www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Само не разбрах,Вие отричате Христос или


Страници: (15) « първа ... 13 14 [15]  ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Само не разбрах,Вие отричате Христос или, се бъркам..!?
Bell
Публикувано на: 31.5.2006, 23:24
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Тук не ни обединява религиозното призвание а национализма.....ако мислиш, че можеш да сложиш българския национализъм над своите религиозни пристрастия тогава си попаднал на подходящо място.
Нормално е да има остри реакции към теб, защото от известно време тук идват разни "пришълци" и се опитват да четат религиозен морал на останалите потребители без дори да са запознати с позициите на всеки един от нас...и някак си се обезсмисля цялото "тръбене", което вече е предостатъчно! Няма база дори за реален спор след като, както казах, позициите, доводите и аргументите ни се подминават с лека ръка от тея дето ни критикуват без да има реално за какво дори! Първо се запознайте с мненията във форума и различните теми, както и с материалите на сайта - после размахвайте пръст, но поне на някаква база...
PM
Top
Petee
Публикувано на: 31.5.2006, 23:49
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Някъде четох из форумите на вестниците съобщението на един господин, което гласеше, че е намерил България в Библията. България ще бъде спасена отвътре, от своите чета. Българите ще минат през големи премеждия и ще станат първи от шестата раса... Следваха усмивки :)
PMEmail Poster
Top
LETO
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 356
Участник # 154
Дата на регистрация: 22-October 05



QUOTE (nik @ May 30 2006, 06:37 PM)
на вниманието на лето!не знам българин ли си,но щом си тук значи си грамотен.за мен като българин е непонятен въпроса за религията на народа ни- православието-най атакуваната религия. и има защо.създадена от христос и директно води началото си от него.признато е и от западните богослови.според нашата религия само бог е непогрешим докато.за католиците непогрешим е и папата и дори има право да опрощава грехове.според православието това право има само бог.освен това католицизма е до голяма степен комерсиализиран и отдавна е под юдейско влияние-последните двама папи са евреи.исляма е създаден доста по-късно и е ползван от юдеите за свои цели/напр.война срещу християните/.те имат и пръст в създаването му.така,че ПРАВОСЛАВИЕТО е ИСТИНСКАТА РЕЛИГИЯ, ОЩЕ ПОВЕЧЕ НАША.някой богослов вероятно ще ти разкаже доста повече неща. а сектите са създадени,като средство за борба срещу християнството и особено срещу православието. у нас в момента върви точно този процес. в този сайт има една изключително интелигентно написана статия за"произхода и същността на християнството."авторът е евреин.при внимателен прочит обаче-това е най-лукавото и антихристиянско нещо ,при това въздействащо,което съм чел. трябва да се борим за религията си,това е сърцевината на нашата духовност,спасявала ни е от изчезване и претопяване 500г. евреите пръснати и без държава оцеляха благодарение на тяхната религия 3000г.отвърнем ли се от православието ще изчезнем!

Тъй като реши, че трябва да адресираш първия си постинг във форума на този сайт към мен. Редно е аз да ти отговоря. Въпреки, че с втория се обърна към Елтимир.
Няма отново да ти напомням, че Господ се пише с голяма Г (както и Бог)! В тази връзка и Христос се пише с голямо Х.
На тема Християнство можем да поспорим винаги, но бъди сигурен, че ще е в моя полза!
Много бих искал, сега регистрирани, като теб в тоя сайт да имат някаква представа за истинското Християнство и за отношението на Тенгриянството към тази религия.
..Но за съжаление, пишещи много... четящи малко!
Както и да е, драги ми nik, остава въпросът, ти прочете ли ми постинга добре? Или се задоволи само с първите няколко изречения, зада си направиш окончателното заключение, че не съм българин.
Или трябваше да ти цитирам слова от евангелията на Марко, Лука, Матей и Йоан, за да те уверявам в това?
Или може би Стария завет, където се подвизава вездесъщия Йехова?
Или може би е нужно да ти обясня как египетския свещенослужител Моисей е решил да си направи собствена държава?

Ако искаш знания... добре си дошъл!
Ако търсиш отговори ... добре си дошъл!
Ако си пратен за друго ... по-добре си тръгни!


--------------------
... ? ?? ?? ?????????.. ????? ?? ??????????? ?? ?????!..
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



за лето.от мен по добронамерен няма да намериш.благодаря ти за посланието-излъчва и сила и добронамереност.тук съм защото ми е интересно и научавам много неща.може да не се съмняваш.просто вие сте тенгрианци,а моите убеждения са на православен християнин.не виждам място за спор,по скоро за уважение,основата ни е българия.и не ме яжте за главните букви,така съм свикнал за по-бързо.
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Ще те гризна леко по крачето:
Тенгриани! А не Тенгрианци (Марсианци), Тангристи (Щангисти)
Християни! А не Християнци!
Делфинариум! А не Делфинарник (Свинарник)!
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



за бел.има време,ще разберете,че не съм това от което се опасявате.не съм се стреснал толкова,дори се забавлявам,но наистина голяма част от вас са със сериозни познания и има какво да се научи.човек не може да бъде навсякъде и да знае всичко.аз съм се научил да уважавам чуждото мнение и да се уча от всички,когато преценя това.фактът,че съм спрял тук е показателен за одобрението ми към това,което правите.а иначе съм националист и ми се иска да ПРАВИМ повече за България.възприемам ви главно,като БЪЛГАРИ,а за мен това значи много!успех!
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



до запознат.добре де - Тенгриани! направо ме изгризахте!
PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



nik, ние на първо място гледаме добронамереността при новите посетители на сайта. По думите ти мога да съдя, че си тук с добра умисъл, за това ти казвам Добре дошъл и дано ти хареса сайта, идеите и вижданията ни. Пълното съгласие по въпросите е вредно, защото няма да има никаква корекция. А кой от коя религия не е чак толкова важно, въпреки че тук господстващия възглед е Тенгрианският. По-важното, което гледаме е, дали човек вярва истински в своя Бог и дали държи на Вярата си и Нацията си. И едно пояснение. Ние не сме тенгристи както християните не са христисти или православнисти. Наставката "-ист" показва принадлежност към някакво съсловие, но не и към религиозно такова, макар да има изключения. Важното в случая е, че враговете ни нарочно употребяват изкуствената дума "тенгрист", за да ни поставят под общ знаменател с разни временни течения и ционистки идеологии.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
БРАНЪ
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 315
Участник # 383
Дата на регистрация: 15-May 06



Добре дошъл, nik!

При мен правилото е "Първо-Човек, после-Българин и след това -християнин, мюсюлманин и т.н."

Основата е България. Нашата България. Родината на Българите.


--------------------
???? ????????? ???????? ???, ?????? ????? ???? ?? ???? ?????!
PM
Top
Бранникъ
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 12
Участник # 401
Дата на регистрация: 26-May 06



Ще е хубаво да има в България тангрианство истинската вяра на българите.


--------------------
?? ??? ?????? ??????? ?? ????, ???????? ?? ???? ????? ???, ??????? ????? ????? ?? ??????? ?? ????? ?? ?????? ????!
PMUsers WebsiteICQ
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



QUOTE (БРАНЪ @ Jun 2 2006, 11:02 AM)


При мен правилото е "Първо-Човек, после-Българин и след това -християнин, мюсюлманин и т.н."


Бран, е това е приказка!


Стига сме делили България на две въображаеми българии - тази на християните и тази на тенгрияните...а има и българи мюсюлмани и тн....

Официялната религия в България е православието и е нормално повечето хора да го почитат, тъй като почитат семейството си, традициите си и това, на което са били научени от малки....

Защо трябва да се нападаме в името на Универсалния бог, който всеки назовава с различно име и някои по-хитри в негово име правят пари и войни ...


Тангра е слънцето и небето и тн....а "другите" богове какво са?? Култът към слънцето го има навсякаде защото това, в което виждат хората божественото е същото навсякъде.....Какво духовно има в това да нападнеш някой казвайки му-ти си изрод аз съм тенгриянин? Или обратното......наистина....няма нищо духовно, религиозно, мъдро и боговдъхновено в това...

За това се съгласявам с това, че важното тук е добронамереността и национализма. Поне аз така ги виждам нещата и ми се струва примитивно и тъпо да се борим в името на богове дори срещу самите нас - българите!
Важно е национализма да ни обедини, защото той е единственото лечение срещу новия световен ред!

Нека "изповядваме" ценности, а не религии!!! Духовното, който го има си го носи у себе си и го припознава там където си иска....и никой няма фактическото право да определя къде да търсим божественото! За това нека не се нападаме помежду си!!!

PM
Top
Севар
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Значи време е да заключим темата и да се прекрати тази безсмислица. Който разбрал - разбрал. Който не - да побърза. Много дребни и жалки изглеждат философстванията ни на фона черните облаци, които се задават, по-точно които са вече над нас.
Вчера, на Деня на детето камион прегазва бебе. Днес на деня на Ботев бандата изроди в парламента решават да премахнат наборната служба 8 години преди официалния срок! Последният наборник ще влезе на 1 октомври тази година! Турският хомосексуалист, самонарекъл се "Таркан" ще пее на връх ботевите чествания!
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top

Topic OptionsСтраници: (15) « първа ... 13 14 [15]  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020