www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Краят на времената


Страници: (10) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Краят на времената
18j
Публикувано на: 27.10.2011, 15:51
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Няма кой да трае толкова дълго до 2030!!!
Има маса хора които чакаме да се посрине установения ред и система - да се наруши адския ежедневнен ритъм на настоящото общество за да се отдадем на едно единствено действие - призоваване на Пречистващите Сили на Небето! За мен няма съмнение че ще бъдем чути!
Планът за НСР е фатално закъснял! Не съм единствен който смята че картите безвъзвратно не им се подредиха, особено пък в България никак нямат шанс. Но както ще прочетете в една друга тема водена от мен - преди битката за Саракта има една друга битка изключително важна и тя е битката за България, против шиствоя газ! За да може все пак да има някаква територия на която да се разпростира Саракта! А и вчера изтече по дойче веле, че германски учени са доказали къде е люлката на цивилизацията - Балканите и по-специално България. А всички знаем, че Добруджа е самото място. Иманно за Добруджа е битката и ако е необходимо да се дадат жертви там - така ще бъде!


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.11.2011, 11:41
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Предсказания на Урсула Сонтейл (Мама Шиптън)



Във едни от времената далечни и чудни,

жените ще изглеждат напълно налудни.
...
На мъже ще се правят, панталони носят,

Къдриците си режат, като че ливади косят.

Крачат безсрамно, нагло въртят си очите,

досущ вещици, липсват им само метлите.

Мъжете възседнали са ръмжащи лами,

които поглъщат реколтата сякаш сами.

Хората вече летят, като птиците на юг,

Не помнят нито що е кон, ни що е плуг.

Горните знаци ще се виждат от всеки,

до тия бъдни дни водят всички пътеки.

Любовта ще погине, сватбите ще намалеят.

Народи чезнат, малко бебета ще се смеят.

Съпругите стареят сред кучета и котки.

А мъжете са лакоми свине, съвсем не кротки.

В година деветнайсет и двайсет и шеста (1926)

къщите не ще бъдат от леки пръти и слама.

Някъде тогава се задава и Войната голяма,

в която огън и меч ще свистят над земята.

Когато картините оживеят и звуци издават,

лодки като риби в дълбините морски ще плават.

Когато мъже в железни птици подпалят небето,

половината свят, цял в кръв, ще е в небитието.

И всички тия, дето края на тоя век дочакат,

да не чакат още – бягството си да не протакат.

Да се спасяват по горите и високите планини,

по мочурища и сред диви, забравени старини.

Защото бури идват с тътен, океаните бушуват,

когато Габриел покаже колко хората струват.

И когато своята тръба чудодейна той надуе,

стари земи гинат, нови изникват – ще се чуе.

Един пламтящ дракон виждам да лети на небето,

шест пъти обиколи земята, изчезва му опашлето.

Хората треперят от страх и пълно отчаяние

при всяко негово явяване, пред силното сияние.

Седем дни и седем нощи ще се наблюдава,

хората ще гледат нагоре прииждащата слава.

Вълни се надигат, с поглед не можеш ги обхвана,

от бреговете сушата отхапаха – точно тъй стана.

А навътре ще почнат да ръмжат планините.

И трусове ще люлеят равното в низините.

Нахлуват морските води, забързани и лудешки.

Като потоп заливат земите и звучат нечовешки.

Човечеството се свива по местата блатисти,

Брат брата ругае, а думите – никак нечисти.

Зъбят се един на друг, бият се, убиват,

докато храната си по хълмовете укриват.

Погрознели от ужас, на лъжи са способни.

И убиват крадци, насилници, все себеподобни.

Хората бягат далеч от внезапните наводнения.

Трепят, насилват, кървави реки от престъпления.

А всичката пролятата кръв от човешки ръце

ще придаде на сушата тъжно, отвратено лице.

И когато драконовата опашка се отдалечава,

човек забравя, смее се, животът продължава.

За хората е късно – твърде късно за изкупление.

Човечеството е заслужило туй изтребление.

Усмивки, прикриващи човешкото високомерие,

ще ядосат боговете, те на хората нямат доверие.

А те, боговете, обратно дракона ще пратят

да запали небето, опашката му ще разклатят.

И тя ще се откъсне, земята ще удари и пробие,

а сред хората и цар, и роб ще тича да се крие.

Но скоро хората от бърлогите си ще изникнат,

водата ще чезне и ще търсят извори да бликнат.

И преди океаните на бреговете да преминат

мнозина от силната жажда ще се споминат.

И ще се напукват и цепят наново земите.

Не вярвате? След време това ще проверите.

А на някаква суша, която е много далече,

виждам хора – о! – твърде малко са вече.

Ще напуснат свойто сигурно възвишение,

ще бродят по земята и ще бъде брожение.

И който оцелее, не ще намери нищо готово,

ще трябва да гради човечеството наново.

Каквато знаем я днеска, не ще бъде земята,

твърди, сухи и пусти са на океаните дъната.

Не всяка от душите човешки ще загине,

щом опашката на дракона мине и замине.

Водата не всяка от земните суши ще скрие,

а на места ще мирише, море не ще ги измие.

Ще се разлагат трупове – зверски и човешки,

тревите съхнат, и за тях времената са тежки.

И тия, дето им е писано да продължат живота,

с години за дракона ще си спомнят с неохота.

Но времето намира начин спомена да чисти.

Не вярвате? Ще бъде писаното на тия листи!

Ще се яви една змия сребриста на небето,

преди да почнат новите градежи на полето.

От нея същества с лик невиждан ще слязат.

И в общение с хората поумнели ще влязат.

Тези създания и по своя разум са различни,

ще просветят човека, всички ще са прилични.

Новата раса ще говори, а човек ще се учи

как с любов се живее и че така ще сполучи.

Ще дойдат децата със второто зрение,

Божествен дар за новото поколение, което

ще расте красиво, скромно и когато е готово,

Златната епоха ще е почнала наново.

Опашката на дракона явява се знамение

за човешкия край, за бъдещото падение.

А преди това пророчество да проверите

мен като вещица на кладата ще изгорите.

Тялото се пърли, свободна става душата,

Мислите, че богохулства ми ръсят устата.

Грешите! За написаното нека всеки научи.

Каквото прочетохте, това и ще се случи.

(Превод: Иван Стаменов.)


Тези знаци ще са на всеки пред очите,
щом хората крайно покварят си душите.
Мъже ще съсипват на децата живота,
като им посягат като на жени, с охота.

Човек ще мисли единствено за парите,
долни ще са делата, безчет – лъжите.
И човек ще върви като на сън, замаян,
встрани не поглежда, и богат, и окаян.
И мъже в желязо подвизи ще правят,
железните каруци и коне не ги бавят.

Царете ще дават лъжливи обещания,
празни приказки са техните занимания.
А народите ужасяваща война кроят,
невиждани неща тепърва предстоят.
Растат данъците, животът пропада,
от народите до един всеки ще страда.

Но и по-явен знак ще види човек,
когато премине в следващия век.
Три от спящите планини дъх си поемат,
разпръскват кал и лед, животи отнемат.
А трусове поглъщат град след град
в земите на още неизвестен свят.

Двама християни взаимно се давят,
стенат народите, но нищо не правят.
А жълтата страна ще натрупа сила,
щом могъщата мечка вече е покорила.

Всеки от тези могъщи тирани ще реве,
че света не е могъл да раздели на две.
А делата им ще дадат плодове гнили,
с чумата си много народ ще са избили.
Лекарите ще търсят лек за тая зараза.
Напразно – тя е по-ужасна от проказа.

О, ще дойдат всички знаци черни,
писанията ми до едно са верни.



PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.11.2011, 0:09
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Пророкът Бай Мильо от Цар Асен... Тъгата обхванала Аспарух и Левски, че вече няма българи... Обвинява археолозите в скриване и кражба на артефакт от могила "Хоризонт". Артефакт, който противоречи на официалната наука, но ясно показва връзката на България с Египет. За останалото, дето говори, дано се случи, дай Боже! Земята плаче за прочистване. Едно е неоспоримо и аз не мога да го оспоря: Абсолютът е Великият Мрак, Началото на всички Начала!

http://www.youtube.com/watch?v=Pk4CaGp-8R4&feature=related
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 18.11.2011, 14:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



За хората с акъл е ясно кои са "те" – "тези, които му ги давали" виденията на този "пророк". Тези, които искали да останат от нас "от 7 до 9 милиона". Тези, които служат на Мрака (!), който бил всъщност Твореца. Тези, които му "дават" на тоя "пророк" да убива хора с "енергии". Така...
Йордан казва, че Абсолютът бил Великия (!) Мрак (!!!). Пак ще кажа – това твоето е масонство, Йордане, а не тенгрианство! Земята плачела за прочистване. Да, плаче за прочистване от тези, дето боготворят "Великия Мрак", "Великия Архитект" или както там го наричате.
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 18.11.2011, 15:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11




Ей шматко, какво се вклюваш неподготвен бе! Великият Мрак и Великият Архитект са различни неща! На Вликия Архитект му викат също Носителя на Светлината - само това ще кажа и стига толкоз за зомбитата - лека им пръст.

Досега не съм си позволявал само съм се опитвал да назова по някакъв начин усещането си за Абсолюта, но Великият Мрак ми допада много.

Някога някой ми беше казал: "Виж какво злото и доброто са си движещите сили на Вселената - те движат Вселената, пък ти искаш да се пребориш със злото у човека! За съжаление обаче Черната дупка е по-силна от Големия Взрив. Накрая Вортекса ще погълне Вселената... Но само, за да последва ново Сътворение!"

Ето как Абсолюта е Великият Мрак. Аз си казвах че Абсолюта е в Правилата, които движат Вселената, но то дори и да е вярно пак е ограничаващо, защото Абсолюта продължава да Е и след като Черната Дупка погълне Вселената и Е БИЛО и преди Сътворението.




--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
anti666
Публикувано на: 18.11.2011, 16:03
Quote Post












Тя, а не той. И не е шматка, а мюсюлманка и като такава не е чела Библията. Защото макар да не признаваме големи части от Ветхия завет, евреите са копнали някои работи, по-специално Битие. Като това;
QUOTE
1:1 В начало Бог създаде небето и земята.
1:2 А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата.
1:3 И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина.
1:4 И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината.
1:5 И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 18.11.2011, 19:05
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 18.11.2011, 16:50 )
За хората с акъл е ясно кои са "те" – "тези, които му ги давали" виденията на този "пророк". Тези, които искали да останат от нас "от 7 до 9 милиона". Тези, които служат на Мрака (!), който бил всъщност Твореца. Тези, които му "дават" на тоя "пророк" да убива хора с "енергии". Така...
Йордан казва, че Абсолютът бил Великия (!) Мрак (!!!). Пак ще кажа – това твоето е масонство, Йордане, а не тенгрианство! Земята плачела за прочистване. Да, плаче за прочистване от тези, дето боготворят "Великия Мрак", "Великия Архитект" или както там го наричате.

Абсолютът това е Великият Мрак, от който начева Светлината. Светлината, това е проява на Битие. Затова, освен Битие има и Инобитие (друго Битие), което човешкия ум не може да обозре. Затова то е Мрак, Тъмнина. Кога човек ще може да прозре Мрака? Когато загуби зрението си за видимото, с което е навикнал да съществува.

Знам, че не ти хареса Кара кая, но смятам, още за доста Кара каи да ти разкажа, докато сваля чалмата от главата ти smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 18.11.2011, 20:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Не 18j, Великия Архитект и Великия Мрак не са различни неща. В природата на злото е да се представя за добро, да представя лъжата като истина. Затова масоните казват, че техния Велик архитект е Бог. Масони, илюминати и всякакви такива сатанисти твърдят, че Сатаната (или Луцифер) е всъщност Бога, Светлината, а Бог, според тях, е някакво зло егоистично същество. Луцифер бил зорницата, Деница, Венера! Така ли е? Ами не е. Демоните, които са тяхната връзка с "великия" им архитект, масоните представят като "красиви ангели, обляни в светлина". Хайде бе! Те много добре знаят на кого се кланят, но умишлено обръщат нещата наопаки, защото такава е природата на злото. В цитата от "Битие", който anti666 дава, се говори, как в началото била тъмнина и Бог сътворил светлината. Ами да! Разбира се, че Бог е сътворил светлината, Той е сътворил и тъмнината. Но Той самият не е тъмнината, тя също е негово творение, както всичко съществуващо. Не мрака "начева" светлината, Йордане. Мрака и светлината са творения на Бог. Не знам как по-ясно да ти го обясня. Просто прави разлика между Създател и създадено!
Абсолюта бил Великия Мрак! Кое му е абсолютното на Абсолюта, ако бъде ограничен до мрак, пък бил той и "велик"?
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.11.2011, 1:07
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 18.11.2011, 22:26 )
Не 18j, Великия Архитект и Великия Мрак не са различни неща. В природата на злото е да се представя за добро, да представя лъжата като истина. Затова масоните казват, че техния Велик архитект е Бог. Масони, илюминати и всякакви такива сатанисти твърдят, че Сатаната (или Луцифер) е всъщност Бога, Светлината, а Бог, според тях, е някакво зло егоистично същество. Луцифер бил зорницата, Деница, Венера! Така ли е? Ами не е. Демоните, които са тяхната връзка с "великия" им архитект, масоните представят като "красиви ангели, обляни в светлина". Хайде бе! Те много добре знаят на кого се кланят, но умишлено обръщат нещата наопаки, защото такава е природата на злото. В цитата от "Битие", който anti666 дава, се говори, как в началото била тъмнина и Бог сътворил светлината. Ами да! Разбира се, че Бог е сътворил светлината, Той е сътворил и тъмнината. Но Той самият не е тъмнината, тя също е негово творение, както всичко съществуващо. Не мрака "начева" светлината, Йордане. Мрака и светлината са творения на Бог. Не знам как по-ясно да ти го обясня. Просто прави разлика между Създател и създадено!
Абсолюта бил Великия Мрак! Кое му е абсолютното на Абсолюта, ако бъде ограничен до мрак, пък бил той и "велик"?

Мойто момиче, нито си ми на годините, нито на ч... Мракът е несътворяем, както Светлината. Но докато Светлината се извиква, извежда, дори заражда, Мракът никога и никъде, в никоя концепция на Сътворението не е сътворен, нито с него нещо друго е правено. Той просто винаги Е, преди да започне всичко, преди самото Сътворение. В света на явленията, в планетния бит, казваме за него Нощ, а в полярните си представи за света го асоциираме със злото. Това са елементарни представи, и се чудя що се занимавам с тебе, а не ти отпарам някой недокастрен сарък smil4334ad8a149e0.gif

В началото целият свят
бил потопен в мрака,
в който живеели алпите-дивове,
които не се нуждаели от светлина.

(Сказание за Чулман> какво било в Началото)

Трябва да си наясно, алпите не се нуждаят от светлина. Защо ли? Светлината извежда Светът в Битие. А Битието е, сътвореното да се развива. Алпите не се нуждаят от светлина. Е, дали мракът е сътворен?

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.11.2011, 1:14
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ами да! Разбира се, че Бог е сътворил светлината, Той е сътворил и тъмнината.
=====================================================

Сътворено е небето и земята. Единственото, което е казано за тъмнината, според Битие, е, че се разтила над бездната и духът божи се носи над нея. Така е и във всички "езически" доктрини преди исляма и християнството.
Изведнъж отнякъде се появява Бог и "РЕЧЕ БОГ: ДА БЪДЕ СВЕТЛИНА", не създаде, сътвори или някакви други действия, нито пък казва: "да се създаде светлина", а казва: "Да бъде". Има огромна разлика.

Апропо, не влизай в теологичен спор с мене, ще загубиш. Не се осланяй на женското ти твърдоглавие, ще бъде строшено. И най-накрая, не ме дразни излишно, щот разводняваш темата и ще те банирам.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 19.11.2011, 7:59
Quote Post












Трудно човек може да визуализира Абсолюта, Ден Грее. И мисля, че има основание да бъде обяснено малко повече парадокса - хем Ден Грее, хем Великия Мрак.
За мен най-близкото обяснение, освен в Битие е самия Космос. Той винаги е даван като мрак, дори и снимките от орбиталните станции. Но мрак ли е всъщност? Какво е Космоса, след като гъмжи от енергии. Част от Космоса са и звездите, които са източници на светлина. Част от Космоса е и Слънцето, Порталът на Ден Грее, от който произлизат всичките слънчеви религии, включително и Тенгрианството.
По същия начин можем да запитаме - зло ли е Злото? Или е необходима част от Мирозданието, за да знаем какво е Добро. За нас, то е необходимо, за да има движение и динамика. Проблемите започват, когато стане повече от необходимия здравословен баланс и се наруши равновесието, както е сега в републиката на Българите.

И по темата, този бай Мильо каза още няколко верни неща. Едно от тях го бях писал тук преди време - за атомните централи. Защото по време на събитията, не искаме Козлодуй да се превърне във Фукушима. Така че много добре е да се поизключи, дори и за планови ремонт в един определен период от време следващата година. Няма да е май, макар катаклизмите да започнат да се сгъстяват все повече, включително и в България.
Top
merry
Публикувано на: 20.11.2011, 2:07
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Значи след като нито в Тората, нито в Сказанието не е описано сътворяването на тъмнината, тя е несътворяема. По тая логика, щом "в началото" се споменават дивовете, значи и те не са сътворени, ей така просто си ги е имало. Въпросът тук е – в началото на кое? На мен ми изглежда, че в тези книги се говори за НАШЕТО НАЧАЛО, началото на живота на Човека, Сътворението на Човека ! Очевидно друг живот на някакви други същества вече е съществувал и понеже те нямали нужда от светлина, е имало само тъмнина и вода. Имало е само това, от което са се нуждаели онези другите. Но на нас ни е необходима светлина, земя, небе... И започва сътворението на светлина, земя, небе... за да се стигне до върховното творение – Човека! Човекът, на който Бог кара ангелите (тоест тези преди нас) да се поклонят. Става въпрос за човешкото начало, а не за сътворението на живота и Вселената въобще.
Казваш, че аз разсъждавам елементарно, но да смяташ, че щом сътворението на нещо не е написано някъде си, значи то е несътворяемо, на мен ми се струва странно. Само Бог е несътворяем.
.........................
„Изведнъж отнякъде се появява Бог и "РЕЧЕ БОГ: ДА БЪДЕ СВЕТЛИНА", не създаде, сътвори или някакви други действия, нито пък казва: "да се създаде светлина", а казва: "Да бъде". Има огромна разлика.“
.....................
Няма разлика – "Сътвори го Той от пръст, после му рече: “Бъди!” И той стана." Показан е начинът, по който Твореца създава всичко – с воля, с божествена воля!
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 20.11.2011, 2:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Доколкото разбирам анти666, говориш за мрак в смисъла на пустота, с което съм съгласна. Но думичката "мрак" е некоректна, ограничаваща и подвеждаща. Навремето Елтимир говореше за силата на думите и енергията, която носят. Това имам предвид.
"Зло ли е Злото?" е най-точният въпрос. Евалла! smil4334ad1724132.gif Напълно съм съгласна с теб. И тук пак стигаме до сътворението. Но ще спра, че Йордан смята, че разводнявам темата. Обаче аз си мисля, че е правилно в тема "Краят на Времената" да се говори именно за Бог и за Злото. Все пак кой и защо, е определил кога и какъв да бъде този край...
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.11.2011, 2:53
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 096
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 20.11.2011, 04:07 )
Значи след като нито в Тората, нито в Сказанието не е описано сътворяването на тъмнината, тя е несътворяема. По тая логика, щом "в началото" се споменават дивовете, значи и те не са сътворени, ей така просто си ги е имало. Въпросът тук е – в началото на кое? На мен ми изглежда, че в тези книги се говори за НАШЕТО НАЧАЛО, началото на живота на Човека, Сътворението на Човека ! Очевидно друг живот на някакви други същества вече е съществувал и понеже те нямали нужда от светлина, е имало само тъмнина и вода. Имало е само това, от което са се нуждаели онези другите. Но на нас ни е необходима светлина, земя, небе... И започва сътворението на светлина, земя, небе... за да се стигне до върховното творение – Човека! Човекът, на който Бог кара ангелите (тоест тези преди нас) да се поклонят. Става въпрос за човешкото начало, а не за сътворението на живота и Вселената въобще.
Казваш, че аз разсъждавам елементарно, но да смяташ, че щом сътворението на нещо не е написано някъде си, значи то е несътворяемо, на мен ми се струва странно. Само Бог е несътворяем.
.........................
„Изведнъж отнякъде се появява Бог и "РЕЧЕ БОГ: ДА БЪДЕ СВЕТЛИНА", не създаде, сътвори или някакви други действия, нито пък казва: "да се създаде светлина", а казва: "Да бъде". Има огромна разлика.“
.....................
Няма разлика – "Сътвори го Той от пръст, после му рече: “Бъди!” И той стана." Показан е начинът, по който Твореца създава всичко – с воля, с божествена воля!

Виж жена си и не ти се отдава философията. Още повече пък забулена. На забулените не им се дава ни интернет, ни право да философстват, но ти не си забулена, само се представяш за такава.
Между: "Да бъде" и "Сътвори" разликата е огромна. Тъмнината е несътворяема, а преминаването и в Светлина е израз на нейната динамика. И вече уточних- въвеждане в Битие. Кво ти е било нужно на тебе днес, след време няма да ти бъде нужно, защото ние след време ще бъдем тези дивове, на тяхното место. Те са несътворяеми, защото са еманации на Абсолютното, чрез тях То се изразява в Битие и изразява Битие. Толкова може да се обясни с думи. И пак ти казвам - философията не се отдава на жените, особено на мюслитата от град Пещера. Деца нямаш ли, да се занимаваш с тях?
PMEmail Poster
Top
Канатица
Публикувано на: 28.11.2011, 22:06
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



За да стигнем до сигурност в прогнозите за 2012 г., трябваше да проучим обстойно максимума на слънчевата буря, регистрирана на 13 март 1989 г. Тогава в йоносферата се удари високоенергиен плазмен облак и промени магнитното поле на Земята. Американския астрофизик Робърт Хофман описва влиянието с думите: „Изглеждаше така, сякаш Земята бе смазана с громен чук". Ударната вълна на слънчевата буря действително е пресовала около една трета от земното магнитно поле. Струята в небето се равнява на един милион ампера, което отговаря на десет до сто пъти повече от мощта на една гръмотевична буря. Вследствие на това във вътрешността на Земята се появяват електрически потоци, които предизвикват геомагнитен хаос с екстремно висок характер.
Жителите на Източна Канада ще запомнят 13-и март за цял живот. Датата, на която 735-киловатовата електроцентрала претърпява пълен крах, а шест секунди по-късно идва ред и на 2000-мегаватовия Чърчил Фолс Комплекс. Стрелките на компасите престават да функционират. Разрушителните вълни стигат дори до далечна Япония и причиняват изгаряне на още трансформатори в тамошните електроцентрали. „За миг - както се съобщава по-късно - възникна опасността от ядрена катастрофа". Ръководителят на програмата за изследване на атмосферата Ричард Бенке предсказва: „В близко бъдеще може да се случат и по-лоши неща". А през 1990 г. Джон Капман от университета в Минесота допълва: „Вредите от Слънцето ще достигнат размери, които днес все още не можем да си представим".
По време на последния максимум на слънчевата активност, на 11 януари 1997 г., сателитите Галакси-4 и „Телестар-401" бяха разрушени само за няколко секунди. В същия този ден милиони хора внезапно се озоваха с прекъснати комуникационни мрежи. Haпоследък дори изведеният от НАСА сателит SOHO, който праща записи от Слънцето вече 14 години, все по-често изпитва функционални смущения - и то почти винаги след настъпването на екстремни слънчеви аномалии.
От другата страна на равносметката стоят структивните аспекти, които следват като резултат от аргументирането на чисто биофизическото равнище. В тази глава научихте някои неща за основините функции на полетата, които ще ви помогнат да повярвате в предсказанията за предстоящия еволюционен скок.
В обобщение мога да кажа следното. Земните магнитни полета, шумановата резонансна честота, както и електростатичните земни полета са отговори за появата на живота на Земята. Maгнитните полета като цяло, и по-специално нашето геомагнитно поле, със сигурност са причина за неформалните съхраняващи и преносителни свойства на водата — магнитните полета са средата, в която се складира информацията. Ето защо отслабването или пълната липса на зем¬ното магнитно поле би могло да доведе до изтриване на цялата земна база данни. Докато тази информация съществува и е достъпна, тя се активира от електростатичните полета. Те определят също и функциите на нашите нервни клетки и правят възможна вътреклетъчната комуникация. Полетата, които въздействат върху нашия мозък отвън, участват активно в съответните електрохимични процеси. Подобни влияния могат да променят сериозно психическия ни статус, в негативно отношение под формата на депресии и де¬зориентация, а в положително - в следване на собствената ни интуиция.
Тъй като честотата на екстремните полеви влияния, които са резултат от измененията в слънчевата активност непрекъснато нараства, занапред трябва да сме подготвени за промените, водещи след себе си редица последствия върху психиката и съзнанието ни. Дали ще преживеем катаклизъм с деструктивен характер, или ще приемем обрата като шанс за оцеляване и въздигане, зависи преди всичко от отношението ни към тези събития. Ето защо сега е моментът да ви представя няколко модела, по които биха могли да протекат структурните изменения - като едно всеобщо ново начало. Добрата новина гласи: Картите са разбъркани и вие имате шанса да бъдете един от активните играчи.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (10) « първа ... 5 6 [7] 8 9 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020