www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> КОЛОБЪР


Страници: (6) « първа ... 2 3 [4] 5 6  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> КОЛОБЪР
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Миро @ Mar 1 2008, 04:13 PM)
QUOTE
Така че, Миро - поне докато не се възстанови Саракта, не очаквай да чуеш нещо за тях публично.

Саракта едва ли сам ще се възстанови, по-лесно би било, ако Колобрите .... Всъщност изясни ми се работата-по темата е по-добре да не се говори. Айде аз да си гледам моята работа, а останалото е Божа работа smil4334ad1724132.gif
anti666, не се притеснявай-по-вече въпроси няма да ти задавам smil4334abded4493.gif

До Саракта има да се извървява път...за да се върви по един път той трябва да се разчиства...разчистването се извършва от чистачи...чистачите са хората с началната степен на посвещение...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
anti666
Quote Post












"Саракта едва ли сам ще се възстанови, по-лесно би било, ако Колобрите .... "

Едно от призванията им да са войни. Ако някой може да се титулува с Войни на Тангра - то определено са те. Във война те винаги са били на предната линия. Можете да си представите какво въздействие е имало на останалите бойци да виждат, че редом до тях стоят тези хора. Има поне няколко документирани случаи - като миниатюрата от битката при Върбишкия проход, където колобърът в бяло е използвал висша бойна техника за обездвижване на противник. Другият случай е пак записан от ромейски летописци, с участието им във въстанието на Асен и Петър и възстановяването на Саракта през 1185г.
Така че, едва ли ще чакат наготово. Наистина, за да приключим темата - да си гледаме нашата работа, а останалото си е Божа работа.
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ Mar 2 2008, 01:45 PM)
"Саракта едва ли сам ще се възстанови, по-лесно би било, ако Колобрите .... "

Едно от призванията им да са войни. Ако някой може да се титулува с Войни на Тангра - то определено са те. Във война те винаги са били на предната линия. Можете да си представите какво въздействие е имало на останалите бойци да виждат, че редом до тях стоят тези хора. Има поне няколко документирани случаи - като миниатюрата от битката при Върбишкия проход, където колобърът в бяло е използвал висша бойна техника за обездвижване на противник. Другият случай е пак записан от ромейски летописци, с участието им във въстанието на Асен и Петър и възстановяването на Саракта през 1185г.
Така че, едва ли ще чакат наготово. Наистина, за да приключим темата - да си гледаме нашата работа, а останалото си е Божа работа.

Сега времената са други...бойците "спинкат"..."бойните полета" са окупирани...Фронта е друг-бойците са други- войната е друга ,но тава не пречи мисията да е същата и както сам казваш:"какво въздействие е имало на останалите бойци да виждат, че редом до тях стоят тези хора"
QUOTE
Наистина, за да приключим темата - да си гледаме нашата работа,

...ами да ...ще я приключим...кой ли ще смее да се изкаже след всичко написано,след като авторитети предлагат това...
QUOTE
Точно такава реакция от непредубедения читател им беше необходима. Ти просто си спряла да четеш повече. Явно върху този проект са работили професионални психолози.

....да си дойдем на думата....Приятен ли ти е факта ,че "съм спряла да чета"?Дали съм спряла или се лутам и чета от където ми попадне нещо?Приятен ли ще ти е факта ,че някой профисионални психолози са съумели да ме отклонят и да изхабят силите ми?Мисля ,че няма да ти е приятно...поне с такива впечатления съм до сега...и искренно се надявам да не си вообразиш че ти се"карам",а много правилно да ме разбереш за какво говоря...за какво е темата..какво очакват много от нас,които посещаваме сайта и не смеем да си признаем ,че опипваме и налучкваме но не сме уверени...мислиш ли че имаме достатъчно време за това?


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Виждам, че Запознат отключи темата пак, надявам се страстите да са утихнали. Виждам, че iss иска и аз да се включа и с риск да ми се скара и на мен го правя. Тя спомена една ключова дума - егото. Точно това прави разликата. Преди няколко дни имах една случка - някакъв ме вбеси с наглостта си. Бяхме само аз, той с някаква жена. Вече си бях избрал под какъв ъгъл да го ударя в слънчевия сплит, а после се спрях. Сетих се, а какво ако имах колобърски способности? Да кажем, с нлп да го накарам да се превие от болка или да залае като куче пред жена си. В един момент разбрах с ужас, че щях да го направя. Преглътнах и излязах, разтреперан от слабостта си. Егото ми беше взело връх. Един истински колобър никога не би използвал силите си да ги разпилява за такива дреболии. Преди време точно май Йордан и исс бяха пуснали тема за българските екстрасенси, които в името на егото се изпоизяждат помежду си, а после стават зависими на външни удари. Тази тема преди време беше повдигната и преди и Йордан тогава даде отговор, който не задоволи хората, свикнали всичко да приемат буквално. В темата за "Ден грее" един от тях най-добре беше определил, че ние, българите сме позабравили да тълкуваме, а сме свикнали като модерни хора да приемаме само с разума си готова информация. Всъщност този арабски летописец от Волжка България най-добре е дал определението за колобър. Аз бих добавил, че един истински колобър никога не би се нарекъл себе си такъв. Други са тези, които ще решат. Дипломи за колобър като на поповете от БПЦ не се раздават. В този смисъл в България има поне няколко "колобъра", които се заоват такива. Един от тях беше посочен като Димитър Радев-Вотан. Не го познавам, може и да е бил някога такъв, но вече не е. Егото е взело връх, особено след като си позволи да заплашва българи със съд. Колобърски способности всеки българин може да придобие и съответно загуби. Знам за такива случаи, виждал съм и с очите си.
В този сайт участват такива, някои спорадично, други по-често. Ако някой очаква да посочвам имена като на вечерна проверка - няма да стане. За мен определящият белег е егото, доколко човек може да го контролира. Именно заради такова его - на Борис-Михаил, България толкова години не може да се оправи.
Iss, това че сме мъже и понякога не разбираме жените не означава, че можем без вас. В спора се ражда и истината, така че стига да няма излишни изхвърляния тази тема наистина си заслужава внимание.
-------------------------------------------------------------------------------------------

Браво Анти666! Просто няма какво да се добави.
Скоро ще се съберем.
Ще направим древното Българско КОЛО!

И дупе да им е яко на некои...индивиди!
---------------------------------------------------------------
И така ще постигнем съгласие по тази тема.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 094
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Mar 1 2008, 04:13 PM)
QUOTE
Така че, Миро - поне докато не се възстанови Саракта, не очаквай да чуеш нещо за тях публично.

Саракта едва ли сам ще се възстанови, по-лесно би било, ако Колобрите .... Всъщност изясни ми се работата-по темата е по-добре да не се говори. Айде аз да си гледам моята работа, а останалото е Божа работа smil4334ad1724132.gif
anti666, не се притеснявай-по-вече въпроси няма да ти задавам smil4334abded4493.gif

Лесно е, някой да се появи и да каже: "Аз съм колобър, ще направим това и това следвайте ме". И да поеме отговорност вместо нас. И ние да получим подарена свобода, която след това бързо да загубим. Според мене време е всеки да открие колобъра в себе си, за да разбере стойността на Свободата.
PMEmail Poster
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Лесно е, някой да се появи и да каже: "Аз съм колобър, ще направим това и това следвайте ме". И да поеме отговорност вместо нас.

Ако така са прозвучали думите ми-съжалявам, може да не съм се изразил правилно, а може и ти да не си ме разбрал. Ако това твое мнение е отправено към мен... хм, тежки думи без дори да ме познаваш.
Бъди здрав!
PMUsers Website
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Миро,Йордан е абсолютно прав!Трябва всеки един от нас да разгърне своите способности в посока за постигане на общата цел.Нима ти самият не притежаваш един талант,който не е даден всекиму?Тук,в този сайт боклук няма!
Ако се появи, админите ще го анихилират перманентно.Именно от качествата на всички нас се появява и качеството на сайта.Нищо,че не ни споменават по медиите-знаят много добре,че лоша реклама няма.

Тъй че Йордан не е имал намерение според мен да обижда някого.
PM
Top
anti666
Quote Post












Миро, не е конкретно за теб, а за всички нас (дори и за мен, признавам си) които тайничко се надяваме някой от тях да каже "Време е - тръгвайте след нас!".
В една друга тема пак Йордан беше уточнил, че да се каже точното време е да се събудим обсадени от тези, които искат да задържат статуквото. Замисли се, че е точно така. Просто от нас самите трябва да тръгне. Зведният час сами ще го усетим. А вече предпоставките за този Звезден час (или както ти сполучливо го беше нарекъл Часа на Бика), разбира се ще бъдат направени от тях. Това не е малка помощ. Но работата ще трябва да си я свършим ние, с Божията помощ. Виж как избухва въстанието на Асеневци през 1185. Те ще са катализатора, но ние българите, (или децата ни) ще трябва да си свършим работата. Това е и единствения начин също и да сложим край на Проклятието. Което е най-вече срещу византийците, но и за българите, гледали страхливо екзекуциите и безропотно отказали се от хилядолетната си Вяра.
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 094
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Mar 5 2008, 12:00 PM)
QUOTE
Лесно е, някой да се появи и да каже: "Аз съм колобър, ще направим това и това следвайте ме". И да поеме отговорност вместо нас.

Ако така са прозвучали думите ми-съжалявам, може да не съм се изразил правилно, а може и ти да не си ме разбрал. Ако това твое мнение е отправено към мен... хм, тежки думи без дори да ме познаваш.
Бъди здрав!

Разбира се, че не са насочени срещу теб. Просто твоя коментар бе повод, да се замислим върху това дали нещата не са насочени не вече към Появлението, а към Проявлението на Това, което е в нас.
Ако искаме да имаме реална подкрепа от това, което наричаме Съвет, трябва да си помогнем сами, чрез това, което е вътре в нас.
PMEmail Poster
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Малко отколонение...на някой може да му е интересно това което е написал Анчо Калоянов:
QUOTE
Името Бояна е женски корелат на Боян и в контекста на шаманския религиозен опит са обясними проявленията на този персонаж като либе-спасител на Мирчо войвода, като любена от змей и "умираща" по време на посветителния танц, като либе на свирец Никола и като "магьосница".

Някъде в южното подножие на Троянската планина се е намирало село Калаброво, споменато неколкократно в документи на католическите мисионери през първата половина на ХVІІ в. - на 60 мили от Сотево (дн. Славяни), Ловешко, и на 20 мили от Давуджево, дн. Миромир, квартал на Хисаря, Пловдивско. Любомир Милетич го локализира около днешния Калофер и дори смята, че днешното име на града произлиза от по-старото Калаброво. Документирани са имена на селища и местности, производни от титлата багатур (Ботров <Боготров, Беленско, и "багатирi" в землището на село Жеравина в Албания), което позволява и Калаброво да се изведе от титлата колобър, старобълг. кълубри, т.е. името подсказва, че тове селище унаследява култово средище на колобри от езическата епоха. Още Константин Иречек отбелязва, че "за миналото на Калофер се разправят много предания" и в едно от тях легендарният Калифер войвода грабва от хорото Боянка (БНТ 11, с. 126), а истинността му "доказват" с песен, "останала оттогаз". Всъщност тя е вариант на познатата по няколко варианта песен за войвода, който взема Бояна от "ляво хоро" (ТВ, № 3725; ТВ, № 2060; СбНУ 48, 168).

Многобройните жертвеници, селищното име Калаброво и персонажът Бояна в песенния фолклор на Калофер и Войнягово са допълнителни аргументи към тезата, че зад "тропа Трояна" стоят реалии от култово средище на шаманите колобри, начело на които е бил Върховният Шаман, познат с името титул Боян. Приведените нови факти сочат недвусмислено, че независимо от недоверието към "Слово о пълку Игореве" фрагментът за певеца Боян е автентичен.

Предполаганата от нас връзка между топоними от типа Троян и името Боян се потвърждава от конфигурацията на топоними в източния край на Ихтиманския проход: Трояндрум, Русалски гробища, село Калугерово с манастир "Свети Никола", Боян дере, Квачково дере, Змейовец13. Както при други случаи "Квачково дере" е производно от астронима Квачката, чиято значима роля в шаманския религиозен опит предполага култово средище с астрономически наблюдения и небесни възнесения по осигурена от кръговрата на съзвездието "вертикала". По тази причина топонимът Боян дере не е случаен - Боян е певец, но и религиозен вожд на войската (колобър) и затова възпява похода на Игор в староруското Слово. Той е този, чието възнасяне по вертикалата гарантира проникването напред във времето и при преминаването на исторически известната Българска клисура (Царски проход, Василица). Вероятно този проход също имал име титул "проход на Троян", а и името Калугерово може би е унаследило след покръстването предишно Калаброво по принципите на народната етимология (разпознаването на Свети Никола за покровител на шаманите довело и до появата на манастир под негов патронаж). При очакваната многобройност на селищни имена от типа Калугерово разполагаме с още едно - Калугерица, в северното подножие на Мадара, което също подкрепя нашето предположение.



--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Jordan_13 @ Mar 5 2008, 01:45 PM)
Ако искаме да имаме реална подкрепа от това, което наричаме Съвет, трябва да си помогнем сами, чрез това, което е вътре в нас.

....На всички ни се иска нещо повече от това,което е вътре в нас ...колкото и да сме възрастни,винаги в нас има по едно малко дете ,което иска някой да го хване за ръчичка и да го води...Когато се нуждаем от "подкрепа"-само факта че има "нещо" или "някой" който да те подкрепи е достатъчен и ти дава достаъчно мотивация да продължиш и сам.... smil3dbd4e398ff7b.gif
КОЛОБЪР...в тази тема исках да публикувам цитати,които определят истинската същност и действие на колобъра,но бях обвинена в "ласкателство" преди да стигна до уточнението и напомнянето с тези цитати какъв трябва да бъде всеки от нас и към какво трябва да се стреми в ползу народу...независимо от това дали е колобър или просто човек ,който обича родината и народа си...
...Колобър - мит или реалност - който разбрал-разбрал...който не е - все нещо е научил... smil3dbd4e398ff7b.gif


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Дари
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (Jordan_13 @ Mar 5 2008, 01:45 PM)
Разбира се, че не са насочени срещу теб. Просто твоя коментар бе повод, да се замислим върху това дали нещата не са насочени не вече към Появлението, а към Проявлението на Това, което е в нас.
Ако искаме да имаме реална подкрепа от това, което наричаме Съвет, трябва да си помогнем сами, чрез това, което е вътре в нас.

Четейки поуста на Jordan_13, няма как да не направя връзка с това:

"...и двамата братя викали Неволята, викали я, и накрая се ядосали, че тя не идва, тогава запретнали ръкави и сами си поправили колата..."

Jordan_13, това ли имаш предвид, че докато сами не си помогнем, никой няма да ни помогне?
PM
Top
Миро
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



QUOTE
Разбира се, че не са насочени срещу теб. Просто твоя коментар бе повод, да се замислим върху това дали нещата не са насочени не вече към Появлението, а към Проявлението на Това, което е в нас.

Драго ми е да отбележа факта на единомислие, особено що се отнася до процеса Появление-Проявление smil4334ac775281d.gif Мисля, че вече можем да си позволим именно Проявлението и го правим, разбира се кой както го може. Може би затова в началото не съумяхме да се разберем, защото на етапа на Появление всеки един наистина сам трябва да си свърши работата, това е вътрешна, дълбоко интимна и лична работа, продиктувана от волята на своя Дух и според задачите, които стоят пред него. Във фазата на Проявлението обаче се постига обвързване с други такива, достигнали до този етап и именно в този момент човек изпитва нуждата да получи едно уверение в правилното съчетание на Проявленията на всички. И не, както казва iss, да ме хване някой за ръката, достатъчно е да прочетеш едно-две изречения, написани от Колобър, сиреч-мъдър и знаещ, за да си сигурен в правилността на процесите.
Нека и това да кажа, че лично на мен такова "потупване по рамото" не ми е необходимо, но виждам и познавам много други, които се нуждаят, та за тях хортувам smil4334ad1724132.gif Съветът го има и подкрепата му лично за мен не веднъж съм я усещал, то не е трудно да се разбере и по нещата, които правя smil4334ac775281d.gif Не мога да не благодаря и на всички вас за идеите, които ми давате! smil4334abded4493.gif
А за всички останали, които четат този форум ще кажа така-нещата се развиват точно така, както трябва и точно навреме, напук на всеки, дръзнал да сложи прът между краката на Еднорога.
PMUsers Website
Top
anti666
Quote Post












Миро, искам да те поздравя за горния постинг! Не за първи път ми се случва да влизам в синхрон с начина на мислене на други участници тук. Не те знам къде си, кой си, но все едно аз да го бях написал.
Top
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



Така е,приятели.Затуй назрява момента за среща.Аз отдавна си мрънкам де,но то ще се случи от само себе си. smil4334ac775281d.gif
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (6) « първа ... 2 3 [4] 5 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020