www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Само не разбрах,Вие отричате Христос или


Страници: (15) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Само не разбрах,Вие отричате Христос или, се бъркам..!?
Калоян
Публикувано на: 17.2.2006, 14:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 249
Дата на регистрация: 13-February 06



QUOTE (Елтимир @ Feb 17 2006, 02:51 PM)
След като срещу нас има такива атаки, то защо християните не поведат борба с българоубийствените култове?

И как ще стане това като преди няколко години някои висши духовници се похвалиха че са масони? smil4334a8edcde62.gif


--------------------
?????? ?? ??? ?? ?????,?? ??? ???????? ????? ? ???? ???? ??? ????? ????? ????????? ???????!!!
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 17.2.2006, 15:12
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Щом ти признаваш тоя факт, то защо искаш от нас да застанем на страната на масоните и българоубийците? И е редно да те попитам ти кой си и на чия страна си?


--------------------
PM
Top
Admin
Публикувано на: 17.2.2006, 15:22
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



Всъщност коя е най-гнусната организация в момента? Църквата. Сигурно някой сатанистки клуб е по-морален. Комунисти, ченгета, масони, педали, педофили, мафиози, бизнес, разврат, хрантутничество, свещоливници, събиране на дебелите наеми от имотите....
Пък самото християнство, ако трябва да се махат гадните наслагвания, то накрая нищо няма да остане освен това, което е взето от предишните вярвания и сетне обявено за християнско.
PMEmail Poster
Top
Калоян
Публикувано на: 17.2.2006, 15:29
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 249
Дата на регистрация: 13-February 06



Аz не ви карам да zаставате на която и да е било страна.Както каzах вече-църквата не е съставена само от висшият клир.Това че там има стари кадри на ДС е големият проблем. smil4334a8edcde62.gif Но нима искаш да ми кажеш,че абсолютно всички свещенници са масони? smil4334aa82a45b8.gif Нима няма наистина отдадени на Бога хора?Аz вярвам в Бог и в Православието.Битката срещу тях вzе своите жертви.Но на всекиму своето.


--------------------
?????? ?? ??? ?? ?????,?? ??? ???????? ????? ? ???? ???? ??? ????? ????? ????????? ???????!!!
PM
Top
Admin
Публикувано на: 17.2.2006, 17:29
Quote Post


Участник
***

Група: Админ
Съобщения: 193
Участник # 1
Дата на регистрация: 30-June 05



QUOTE (Вълчан @ Feb 14 2006, 04:53 PM)
Абе за втори път срещам да се говори ,че Аспарух бил пленник на византийците!!?
Това кой го измисли ми се иска да знам!!?Да даде годината,източника на тази информация.

Струва ми се, че някой е разбрал неправилно този текст, когато го беше пуснал Елтимир. Сега го публикувах наново.

http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...4292&fullsize=1
PMEmail Poster
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Аз мисля че е смешно да се намеква , че едва ли не православието е най-голямата мафия и някви такива сякаш някой може да ми посочи институция която да не е гнила-само една???????

Хората са скапани и стават все по-скапани. А в православната църква работят обикновени хора и те както и парламента ни отразяват цялото ни общество!

Както във всяка среда се намират свестни хора така и сред църковните служители има свестни хора.

А какво ще кажете за отец Боян Саръев? Някой чел ли е неговата книга?? Това е човекът , който чувства като своя мисия да покръства хора в родопите и го прави. Негови са думите : "Това е изказването на Боян Саръев, че ДПС има някакъв план за откъсване на част от територията на България."


Потърсете неговата книга “Гласът на викащия в пустинята” в нея се расказва всичко. Аз доста се учудих на нещата които прочетох.

" На 18 април 1990 г. се учредява Движението за християнство и прогрес “Св. Йоан Предтеча”, чиято върховна цел е да върне потомците на помохамеданчените насила българи в лоното на Православната църква. Така се стига и до масовата кръщенка на 18 май 1991 г. в храма “Св. Богородица” и до изричането на спасителните думи: Кръщават се Божиите раби - Момчил, Ралица, Огнян, Севда, Илица... Макар че не е толкова важно как ще се наричат хората, както казва именитият отец, по-важно е да си останат хора и да се обичат, и тяхната чистота и наивност да не се използва за временни политически цели, по-важно е да получат цялата любов, която заслужават, и да разберат, че са равноправни и желани. "



QUOTE


Боян Саръев покръсти 34 сираци в Кърджали

34 деца от хасковския дом за сирачета "Проф. Асен Златаров" приеха Христовата вяра вчера, когато започна и най-големият мюсюлмански празник Рамазан байрам. Децата бяха покръстени в храм "Успение Богородично" в Кърждали от отец Боян Саръев.
....

25.11.2003


Помислете и над тези неща...!!!!
PM
Top
Bell
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Вижте това интерю-много е интересно според мен!

QUOTE


отец Боян Саръев

За българите мохамедани

- А как са отношенията между етносите в Кърджали?

- Сега са добре вече. Нещата се уталожиха до определена степен и биха били много по-добре, ако не се намесваха политиците. Но днес определени политически среди имат интерес да ги разделят, за да ги използват.

- Има ли мюсюлмани, които искат да се покръстват?

- Много са, много са... И това е съвсем естествено. Сега е моментът. Един политик каза наскоро, че българите мохамедани още не са се определили, че това тепърва предстои. А за да се самоопределят като българи, те задължително трябва да минат към православното християнство.
На нас на Балканите генетически ни е заложено да бъдем православни християни. Тези протестантско-католически тенденции, американизирането на българската култура всъщност е денационализация. И ще доведе до абсолютен срив на българската нация в морален план, като национален дух и традиции. Моралът ще се срине. И българският народ окончателно и безвъзвратно ще се денационализира. Ще се изгуби в огромното море на чуждите култури и цивилизации...

- Но в Западните Родопи българите мохамеданите се турчеят.

- Западните Родопи вече се превърнаха в ахилесовата пета на България. Ако попитате хората, там българи няма въобще. Има "турци", "македонци", даже се записаха и като "чукчи". Там въобще има неизбистрено национално самосъзнание сред българите, било то християни или мохамедани, без значение. Има една много интересна студия на Цветан Стоянов, който разглежда българина още преди създаването на държавата. Той казва: "Българинът ходи в някакви подземия, в някакви тунели с качулка на главата, с коленоподобни крака ходи и с гъгнещ глас на всичко казва "не". Той влоши и православието, което прие, влоши всичко, до което се докосна. Стигна се до най-уродливите форми на богомилството, което зарази част от Европа." Ние всичко отричаме, всичко отхвърляме. Като че ли не сме могли да се изградим като една цялостна и монолитна нация.

- А как трябва да бъде?

- Явно трябва да се върнем към първоизворите в християнството, към Възраждането.

- Вярно ли е обаче, че чужди фондации финансират ислямизирането на населението?

- Да, определено. Изграждат се джамии, изпращат се студенти в арабските страни, финансират се поклонения в светите места Мека и Медина. Изобщо се изливат страшно много пари. И не толкова сред турското население, а сред българо-мохамеданското в тези райони. Целта е то да се асимилира и да се откъсне от българския си корен. Първоначалната цел е то да бъде отчуждено и противопоставено на останалата част от българския народ.

- Видях в медиите една карта за разцепване на България. Това възможно ли е да стане в 21-ви век?

- Абсолютно е възможно. След войните, които видяхме в бивша Югославия, аз всичко допускам!



Чувала съм да казват че той самия бил помак и че искал пари да прави от религията и тн. Но незнам дали тея неща са цялата истина, в крайна сметка е по-важно да се тегли чертата и да се гледа какво е добре за БГ и със сигурност е по-добре помаци и мюсюлмани да се покръстват....


Многоме впечатли това изказване че българинът на всичко казва Не-и е така....
PM
Top
Eлена
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 213
Дата на регистрация: 13-December 05



QUOTE
"Служителите на различните църкви ... , призваните да бъдат духовни пастири, претендиращите да са изразители на Божествената Воля вече не мислят за друго, освен за изгодата и печалбата. Те отрекоха правото ни на живот. Ние нямаме друга възможност, освен да ги отречем от себе си. И нека най-сетне спомена едно име: Символ на умиращото българско Православие ще бъде отец Боян Саръев. Той няма да бъде допуснат да стане свидетел на Новото, тъй като е прекалено свързан със Старото. "


Ангел Грънчаров-Елтимир, "Кръгове" ("Червена книга")


--------------------
???! ??????? ? ????!
PMICQ
Top
  Публикувано на: 12.3.2006, 0:31
Quote Post





Група:
Съобщения: 0
Участник # 0
Дата на регистрация: --



за всяка религия има място под слънцето ,но фанатиците са цирея от които може да се вмирише всяка религия
умния ще вземе от всеки поток вода по пътя си ,докато простия ще седи вътре в ,,неговия си,, и пръскайки доближилите го странници за доказателство ,че само неговата вода става за пиене не вижда как размътва и разкалва иначе принципно добрата за пиене вода..... и хората почват да го отбягват
PM
Top
Azerath
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



QUOTE (inranxan @ Mar 12 2006, 12:31 AM)
за всяка религия има място под слънцето ,но фанатиците са цирея от които може да се вмирише всяка религия
умния ще вземе от всеки поток вода по пътя си ,докато простия ще седи вътре в ,,неговия си,, и пръскайки доближилите го странници за доказателство ,че само неговата вода става за пиене не вижда как размътва и разкалва иначе принципно добрата за пиене вода..... и хората почват да го отбягват

Това някакъв чифутски принцип ли е? Аз понеже съм прост и да попитам.


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Raubtier
Публикувано на: 15.3.2006, 15:07
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 270
Дата на регистрация: 2-March 06



Мисля си че Inranxan по-скоро тълкува онази заповед "Не споменавай напразно името Божие"...не се сещам коя подред беше...
Колкото до Християнството и Христос...Май въпросът "Христос ли отричате" е доста некоректно зададен...някой по-горе беше писал,че Христос е историческа личност..никой не отрича личността му. Отделен е въпроса,че евреите го плюят и отричат...защото те още си чакат месията...хах.
Лично аз не симпатизирам на християнската религия, според мойто скромно мнение в Библията има хиляди противоречия и манипулации. Другото което е, всичките ни обичаи и обреди, които за съжаление все по-малко хора спазват и тачат, са си прабългарски обичаи...но облечени в хирстианската символика, щото когато буквално са ни натресли Християнството...българите по-някакъв начин е трябвало да бъдат привлечени към новата религия..Какъв по-добър начин от това да се запазят обичаите, но да им се притурят християнски символи...?! Мога да дам много примери но, но няма смисъл,защото всички ги знаем!
Библията поражда много въпроси...аз си мисля,че нещо което поражда въпроси и противоречия..не би могло да е истина, или поне не абсолютната истина!!
PM
Top
Raubtier
Публикувано на: 15.3.2006, 15:09
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 24
Участник # 270
Дата на регистрация: 2-March 06



А да..и какво е общото между национализма и религията?! Дори и да има...християнството не е българска религия!!!
PM
Top
TanCron
Публикувано на: 15.3.2006, 19:20
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 53
Участник # 293
Дата на регистрация: 15-March 06



QUOTE (Raubtier @ Mar 15 2006, 03:07 PM)
Библията поражда много въпроси...аз си мисля,че нещо което поражда въпроси и противоречия..не би могло да е истина, или поне не абсолютната истина!!

Е как може да е истина нещо което е било създадено с "политическа цел" - а именно да се управлява масата - всъщност библията си е можеби наи-успешният метод досега с които шепа народ е успял да маниполира и управлява - почти целият свят - Коранът също имайки се предвид че той пък е заимстван от библията и донякъде я копира!
Изобщо подобни религии - са само едно добро, ефтино и умело средство за управление на масите - нищо повече и е нормално с годините да възникнат противоречия, въпроси и други неща в тях!
Колкото до това за българските обичаи съм напулно съгласен с теб и те подкрепям в това ти изказване изцяло!
PMEmail PosterICQ
Top
Eлена
Публикувано на: 15.3.2006, 19:54
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 213
Дата на регистрация: 13-December 05



Що не почетете мъничко "Материали", а? На повечето ви въпроси, отговорите са тук:
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...hp?articleid=11
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...p?articleid=240

Ще ви изровя и още линкове и ЦИТАТИ. Най-добре прочетете "Материали"/Тенгрианство и ... после другите раздели. smil4334abded4493.gif

Всичко си е прилежно описано и просто иска да бъде ПРОЧЕТЕНО.

А сега най-малко е време да коментираме кой е христианин, кой изповядва Друга религия ... БЪЛГАРИТЕ сме подложени на геноцид.
Да усетихте, че КОЛОБЪР ви зове за ДЕЙСТВИЕ? И ви го пише ПРЯКО - в друга тема.
Ще попълваМЕ пропуските в знанията СИ с "попътно ЧЕТЕНЕ".

smil4334a3ebd31a5.gif


--------------------
???! ??????? ? ????!
PMICQ
Top
Sith
Публикувано на: 17.3.2006, 16:41
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 8
Участник # 294
Дата на регистрация: 17-March 06



Интересно ми е, когато в Деня на Страшния Съд се изправите пред Христос, и се огледате наоколо и разберете, че Тангра го няма, какво ще правите тогава smil4334acc8dd304.gif
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (15) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020