www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Само не разбрах,Вие отричате Христос или


Страници: (15) « първа ... 12 13 [14] 15  ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Само не разбрах,Вие отричате Христос или, се бъркам..!?
БРАНЪ
Публикувано на: 26.5.2006, 10:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 315
Участник # 383
Дата на регистрация: 15-May 06



smil3dbd4dbc14f3f.gif

Браво, щурмувак.
smil4453a9006c2f4.gif

Сега намери сайтовете на йеховисти, мормони, макарони и тампони... и в атака!
Като ти е къс ума, да са ти дълги краката.


--------------------
???? ????????? ???????? ???, ?????? ????? ???? ?? ???? ?????!
PM
Top
Севар
Публикувано на: 26.5.2006, 10:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Ехо, пълноглавеца Petee, на теб с какво ти е пълна главата? Юдея е била провинция на Израел, а не обратното. Но не е важно това. Важни са резултатите, т.е. това, което става днес и към което вървим. Стига сте се ровили в неща, които са станали преди 2000 години някъде из пустинята.
И какво толкова те притесняват знаците, не виждаш ли, че са в раздел "Заговори"?
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
kalcho
Публикувано на: 28.5.2006, 10:07
Quote Post












За мен християнството и църквата са пълна измишльотина.това е наи-голямата законна секта,за която единствената цел е да подчини хората и да ги граби smil4334a5f2e45cb.gif
Top
БРАНЪ
Публикувано на: 29.5.2006, 12:35
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 315
Участник # 383
Дата на регистрация: 15-May 06



Преди години бях чул следното:
"Разликата между религиите и сектите е в броя на последователите"

Да попитам.
Защо е нужна СИСТЕМА от вярвания, за да вярваш в нещо?
Що за системи са религиите?


--------------------
???? ????????? ???????? ???, ?????? ????? ???? ?? ???? ?????!
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Дъновизма не е нищо друго освен последовател на богомилите, павликяните и други подобни секти и тн. Дънов се е провъзгласил за месия и едва ли не за Христос....също като ония психар Виссарион. Всяка държава трябва да си има по един такъв....че и по повече....
От както свят светува все ще се намерят пророци, месии, учители и какви ли не "спасители". Това, което ме учудва е, че също така винаги ще се намерят балами да се поддават на манипулациите им! Какво по дяволите са спасили тия изпечени хитреци е тва искам да знам???
Не виждам нищо духовно в това да се прекланяш пред някакъв хипар smil4334a5a360a6a.gif имащ се за великия "Учител", носител на истини и тн (като висарион и дънов)....овчи глави "дал Бог" smil4341944e6b0c8.gif smil4334ad8a149e0.gif
Пирамиди (и бизнес и религиозни такива)...фараони(учители, месии)...и балъци- ЗА МИЛИОНИ (в зелено)!

Религията си е наистина гореща тема и няма да се намери решение на религиозните спорове в близко бъдеще. Явно искат нас сектанти да ни изкарат, но аз мисля да обобщя нещата така: сред посетителите на този сайт има православни,тенгриани, езичници, атеисти и какви още незнам...даже и някои "магъосници" може да се намерят ... smil4341944e6b0c8.gif
За това ако някой се опитва да ни слага под общ религиозен знаменател, както често става, просто се е объркал много здраво!!!
PM
Top
Ник
Публикувано на: 30.5.2006, 18:37
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



на вниманието на лето!не знам българин ли си,но щом си тук значи си грамотен.за мен като българин е непонятен въпроса за религията на народа ни- православието-най атакуваната религия. и има защо.създадена от христос и директно води началото си от него.признато е и от западните богослови.според нашата религия само бог е непогрешим докато.за католиците непогрешим е и папата и дори има право да опрощава грехове.според православието това право има само бог.освен това католицизма е до голяма степен комерсиализиран и отдавна е под юдейско влияние-последните двама папи са евреи.исляма е създаден доста по-късно и е ползван от юдеите за свои цели/напр.война срещу християните/.те имат и пръст в създаването му.така,че ПРАВОСЛАВИЕТО е ИСТИНСКАТА РЕЛИГИЯ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ НАША.някой богослов вероятно ще ти разкаже доста повече неща. а сектите са създадени,като средство за борба срещу християнството и особено срещу православието. у нас в момента върви точно този процес. в този сайт има една изключително интелигентно написана статия за"произхода и същността на християнството."авторът е евреин.при внимателен прочит обаче-това е най-лукавото и антихристиянско нещо ,при това въздействащо,което съм чел. трябва да се борим за религията си,това е сърцевината на нашата духовност,спасявала ни е от изчезване и претопяване 500г. евреите пръснати и без държава оцеляха благодарение на тяхната религия 3000г.отвърнем ли се от православието ще изчезнем!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 30.5.2006, 18:38
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ей, религиозния, защо пишеш "Бог" с малка буква?


--------------------
PM
Top
Искрица
Публикувано на: 30.5.2006, 19:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Айде, още един проповедник "цъфна". И защо пък само до Лето си го адресирал това мнение? Що не го направиш към цялото Движение? Вие, дето се "биете" в гърдите, че сте големи православни да не сте нещо малоумни бе? По тая тема толкова изписано има. Не го ли четете изобщо, не можете да разберете какво ни е мнението за Православието, не искате да разберете ли какво ли? Пределно ни е ясно какво ни е донесло и какво ни е отнело. Нямаме нужда да ни тикате смешните си доводи. Четете материалните, еййййййййй, мислете и анализирайте и като не ви харесва извода на края си "вървете".

"Нашата религия", ами Тенгрианството какво е, господин запознат с духовните ценности на българина? И я ми кажи колко от българите са действително вярващи и следващи Православният Закон, че ще ни плашиш как ще изчезнем ако се отвърнем от него?
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 30.5.2006, 19:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



На проповедниците им нареждат: "Другарю младши лейтенант, от този момент Вие преставате да бъдете атеист и ставате православен". И другаря младши лейтенант се подчинява. Какво има за чудене?


--------------------
PM
Top
Искрица
Публикувано на: 30.5.2006, 19:33
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



Чудя се, до кога ще "дъвчат" едно и също. Никакво разнообразие няма. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Севар
Публикувано на: 30.5.2006, 19:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Не им се ядосвайте, те не разбират, но трябва да им се даде известен шанс. В крайна сметка нашата изначална Вяра ще наделее, защото само с нея може да се справим със огромното Зло, което ни е връхлетяло. Само тя е по мярка за истинската българска душа. А Богът на християните е Господ, сиреч шеф. Самата дума "Бог" според мен идва просто от нашето народностно име Болг. Затова семитите са почитали Баал или Ваал, което се превежда като "господар". Истинският българин е господар по природа, затова над него няма господари - има само Тангра - Ден Грее.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
БРАНЪ
Публикувано на: 30.5.2006, 21:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 315
Участник # 383
Дата на регистрация: 15-May 06



Ден грее!
Ако един гост задава само въпроси, що за гост е той? Ако не търси отговорите сам за себе си, то дали е човек изобщо? Кажете ми...отговорете ми...какво ви е мнението...какво смятате по този въпрос...въпроси...въпроси!!!
НЕ ВСИЧКО Е КАЗАНО, НО НИЩО НЕ Е СКРИТО.
НИЩО НЕ ОСТАВА СКРИТО!

Има една чифутска схема, създадена за да закрива слънцето, колко нелепо!
Ето я:
Не можем да ви скрием истината, но межем да ви я тълкуваме до безкрай!!!

Според мен това е най-голямото оръжие в ръцете на злото! Ударен от него, човек не спира да настоява: КАЖЕТЕ МИ!!! Нещастникът търси посредници на истината, за да живее. Докато умре без да остави диря. Схемата работи.
Но схемата е смъртна!

Ние тенгрияните имаме ЩИТ -

ТАНГРА-ТОВА Е НЕБЕТО, ТАНГРА-ТОВА Е ЗЕМЯТА, ТАНГРА-ТОВА СМЕ АЗ И ТИ

Който е разумен ще живее. Който не е ще премине.


БРАНЪ ЧИГОТЪ


--------------------
???? ????????? ???????? ???, ?????? ????? ???? ?? ???? ?????!
PM
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



QUOTE (nik @ May 30 2006, 06:37 PM)
на вниманието на лето!не знам българин ли си...

Разкри ме ,nik!
Признавам, че не съм българин! Аз съм хазарин-джедай, ама останалите участници във форума не са ме усетили още smil3dbd4e5e7563a.gif smil4334a62fd4260.gif


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 31.5.2006, 16:08
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



До nik,
Виж приятелю, аз като знам че ми е осран задника, ще гледам да си го забърша. Като православен християнин, няма да е зле първо да се запознаеш с представителите му в България и да ги питаш що не си бършат задниците, като се осерат. Не ви ли мирише? На техните форуми блъскай, не на нашия! На тях задавай въпросите си!
PM
Top
Ник
Публикувано на: 31.5.2006, 20:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



от ник.направо ме нападнахте!с най-добри чувства се опитах да изложа МОЕТО мнение,казвам да изложа,не да наложа,като съзирам опастност за духовността и съществуванието на общество без религия.за първи път влизам тук и може и да съм ви пообъркал малко правилата,това не е неуважение към вашите знания.настоявам обаче за православието,каквото и да пишете то е религията на дедите ни и то ни е пазило.излишно е да доказвам.нищо против тенгрианството,то е част от нашата история,а аз съм последния човек,който ще се отвърне от историята на народа си,то трябва да се знае, съхранява и да помага,но когато трябва да сме единни вкл и особенно в религията и когато въпросът е за оцеляването ни,а вече няма време?...знам само,че не трябва да противопоставяме части от историята си .знам също много знаещи и учени хора ,на които обаче им липсва мъдрост.а мъдростта е и да се учиш от враговете си и да можеш да жертваш нещо от себе си в името на идеала си,да знаеш че и други носят същия идеал и трябва да се работи съвместно.точно това води до успех. иначе Елтимире,чета доста много от теб и от доста време и съм ти голям почитател,отдавна исках да ти кажа,че свалям шапка за смелата ти гражданска позиция и само мога да съжалявам,че са малко хората,като теб.иначе знам,че бог се пише с главно Б,но повечето го правим от прагматична гледна точка.тук има достатъчно примери за това.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (15) « първа ... 12 13 [14] 15  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020