www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Искате ЕС – дават ви ФЕС


Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Искате ЕС – дават ви ФЕС
kaliman
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 78
Участник # 1 010
Дата на регистрация: 17-June 07



Ние, Българите можем да принудим Русия да се съобразява с нас.
В Русия има многомилионно население,което не се срамува,да се нарече българско.
Едно време в едно писмо от княз Батенберг до руският император,нашият монарх се нарекъл цар на вси4ки българи.Руският император веднага му обявил воина.
Иван грозни,се обявил първо за император на българи,ислед това,за
император на други племена и народи.
Не случаино нашите воиводи,и комити,са решили руската империя,да навлезне,в османската,а те да подпомогнат с воиските си.


--------------------
?? ??? ?????????? ????????,? ?? ???? ?????? ?????????.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (kaliman @ Jun 7 2009, 10:12 PM)
Ние, Българите можем да принудим Русия да се съобразява с нас.
В Русия има многомилионно население,което не се срамува,да се нарече българско.
Едно време в едно писмо от княз Батенберг до руският император,нашият монарх се нарекъл цар на вси4ки българи.Руският император веднага му обявил воина.
Иван грозни,се обявил първо за император на българи,ислед това,за
император на други племена и народи.
Не случаино нашите воиводи,и комити,са решили руската империя,да навлезне,в османската,а те да подпомогнат с воиските си.

Първом, да започнем с Априлското въстание. Да се вдига въстание, за да се принуди една по-голяма държава да те нападне и освободи, това е стратегията на отчаянието и тактиката на безсилието. И това води само до освобождение. До нищо повече. Робството остава и то става още по-жестоко, защото става вътрешно робство.
Ей, това не можете вие да разберете с Елтимир. Нам вече не ни е нужна дарена свобода. Първом ни трябва вътрешна свобода и след това трябва да търсим политическа свобода. Ако нямаме вътрешна свобода, (а Елтимир е пример за липса на такава), не ни трябва политическа, защото си оставаме роби на самите себе си. Робът вече не е само политическо понятие, то е и духовно понятие.
А мантрите, че дотогава нямало да останат Българи, можете да си ги скриете, знаете къде. Ще останат тези, които трябва. За другите няма да плачем. За живи мъртъвци, не се плаче!

Относно провокациите с Русия, които направихте тука. Първом, това е отстъпление от идеята на Левски за собственото си самоосвобождение. Не сме можели сами. Ами, ако не можеме, по-добре, да се хвърлим от скалите и да се свършва с нас. Само животните не могат да направят нещо сами. Требе овчар да ги води. Идеята за външния Спасител е вече не само идейно изчерпана, но и морално изчерпана.
И смятам да трия постове и мнения, на тема, че не можем сами! Това според мене е покушение срещу свободолюбието на българския дух.
Трябва да сте наясно, че такива призиви, ще ги трия. Въобще не ми пука. Не си правете труда да пишете теми, постове и каквото и да е било на тази тема.

И преди да пишете, че еди кой си руски цар се нарекъл "цар на българите", не спекулирайте с това, защото това е титла, получена вследствие разгрома на Волжка България, за да се стигне до днешното положение, да не им се позволява да се пишат, че са българи. И днес борбата на събратята ни в Русия е за правото да се наричат Българи, както и за правото им Татарстан, да се нарича отново Волжка България. Днес това продължава и при другаря Путин, така, че и той не е за хвалене. Даже никак.
Затова, моля, да се спре с плоската пропаганда!
Първом трябва да се възкреси духовната общност със събратята ни в Русия, и след това да правим общи действия за политическа свобода. Трябва между нас да престане а се говори като за Българи отвъд Дунава, които били псолавянчени,а другите - помохамеданчени. Духовната ни общност, това е един Бог, Една Вяра (Тенгрианството) и една Общност - Българската. Изповядването на вери като мохамеданство и християнство от двете страни, само слага разделителни линии и това води до невъзможност за обединение на Българските общности. Защото някои казват, че сме били много различни от тях. Ами разликата идва от това, че коренната вяра - Тенгрианството не е върната, за да ни обедини. Ето ви фронтове, на които да воювате, щом искате да воювате. А не дрънкането на праз ни бакъри за политически действия.
Политическите действия общи, предполагат съществуването на поне една духовна близост от двете страни на Дунава.


PMEmail Poster
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Изгониха ме от Х-нет. Изгониха ме от форума на "Атака". Сега съм прогонен и оттук. Хубаво. Какво е общото между трите прогонвания? Общото е, че критиките биваха акцентирани не върху написаното от мен, не върху изразените от мен идеи, а върху моята скромна личност. И на принципа: "По въпроса има две мнения - моето и погрешното". И като допълнение - задължителното обвинение във вампиризъм. Никой не попита защо мисля така, а ми се казваше, че мисля погрешно, поради което съм нежелан.
Хубаво, пак хубаво. Да, аз мисля погрешно. Понякога. Понякога даже греша. Тя само Римската папа е безгрешна, ама и тя понякога греши. Но тъй като мисля погрешно, тъй като греша, аз трябва да си замина. А тук нека останат само безгрешните. И убийците на вампири. Аз сред тях място нямам. Не помня да съм пил кръв, но щом го казват, значи е вярно. Нали те не грешат. А щом не грешат и мислят, че съм вампир, значи като нищо могат да ме убият. Което на мен няма да ми хареса особено. Предпочитам да свърша нещо полезно през оставащите ми няколко седмици живот. Та сега аз си тръгвам, спете спокойно, деца.
Впрочем дали тук ще остане някой?

„… Ценностите на днешния ден:
оценявайте, преоценявайте,
реформирайте, деформирайте,
пародирайте, деградирайте,
но без мен, без мен, без мен.
Борис Слуцки”


--------------------
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



Добър ден на всички!
С риск да оспамя темата се включвам, защото виждам тук неправда, с която няма да се съглася.
Елтимире, теб лично, Аз те класифицирах с определението Енергиен Вампир, и това е защото имам лични преживявания с източването на моята енергия и знам, какво говоря. Много е некоректно да имаш претенции към мен или да си засегнат от мен, а в същото време да обвиняваш всички останали и да се опитваш да им прехвърлиш вина. НЕ! Аз го заявих това и аз си нося отговорноста за казаното. Ето отново проявяваш вампиризъм, като се изживяваш като жертва и прогонен от тук. Кой те е прогонил? Май сам си търсиш причина и повод за да се нацупиш като детенце. Ако имаш претенции, заяви ги точно и ясно на мен, а не забърквай другите дето нямат никакво касателство. Колективна отговорност не съществува, затова аз си нося персоналната отговорност за моите дела и думи.

П.П. И не забравяй, че Йордан се намеси уместно в твоя защита и изтри моят коментар, така че нямаш право на претенции!


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (kaliman @ Jun 7 2009, 10:12 PM)
Ние, Българите можем да принудим Русия да се съобразява с нас.
В Русия има многомилионно население,което не се срамува,да се нарече българско.
Едно време в едно писмо от княз Батенберг до руският император,нашият монарх се нарекъл цар на вси4ки българи.Руският император веднага му обявил воина.
Иван грозни,се обявил първо за император на българи,ислед това,за
император на други племена и народи.
Не случаино нашите воиводи,и комити,са решили руската империя,да навлезне,в османската,а те да подпомогнат с воиските си.

Би било смешно да ти кажа: "Ами щом мислиш, че можеш сам да принудиш Русия да ни помогне-действай!"-безсмислено е нали, и затова няма да го направя.
Затова ще изкажа моето мнение, а то е, че "На сила хубост не става!". Първо трябва да правим разлика между Русия като държава и управление и от друга страна руския народ / който действително в една част са си българи/. Принудата е налагане на твоето желание чрез насилие над някой друг. Като как точно виждаш България да насили Русия? Друг е въпроса вече ако българите там се отделят и се определят доброволно и на висок глас заявят, че те са БЪЛГАРИ и логическото продължение е да пожелаят да си сътрудничим. Това е друго нещо.И е съвсем различно от това, което ти казваш,ако правилно разбирам, какво казваш де...


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Bile
Публикувано на: 10.6.2009, 11:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



По-долу ще публикувам избрани извадки от речта на Стефан Стамболов в
отговор на речта на г. Стоилов. Нека видим, какви са доводите на Стефан Стамболов, защо не трябва да лазим по корем пред Русия. Ако ви е интересно мога да ви дам и целия Указ публикуван в бр. 2 на "Държавен вестник" от 10 януари 1884 г.


User posted image
Стефан Стамболов


"Но да дойдем на предмета си. - България има нужда от Русия, казвате Вий, г. Стоилов. Вярно ли е това? Не желая, да ме считате за неблагодарен человек и признавам, че България дължи своето политическо въздигане на жертвите на братский нам руски симпатичен народ. Тези чувства са силни у нас Българите, и както, нас ще ги пазят и синоветв ни; но те нямат нищо общо с чувствата ни към руското правителство, върху което добродушний руски народ няма ни най-малко влияние. Вий, г. Стоилов, експлоатирате тези ни чувства към руский народ за в полза на Вашиге комбинации с руското правителство!...

...Ний всички знаем, че в времето на покойний Княз Александър руските представители си служеха почти с всички средства да укрепят тука руското влияние, и то в ущърб на една българска България. И кой не помни телеграмата от Императора Александра, с която се канеше обединителя на двете страни на Отечеството ни и славния български пълководец да напусне българския трон? Защо? Защото такава е била волята не на руский народ, а на покойний Император, който не желаеше една самостоятелна и голема България. Вий викате: не е верно? Аз ви казвам, и историята повтаря: верно! Ако не е верно, че руското правителство, или руский автократ че желае да види Отечеството ни самостоятелно и големо, защо бидоха повикани назад руските офицери, когато ний стояхме пред една война с Турция или с Сърбия? И защо ни се отнима един благороден, заслужен княз, който предпочете - при всичката си наклонност да обожава руското правителство - да бъде български княз, от колкото да бъде сатрап, както бухарский емир?...

...И защо нам се препоръчи Мингрелския княз на хилядо овци, като наследник на Княз Александра? Защо най-сетне избраний от народа сегашен княз не се призна през цели седем години? - От доброжелателство за една самостоятелна България ли? Колкото и да викате вий, историята вика по-силно, и тя ни казва: Руското правителство не желае една самостоятелна България! Това е естествено Политиката, която се диктува не от народа, а от разни интереси на един автократ, ще бъде всякога стремление да се уголеми силний в ущърб на слабий. От официална гледна точка на руското правителство, нйй бяхме длъжни да изплатим освобождението си с независимостта си; ний не искахме да угодим на този императорски план и следствието на това беше, е и ще бъде руското недоверие, руското преследвание, в което руский народ не само не участвува, но още ни изказва симпатиите си. Така ще се продължи работата, догдето даваме възможност на официалната Русия да си служи с нас за своите по-нататъшни планове. Вий не сте забравили съдбата на Полша, на Финландия, на Бухара, и Вий знаете, че Русия от благодарност на своята верна и храбра съюзница Румъния й отсече Бесарабия, като я награди с едно парче наша земя, Добруджа!...


...До сега ний имаме само доказателства, че в официална Русия липсва уважението на нашите интереси, да живеем по своему и да се управляваме сами.
..

...А днес ние питаме неговите политически последователи какво ни донесе това приятелство?
Ако това беше истинско приятелство, покровителство против врагове; ако приятелството, което чувствува за нас руский народ и което ний всички му връщаме и оценяваме, беше и приятелството на руското правителство, с Царя на чело, то Вий бихте били в правото си, ако отговорите - Да! И кой щеше да вика: не? Но приятелството, което може да съществува между някои, даже между всичките народи, няма нищо общо с приятелството или неприятелството между правителствата им....

...То е печално, но е тъй. За това и с искрено убеждение ви отговарям, г. Стоилов, че България не се нуждае от такова Руско "приятелство"! Отивам и по-далеч: Подобно ?приятелство" на официална Русия е вредително за нас. Вредителността ще се покаже най-напред, когато руските представители, за усилвание на своето влияние в България прибягнат пак към онези интриги, които преди десет години хвърлиха раздора помежду ни, и между нас и короната...

...Ний трябва да бъдем благодарни на братский нам руски народ, за гдето ни освободи, ний трябва да го възпеем в поезия, в романи и романси, както нашия симпатичен съгражданин Иван Вазов, а в тази минута и Константин Стоилов, са го направили с много талант. Но в политиката требва нашата девиза да е: - Махнете ръцете!..."








--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 19:56
Quote Post












Имаше едно интервю с руснаците в които в прав текст предупредиха да не се закача Царичина, защото иначе може да доведе до унищожение на Земята. Явно вече си дават сметка и не само те, че България е на възлово място и едва ли ще допуснат някой да ни завладее и да пипа където не трябва. Ние наистина трябва да си помогнем сами, да се освободим вътрешно. В това съм напълно съгласен с мнението на Йордан и Биле. Защото ако отвътре човек не е свободен, той винаги ще си търси гуру или господар. И разбира се такъв се намира. Тук се сещам за пророческите думи на Раковски "Този който ще ни освободи, той ще ни зароби".
От друга страна обаче не означава и че Русия въобще трябва да ни освобождава. Просто в неин интерес е да не допусне тия, които искат да ни унищожат като народ да го направят. Защо е посочено по-горе. И това няма нищо общо със сантиментални славянски чувства. Свързано е с геополитика.
А ако дадем пример САЩ и Израел виждате как една малка страна директно диктува на голямата какво да прави. Като имаме предвид че милиони руснаци имат "татарска", т.е. българска кръв, като имаме предвид и колко дълбока е връзката с България (само за пример - кулите на Кремъл и Казанската Богородица, пазителка на Русия) - ние имаме едно много голямо и силно лоби в Русия. Много по-силно от ешхеназкото. Защо не го използваме е друга тема. Но искам да кажа, че някога Орфей е карал да танцуват по неговата влашка свирка всички животни, включително и мечката.
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 20:05
Quote Post












За Стефан Стамболов искам само да кажа, че е бил масон. И е служил на световното масонство, което по това време е било срещу руската монархия. Съвсем логично е да обслужва техните интереси. Просто не е искал да вкара руски монарх а такъв, какъвто е удобен на горепосочената сила. Ако толкова беше загрижен са незаивисимостта на България можеше да намери български монарх от кръвната линия на старите династии. А при отсъствие на такъв да изпълни заветите на Левски докато се възстанови Саракта.

"И защо ни се отнима един благороден, заслужен княз, който предпочете - при всичката си наклонност да обожава руското правителство - да бъде български княз, от колкото да бъде сатрап, както бухарский емир?..."
Много добре казано, но типично по масонски - с лъжа. Защото Батенберг е масон и е толкова български княз, колкото аз съм еврейски равин.

Тук отново говорим за геополитика и ние сме на възлово място. Аз напълно съм съгласен и с мнението на Йордан и с това на Елтимир. Дори не виждам освен терминологични грешки къде точно е проблема за спора. Руснаците не ни трябват да ни освобождават. Те ни трябват да попречат на тези които искат да ни поробят да го направят. Иначе просто следващите ще бъдат те самите. Връзката е повече от ясна. Българите сме ги създали духовно. Ако изчезне българската духовност - те са наред. Връзката ще е прекъсната и Казанската Богородица няма да ги предпази повече без да ги има българите.
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 20:09
Quote Post












Без духовност - няма народ. Без народ - няма държава. Това е. Тук е и жестокия удар. Срещу духовността ни, срещу българското. Къде стоят руснаците в този пъзел - те си знаят много добре. Руската православна църква го знае много добре. Самия Путин го знае. Няма какво да го обсъждаме повече. На нас не ни трябва пряка помощ. На нас ни трябва защитна стена. Останалото ние ще си го свършим.
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 20:19
Quote Post












Искам и още нещо да добавя. И руснаците и ЕС, САЩ и Израел знаят много добре, че не е само Царичина. В интервю с Ели Логинова казва че ръкописите и били отнети и бившия военен министър от кабинета на Сакса директно и е казал, че са изнесени извън България (знае се къде) и да не пита повече, че няма да си ги получи.
По-интересно е другото. Преди няколко хилядолетия Потопа е предизвикан пак тук, пак от опит на северните атланти да проникнат където не им е било работата. Сега пак същите северни атлантици (съвпадение може би) се опитват да направят същото. Предупреждението на руснаците си е съвсем навременно. То е ясно, че никоя световна сила няма да допусне да се променя баланса на силите, още повече, когато съдбата на самата Земя е поставена под въпрос. Тези които искат да унищожат планетата са други и не са хора. Но пък там си има други сили,които не биха допуснали това. Ние сме съвсем скромни. Просто искаме да ни оставят намира.
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 20:53
Quote Post












Като стана дума за Априлското въстание - напълно съм съгласен с мнението на Йордан. Затова и казвам, че като стратегия е било зле замислено. На Левски стратегията е била съвсем друга. Пак да се използва външна война, когато империята се бие с други страни и не могат да пратят редовна армия в България. Точно тогава да ударим с всичка сила и масивно по цялата страна. С башибозука лесно щяхме да се справим.
А знаете ли и защо войната през 1877-1878 успява? И по-рано е имало военни кампании от чужди държави в България срещу турската империя. Но са завършвали с неуспех. Така е било и с идеята на Вълчан войвода. Да плати на руския цар за да ни освободи. Проблемът е пак ясен. Роб, който не иска да е свободен ще си остане роб. Той трябва да я има тази вътрешна потребност. Има един пределен момент в тази война. За него ще пусна отделна тема. Която е свързана с битката на Шипка. Това е бил и часът на бика. Деня, в който Българският Бог е прелял духовната си сила и след няколко месеца сме били свободни.
Top
Bile
Публикувано на: 10.6.2009, 21:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (anti666 @ Jun 10 2009, 07:56 PM)
Накскоро имаше едно интервЮ с руснаците в които в прав текст предупредиха да не се закача Царичина, защото иначе може да доведе до унищожение на Земята. Явно вече си дават сметка и не само те, че България е на възлово място и едва ли ще допуснат някой да ни завладее и да пипа където не трябва. Ние наистина трябва да си помогнем сами, да се освободим вътрешно. В това съм напълно съгласен с мнението на Йордан и Биле. Защото ако отвътре човек не е свободен, той винаги ще си търси гуру или господар. И разбира се такъв се намира. Тук се сещам за пророческите думи на Раковски "Този който ще ни освободи, той ще ни зароби".

anti666, начина по който ти поставяш въпроса е много по-различен от първоначално изложената теза в тази тема. Ти говориш за общи интереси, а не за принуда от където идва и съществената разлика във възприемането на идеята.От тук вече поемаме по съвсем различен ракурс. Интерсна е линията на разсъжденията ти и нямам, какво да коментирам, само ако можеш да доуточниш за това интервю с руснаците. От коя прослойка на руското общество идват тези предупреждения относно Царичина?
За Стамболов ме изненада с информацията,че е бил масон. Ще проверя за себе си до колкото това е възможно де, а няма да се расърдя и на помощ с източници на информацията ти, относно това твърдение. Преди известно време беше излязла информация, че и Левски и Раковски и кой ли още не - са били масони. Това ме дразни ужасно много, но е друга тема и няма да се впускам в нея сега.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 21:26
Quote Post












В интерес на истината и Елтимир говори не за освободители, а за съЮзници, което прави разлика. Вероятно има и някаква причина да го казва това. Интересът към България се засилва все повече
Информацията си е от самите масонски сайтове, те не си го и крият.
Мисля че тук си го пише черно на бяло.
" За доказателство, че институцията е родолюбива и национална, се сочат имената на починалите масони: княз Александър Батенберг, Константин Стоилов, Константин Величков и много други. "
Ето тук е написано малко повече.
"Захари Стоянов, Стефан Стамболов и Васил Коларов са само малка част от заемалите високи постове в йерархията на зидарите известни българи."
Top
Bile
Публикувано на: 10.6.2009, 22:03
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



Зачетох се в материалите от линковете, които даде, но после ще продължа с тях.

Сега по въпроса. Когато говорим за съюзници, първата и логична асоциация, която изниква е за две равнопоставени сили, а не за съюз между великан и джудже. Ако великана няма изгода от джуджето, за какъв дявол му е да го защитава и пази . От друга страна, когато става въпрос за това, че съюзниците имат общи интереси вече е друго. Разликата е ясна и именно от тук дойде и моята позиция по въпроса, защото Елтимир написа:

"Говоря за необходимостта от съюзник."

и малко по-долу:

"Ние, Българите можем да принудим Русия да се съобразява с нас."


Без да се напишат някакви уточнения, условности и уговорки, че Русия има интереси за нашата безопасност примерно /тук може да се импровизира още за интересите на Русия/, това само по себе си прозвуча несериозно.
Анти666, ти направи разграниченията в темата и наклона, по който тръгна вече е много по-ясен за мен .


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
anti666
Публикувано на: 10.6.2009, 22:29
Quote Post












"...защото Елтимир написа:
"Говоря за необходимостта от съюзник."
и малко по-долу:
"Ние, Българите можем да принудим Русия да се съобразява с нас."

За да сме точни, второто не е написано от Елтимир, а от друг участник. Защо го е написал така си е негова работа. В края на краищата - това си е форум и съм чел какви ли не изхвърляния. А защо Елтимир казва по-горното си има причини. Има и някакъв повод да го напише, който може и да не трябва да бъде споделян публично. Някой от причините защо руснаците ( а и не само те трябва да се намесят) ги подсказах по-горе. Иначе се сещам поне за още 2 други държави.
Искам и да подчертая, че той е особено чувствителен на тази тема. Смята, че опита да намерим външни съюзници се бламира още в зародиш и то съвсем умишлено. Това негово мнение е още от есента, когато започнаха разправиите, ескалирали до неговото банване от Запознат. Аз също съм на мнение, че има сили, които нямат интерес от това някой отвън да ни помага. Не че са се скъсали и да го правят де.
Top

Topic OptionsСтраници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020