www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Пътят


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пътят
anti666
Публикувано на: 21.4.2010, 11:16
Quote Post












Публикувам извадка от автобиографичната книга на Елтимир за периода, когато някои от нас не са били и родени;
QUOTE
Както и да е - намерих се на планинския връх, между средновековните стени, сред природата и легендите. Игумен на манастира беше един възрастен свещеник - поп Христо от Ловеч. Преди години синът му се удавил в река Осъм и отецът не издържал на погребения, разплаквал се и не довършвал службата. След като няколко монаси се провалили, от Св. Синод пратили него да ръководи манастира. Живееше там с попадията.

  Спомням си за манастирският период като за един от малкото щастливи периоди в живота си. Не бях съвсем невежа по религиозните въпроси като повечето от моите връстници - както вече казах, прадядо ми е бил свещеник, гробът му се намира в двора на църквата, братът на дядо ми - също. Всичките им книги се бяха оказали мое притежание и за своите 17 години имах една сравнително добра религиозна подготовка. Но всичко онова, което си въобразявах, че зная и разбирам, се оказа едно нищо пред дългите беседи на игумена и часовете, прекарани в манастирската библиотека. Съдено бе тази духовна школа да изиграе не по-малка роля в живота ми от политиката, в която бях въвлечен насила, но обещах, че биографичната ми книга ще се основава само на твърдо установени факти. Факт е, че манастирският живот ми харесваше, а отец Христо твърдеше, че изобщо не ставам за монах. След около три месеца, по негова преценка се върнах в Ботевград. Не ме изгони, дори му струваше немалко усилия да убеди, че трябва да се върна и да завърша образованието си.


Става дума за престоя му в Гложенския манастир, където този игумен го инициира (освещава) в Тенгрианството. Ако този отец Христо си е бил просто православен игумен, а на член на Колобърския Съвет и пазител на Книгата на Завета, ако всичко това е плод на въображението на Елтимир - тогава съм съгласен. Но следва и въпроса, ако Съвета въобще е избит още в IX век и нищо не е останало - за какво е това Движение? За какво и беше подпален Гложенския манастир от Режима преди две години?
Ако пък е така, както Елтимир казва, плюс това че е поддържал връзка с тях до 2005г., то за да го осветят тези ХОРа, значи са предценили че има защо.
Отново опираме до тяхното мнение. Съжалявам, в този случай е редно да ги чуем и Тях!
Top
Bile
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 281
Участник # 1 884
Дата на регистрация: 21-May 09



QUOTE (Йордан_13 @ 20.4.2010, 22:30 )
Проблема е, че те се отвратиха дотолкова, че почнаха да не вярват на Националната идея, което всъщност според  мен е и целта на въпросното мероприятие.

Всъщност това е проблем само на пръв поглед. Тези хора, които в следствие на разочарованието си от определена личност са изгубили вяра и в Нациналната идея не са ни нужни, защото това значи, че тази идея никога не им е била приоритет. Съвсем естествено е нашите пътища с тях да се разделят. Това е пресяване. За нас е важно качеството , а не количеството.


--------------------
?? ????? ????? ??? ?????
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.4.2010, 10:26
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Bile @ 22.4.2010, 07:38 )
QUOTE (Йордан_13 @ 20.4.2010, 22:30 )
Проблема е, че те се отвратиха дотолкова, че почнаха да не вярват на Националната идея, което всъщност според  мен е и целта на въпросното мероприятие.

Всъщност това е проблем само на пръв поглед. Тези хора, които в следствие на разочарованието си от определена личност са изгубили вяра и в Нациналната идея не са ни нужни, защото това значи, че тази идея никога не им е била приоритет. Съвсем естествено е нашите пътища с тях да се разделят. Това е пресяване. За нас е важно качеството , а не количеството.

Така е. И аз съм на това мнение. Това не е проблем, просто констатирах последствията или случващото се от определени действия.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.4.2010, 10:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 21.4.2010, 11:16 )
Публикувам извадка от автобиографичната книга на Елтимир за периода, когато някои от нас не са били и родени;
QUOTE
Както и да е - намерих се на планинския връх, между средновековните стени, сред природата и легендите. Игумен на манастира беше един възрастен свещеник - поп Христо от Ловеч. Преди години синът му се удавил в река Осъм и отецът не издържал на погребения, разплаквал се и не довършвал службата. След като няколко монаси се провалили, от Св. Синод пратили него да ръководи манастира. Живееше там с попадията.

  Спомням си за манастирският период като за един от малкото щастливи периоди в живота си. Не бях съвсем невежа по религиозните въпроси като повечето от моите връстници - както вече казах, прадядо ми е бил свещеник, гробът му се намира в двора на църквата, братът на дядо ми - също. Всичките им книги се бяха оказали мое притежание и за своите 17 години имах една сравнително добра религиозна подготовка. Но всичко онова, което си въобразявах, че зная и разбирам, се оказа едно нищо пред дългите беседи на игумена и часовете, прекарани в манастирската библиотека. Съдено бе тази духовна школа да изиграе не по-малка роля в живота ми от политиката, в която бях въвлечен насила, но обещах, че биографичната ми книга ще се основава само на твърдо установени факти. Факт е, че манастирският живот ми харесваше, а отец Христо твърдеше, че изобщо не ставам за монах. След около три месеца, по негова преценка се върнах в Ботевград. Не ме изгони, дори му струваше немалко усилия да убеди, че трябва да се върна и да завърша образованието си.


Става дума за престоя му в Гложенския манастир, където този игумен го инициира (освещава) в Тенгрианството. Ако този отец Христо си е бил просто православен игумен, а на член на Колобърския Съвет и пазител на Книгата на Завета, ако всичко това е плод на въображението на Елтимир - тогава съм съгласен. Но следва и въпроса, ако Съвета въобще е избит още в IX век и нищо не е останало - за какво е това Движение? За какво и беше подпален Гложенския манастир от Режима преди две години?
Ако пък е така, както Елтимир казва, плюс това че е поддържал връзка с тях до 2005г., то за да го осветят тези ХОРа, значи са предценили че има защо.
Отново опираме до тяхното мнение. Съжалявам, в този случай е редно да ги чуем и Тях!

Въобще не става дума за иницииране, а само за оглашение. Инициирането е далеч по-дълбок процес. След три месеца, за него е преценено, че не става. И му е даден пътят на образованието, не на посвещението. Иначе щеше да се замонаши, както примерно един Левски, който след това излиза от манастира, за да извърши едно огромно "светско дело".
Понастоящем този център на пръв поглед е затворен. Но може и да не е от режима, а свише да е разпоредено така. Подпалването на манастира

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=278294

може и да не е дело на Режима. Макар, че въпросния монах е точно карикатура на комунистически ДС службаш. Вероятно са го използвали за тая работа, като най-подходящ.
Честото призоваване на Съвета не води автоматически до неговото проявление, за да оправи кашата в главата или унищожи бацила на съмнението и колебанието.
А относно идеята за един нов сайт, която тогава Запознат поде, не беше лоша, но присъствието на хора като Парадокса, доказан човек на Разузнаването, Пасков, който винаги ми беше страшно много съмнителен с меката си руска връзка, и после това се видя; и най-вече отношението на админа, тогава да толерира тези и да ни реже, нас, по-радикалните, ме принуди да подкрепя идеята да останем с този сайт.
Това е всичко.
Пътят на Движението беше ясно очертан като един Втори етап, беше и ясно формулиран. Не смятам да пиша дълги, протяжни и прочувствени материали като Елтимир в стил Агни йога. Не смятам и всякога да бълвам такива. Просто, когато трябва се пише, когато не трябва - се действа.

Ходенето по светилища за рационалния, прагматичен ум е напълно безсмислено. Обаче то е част от Втория етап и то много важна част. Както виждаш КГБ и днес продължава да го прави. Нашето ДС също не спи. Дори организира експедиции в Иран. Масонските и ротари клубовете също не спят. Факт е, че те също посягат на тази област и то доста надълбоко бъркат.
Битката днес е изнесена на друг фронт и той не е политическия. На този фронт няма да пада лапачка и дивиденти, както предполага политическия. Ако спечелим този фронт, ще спечелим и политическия, защото ще бъде спрян процеса на манипулиране и приспиване на съзнанието. Щото сега виждаш - хоп два мола и цяла вакханическа баталия се образува за да се достигнат щандовете и се вземе евтино "карго", т.е. съзнанието е толкова притъпено, че е достигнало нивото на туземците и техния карго култ, т.е. ние в България имаме вече формирано едно цивилизовано туземно население.


PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 22.4.2010, 18:26
Quote Post












Малко не по темата но като се позаинтересувах малко повече от случая на 03.08.2008г. в Гложенския манастир излязоха интересни подробности. Най-детайлно е дадено тук
http://www.blitz.bg/article/6465
Както се знае, папараците са търсили сензации, но нека да разгледаме какво казва игумена Панкратий;
QUOTE
Според версията на отчето два дни преди двата поредни пожара под покрива на Гложенската света обител бил изпратен налудничав авантюрист с цел да предизвика гръмовен скандал. Според едни името му било Бисер Геновски, а според други - Бисер Доков от ловешкото село Брестница. Представял се като доктор невролог от софийска елитна болница и близък авер на повечето висши политици и държавници в момента - от Бойко Борисов до президента Георги Първанов.
“Пред мен той се представи като Бисер Геновски. Настояваше, че е син на партизански командир с прякора Исус, а самият той бил високопоставен офицер от ДС и КГБ. Лично кметът на Москва Юрий Лужков му подарил мезонет в руската столица. За пръв път дойде в манастира преди месец и половина. Бе с висш следовател от София. Каза, че някога е завеждал кабинета на президента Петър Стоянов. Подир което попита колко пари крадем от манастира. Имаше всички симптоми на маниакален шизофреник с раздвоение на личността”, описва скандалния тип разжалваният игумен. При последното си идване в манастира на 1 август Геновски-Доков бил придружаван от ефектна дама, която представил за своя първа братовчедка. Носел в пликче дарение уж от Бойко Борисов на стойност 1500 лв. Столичинят кмет обаче заяви, че това не е вярно.
В нощта срещу петък “генералът от две разузнавания” симулирал, че изчезнали 600 лв. от "Бойко-Борисовото дарение". След като обърнал няколко ракии, започнал да крещи срещу “крадливите български попове”. Стигнало се до размяна на остри реплики с Панкратий. После “докторът” извадил от плика банкнота и се опитал да я натика в пазвата на софиянеца Ивайло Ковачев, стенописец, който реставрирал храма на обителта. След като не успял, хвърлил банкнотата пред него на масата и му казал: "Щом ти не вярваш, че аз към генерал от КГБ, да знаеш, че на сутринта ще ми поднесеш кафе и ще разкопчееш със свирка ципа ми!"

Значи едва ли попа ще си измисля. Защото този генерал-майор го е казал не само пред него на пиянска разпивка, но и пред стенописеца Ивайло Ковачев. Ясно е, че КГБ вече го няма, но за да има военен чин остава ГРУ. Другото интересно нещо е, че този се е представял като невропсихолог от софийска болница (отдела по криминална психология на МВР?) Ако наистина е бил такъв, със сигурност знае как да изкара един игумен извън себе си. Особено ако той му откаже да му даде каквото е искал (едва ли става дума за мъжка любов, както пишат жълтите вестници, иначе нямаше да идва с дама). Още повече ако в запоя е спомогнат и от психотропни/психотронни средства. Интересна е и тази шармантна дама, която е била с генерал-майора от ДС и както и даренията от Бубойко просто така. Тук са намесени и масона-президент на Гоцландия, бившия криптоеврей Петър Стоянов, както и хазарския кмет на Москва Лужков, заедно с Исус партизанина.
При всички случаи, този игумен си е бил с акъла си, след като после е освидетелстван от психиятията в Ловеч. Какво го кара два пъти да подпали манастира (след като се обръсва, символично разпопване) и да подпали собствената си кола остава мистерия. Факт е обаче, че никъде не правят интервю с мистериозния Бисер Геновски (или Доков), както и с другия свидетел на скандала - стенописеца Ивайло Ковачев. Иначе жадните за сензации журналя правят неколкократни интервюта с разпопения вече поп.
QUOTE
„Стрелях срещу фалша, лъжата, лицемерието на една рухнала и умряла в историята ни система – става дума за Държавна сигурност и КГБ. Аз съм първият дръзнал да стреля срещу генерал-майор от системата”, добави йеромонах Панкратий. По думите му случилото се в Гложенския манастир е организирана атака срещу самия него, но не уточни кой стои зад нея.

Имах си аз да пък да почне да уточнява...
Действието от 2008г. съвпада по време с излизането на автобиографичната книга на Елитмир и по-специално с това, че Книгата на Завета се е съхранявала в игуменарната. Слугите на Бафомет са били длъжни да се пробват, макар и след 20 години.
Top
anti666
Публикувано на: 18.5.2010, 17:20
Quote Post












Канцеларията на игуменарната - това е самата светая светих на манастира. Тя се намира в съседната стая до покоите на игумена. Именно там се съхраняват най-ценните неща и ръкописи на манастира. Това само за сведение, защо подпалва именно това място.

Но понеже се отклонихме от темата искам да се върна пак на нея. Нещата за мен са пределно ясни. Пред нас българите има два пътя. Единият е на духовна деградация, което е по-лошо дори от физическото унищожение. За малцината, които са наясно с целите и задачите на Движението и евентуално крайната ни Цел, остава само една възможност. Битка за душата на всеки българин. Ако разполагаме с Тяхната подкрепа, Пътят е един-единствен. Изграждане на кръгове от българи с подобно самосъзнание. Без да се влиза в явна схватка с враговете ни, защото първо те са прекалено силни, второ - това е разпиляване на излишна енергия. Събитията си следват своя естествен ход и когато се скъса външната примка поради тяхната собствена неспособност да се намесват повече - тогава ще останем ние срещу техните слуги тук в България. Лишени от външна помощ, те ще си имат и един по-сериозен противник. Народът, който до тогава са го приспивали с развлекателни програми, шопинг молове и джет кредити. Гладните за зоб овце срещу овчарските кучета, докато овчарите са се измели от кошарата. Там каквото ще става, ще си става и без нас, не ни касае особено. Ние ще сме тези, които накрая ще довършим изпомачканите кучета с подавящата мощ на Небесната конница. Това вече си е въпрос на тактика с благословията на Небето, което някои биха нарекли "щастливо съвпадение".
На този момент няма кой и за какво да ни пречи да подържаме връзка помежду си. Законите на РъБъ не ги нарушаваме, а само се възползваме от правото на свобода на вероизповеданията според европейската конвенция. Няма и забрана за организиране на хора по интереси, защото който разполага с изпреварваща информация, той ще има стратегическо предимство.

Ако не разполагаме с Тяхната подкрепа - ще си попишем още малко виртуално до изчерпване на средствата за сайта и после кой откъдето е. Идеята за Саракта ще бъде замразена за по-далечни времена, ако въобще такива дойдат.


Top
anti666
Публикувано на: 21.5.2010, 15:42
Quote Post












Получих една корекция от Елтимир относно месторазположението на игуменарната в Гложенския манастир. Публикувам го с негово съгласие, за да стане ясно, че иде реч за съвсем конкретни неща. За реални артефакти като Книгата на Завета и съвсем реални хора, макар и починали вече. Това също като илюстрация как и къде през вековете робство са се съхранявали най-важните неща от стратегическа важност за миналото и бъдещето на България. Както и като аргумент на тези, че Тенгрианството е антихристиянско. Документи, които гръцките фанариоти, турските читаци, Юрий Венелин от имперското руско разузнаване и по-късно всекакви комуноиди, юдоиди, масоноиди, десари и гереушковци не са могли да ги докопат в мръсните си ръчички. Така или иначе всички ценни документи отдавна са били прибрани предвидливо оттам и няма нужда да палят повече манастира. Там от години няма нищо.
QUOTE
"Канцеларията на игуменарната - това е самата светая светих на манастира. Тя се намира в съседната стая до покоите на игумена."
Това не е вярно. Като влезеш в манастира, канцеларията е точно отсреща. А стаите, мисля, че баха две, са в десния ъгъл. И още една подробност. Дъските от дюшемето в канцеларията се вдигат, има капак. Отдолу има дълбоко скривалище. Влизал съм вътре, затова знам. Скривалището има и друг изход, но не успях да го видя, а игуменът не ми каза точно къде е. Само че ценните книжа не бяха там. Една част бяха в библиотеката, а друга във второ скривалище.
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020