www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Въпроси, некои съображения и отговори


Страници: (3) [1] 2 3  ( последно съобщение ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Въпроси, некои съображения и отговори
iss
Публикувано на: 13.8.2011, 23:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



Небесното войнство ... пътят от светлина
http://www.youtube.com/watch?v=CAvWo7qC_RU&feature=relmfu


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
merry
Публикувано на: 16.8.2011, 23:45
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Мисля, че някои хора взеха да се подиграват с тенгрианството вече. Изкривяват го. Знам, че не го правят нарочно, но това не значи, че трябва да си затваряме очите. Просто някой решава да нарече собственото си виждане за божествената сила тенгрианство, но то не е. Може и да му се иска, но не е! smil4334ac775281d.gif Към 1:10 в клипчето на Исс се вижда едно око и пише "Соколът от Горния свят ще завладее духа ти..." – звучи като заплаха малко. Кой е "соколът"? Ами Хор! Понеже текста е под едно око, което е символ на въпросния демоничен едноок бог и няма съмнение, че за него става въпрос. Масоните много си падат по този негов символ. smil4334a5f2e45cb.gif Та той щял да завладее духа ни.. Брей! Интересно. Понеже Хор е слънчево божество, а клипчето се намира в този сайт, искам да обърна внимание на нещо, което отдавна ми прави впечатление относно тенгрианството – защо тук много често се говори за Тангра като за слънчево божество? Тангра е небесен бог, не соларен! Тенгри е Абсолют, Творец на всичко във вселената, а не част от сътвореното. Сега някой ще каже, че това е просто символ, но мисля, че всички тук знаят силата на символите. И чрез този символ не бива ли принизен Върховния Бог и по-лошо – подменена е представата за него с нещо друго? Попрочела съм някои неща, относно вярата в Тангра и никога не съм виждала някъде да е представен като соларен бог. Ама никога! И се чудя, дали случайно стана тази подмяна на Тангра-небесен бог с Тангра-слънчев бог?! ... Понякога хората не усещат как служат на зли сили и без да осъзнават действат в тяхна услуга...
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Значи merry, не забравяй че това е все пак форум и като такъв хората могат да пускат материали свързани с тенгрианството според техните възгледи. Този клип си е харесала жената, него е пуснала. Също така факта, че масоните използват символиката на Хърса не означава, че са тенгриани. Или обратното, по тая перверзна логика на обобщаване значи, че и ние сме масони. Ами те използват и символа IYI, дори са нарекли една от ложите си Танакра. Това, че припознаваме свастиката не ни прави пък хитлеристи.

Сега, за другото - защо наричаме Тангра слънчев бог, а не небесен - в сайта има достатъчно материали за да ти стане ясно. Куриозното е, че преди време имаше тук един който пък ни обвиняваше точно в обратното, че сме се обръщали към него като Небето, а той е слънчев бог. Угодия нема. Аз разбирам, че почиташ мюсюлманството, твое право си е. А исляма като такъв е лунна религия. Но тенгрианството е слънчева вяра и ако имаш съмнения, погледни дори Седмолъчицата какво представлява. Ако и това не е достатъчно, разходи се из твоята планина, Родопите до което и да е светилище за да видиш символиката на древните. В интерес на истината, изначалната българска Вяра никога не е отричала ролята на луната, неслучайно редом до соларните символи имаме и лунни. Просто защото луната е част от Абсолюта. Който ние наричаме Ден Грее.
Top
anti666
Quote Post












Има поне няколко теми за разликата между Ден Грее и Тангра. Защо ги свързваме като Небе и Слънце? А то си е кодирано в самото си име. Древните винаги са използвали най-точните определения. Няма как да обясниш на някой обикновен туземец из средна Азия след потопа какво е Абсолют, Парабрахмана, Бог. Или както ние го знаем - Ден Грее.
За да грее слънцето, трябва да е ден. Да има синьо небе. За да съществува живот, трябва да има слънце. В светилищата ни често срещаме пещерни вулви, където според перверзните археолози се устройвали тракийски оргии. За древните вулвата е носела съвсем друга символика, като израз на живота, на съзиданието. Вулвата, оплождана от сънчевия фалос с проникване на лъчите при изгряване на деня. Каква по-добра символика от това!
Ако Абсолюта, за който говориш символизира Ден Грее, то Тангра е планетарния му израз за нас земляните. За да се спусне при нас Тангра, трябва да свети слънцето, да има синьо небе. Абсолюта прониква тук, в нашата слънчева система, на нашата Земя чрез него.
Слънцето е именно този Портал, чрез който енергията на Ден Грее достига до планетарната ни система. Учените може да ги наричат кванти, ние - слънчеви воини и огнен вятър. Небето е портала на Ден Грее тук, на нашата планета. Смисъла е един и същ. Слънцето и Небето, посредници на Абсолюта. Точно както като очакваш любим човек да се върне у дома, поглеждаш към вратата или прозореца. Те символизират портали, през които се извършва промяната. Дори Луната, почитан от вас символ - за да свети и трябва Слънце.
Top
merry
Публикувано на: 17.8.2011, 18:22
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



Използвам клипчето на Исс просто за пример. Нищо лично.
"А исляма като такъв е лунна религия. Но тенгрианството е слънчева вяра..." Календарът е много важен, но той не е религията. Календарът е слънчев, а не тенгрианството! Същото се отнася и за исляма – лунен е календарът, а не самата религия. Да не смесваме нещата!
Не казвам, че масоните са тенгриани или обратното. Опазил ни Господ! Масоните "взимат" чужди символи, за да използват тяхната сила. Но когато друга вяра използва техните символи, тя се принизява и замърсява с лоша енергия. Според мен. И мисля, че такъв е случаят с окото и слънчевото божество. Аз говоря за Хор, не за Хурса. Не виждам паралел между тях. Хурса нито е алп на слънцето, нито е едноок, това са основни символи на Хор. Ако имаш някаква информация за обратното, ще съм ти благодарна ако ми я посочиш. Къде символът на окото e символ на нещо добро? При цялата масонска "кражба" на символи, Окото си е техния най-стар символ на Архитекта. А кой е архитекта, всички знаем.
Аз откривам Окото в тенгрианството единствено в израза на тенгрианските шамани - "Бил е погледнат от Злото Око!" Шаманите са имали отвари и заклинания, с които да лекуват болестта "погледнат от Злото Око", която представлява обсебване на човек от зли сили. Тоест, Окото има доста демоничен смисъл за тенгрианите. В българските народни приказки Дявола е куц и едноок и т.н. и т.н. Но като символ на Хурса... не съм го срещала. Аз смятам, че се променя смисъла на символите с противоположен на истинския и по-този начин се подменя тенгрианството.
"Има поне няколко теми за разликата между Ден Грее и Тангра." Насочи ме малко, моля те! Звучи интересно и за пръв път го чувам.
PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 17.8.2011, 18:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



"Но тенгрианството е слънчева вяра и ако имаш съмнения, погледни дори Седмолъчицата какво представлява. Ако и това не е достатъчно, разходи се из твоята планина, Родопите до което и да е светилище за да видиш символиката на древните." – Там е работата, че не всички светилища са български, не говорим да са тенгриански. Може би от там идва и объркването.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 17.8.2011, 21:39 )
"Но тенгрианството е слънчева вяра и ако имаш съмнения, погледни дори Седмолъчицата какво представлява. Ако и това не е достатъчно, разходи се из твоята планина, Родопите до което и да е светилище за да видиш символиката на древните." – Там е работата, че не всички светилища са български, не говорим да са тенгриански. Може би от там идва и объркването.

Я, поредния познавач на светилищата из България. Интересно ми е, какви са. ама не ми отговаряй, че са такива, защото са, ами ми приведи доказателства - от терена и като артефакти.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (merry @ 17.8.2011, 21:22 )
Използвам клипчето на Исс просто за пример. Нищо лично.
"А исляма като такъв е лунна религия. Но тенгрианството е слънчева вяра..." Календарът е много важен, но той не е религията. Календарът е слънчев, а не тенгрианството! Същото се отнася и за исляма – лунен е календарът, а не самата религия. Да не смесваме нещата!
Не казвам, че масоните са тенгриани или обратното. Опазил ни Господ! Масоните "взимат" чужди символи, за да използват тяхната сила. Но когато друга вяра използва техните символи, тя се принизява и замърсява с лоша енергия. Според мен. И мисля, че такъв е случаят с окото и слънчевото божество. Аз говоря за Хор, не за Хурса. Не виждам паралел между тях. Хурса нито е алп на слънцето, нито е едноок, това са основни символи на Хор. Ако имаш някаква информация за обратното, ще съм ти благодарна ако ми я посочиш. Къде символът на окото e символ на нещо добро? При цялата масонска "кражба" на символи, Окото си е техния най-стар символ на Архитекта. А кой е архитекта, всички знаем.
Аз откривам Окото в тенгрианството единствено в израза на тенгрианските шамани - "Бил е погледнат от Злото Око!" Шаманите са имали отвари и заклинания, с които да лекуват болестта "погледнат от Злото Око", която представлява обсебване на човек от зли сили. Тоест, Окото има доста демоничен смисъл за тенгрианите. В българските народни приказки Дявола е куц и едноок и т.н. и т.н. Но като символ на Хурса... не съм го срещала. Аз смятам, че се променя смисъла на символите с противоположен на истинския и по-този начин се подменя тенгрианството.
"Има поне няколко теми за разликата между Ден Грее и Тангра." Насочи ме малко, моля те! Звучи интересно и за пръв път го чувам.

Между Хор и Хърса/Хурса, паралелът е пълен, т.е. това е една и съща божествена сила. Като достопочтена гаджалка, ти едва ли добре познаваш българската история.

Хурса станал алп на ковашкото дело
и майстор, който правил всичко,
затова и получил имена
като Кубе, Казан, Сълджак, Кайнарджи.

(57) Към родителите си той
не изпитвал привързаност,
затова ковачниците му били
далеч от техния дворец.

(58) Когато се появила Земята и хората, той започнал;
да работи най-често в една страна,
която дори нарекли
с неговото име - Мамил.

("Сказание за Чулман")

Мамил според "Джагфар Тарихи" е наименованието на Египет.

"Сказание за Чулман" продължава

Когато Бозби родила от Мар
сина Хурса Мамил, оказало се,
че краката не удържат
мощното тяло на алпа.

(19) А Бал с верните си хора
завладял една част от Мамил
и основал там иджамското царство,
което нарекли Бал-Истан.



Кубар е едноокият алп в българският древен епос. Това е расата на циклопите-великани, които също са влизали в генезиса на българската общност. Текста по-долу, показва стремежът на тази раса да еволюира и да се развива в материалният свят. Едното око не значи непременно лошо око. Пример за това можем да дадем с двете очи на алпа Барис (Борис), убиващи само с поглед!
============================================

Тогава едноокият Кубар не закъснял
да разкаже за волята на Тангра на Джуанъш,
понеже Куян му обещал
да му намери второ око.


PMEmail Poster
Top
merry
Публикувано на: 19.8.2011, 20:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 73
Участник # 1 119
Дата на регистрация: 30-August 07



А да, вярно. Моя грешка. Бях забравила за едноокия Кубар. Което е доста интересно като се замисля...
"Между Хор и Хърса/Хурса, паралелът е пълен" smil3dbd4dbc14f3f.gif – Това, че Мамил означава Египет и близостта на имената по звучене не са пълен паралел. АМА ВЪОБЩЕ!!! Надявам се да се шегуваш с тези „доказателства”! Божествата от тези стари религии си имат характеристики и за да кажеш, че има паралел между тази и онази сила, трябва да има някакво припокриване на характеристиките. Поне на част от тях!... Тук няма такова нещо.
"Интересно ми е, какви са. ама не ми отговаряй, че са такива, защото са, ами ми приведи доказателства - от терена и като артефакти." – Ти за всички ли питаш? За всички? В България има светилища с разлика помежду им от хиляди години. Те няма как да бъдат обобщени в някакво общо описание. Ако кажеш, че всички светилища на територията на милата ни родина са направени от една и съща етническа група, и от хора, изповядващи една и съща религия, наистина ще ме развеселиш. Дори и в периодите на пълна доминация на българите по тези земи, пак е имало и други народи с какви ли не религии. Тези хора са си ги практикували тези техни религии, правили са си светилища и никой не им е пречел, защото българите, както знаем, са били много толерантни и въобще не им е дремело ако някой реши да си направи свое светилище. Това важи с особена сила за планините. Винаги там са се „криели” различните.
А ти как правиш разлика между светилищата? Как разбираш кое е наше и кое – не? Наистина ли мислиш, че всяко светилище на територията на Р. България е българско?! Че е тенгрианско? Как разбираш каква религия са изповядвали хората, които са го направили? Те може да са били българи, но да не са били тенгриани. Нали? Разбери, не се заяждам с теб, просто е малоумно всичко, което се намира в светилищата в България да се обявява за част от културата на древните българи, или пък за част от тенгрианството. Както казваш, трябва да има доказателства за това. Те и макетата много неща намират на тяхна територия, ама те от "древната ма’кедонска държава" ли са?!
Ти може и да не вярваш, ама аз знам, че тенгрианството някога е било световната монотеистична вяра на хората. Така че, за да обявяваш нещо за тенгрианско, виж дали го има и на други места в света, където тази вяра се е запазила до по-късно. Светилища във Волжка България, в Крим - колкото ти душа иска. Сведения - колкото ти душа иска. Косвени доказателства - безброй. Стига да търсиш Истината. Но много символи и вярвания са се добавяли от местните народи, без да са част от чистата религия.
Според мои проучвания (а и не само мои, ама хората ги е страх и си мълчат или работят по поръчка), тук, в България има много светилища на тъмни сили. Някой от древни времена е знаел значението на това място и не си е губел времето. Направил е "светилища", които да бъдат в тяхна услуга като му дойде времето. А ти ходиш там и обявяваш техните сатанински символи за част от древната вяра, просто защото са на наша територия и следователно (според теб) са български и тенгриански... Хайде стига глупости!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.8.2011, 21:07
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



"Между Хор и Хърса/Хурса, паралелът е пълен" smil3dbd4dbc14f3f.gif – Това, че Мамил означава Египет и близостта на имената по звучене не са пълен паралел. АМА ВЪОБЩЕ!!! Надявам се да се шегуваш с тези „доказателства”!
....................................................................................................

smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif А ти да не се шегуваш с тоя си пост? Намери доказателства, че не са едно и също, напиши студия и аз след това ще ти напиша студия, че са. Не си спала с мене, че да ти обяснявам, защо са едно и също лице. Припокриване на характеристиките има, но няма да те светвам, къде точно е припокриването, т.е. въобще нямам намерение да се занимавам с тебе. Достатъчно е, че ти отговарям на дърленията, да не те отбанирам, както аз си знам.
Всъщност ти ми напомни, че имам една недовършена студия точно на тази тема. Някой ден ще я завърша.


А ти как правиш разлика между светилищата? Как разбираш кое е наше и кое – не? Наистина ли мислиш, че всяко светилище на територията на Р. България е българско?! Че е тенгрианско? Как разбираш каква религия са изповядвали хората, които са го направили? Те може да са били българи, но да не са били тенгриани. Нали? Разбери, не се заяждам с теб, просто е малоумно всичко, което се намира в светилищата в България да се обявява за част от културата на древните българи, или пък за част от тенгрианството. Както казваш, трябва да има доказателства за това. Те и макетата много неща намират на тяхна територия, ама те от "древната ма’кедонска държава" ли са?!
================================================
Нали не искаш да ти наливам акъл и с долната глава? Искаш да разбереш как разбирам? Просто ела с мен! Е, има такива, дето говорят за траки, славяни, но ние нямаме тоя мироглед, за нас всичко е култура на древните българи, развивана в различните исторически етапи, а Тенгрианството - изначалната българска и общочовешка вера. Неща, което бъдещето ще ти покаже, но днес ти е кеф да спориш, спори си, от това няма да станеш по-богата.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.8.2011, 21:13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Според мои проучвания (а и не само мои, ама хората ги е страх и си мълчат или работят по поръчка), тук, в България има много светилища на тъмни сили. Някой от древни времена е знаел значението на това място и не си е губел времето. Направил е "светилища", които да бъдат в тяхна услуга като му дойде времето. А ти ходиш там и обявяваш техните сатанински символи за част от древната вяра, просто защото са на наша територия и следователно (според теб) са български и тенгриански... Хайде стига глупости!
==================================================

Вярно е, на тях не са почитани Алла или Христос. smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif следователно са тъмни. А къде ходя аз, си е моя работа, твоят Алла не може да ме спре. Знам, че на вас, ченгетата ви е доста яд, че ходя по такива места. Спокойно злато не вада, за вас е запазено и за децата ви... Сега разбирам, че новата ви теза е, че тези места са "тъмни". Демек, не му вярвайте на тоя, ще ви предаде в лапите сатанаилови. Тъмни за вас, но светли за нас. Обичам този парадокс smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Хубаво е, че от време на време сменяте тактиката срещу нас, иначе щеше да ми стане съвсем скучно.

И кои места, според твоите проучвания са тъмни? От представените от нас тук, ми е въпроса. М?!
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Merry за разлика от други поне е прочела "Сказание за Чулман", така че не се дразни толкова. Не смятам, че е ченге, а си е вярваща мюсюлманка. Сам знаеш че мюсюлманите ги е страх от тия места заради шейтаните, природните духове-пазители на светилищата. Точно както и поповете са ги обявили за сатанински по простата причина, че ако миряните тръгнат там на поклонение за дедо поп нема да има лапачка в църквата. На руски дори светилище значи урочище и там православните също ги смятат за УР-часани от зли сили. Без даже да знаят, че уроки идва от Ур Халдейски, като доскоро дори странджанското село Българи се е наричало Ургари.
За близките на тия момчета, които неотдавна загинаха на Беланташ и Мадара, със сигурност тия светилища са "урочасани". А всъщност поради някакви техни глупави действия са извикали именно тия светилищни енергии, които решават, че са там за саможертва и ги прибират от средния свят. В крайна сметка за Тангра смъртта, която ние я имаме за нещо лошо е просто преминаване от един свят в друг, промяна на материалната форма.

А виж, за другото, че тук имало и небългарски светилища, вече нямам думи. Merry, нима наистина допускаш дори за момент, че в България при гъстонаселени тракобългари например ще допуснат някакъв друг народ да се засели и отнеме светилищата им?! Недей моля те!. Дори римляните, когато отнемат светилището на Дионис от бесите го дават на други тракийски народности и това е само за броени години. Те са били съвсем наясно, че няма, просто няма как да го задържат за себе си. Тук пуснахме материал за въстанието на одрисите, прочети го пак особено как завършва летописа на римлянина. С много кръв и загуби те успяват да превземат 1 (една-единствена) крепост. А за другите паднала вече зимата, та затова се отказали. Не че след зимата няма да дойде пак лято, ама нейсе. Нали трябва да има оправдание.
Сега ако вземем пример със Сборяново - то е окупирано от мангустите на Доган, които всяко лято си правят курбаните и са заринали в боклуци това древобългарско светилище. Но това, че ходят да ядат животни там не прави светилището тяхно. Ако имаш предвид алианите и Демир баба - те самите са изселени от Иран от турския султан и в тяхното алианство е втъкано тенгрианството. Но дори тогава, през 16 век, когато сме под робство - светилището не е тяхно. Защото то си е съществувало хилядолетия преди тях и имаме снимки, където основата на текето е от стария български храм.
Top
anti666
Quote Post












Всъщност, ако трябва да сме точни светилищата са дадени от Небето. Те са неръкотворни, за разлика от джамии и църкви. Те са енергийните стълпове, бой-терек, които свързват средната и горната земя. Затова и повечето от тях са по върховете, където са по-близко до Бога.
За да говорим, че едно светилище е българско например, това означава, че на него са се правили приноси и е почитано от даден народ през хилядолетията. И съответно самата енергетика, самите онголи там са от български произход. Можеш ли да ми дадеш пример, кой народ, освен българския е бил поне хилядолетие около Беланташ например? Ако вземем Сборяново, колко години е ползвано от небългари? Дори и да са няколкостотин - не е достатъчно да се измени енергетиката му.
Нещо повече, ние можем да ти дадем примери поне за няколко светилища в Крим, Македония, Tурция, които не само са били древнобългарски, но и тенгриански. Което е и съвсем естествено, защото чистото, изначално тенгрианство е именно предпотопното.
Когато говорим за скитобългарското светилище Пазраджик в далечен Алтай, ние уточняваме СКИТОбългарско. Защото заминалите след последния потоп българи са приели планините на централна Азия като свой дом в рамките на 3-4 хилядолетия. И съвсем нормално е да твърдим, че светилищата там са били български. Казвам "били", защото в последните 1800 години вече не са останали българи и други народи ги почитат. Макар със сигурност в енергетиката им да има останало много българско. Знам го със сигурност, щото съм бил по тия места.
Така че мисли, преди да отричаш така прибързано собствените си светилища, които са ти под носа. Знаем, че е трудно да разчупиш шаблоните, щамповани от ходжите, че джамиите са правилното място за връзка с Бога, а светилищата са за шейтаните и Сатаната. Много удобно за тях - отиваш, правиш си петъчната молитва, плащаш си джезието и чиста работа.
Top
iss
Публикувано на: 20.8.2011, 16:12
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (merry @ 17.8.2011, 02:45 )
Мисля, че някои хора взеха да се подиграват с тенгрианството вече. Изкривяват го. Знам, че не го правят нарочно, но това не значи, че трябва да си затваряме очите. Просто някой решава да нарече собственото си виждане за божествената сила тенгрианство, но то не е. Може и да му се иска, но не е!  smil4334ac775281d.gif Към 1:10 в клипчето на Исс се вижда едно око и пише "Соколът от Горния свят ще завладее духа ти..." – звучи като заплаха малко. Кой е "соколът"? Ами Хор! Понеже текста е под едно око, което е символ на въпросния демоничен едноок бог и няма съмнение, че за него става въпрос.

Понятието ХОР изразява по принцип единство.
Феноменалния танц „хоро” , чийто произход води от траките, лежи в основата на редица култови ритуали в древна Елада, Египет, Шумер и Иран.
ХОР, ХОРО, ХОРА – група от елементи, които съставят единство, правят нещо едновременно. В пеенето е ХОР, в танците е ХОРО, в множествена форма за група човеци е ХОРА, в говоренето ХОРАТЯ /хортуваме си- говорим си, разговаряме/. Хоровото пеене идва от Шумер, където възхваляващите химни са съдържали молби и възхвала. Хоровото пеене означава и до днес единство от много гласове. Сакралният, Небесен танц на българите се нарича Хоро – единство на много еднакво танцуващи единици. Хорото е български ритуален танц. Чрез него самите мистерии, посветени на различните божества, сякаш пресъздават историческия ни етнос от далечното ни минало.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top
iss
Публикувано на: 20.8.2011, 16:41
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 090
Участник # 365
Дата на регистрация: 8-May 06



QUOTE (anti666 @ 20.8.2011, 10:03 )
Всъщност, ако трябва да сме точни светилищата са дадени от Небето. Те са неръкотворни, за разлика от джамии и църкви. Те са енергийните стълпове, бой-терек, които свързват средната и горната земя. Затова и повечето от тях са по върховете, където са по-близко до Бога.
За да говорим, че едно светилище е българско например, това означава, че на него са се правили приноси и е почитано от даден народ през хилядолетията. И съответно самата енергетика, самите онголи там са от български произход. Можеш ли да ми дадеш пример, кой народ, освен българския е бил поне хилядолетие около Беланташ например? Ако вземем Сборяново, колко години е ползвано от небългари? Дори и да са няколкостотин - не е достатъчно да се измени енергетиката му.
Нещо повече, ние можем да ти дадем примери поне за няколко светилища в Крим, Македония, Tурция, които не само са били древнобългарски, но и тенгриански. Което е и съвсем естествено, защото чистото, изначално тенгрианство е именно предпотопното.
Когато говорим за скитобългарското светилище Пазраджик в далечен Алтай, ние уточняваме СКИТОбългарско. Защото заминалите след последния потоп българи са приели планините на централна Азия като свой дом в рамките на 3-4 хилядолетия. И съвсем нормално е да твърдим, че светилищата там са били български. Казвам "били", защото в последните 1800 години вече не са останали българи и други народи ги почитат. Макар със сигурност в енергетиката им да има останало много българско. Знам го със сигурност, щото съм бил по тия места.
Така че мисли, преди да отричаш така прибързано собствените си светилища, които са ти под носа. Знаем, че е трудно да разчупиш шаблоните, щамповани от ходжите, че джамиите са правилното място за връзка с Бога, а светилищата са за шейтаните и Сатаната. Много удобно за тях - отиваш, правиш си петъчната молитва, плащаш си джезието и чиста работа.


Прави впечатление, че руските учени са добре информирани за произхода на българския народ, след като посочват арийците, шумерите, булгарите (народа булх/балх от древна Балхара в района на Памир и Хиндукуш) и източноиранските племена хони- гури измежду предците на българите!

Руския академик Николай Державин (1946) смята, че етногенезиса на българския народ достига с корените си далечното доиндо-европейско минало заедно с шумерите, иберите и италиките.

Руска карта на племената, свързани с генезиса на българите - 3300г.пр.н.е – ІХ в. н.е.!!!


Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
????-???? ?? ?? ??????? ? ???-??? ?? ?? ????????!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) [1] 2 3  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020