www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Вестник "Съпротива"


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вестник "Съпротива"
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Аз предлагам името на вестника от 'Съпротива" да се промени на "Свобода" в духа на нашите стари традиции, техническото му изпълнение да бъде платено, като например, предпечатната подготовка, да му се сложи някаква цена, макар и символична, за да може да излезе в легалната вестникарска мрежа. Мисля,ч е в предложението на Варварина има резон.
PMEmail Poster
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (Jordan_13 @ Dec 3 2008, 02:43 AM)
Аз предлагам името на вестника от 'Съпротива" да се промени на "Свобода" в духа на нашите стари традиции, техническото му изпълнение да бъде платено, като например, предпечатната подготовка, да му се сложи някаква цена, макар и символична, за да може да излезе в легалната вестникарска мрежа. Мисля,ч е в предложението на Варварина има резон.

Ха, вчера по същото време и аз мислих за ново заглавие на вестника. И първото, което ми изникна беше именно "СВОБОДА". Второто беше "САРАКТ".
Но определено няма да е "Съпротива".
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



И аз вчера си мислех за ново име, например:
САРАКТ-Държавата на Духа
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 3.12.2008, 11:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Към горните добри предложения за ново име на вестника аз добавям още едно: Будилникъ.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 3.12.2008, 12:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



ЛИЦЕМЕРИЕ
Чета за намерението да бъде възстановено издаването на вестник „Съпротива”. Похвално. Чета за намерението да бъде сменено името на вестника. Лошо нема, вестникът си е ваш, можете да му сложите каквото име искате. Е, това, разбира се няма да бъде вестник „Съпротива”, но подробностите не са толкова важни. Чета за евентуалното ми участие в списването на вестника. Определено е като престъпление. Също ваше право. И аз не бих поканил всеки да работи заедно с мен. Дотук нещата са наред. Не са наред обаче две изречения в съобщенията от темата:
„Тук липсата на Елтимир е осезаема, макар изборът да си е негов” И „Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега”.
Как да го разбирам? От една страна наистина бях прогонен и от сайта, и от форума, и от Движението, от бившето Движение въобще. Няма сега да пускам цялостния анализ, готов е, но ще го задържа. Ще го пусна когато преценя, но на друго място и по друго време. В този форум, където всичко, написано от мен бива подлагано на цензура нямам намерение да влизам в дискусия. Все едно да споря с моя старшина от казармата, който обичаше да повтаря: „Когато говориш с мен ще мълчиш!”.
Двете фрази обаче няма да подмина. Да определиш твоите собствени решения и действия като избор на някой друг, това е лицемерно. Недостойно. Нагло. Не позволяваш на някого да изрази своето мнение, триеш всяка дума, написана от него и същевременно твърдиш, че той сам си е наложил мълчание. От една страна да пишеш, че евентуалното участие на някого в дадено начинание е престъпление, а от друга да лъжеш, че той винаги може да участва – доста неразбираемо ми изглежда. Веднъж написах кой и защо според мен съсипа форума. Приведох доказателства. Изтриха го. После отговорих на едно лично писмо, в което се твърдеше, че са ми били пратили някакви линкове ,а аз съм бил отговорил с псувни. Отговорих, че нито писма съм получавал, нито съм отговарял. Изглежда с пощите ми се разпорежда друг. Също така изглежда, че на разни постмодернисти не е изгодно тези факти да излизат на бял свят и те усърдно ги трият с голямата гумичка. Ама карай да върви. Дотук приемам всичко. Включително триенето на моите мнения, клеветите и оскърбленията, всичко приемам. Не приемам обаче едно.
А именно, не приемам в бъдещия вестник да бъдат използвани мои текстове и материали. Щом съм престъпник, няма защо и вие да ставате съучастници в престъплението. Правете каквото знаете, каквото решите, но без мен. И още. Като направите вестника, ако изобщо го направите, ще осъзнаете какво аз съм успял да направя с онези десетина броя „Съпротива”, издавани с мизерните 100 – 150 лв. на брой. Печатницата е само част от цената. Тук влиза цената на касетите за лазерния принтер, който е абсолютно задължителен при отпечатването на макета върху паус. Също самия паус, както и хартията, върху която биват отпечатвани екземплярите за редакция. Който е правил вестник знае, че без тези неща не може. Тук влиза цената на електричеството, пощенските разноски при разпращането и т. н. Да не споменавам палежа и останалите неприятности, че ще дойде нанагорно. И не само нямах никаква финансова изгода от издаването на вестника, но и едно „Благодаря!” нямаше. Точно обратното – нарекоха ме престъпник.
Ами хубаво, така да бъде. И тъй като е така, аз предварително обявявам, че не желая името ми по никакъв начин да бъде свързвано с този вестник. Нито пък моя труд да бъде използван при списването му. Нещо да не е ясно? Да имате нещо против? Все пак знайте, че дори тази моя позиция и това мое решение да бъдат изтрити, те ще се появят на много места в Интернет, за да няма утре недоразумения. Вярвам, че бях пределно конкретен и разбираем.


--------------------
PM
Top
Публикувано на: 3.12.2008, 12:40
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Разбираемо и ясно.
Искам да добавя,че няма лошо да има вестник на Движението.
И това ще е НОВ вестник,с ново име и май с ново съдържание.
Тъй че,радетелите за новия вестник-не ровете костите на стария.Не се гаврете с нещо,което е вече направено и утвърдено.

"Ама да сменим името" "Ама Ангел да участва ако иска,ама той не иска,пък и ние не го щем"...
Що за простотии...

А какво се казва да направиш умишленно грешен цитат и после да доказваш това което на теб ти е удобно?
Аз друго казах, но няма да ти повтарям - написаното си стои.
бел. georgi-nz






Георги,аз нямах пред вид тебе!

Това съобщение е редактирано от Мещера на 3.12.2008, 15:30
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 13:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Точно за това поисках смяна на името на вестника, защото само това чакат Войнов и Алти - да ударят, като използват думичката "авторско право". Хитро, но не чак толкова. Което още един път идва да покаже, че мъдростта не идва с възрастта. Или я имаш или я нямаш.
Явно е, че ако има въобще вестник, за името му има много добри предложения: "Саракт", "Свобода" и "Будилник". Особено за първите две, на едновременно трима човека им е светнало за това. Тия трима души не са си писали имейли и не са правили конференция по Скайп. Аз мисля, че отсега нататък да използваме този метод, да видим дали експерта по далекосъобщения, агента Войнов, може да прихване този сигнал, този вид комуникация.
Е, Войнов, е, другарю, имате ли вече такива машинки;)))

Мисля, че е добре материали на Алти, да не се вкарват, защото той ще използва чифутската терминология "авторско право" (Което го измислиха чуфутите) и дорде е жив с ядната си злоба, ще ни яде душичката, ще ни пие сосчето, ще пусне всички бесове на воля.
Духа на вестника, ще си остане като този на "Съпротива", като в него се вкарат всички тенденции, които Втория етап предпостави. Не могат да ни съдят за "Дух на вестника". Няма такава правна постановка

: smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 13:18
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Елтимир @ Dec 3 2008, 12:31 PM)
ЛИЦЕМЕРИЕ
Чета за намерението да бъде възстановено издаването на вестник „Съпротива”. Похвално. Чета за намерението да бъде сменено името на вестника. Лошо нема, вестникът си е ваш, можете да му сложите каквото име искате. Е, това, разбира се няма да бъде вестник „Съпротива”, но подробностите не са толкова важни. Чета за евентуалното ми участие в списването на вестника. Определено е като престъпление. Също ваше право. И аз не бих поканил всеки да работи заедно с мен. Дотук нещата са наред. Не са наред обаче две изречения в съобщенията от темата:
„Тук липсата на Елтимир е осезаема, макар изборът да си е негов” И „Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега”.
Как да го разбирам? От една страна наистина бях прогонен и от сайта, и от форума, и от Движението, от бившето Движение въобще. Няма сега да пускам цялостния анализ, готов е, но ще го задържа. Ще го пусна когато преценя, но на друго място и по друго време. В този форум, където всичко, написано от мен бива подлагано на цензура нямам намерение да влизам в дискусия. Все едно да споря с моя старшина от казармата, който обичаше да повтаря: „Когато говориш с мен ще мълчиш!”.
Двете фрази обаче няма да подмина. Да определиш твоите собствени решения и действия като избор на някой друг, това е лицемерно. Недостойно. Нагло. Не позволяваш на някого да изрази своето мнение, триеш всяка дума, написана от него и същевременно твърдиш, че той сам си е наложил мълчание. От една страна да пишеш, че евентуалното участие на някого в дадено начинание е престъпление, а от друга да лъжеш, че той винаги може да участва – доста неразбираемо ми изглежда. Веднъж написах кой и защо според мен съсипа форума. Приведох доказателства. Изтриха го. После отговорих на едно лично писмо, в което се твърдеше, че са ми били пратили някакви линкове ,а аз съм бил отговорил с псувни. Отговорих, че нито писма съм получавал, нито съм отговарял. Изглежда с пощите ми се разпорежда друг. Също така изглежда, че на разни постмодернисти не е изгодно тези факти да излизат на бял свят и те усърдно ги трият с голямата гумичка. Ама карай да върви. Дотук приемам всичко. Включително триенето на моите мнения, клеветите и оскърбленията, всичко приемам. Не приемам обаче едно.
А именно, не приемам в бъдещия вестник да бъдат използвани мои текстове и материали. Щом съм престъпник, няма защо и вие да ставате съучастници в престъплението. Правете каквото знаете, каквото решите, но без мен. И още. Като направите вестника, ако изобщо го направите, ще осъзнаете какво аз съм успял да направя с онези десетина броя „Съпротива”, издавани с мизерните 100 – 150 лв. на брой. Печатницата е само част от цената. Тук влиза цената на касетите за лазерния принтер, който е абсолютно задължителен при отпечатването на макета върху паус. Също самия паус, както и хартията, върху която биват отпечатвани екземплярите за редакция. Който е правил вестник знае, че без тези неща не може. Тук влиза цената на електричеството, пощенските разноски при разпращането и т. н. Да не споменавам палежа и останалите неприятности, че ще дойде нанагорно. И не само нямах никаква финансова изгода от издаването на вестника, но и едно „Благодаря!” нямаше. Точно обратното – нарекоха ме престъпник.
Ами хубаво, така да бъде. И тъй като е така, аз предварително обявявам, че не желая името ми по никакъв начин да бъде свързвано с този вестник. Нито пък моя труд да бъде използван при списването му. Нещо да не е ясно? Да имате нещо против? Все пак знайте, че дори тази моя позиция и това мое решение да бъдат изтрити, те ще се появят на много места в Интернет, за да няма утре недоразумения. Вярвам, че бях пределно конкретен и разбираем.

И кво като се появят в Интернет? Дреме ми на шмайзера. Може и при дрогарите ти в руските сайтове да ги пуснеш, не че не го правиш, пак ми дреме на шмайзера. Твоите ченгеджийски похвати на омаскаряване, научени от дружбата ти с другаря Войнов, а вероятно и с други незнайни за нас, другари, въобще не ми действат отрицателно. Последния даже ми оправи настроението в онзи петъчен ден. Ти имаш право да ме плюеш. Плюй на воля! Аз се радвам, че можеш да ме плюеш, да си изсипеш отровата. Тя не ми влияе. АКО ИСКАШ ДА МЕ ПОБЕДИШ, ТРЯБВА ДА ПОБЕДИШ СЕБЕ СИ.
А дотогава - ти си лустриран. Нямаш право на мнение, анализи, въобще право на глас.
А защо си лустриран, може да разкажеш на семейството си, един ден. То ще те разбере.
PMEmail Poster
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 3.12.2008, 13:26
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Елтимир @ Dec 3 2008, 12:31 PM)
ЛИЦЕМЕРИЕ
......
Дотук нещата са наред. Не са наред обаче две изречения в съобщенията от темата:
„Тук липсата на Елтимир е осезаема, макар изборът да си е негов” И „Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. Никой не го е гонил, а той сам си избра това положение в което е сега”.
Как да го разбирам? От една страна наистина бях прогонен и от сайта, и от форума, и от Движението, от бившето Движение въобще.
........

Как да го разбираш? Буквално и без нюанси: "Ако пък Елтимир реши да помогне - знае, че винаги може да го направи. "


Това, че Йордан те помоли да се оттеглиш и обмислиш какви си ги наприказвал напоследък, не е изгонване. Ти не си изгонен и си пишеш тук свободно и дори избирателно отговаряш на това което ти е удобно.

И сам си избра положението в което си. А то е такова : напсува ни всички многократно и групово ни сложи категории някакви. Как очакваш да гледаме на човек който ни псува и плюе ? Или искаш да сме ти благодарни?
Такова ти е положението, не е друго.

Разбрах , че не щеш да имаш нищо общо с нас и новия вестник. Ще се придържаме да няма твои материали, дотолкова колкото в твоите материали има чужди такива. Въпроса - приключен.




--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 13:31
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Нито пък моя труд да бъде използван при списването му.
------------------------------------------------------------------------
За автентичността на твоя труд, трябва да се разберете пък с Радев, другия агент, този път пък на ГРУ, според тебе. Той твърдял, че всичко хубаво написано от тебе е вследствие предадени ти негови ръкописи, но ти не си оправдал доверието му.
Много агентура има около теб - едните са такива, според тебе, други са си такива по документи. Как живееш в целия този агентурен свят?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 13:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



И още нещо, ходил ли си скоро на гроба на кума ти, Илия Минев? Щото гледам, че Жеков, редовно ходи на панахиди, но ти - не.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 3.12.2008, 15:25
Quote Post












Трябва да зарежем. За първи път от 3 месеца чета един що-годе нормален постинг на Елтимир. Все пак има надежда. Може би някой от хората, които призовах са го скастрили най-сетне. Защото те му дадоха тези знания и едва ли и на тях им е приятно да виждат това положение.
Сега, пак да обясня на Мещера, бавно и членоразделно. Елтимир засега не иска да участва. По-горе цитирах и неговия меко казано ироничен отговор на подадената от мен ръка. Ние също не искаме да участва в това състояние, в което е. Точно както ако видя някой близък да се качва пиян като мотика да кара кола ще го изрина оттам. Мещер, докато Елтимир не спре да псува тук, да пуска идиотщини, да пожелава смърт на достойни и силни българи, както и да контактува с агенти на ДС, бивши и настоящи - той ще бъде лустриран. Нито пък желаем участието му във вестника. Нямам желание да чета псувни или мрачни прогнози че всичко е свършено и просто няма смисъл от нищо. Ясно ми е че е зодия скорпион. Само че и аз и Йордан сме Слънчеви зодии.
Същото се отнася и за теб. До деня на великия Свети Никола остават броени дни. Ако избереш конфронтацията и да бъдеш трън в това Движение, тогава не реви като получаваш шамарите насреща. И на мен ми е идвало да псувам понякога, като ме изкарват по-черен от дявола, но се въздържам.
Сега, пак за Елтимир. Преди те призовах тук да кажеш ясно и точно какво искаш да направи това Движение. Щото за мен това са си бесовщини. Трябва да ти е ясно, че Йордан не само няма да бъде баниран, но аз лично бих искал да го видя и като админ. Трябва да ти е ясно, че Движението ще оцелее. Точно както и България ще оцелее и ще пребъде. И вестник ще има, и то без участието на ДС полковници. До няколко месеца ние ще имаме печатно издание, дори само защото аз така ти казвам.
Другият ти проблем, за който загатна и по-горе е Иван, модератор в това Движение. Ако излезе, че има контакти с ГРУ, ДАНС, Мосад или сиваците - уверявам те - той ще бъде също безмилостно лустриран. Но до този момент ти не си превел никакво доказателство. Напротив,повечето участници го познават лично и го уважават. Аз не го познавам, но досега с нито едно мнение не е написал нещо, което да ме усъмни че е такъв. Ако твоите доказателства са само, че е подържал връзка с Радев и е предал какво онзи е казал на Запознат - това не е доказателство. Извинявай, но самия Радев ти ми го представяше и като колобър преди време. А сега стана агент на ГРУ и по-черен от дявола. Трябва ли по тая логика и ние да те смятаме за агент на ГРУ или ДС, след като се познаваш с такива. И още повече искаш пари назаем от доказан ДС полковник, за който има съмнения, че е и все още действащ (макар и на 66 години).
На мен ми е ясно, че аз ние тук, твоите бивши приятели не можахме да те избавим от бесовщините ти. Тя жена ти не може, камо ли пък ние. Но искрено се надявам тия хора, които в друга тема призовах да се намесят най-после и поне те да те склатят. Бахти и черната дупка, дето вече те държи толкова време. А, и попрочети съвета на Георги. Не ти го казва за лошо.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 16:24
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Трябва ли по тая логика и ние да те смятаме за агент на ГРУ или ДС, след като се познаваш с такива. И още повече искаш пари назаем от доказан ДС полковник, за който има съмнения, че е и все още действащ (макар и на 66 години).
-------------------------------------------------------------------------------
Разбира се, че е действащ. Действащи са и всички ДС другари изявяващи се по телевизията СКАТ. Ченгелите са навсякъде, само не и тук.
Медиите, които евреите създадоха като четвърта власт са средство, врата, да се влезне в политиката. Проблемът е, че се влиза през медиите, а не през душата на хората.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 3.12.2008, 17:59
Quote Post












"Явно е, че ако има въобще вестник, за името му има много добри предложения: "Саракт", "Свобода" и "Будилник". Особено за първите две, на едновременно трима човека им е светнало за това. Тия трима души не са си писали имейли и не са правили конференция по Скайп. Аз мисля, че отсега нататък да използваме този метод, да видим дали експерта по далекосъобщения, агента Войнов, може да прихване този сигнал, този вид комуникация.
Е, Войнов, е, другарю, имате ли вече такива машинки;))) "

Бройте ме и мен за Саракт. Същата идея и аз имах. Съпротива си беше за първия етап. "Свобода" и "Будилник" си е от времето на Левски и Ботев.
Също така към него трябва да приложим и една страничка с някоя и друга полезна информация за билколечение, метода на Райф, схема за антибактериологичен запер за вода, как да си сглобим слънчев или воден генератор и т.н. Все неща, които няма да ги прочетат българите на друго място.
Top
Хунор
Публикувано на: 3.12.2008, 18:17
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Все е тая как ще го кръстите. Това, което пишете в момента във форума няма нищо общо с идейте на Елтимир и със истинските знанията за тенгрианството. За да правите вестник ви трябват знания, а вие нямате. smil4334ad1724132.gif
Все пак ще ми е интересно да ви видя резила като изкарате първият брой smil3dbd4dbc14f3f.gif


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020