www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Национализъм


Страници: (4) 1 2 [3] 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Национализъм
Йордан_13
Публикувано на: 13.7.2009, 10:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Може и по-рано да стане, но признавам си - нямам идея как може по-бързо да събудим човешкия фактор. А ако гледаме от черната страна, може и въобще да не стане.
===================================================
Ето състоянието на човешкия материал в България. Пресен пример

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=174712
Пълен погром на изпита по литература в Алма матер


Кандидат-студентите на Софийския университет бяха като попарени вчера при изтеглянето на двете теми на изпита по литература. Традиционното “ураааа” само след минути заглъхна и настана пълно отчаяние. А след 20 минути петте сгради на Алма матер почти опустяха. Около 2428 младежи се явиха на конкурса, с който се влиза в 19 специалности.

Те можеха да избират върху темата “Самотата в поезията на Димчо Дебелянов” и писане на есе върху два цитата от “Мечтатели” на Елин Пелин (“Как ще живеем, ако не гоним измамата”) и от “Писмо” на Н. Вапцаров (“Да знаеш ти живота как обичам/ и колко мразя празните химери”). И тримата автори обаче се броят в “нелюбимите” на кандидатите. Малцината родители, които чакаха децата си да излязат от изпита, също посърнаха при обявяването на темите.

Авторите са много благодатни за писане и няма нищо, което да затрудни кандидатите, които са се готвили, отсякоха професорите по литература в Софийския университет. Ръководството на вуза обаче бе притеснено от масовото излизане на младежите, тъй като т.г. кандидатите са по-малко, а местата - повече.


User posted image

Девойка съкрушена от поезията на Дебелянов;))))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.7.2009, 10:59
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



“Самотата в поезията на Димчо Дебелянов”
==============================
Това е една изключителна тема, защото този именно автор представя най-дълбоката българска душевност и психология, в противовес на твърдението и споделянето от историци и археолози, че ние сме "диваци и варвари" и като характер, не само като поведение.
Днешния чалгализиран материал, си представя самотата само от физическата страна. А то има и духовна самота, за която по-скоро би прилягал термина "самост". И че самотата не е нещо опасно и страшно, че тя е творчески процес.
Най-добре това е застъпено в стихотворенията му "Прииждат, връщат се" и "Миг". "Миг" е нещо уникално. И ако някой иска да разбере, какво точно е Свободата нека прочете и разбере стихотворението "Миг". Никъде другаде, така конкретно не е говорено за нея като вътрешен процес.

PMEmail Poster
Top
Bile
Публикувано на: 13.7.2009, 11:00
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (anti666 @ Jul 10 2009, 06:01 PM)

Има шанс и това ще стане. Но за съжаление няма да е в близките години. Съжалявам, че го казвам и на мен ми се искаше да е по-скоро. Най-вече за да сме всички там на предната линия като почнат събитията. Но се опасявам, че тази работа ще я довършат децата ни. Трябва да се смени едно поколение. Това го казват Йордан и Елтимир, сега го потвърждавам и аз. Откъде го знам, не е важно. По важното е, че ще минат повече от двадесет години дотогава. До изгрева на Българският Саракт. До СВОБОДАТА. Потвърдено и беше, че прехода няма да е съвсем мирен, което не е нещо съвсем неочаквано. Имало някакъв шанс да стане това и по-рано, но то било свързано с човешкия фактор, който за съжаление го нема никакъв. Подробности не бяха споменати повече.
Така че това не бива да ни обезкуражава. Ще се сменят още няколко републикански правителства. Ще има още изпълнения и смрад. Още читави Българи ще умрат за да се присъединят към Небесната конница. Но България ще пребъде. А децата ни, децата ни ще живеят в Третото Българско Царство. Те ще са строителите на Саракта, те ще са Шестата раса на зелената епоха на Водолея. Ние през идващите години не бива да стоим със скръстени ръце. Трябва да създадем основата. Трябва да го има боилския Съвет. Трябва да имаме достатъчно средства за самоотбрана като се разпадне Републиката за да запазим критичната маса. Защото без нея Саракта е невъзможен. Така че работа има, и то много. Място за отчаяние няма, макар и да сме много слаби. Зад нас е България. Пред нас са Плеядите. Нашите бащи и пазители на българския народ. Над нас е Тангра. Дедо Господ - българският Бог!

Ще се опра на няколко предсказания за да се конкретизират още повече нещата по темата и за да няма ненужно отчаяние и обезкуражаване.
Казано е, че промяна за доброто на България ще настъпи някъде около 2018 година /по горе вече беше споменато , че годините не трябва да се приемат за абсолютно точни и крайни/ и тази промяна ще бъде започната от Жена, а след нея ще влезе в българската политика мъж, който също всеотдайно ще работи за народа и родината ни. Но... преди да дойдат тези добри времена, България и българите ще заплатим много висока цена,а след това Проклятието ще е зад гърба ни.
Няма място за отчаяние, защото Дядо Господ няма да ни даде да носим повече от колкото са ни възможностите.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.7.2009, 11:43
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Точно така, първом се говори за промяна към доброто - 2018, а това, което се получи като сведение за окончателното оправяне, т.е. финалния завършек на всичко това е след 21 години, т.е. 2030 г., като това сведение се покрива с това, което казваш за плащането на високата цена. Не че в момента тя е лека за всекиго в личен план, но още по-тежка ще стане. И както е казано: "Който претърпи докрай, той ще бъде спасен".

Тези цифри, могат да се променят, ако човешкия фактор се събуди и задвижи, затова, неслучайно казах, че ударите ще бъдат върху човешкия фактор, като ще има и природни конвулсии. Мащабът на "бомбандировката" върху този фактор, ще продължава, докато не се събере критичната маса от будни.
PMEmail Poster
Top
Bile
Публикувано на: 13.7.2009, 11:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (Jordan_13 @ Jul 13 2009, 11:43 AM)
Точно така, първом се говори за промяна към доброто - 2018, а това, което се получи като сведение за окончателното оправяне, т.е. финалния завършек на всичко това е след 21 години, т.е. 2030 г., като това сведение се покрива с това, което казваш за плащането на високата цена. Не че в момента тя е лека за всекиго в личен план, но още по-тежка ще стане. И както е казано: "Който претърпи докрай, той ще бъде спасен".

Тези цифри, могат да се променят, ако човешкия фактор се събуди и задвижи, затова, неслучайно казах, че ударите ще бъдат върху човешкия фактор, като ще има и природни конвулсии. Мащабът на "бомбандировката" върху този фактор, ще продължава, докато не се събере критичната маса от будни.

Да, това за катаклизмите също е важно да се знае и да сме подготвени психически, че не всички ще издържим до края. Аз за себе си казвам, че ако не съм между хората, които са достатъчно заслужили /думата незнам дали е точна/ не смятам, че трябва на всяка цена да продължа да съществувам тук и в това тяло. Имам предвид, че катаклизмите ще бъдат ситото и некачественото ще отпадне.
След това обаче /говори се за периода след 2030-2035/ България ще е възродена и силна, нали това искаме всички и това е целта, която преследваме.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
anti666
Публикувано на: 13.7.2009, 18:30
Quote Post












Bile, не е задължително да си заслужил, че да минеш през ситото. Напротив, някога точно тези са правели саможертвата. За народа си,поради което някога ни наричали "звероподобни". Има един път и една битка - тази за Саракта. Всеки Българин, загинал за тази Идея се присъединява към Небесната конница. Защото Небето има нужда чрез най-добрите да помага на нас смъртните да възстановим което ни е дадено по небесните закони. Тези хора или по точно душите им са връзката с нас. Затова и Левски е бил готов на саможертва. Някога при траките тези които са се жертвали за народа си са били обект на завист. Защото не е трябвало да се прераждат повече. В северната митология е било въпрос на чест за воина да умре в битка, за да отиде във Валхала. Балгария както ние я знаем. Горният свят. Щото името на родината ни е огледален образ на името на горния свят, не е по-различно. Дадено от небесните ни прадеди.
Има и още нещо. Веднаж възстановен Саракта на нас ще ни бъде позволено да си вземем нашето, което е под земята. Предвидливо прибрано от дедите ни алпи точно за тази цел. И тук не говоря само за артефакти, а за знания и технологии. Седмица след това България няма да бъде само силна. Тя ще бъде могъща. Има разлика. За нас и за останалия свят. Ние българите ще бъдем Водачите, както е предсказано. Другият вариант е България просто да я няма. Дотам са опрели нещата вече.
Top
боритаркан
Публикувано на: 13.7.2009, 22:18
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 1 936
Дата на регистрация: 6-July 09



QUOTE (Jordan_13 @ Jul 13 2009, 10:30 AM)
QUOTE (boritarkan @ Jul 12 2009, 10:58 PM)
НАВСЯКЪДЕ БРОДЯТ САМО ЗОМБИТА МАТЕРЕАЛИСТИ ОТ ГАГАУЗКИ ПРОИЗХОД.КАК щЕ СТАНЕ ДА СЕ СПРАВИМ В ТАЯ ТРУДНА СИТУАЦИЯ БЕЗ ЕЛИТНИТЕ АРИЙЦИ ПРОГОНЕНИ И ИЗБИТИ ОТ АТЕИСТИЧНАТА  БОЛШЕВИШКА СГАН.А МОЖЕ БИ ПРЕСИЛВАМЕ НЕщАТА.САМО ПРЕДАТЕЛИ БЕ ХОРА ТЕ СА НАВСЯКЪДЕ  ТОДОР ЖИВКОВЦИ БЕДНИ ДУШИЦИ.щЕ ДОЧАКАМЕ ЛИ ЕСТЕСТВЕНИЯ РАЗВОЙ НА НЕщАТА ИЛИ щЕ ВЗЕМЕМСИТУАЦИЯТА В СВОИ РЪЦЕ. А НЕ СМЕ ЛИ ПРЕКАЛЕНО МАЛКО ХОРАТА САМОИЗКЛюЧИЛИ СЕ ОТ  МАТРИЦАТА. smil4334a4c5e23b8.gif

Стига си се пенил момче, щото и ти си от Варна. "Дружба" 8, нещо да ти говори. И пиши както трябва. Не нападай участниците във форума, гледай да си конструктивен.

добре извинявам се на всички наистина.ами по принцип българите по света представляват ли фактор?и от къде знаете за 2030г.и за коронясването? smil4334abded4493.gif
PM
Top
боритаркан
Публикувано на: 13.7.2009, 22:29
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 1 936
Дата на регистрация: 6-July 09



аз по принцип се боря да отключа повече заспали мозъци.направо да ги изтръгна от матрицата но признавам си мнооого е трудно smil4334a6f863501.gif това е моята мисия да им кажа истината да ги ядосам.понякога успявам.толкова са ми силите за сега. с казаното по горе затвърждавам тезата си:без помощи.нема начин да нема начин smil4334ac775281d.gif
PM
Top
боритаркан
Публикувано на: 13.7.2009, 22:47
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 1 936
Дата на регистрация: 6-July 09



QUOTE (Bile @ Jul 13 2009, 10:11 AM)
[QUOTE=boritarkan,Jul 12 2009, 10:58 PM] НАВСЯКЪДЕ
Винаги ми е било нтересно, какво е усещането за живот извън матрицата?
А намирайки се в извънматричното пространство, дали можеш да пишеш по правилата на българския правопис или това е само за матричарите?

Точно сега не е момента за тънки подигрвки.По принцип нещо ми е скапана операционната система и имам малък проблем със буквите и запетайките.Но това ли по важното.Биле не знам на колко си години но аз съм на 32 и винаги съм сред хора с които общувам .И мене ме боли за БЪЛГАРИЯ.Възпитаван съм по стари български обичаи. smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
Bile
Публикувано на: 14.7.2009, 10:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (boritarkan @ Jul 13 2009, 10:29 PM)
аз по принцип се боря да отключа повече заспали мозъци .направо да ги изтръгна от матрицата но признавам си мнооого е трудно

Акъл на никой не давам, но ще споделя нещо от моят личен опит по повод твоята борба за отключване на спящи мозъци. И аз минах по същия път и раздавах мозък на всички, които са ми близки без да са ми го искали. Не щадях сили и нерви да обяснявам и разяснявам, но оказа се че на тези, които не са готови и с тъпан да им биеш в ушите пак ще си спинкат блажено.
На този етап не говоря без да са ме питали за мнението ми по определени въпроси. Щом ме питат значи са узрели за точно това за което питат. Другото и по ефикасно поведение е, когато даваш собствен пример с начина на живот и начина на мислене. Личния пример е заразителен и , когато хората видят, че ти можеш, тогава решават, че и те ще могат.
Моят извод е, че всеки трябва да работи изцяло за себе си, така повличаме и другите. smil4334abded4493.gif


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
боритаркан
Публикувано на: 15.7.2009, 22:32
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 1 936
Дата на регистрация: 6-July 09



QUOTE (Bile @ Jul 14 2009, 10:02 AM)
QUOTE (boritarkan @ Jul 13 2009, 10:29 PM)
аз по принцип се боря да отключа повече заспали мозъци .направо да ги изтръгна от матрицата но признавам си мнооого е трудно

Акъл на никой не давам, но ще споделя нещо от моят личен опит по повод твоята борба за отключване на спящи мозъци. И аз минах по същия път и раздавах мозък на всички, които са ми близки без да са ми го искали. Не щадях сили и нерви да обяснявам и разяснявам, но оказа се че на тези, които не са готови и с тъпан да им биеш в ушите пак ще си спинкат блажено.
На този етап не говоря без да са ме питали за мнението ми по определени въпроси. Щом ме питат значи са узрели за точно това за което питат. Другото и по ефикасно поведение е, когато даваш собствен пример с начина на живот и начина на мислене. Личния пример е заразителен и , когато хората видят, че ти можеш, тогава решават, че и те ще могат.
Моят извод е, че всеки трябва да работи изцяло за себе си, така повличаме и другите. smil4334abded4493.gif

Благодаря даде ми тема за размисъл smil4334aa44c7e89.gif
PM
Top
Bile
Публикувано на: 17.7.2009, 10:17
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (anti666 @ Jul 13 2009, 06:30 PM)
Другият вариант е България просто да я няма. Дотам са опрели нещата вече.

anti666, ти сигурно имаш основание да напишеш това, но аз лично смятам, че Не съществува такъв вариант, България да я няма.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 18.7.2009, 14:56
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Доколкото разбирам, някои тук се опитват да разглеждат национализма като нещо абстрактно и изолирано от нацията. Превърнали сте се в исихасти.

Това съобщение е редактирано от Admin на 19.7.2009, 14:22


--------------------
PM
Top
anti666
Публикувано на: 19.7.2009, 17:31
Quote Post












QUOTE (Bile @ Jul 17 2009, 11:17 AM)
QUOTE (anti666 @ Jul 13 2009, 06:30 PM)
Другият вариант е България просто да я няма. Дотам са опрели нещата вече.

anti666, ти сигурно имаш основание да напишеш това, но аз лично смятам, че Не съществува такъв вариант, България да я няма.

Основанието ми е от тук. Кръгове.
"Осъдените са екзекутирани, тъмничарите са избити, свободните са поробени. Краят си е отишъл, без да дочака Началото. Помръкнало е Слънцето над Скрития дом, избледняват цветовете на Книгата. Колобърите заспиват, без изобщо да са се пробуждали. Паразити изсмукват последната капка Българска кръв. Чандала тъпчат свещените граници.
Така ще е, ако не го направим иначе!"

Както и горе беше подчертано, няма на 100% сигурно предсказание. Дори и аз да бъда обявен за исихаст, също поддържам мнението на Биле. Да се опитва човек да убеждава всичко живо в своите идеи е губене на време и енергия. Най-много да бъдеш обявен за ненормалник или екстремист. Сарактът ще бъде възможен ако имаме необходимия човешки фактор. Критичната маса. А тя е многократно по-малка от общия брой българи като народ. Така че именно там трябва да насочим нашите усилия. Който търси, той ще намери. Който вече е открит към национализма, идеята за Саракта си идва като нещо естествено.
Както каза и по-горе личния пример е изклЮчително важен. Защото Саракта не е само държавно образувание. Той е Идея, той е Светлина. Той е мечтата на Апостола, идеалната Държава както някога чужденци са наричали Крумовия Саракт. Там отношенията между хората ще са базирани на съвсем други основи. Свобода, уважение към при-родата и народа си, честност и връщане на исконните български добродетели. Иначе си оставаме каквото сме си сега. Или както Левски също пише в писмото си "тогава по-добре да си останем под сянката на султана".
Top
anti666
Публикувано на: 19.7.2009, 17:47
Quote Post












На първо време можете да направите следния експеримент. Искам да кажа, че който е приел идеята за Саракта, тогава той има и подкрепата на Тангра. Той вече започва да се изменя. Първите признаци в това са, че словото ви вече е много по-ясно, каквито са и мислите ви. В разговор с приятели вие точно знаете какво трябва да бъде направено. Пробвайте тогава да им обясните предимствата на монархията и недостатъците на републиката. С простички слова. Първата реакция ще бъде "абе нали го видяхме царя", след което идва отговора ви, че Царят трябва да е българин по дух и кръв. Следващият им въпрос е "ами откъде ще се вземе такъв?". Тук е и скрит клЮча за палатката. Ако успеете да им обясните, че има наследници на древната династия Дуло и с напредъка на генетиката не е проблем да се открият, ще ги накарате да се замислят. А ако към това се добави и фактът, че той ще бъде посочен от хора духовници (в истинския смисъл на думата), вече идеята добива определена форма. Например, цяла България уважаваше Ванга. Представете си, че тя казва за един вече достатъчно обичан от българите мъж (като Николай Хайтов например) - "гласувайте за него. Той е истинският избор. На него няма да му трябват скъпи реклами и предизборни лозунги. Ако този мъж пък е роден Водач, тогава на скапаната републиканска система идва края. Пробвайте това за да видите интересни резултати след време. Не веднага, българинът задължително трябва първо да отрече, а после да се замисли и да си каже "абе, май тоя има право".
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020