www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?
anti666
Quote Post












В интернет и из медиите са забелязва напоследък засилена кампания срещу Тенгрианството. В нея разбира се стоят небългари, но по-интересно е мнението на българите. В които Старата Вяра е записана генетично в кръвната им памет. Особено са ми интересни изявите в сайта на Атака с поне няколко десетки теми, пуснати от небългари срещу завръщането на Тенгрианството. Като плъхове те първи усещат накъде духа вятъра и започват да цвъртят неистово. А вятъра на промените се усеща вече навсякъде и е напът да отвее всичките ни стереотипи, с които българите са облъчвани от официозите досега. Забележете само как замлъкнаха с мантрите за глобализация, интеграция и останалите соростутски фрази. Дори вечно ухиленият ни президент вече не ги повтаря.
Интересна е обаче реакцията на обикновените българи относно Тенгрианството. Които се смятат за националисти и православни, но въпреки всичко, някъде дълбоко вътре в душата си усещат, че има още нещо. Нещо, което не достига, което ги кара да се съмняват. Типичен пример за това са явно ерудирани българи като Зиези. Основният аргумент там е - ако Тенгрианството е била Древната Вяра на българите, как така има толкова оскъдни сведения за нея. Един надпис с гръцка фонетика, разчетен като Тангра от Бешевлиев. Старото име на връх Мусала до 15 век - Тангра и безспорния факт, че официалната вяра на волжските българи до приемането на мюсюлманството през Х век е било тенгрианството. Тук включвам и "Сказанието за чулман".
За мен лично всеки един от тези три факта е достатъчно доказателство, обаче за рационалния и съмняващ се ум на повечето българи това не е достатъчно.
Top
anti666
Quote Post












В Евангелието много добре е описан подобен момент, когато съмняващият се Тома е искал да пипне следите от гвоздеите по ръцете на Помазания, за да се убеди, че е той. И съответния отговор на Исус. Тук при нас българите ирационалното, да го кажем родовата памет и интуитивното осенение играят много голяма роля в поведенческото ни мислене, но все пак ние сме част от модерното общество, наречено от архитектите на НСР "глобално село". Където стереотипите ни се оформят от учебниците, улицата и масмедиите. Контролирани ясно от кои. Така че съвсем естествено е за търсещия разум (щото има и българи, които вече нищо не ги интересува) е да влезе в противоречие със силата на кръвта. Или както ни си я наричаме - с Орендата.
Затова са и толкова малко хората, приели Тенгрианството първо чрез сърцето си, а после и с разума. Обикновено за повечето хора пътя е обратен и често дори не стига до сърцето. Както е с натрапеното ни фанариотство и Ветхия завет.
Та с този пост бих искал да запитам невярващите - какво би се променило ако получите доказателствата, които разумът ви търси? Защото въпреки масираното аутодафе на византийските фанариоти, турските поганци, комунистическите сатрапи и най-вече онези с плитчиците, които винаги са надничали зад тях - такива доказателства има. Въпреки тоновете изгорени древнобългарски книги и изкланите родове, Тенгрианството си има запазени артефакти. Точно каквото разумът им търси. Тук нямам предвид само Колобърите, където знанията са се предавали устно. Нямам предвид и Книгата на Завета, до която на Елтимир му е било дадено доверието да се докосне. Със сигурност има и още много такива доказателства. Които не са излезли наяве само защото не им е дошло времето. Защото сега ще бъдат оплюти или както Елтимир се изразява "бисерите ще бъдат хвърлени на прасетата"
Top
anti666
Quote Post












Затова аз призовавам всички тези съмняващи се. Съмнявайте се колкото си искате, но се въздържайте от коментари по адрес на Старата Вяра. Защото това е равносилно да плюеш по паметта на дедите си. По хората, собствените си прадеди, които са влизали с бончука и името на Тангра в битка. Които ни оставиха тази прекрасна земя България, превърната в духовна пустиня. В недалечно бъдеще, когато нахранят разума си с новите доказателства ще си викат "Леле, какви сме ги говорили".
Мисля си, че както преди 89-а да си каже човек публично че е вярващ ставаше обект на присмех, порицание, а дори и пълно отрязване на каквато и да е пресперктива за кариера или учение. Сега именно атеистите са най-активните да палят свещички. За справка - Гоце и Серьожа Яхов.
Когато блесне със цялото си величие Старата Вяра и заеме своето исконно място в българската държава, някои от тези отричащи я бързо ще забравят думите си. И ще станат по-католици от папата. Но Бог Вижда!
Top
anti666
Quote Post












В Откровението на Йоан е кодирана много информация, казани са много истини. Защото най-лесното е да оплюем нещо, което не разбираме или хора, които ни пречупват стеротипите. Най-лесно е да погледнем камънаците из хилядите светилища, осеяли най-свещенното място на планетата с празни очи и да се отправим към ухаещото чеверме.
Затова и този сайт дори да е един от най-посещаваните свободни български медии виждаме феномена, че пишат неколцина човека. Аз просто съм убеден, че ако излязат така чаканите директни доказателства за Старата вяра, тя ще стане модна както сега е модно да се ходи на Перпериг и Бегликташ. Точно затова и няма да излезе нещо повече. Защото това ще нахрани само разума, ще даде знания на враговете ни, които Не са атеисти и няма да доведе до крайната цел - възстановяването на Саракта. Колкото и да ги търсят темплиерите и "иманярите" с вехтозаветни имена. Това си е един вид сито.

Преди близо 2 хилядолетия, когато римският император Константин приема християнството той става известен с името Велики. Това е неслучайно, защото в един момент зад християнството застава цялата държавна мощ на тогавашната глобална свръхсила. Именно с легитимирането му то получава най-значимото разширение по всичките краища на Европа. Защото е най-лесно когато вече няма кой да те преследва. Така ми се струва че може да се получи и след време, когато България стане Саракт. Но този път ще е по-различно, много по-различно. Ако не успеем, нито Саракт ще има, нито пък България ще остане. Да не си правим илюзиите. Но никой няма да ни го сервира наготово, не и този път.
Top
anti666
Quote Post












Накрая цитирам две мъдри приказки на велики Българи от последния ни Саракт.
"Не унижавай нашите богове, че тяхната сила е голяма. За доказателство служи това, че ние, които им се кланяме, покорихме цялата ромейска държава. "

"Който търси истината, бог вижда и който лъже, бог вижда. На християните българите направиха много добрини и християните ги забравиха, но бог вижда."
Последното е във връзка със спасяването на Византия от арабските нашественици от Кан Тервел през 717г. Когато за половин хилядолетие благодарение на българите на исляма беше отрязан пътя към Европа. Към това бих добавил и спасяването на Помазания Исус от лапите на Синедриона. Когато именно балагури, дошли от земите на тогавашната Балкхара помагат на арамейското семейство да се спаси при египетските копти. Едва ли Капкан Исбул не е знаел за този случай.
Просто преди да напишете нещо против Старата Вяра - имайте предвид горните два цитата. Това се отнася за българите, небългари мен не ме касае какво мислят.
Top
anti666
Quote Post












Някой ще каже "Голяма работа. Дори и да се докаже, че е древната вяра на българите, какво ми променя на мен живота това?". Така е. Като погледнем гърците някога са имали политеизъм, а сега са православни. Само че те ревностно си тачат миналото. Не само от уважение към предците си, но и с комерсиална цел - да покажат колко велики са били. За захранване на националното си его, което при нас е съсипано.
Тенгрианството в тюркските народи и степите на Монголия се изразява и сега повече под формата анималистичен шаманизъм. За лекуване на хора, за единство с природата и земята, за свобода на човешкия дух. Все хубави неща, но недостатъчни за държавно управление. Единствено и само българите са го развили в пълнотата си, което е и обяснимо, след като именно те са избрани от Плеядите да го разпространяват в дълбокото минало. Именно тук Старата Вяра се използва според Небесните принципи за създаване и укрепване на Държавата. Това вече прави огромна разлика с всичко, което познаваме досега. И ако в доказателствата, търсени от разумните българи се окаже, че необяснимото разрастване на Аспарухова България от нищо в суперсила по-мощна от Византия се дължи именно на тенгрианството - това вече е съвършено различно.
Защото в този случай на много от разумно мислещите българи ще им "светне" нещичко. Щом тогава е могло, защо пък сега да не може...
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Полиция нравов Саудовской Аравии объявила войну волшебству

В Саудовской Аравии объявлено о запуске программы по борьбе с магией и колдовством. Как сообщает AFP со ссылкой на государственное новостное агентство SPA, проект разработан так называемой Комиссией по поощрению добродетели и предупреждению порока. Ее представители намерены создать специальные отряды, которые будут выявлять случаи колдовства, а также информировать о них общество.

Программа возникла вследствие обеспокоенности священнослужителей тем, что жители страны нередко обращаются к гадалкам и ясновидящим, чтобы излечиться от болезней, устроить личную жизнь или решить какие-то иные вопросы. Подобная практика не одобряется ортодоксальным исламом и находится в Саудовской Аравии вне закона.

AFP отмечает, что в марте 2009 года саудовские власти арестовали за магию человека, на стенах в доме которого насчитали более 100 тысяч надписей. Согласно сообщениям местной прессы, это были магические заклинания, некоторые из которых писались кровью.

Примечательно, что некоторые должностные лица обратились к руководству страны с требованием снести дом: они опасались, что если стены просто перекрасить, надписи не потеряют своей волшебной силы.


--------------------
PM
Top
Tengri
Публикувано на: 22.10.2009, 17:15
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 3
Участник # 955
Дата на регистрация: 5-May 07



Слава на тангра Бога Небе,центъра на световния космически разум,истината ще бъде позната и ще ни направи свободни и силни .
PM
Top
Барадж
Публикувано на: 28.10.2009, 21:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 106
Участник # 1 991
Дата на регистрация: 4-September 09



Приемам думите на anti666 за истина. Просто "реката тече". Тече неумолимо и носи със себе си древни истини. Още не е дошло времето всички да се докоснем до ИСТИНАТА. Засега истината е само в ръцете на посветените. Вярвам че всичко си има своето време. Както никой не може да накара слънцето да игрява по-рано, или по-късно, да свети по-слабо, или по-силно така и никой смъртен не може да насили времето. Просто защото /поне аз така мисля/ няма да ноже да проумее и осмисли оказаната нему милост свише./А именно да знае!/ А може би има и друго. За да не попадне ИСТИНАТА в неистински и нечисти ръце. Небето знае! Небето вижда! Небето ни пази! Бъдете здрави. smil4334abded4493.gif


--------------------
...?? ??? ???????? ? ????? ? ??? ?????? ? ?????? ?????. ??? ??? ?? ???? ?????????, ??? ??? ?? ?????? ?????.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Top
Георги-НЗ
Публикувано на: 29.10.2009, 9:10
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 658
Участник # 1 797
Дата на регистрация: 5-March 09



QUOTE
И ако в доказателствата, търсени от разумните българи се окаже, че необяснимото разрастване на Аспарухова България от нищо в суперсила по-мощна от Византия се дължи именно на тенгрианството - това вече е съвършено различно.
Защото в този случай на много от разумно мислещите българи ще им "светне" нещичко.

Щом тогава е могло, защо пък сега да не може...



Именно за това е изкоренявано всичко тенгрианско през столетията. За да не могат да бъдат използвани работещите механизми на Старата вяра.
Днес за това никой не говори, дори ако някой спомене по публични форуми - веднага се появяват дежурни да доказват, че не сме били тенгриани и няма доказателства за това. То и филма на Пламен Петков с това започва.

ОПРЕДЕЛЕНО едни човекоподобни същества умират от страх да не заработят стари механизми и отново пак България да възкръсне от пепелта.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
PMUsers Website
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Поради дългото ми отсъствие от сайта имам доста пропуски по темите (не ми е възможно да изчета всичко пропуснато).За съжаление,разполагам и с ограничено време за да изложа собственно мнение и знания по важни теми в които не става с няколко думи-затова прибягвам до готови текстове от интернет.Моля админите на сайта да трият информацията която предлагам на вниманието Ви,ако тя вече е разглеждана и обсъждана,за да не задръстваме пространството.
На доста места срещам все този въпрос:
Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?
Попаднах на една книга ,която започва ето така:
QUOTE
Космосът съществува обективно. Земният разум е неделима
част от Космическата разумност. Човешкото общество е ево

люирало до равнище, което му позволява целенасочено изследване
на Космическата реалност.
От позициите на бъдещата Космическа мирогледна система
се предлага съвременно осмисляне на "Тангра"
СъСъздател на
троично ниво от Инволюционната Йерархия на нашата Планет

на Система. Прави се изводът, че "Тангра е най
високото ниво от
Космическата Йерархия, за което е спускана информация от Кос

моса на планетата Земя. Проследява се връзката между "Тангра"
и българите. Анализират се редица разновидности на знак "Тан

гра" и тяхната енергетика. Разглежда се универсалността на
знак "Тангра".
В Част Втора като Приложение се предлага подход за преход
от съвременното човешко мислене към космическото, за отваря

не съзнанието на земното човешко същество към Космоса.

Всеки ,който търси отговор на въпроса " Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?",би могъл да се запознае с още едно становище ,за което автора казва :

ПОСВЕЩАВА СЕ НА ВСЕКИ,
КОЙТО Е СЪПРИЧАСТЕН
КЪМ МИСИЯТА НА БЪЛГАРИТЕ

http://vaseto.info/books/6.pdf


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
bulgarin
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 1
Участник # 2 228
Дата на регистрация: 4-April 10



Вижте аз съм нов във този форум и в саита изобщо,но сам изключително разочарован че има такива хора като вас.Разберете един път завинаги коя е истинската вяра-това е Православието или по-точно - Истинната Христова Вселенска и Апостолска Църква основана от самия Бог - Иисус Христос.Не можете ли вие с простите си глави да го разберете.Напоследък българският народ наистина се побърка.Във интернет блика от саитове за връщането на тенгризма и тази измислена стара вяра.Не разбирате ли че ние сме народ единствено и само благодарение на Православната вяра.Ако сме се водели и на времето по вашия акъл до сега да сме в списъка на изчезналите народи.сигурен съм че в тоя форум пишат неграмотни хора които не са прочели и грам Православна литература ,а предполагам не са чели и Светите писания.Ако прочетат поне малко от Светите писания съм сигурен че ща се откажат от своите езически заблуди.
И не ми излизайте с тези глупави тези че старата вяра е изкоренена насилствено от населението.Сигурно и децата знаят че по времето на Свети Цар Борис Покръстител повечето население одавна вече е било приело Християнството,както знаят също че кан Кубрат ,кан Тервел а най-вероятно и кан Аспарух са били християни.
Защо мислите че са погинали куманите , печенегите , траките , волжките българи .Отговорът е много прост.Защото са били езичници.И вие с целия си акъл си въобразявате че като се върнете хиляди години назад във времето приемайки гнусното езичество ще направите много голямо добро на българскя народ и сте големи националисти.
Ама за жалост такива са някои от българите-един ако ги изведе една крачка напред ,друг ще ги изведе две крачки назад,само и само да не върви с другите и да е наопаки.
Целият свет разбра коя е истинската вяра само ние ще се връщаме хиляди години назад.
Да можеше светлия Свети Цар Борис Покръстител да види какво става сега в неговата държава и как заблуждават народа някакви пишман националисти щеше три пъти да се обърне в гроба от мъка по тоя наш клет и заблуден български народ.
Бог да ние на помощ.Дано ни пази и да ни закриля в борбата ни срещу лукавия и дано Светият Дух да просветли и вразуми душите ни.И да се молят за нас Пресветата Дева Мария Богородица и Свети Цар Борис и всички Светии.АМИН.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (bulgarin @ 4.4.2010, 22:16 )
Вижте аз съм нов във този форум и в саита изобщо,но сам изключително разочарован че има такива хора като вас.Разберете един път завинаги коя е истинската вяра-това е Православието или по-точно - Истинната Христова Вселенска и Апостолска Църква основана от самия Бог - Иисус Христос.Не можете ли вие с простите си глави да го разберете.Напоследък българският народ наистина се побърка.Във интернет блика от саитове за връщането на тенгризма и тази измислена стара вяра.Не разбирате ли че ние сме народ единствено и само благодарение на Православната вяра.Ако сме се водели и на времето по вашия акъл до сега да сме в списъка на изчезналите народи.сигурен съм че в тоя форум пишат неграмотни хора които не са прочели и грам Православна литература ,а предполагам не са чели и Светите писания.Ако прочетат поне малко от Светите писания съм сигурен че ща се откажат от своите езически заблуди.
И не ми излизайте с тези глупави тези че старата вяра е изкоренена насилствено от населението.Сигурно и децата знаят че по времето на Свети Цар Борис Покръстител повечето население одавна вече е било приело Християнството,както знаят също че кан Кубрат ,кан Тервел а най-вероятно и кан Аспарух са били християни.
Защо мислите че са погинали куманите , печенегите , траките , волжките българи .Отговорът е много прост.Защото са били езичници.И вие с целия си акъл си въобразявате че като се върнете хиляди години назад във времето приемайки гнусното езичество ще направите много голямо добро на българскя народ и сте големи националисти.
Ама за жалост такива са някои от българите-един ако ги изведе една крачка напред ,друг ще ги изведе две крачки назад,само и само да не върви с другите и да е наопаки.
Целият свет разбра коя е истинската вяра само ние ще се връщаме хиляди години назад.
Да можеше светлия Свети Цар Борис Покръстител да види какво става сега в неговата държава и как заблуждават народа някакви пишман националисти щеше три пъти да се обърне в гроба от мъка по тоя наш клет и заблуден български народ.
Бог да ние на помощ.Дано ни пази и да ни закриля в борбата ни срещу лукавия и дано Светият Дух да просветли и вразуми душите ни.И да се молят за нас Пресветата Дева Мария Богородица и Свети Цар Борис и всички Светии.АМИН.

Аз пък съм на мнение, че ние сме на това дередже, точно заради приемането на чужда за нас Вера, донесена от Изсраел. Християнството е за евреите, не за нас. Ама и те не го искаха;))) При нас, то подрони държавността, заради своя космополитен характер и въведе в управлението на държавата етнични групи и хора, които бъкел не разбираха от това. Впрочем, виж днешното ни положение, за да познаеш в него предишното.
Ти си наясно, че християнството е само проформа при нас въведено. Всеки християнски празник, прикрива древен такъв тенгриански. И вие нищо не може да направите. Не само, че не може да направите, но сте и подчинени на това положение. Българина не празнува Великден, така, както гърците, примерно, и никога няма да го празнува така, защото за нас, истинската Вера си остава древната коренна Вера. Това всеки българин го усеща и опита, да го вкарате в кошарата, за да стане овца е обречен на неуспех.
Неслучайно поетът бе казал: "Не сме народ, а мърша. Туй ще кажа и ще свърша". Време е да поемете отговорност за това положение, до което го доведохте.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Вижте аз съм нов във този форум и в саита изобщо,но сам изключително разочарован че има такива хора като вас.
==================================================
И ние сме безкрайно разочаровани от индивид като теб. Чакай да те черпя една великденска баничка.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Не разбирате ли че ние сме народ единствено и само благодарение на Православната вяра


Верно ли? Само един въпрос преди великденската баничка щото много спекулирате, че православието е опазило българите през турското робство. Какво тогава ни е опазило през византийското? Нали и ромеите са били православни. Отговорът е един. Старите празници - Ихтима, Колада, лазаруването. Накратко - българщината. Българите, макар и проформа приели юдохристиянството, понеже е наложено насила - вътре в сърцата си държат на старите празници.

А за масовия убиец и родоотстъпник Борис-Михаил, който ти наричаш "свети", мога да кажа само едно. БПЦ го е направила светец. Вероятно заради това, че е изтребил елита на България. Заради това, че е ослепил собствения си син. Заради въвеждането на робството. Или затова, че е взел дори името на смрадливия ромеин Михаил, че му се е предложил за васал - княз. Все много християнски и яхвеудобни дела. Сега да си поемат отговорността за това. Докато БПЦ не му свали "светото", българският народ добро няма да види. Проклятието на посечените български родове ще тегне със страшна сила.

Поздрав за всички фанатизирани миряни (каква дума само), евангелисти, мунисти и йеховисти.
СУРВА
И още един;
МОЯТА МОЛИТВА
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020