www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Атака и МВР


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Атака и МВР
Eлтимир
Публикувано на: 13.11.2005, 10:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Малко информация от в-к "Монитор":
"Вътрешният министър разпространи декларация, че депутати петнят името на НС
МВР и Атака на нож заради плакати против US-базите
Хората на Волен Сидеров плашат със санкции 3-то РПУ
Иван Асенов
Плакати срещу американските бази в България скараха депутати от Атака и вътрешния министър Румен Петков. Агитационните материали били разлепени на стените на софийската синагога от хора на националистическата партия.
Студентите Владо Тричков и Стефан Андонов бяха задържани в ранните часове на събота от столични ченгета. След като младежите били откарани в 3 - то РПУ, депутатите от Коалиция "Атака" Стела Банкова, Димитър Кузов и Минчо Христов отишли на място и се нахвърлили срещу полицаите. Хората на Волен Сидеров заплашили със санкции и шефовете на полицейското управление.
Тричков и Андонов са задържани за срок от 24 часа, предстои удължаване на мярката на 72 часа.
Според официалната информация на МВР хората на Атака са разлепвали агитационни материали срещу американските бази в България. Патрулиращи полицаи им направили забележка, на която младежите отговорили с псувни и заплахи. При опит да бъдат арестувани, Тричков и Андонов оказали яростна съпротива. Нападнали са и дошлия на мястото на инцидента втори полицейски екип. Едно от ченгетата е пострадало. Оказана му е медицинска помощ в "Пирогов".
Стела Банкова от Атака опроверга МВР и заяви пред "Монитор", че двете момчета са били пребити от полицаите. Студентите са имали синини. След задържането им е била отказана и медицинска помощ с мотива, че "нищо им няма", твърди Банкова.
Банкова каза още, че двамата студенти не са лепили плакати за митинга на Атака срещу натовскияте бази у нас по стените на еврейския храм. Тя твърди че, в полицейското управление е пристигнал и зам. - председателят на парламента Петър Берон. Четиримата стояхме 6 часа в полицията, оплака се тя от поведението на служителите на вътрешното ведомство. Банкова ще поиска независима медицинска експертиза на здравословното състояние на младежите.
За нас поведението на вътрешния министър Румен Петков е политическа провокация, допълни Стела Банкова. Вчера пресцентърът на МВР разпространи декларация на министър Румен Петков, в която се казва, че "депутатите на Атака са направили опит да злоупотребят с името на институцията, която е символ на държавността и закона"."
Само преди няколко дни Петър Кирливов Берон поиска от полицията да извърши незаконни действия и само погледнете другарите милиционери как бързат да се възползват. Това е първата поука. Не позволявай на ченгетата да отнемат твоето морално превъзходство над тях.
Сега обаче ми се ще да коментирам думите на вътрешния министър, за "...институцията, която е символ на държавността и закона". Държавност няма. Няма българска държавност, а чужда колониална администрация. И законност няма, в тая бивша държава властва Законът на Джунглата. И полиция няма, а само служба за надзор над геноцида. Останалото са празни приказки. Колкото по-скоро българите осъзнаят страшната реалност, толкова по-лесно ще бъде да се преборим за своята Свобода.


--------------------
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 13.11.2005, 19:28
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Напомня ми малко на...

От: Васил
Дата: 03/01/2005 10:12

До: Редакцията на "168 часа"
Копие:в."Капитал"

Г-да Редактори,

особено съм възмутен от пасквила на Вашия журналист
Теодор Насков в последния брой на Вашия вестник.
Познавам от 7-8 години г-н Антон Рачев. Той е дълбоко
религиозен човек и не е и не би могъл да посегне на
каквато и да е религиозна институция, още повече на
"джамии и синагоги".
Случаят със съветските гробища през 1995 също ми е
много добре известен. Главно действащо лице тогава бе
не г-н Антон Рачев, а младежа Тодор Владимиров, който
получаваше хонорари от русенската журналистка Руслина
Александрова като вършеше със свои съученици разни
скандални прояви като: сбивания с войници от
тогавашния испански контингент в Русе, рисуване на
различни знаци по еврейския културен дом в Русе,
чупене на прозорци на мюсюлманското девическо училище
в града и т.н. Съответно журналистката Александрова
пишеше сензационни статии с "разкрития" за "фашистка
дейност" в Русе. Такъв е и случаят със съветските
гробища, които кой знае защо журналистът Насков
упорито именува като руски.
Под предводителството на Тодор Владимиров
тогава(1995г.) група младежи изобразяват различни
знаци по съветските надгробни плочи в Парка на
Възрожденците и на другия ден отиват да се хвалят във
в."Утро" с новото си геройство, където работи и
въпросната журналистка Александрова. След няколко дена
ги прибират в полицията и ги насвиват, че ще ги вкарат
в затвора за хулиганство. Те от своя страна набеждават
г-н Антон Рачев, че той ги бил накарал да свършат тази
работа. Самият Тодор Владимиров натопява г-н Рачев
пред полицията за да отърве кожата. На г-н Антон Рачев
предявяват обвинение, че проповядвал фашизъм, а не
нацизъм, както пише в материала на Вашия журналист
Насков.
Г-да редактори,
моля да обърнете внимание на Вашия журналист Теодор
Насков за произволните интерпретации в неговата
статия, защото г-н Антон Рачев е един достоен човек и
всеки който го познава отблизо би потвърдил това!

С поздрави:
Васил Георгиев
блок 4
квартал "Дружба-3"
град Русе


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
SK_RaZoR
Публикувано на: 16.11.2005, 3:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 69
Участник # 161
Дата на регистрация: 27-October 05



Кой може да каже със сигурност какво е станало.

Първото впечетление което става ясно е че плакати има разлепени милиарди с милиони цели. Но единствените които порицават публично са тези срещу американските бази.

След това...


Имайки предвид какви са тупани куките знае ли човек кой с кой се е заял пъвро ...

Вярно че ушевите ходят със самочуствието на властелини и по цял ден се чудят кой да измуфтят или в чии врат да дишат.

Но като се сетиш и за нравите на днешната младеж знае ли човек кой е извадил рогата пръв ...

Аз лично смятам че тук трябва да сме благодарни че никой не е извадил пищова ...

Имайки предвид че повечето ушеви са сабирани от кол и въже няма как повечето да не са уруди ...

Че аз бях в раионното преди няколко дни ...

Сядях си както доста други нощи в клуба ... Дойдоха на проверка ...

Документи ? - Не са в мен вкъщи бяха ...

И кво аде до раионното за доизясняване ...

Чакахме половин час да дойде някой да ни "извози" както се изрази началника . Явно имаше масови проверки и още по явно е имало доста малолетни неидентифицирани и съмнителни хора по заведенията в люлин защото минаха 45 минути докато ни вземат а раионното е на 700 метра от там където бяхме ...

Идва ушевия и пита ? Имената знаеш ли си ? Можете да импровизирате какво ми идваше да му кажа но някакси нямах намерение да си го прося пък и не бях направил нищо, просто не си носех документите ...

Приближи се отвори си тефтера и ми записа егнто и трите имена ...

Разбирасе за толкова висене можеха отметнат тези като мен които по радиостанцията но както и да е. Не съм го и очаквал ...

Закараха ни.

Съпроводиха ни до един доста голям коридор който беше претъпкан с хора, малолетни и пълнолетни ...

Всякакви образи изкарани направо от заведенията.
Няма нужда да коментирам какви деца имаше редом с "ашлаците" и до къде се простираше човешката, родната и родителската безотговорност, безразличие и тъпота. Разбирасе имаше не малко пияни или надрусани ...

Истината беше че сините муфти просто си търсеха на кой да си го изкарат, всеки който си го просеше беше закаран в някоя стайчка и не го видях да се връща за 3те часа престой които прекарах.

Имаше ги всякакви куки - тези които се изживяват като господари на всичко и само си развяват урудливите мутри и раздават заповеди. Имаше ги тарикатчетата които се заяждат със всичко живо дори с пияните. Имаше ги лумпените които можеха само да гледат като офце. И разбирасе съществата които напомнят за жени и дъртите бастуни негодни за нищо ... Тези които проявяваха адекватно делово поведение бяха 1 към 10 ...

След час и половина ми писна да стоя прав и седнах на пода ... Мина се още половин час и тогава началника реши да дойде. Разкомандва се на всички какво да правят и подчерта на колегите "сега започваш БАВНО да ги "обработваш" БЕЗ да бързаш!!!"

Тия които задаваха много въпроси си намираха стаичка. Един от пияните само бращолевеше за правата които имал и ги дразнеше - на косъм не го смляха пред публиката, убеден съм че после не му се е разминало ... Та аз просто си седях гледах и чаках. Имаше задържани с право имаше и такива задържани по усмотрение на който им било казано че ще им кажат за какво са ги задържали чак в раионното ...

Та преди да заспя се появи един от тупаните и отключи стаичката до която бях седнал ... Попита за тези които са без документи и аз влязох пръв ...

Човека с привидно спокоиствие и грация отиде и си пусна радиото, намали го така че да е на фон и се възнесе някаква стара комерсиална поп музичка можеби беше запис ... и рече

"Може ли да отворя ?"

След като му казах че няма грижа ... измъмри нещо от рода на "да не ти е студено да не замръзнеш, да не настинеш"

Помислих си че или той или аз съм збъркал мястото и ми стана смешно но си помислих че е по важно да се държа прилично...

Извади бумагите и ми даде да попълвам.

До тук добре.

Обаче като хвана химикалката и започна да пише, така се разпсува че ви е бедна фантазията. Дори затреска по масата. По мое мнение му избиваше чивията че някой го е накарал да върши работа, но знам ли ... Със сигурност не псуваше мен, към мен беше вежлив ... Приблизително ...

Та след като попълних 4 бланки с глупости (вече си бях изсипал джобовете) отиде до някъде и най-накрая след 4 часа си тръгнах. Пред РПУто имаше сериозно количество родители на които не се даваше никакво обяснение ...

Какво да ви кажа ... На мен лично ми беше забавно ... Бяха ми казвали че в нащо РПУ си го получаваш само ако си го просиш но това било от хубавите РПУ-та ... Чесно казано не искам да знам за лошите РПУ-та ... Едно приятелче ми каза че в тях хората са "уредите" за фитнес на персонала ...

Бях там и видях. Имаше един който задържаха заедно с мен. Той дойде два чака по късно взе си нещата и отлетя много бързо към вкъщи, не е ясно какво е станало с него, но със сигурност не изглеждаше добре, а него го задържаха без осонование, имаше си документи и беше пълнолетен ...

Така че не съм бил там когато са лепили плакати и ушевите са ги налазили ... Знае ли човек ...
PM
Top
Черна†а роза
  Публикувано на: 16.11.2005, 10:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 134
Участник # 152
Дата на регистрация: 20-October 05



smil3dbd4e5e7563a.gif Този филм сме го гледали вече... Когато нещо започват да поизостават разните му там псевдонационалистически формацийки започват да се заиграват с популистките си методи - сбивания, провокации, шум в пресата... Просто на Атака много й се насъбраха негативите, ето защо са решили да прибегнат до тези изтъркани трикове. А Стела Банкова - тази бишка, защо тя не отиде да лепи плакати, след като толкова много знае? При това се е оказала на същото място, има и имунитет, полицаите нямаше да я отупат, да не говорим, че щяха доста да се поозорят... Казвам ви : това е МНОГО ШУМ ЗА НИЩО! Американски военни бази не се спират с плакати!


--------------------
"? ???????, ?? ?????? - ? ?? ?? ???????, ????????? ????? ????? ??????? ?? ??????; ? ?????? ?? ?????????, ??? ???? ???????? ??? ? ???????? ????? ?? ??? ????? ?????!"
PMEmail PosterMSN
Top
Иван
Публикувано на: 16.11.2005, 11:12
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (Черна†а роза @ Nov 16 2005, 10:04 AM)
smil3dbd4e5e7563a.gif Този филм сме го гледали вече... Когато нещо започват да поизостават разните му там псевдонационалистически формацийки започват да се заиграват с популистките си методи - сбивания, провокации, шум в пресата... Просто на Атака много й се насъбраха негативите, ето защо са решили да прибегнат до тези изтъркани трикове. А Стела Банкова - тази бишка, защо тя не отиде да лепи плакати, след като толкова много знае? При това се е оказала на същото място, има и имунитет, полицаите нямаше да я отупат, да не говорим, че щяха доста да се поозорят... Казвам ви : това е МНОГО ШУМ ЗА НИЩО! Американски военни бази не се спират с плакати!

Така си е! Пускат ни гледан филм.

Хем има зрелища за новините, хем народа да си мисли "гледай националистите ги бият, те се опълчват на властта и значи те са ни последната надежда".

Кои са тези националисти в случая? Няколко момчета, които дори може и да вярват че правят нещо полезно. Но захапвайки въдицата следва резултатът - или малко бой в МВР-то или по-лошото - разочарование от неуспешните усилия и заемане на позицията "всичко е загубено".

Тъпа работа. Кукловодите работят с много стари номера. Такава липса на идеи е радостна.
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 16.11.2005, 11:25
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05




" Тъпа работа. Кукловодите работят с много стари номера. Такава липса на идеи е радостна. "

Ми те и годините им не са малко - дъртите ченгета от ДС - стар човек трудно възприема новостите.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Orphic
Публикувано на: 18.11.2005, 13:02
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 11
Участник # 50
Дата на регистрация: 28-July 05



момчетата между другото са от някакво младежко комунистическо движение "23-ти Септември"
PMEmail Poster
Top
Horus
Публикувано на: 19.11.2005, 4:22
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 182
Дата на регистрация: 19-November 05



Познавам едното момче. Бях и на делото. Пълен цирк. Невинни са. Разлепяли са плакатите срещу синагогата. Идват полицаи и без никакво обяснение ги заключват. Почват да ги ритат и бият, тъй като студентите поискали обяснение. Единият започнал да вика: "Полицейски произвол" и тогава станало лошо. Пребили ги много здраво. След това ги държали неправомерно, за да им минат белезите и раните, за да "стават" пред съда. Всички свидетели са ченгета от едно и също РПУ. Доклада е следният: 2-мата младежи пребили 7 полицаи + 1 жена полицайка. Това как ви звучи? Не е ли малко смешничко? Просто са си стояли така. Все едно нашите са от Шао-Лин... Единия полицаи беше на делото. Мутричка. "Накуцваше" и носеше яка на врата - много бил наранен. В доколада пишеше точно това - "двамата студенти ни нараниха с думите и делата си". Майка ви... Пребили са от бой бедните момчета. Медиите изопачават всичко. Момчетата нямат нищо общо, нито с "23 септември", нито с "Атака". Просто са лепили плакати, защото не им харесва, че на родната им земя, ще има американски бази. Защото ние някак си май нямаме български бази в САЩ...
Толкоз...
Травма за цял живот.

H.
PMUsers Website
Top
LETO
Публикувано на: 19.11.2005, 22:13
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



Картинката е ясна и както казвате и филма вече сме го гледали....
Обаче в nezavisim.net се твърди че момчетата са членове на "23 септември", и се изказват благодарности на Атака

http://www.nezavisim.net/index.php?option=...=1447&Itemid=33


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Севар
Публикувано на: 20.11.2005, 10:58
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



А не е ли редно след като двама са успели (хипотетично) да пребият 8 редови полицаи, тия полицаи да бъдат уволнени за несправяне със задълженията. Като ще лъжат, нека да си понесат и другите последствия.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Симаргал
Публикувано на: 20.11.2005, 13:45
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 25
Участник # 107
Дата на регистрация: 12-September 05



QUOTE (SK_RaZoR @ Nov 16 2005, 03:15 AM)

Приближи се отвори си тефтера и ми записа егнто и трите имена ...


Мен днес ме провериха във влака. Хубаво че имах документи..но въпреки това ми записаха данните: ЕГН и т.н. Явно текат масови проверки. Някой да има инфо?

PM
Top
LETO
Публикувано на: 20.11.2005, 18:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



Трите имена и ЕГН-то попадат под закрила от Закона за личните данни.
Чудно ми е до кога ще ни ги искат за щяло и нещяло... та по този закон те представляват класифицирана информация и този, който ни ги иска трябва да има разрешение за достъп до такава.
Като ви питат за имената може да си кажете само двете, ако искат още, питащия трябва да покаже надлежна легитимация, че има достъп до такава информация.....
Това са нашите права и маже да се възползваме от тях ... при условия че куките не са ни пребили до тогава smil4334a87ce0a9c.gif


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Атила
Публикувано на: 20.11.2005, 18:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 85
Участник # 37
Дата на регистрация: 23-July 05



ЕГН-то също е против човешките права. Ако някой юрне България в Страсбург шансовете на успех са досата добри.

Никой няма право да ти слага номер, камо ли да ти го изисква за проверки и тн.


--------------------
«Ego sum Attila flagellum Dei»
PM
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 21.11.2005, 12:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (Атила @ Nov 20 2005, 06:24 PM)
ЕГН-то също е против човешките права. Ако някой юрне България в Страсбург шансовете на успех са досата добри.

Никой няма право да ти слага номер, камо ли да ти го изисква за проверки и тн.

Не знам колко е вярно, но аз съм фен на това да съм в контра на власта и много се кефя когато обикновен човек си знае правата и куките останат валат. Защото не е редно същите куки да лижат задниците на мутрите и босовета, а към обикновения човек да се отнасят като с циганин.
Ако някой е наясно с това до къде ни са правомощията при една рутинна проверка - нека ни запознае в детайли.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 21.11.2005, 12:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Страхувам се, че в България доколкото има нещо подобно на закони, то не се спазва. Законите се тълкуват произволно. И се спазват избирателно. Казано с други думи, закони няма. Има груба полицейска сила, действаща според приумиците на един или друг полицейски шеф. Затова най-добре е с ченгетата да се държим спокойно и без емоции. Но задължително с достойнство.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020