www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Вестник "Съпротива"


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Вестник "Съпротива"
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 18:28
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Хунор @ Dec 3 2008, 06:17 PM)
Все е тая как ще го кръстите. Това, което пишете в момента във форума няма нищо общо с идейте на Елтимир и със истинските знанията за тенгрианството. За да правите вестник ви трябват знания, а вие нямате. smil4334ad1724132.gif
Все пак ще ми е интересно да ви видя резила като изкарате първият брой smil3dbd4dbc14f3f.gif

Като нямаме знания, ще си намерим. Историята познава всякакви обрати. Какво общо има с Тенгрианството и какво няма, не си ти този, който ще го каже. Определено други пък твърдят същото за Алтимир, че неговите писаници нямат нищо общо;))). Вашето мнение, не е от значение - нито на едните, нито на другите. Съвсем ясно е, че след Мещера, ще дойдеш да се изредиш и ти. Наблюдавах те, докато пишеше. Действията ви са предвидими.
Остава въпроса, как да я кръстим тая ваша групичка :"Лемс 2", "Хун"... Дай предложения.
Ако първия брой е резил, ние просто няма да го покажем, за да го видиш ти.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 18:36
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"с идейте на Елтимир и със истинските знанията за тенгрианството", които в повечето случаи си носят духа на тюркизма и руската трактовка на тези знания. Личи му отдалече. Ние наблягаме на автентичното Тенгрианство, такова, каквото е било, преди излаза от Балканския полуостров. Не ни интересуват хунските изпълнения из Азия, нито митологията, в която го превърнаха.
Алтимир определено ни дърпа към Русия, а ние искаме да се освободим от нея. От нашата "Освободителка", дето 130 години все ни освобождава.
Ние не искаме Тенгрианството, което идва от руските територии, ние искаме да изведем Тенгрианството, което е вътре у нас, изначалното, без богове и други приспособления. Така, че, когато става въпрос за вътрешното, твоята оценка куца.
И никой не ти я иска след дълго време на отсъствие, в което ти заявяваш,ч е не си съгласен с това или онова.
Като не си съгласен, не давай мнения. Работи в посоката, която смяташ за правилна!
PMEmail Poster
Top
0tolerance
Публикувано на: 3.12.2008, 18:37
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 1 110
Дата на регистрация: 28-August 07



QUOTE (Миро @ Dec 3 2008, 08:47 AM)

САРАКТ-Държавата на Духа



САРАКТ с подзаглавие 'Българската държава на духа'.
PM
Top
Хунор
Публикувано на: 3.12.2008, 18:48
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



QUOTE
Наблюдавах те, докато пишеше.


Наблюдавал си ме докато пиша? Ти направо си медиум smil4341944e6b0c8.gif Ще си намерите знания ама друг път smil4334a79125a1c.gif


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 3.12.2008, 18:53
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Хунор @ Dec 3 2008, 06:48 PM)
QUOTE
Наблюдавах те, докато пишеше.


Наблюдавал си ме докато пиша? Ти направо си медиум smil4341944e6b0c8.gif Ще си намерите знания ама друг път smil4334a79125a1c.gif

Няма само Парата да е медиум. За знанията не се тревожи, не е твой проблем, не е и твой кахър. Във всеки случай няма да ги вземем от полковника от ДС, Симеон Войнов.
Ако имаш още нещо да казваш, казвай го, за да ти се порадвам, че имам и много друга работа.
PMEmail Poster
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Моето предложение е Движение Саракт

Защото Движение "Воини на Тангра" е началото, а САРАКТ е целта.

В лафката на сайта предложих смяна на името преди няколко дена, но само двама души писаха. Виждам, че дискусията е започнала тук ще взема участие.
Дори да се няма впредвид, че някой би завел дело за авторски права при използване на старото име, промяната пак си е желателна.
Та нали най-малкото това е друг проект!
Още запитах каква е причина да се спре издаването на стария проект. Липса на средства? Липса на интерес? Липса на материал? Добре е да се знае причината, за да не се прави същата грешка.

Относно името си мисля, че Движение Саракт звучи непознато, това мен би ме привлякло. Другите предложение също не са лоши.

Но Будилник има, електронен вестник за българки във Британия/не е велика/. Всяка търсачка ще ви го намери ако искате да видите какво представлява.
Сетих се за Будител или Народни Будители, но като се замисля проблема на хората не е че са заспали. В смисъл, че почти всеки вижда грешките на правитеството и на обществото. Всеки знае за кражбите на еврофондовете да речем, което е проблем достатъчен да събере Българите пред парламента за да линчува власт имащите. Напълно достатъчно, това са милиони, които ние ще плащаме с данъци ако не се намерят виновниците и не се промени системата. Та всеки го знае това, но какво прави - бездейства! Проблема е в бездействието, в това че са малко сериозните хора.
Та и за това Будител отпадна от мислите ми. Това е силна дума, а на хората им е писнало от такива. Все някой ги буди и им дава акъл от 20 години насам, а батака става все по-голям. Те са си будни хората, но само се оглеждат и се правят на неразбрали. Уж че тях не ги засяга. Не виждат алтернатива.
А алтернативата е възможно най-смелата - именно да се изкорми сегашната система и да се даде нова. Това си е направо налудничево и само хора убедени в своите способности биха запретнали ръкави за подобна мисия. И на хората това им липсва не че са заспали. Повечето виждат, че и разбират, но ги е страх от незнанието за бъдещето, точно защото не са убедени в силите си.
Името Свобода също е доста силна дума според мен, както и Съпротива междудругото. Човек може да даде чисто теоретични определения и на двете, макар и да не ги познава на практика. От там ми е и съмнението, че много хора ще направят прилика с Атака да речем. Прилика с някой действащ на теория, но не и на практика. А най-голямата истина е че човек е не може да бъде свободен ако не бъде смел!
Това са лични разсъждения и лично мнение. Много по-важно е какво ще е съдържанието.
Друго което мисля е книжния вариант да е безплатен.
И не знам дали изобщо да е вестник, след като не се знае дали след първото издание ще има и второ. Може да е нещо по-обемисто от вестник, но и не колкото затормозяващите мързелите книги.
Още, можем да го постигнем без специалист. Така материалните средства няма да включват труда на някой професионалист. Може всичко да стане тук от нас. Но за предпочитане на закрити врати. Не знам идеята с новия сайт дали не беше спомената само за да съживи този, но ако се случи може да се направи сайт с възможности вътре в него да се създава книжно издание.
Избират се материали и се прави редакцията. Редакцията може да се направи, след като всеки от ентусиастите подложи дадения материал на критика. По този начин предварително избрания материал ще бъде по-гъвкав и издържан спрямо различни видове критика - ще е готов. Имайки впредвид, че читател може да бъде всеки, информацията трябва да издържа на различни видове критика. Според мен поместената материя трябва не само да е премерена, но и подкрепена с доказателства. По този начин атаките на недоброжелателите ще бъдат убивани още в зародиш. А и информацията ще е по-достъпна за по-незапознатите. От там на сетне може да се превърне и в знание за даден читател.
Веднъж като имаме избраните материали козметиката преди отпечатването също може да се извърши от някой от нас. Детайлите по подреждането на информацията ще се уточняват в дискусии и така стъпка по стъпка. Не ми се вярва, да не можем да се справим с който и да е софтуеър за оформяне на вестник или книги. В крайна сметка ще го пуснем за печат само след като бъде одобрен.
Другото което е, всеки би бил два пъти повече ентусиаст ако участва в процеса на работа. Да знаеш, че правиш нещо полезно е като дрога и самото удовлетворение от нас самите би било достатъчно. Не виждам защо изданието да се продава, а не дарява. Или пък може да е на символичната цена от 1 стотинка, какво ще кажете?
Ако ще е наш проект, защо да се наемат външни лица по обработката, по редакцията и т.н.?
PM
Top
anti666
Публикувано на: 7.12.2008, 13:09
Quote Post












Понеже имаме повече яснота относно издаването на вестник "Български Сарактъ" подхващам пак тази тема.
Български - за да се знае, че е наш, а ъ-то подразбира на символно ниво времето на 3-то българско царство. Вестника ще бъде с тираж около 800 бройки, сметката в която който има желание да вкарва средства си е същата като тази за подновяването на абонамента на сайта. Ще има около 8-10 страници
Както се подразбира от името предлагам началните страници да обясняват какво е това Саракт като синархична форма на управление. В което се съчетават трите -крации. Теокрация, монархия и демокрация. Защо е български и защо именно Тенгрианството като държавоформираща Вяра позволява това. Да посочим другата алтернатива на 4-то българско царство. Заличаване на България в рамките на новия световен ред/СССР (ЕС), както и на българския народ. Основните принципи и цели на Саракта. Как е било в древността и как смятаме да бъде в бъдеще. Кога и как може да стане (в най-общи линии).

Следващите страници да са за Тенгрианството - общи приници, символики (особено свързани със Саракта). Връзката с предпотопните беласи, разделението след Потопа на българи-скити и траки и обединението им в началото на нашия век. Средновековна история и ролята на тенгрианството тогава. Проклятието. Връзката му с автентичното българско православие и народните обряди. Бъдещето им в контекста на Саракта.

Предпоследните - актуална информация за България и света. Каквато не е казана в казионните медии.
Последните две- полезна информация за билколечение, направи си сам, начини за финансова свобода и измъкване от системата и хумор

Ами това е. Давайте предложения или връзки за материали. Като се съберат и съвпаднат - ще бъдат редактирани за правописни и фактологически грешки и пратени на админите за предпечат. Желателно е авторите на избраните теми сами да ги оформят (ако имат време и желание), за да не натоварваме излишно бюджета за предпечат. Все пак ще плащаме за това. Предлагам също да има някаква цена - около 50ст. за да си върнем една част от вложенията, така че да има и занататък. Дори да е след няколко месеца. Разпространението ще става на ръка или както Варварина предлага. Ако имате други предложения за пласирането на 800 бройки - казвайте.
Top
2DHades
Публикувано на: 7.12.2008, 15:27
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 51
Участник # 1 467
Дата на регистрация: 28-April 08



Според мен информацията трябва да е разпределена както казва анти666 и изцяло от достъпни за хората неща. Не примерно за масони, извънземни или как Исус Христос бил българин и други такива. Също така, като се напечата, как ще се праща до другите градове? Колети/поща?
PM
Top
Пламен Пасков
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Изгонени
Съобщения: 663
Участник # 883
Дата на регистрация: 17-March 07



QUOTE (anti666 @ Dec 7 2008, 01:09 PM)
.........
Както се подразбира от името предлагам началните страници да обясняват какво е това Саракт като синархична форма на управление. В което се съчетават трите -крации. Теокрация, монархия и демокрация. Защо е български и защо именно Тенгрианството като държавоформираща Вяра позволява това. .......

Като стана дума за монархия...
Има един тежък и важен въпрос...откъде ще се вземе този човек-българин с владетелска кръв?
Опита на след-освобожденските наши търсачи на български цар по кафенетата на Австро-Унгария докараха няколко национални катастрофи, които не са свършили и днес.
Аз съм против "вносните", а за вътрешни истински нито знам, нито даже съм чувал.
Как ще се реши въпросът с монархията при липсата на каквато и да е монархическа зацепка?
----
И, честно казано, за мен демокрацията продължава да е мръсна дума.
Защото никой не я разбира и знае така, както е била в античността.
А от съвременната ми се повръща, особенно от папагалите с замъглени погледи, които я повтарят като мантра.


--------------------
? ????????: ?????? ??????

?????: +7 495 7723295 ????: +7 495 381 2140
???????: +38 0679863269
????????: 0887 814 925
ICQ: 237712745
skype: plamen_paskov
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 8.12.2008, 11:05
Quote Post












QUOTE (2DHades @ Dec 7 2008, 04:27 PM)
Според мен информацията трябва да е разпределена както казва анти666 и изцяло от достъпни за хората неща. Не примерно за масони, извънземни или как Исус Христос бил българин и други такива. Също така, като се напечата, как ще се праща до другите градове? Колети/поща?

Разпращането естествено че ще стане по пощата, освен ако някой няма желание да лично да си вземе. Имаме хора във всеки голям град и надявам се да поемат дистрибуторската дейност. Защото от опита с книгите на Елтимир установихме, че много желаещи да я получат се страхуват да си дадат пощенския адрес на който да бъде пратена. Така вероятно ще е и сега, а и самите пощенски разноски не си заслужават труда за единична бройка (дори и да бъдат поети от получателя). За това най-добре ще бъде всеки който има възможност и познати да се договори с някоя книжарница или РЕП, където да остави по някоя бройка (както предлага и един от участниците). Така ще му бъдат пратени десетина бройки и той ще има грижата нататък. А админите тук може да пуснат адреса на мястото, откъдето може да си го купи човек и така няма да се налага да бъдат разпращани по домовете. Разбира се, ако има и други предложения, които работят - няма да е лошо да ги обсъдим.
При разпространението на книгите беше забелязан и още един интересен факт. Те бяха изпращани без предварително да са платени, както се процедира обикновено. По сведения на подателите, не е имало нито 1 (един) некоректен случай. Да бъде пратена книгата и човекът отсреща да не е платил след това. Което и говори, че има една българите въобще не сме нечестни или мошеници, както се опитват да ни изкарат. Поне тези, които четат сайта. Те ще са в основата и на бъдещия Саракт.
Top
anti666
Публикувано на: 8.12.2008, 11:24
Quote Post












QUOTE (Пламен Пасков @ Dec 8 2008, 01:11 AM)
QUOTE (anti666 @ Dec 7 2008, 01:09 PM)
.........
Както се подразбира от името предлагам началните страници да обясняват какво е това Саракт като синархична форма на управление. В което се съчетават трите -крации. Теокрация, монархия и демокрация. Защо е български и защо именно Тенгрианството като държавоформираща Вяра позволява това. .......

Като стана дума за монархия...
Има един тежък и важен въпрос...откъде ще се вземе този човек-българин с владетелска кръв?
Опита на след-освобожденските наши търсачи на български цар по кафенетата на Австро-Унгария докараха няколко национални катастрофи, които не са свършили и днес.
Аз съм против "вносните", а за вътрешни истински нито знам, нито даже съм чувал.
Как ще се реши въпросът с монархията при липсата на каквато и да е монархическа зацепка?
----
И, честно казано, за мен демокрацията продължава да е мръсна дума.
Защото никой не я разбира и знае така, както е била в античността.
А от съвременната ми се повръща, особенно от папагалите с замъглени погледи, които я повтарят като мантра.

Абсолютно няма да е измъкнат от виенските вертепи или казината в Монако. Всъщност княз Батенберг е бил масон. Който не вярва да попрочете малко масонските им сайтове. Те самите не си го отричат. Така че още в началото 3-то българско царство е започнало с фал-старт. Именно затова еднакво важен е въпроса не само кой ще бъде, но и кой ще го избере? Отговорът е еднозначен - Българският Бог. Затова ще бъде "От бога владетел". Кан су-боги. Чрез неговите говорители - Колобърския съвет. Идеалният вариант е той да бъде Кан-колобър, както е и предсказано. Че ще бъде Българин по дух и народност е повече от ясно. Че във вените му трябва да тече кръвта на Дуло - също. Като стана дума и за това да не забравяме, че съвременните ДНК изследвания могат ясно да потвърдят избора на колобърите (за пред българския народ). Не случайно затулиха с тежък оловен ковчег мощите на цар Калоян.
Докато не бъде посочен Избраният, ще си остане подобна на сегашната форма на управление. Или по-точно президентска република, управлявана от националистически формации и президент. Както е в Казахстан или Русия сега.
Те просто трябва да проправят пътя за следващия етап. В който монархията ще скрепи останалите две -крации в Саракт.
За демокрацията - също няма да е като сегашната, където гласуваме за партии, без да знаем какви изроди и кариеристи има в тях. По-скоро ще бъде като предложението на Пасков - ще се гласува за личности и то не от всеки. Т.н. пряка демокрация. Разбира се, не можем да върнем някогашното положение на избори за боили от родовете, просто защото няма родове след годините комунистическа съсипия. Но може да се постави определен възрастов, образователен и местожителствен ценз, както е било някога за да може да се гласува. И гласуването ще бъде само на ниво местни избори и избори за боили (министри) към държавния (боилски) съвет. А кандидатите ще преминават през много сериозно сито. Като се почне от етническа принадлежност, психологическа устойчивост, умствени възможности и т.н. Всички останали длъжности под тях в държавното и местно управление ще са с конкурсни начала, както би трябвало и да е сега. С уточнението отново, че кандидатите ще бъдат подлагани на много сериозни тестове.
И още едно уточнение - говорим за 4-то българско царство с ясното съзнание, че сме имали много повече. Но за обикновения българин, който от малък знае само за три - това е най-достъпното като понятие. А във вестника именно към това ще се стремим. Който иска да знае повече - имаме си сайт.
Top
Владимир
Публикувано на: 10.1.2009, 22:32
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 63
Участник # 1 066
Дата на регистрация: 31-July 07



QUOTE (anti666 @ Dec 7 2008, 01:09 PM)
Понеже имаме повече яснота относно издаването на вестник "Български Сарактъ" подхващам пак тази тема.
Български - за да се знае, че е наш, а ъ-то подразбира на символно ниво времето на 3-то българско царство. Вестника ще бъде с тираж около 800 бройки, сметката в която който има желание да вкарва средства си е същата като тази за подновяването на абонамента на сайта. Ще има около 8-10 страници
Както се подразбира от името предлагам началните страници да обясняват какво е това Саракт като синархична форма на управление. В което се съчетават трите -крации. Теокрация, монархия и демокрация. Защо е български и защо именно Тенгрианството като държавоформираща Вяра позволява това. Да посочим другата алтернатива на 4-то българско царство. Заличаване на България в рамките на новия световен ред/СССР (ЕС), както и на българския народ. Основните принципи и цели на Саракта. Как е било в древността и как смятаме да бъде в бъдеще. Кога и как може да стане (в най-общи линии).

Следващите страници да са за Тенгрианството - общи приници, символики (особено свързани със Саракта). Връзката с предпотопните беласи, разделението след Потопа на българи-скити и траки и обединението им в началото на нашия век. Средновековна история и ролята на тенгрианството тогава. Проклятието. Връзката му с автентичното българско православие и народните обряди. Бъдещето им в контекста на Саракта.

Предпоследните - актуална информация за България и света. Каквато не е казана в казионните медии.
Последните две- полезна информация за билколечение, направи си сам, начини за финансова свобода и измъкване от системата и хумор

Ами това е. Давайте предложения или връзки за материали. Като се съберат и съвпаднат - ще бъдат редактирани за правописни и фактологически грешки и пратени на админите за предпечат. Желателно е авторите на избраните теми сами да ги оформят (ако имат време и желание), за да не натоварваме излишно бюджета за предпечат. Все пак ще плащаме за това. Предлагам също да има някаква цена - около 50ст. за да си върнем една част от вложенията, така че да има и занататък. Дори да е след няколко месеца. Разпространението ще става на ръка или както Варварина предлага. Ако имате други предложения за пласирането на 800 бройки - казвайте.

Предлагам във вестника много силно да бъде застъпена съдбата не само съдбата на дунавските, но и на кавказките и волжките българи. От тях също много зависи.
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 10.1.2009, 22:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Владимир @ Jan 10 2009, 10:32 PM)
Предлагам във вестника много силно да бъде застъпена съдбата не само съдбата на дунавските, но и на кавказките и волжките българи. От тях също много зависи.

Предложението ти е добро. И преди сме мислили по този въпрос.
Така, че темата ще присъства във вестника.
Друг е въпроса дали ще има кой да се заеме да оформи съответната тема в необходимия вид за публикуване.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 13.1.2009, 10:54
Quote Post












Аз също призовавам към по-голяма активност с предложения за този вестник. Не се изисква кой знае какво. Просто трябва да се предложат материали, а авторите на тези материали да ги подготвят са отпечатване, включвайки най-важното според тях и да ги пратят на когото трябва. Издаването на този вестник може да покаже, че можем да направим нещо повече от само интернет сайт. Този вестник трябва да принадлежи на Движението, т.е. на всички вас, иначе няма смисъл въобще да си правим труда. Уникалното е, че няма да принадлежи Георги, Елтимир или полк.Войнов а на всички участници (и читатели) тук. Затова вашето мнение е важно.
Куриозното е и че имаме техническа възможност да го направим, имаме и материали. Просто нямаме достатъчно желаещи да се ангажират с това. Така че очакваме мнения и предложения.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.1.2009, 20:46
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Излизането на вестника с идеята за Саракта е много важно, точно в момента, защото трябва да стане ясно, ако ще се правят бунтове, каква е Идеята, заради, която да се правят. Идеята е Саракта, но наясно ли са децата, че не републиката на мама и тате е бъдещето им. Ето това требе да стане ясно.

Ето тук


Младите искат смяна на системата

В специална декларация на инициативния комитет от студентски, природозащитни и земеделски организации се казва, че "политическата система в България е лоша и генерира корупция" и затова протестиращите настояват "за смяна на цялата политическа система, а не просто на лицата", обясни Борислав Сандов, член на СРОКСОС. Конкретните искания се отнасят за субсидиите за земеделските производители, за новите промени в Закона за горите, за националните плащания за млекопроизводителите. Една от точките подкрепя повишаване на полицейските заплати през 2009 г.

Студентите искат до два месеца да бъде направена стратегията за висшето образование и научните изследвания, както и на Закона за академичната автономия. Младите настояват за незабавен одит на стопанисването на университетската собственост и налагане на мораториум за частното строителство в студентските градчета. Учещите искат още създаване на модерни библиотечни комплекси в Студентския град в столицата.

http://www.monitor.bg/article?id=183960


----------------------------------------------------------------------------------------------
Ето искат смяна на Системата, но знаят ли с какво да я заменят? Имат ли виждане или просто ще копират "западни и атлантически ценности". И тук е нашата отговорност да посочим. Нито Изтока, нито запада е Пътят. Пътят е Саракта - изконно Българското и нищо друго.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020