www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Няколко въпроса относно Кали Юга


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Няколко въпроса относно Кали Юга
Йордан_13
Публикувано на: 27.7.2010, 18:40
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 080
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Прераждането във други народи и прочие са някакви инертни пацифистички брътвежи целящи да спрат борбата и да се отдадем на нихилизма. Няма никакви доказатгелства за именно такова прераждане.
=======================================================

Как да няма бе, момче? Прераждане в други народи има, и трябва да се радваш, че има един такъв закон, защото ей ся, тука един малоумник, който не си пасва с нашия национален дух и само го разлага, кво да го правим? Пращаме го при други народи, да си изживее малоумието. Ако не го утрепем, го пущаме да емигрира, ако не иска, го бесиме и да се преражда, щото ти представяш ли си с каква пасмина, вошкарство и малоумие ще се завъди в България, не че сега е малко, обаче, представи си мащаба на бедствието, което ще настане, ако няма такъв закон!
Всеки се натиска да се роди в България, а като слезе, а-а-а-а-а, каква лоша държава, да бегам от нея! Г-да, или оставате докрай Българи или повече не се прераждайте тука, и без това влачим непосилен товар от всякакви малоумници последните столетия, които за нищо не стават, ама трябва да еволюират. От това се скапва държавата ни.
Много ви моля! Този закон е универсален и добре, че го има.
PMEmail Poster
Top
vihar
Публикувано на: 27.7.2010, 19:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



Щом съм "ненормалник" и "комунист", по добре сам да напусна. Явно съм си изгубил времето тук... Пък в крайна сметка да останат само "нормалните", нали тъй гусин Йордан долна черта 13


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
anti666
Публикувано на: 27.7.2010, 20:03
Quote Post












Чакай малко, нема сам да си ходиш. Въпросите и начина по който ги задаваш си има много смисъл. Това че те чегари Данчо си е по повод аватара с обесените, че наистина дразни. Тук е слънчевата земя, макар и преди да имаше един с аватар на Бафомет близо година. Иначе нито си комунист, нито си ненормалник. Задръж топката малко.
По въпроса за прераждането - иди сам и виж Свещарската могила, мисля че не живееш далеч оттам. Ще видиш сам, че нашите са вярвали в прераждането и това е централна част в мирогледа на българите.
По въпроса за прераждането в друга народност - наистина има изключения от правилото. Едното си е ясно, ако си имал кръв от тази народност или си дете на смесен брак. Другото е по-интересно. Ако силно желаеш и се интересуваш от този народ, което пак може да означава, че в предишните си животи си бил такъв. Аз лично познавам една американка, която открито си казваше, че в предишните си прераждания е била българка от родопите. Пееше в български ансамбъл (само от чужденци) по-добре от българка. Уверен съм, че в следващия си живот тя ще се роди българка.
Преди време имаше пък една песен на Васко Кръпката - "Искам да съм негър в щата Алабама". Ами може да му се сбъдне мечтата в следващия живот и си мисля че хич няма да му е хубаво.
В Свещари с погребенията на любимата си жена при починалия воин излезе една интересна хипотеза. За моногамията както е сега. Йордан ако иска да я развие, но се замислих и смятам че има много логика в това.
Top
vihar
Публикувано на: 27.7.2010, 20:37
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



User posted image

Нека поясня. От индустриалната революция насам човешкият брой непрекъснато се увеличава. Което поражда много проблеми. Най-очевидният е недостига на души, защото се раждат повече хора, отколкото умират. И това е от много време насам.

Решението на проблема според ведите, е че всяка душа може да се прероди във всяко живо същество. Калинка, Муха, Кенгуру - без значение.

Даяките от остров калимантан даже вярват че и растенията имат души. И така човек например убива животни за храна и сече дървета. По този начин колкото повече хора има, толко по-малко животни и растения живеят и душите живеят в затворен кръг. някой цикли са кратки други не.

Лично според мен обаче прераждане няма и култът към предците го потвърждава. Стара българска поговорка гласи че "мъртвия баща гледа през очите на сина си", което смятам за добър ориентир. Култа на предците е култ към добрия генетичен код. А останалото е възпитание. Например внучката на бОРИС Дрангов е комунистка, въпреки дядо си. Излиза тъй, че всички умрели бдят над своето потомство там отгоре - от небето. А нечестивците отиват долу... Рая и Ада не са библеиски концепции поне не изначално

"Има моята истина, твоята истина, и истината"
Китайска поговорка


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.7.2010, 20:42
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 080
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 27.7.2010, 20:03 )
Чакай малко, нема сам да си ходиш. Въпросите и начина по който ги задаваш си има много смисъл. Това че те чегари Данчо си е по повод аватара с обесените, че наистина дразни. Тук е слънчевата земя, макар и преди да имаше един с аватар на Бафомет близо година. Иначе нито си комунист, нито си ненормалник. Задръж топката малко.
По въпроса за прераждането - иди сам и виж Свещарската могила, мисля че не живееш далеч оттам. Ще видиш сам, че нашите са вярвали в прераждането и това е централна част в мирогледа на българите.
По въпроса за прераждането в друга народност - наистина има изключения от правилото. Едното си е ясно, ако си имал кръв от тази народност или си дете на смесен брак. Другото е по-интересно. Ако силно желаеш и се интересуваш от този народ, което пак може да означава, че в предишните си животи си бил такъв. Аз лично познавам една американка, която открито си казваше, че в предишните си прераждания е била българка от родопите. Пееше в български ансамбъл (само от чужденци) по-добре от българка. Уверен съм, че в следващия си живот тя ще се роди българка.
Преди време имаше пък една песен на Васко Кръпката - "Искам да съм негър в щата Алабама". Ами може да му се сбъдне мечтата в следващия живот и си мисля че хич няма да му е хубаво.
В Свещари с погребенията на любимата си жена при починалия воин излезе една интересна хипотеза. За моногамията както е сега. Йордан ако иска да я развие, но се замислих и смятам че има много логика в това.

В Свещари с погребенията на любимата си жена при починалия воин излезе една интересна хипотеза. За моногамията както е сега. Йордан ако иска да я развие, но се замислих и смятам че има много логика в това.
=======================================================

Може да я развием в темата за Свещари, дето си я пуснал, ще видим. Е, това стана в разговора с разводачите - момчето и момичето, тя е провокираха. Много готин разговор беше, само съжалвям, че не ни даодха да снимаме фотосите с писмените знаци, обаче заради разговора с тях, не съжалявам за нищо. Добри деца бяха, а момчето определено си имаше правилното виждане за нещата, защото каза "кан Дромихед", а не цар, както историците водят царете на останалите българи на Балканския полуостров. Дромихед е един велик наш кан, ама за неговите достойнства, ще говорим по-натам.
Определено иситната за появата на моногамността се корени точно в онзи "погребален обичай", в онова пътуване, ама кой да се сети;))). Точно затова обичам светкавиците, да светне изведнъж в тъмнината и да я освети като ден.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.7.2010, 20:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 080
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (vihar @ 27.7.2010, 20:37 )
User posted image

Нека поясня. От индустриалната революция насам човешкият брой непрекъснато се увеличава. Което поражда много проблеми. Най-очевидният е недостига на души, защото се раждат повече хора, отколкото умират. И това е от много време насам.

Решението на проблема според ведите, е че всяка душа може да се прероди във всяко живо същество. Калинка, Муха, Кенгуру - без значение.

Даяките от остров калимантан даже вярват че и растенията имат души. И така човек например убива животни за храна и сече дървета. По този начин колкото повече хора има, толко по-малко животни и растения живеят и душите живеят в затворен кръг. някой цикли са кратки други не.

Лично според мен обаче прераждане няма и култът към предците го потвърждава. Стара българска поговорка гласи че "мъртвия баща гледа през очите на сина си", което смятам за добър ориентир. Култа на предците е култ към добрия генетичен код. А останалото е възпитание. Например внучката на бОРИС Дрангов е комунистка, въпреки дядо си. Излиза тъй, че всички умрели бдят над своето потомство там отгоре - от небето. А нечестивците отиват долу... Рая и Ада не са библеиски концепции поне не изначално

"Има моята истина, твоята истина, и истината"
Китайска поговорка

Оф, ти си доста назад с материала. Тоя път на връщане на душите в телата на животни отдавна е затворен. Еволюцията е от човек към човек и от човек в човек към Бога, няма връщане вече към животното. Това беше по времето на Атлантида и преди нея. Това знание от Ведите е остаряло и днес вече не е валидно. Има други начини вече да се изживее животното и растението, като компоненти от твоята материалност.

======================================================
Лично според мен обаче прераждане няма и култът към предците го потвърждава. Стара българска поговорка гласи че "мъртвия баща гледа през очите на сина си", което смятам за добър ориентир. Култа на предците е култ към добрия генетичен код. А останалото е възпитание.
======================================================
Това не знам кой ти го е набил в главата. Култа към предците е общуване с душите им, защото те генетичния код, вече са ти го предали, остава душевния код и духовната връзка, която никога не се къса през измеренията на времепространството. Така се съхранява общността, която изгражда народността. Когато се разруши тази общност и народността си отива. Затова в християнството е останал един древен обичай "О, душе" или по днешному Задушница. Общуването тука вече е на друго субстанциално ниво. И факт е, че днес това общуване с душите на прадедите е тотално занемарено, имаме ракови метастази в сърцевината на нашата народност.
PMEmail Poster
Top
vihar
Публикувано на: 27.7.2010, 21:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



"Oф"

Ако разглеждаме нещата като писта, то от твоята гледна точка аз съм назад, но ако погледнем от другия край, може да се окаже че аз съм напред, а ти назад. Нали? Аинщаин е казал че "единственото сигурно нещо е относителността". И това именно по повод недоумението му за начина, по който работи природата. Включително и човешката природа.

Искам да ти обърна един важен елемент. Така нареченото общуване с мъртвите предци не би могло да съществува, ако те са живи на някое друго място по света. Защото когато и ако са претворени губят спомените си.

Тоест общуването и контакта с тях по задушница(езически обичай), е част от българското разбиране за света на душите. Не гръцкото с техния Хадес. Не скандинавското, хиндуисткото, или недай си боже дъновисткото.

И никой не ми е набивал нищо в главата, като ако искаш да общуваме избягвай грозните клалификации. Има хиляди начини да се каже едно и съшо нещо. Има няколко поговорки родни по този въпрос но ще ти ги спестя. Приемам на доверие че ги знаеш


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.7.2010, 23:09
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 080
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Искам да ти обърна един важен елемент. Така нареченото общуване с мъртвите предци не би могло да съществува, ако те са живи на някое друго място по света. Защото когато и ако са претворени губят спомените си.
=======================================================

Хм, когато една звезда падне, друга се ражда. Светът на прадедите е в непрекъсната динамика, поради човешката еволюция. Могат да губят спомените си, но не губят връзката. Не споменът е съществен, а връзката. Тя се държи от съдбата и от предназначението. Така, че връзката и отношенията с този свят, на прадедите, има не само отвъдни измерения, но и земни такива. Макар, че това малко се знае.


===================================================
Не гръцкото с техния Хадес. Не скандинавското, хиндуисткото, или недай си боже дъновисткото.
====================================================

Ти откъде си сигурен, че гръцкото и скандинавските обичаи, не са просто продължение на древнобългарското разбиране, своего рода техни интерпретации, частни случаи или проекции. Дори и индуисткото може да е такова. Щото аз мисля, че са такива.
Разбирам те, че не ти харесват някои наши тези, ама ние не смятаме, пък да влизаме в диспути с хора, които не ги приемат и контааргументират с това, че "търсят Истината";))) Тези похвати вече съм ги преживял, дай нещо ново, че ми омръзна.
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Искам да ти обърна един важен елемент. Така нареченото общуване с мъртвите предци не би могло да съществува, ако те са живи на някое друго място по света. Защото когато и ако са претворени губят спомените си.

При прераждането си дори и спомените не се губят. Тогава преродилата се душа влиза в материалната обвивка (тялото) на човек и е в соматично състояние. Така както можете да разделите хард диска на компа ви на партиции и оперативно използвате само едната партиция. Мозъкът на човек работи с не повече от 5% ресурс, останалото е в дормантно състояние, за което сме загубили способността да използваме.
Контрол над тялото има сегашния Азъ. Преродената душа, макар да подържа връзка с него, може само подсъзнателно да му влияе. Което е и причината за де жаву или интуитивни прозрения. Смисълът е, че ако преродената душа може директно да се намеси, то кармата няма да бъде изкупена. При определени състояния на хипноза това спящо Аз от предишния живот може да бъде събудено. При всеки е индивидуална връзката с предците си, при някои е много силна, при други по-слаба. Един шаман може дори да извика този прероден дух, но не е желателно, защото се намесва в мирозданието. Има обаче много описани такива случаи, когато соматичното Аз се събужда и поема контрола над тялото.
И за да стане още по голяма кашата, в Тенгрианството има и непреродени души, останали тук на средния свят. Някои ги наричат онголи, други природни духове. Обикновено те са по светилищата и именно те са връзката ни по вертикалата със Сили от по-високи йерархии. Точно те са и помощниците на шамана, когато трябва да пътува по вертикалата на Бай Дерек (Световното дърво).
Има и такива духове, останали тук, ако не са погребани както трябва - умрели при насилие или самоубийство. В исляма ги наричат джинксове - те не са обезателно с отрицателна енергия, но просто се лутат между средния и долния свят. Тук е била и една от ролите на шамана - да ги съпроводи в царството на Елериг Кан, за да се успокои душата. Особено на места c масови зверства, шаман задължително е трябвало да направи свещенодействие, за да възстанови равновесието.
Последният случай на души, оставащи тук е общоизвестен - това е всеки починал човек в първите 40 дни. При християнството си остава обичая да не се гасят лампите в дома на починалия и гроба му да не се изравнява. На 40-ия ден се прави заупокой, когато душата вече се отправя към долния свят, за да чака своето прераждане. Тогава и вече двата Аза се сливат в едно цяло. Колко време ще отнеме това прераждане - само от Елериг Кан зависи, но обикновено става след като починат всички негови близки и приятели и спомена за него избледнее на средния свят.
Има и такива души, безвъзвратно повредени, които си остават на едно специално място там завинаги. Сещате се за какви души става дума. При тях прераждане повече няма.
Top
vihar
Публикувано на: 28.7.2010, 14:57
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



Не бих казал че чувам това за пръв път. И имам някой мой възражения по това, които съм си задавал многократно...

Йордане ти говориш за измерения, но в другите измерения не живеят душите на съществата от това измерение. Другите измерения са физично доказан факт, и проникването в тях е многопластово и разкрива всички възможни начини да се развие вселената до дадената точка от времето, която по презумция е еднаква за всички измерения, още от създаването на вселената(ако е създадена а не вечна). Например в една вселена Хитлер може да е спечелил ВСВ, в друга Наполеон да е завладял русия, в трета неандерталеца да е убил хомо-сапиенса и прочие.

Всички митологии като цяло са свързани и гръцкото и скандинавското НЕ СА продължение а интерпретация на оригинала. А е важен именно оригинала. А не копието. В противен случай, ще наблюдаваме само някакво отражение а не реалния обект. Чел си мита за пещерата на Платон, нали?

И последно, Йордане, никъде не съм казал че нещо ми харесва/ не ми харесва, а ме интересува дали е генерално вярно или невярно. А не съм казал и че нещо е невярно, просто изяснявам онези детаили които като малкото камъче могат да обърнат колата. Защото както ще обясня и в следващия постинг... светът на боговете не е направен за да се хареса на света на хората.

Точно така казват българите - "като хората". А ХОРАТА (уж) сме ние, нали?


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
vihar
Публикувано на: 28.7.2010, 15:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 75
Участник # 2 328
Дата на регистрация: 4-June 10



Сега, анти666, казваш че когато се преродим губим спомените си, но ти казваш че спомените се съдържат в заключени части от мозъка, които не използваме. Хубаво, ама има един проблем. Ако наистина един човешки живот използва 5% от мозъка, това оставя 95% за предишни спомени. Обаче това означава само 19 предишни живота. В някой митологии се говори за 70, в други за пълно изчистване... Та..
Ако помним само предишните 19 живота, значи изхвърляме "извън борда" останалите ни преживявания. Наистина не мисля че така би се получило нещо. По скоро земният разум би се съхранявал при абсолютния разум, защото земния разум е създаден за да измерва вселената чрез сетивата. Което обаче поставя въпроса защо?

И по-точно: ЗАЩО на Бог би му било необходимо човек да се преражда. И отговора е че не му трябва. Идеята за изкуплението, за прегрешението, е заложена в така наречените меки религии. Тя е основополагаща за страха, за ограничаването и самоограничаването. Но всъщност природата(тоест Бог) ни е създала точно така както сме и били нужни. Със всичките си пороци и добри страни...

Не ме разбирай погрешно, ада и рая са деиствителни концепции и те съществуват. Но критериите по които един човек отива в тях са различни за всяка религия, и това ги обърква, вкарва ги в клише и в догма, и крие истината.

Например, както бях загатвал и преди е доста ясно че евреите са наясно с космическия закон и съвсем спокоино извършват делата си, като са взели предвид реда, и са положили мерки да го надмогнат.

Относно връзката с предците. Наистина тя при всеки е индивидуална, но няколко поколения назад човек има 1024 предци. А ако се върнем няколко века, чиското набъбва феноменално. И то дотолкова, че може би във всеки един от нас има капка от кръвта на един от аспаруховите воини. А във нас сборно тече кръвта на народа.

Тоест говорим за много предци. Много предишни животи. Много връзки един между друг. Ако тези предци са преродени, то днес голяма част от земята е населена с наши преродени предци. А пък ние сме преродени предци на други хора.


И както разбираш, това е доста сложно и най-важното ненужно изпълнение и галимация. Ти казваш че Ерлиг забавя прераждането на всеки до избледняването на спомена, но в Исландия например всеки човек си знае потомците 8 века назад. И често ги спомня. А в чечня, имат традиция да наизустяват имената и делата на всички предци от бащиния род - 40 поколения назад. А това доста забавя процеса нали? И пак изначалния брой души не е достатъчен за да покрие баланса.

За 40те дена и за джиновете е така, но те нямат конкретна връзка с прераждането във моят контекст. Наистина съществува този момент.

И конкретни въпроси:

Защо смяташ че Ерклиг преразпределя душите, а те просто не остават там?
Защо Йордане, смяташ че информацията във ведите е остаряла?
Защо да сме националисти ако общността на кръвта е скъсана чрез разкъсването на духа извън националните граници?
Защо синовете почти винаги приличат по нрав на бащите си, макар да са възпитани от майките си?
Защо всички евреи са зли, ако при тях са се преразпределили и добри души?

Очаквам отговорите ви.


--------------------
"????? ???????? ??? ??????!" ???? ????? ?? ??????????????? "??? ????? ? ?????????????????"
PMUsers Website
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.7.2010, 15:42
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 080
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Защо смяташ че Ерклиг преразпределя душите, а те просто не остават там?
Защо Йордане, смяташ че информацията във ведите е остаряла?
Защо да сме националисти ако общността на кръвта е скъсана чрез разкъсването на духа извън националните граници?
Защо синовете почти винаги приличат по нрав на бащите си, макар да са възпитани от майките си?
Защо всички евреи са зли, ако при тях са се преразпределили и добри души?
=====================================================
Оф, губиш ми времето момче, имам по-важни дела да отговарям на молумните ти въпроси. Ще те банирам. Тук не е философски клуб.
Само на последния въпрос, ще ти дам отговор: Евреите са зли, защото при тях не се прераждат добри smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
На тъп въпрос, тъп отговор. Следва БАН. Ти си достоен кандидат.
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020