епоха
(Древноиндийска) 7227-5067 г. пр.Хр.

Втора следатлантска културна епоха
(Древноперсийска) 5067-2907 г. пр.Хр.

Трета следатлантска културна епоха
(Египетско-Халдейска) 2907-747 г. пр.Хр.

Четвърта следатлантска културна епоха
(Гръко-римска) 747 пр.Хр.-1413 г. сл.Хр.

Пета следатлантска културна епоха
(Германска) 1413-3573 г.

Шеста следатлантска култ.епоха
(Славянска) 3573-5733 г.

Седма следатлантска културна епоха
(Американска) 5733-7893 г."

Източник: http://mangurov.dir.bg/_wm/library/item.ph...4a3313fcfad5260

Някой може ли да ми каже това по кой календар се изчислява, ако знае и дали скоро предстои т.нар. славянска епоха и в какво се състои нейната същност. За нея мисля, че пише и Петър Дънов.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 12.11.2008, 23:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Една тема, която си плаче да бъде заключена или изтрита, но понеже не пропагандираш панславянство, а искаш само мнение, да помислим.
Духовните културни раси, бяха преформулирани и преведени на европейски език от Теософското общество на Блаватска, на което комунистката Безант, стана след това водач, ведно с подгласния й католически монах Ледбитер.
Блаватска ги взе от Изтока. Според предаденото й, всяка духовна-културна раса си има седем подраси. Това не е казано от Дънов. Дънов учи теософия в Америка. Сега сме в края на петата подраса на петата раса, предстои шестата. Веднага уточнявам. Ще се нарича БЪЛГАРСКА. И ще настъпи с установяване на САРАКТА. Кога? От нас зависи. Неслучайно съм включил една много тънка точка в ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ НА САРАКТА, която третира, точно тоя въпрос.Седмата подраса, още не е дошла, защото шестата не се е родила.
Затова влезе в действие планът Ран-ът и всякакви други планове за спиране раждането на тази нова подраса. Ядрото на всяка подраса, обикновено взема за основа един даден народ или в по-широкия смисъл - една цяла етнична общност.
Значи какво трябва, според плановете на Йехова - да се унищожи народа, за да няма ядро, въз основа, на което да се роди тази нова шеста подраса, която ще сложи началото на шестата духовно-културна раса.
Затова върху нас, вече 64 години се изсипва огън и жупел, всякакви беди, които не само духовно, но и биологически ни унищожават.
От всичко казано дотук, е ясно, че написаната по-горна подредба, не е вярна, поне в частта за последните две подраси.
PMEmail Poster
Top
Astronomer
Публикувано на: 13.11.2008, 0:01
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



Добре. Съгласен съм с всичко, което каза. Просто питам, за да ми стане ясно. А имам още един въпрос. Ако щом новата културна епоха няма да се зароди сред славянството, а точно сред българите (което може би наистина е така), то интересно ми е какви са доказателствата за това. Пише ли го някъде? По-точно откъде си правим тези изводи и сме сигурни, че ние ще сме в основата. Поздрави.
PM
Top
TuMOK
Публикувано на: 14.11.2008, 16:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



Astronomere, ако има пета раса, тя едва ли е германска. По-скоро е англо-саксонска. И германците и англичаните са с един произход. Много по-интелигентни са от нас, с високи чела, много силна воля, дълги носове, Камперов ъгъл над 85 градуса, както при Кавказците, но ония на запад за кинетични, а на изток са потенциални.
Jordan_13, не ти разбирам причинно-следствената връзка. ...затова...затова...
Разкажи накратко за тази бъдеща българска раса, моля. Предполагам ще е някаква по-висша раса от другите. Любопитно ми е как хората, които виждам всеки ден ще станат суперчовеци. Може би най-напред ще трябва да спрат да ядат умрели животни и да пушат.
"Кога? От нас зависи." - там е работата, че нищо не зависи.


PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.11.2008, 16:59
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (TuMOK @ Nov 14 2008, 04:42 PM)
Astronomere, ако има пета раса, тя едва ли е германска. По-скоро е англо-саксонска. И германците и англичаните са с един произход. Много по-интелигентни са от нас, с високи чела, много силна воля, дълги носове, Камперов ъгъл над 85 градуса, както при Кавказците, но ония на запад за кинетични, а на изток са потенциални.
Jordan_13, не ти разбирам причинно-следствената връзка. ...затова...затова...
Разкажи накратко за тази бъдеща българска раса, моля. Предполагам ще е някаква по-висша раса от другите. Любопитно ми е как хората, които виждам всеки ден ще станат суперчовеци. Може би най-напред ще трябва да спрат да ядат умрели животни и да пушат.
"Кога? От нас зависи." - там е работата, че нищо не зависи.

Така е. Звучи невероятно. Дори фантастично. Днешния българин изглежда като парцал. От него нищо не става. Толкова е зле, че никой друг народ не иска да е на неговото място. Още повече сам себе си изяжда и ближния... Но той носи необходимите материали, елементи, връзки и съединения, за да бъде конструирана шестата подраса и това ще стане, въпреки всички усилия на Йехова да попречи.
Нека си спомним за Уран. Той позволи ли, на децата си, титаните и сторъките да се родят, да излязат? Не, държеше ги в корема на Гея, затворени! Какво направи Майката? Излъчи си един от тях - Кронос, който отряза половия член на баща си, хвърли го през рамо и раздели Небето от земята.

Какво се роди? Роди се Урановото поколение - титаните, великаните, гигантите.
Това е смяна на расите (подрасите).

Какво направи Кронос? Не позволи децата му да живеят. Още щом се родиха ги поглъщаше, подобно баща си, но сега вече на по-сигурно, (в корема му), за да не го свали някой от тях от трона му.
Какво направи Гея? Роди дете, даде му камък, той го погълна. Зевс отрасна, възмъжа и го свали от трона.
Но какво се роди? Роди се теогонията - поколението, общността на Боговете.
Това беше Българския народ. И той имаше своята небесна земя, наречена Соракт (погърчено Олимп).
Ето такава е и ситуацията в днешна България в духовен, политически, икономически и социален план. Ние сме в корема, в затвора на един, който не иска новото поколение да види бял свят. Но то ще излезе, неизбежно е.
........................................
Няма да е по-висша раса. По-висши няма. Има степени на носене на Отговорност. Ако отговорността на първата подкоренна раса на петата коренна е една, то отговорността на шестата подкоренна, която се заражда в сърцето на нашия народ, въпреки Злото и Геноцида е Отговорност на 6 степен, спрямо първата.

Ние, няма да доживеем да видим изгрева на тази подраса Tumok, само можем да браним плода в утробата, за да бъде износен и роден.

Нека не се стряскаме от високата Отговорност.
PMEmail Poster
Top
Миро
Публикувано на: 14.11.2008, 17:32
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Няма да е по-висша раса. По-висши няма. Има степени на носене на Отговорност.

Това е добре казано и според мен много точно. Има още един фактор, който обаче се взима под внимание от все още твърде малко хора, защото е скрит, невидим. Даже мога да кажа, че е видим за твърде малко хора в България, може би не по-вече от пръстите на двете ръце.
Степента на отговорност, която един човек може да поеме е пропорционална на качеството на енергийния потенциал в него. Има една много хубава тема тук, в която се казваше, че триквестора(друга дума беше употребена, но я забравих) се е завъртял вече. Всъщност той се завъртя още през 1989г., като постепенно увеличава оборотите си. На всеки оборот той бълва енергийни потоци, които ни обливат, а ние пък трябва да свикваме с тяхната вибрация, която се повишава при всяко едно завъртане. В различна степен се възприемат тези енергийни потоци от хората, едни успяват да задържат по-голямо количество, други-по-малко, но във всички случаи свикването с тях е доста труден процес. Възможно е човек да се почувства смачкан, като пребит да се влачи с дни, но след като се справи с поредната доза енергия - изправя се и продължава и всеки път с по-голяма увереност.
TuMOK, уверявам те, ще дойде време, когато с очудване ще забележиш как твои приятели и познати само за 24ч. се променят неузнаваемо и то за добро. Така се изгражда поредната подраса-тихо, без фанфари и думкане на тъпани.
Но това е дълга тема и надявам се, че в новия форум пак ще си спомним за нея.
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 14.11.2008, 20:49
Quote Post












"Ще се нарича БЪЛГАРСКА. И ще настъпи с установяване на САРАКТА. Кога? От нас зависи. Неслучайно съм включил една много тънка точка в ЦЕЛИ И ЗАДАЧИ НА САРАКТА, която третира, точно тоя въпрос.Седмата подраса, още не е дошла, защото шестата не се е родила."

"Ние, няма да доживеем да видим изгрева на тази подраса Tumok"

Искам да поясня нещо. Много хора, четейки го това може да се обезкуражат. Да си кажат, ами то като има много време още, от какъв зор е този втори етап? Тук трябва да правим разлика между Саракта на Духa и държавния Саракт. Едното е еманация от другото, естественото му продължение. В момента такъв има само в легендарната Шамбала, а държавен Саракт е имало и по времето на кановете ни с обичайните за една държава проблеми.
Ние сме по-скромни. Нашата цел за сега е поне да направим основите на държавния. Т.н. национална държава. В някои отношения идеите ни се покриват с тези на Атака. Но докато те искат република с подобна изборна система досега, ние искаме синархична монархия или 4-то българско царство. ТОВА вече трябва да стане по наше време, до 10 години. Иначе сме загубени.
Шестата българска подраса е като едно талантливо дете, попаднало при мащеха. Естествено, че тя ще положи всички усилия да го смачка. С икономичски геноцид, изкуствени вируси, нлп и чалга. Обаче една възстановена национална държава е в състояние като грижовен родител да използва всичките си ресурси и да позволи на детето си (нашите деца и внуци) да развият способностите си в правилната посока.
Тук е актуален и горния пост на Миро. Триcкeлестера се завърта и с всеки оборот ние набираме сила. С всеки оборот пукнатината в старото ще става все по-гoляма. Свидетели сме вече на това. Как скандалите в "републиката" стават все по-ожесточени. Как се самоизяждат взаимно, като глутница освирепели псета. Свидетели сме и как децата ни са много по-различни от нас самите и колко по-интуитивни са те. А и как самите ние се променяме.
Top
TuMOK
Публикувано на: 15.11.2008, 0:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



Не знам, не ги разбирам тези митове, легенди и идеализми.
Начел съм се на теми за вибрации, измерения, съзнания - все отнесени неща, писано от още по-отнесеним (предимно невежи) хора. Затова и не вярвам.
Честно казано и не ме интересува какво е било преди векове. Аз живея днес и гледам реалистично на нещата.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.11.2008, 0:23
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (TuMOK @ Nov 15 2008, 12:12 AM)
Не знам, не ги разбирам тези митове, легенди и идеализми.
Начел съм се на теми за вибрации, измерения, съзнания - все отнесени неща, писано от още по-отнесеним (предимно невежи) хора. Затова и не вярвам.
Честно казано и не ме интересува какво е било преди векове. Аз живея днес и гледам реалистично на нещата.

Днес не е по-различно от вчера, защото "днес" е функция на "вчера". Чел си книжки от книжарницата. Не, че няма добри, но определено те са за хоризонталата, а истинското знание идва отвътре.
Просто ти разкодирах един "мит", който е бил "днес" някога. Друг е въпроса дали си удовлетворен или не, но както споменах и в друга тема, ние не сме сервитьори в ресторант, които поднасят исканото от клиента ястие.
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Бяхме! Сме! Ще бъдем!

Ако човечеството е гора,

разни дървета растат в нея

и има място за всеко едно да расте високо и стройно.

Нас ни изсичаха, нас ни отрязваха,

нас ни от корен изтръгваха,

но все едно - семената останаха.

Бяхме! Сме! Ще бъдем!

Народът, доживял до наши дни

не понася, не търпи насмешка.

Той сам си е награда и паметник,

той - сред равните равен.

В името на всичко преживяно и изстрадано

ние се кълнем, целувайки земята -

Бяхме! Сме! Ще бъдем!

Дори в зандан, дори в бой

на камък и хартия писах.

Писах аз и пиша пак

за вярата си у народа.

И днес народът нека с мен

премисли всичко и да викне

открито, гръмко и свободно:

Бяхме! Сме! Ще бъдем!

Педер Хузангай, чувашки поет


--------------------
PM
Top
zzyyab
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 6
Участник # 1 782
Дата на регистрация: 27-January 09



QUOTE (Jordan_13 @ Nov 12 2008, 11:39 PM)
От всичко казано дотук, е ясно, че написаната по-горна подредба, не е вярна, поне в частта за последните две подраси.

Здравейте.

Израза "славянска епоха" , споменат от
Дънов и други, от лингвистична
гледна точка е уместен:



Слав(ян) < Слава < СЛОВО
--------------------------------------------------
Слейв, Склав(ос), Сакалиб
--------------------------------------------------
< Колобър, Ескалибур
--------------------------------------------------

С-К-Л-Б/В = висше духовно знание, мъдрост
(или висше състояние на съзнанието)
---------------------------------------------------
(даскал, школа, скала, сокол, акъл, skill, Сицилия,
Сахара, Сакар, сила,... сахиб, слаб, слобода...)
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз съм на мнение, че въобще не е уместен. Названието за шестата подкоренна раса "Българска" е много добре уточнено и правилно, защото първом визира "господен, божи народ", така, както в Откровението на Иоан той е определен - този, който ще влезе през портите в Новия Йерусалим (Саракта); второ, значението на думата "българин" носи в основата си "сияен, светъл, блестящ", така, както в новия Йерусалим, нито Слънцето, нито Луната ще светят, а Божията светлина, която не познава изгрев и залез.
Нещата са много уточнени, защото слизането на новия Йерусалим/Слънцеград е именно възшествието на шестата подкоренна раса, която наричаме Българска и възстановяването на Българския Саракт, съществувал в изначалието на човешката история.
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Мисля, че тук се смесват различни понятия. Човечеството е петата Раса, получила права върху земната суша. Доколко отделните човешки раси имаме един и същ произход е съвсем отделен въпрос. Важно е, че по една или друга причина, след една или друга намеса, ние всички имаме биологична съвместимост. Затова биваме определяни като Пета Раса. А коя е четвъртата Раса? Това са съществата, наречени условно Неандерталци. Кои са били те, каква е била тяхната култура в случая няма значение. Значение има фактът, че Неандерталците не са били хора и са били биологически несъвместими с хората.
Вече стигаме до въпроса за Шестата раса. Това е въпросът, който буди представителите на ръководният планетен елит нощем, това е техният кошмар, от който те не могат да спят. защото Шестата раса, доколкото е известно ще възникне върху базата на биологични човешки същества, но ще е несъвместима биологична с нас, представителите на Петата Раса. Доказателствата са прекалено много и няма да ги привеждам тук. Само ще кажа, че същинският проблем е "елитът", който панически се опитва да се измъкне от ситуацията. Още по времето на Хитлер са правени опити за изкуствени мутации, които да доведат до създаването на доминиращ разумен вид. Крах, пълен провал. После в САЩ, в СССР и на други места са правени и продължават да се правят подобни опити. Също провал и този провал е неизбежен. А по-нататък?
По-нататък следва логичният отговор, че ние гледаме в погрешната посока, затова не виждаме очевидното. Ще прескоча, ако мога така да се изразя цели глави от книгата, за да стигна направо до финала. А той е, че определящ за принадлежността към бъдещата раса няма да е физическият произход, принадлежността към една или друга от досегашните раси, а духовните качества, водещи до биофизически изменения. А това, че едни хора са по-възприемчиви към усъвършенстване от други, и че има съвсем невъзприемчиви, които са обречени да загинат, това е вече съвсем отделен въпрос.
Казах накратко това, което ми е известно и не натрапвам на никого своето мнение. Ако на някого не му харесва или не е съгласен с мен, нека не си прави труда да ми възразява. Просто няма да отговоря на възраженията. Всеки е свободен да си мисли каквото ще и да вярва в каквото си ще.


--------------------
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Когато се говори за духовно-културни раси, определено става въпрос за човешки раси. Първа, втора, трета, четвърта, пета, шеста, седма раса, със своите седем подраси, определено говорят за сътворението на човека, неговото усъвършенстване и обожествяване. Те са нещо като стъпала от Небесната стълба, която връща човека в утробата на неговия Сътворител.
Всяка раса е етап, която наистина възпроизвежда ново начало, но възпроизвежда и нов човек. Има нов етап в който духовните възможности се променят, възникват нови, променя се и психологията и биологията. С това се променя и планетата, спор няма.
Сега къде ще обитава новия човек, под водата, под земята, във въздуха, в космоса, това ще го определят тези нови духовно-физически възможности.
За мене е важно тази раса, да не се назовава погрешно "Славянска", защото това понятие е накамарено с какви ли не значения. Особено вредни са политическите му значения.
PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, тук определено не може и дума да става за някаква Славянска Епоха. Или за Арийска или каквато и да била друга, наречена с някое от познатите ни понятия. Тук става дума за нещо съвсем различно. Ненапразно много пъти и на различни места съм задавал въпроса какво представлява информацията като физическа същност. В отговор получавах само мъгляви филосософски, а понякога и фалософилски определения. Не, аз питам нещо друго. А именно какво представлява информацията като физическа същност, какви са нейните свойства и характерни особености? Как и с какви мерки се измерва? Когато бъде даден отговор на този въпрос, ще стане ясна и същността на Шестата Раса. Защото тоя път духовното усъвършенстване трябва да мине границата, след която неизбежно следват физически промени. А онези опити на "елита" ми приличат на опитите на диваците от един остров в Тихия Океан, които видели самолет и се опитали да направят също такъв. Макет от слама. И сигурно се чудят защо техният "самолет" не ще да лети като оня, който са видели.
Новата Епоха изисква нови думи и нови понятия. Старите вече са негодни.
Това имах предвид, нищо друго.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020