www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ще приеме ли българина пак Старата Вяра?
anti666
Публикувано на: 24.2.2013, 16:29
Quote Post












Искам да обърна внимание и на това.
QUOTE
„Бог поруган не бива. Всяка неизпълнена пред него клетва е смъртен грях". В подобни моменти Симеон успокоявал пострадалите. Още звучат неговите думи: „Защо се вълнуваш? Какво от това! Защо пък да не станеш духовник, има ли по-хубаво от това…”

В Старата вяра пък е точно обратното. По този повод един мъдър български кан е казал нещичко;
"Българите направиха много добрини на християните, но те го забравиха. А Небето вижда!"

Затова след време всички главни решения в българския Саракт ще се взимат високо в планината, от някое светилище под открито Небе. Както някога, за да те види Небето та да знае клетвата си ще престъпиш ли. Клетвата пред Бога е нещо свято! Неизпълнението й, както поругаването на Българския Бог е нещо дето няма да се размине така леко. Още повече пък ако станеш...духовник.
Top
meander
Публикувано на: 24.2.2013, 17:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 2 124
Дата на регистрация: 22-January 10



Здравей anti666
QUOTE
Е, дотук беше. Всеки е съден. Едни отиват в Балхала, загинали за България, други на долния свят, където ги съди Ериг Кан и решава кога и дали да се върнат пак на средния.

Много хубаво си го написал,но не забелязваш ли че тебе те няма там???? Там са Балхала и Ериг Кан,тебе не те видях!!!
Да решенията се взимат високо, но не в планината, а в Небето.Ако ти стиска стигни дотам.
Живи и здрави.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 24.2.2013, 20:35
Quote Post












Ако може без толкоз препинателни, щот сме малко алергични тука към такова. Като езотерик няма как да не знаеш, че си има йерархии. И тук говорим за средния свят. Естествено че мен ме няма там, щото съм на средния все още. Там ще ни съдят правилно ли сме отсъдили ние тука. Саракта е бил и ще бъде продължение на Небесното царство на средния свят. И като такова Канът е упълномощен от Небето да съди и решава тук. А той пък, заедно с народа си упълномощава други да съдят надолу в йерархията, макар понякога да се случва и него самия да осъдят, ако не изпълнява волята на Небето.

И преди да попиташ що пък Небето да е упълномощило Кана, да съди да ти кажа. Едни свещеници, които не са зависими по никакъв начин от властта на средния свят. За разлика от сегашните, дето служат на ДС и олигархията.

Преди време един от нашите възмутени граждани го бяха питали откъде накъде се представя за власт, като не е кмет или съдия. На което той им отговори с абсолютно право, че той е представител на небесната власт и републиканската не го касае. За решенията - пак се връщаме до Саракта. Небето решения за нас не взима, то се намесва само когато ние поискаме помощ. Попските притчи, че съдбата ни е предопредена ги знаем също. Само дето не ми е ясно, ако е тъй що тогава Господ трябва да ни съди за нещо, което е предопределил? А?

Смятам, че ясно съм го казал. Тук има няколко теми написани по въпроса, който иска да чете, го е направил. Повече във философски каламбури стил Хнет и паралелна реалност не желая да влизам, нито имам време.

Жив и здрав
Top
meander
Публикувано на: 24.2.2013, 21:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 2 124
Дата на регистрация: 22-January 10



Здравей anti666
Когато хората си общуват стигат до нещо,когато хората се позовават на нещо стигат до никаде.Каде е ключа.Каквото и когато е било, си е за времето.Въпроса е ние каде сме?
QUOTE
Като езотерик няма как да не знаеш, че си има йерархии.

Не се имам за такъв, защото се уча от зор,предполагам правиш разлика.Йерахии няма, има ред.
Орда какво значи.Лесно е да ползваш исторически данни,а дали ги разбираш и можеш?
Ако си наясно Кана не е упълномощен,а е избран от народа.И водейки го носи пълна отговорност.А "небето" само реагира на това какво е направил,и то рефлектира и върху народа.
Пак ще ти го повторя НЕБЕТО НЕ СЪДИ а отразява нас.Нещо като огледало е. Ще попитааш как е възможно да стигнем до сегашното положение.Отговора е -живота е свободен за всички, но си носим отговорността ако нарушим правилата(взимодействието на енергиите).А те бяха нарушени много тарикатски,и то с енергията на будалите.На земята нищо не може да стане без земна енергия!!!
Въпроса е кой се е излъгал да им я даде??? Истината е че си имаме работа с невероятни лъжци,и нашето(на българите) мнение че такива да има не е възможно.Как са успяли.Еми гледай филма -хрониките на ридрик-две части са .И белким ти стане ясно.
Живи и здрави.
П.с. Ако си го забравил първото основно правило е да си опазим кожата,а пък после ще му мислим.
И още нещо, ние сме три в едно.Имаме ли среден свят, и каде ни е средния свят???
А относно каламбурите на Хнет,там получих веднага бан за въпросите които ме интересуват,за разлика от тук.Тук ми помогнахте да си изясня нещо.Ако си спомняш имах сърбеж,е вече нямам и съм ухилен. smil4341944e6b0c8.gif
А усмивката ми е истинска,зора си е зор.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.2.2013, 22:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ако си наясно Кана не е упълномощен,а е избран от народа.
===========================================
На едно друго място, след подобна дискусия, една жена ми излезе пак с това мнение. Казах й: "Канът се посочва, не се избира." Мога дори да ти го обясня и с християнска терминология, ако не го разбираш. Ето: "Този е моят възлюбен син, над когото е Моето благоволение". Посочен е. Небето се отваря. слиза Орендата (там под формата на гълъб) и се чува Гласът. Това е, процес, който не подлежи на избори. На избори се избира президент. Канът се посочва. Той е Откровение на Небето. Това е Небесната държава като земна територия. Всичко друго е ала-бала. Преди три години си избрахте земен Кан, избрахте си го. Той се казваше Бойко Борисов, с прякори Рапоня и Тиквата. Той нямаше как да бъде Бърдоквата. Но както казах, Небето не го Изповяда. Казах го още тогава. Кой да чуе?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.2.2013, 22:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Да решенията се взимат високо, но не в планината, а в Небето.Ако ти стиска стигни дотам.
Живи и здрави.
=--------------------------------------------------------------------------------------------
Планината е небесната твърд, там дето Небето и Земята се срещат и разделят, а високият връх - жилище на боговете, на Небесният Съвет. Тя е мястото, където Бог стъпва, за да сътворява. Ако искаш да стигнеш до Небето, трябва да се въздигнеш като Планината.
PMEmail Poster
Top
Елтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Орда означава Ред. Това е наша древна дума. Оттам тя е влязла в много европейски езици. Включително в латинския, а оттам и в немския. Ние, българите сме многоезичен народ. Ние имаме по няколко думи за едно и също нещо. Това е поради древността ни и скитанията из просторите на Евразия. Нашият палеозик се е смесил с езиците на родствените ни народи. Ако към литературния ни език прибавим диалектите, ще се окаже, че българският език е най-богатият в света. Веднъж историкът проф. Петър Добрев ми каза:
- Абе, не мога да се начудя! Никой друг език в света няма толкова много думи за роднинство! То си е една цяла йерархия.
Не е само това. Никой друг народ няма думи, с които толкова точно, ясно и конкретно да обяснява същността на Вселената и на Бога. Само че, ако ми позволите малък съвет. Повечето съвременни българи са забравили тези думи. Затова нека да им говорим на език, който те разбират. И постепенно да въвеждаме в разговорния език едно по едно свещените понятия. Иначе рискуваме да останем неразбрани.


--------------------
PM
Top
18j
Публикувано на: 25.2.2013, 15:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



QUOTE (meander @ 24.2.2013, 19:38 )
Здравей anti666
QUOTE
Е, дотук беше. Всеки е съден. Едни отиват в Балхала, загинали за България, други на долния свят, където ги съди Ериг Кан и решава кога и дали да се върнат пак на средния.

Много хубаво си го написал,но не забелязваш ли че тебе те няма там???? Там са Балхала и Ериг Кан,тебе не те видях!!!
Да решенията се взимат високо, но не в планината, а в Небето.Ако ти стиска стигни дотам.
Живи и здрави.

Не съм прочел постовете до долу но бързам да отговоря и аз с мнение:
Аз съм върховен съдник за света който ме заобикаля. Съдя останалите както съдя себе си. Себе си съдя най-строго. Каквато присъда издам - лично я изпълнявам със собствените си ръце. Ако Бог е отредил друго нека ръцете ми паднат във немощ. Ако присъдата ми е справедлива от Негово име - нека бъде Неговата Воля. Аз съм само един изпълнител в Неговото войнство.

Това съм приел за лично мои принципи в живота, защото срещам много неправди и никога не мълча. И често пъти са ми казвали 'а ти съдиш хората, не съди за да не бъдеш съден'. Е да ама аз първо себе си съдя и то най-строго! Всеки човек сам провежда съд над постъпките си и сам изпълнява присъдата. Мисля че така трябва да е и спрямо другите. ...а Небето Вижда!


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
meander
Публикувано на: 25.2.2013, 17:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 2 124
Дата на регистрация: 22-January 10



Здравейте.
Лично аз много от думите (стари) които ползвате са ми непонятни.Горе долу, оренда и орда ми се изясниха.
Орда означава ред,но и означава ред на нещата.Т.е. за да направиш хляб си има ред,да сееш нещо си има ред.Значи тези които са в Ордата ценят реда и го пазят.В днешно време последно тоя ред беше БДС.,затриха го.А в личен план е това на което му викат морал.А мисля че православни,означава същото,славим правото(реда).
Орендата бива лична и обща.Аз си го превеждам като лична енергия. Когато пазиш ордата(реда) и го пазиш(спазваш) трупаш енергия чрез която можеш да стигнеш до небето.А общата Оренда е сборно от личната ни такава.Също много важна част е и семейството,защото Орендата тогава се чисти и множи от жената.И когато семействата са здрави и чисти народа ни е непоклатим.
Може и да съм се заблудил,но така съм го разбрал.
Живи и здрави.(този поздрав е свързан с орендата)
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 26.2.2013, 12:15
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (meander @ 25.2.2013, 19:24 )
Здравейте.
Лично аз много от думите (стари) които ползвате са ми непонятни.Горе долу, оренда и орда ми се изясниха.
Орда означава ред,но и означава ред на нещата.Т.е. за да направиш хляб си има ред,да сееш нещо си има ред.Значи тези които са в Ордата ценят реда и го пазят.В днешно време последно тоя ред беше БДС.,затриха го.А в личен план е това на което му викат морал.А мисля че православни,означава същото,славим правото(реда).
Орендата бива лична и обща.Аз си го превеждам като лична енергия. Когато пазиш ордата(реда) и го пазиш(спазваш) трупаш енергия чрез която можеш да стигнеш до небето.А общата Оренда е сборно от личната ни такава.Също много важна част е и семейството,защото Орендата тогава се чисти и множи от жената.И когато семействата са здрави и чисти народа ни е непоклатим.
Може и да съм се заблудил,но така съм го разбрал.
Живи и здрави.(този поздрав е свързан с орендата)

Орендата е Божествената Сила, с която Тангра еманира Сам Себе си. Всякакви други понятия - лични и общи оренди са спекулации на ума. Еманира Сам Себе Си. Затова Орендата се получава отвън, но е вложена и вътре в човека. Но и при тази ситуация, не може да се говори за лична енергия, защото това е Божествената Същност в човека. Епохата на получаване на Орендата отвън отминава, започва нейното Издигане отвътре.
PMEmail Poster
Top
vokil
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 18
Участник # 4 241
Дата на регистрация: 9-September 11



"НАША ВЕРА"

У нашей веры нет названия.
И разве в этом есть вина?
Тем, кто идет путем познания,
Известна пустословия цена.

У нашей веры нет пророков,
Зудящих про «грехи» и «ад».
Степной пророк в бою жестоком
Народ свой защитить был рад!

У нашей веры нет писания.
Священный дух у нас в крови!
Излишни умственные знания
Постигшим таинства Любви.

У нашей веры нет догматов.
Мы не зубрили списки «правых дел».
Мы просто следовали, как за братом,
За тем, кто справедлив и смел!

У нашей веры нет агрессии -
Под общим небом все живем.
Народы, страны и конфессии –
Пусть каждый движется своим путем…

У нашей веры нет священников,
Назначенных “пасти народ”.
Мы не рабы для Бога, и не пленники.
Где есть рабов, там нет господ!

У нашей веры нет и храмов.
И ныне, и всегда, как встарь,
Наш храм – степная панорама,
Где крыша – Небо! Степь – Алтарь!

И нас не сбросить с пъедестала
Извечного Небесного Отца!
У нашей веры нет начала…
И нашей вере нет конца…

Арман ЖЫРАУ, 8 авг. 2013 г.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Утре, 2 май стават 1150 г, откак бе ликвидиран Българският Саракт като държава на Българите с тенгрианско държавно устройство, икономическа сила и социален порядък. За тази древна Българска Мощ, самородна и независима от никого, неподчинена от никого и непобедена от никого, водена от самият Тангра чрез Кана и Съветът на Великите седем Боили, бе казано: „Това е народът, който преди тебе имаше всичко, които е пожелавал; народ, у който този е придобивал титли, който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля, у който бойното поле прославя рода, понеже у тях се смята без колебание за по-благороден оня, чието оръжие е било повече окървавено в сражение." - (Магнус Феликс Енодий). Затова, когато утре се чества смяната на вярата ни, нека се знае, че духовност, писменост и българска нация имаше много преди Борис Михаил и когато ни бе наложено християнството, повече загубихме самобитността си и обедняхме вътрешно, отколкото да придобихме нещо от ромейската книжнина, парадна начетеност и образование. Най-голямата злина от всичко това, обаче бе, че загубихме Тангра и Кана, и придобихме нов бог - източноримският император Михаил ІІІ. И още по-голяма злина, след това ни сполетя: първата религиозна война между българите, при която загубихме Източна България и впоследствие попаднахме и в първото робство - източноримското.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Образованието трябва да си остане светско. Първом, има хора, които не са християни. Аз съм тенгриянин, и проповядвам изконната Българска Вера. Във всичко останало, нема никакъв фючър! Какво ще й учим на Библията,а попче? Старият Завет - история на грехопадналите евреи; Новият Завет - история на евреите, които не искат да се поправят;))) Ние не сме евреи. Не сме идеалният електорален добитък на Бойко. Слава на Тангра!

Отец Николай Георгиев: Духовниците трябва да са водачите!
"Ако се проповядваше в училищата, нямаше да се проповядва в затворите"

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/04/26/o...odachite.408814
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 28.4.2019, 22:51
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



На това ли ще ми учат сина?

55. Всичко това аз казах пред Тебе, Господи, защото Ти за нас (евреите) си създал тоя свят.
56. А за другите народи, произлезли от Адама, Ти каза, че те са нищо, че приличат на слюнка, и всичкото им множество Ти оприличи на капки, капещи из съд.

http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/3ezd.htm#6

Или на това???
http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/deut.htm#7
Или може би това?
8.29. Кога Господ, Бог твой, изтреби от лицето ти народите, които отиваш да завладееш, и, като ги завладееш, се заселиш в земята им...
17.14. Кога дойдеш в земята, която Господ, Бог твой, ти дава, и я завладееш, и се заселиш в нея, и кажеш: "ще си поставя цар, както другите околни народи
17.15. постави си цар, когото Господ, Бог твой, избере; постави си цар измежду братята си; не бива да си поставяш (за цар) чужденец, който не е твой брат


А къде е Слънчевата Вяра? Ще го учат ли за това?
http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...4281&pos=-14281
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.4.2019, 15:44
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Христос Воскресе, драги ми ристиени! Щях малко по-брутално да ви поздравя, с една маймуна дет цъка на смартфон, но Бойко пак Ви Спаси;))) Закъде сте без Баце и Зайко? Занийди! И Нур, немаше да си имате, ку не бея те! Догодина лично Баце и Заю ще ви го донесат, за да сте сигурни, стабилни и проспериращи, а по-догодина, Баце заминава при Началника, за да ви го праща лично!

https://trud.bg/%D0%B5%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0...j_ZRquLsojh5jr8
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020