www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Национализъм


Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Национализъм
Eлтимир
Публикувано на: 19.7.2009, 20:15
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Тук:
http://eltimir.ucoz.ru/load/1-1-0-8
Съм поставил книгата "Безсмъртната идея на национализма", където съм изложил основните принципи на национализма като идеология. Признавам, че тези неща не съм ги измислил аз. На това са ме учили моите учители. Ако имам заслуга, тя е, че успях да систематизирам наученото и да го изложа в писмен вид. Целият текст може да се свали от линка с надпис "[ Скачать с сервера (728.0Kb) ]".


--------------------
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (Елтимир @ Jul 18 2009, 02:56 PM)
Доколкото разбирам, някои тук се опитват да разглеждат национализма като нещо абстрактно и изолирано от нацията. Превърнали сте се в исихасти.

Това си е чиста провокация и няма нищо общо с написаното от мен!
"... на сила можеш да вземеш, не да дадеш!"
Това е цитат от "Приказка за Стоедин" и умишлено пропускам началото, защото началото е "Глупако, глупав".
Дано сега да ти светне, каква е разликата между исихаст, глупак и това, което аз казвам. smil4334aa44c7e89.gif


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
anti666
Публикувано на: 21.7.2009, 10:58
Quote Post












Ето и резултатите от погрома. 1113 двойки на изпита по български език. Това е плода на чалгата и бум мадафакарите. Натъжената кака от снимката със спортно екипче от Илиенци преди да хване автобусчето за Каспичан ще отиде да раздруса кълки в някоя чалготека. И бързо ще си оправи настроението под звуците на Ивана и "Къв си ти, бе?".
А нашия поздрав за нея и останалите пишман кандидат-студенти е този.

"Над мене, замръзнало в мисъл безумна,
Небето немееше странно далече,
а долу се носеше музика шумна
от стъпки, от смях и преплетени речи.
Но горди и сластни очи не зовяха
на уличен пир мойте жажди смирени -
мъжете там хилави воини бяха,
жените - отвъргнати, неми сирени... "
Top
Мещера
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 118
Участник # 1 805
Дата на регистрация: 10-March 09



QUOTE (anti666 @ Jul 21 2009, 10:58 AM)
Ето и резултатите от погрома. 1113 двойки на изпита по български език. Това е плода на чалгата и бум мадафакарите. Натъжената кака от снимката със спортно екипче от Илиенци преди да хване автобусчето за Каспичан ще отиде да раздруса кълки в някоя чалготека. И бързо ще си оправи настроението под звуците на Ивана и "Къв си ти, бе?".
А нашия поздрав за нея и останалите пишман кандидат-студенти е този.

"Над мене, замръзнало в мисъл безумна,
Небето немееше странно далече,
а долу се носеше музика шумна
от стъпки, от смях и преплетени речи.
Но горди и сластни очи не зовяха
на уличен пир мойте жажди смирени -
мъжете там хилави воини бяха,
жените - отвъргнати, неми сирени... "

Моят Син,Викторе,който се казва Виктор Мещеров е приет в СУ.
Той НЯМА ДВОЙКА! smil3dbd4e5e7563a.gif
Приет е ...философия... smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
anti666
Quote Post












Поздравления за момчето. Свободна България ще има нужда от образовани хора. Ние можем да не го доживеем това време, но Саракта ще е за децата ни. Дано бъдат и по-умни и по-добри от нас.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.7.2009, 22:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Над мене, замръзнало в мисъл безумна,
Небето немееше странно далече,
а долу се носеше музика шумна
от стъпки, от смях и преплетени речи.
Но горди и сластни очи не зовяха
на уличен пир мойте жажди смирени -
мъжете там хилави воини бяха,
жените - отвъргнати, неми сирени... "

==================================
Точно това е движението по стълпа, по вертикалата от земята към Небето, Ето това е вътрешно свободния човек, който се освобождава и външно. Защото Свободата е винаги цялостна - не може да си свободен отвън, а вътре - не. Ако не, имаме просто протичащ процес само на освобождение...
Светът не може да го досегне, защото той се е издигнал над него. Това са крилете на Орела. Тогава идва безмълвието - исихията. Интересен термин, беше употребен тук, не на място, затова смятам да го сложа на мястото му.
Безмълвието те освобождава от сетивността да възприемаш света, за да можеш да чуеш, какво Бог в тебе, ще ти каже. Материално обвързаният човек, не ги разбира тези неща. Това е момента на Откровението, което носи Завета или Новия Път, ново Учение за човека. Това е срещата с Ден Грее, пряката, без всякакви там алпи и хвъркати чудеса.
Оставяме настрана въпроса, че Дебелянов, не е успял, че в този си вътрешен подвиг е паднал като Икар.
Затова всичко е в един миг, защото там, когато си, в екстазата, няма време и пространство.
Какво е отношението на всичко това, към идеята за националното освобождение, за да не звучи всичко така абстрактно. Ами, за да е налице то, трябва да имаш вътрешно свободния човек. Когато нямаш свободната личност, не кожеш да търсиш и националната свобода.
Затова е безсмислено да се пишат десетки теми, с огромни дълги постове, в които човешкото съзнание потъва и се уморява. Достатъчен е само един "Миг".
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.7.2009, 22:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Пиян е, безумен е!" - някой прошушна...
Аз станах. - Небето бе празно и глухо...
Аз плачех. - Тълпата бе ледно-бездушна.
======================================
Тази ледна-бездушност е състоянието на човешкия фактор в момента в България. А на тези, които трябва, Небето говори. За другите, то е празно и глухо, абстракция, или просто един простор, в който от време на време хвърчат птици и самолети.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.7.2009, 22:32
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



В миг глуха вълна над града се пронесе,
в миг всичко в заглъхналост странна потъна,
аз сетих и страх и молитви в сърце си
и видех света като пропаст бездънна.
Незрими води, с глух и таинствен ромон,
заляха съня на безбрежия неми
и нямаше там ни надежда, ни спомен -
и нямаше там ни пространство, ни време...
==================================
Този уникален момент е подминат от всички литературни анализатори, защото не се разбира. И те го наричат "символизъм". За религиозните и окултистите, също, макар, че те се занимават с тази материя, говорят за Брахмани, ученици, самадхи, но това са само термини, защото нема индийски гуру или йога-аскет, който да е достигнал до това състояние. а то какво е? Да преминеш през Портата: "В миг глуха вълна над града се пронесе, в миг всичко в заглъхналост странна потъна", за да влезеш в началото на Сътворението: "и видех света като пропаст бездънна.
Незрими води, с глух и таинствен ромон,
заляха съня на безбрежия неми".
Някой знае ли какво е това? Ами с тези редове започват всички митове за Сътворението на света. А тука ми идват едни гурута и разни "списания 8" ми ги рекламират, смех.
А тези, които ни плашат със затвор, политически репресии и убийства, директно задавам въпроса: "Как ще ни спрете, господа"?
Ще затворите тялото, ще го унищожите, но няма във Вселената затвор за Духа! Ще ни достигнете ли там, в небесната Балхара (Валхала)?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.7.2009, 22:45
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Идиоти, аз съм бил на места, които вие не сте сънували.
============================================
Но не си бил тук

"и нямаше там ни надежда, ни спомен -
и нямаше там ни пространство, ни време... "

Затова при всякакви други по-нататъшни коментари от тоя род, прочитай задължително Дебелянов.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 28.12.2009, 22:42
Quote Post












В книгата на Елтимир, писана през далечната 1994г. в "Антиционистки протоколи" (можете да го намерите в сайта като използвате търсачката) има посочена същата година, която по-горе дадох - 2030. Само че с обратен знак. Годината, в която според враговете ни България трябва да изчезне като име. Същата година видях в една вече свободна страна, на един хотел насреща като светлинен надпис. Като попитах моя домакин както е значението на това, отговорът беше, че тази година ще е преломна за тях, когато ще се превърнат в Барс.

Признавам си, когато бях споменал за тази година, дори и не бях прочел Елтимировите протоколи. Което още повече ме удиви е, че са писани преди 15 години.

Още нещо ми направи впечатление. Българският календар е базиран на 12 годишен цикъл. Точно тогава започва новия цикъл с годината на прасето, Докс. Бе случайно и самото Проклятие е точно 1200 години (или 100 цикъла). Числото 12 е било свещено за българите, като се почне от 12 за колобърския съвет и се стигне до 12-те апостоли на Помазания Болг.
Като сметнем годините, има доста вода да изтече дотогава. Първо трябва да свършват Последните години, в които навлязохме вече. Трябва да бъдем освободени от веригите, които ни дърпат надолу.
Top
anti666
Публикувано на: 28.12.2009, 22:53
Quote Post












Когато казвам "вериги" трябва да разбираме външен фактор. Нашите врагове. Сега те са безкрайно силни в материално отношение. Всеки опит да възстановим Саракта сега ще завърши с изтребление. Няма какво да си правим илюзиите. Сега ние сме хванати с веригата, наречена НСР. За да можем да доплуваме до брега, да направим каквото ни е по силите, трябва този външен фактор да бъде елиминиран. Да бъдем оставени намира. Което означава НСР да се разпадне, иначе ние самите няма да можем да изплуваме. Каквото и да си говорим.
Помните ли горянското движение? Тези българи не са имали никакъв шанс, защото вече сме били в лапите на Сталин, разпределени от "великите сили" като парче торта на ялтенската конференция. Така че първото и най-важно условие ние да успеем да си възстановим Държавата е тия да си.................
Което означава сбъдване на Откровението на Йоан.
Top

Topic OptionsСтраници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020