www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Хазарски сайт за Тангрианството


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Хазарски сайт за Тангрианството
Vineh
Публикувано на: 28.11.2011, 12:09
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 17
Участник # 2 744
Дата на регистрация: 15-April 11



Преди малко случайно написах Tengriism в Google от любопитство какво ще ми излезе и видях този сайт http://siberiandragon.weebly.com/index.html
В него е писано как Тангрианството е било религия произлязла от тюрки и е само на тюрки.Свързват го с еврейската култура и с всякакви други изродщини на хазарската измет.
Не съм чел много от сайта, защото честно казано не искам да им чета глупостите.Вече съм убеден, че тяхната наглост граници няма.
PM
Top
18j
Публикувано на: 28.11.2011, 14:17
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11






Това е много сериозен проблем - срещам го навсякъде в общественото пространство. Добре че клявките които пращат да пишат такива глупости са някви лумпени и никак не са подготвени да водят спор на тази тема.
Има произведения на сериозни учени, които са извън основните течения и не се намират под масонско или еврейско влияние, които доказват истинската същност и история на Тенгрианството, но са малко. Затова може би е добре да се направи изчерпателен списък с фактите, данните, източниците и изданията които могат да се цитират в подобна дискусия. Добре е да са извън сайта на Войните, защото пък ако се цитира от сайта на Войните, веднага започват да бият на Елтимир и колко деградирал бил той.

В крайна сметка има лек за този проблем, който е обсъждан тук, но беше отхвърлен тъй като са много административните стъпки които трябва да се предприемат. Според мен трябва да се предприеме по-активна кампания за полпуляризация на Тенгрианството - това Тенгрианство за което се говори на този сайт! Дори враго да начене и той обратна кампания за популяризация на "Тенгрианството от тюркски произход" това пак ни върши работа, защото се получава дебат, който в крайна сметка популяризира самата вяра, което е много важно. Да се говори в обществото за Българската Вяра е нужно, защото всеки ценен Българин и потенциален активист при изграждането на Саракта, усеща със сърцето си кои от данните за Тенгрианството са верни и кои са изкривена картинка.

Трябва НА ПЪРВО МЯСТО да се докаже, че вярата в Тангра датира много преди появата на каквито и да било тюркски народи. Тоест че Тенгрианството не произхожда от езически вярвания на тюркските народи! Имаме ли такива източници? Аз се сещам за една книжка на акад. Владимир Цонев - Древните Българи - Шумер и Вавилон, където излиза, че първия тенгрианин е дядо му на Ной, който е бил вавилонски владетел..




--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.11.2011, 14:55
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 28.11.2011, 16:17 )
Това е много сериозен проблем - срещам го навсякъде в общественото пространство. Добре че клявките които пращат да пишат такива глупости са някви лумпени и никак не са подготвени да водят спор на тази тема.
Има произведения на сериозни учени, които са извън основните течения и не се намират под масонско или еврейско влияние, които доказват истинската същност и история на Тенгрианството, но са малко. Затова може би е добре да се направи изчерпателен списък с фактите, данните, източниците и изданията които могат да се цитират в подобна дискусия. Добре е да са извън сайта на Войните, защото пък ако се цитира от сайта на Войните, веднага започват да бият на Елтимир и колко деградирал бил той.

В крайна сметка има лек за този проблем, който е обсъждан тук, но беше отхвърлен тъй като са много административните стъпки които трябва да се предприемат. Според мен трябва да се предприеме по-активна кампания за полпуляризация на Тенгрианството - това Тенгрианство за което се говори на този сайт! Дори враго да начене и той обратна кампания за популяризация на "Тенгрианството от тюркски произход" това пак ни върши работа, защото се получава дебат, който в крайна сметка популяризира самата вяра, което е много важно. Да се говори в обществото за Българската Вяра е нужно, защото всеки ценен Българин и потенциален активист при изграждането на Саракта, усеща със сърцето си кои от данните за Тенгрианството са верни и кои са изкривена картинка.

Трябва НА ПЪРВО МЯСТО да се докаже, че вярата в Тангра датира много преди появата на каквито и да било тюркски народи. Тоест че Тенгрианството не произхожда от езически вярвания на тюркските народи! Имаме ли такива източници? Аз се сещам за една книжка на акад. Владимир Цонев - Древните Българи - Шумер и Вавилон, където излиза, че първия тенгрианин е дядо му на Ной, който е бил вавилонски владетел..

Има няколко такива книжки "История славно-болгарска - Джагфар Тарихи", епосите, своеобразна библия за Тенгрианството - "Сказание за Чулман" и "Сказание за дъщерята на Шан". Те, ако не се прочетат е безсмислено да се води, какъвто и да е диспут - духовно-културен, исторически, археологически.
Още повече, че съществува една група, водена от женения за рускиня Пламен Пасков, която е контра-Тангра и се е усукала като змия около оная колона дето не пишело Тангра и я дъвче като кисела краставица. smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif

Смятам, да изработя нещо от рода "Прозвището Тангра - и неговите производни по света и у нас", нещо като продължение на справката "Името Сит/Ситово и неговите производни по света и у нас", и мисля, че ще се получи доста добра картинка и материал, който да се цитира, нещо като нов вид оръжие, което да чисти от съмнение масовия ум, щото се атакува масовия ум. Нас, знаят, че не могат да разубедят, но масовия ум - да.
Който иска да помага, да помага с факти, справки и т.н., тъй като това нещо по обем ще надхвърли доста това, което правих, но влачих половин година - за името Сит/Ситово.


Отделно могат да се направят извадки на отделни книги, в които пише за Тенгрианството, но според мен е по-добре да се направи енциклопедична извадка, каквато предложих по-горе. Доста дълбока и обогатяваща работа е, вярвайте ми.
За тая цел трябва хора, да превеждат от английски, руски, дори гръцки. Не, както при мен, като мравка превеждах всичко едно по едно, а знам само български и твърде лошо - руски smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.11.2011, 15:02
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



веднага започват да бият на Елтимир и колко деградирал бил той.
=============================================
Елтимир отдавна не пише тук. Безмислено е да се споменава какъв е той, какво му е, и защо, защото ей сега ще се видгне пак грандиозен скандал. Сайта може да бъде цитиран съвсем спокойно. Виж, сега, ако Йордан им пречи, това вече е друга работа. Аз знам, че им преча, ама като си свърша работата, ще си отида. Още не съм. Нека се учат на търпение. Търпението било голяма добродетел казват smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif
PMEmail Poster
Top
18j
Публикувано на: 28.11.2011, 15:13
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11





Факт е че сайта се свързва все още с Елтимир та се получава че трябва да се обяснява как нямало сестра...

QUOTE (Йордан_13 @ 28.11.2011, 16:55 )

Има няколко такива книжки "История славно-болгарска - Джагфар Тарихи", епосите, своеобразна библия за Тенгрианството - "Сказание за Чулман" и "Сказание за дъщерята на Шан". Те, ако не се прочетат е безсмислено да се води, какъвто и да е диспут - духовно-културен, исторически, археологически.
Още повече, че съществува една група, водена от женения за рускиня Пламен Пасков, която е контра-Тангра и се е усукала като змия около оная колона дето не пишело Тангра и я дъвче като кисела краставица.  smil3dbd4dbc14f3f.gif  smil3dbd4dbc14f3f.gif  smil3dbd4dbc14f3f.gif  smil3dbd4dbc14f3f.gif

Смятам, да изработя нещо от рода "Прозвището Тангра - и неговите производни по света и у нас", нещо като продължение на справката "Името Сит/Ситово и неговите производни по света и у нас", и мисля, че ще се получи доста добра картинка и материал, който да се цитира, нещо като нов вид оръжие, което да чисти от съмнение масовия ум, щото се атакува масовия ум. Нас, знаят, че не могат да разубедят, но масовия ум - да.
Който иска да помага, да помага с факти, справки и т.н., тъй като това нещо по обем ще надхвърли доста това, което правих, но влачих половин година - за името Сит/Ситово.


Отделно могат да се направят извадки на отделни книги, в които пише за Тенгрианството, но според мен е по-добре да се направи енциклопедична извадка, каквато предложих по-горе. Доста дълбока и обогатяваща работа е, вярвайте ми.
За тая цел трябва хора, да превеждат от английски, руски, дори гръцки. Не, както при мен, като мравка превеждах всичко едно по едно, а знам само български и твърде лошо - руски smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif  smil4334ad8a149e0.gif


Да - това е действието което трябва да се предприеме - енциклопедична извадка и да се открият всички източници, които говорят за Тангра и не само у нас. Има ли такъв материал - само отчаяно цвърчене ще се чува както когато сенките се оттеглят под напора на изгряващото Слънце.


Апък на Пасков групата вече е още по-различна идиотщина, ама те пък са още по-слаба ракия понеже дори нямат концепция какво е всъщност Тангра и какво стои на негово място ако не го е имало.




--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 28.11.2011, 15:24
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Да, има доста чужди източници, иска много търсене, ровене и упоритост. Приемаме всякакви бойци smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif които знаят да превеждат от всякакви езици. Ще се учудите какви понятия има, като Болга Танга, Танг - е- Булаги, които пряко свързват Тангра с народностното име Българин.
Идеята е много тънка, мъдро е да събереш всички под стяга на Българският Бог, и те да сплетат мечовете си в един, вместо да вдигат стачки, които един ден ще свършат и няма да напълнят корема им. Има само една Идея, която не разделя и тя е да защитиш Прозвището Му/Името му на планетата, когато мрачината на невежеството и робството се бавно спуска над българите и света.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 29.11.2011, 8:03
Quote Post












QUOTE
В него е писано как Тангрианството е било религия произлязла от тюрки и е само на тюрки
. Този аргумент е любим на всякакви пишман ристиени и такива като Пасков. Но издиша отвсякъде.
Това, че филипинците масово са християни - по тази перверзна логика значи, че християнството е филипинска религия.

Свещеното езеро Тангра в Хималаите - само това име е достатъчно да им съкруши всичките глупости. Защото ако някой ми каже, че тибетяните са тюрки, да ходи да се прегледа. Всъщност бонизма (ранния зен-будизъм) е в голяма част Тенгрианство. Някъде имам в акробат текст за практиките на бонизма - почти няма разлика с тези в Тенгрианството.

А въобще тюрки ли са бурятите? Или гагаузите? Или волжските българи. Ама говорели тюрски диалект. И какво от това? Аз познавам етнически българи, запазили българския си корен, които си говорят на руски например. Става дума за бесарабски българи. Значи че са руснаци тогава. Ами вече има съвсем точни и модерни ДНК анализи, които могат да установят доколко генетично с кого са сходни гагаузите например - с турците или с българите. Или пък волжските българи - с нас или с турците. Защото вече категорично се установи, че нямаме никаква генетична връзка с турците, което беше як шамар за ония, дето ни проповядваха, че сме се били омешали през турското робство. Не че и такива изследвания не са правени, но просто не се говори за тях. Все още.
Така че всичките тия техни аргументи могат да бъдат парирани само с един единствен въпрос. Що ще езерото Тангра в Хималаите?!
Top
anti666
Публикувано на: 29.11.2011, 8:09
Quote Post












И още нещо. Този, сибирският тенгризъм (забележете и думата тенгризъм) е просто атавистичен шаманизъм, запазил основни тенгриански практики и мирозрение, каквито някога българите избирателно сме им предали. На никой от тях обаче не им е дадена възможността да знаят за Тенгрианството като гносис. Като знания за държавообразуване, за връзката между синархичната държава на Духа и Небето, за идеята на К(х)ана, от Бога поставен. Това са си тайни знания на българите, запазени само за българите. Дори и да бъдат предадени на други народи, те няма как да ги претворят, защото генетично нямат тази способност. Един Помазан Болг се опита да го направи и Синедриона го разпъна като обикновен престъпник. За хазарите пък няма какво и да говорим. Накъртили малко от тенгрианството и в чест на техния Молох, взели че го ударили на човешки жертвоприношения накрая.

Една от целите на сайта ни е именно възраждането на Тенгрианството като изначална, българска Вяра. Иначе лесно можем да преведем от руски разни тенгриски текстове и да ги копнем тука. Даже в Сказание за Чулман накрая го избива за Аллах, което си е ярка демонстрация как в течение на годините вярата ни я обличат в лесносмилаеми семитски доктрини като ислям. В случая я забулват с фередже. И народа си вика -"тия са гадни тюркофили и ислямисти".

Преди месец шефа на НАИМ сам си призна, че държавата не дава никакви пари за изследване на предпотопна България. Нали се сещате, че ако и учените потвърдят всичко това, което тук сме изложили като снимков материал и текстове - работата става страшна.
Top
anti666
Публикувано на: 29.11.2011, 8:30
Quote Post












И понеже споменахте Елтимир, преди време ми се оплака, даже поиска от нас да променим написаното в Уикипедия за него. Нямам идея кой го е написал и кой може да го махне, но запознатите с историята на Движението могат обективно да предценят има ли истина в това. Този текст се появи като контрапункт след нападките му против нас в руските си сайтчета. Защото като напишете в гуглето "Воини на Тангра", под сайта ни на второ място е следното - "Воини на Тангра или талибани на Аллах" smil4334a580902ca.gif Натиснете ТУК. Виждате колко тънко се манипулира, както и от тоя Пасков (или по-точно хазарските му ръководители в Масква), че тенгрианство = ислям. Тангра = Аллах като изключително тюркска вяра. Използвайки дълбоко заложената в подсъзнанието на българите ненавист към турското робство и исляма. Така че каквото почукало, такова се обадило, както е казал народа ни.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.11.2011, 9:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 29.11.2011, 10:30 )
И понеже споменахте Елтимир, преди време ми се оплака, даже поиска нас да променим написаното в Уикипедия за него. Нямам на идея кой го е написал и кой може да го махне, но запознатите с историята на Движението могат обективно да предценят има ли истина в това. Този текст се появи като контрапункт след нападките му против нас в руските си сайтчета. Защото като напишете в гуглето "Воини на Тангра", под сайта ни на второ място е следното - "Воини на Тангра или талибани на Аллах" smil4334a580902ca.gif Натиснете ТУК. Виждате колко тънко се манипулира, както и от тоя Пасков (или по-точно хазарските му ръководители в Масква), че тенгрианство = ислям. Тангра = Аллах като изключително тюркска вяра. Използвайки дълбоко заложената в подсъзнанието на българите омраза към турското робство и исляма. Така че каквото почукало, такова се обадило, както е казал народа ни.

Това е смешно. В тая тема за талибаните е писал повече Елтимир и не знам защо я цитира smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif като цяловалидна за всички. Oтносно Уйкито, който го е написал, той трябва да го махне. Определено е бил с неприятелски намерения и не е ясно защо го е направил.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020