www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Краят на времената


Страници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Краят на времената
iss
Публикувано на: 18.2.2011, 13:13
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Йордан_13 @ 18.2.2011, 01:57 )

Никак не е случаен факта, че напоследък се обръща доста внимание на Слънцето. Българският Бог се събужда, ако мога, така да се изразя:)))



--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 18.2.2011, 13:37
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Йордан_13 @ 18.2.2011, 01:57 )
User posted image


Никак не е случаен факта, че напоследък се обръща доста внимание на Слънцето. Българският Бог се събужда, ако мога, така да се изразя:)))


И в миналото хората са живеели лек живот, живот без напрежение, тъй като всеки може да се моли. Хората са разговаряли с горите, реките, слънцето – всичко това са лица на Бога, проявленията му, живи, трептящи, пулсиращи. Защо толкова рядко беседваме със Слънцето, което е толкова грижливо, внимателно, могъщо? Та нали Слънцето е най-добрия посредник към Бог, отколкото всеки жрец или свещеник?
Църквите са издигнати от хората, а природата е създадена от Бог. Всичко, което е създадено от хората е дамгосано с печата на хорските проблеми, болести и слабости. Ако искаме да чувстваме Бог, то трябва да отидем при това, което е направено от Него, белязано с авторския му подпис. В храмовете, църквите и джамиите има прекалено много човешко желание за манипулация, управление, заповеди, прекалено много политика, прекалено много човешка глупост.
Защо не се обръщаме към звездите, към земята, към цветята? Защо не им откриваме сърцето си? Човечеството, лишило се от диалога със Съществуването, с единния живот, с природата, е нещастно. Да се върнем към диалога с природата и чудото ще стане. Дърветата ще отговорят, океанските простори ще се отзоват.
Може и да се наложи да чакаме дълго, тъй като трябва да убедим природата, че наистина говорим с нея, но човекът е толкова насилствен, агресивен към природата, че тя е станала затворена. Нека природата да почувства, че не сме безумни, не сме агресивни, че сме дошли с любов, че искаме да почувстваме Бога.
А Творецът може да се почувства само чрез Неговото творение: това е началото на велико пътешествие. Дори атеистът може да започне това пътешествие. Отначалото човек укрепва себе си в диалога с природата, а след това бавно-бавно започва да се движи в тишината й.
Можеш да седнеш до розата и да се движиш в безпределна тишина – без думи, само пулсиращо безмълвие, потоци тишина. И чрез диалогът да познаем Бог като проявява в природата, а чрез безмълвието ще разберем Него непроявения. Чрез диалогът ще познаем Бога като творение, чрез тишината ще узнаем Бога като творец.
Но освен всичко друго, молитвата е призив. Призив към безпределното. Молитвата е велико очакване на вечността, тя е предчувствие за единение. Това е жажда за Божественост. И слънцето на Неговата любов ще се спусне в дълбините на сърцето и ще го изпълни със светлина.
ДЕН ГРЕЕ!


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Necromant1
  Публикувано на: 18.2.2011, 17:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Ис, ако това последното ти си го писала, звучиш като универсалист. smil4334ac775281d.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
antijew
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 195
Участник # 747
Дата на регистрация: 10-January 07



Писал го е

User posted image


--------------------
www.xnetbg.com/ne.swf
PM
Top
Necromant1
  Публикувано на: 19.2.2011, 15:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



Този дядка Ошо ли беше?


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.2.2011, 16:00
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 094
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Necromant1 @ 19.2.2011, 15:07 )
Този дядка Ошо ли беше?

Баш Ушо;))) Сдал отвсякъде. Не, че мислите му по-горе, не са верни, но това не е причина, да го включим в нашата Вера като "гуру";))))
PMEmail Poster
Top
Necromant1
  Публикувано на: 20.2.2011, 16:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



QUOTE (Йордан_13 @ 19.2.2011, 16:00 )
QUOTE (Necromant1 @ 19.2.2011, 15:07 )
Този дядка Ошо ли беше?

Баш Ушо;))) Сдал отвсякъде. Не, че мислите му по-горе, не са верни, но това не е причина, да го включим в нашата Вера като "гуру";))))

Незнам аз теб, но аз предпочитам да виждам зад всяка полянка бог, зад всяка горичка богове, зад всяка река - бог, зад всяко езеро бог, зад всяко жовотно - бог. Някак си тази представа ми се струва по-правилна за мен лично. Това унифициране на всичко, че е създадено от единния бог нещо не ме кефи. За мен единния бог е просто закона (самодостатъчен и всепроникващ) , който позволява на всичко да съществува и да бъде, затова нещо не ме кефи да го намесваме навсякъде. Размива се някак си границата между закон и творец, а за мен 2-те са различни неща. smil3dbd4e5e7563a.gif smil4334ac775281d.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
anti666
Quote Post












QUOTE
Незнам аз теб, но аз предпочитам да виждам зад всяка полянка бог, зад всяка горичка богове, зад всяка река - бог, зад всяко езеро бог, зад всяко жовотно - бог.

Има само един Бог - Слънчевия. Не обърквай силите надолу по йерархията за богове. Тези, за които говориш в тенгрианството си имат точните имена и функции. Някои са природни духове на починали хора (онголи), други са енергийни същности. Но Бог е един и за това казваме, че тенгрианството е най-старата монотеистична вяра. Пантеизъм и политeизъм си е нещо съвършено друго. Именно подобно виждане на нещата е причината фанариотите някога да обявят старата ни Вяра за езическа. От неразбиране или съвсем умишлено като инструмент за подкопаване на българската държавност.
Top
iss
Публикувано на: 21.2.2011, 12:44
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (Йордан_13 @ 19.2.2011, 16:00 )
QUOTE (Necromant1 @ 19.2.2011, 15:07 )
Този дядка Ошо ли беше?

Баш Ушо;))) Сдал отвсякъде. Не, че мислите му по-горе, не са верни, но това не е причина, да го включим в нашата Вера като "гуру";))))

Много ти благодаря за снизходителното изказване smil4334ad1724132.gif Точно заради него се чуствам длъжна да уточня,че вникакъв случай не съм искала да вмъквам "гуру" и доказателство за това е ,че цитирах само текст-без автор.Много чета и понякога избързвам в желанието си да споделя нещо,което ме е впечатлило...Много ми се иска ,колкото се може повече хора да се обърнат към природата и вътрешната си сила...да знаят че могат да черпят сила и устойчивост от сънцето,небето и звездите,но това не става само с ритуали и заучени молитви...


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
Necromant1
  Публикувано на: 21.2.2011, 15:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



QUOTE (anti666 @ 21.2.2011, 07:50 )
QUOTE
Незнам аз теб, но аз предпочитам да виждам зад всяка полянка бог, зад всяка горичка богове, зад всяка река - бог, зад всяко езеро бог, зад всяко жовотно - бог.

Има само един Бог - Слънчевия. Не обърквай силите надолу по йерархията за богове. Тези, за които говориш в тенгрианството си имат точните имена и функции. Някои са природни духове на починали хора (онголи), други са енергийни същности. Но Бог е един и за това казваме, че тенгрианството е най-старата монотеистична вяра. Пантеизъм и политeизъм си е нещо съвършено друго. Именно подобно виждане на нещата е причината фанариотите някога да обявят старата ни Вяра за езическа. От неразбиране или съвсем умишлено като инструмент за подкопаване на българската държавност.

Имам чувството, че приравняваш Тангра със Слънцето. smil4334ab7941679.gif Недей така, със Слънцето не свършва света. Пък и си спомни какво е изсякъл кан Омуртаг на колоната за нашите много богове, които са по-силни и могъщи от християнския бог. Този слънчев монотеизъм повече мяза на християнство, понеже хрИстос на гръцки значеше Слънце, ако не се лъжа и съответно обожествяването му си излиза култ към Слънцето. A тука http://vbox7.com/play:345ca3f3 този сибирският тенгриански шаман си го казва съвсем точно какво е и че боговете живеят навсякъде в природата. Пък и за какво са тези алпи в тенгрианската митология, само за украса ли? Нали им се честват празници на всичките. А щом им се честват празници и им се поднасят дарове значи са със статут на богове. smil4334ac775281d.gif smil4453a9006c2f4.gif Аз мисля, че нещата си ги разбирам правилно. smil4334a5a360a6a.gif
Боли ме какво си мислиш, че се мъчат да ни изкарат. Езичеството не е разделение между народите, а е обединение в различията. Аз обичам да казвам:"Единни в различията си!" smil4334ad8a149e0.gif И затова уважавам всички езически религии, които имат някаква връзка с историята и миналото на света. Виж в древен Египет какво е било - там са се почитали над 800 различни божества и все пак са били единни и са се чувствали един народ и виж какви достижения имат като цивилизация. Така че не се срамувай от корена си и някой да ти каже , че си езичник го възприемай като гордост, както го правя аз примерно. smil4334a5a360a6a.gif

Виж отвори се нова тема за дискусия и можем да си продължим задочния спор на лични съобщения. smil4334a5a360a6a.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
meander
Публикувано на: 21.2.2011, 19:42
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 2 124
Дата на регистрация: 22-January 10



Здравейте smil4334ad1724132.gif
Не искам да ви развалям купона(спора) а да ви дам матриял за размисъл.Всички от рода РА имат афинитет да строят пирамиди.Пирамидите според мен са и маяци за насочване.Като прибавим и филма Стар Гейт в часта с търсене на приемник,то стигаме и до "куандалини" което се рекламира от източните йога практики.А "куандалини"(дано съм го изписал правилно) е симбиот.Което значи че чака да му се наденем за да ни притежават изцяло и отвътре.Всичко е оплетено в големи лъжи и единствено душата/ сърцето може да намери пътя.
Може и да не съм прав но времето показва всичко.
Живи и здрави. smil4341944e6b0c8.gif
П.с. Ако сте гледали 10.000 филма ще видита и че ние (част от народа ни) сме им били роби,но един от нас заради наша жена му е.а майката на оня циганин.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 23.2.2011, 13:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 094
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Този слънчев монотеизъм повече мяза на християнство, понеже хрИстос на гръцки значеше Слънце, ако не се лъжа и съответно обожествяването му си излиза култ към Слънцето. A тука http://vbox7.com/play:345ca3f3 този сибирският тенгриански шаман си го казва съвсем точно какво е и че боговете живеят навсякъде в природата.
=====================================================
Прочети "Сказание за Чулман" и "Сказание за дъщерята на Хана" и тогава си вади такива заключения. Слънцето е символ на проявената Абсолютната светлина в света. Култа към Слънчевия диск има праисторически измерения. А за боговете - е те, там "скачат" по клоните на Бой Терек, те са нищо повече от еманации на Абсолютната светлина, нейни лъчи. Зад всеки техен божествено-човешки образ стои спецификата на даден лъч.
PMEmail Poster
Top
Necromant1
  Публикувано на: 23.2.2011, 15:43
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 2 584
Дата на регистрация: 28-November 10



QUOTE (Йордан_13 @ 23.2.2011, 13:35 )
Този слънчев монотеизъм повече мяза на християнство, понеже хрИстос на гръцки значеше Слънце, ако не се лъжа и съответно обожествяването му си излиза култ към Слънцето. A тука http://vbox7.com/play:345ca3f3 този сибирският тенгриански шаман си го казва съвсем точно какво е и че боговете живеят навсякъде в природата.
=====================================================
Прочети "Сказание за Чулман" и "Сказание за дъщерята на Хана" и тогава си вади такива заключения. Слънцето е символ на проявената Абсолютната светлина в света. Култа към Слънчевия диск има праисторически измерения. А за боговете - е те, там "скачат" по клоните на Бой Терек, те са нищо повече от еманации на Абсолютната светлина, нейни лъчи. Зад всеки техен божествено-човешки образ стои спецификата на даден лъч.

E, недей де... smil4334ad4cc8e95.gif Така го изкарвате, че българските шамани не си говорят с боговете ами с някакви енергоструктури. smil4334a6f863501.gif Тука вече влизаме в сериозен конфликт. smil4334a87ce0a9c.gif Това е все едно да ти кажа, че ако чуваш едно животно как ти говори като отделна личност да те нареча шизофреник. smil4334a6f863501.gif Да, но аз знам защо това животно може да ти проговори и няма да го направя, защото знам защо и тревечката, и храстчето, и дръвчето, и гъбката също могат да говорят. Техните гласове са различни и не са цветовете на слънчевите лъчи. smil4334a5a360a6a.gif smil4334a79125a1c.gif
Тука нещо сте забили в посока един бог и неговите различни проявления. Мога да го нареча и по друг начин - една енергия с много проявления, както е сега модерно в неопаганизма да се твърди. То по тая логика и ние хората трябва да сме едно цяло и да сме свързани и да сме управлявани от този бог. Там е работата, че ако не бяхме самостоятелни личности нямаше да има смисъл всичко. smil4334a6f863501.gif Всите сме отделни, самостоятелни и напълно лишени от общо тяло помежду ни личности. smil4334aa05d5cb2.gif


--------------------
?????????? ????? ?? ????? ? ??????? ????? ??????, ?????? ??? ??????????. ????? ????????? ?????? ?? ???????????? ?? ????... :/
PM
Top
meander
Публикувано на: 23.2.2011, 17:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 2 124
Дата на регистрация: 22-January 10



Здравейте.
Първо смятам че за да можеш да общуваш трябва да знаеш езика на който ще се извърши общуването.За сега нашия(българския) начин е одухотворяването.Постиженията ни както биха се изразили учените са феноменални.За каво иде реч от време оно ние си бъбрим с много хайванчета.Е някои са бесни нам ма ввсеки сам си търси знанията.Доколкото знам Бог за българите е знаен и можещ.Но по труда (делата ) му ще го познаете.При положение че всичко е енергия,основната комуникация е на базата на нашата лична енергия.Тя е носителя на общуването.Колкото е по чиста нашата енергия с толкова повече живики можем да общуваме.А насила хубост не става защото всяка енергия си има собственник и съотвено свободен избор с кого да общува.Абракадабрите(магиите) са насилие над енергиите.А с Бог нашите предци са отъждествявали нещо за което нямаме знанията за да си бъбрим с него.А колкото сме по чисти мисловно и като труд кръгозора на общуването ни се увеличава.И нашия народ достигна до това че да има лечители.Хора които могат да общуват с енергиите около нас.Но общата заблуда е че лечителите са за да лекуват хората.Няма чалъм.Лечителите първата им работа е да се грижат за последствията от живота на човечеството.И ако на някой му е дадено(безопастно) за него да помогне и на човек.Човека сам си носи отговорността и последствията от деянията.И тука Бог изкупителя на греховете е удобен само за безотговорните хора или тези които ни докараха до това дередже(готованите).Така че Бог е много широко понятие и зависи от различността ни.Когато ние като народ намерим за нас истината за Бог казваме че е един но триединен. Защо?Ами защото май имаме знанията,и за това сме мразени и подложени на геноцид.Така че всеки да си копа лозето за да пие и да черпи другите виното си.Всеки може да вярва в каквото си иска но да се пази да не прави бели щото някои бели много дълго се оправят.И после дигат ръце и викат господи защо ме наказа а те самите са си го докарали.Всичко трябва да си постигнем, и сами, и като народ и винаги си носим отговорността за това което сме сторили.Няма прошка и давност за делата ни.И пътя ни е всеки сам, всяко семейство само,всеки народ сам и като човечество сами да достигнем до Бог.Кой е и дали е човек или нещо друго ще разберем сами.Ние Българите навремето сме оставяли дома си отворен и нещо за хапване на масата,щото може да мине незнаен пътник.Да си почине и подкрепи в дома ни.
Живи и здрави.
П.С.
Между другото разложете светлината на слъцето на цветове и вижте колко са. Всеки цвят означава завършен труд(знания).Затова присъства в мирогледа на Българския род и то като Бог.Много е крадено от нас но времето показва всичко.В живота се зачитат само лично постигнатото и който е крал чуждо -огледайте се какво става около нас и още ще става по тежко на някои.
PM
Top
anti666
Публикувано на: 26.2.2011, 22:23
Quote Post












Колапсът на магнитосферата може да бъде поради две причини. (или комбинация по едно и също време). Едната са масивни слънчеви бури (урагани), които като дегаусването да я неутрализират. Пикът, както бях споменал и преди се очаква в началото на 2013г.
Другата, по-сериозна причина са масивни земни катаклизми. Когато майката Земя отръсква снагата си. Магнитният щит се индуктира в земното ядро (филма Ядрото ни дава добра представа) и всякакви катаклизми (като промяна на географските полюси) ще доведе до колапс на магнитосферата.
Днес в сайта си Елтимир пусна една тема, която сериозно ме накара да се замисля и за най-лошия вариант.

http://erigkan.ucoz.ru/news/nashata_greshk...26-886#comments

Ако промяната на географските полюси е не просто промяна, а преобръщане. Като краен ефект - промяна на посоката на въртене. Погледнете видеото от
Ефекта на Джанибеков. Това не са манипулирани кадри и както този болт безпричинно в безтегловност рязко сменя посоката си на въртене, така и Земята може да го направи.
Излишно е да споменавам, че това вече ще е тотален катаклизъм с всичките си последствия. От свръхземетресения до масивни цунамите. Надявам се да не се стига дотам, за да гледаме изгрева на Слънцето от запад.
Top

Topic OptionsСтраници: (10) « първа ... 2 3 [4] 5 6 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020