www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Да защитим Председателя на ДАБЧ Райна Манджукова


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Да защитим Председателя на ДАБЧ Райна Манджукова
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Първата българска жена от Бесарабия, която е достигала висок обществен пост чрез своята отдаденост на българската кауза - г-жа Райна Манджукова, председател на Агецнията за Българите в чужбина, днес беше изненадващо уволнена. Официалната причина - некоректно отношение към своя работодател и нелоялно говорене срещу българска институция. Реалната причина - на срещата си с българи в Прага, заедно с г-жа Цецка Чачева, Райна Манджукова има смелостта да каже истината в очите на всички - че българските институции не координират действията помежду си и това е причината, поради която българите в чужбина са жертва на НЕАДЕКТВАТНО отношение от страна на чиновници и държавни служители. А Първопричината - един известен етнически българин от чужбина нахока сегашен български министър с думите, че не вършите работа и се отмятате като фурнаджийска лопата', а Райна официално не защити въпросния министър.
И се питам докога най - кадърните и доказали се българи ще страдат заради бюрокрация, истинска липса на координация и лично засегнати и сърдити старчета???
Помогнете да подкрепим г-жа Райна Манджукова в нейната кауза и помогнете най - после тези български институции да разберат, че са създадени ЗАРАДИ българите у нас и в чужбина, а не че българите съществуват заради благоволението на някой бюрократ.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



PMEmail Poster
Top
trak
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



QUOTE
Официалната причина - некоректно отношение към своя работодател и нелоялно говорене срещу българска институция. Реалната причина - на срещата си с българи в Прага, заедно с г-жа Цецка Чачева, Райна Манджукова има смелостта да каже истината в очите на всички - че българските институции не координират действията помежду си и това е причината, поради която българите в чужбина са жертва на НЕАДЕКТВАТНО отношение от страна на чиновници и държавни служители. А Първопричината - един известен етнически българин от чужбина нахока сегашен български министър с думите, че не вършите работа и се отмятате като фурнаджийска лопата', а Райна официално не защити въпросния министър.


Аз мога да потвърдя специално безхаберието и некадърността на бългаските консулства и посолства в чужбина. Кадрите са като цяло (може да има изключения) изключително надменни, високомерни, некадърни и необразовани. Относно Франция също не могат да се кажат ласкави думи за отношението към българите от служителите на посолство и консулства там. За Швейцария мога да кажа, че жената, която се отгаваря на телефона в нашето консулство се обръща към хората, които се обаждат на "ти" и употребява "бе". Няма да пиша името й. Не мога да кажа доколко владее чуждите езици или заслужава да взема заплатата, която взема. Като цяло за Швейцария се знае, че там постове към посолството и консулството заемат мамините синчета на бившите партийни величия от Бг. За Германия мога да кажа, че по консулствата масово не говорят перфектно немски (понякога има консули немци, тогава ясно) и са изключително, ама изключително арогантни и безполезни. Във Франкфурт също на телефона на консулството отговаря една изключително неприятна жена, която затваря телефона без да ти каже "Дочуване" или нещо подобно. В Берлин пък сегашния посланик (те ги менят според политическата ориентираност) е един нисичък, леко дебеличък, но изключително мекушав човечец. И в Мюнхен едни нелюбезни, особено по телефона секретарката как е любезна ... Може би само горе-долу от Бон по-малко оплаквания има.
Интересно е и какво направиха нашите посланници и консули в Австрия, за да се въведе в началните училища там възможност за обучение по български език един път седмично до четвърти клас. И как разбират българите в Австрия за това - от посланниците и външно министерство?-НЕ.
Доказателства за безполезността им имам, но няма сега да ги публикувам. Честно да си кажа не познаван никой, които си е имал работа с някои от наше посолство или консулство в чужбина да е доволен. за Испаня също чувам, че има много некадърни, но не всички.
Работното им време (например в Германия) също е много оскъдно по 2, 3, 4 часа. На телефони обаждания отговарят в определини дни и часове. Ако случайно някой ти вдигне телефона, трябва да се молиш да е на кеф... Недай си боже да умреш в четвъртък, пък работното време за телефонни обаждания да е в сряда от 1 до 3. Ще трябва да чакаш до другата срядата, защото има телефон за спешни случай, но знам , че не отгаварят на него, журналисти бяха проверили и бяха установили, че на много малко от всички консулства и посолства по света отговарят. На мейли отговарят от 7 до 14 дни и често трябва да прашташ един и същи мейл сто пъти докато получиш отговор. До скоро повечето консулства имаха мейл в yahoo и не бяха дали някой друг цент на месец за домейн (има по 50 цента на месец такса).
Аз предлагам да се закрият консулствата и посолствата в чужбина и да се спестят пари , защото хората нямат нужда консулите да ни предствят по забави и вечеринки, да ходят по скъпи командировки , да живеят безплатно в луксозни къщи , а като има работа за вършене да се тръшкат арогантно и неподготвени. За заплатите им, които се равняват на хиляди евро на месец да не говорим. Думи като "любезност" и "работа" са доста непознати на предствителите ни в чужбина.
Примери мога да дам десетки и даже цял роман да изпиша. Не знам кой ги избира и какви са критериите, но полезност никаква. Така или иначе повечето българи си вземат самолета и се връщат до БГ, за да си оправят нещата, само и само да не се разправят с някоя неинтелигентна лелка от посолство или консуслтво в чужбина. И вероятно лелката е съпруга на някой, за да е на този велик пост... И в повечето случай там не разполагат с нищо като фонд от важни формуляри, абе въобще нищо нямат и не вършат.. Само онзи, който не се е обръщал до българско посолство за помощ, не е наясно за какво става дума.
Едно от лошите последствия последвало от некадърната работа на българските посолства и консулства по света е , че с неадекватността си, отблъскват чужди инвеститори и фирми , които търсят контакти с българските посолства особено в Германия за контакт с български фирми относно съвместна работа, изследвания , производство, дистрибуция. Не правят нищо и за по -скорошното отпадане на необходимите в момента разрешителни за работа за българи в Германия, Австрия и Швейцария.

Искрено съчувствам на тази госпожа Райна Манджукова .
Но мен ми е любопитно за кой от всичките проблеми, поставени от българите в чужбина, Р. Манджукова е говорила за неразбирателство между българските институции.
PM
Top
iss
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (trak @ 2.6.2010, 17:49 )
QUOTE
Официалната причина - некоректно отношение към своя работодател и нелоялно говорене срещу българска институция. Реалната причина - на срещата си с българи в Прага, заедно с г-жа Цецка Чачева, Райна Манджукова има смелостта да каже истината в очите на всички - че българските институции не координират действията помежду си и това е причината, поради която българите в чужбина са жертва на НЕАДЕКТВАТНО отношение от страна на чиновници и държавни служители. А Първопричината - един известен етнически българин от чужбина нахока сегашен български министър с думите, че не вършите работа и се отмятате като фурнаджийска лопата', а Райна официално не защити въпросния министър.


Аз мога да потвърдя специално безхаберието и некадърността на бългаските консулства и посолства в чужбина.

В раздел Тенгрианство и саракт е доста неуместно подобно изказване.А и темата е ДА защитим ,а не да ОПЛЮЕМ.Четейки целия пост-(толкова много осведоменост от различни посолства) - направих асоциация за една групичка в тези среди,която е свързана по между си заради извратени и мутирали сексуални наклонности.


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (iss @ 20.6.2010, 08:08 )
QUOTE (trak @ 2.6.2010, 17:49 )
QUOTE
Официалната причина - некоректно отношение към своя работодател и нелоялно говорене срещу българска институция. Реалната причина - на срещата си с българи в Прага, заедно с г-жа Цецка Чачева, Райна Манджукова има смелостта да каже истината в очите на всички - че българските институции не координират действията помежду си и това е причината, поради която българите в чужбина са жертва на НЕАДЕКТВАТНО отношение от страна на чиновници и държавни служители. А Първопричината - един известен етнически българин от чужбина нахока сегашен български министър с думите, че не вършите работа и се отмятате като фурнаджийска лопата', а Райна официално не защити въпросния министър.


Аз мога да потвърдя специално безхаберието и некадърността на бългаските консулства и посолства в чужбина.

В раздел Тенгрианство и саракт е доста неуместно подобно изказване.А и темата е ДА защитим ,а не да ОПЛЮЕМ.Четейки целия пост-(толкова много осведоменост от различни посолства) - направих асоциация за една групичка в тези среди,която е свързана по между си заради извратени и мутирали сексуални наклонности.

А ти доволна ли си от българските консулства? Темата не е за консулствата, но аз съм 100% убеден, че назначените там са по партизански/политически причини и много не ги еня за българите. Цоцат си уискито, образно казано, въртят си далаверите и реагират като умрял кон.
Относно последния ти намек (този), последно предупреждение, ти отправям

"направих асоциация за една групичка в тези среди,която е свързана по между си заради извратени и мутирали сексуални наклонности."

Асоциацията е едно, твърдението друго, доказателствата трето, още едно заяждане и те банирам.
Детската градина на Елтимир, където си играехте на асоциации свърши.
Нека ти припомня, че подобни хватки, на вбиване на клин , опита преди време между мен и Анти 666 да приложиш, но не успяха. Как мислиш, че ще успеят и сега? Или си променяш поведението, или отхвърчаш.
Можеш просто за известно време да спреш да пишеш и да си премислиш действията. Мисля, че днес не съм много склонен да те изслушвам;)))
PMEmail Poster
Top
iss
Публикувано на: 20.6.2010, 11:24
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Мислех ,че си се променил,но имаш още доста да учиш.Жалко че така приемаш и тъкуваш нещата.Би следвало да си честрен и благодарен за многото податки които ви дадох на времето ...сега съм по внимателна и тъкмо се поотпуснах и ти си показа лошия нрав... smil4334ad1724132.gif За много неща не си на прав път и един ден ще се срамуваш от отношението си и думите си...така както навремето се произнасяше за руните,а днес се пробваш да ги тълкуваш....Твърде обидно е да казваш че умишлено създавам интриги...Много жалко...бях склонна да споделя доста интересни неща,които не са в архивите и няма нужда да превеждаме...Отвори си очите и ушите!Бъди честен и ако можеш работи без паравани !А това дали ще ме банираш ми е все тая...ще ми направиш услуга да не си губя времето и нервите !
ДЕН ГРЕЕ!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
trak
Публикувано на: 15.8.2010, 20:44
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Тук още едно мнение относно българските консулства и посолства в чужбина.
Този път става въпрос за консулството в Париж . Интересни са и над 200-тата коментара под статията от българите в чужбина . :) Защо да ви давам фамилията си? Тя се сменя често...
PM
Top
trak
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Нашта "гордост " в Берлин от 27.12.2010 в магазин Kaiser's:

QUOTE
Хванали жена на наш дипломат да краде в Берлин

56-годишната българка е била заловена с "няколко стоки за всекидневна употреба" на 27-ми декември в магазин на веригата "Кайзерс"

Съпруга на български дипломат в Берлин е била хваната при опит за кражба в магазина за хранителни стоки "Кайзерс", съобщи в. "Берлинер цайтунг", цитиран от БГНЕС.

Полицията обяви, че 56-годишната българка, която също като съпруга си разполага с имунитет, е била заловена с "няколко стоки за всекидневна употреба" на 27-ми декември.

Магазинът се намира близо до българското посолство в германската столица.

От полицията не пожелали да дадат повече данни за извършителката, а вестникът жлъчно обяснява, че "жената няма от какво да се страхува".

Заради дипломатическия имунитет обаче провиненията остават само номер в полицейската статистика.


После заради излагацията уж вече не била съпруга на дипломат , а само на техник от посолството :). Според мен най - добре е да се посочи името , да се даде снимка, за да се разбере, за кого наистина иде реч и ако е съпруга на дипломат (та даже и техник) да се отзове той на мига. Не виждам и смисъл България като бедна държава да хрантути и дипломатите, консулите и посланниците, преводачи и куп други пиявици , които са пословични с бездействието и бездарието си , а и техните съпруги и цели семейства. Като са решили да са дипломати или други длъжности в чужбина към посолства и консулства или като цяло Външно министерство да са сами заради да речем кризата и бедността на България, ако не им изнася да не стават дипломати или сами да покриват разходите на семейството си, ако ги придружава. И без това все още не се е видяла конкретна полза от нашите представители по чужбините, а само милиони са се изхарчили по тяхното пребиваване , заплати и прищевки.
PM
Top
trak
Публикувано на: 18.3.2011, 21:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Самоволие на българските консули назначени с връзки:
Консулът ни в Токио напусна самоволно, не помогна на българин
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020