www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Кан Михаил от Слънцеград


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кан Михаил от Слънцеград, Още за древнобългарските предсказания
anti666
Публикувано на: 11.6.2008, 13:56
Quote Post












В книгата на Анчо Калоянов "Старобългарско шаманство" има доста интересни материали за някои от старобългарските предсказания за бъдещето на България. Няма друг народ в света, чиято история така жестоко да е манипулирана. Няма и друг народ, чийто писмени източници да са толкова плячкосвани, както българския. Особено що се касаят за една чувствителна тема - богоизбраността и древни предсказания. Често тук говорим за тях. Цитираме такива. Много от тях са скрити в тайния архив на Ватикана и в Синедриона. Други за унищожени безвъзвратно. Някой от най-важните са скрити за хората и чакат деня, когато ще бъдат отворени. Тук визирам и свещената Книга на Завета, написана на куниг и скрита от колобърите през вековете.
Има и такива, които са успели да минат през ситото на ешхеназитата и комунистите. Знаем за някои по съвременни - тези на Ванга или Слава Сердюкова. Има и доста, пуснати в този форум от неизвестни автори които касаят бъдещето ни. Има и още едни такива, пренебрежително наречени от учените тикви "апокрифни" и касаещи най-вече една плеяда богослужители, главно от 9-10 век. Това са наследниците на Св.Иван Рилски - като Йоахим Осоговски например или пророк Исая. След като не са успели да ги изопачат или унищожат, враговете на България са се постарали да ги скрият от българите и да умаловажат значението им. Някои от тях са написани в характерния за онова време стил от свети Хора по време на екстатичен транс, без да имат на идея за какви събития говорят (всъщност така е и била и самата Ванга). Благодарение на Анчо Калоянов, някой от тези предсказания са систематизирани и запазени. По-долу ще направя опит да ги разберем, пречупени през съвременните знания. Знае се, че и Враговете ни са информирани за тях и затова така бързат с Ликвидацията.
Top
TuMOK
Публикувано на: 11.6.2008, 16:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 34
Участник # 1 443
Дата на регистрация: 13-April 08



Слава СЕВРюкова.
Аз пък знам за Ванга, че е преродения Васил Българоубиец. Колкото българи е ослепил, на толкова е отворил очите.
Не се връзва с теорията ти, но аз така знам.

------------------------------------------------------------------
PM
Top
Миро
Публикувано на: 11.6.2008, 17:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Това Ванга ли го е казвала? Защото ако не е тя, а аз съм убеден, че не е, значи е поредният народен фолклор, измислен от някой, който се е чудил по какъв начин да обясни способностите и smil4334ad8a149e0.gif
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 11.6.2008, 18:41
Quote Post












Севрюкова, извинявам се за грешката. А Ванга помогна неимоверно много на мои близки роднини в сериозен проблем с изчезнало дете. За други хора не знам, нито пък имам намерение да я обсъждам в тази тема. Става дума за информация от стари апокрифи, които са почти неизвестни за масовата публика.
Цитирам откъс от книгата на Анчо Калоянов;
"У нас апокрифните видения добили популярност в годините, когато страхът от края на първото хилядолетие от Рождество Христово, присъщ на народите от средновековна Европа, тъкмо за българите намерил потвърждение в погубването на българското царство. Сякаш са се сбъднали пророчествата на старите езически шамани, които вещаели гибел за държавата при отказа от вярата на предците и които Княз Борис отместил от политическия живот след смазването на бунта на боилите, възпротивили се на покръстването. Тривековният двубой с Византия завършил с ослепяването на Самуиловите войни след битката при Беласица през 1014 г, чудовищна и непозната дотогава в историята на Балканите жестокост, която естествено ще е довела до отвращение и до отказ от византийския вариант на християнския морал (император Василий II официално бил титулувай Българоубиец). "
Тук става дума именно за двама такива пророци - Исая и Данаил. Забележете годината на края на Бългрската държава - 1018г. 1000 години по-късно същите Българоубийци са си поставили за цел физическто ликвидиране на държавата ни точно до тази година, т.е. след 10 год. максимум. Съвпадение, ще кажете. Може.
Ето какво пише един от тези пророци;
"И хората ще кажат: „О, тежко ни, братя, защото загина българската земя без остатък! И остана толкова, колкото да се задържи сянката на дъб..." Това е било за края на Първото българско царство, когато той дава и надеждата, че кълнът е останал. Пророк Исая пише, че по пътя си по вертикалата, когато отива до седмото небе "По повелята на Бога извежда от небитието към историята българите".
Пророчеството а апокрифа на другият книжовник Данаил е по-интересен. Точно там става дума за Кан (или каган, както тогава са го наричали) Михаил.
Top
anti666
Публикувано на: 11.6.2008, 18:51
Quote Post












Ето за какво иде реч. А то е много свързано с други публикувани тук материали като "Кръгове" и въобще за идеята за възстановяването на Саракта.
"КАГАН МИХАИЛ ОТ СЛЪНЦЕГРАД. В пророчествата, приписвани на пророк Даниил, се появява образът на Каган Михаил от Слънцеград, владетел на българите, комуто е предречено да властвува над всички народи. И при него като вариант на образа на цар Гаген Одолян, водеща е идеята за богоизбраност на българите. И двамата се бият при Средец, при двуустия кладенец („Студенец с две врати"), на помощ им идват светците от Витоша планина, в кръвта от битката потъват тригодишни жребци"
В "Слово за Сибила" отново се говори за богоизбраността на българите, като в Последните дни "тартарите" (силите на Антихриста) ще бъдат победени от човек с архангеловото име Михаил (който е Българин). Времето на царя-победител с име Михаил, описвано с клишето „златен век", предшествува идването на „последните дни", когато ще се повтори двубоят между Архангел Михаил и Сатанаил в началното време.
Този цар (или там описан като каган Михаил) е от българския град Слънцеград.
И отново пророк Исая;
"След златния век на последния цар Михаил настъпва царствуването на богопротивника Антихрист, когато ще започнат да се „съкращават" годините - трите години на царуването му ще се сторят като три месеца, трите месеца като три седмици, трите седмици като три дни, трите дни като три часа, трите часа като три минути, а трите минути като един миг"

Top
anti666
Публикувано на: 11.6.2008, 19:01
Quote Post












Това е историческата и недовършена мисия на Българите. За да бъде победен Антихриста, според тези средновековни пророци трябва да се възстанови Саракта. Начело на който ще бъде не просто български цар, а Кан Сюбиги, от Бога владетел. Върховен колобър и Кан - две в едно. Слънцеград пък е също символично име на столицата, където Слънчевата Вяра ще бъде възстановена. Където в самата светая сетих на Саракта ще е Медното Гумно и свещените Български символи. Дали ще е Търновград или Плиска - няма значение. Важното е къде ще е Слънчевия символ.
В "Кръгове" пък се споменава за Седмия. Българин, в чийто вени тече свещената кръв на Дуло с мощни колобърски способности, чиято мисия е да победи Антихриста (Синът Погибелен). Тук се събират и предсказанията. В случая важното е, че средецките пророци дават едно съществено допълнение. Преди това трябва да се въстанови Саракта - Българската държава. Държавата на Духа. Как ще стане - само Българският Бог знае, но силно вярвам, че това време не е далеч, колкото и парадоксално да ни изглежда сега.
Top
anti666
Публикувано на: 11.6.2008, 19:05
Quote Post












И накрая - едно любопитно сравнение пак от "Слово за Сибила"
"„Първият род са българите: добри, гостолюбиви и смирени, истинни и незлобливи, обичащи чужденците и християнството. Те ще предадат правата вяра Богу, превъзхождайки целия свят... Третият род са елините, тоест гърците: разместващи царете, смесващи се с всички народи, самохвални, лъжесвидетели, горделиви, златолюбци, съдещи с подкуп, те трикратно ще разколебаят вярата си и ще предадат царството Богу, обичайки църквата."

Тук сравняват автентичната Вяра с това, което днес църковните фанриоти изповядват. В тази връзка да спомена пак Ванга, която казва че "най-старото учение" ще се върне. Кое е то - бъдещето ще покаже.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.6.2008, 20:11
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (TuMOK @ Jun 11 2008, 04:42 PM)
Слава СЕВРюкова.
Аз пък знам за Ванга, че е преродения Васил Българоубиец. Колкото българи е ослепил, на толкова е отворил очите.
Не се връзва с теорията ти, но аз така знам.

------------------------------------------------------------------

Въздържай се от подобни квалификации, кой какъв е по прераждане, какво знаеш и какво не знаеш и не разводнявай на темата, по този начин.
Като искаш да се покажеш като грамотен теософо-дъновист и ясновидец четящ Книгата на акаша или някоя друг, създай си тема, аргументирай се в нея!
Тук темата е строго насочена и специфична!
Последно предупреждение![COLOR=red]
PMEmail Poster
Top
PARADOX
Публикувано на: 11.6.2008, 20:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Незнам дали е тук мястото, но бих искал задълбочено да гледате този клип:
http://www.youtube.com/watch?v=hCIZUhhyyEg
Любопитно ми е каква символика откривате в него (особенно финала) и можем ли да говорим и за съвременна апокрифика в случая...?!
PM
Top
Миро
Публикувано на: 11.6.2008, 20:50
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Не знам защо, но се замислих за Слънцеград... Усещането ме води не към Плиска, а към нещо много по-древно, може би тракийско... Защо си мисля за някакъв слънчев диск? Ако още не е намерен, значи ще го намерят и това ще бъде всъщност мястото на Слънцеград.
Jordan_13, ти си по-запознат с разкопките на могилите, чувал ли си за нещо такова? Или за някакво старо предание за този град?
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.6.2008, 11:47
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ Jun 11 2008, 07:01 PM)
Това е историческата и недовършена мисия на Българите. За да бъде победен Антихриста, според тези средновековни пророци трябва да се възстанови Саракта. Начело на който ще бъде не просто български цар, а Кан Сюбиги, от Бога владетел. Върховен колобър и Кан - две в едно. Слънцеград пък е също символично име на столицата, където Слънчевата Вяра ще бъде възстановена. Където в самата светая сетих на Саракта ще е Медното Гумно и свещените Български символи. Дали ще е Търновград или Плиска - няма значение. Важното е къде ще е Слънчевия символ.
В "Кръгове" пък се споменава за Седмия. Българин, в чийто вени тече свещената кръв на Дуло с мощни колобърски способности, чиято мисия е да победи Антихриста (Синът Погибелен). Тук се събират и предсказанията. В случая важното е, че средецките пророци дават едно съществено допълнение. Преди това трябва да се въстанови Саракта - Българската държава. Държавата на Духа. Как ще стане - само Българският Бог знае, но силно вярвам, че това време не е далеч, колкото и парадоксално да ни изглежда сега.

Това много ми прилича на идеята за новия Йерусалим, в Откровението на Йоан. Мисля, че е съвсем нормално и да е така, тъй като и самото предсказание е пълно с християнска символика и терминология, използвана е такава. Единствено името на града е сменено на Слънцеград.
Намира се на голяма и висока планина, според Откровението. Там наистина е описан един тотален триумф на единобожието в неговия възможно най-абсолютен вид, като Слънцето и Луната като небесни светила вече не играят роля. Нека го имат това впредвид тези, които искат да ни изкарат като тотални поклоници на небесните светила.
Слънчевия символ ще бъде изразен от Издигащата се Оренда. Местото му е вече вътре у нас, тъй като оттам не може да го вземе никой.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.6.2008, 13:10
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Миро @ Jun 11 2008, 08:50 PM)
Не знам защо, но се замислих за Слънцеград... Усещането ме води не към Плиска, а към нещо много по-древно, може би тракийско... Защо си мисля за някакъв слънчев диск? Ако още не е намерен, значи ще го намерят и това ще бъде всъщност мястото на Слънцеград.
Jordan_13, ти си по-запознат с разкопките на могилите, чувал ли си за нещо такова? Или за някакво старо предание за този град?

Така е. Става въпрос за нещо много древно, чийто първообраз е създаден тук, на Балканския полуостров, от нас, преди тръгването ни из различни точки на света. Археолозите още копат един от неговите материални образци. Не се пише за тези разкопки все още, не е гръмнала сензацията по радиото и телевизията, но може и да не се чуе нищо, защото просто е неудобно. Затова нека си представим какво е Слънцеград и да публикувам тук, онова, за което някой един ден, някой ще обере славата на голям археолог.

User posted image
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.6.2008, 13:14
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Защо си мисля за някакъв слънчев диск? Ако още не е намерен, значи ще го намерят и това ще бъде всъщност мястото на Слънцеград.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Така е. Такъв диск поставихме в Куско, наречен от местните Кориканча. Испанците са го претопили, понеже целият е бил от злато, някъде към 1533 г. А като чуят "злато" при евреите почва обилно слюнкоотделяне, създаващо ниагарски водопад от лиги. Този диск е имал овална форма първоначално (не кръгла) и е бил създаден,за да показва, че е имало Създател на Небето и Земята" - чисто единобожие.
PMEmail Poster
Top
Dimitar_II
Публикувано на: 13.6.2008, 15:48
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 54
Участник # 1 285
Дата на регистрация: 9-November 07



Тази снимка на Йордан ми прилича на Аркаим, живот и здраве догодина смятам да го посетя. Наричат го още града на Свастиката или града на Мандала.
PM
Top
Миро
Публикувано на: 13.6.2008, 15:49
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Вече почвам да се плаша от себе, защото в последно време каквото съм помислил все вярно излиза smil4334ac775281d.gif
QUOTE
Така е. Става въпрос за нещо много древно, чийто първообраз е създаден тук, на Балканския полуостров, от нас, преди тръгването ни из различни точки на света. Археолозите още копат един от неговите материални образци.

Кажи ми къде е това място, искам да отида и да го "усетя", знам, че и мястото "ме иска"... Дано да е в България, че иначе има да ме чака ...
PMUsers Website
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020