www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Какво би станало, ако тогава..?


Страници: (3) 1 [2] 3  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какво би станало, ако тогава..?
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



QUOTE (anti666 @ 9.1.2013, 00:16 )
QUOTE
Тук трябва да се отиде в друг план - да се разсъждава и да се работи в посока, за да може нашата Егрегора да се възстанови, и съзнанията, които слизат на средната земя да са наситени с изконните български ценности. Много работа имаме, а нямаме никакво място за носталгия или отчаяние..


Ние не решаваме какви съзнания слизат на средната земя. Това го прави Елериг Кан. Засега, в крайните времена от Забранените години ни пращаше... сами виждаме какво. Дали ще се променят нещата в толкова кратък срок вече, не знам. Не става дума за отчаяние, а за реалности. Иначе този въпрос е обсъждан отдавна и си позволявам да копирам едно мнение, много силно написано. С изтеклите 3 години остава актуално, макар и не толкова оптимистично. Затова и казвам, тия месеци сме на възлов кръстопът, както през 1989 година.

QUOTE
Спартаковците, които ще се родят и вече са се родили, става въпрос за една нова генерация, която няма да е многобройна, защото не количеството решава съдбата и създава бъдещето, а качеството, но ще се родят, на местото на мнозина, които ще умрът, за да освободят место. Това е, кръговрата и нека някои хора, да не ми се сърдят.
Не аз ги решавам тие неща. Тие хора са много нужни, защото те притежават потенции, които нямат нищо общо с нашето мрънкане, плач и кахърене днес, колко сме бедни. Тях не им пука, дали са бедни или богати или дали живеят модерно. Защото те не идват да съществуват, а за да създават. Това са душите на нашите велики деди и те ще оцелеят независимо репресията на новия световен ред и ще нанесат съкрушителен удар в сърцето на световната змия, ще отрежат главата й, а от кожата й, ще направят препаска за плодородие. Месото й ще стане храна за тяхното поколение и възвръщащия се Златен век за човечеството. Толкова.




Ето това ми харесва.
Ние не решаваме, но все си мисля че от нас зависи, до голяма степен..
И ето благодарение на страданието, но и непоколебимостта на хора като Илия Минев, Елтимир, хората в този форум, други разни, които не виждаме и не чуваме, но не прекланят глави пред мизерията... заради усилията, въпреки страданието - това може да мотивира промяната в материала, които ни се праща

Щото в т.нар. западен свят - макар да не са расли в мизерия и макар и обществото им да се е формирало в избилието осигурено от ограбването на други народи (или точно заради това) - те са свели напълно глави пред злото и живеят послушно в него и дори изпитват комфорт. Коренна разлика има. Определно имам усещането, че нср у нас се провали, коренна е разликата между мирогледа на хората останали в България и този на западняците. Но ето тези редове са много важни, за да се разбере разликата:

QUOTE
Тях не им пука, дали са бедни или богати или дали живеят модерно. Защото те не идват да съществуват, а за да създават.


Аз бих го перефразирал: "...Защото те не измерват себереализацията си със спечелени пари и кариерно развитие, а с осъществяването на каузите, в които вярват."
Именно това е най-силното оръжие и това е тенденцията, която наблюдавам и която ми дава увереност, че трябва да се продължава двойно по-уверено напред.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Елтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Ще ми се да разкажа за за друг виден антикомунист, Стефан Вълков от Асеновград. Корав Българин, горянин. Виждал съм го да плаче да пъти. Първият път беше като ме заведе на гроба на Георги Гавазов. Убиха го ДС през 1984 година. Бай Стефан погали надгробния паметник и заплака. Втория път бяхме у тях. Звъни телефона, бай Стефан вдига слушалката и от очите му почват да капят сълзи. Беше починал брат му му, в Австралия.


--------------------
PM
Top
Елтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Толкова много близки хора. Илия Минев, Стефан Вълков, Иван Долев, Любо Собаджиев, Едуард Генов... Няма ги вече. Прекрасни хора, за които ми е тъжно. А мен защо още ме има? Искам да ида при тях.


--------------------
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 11.1.2013, 16:32
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Храна имам, но не мога да поемам никаква твърда храна. Боли ме непоносимо като преглъщам. А тоя боклук, кметът на Ботевград забранил да ми се оказва медицинска помощ. И всички приемат това за нормално. Май ние, Българите заслужаваме съдбата си. От рода Тертер съм, не съм случаен. Затова ми е болно. Дедите ми вият в гробовете си. А вие мълчите... Жалко и страшно. Но Елтимир ще се изправи пак, и ще стане за последна битка. Защото е Елтимир Тертер. Помнете кучета, потомъкът на Ассена ще влезе пак в бой с вас.


--------------------
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 11.1.2013, 16:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Може би не ви е интересно, но ще ви го разкажа. По време на Турско един клон от моя род отишъл в Балкана. 500 години там не стъпил турски крак - Радотина, Рашково, Краево. Защото там живеели Донови - Тертери. Донови, защото някога сме владеели земи около реката Дон. Било твърде опасно да се назовават Тертери, царски род все пак. Затова Донови. От там са ми всичките артефакти. А после... После последният Елтимир плаче. Но няма да се огъне, нито ще се пречупи. Аз помня кой съм. Аз съм Елтимир Тертер и ще умра като такъв. А после, после ще дойде Исперих! И той ще бъде Кана Ювиги. Щастлив съм, че ме нарече "дедо", това ми стига. Исперих Тертер ще управлява България.


--------------------
PM
Top
anti666
Публикувано на: 23.2.2013, 10:54
Quote Post












QUOTE
Андрей Слабаков е подставено лице и абсолютен поддръжник на Бойко Борисов, а задачата му е да оглави партията на улицата, алармираха в социалната мрежа Фейсбук.

Изтупвам тази тема, защото е много актуална за момента. Прочетете я пак. За по-младите, които не помнят какво се случи през 1989-га. Как истинските, достойни българи, лежали по затворите бяха подменени с агенти на службите. Резултатите от подмяната на нашата енергия 20 години по-късно ги изпитваме всички на гърбовете си

ТИМаджии, Андрей Слабаковци, Волен Сидеровци....

Все още не е късно! Все още има почтени и честни Българи, които да издигнем и да застанем единни с тях
ДА НЕ ПОВТАРЯМЕ СТАРИТЕ ГРЕШКИ!
Top
anti666
Публикувано на: 23.2.2013, 10:58
Quote Post












Знаете кой е човека вляво. Селянин някакъв...

User posted image
Top
Елтимир
Публикувано на: 23.2.2013, 11:59
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Селянинът вляво наистина е селянин. Живее в село Парамун, Трънско. Григор Симов, една от легендите на антикомунистическата Съпротива. Това е вероятно най-чистият жив Българин. Не съм свикнал да раздавам комплименти, но тоя път ще кажа, че Гришата Симов е един истински светец и Апостол. Без него не знам дали щеше да има Независимо Дружество, оглавявано от Илия Минев. Съпругата на чичо Илия, леля Ангелина като отидех до тях винаги ме питаше: "Как е Гришката, има ли вести от него?" За Григор Симов има филм, "Неизбодени очи". В момента гледа крави на село. Но Гришата си остана непречупен и знам, че до края няма да се пречупи. Видях го разстроен последния път, когато една от кравите имаше проблеми със задните крака. Беше паднала в калта и не можеше да се изправи. Опитахме първо с него, с брат му Борис и с един приятел да я изтеглим. Не успяхме. След мако кандърдисване Гришата отиде до селото и доведе още 4 души. Изтеглихме животинчето и и го сложихме под навеса на сухо. Гришата им дава пари да се почерпят. Единият казва: "Абе, Гришо, ти на кого не си помогнал в това село? Кой е тоя, който че вземе пари от тебе?"
Да, селянин е. Но е чист човек, непримирим и мисля, че е много по-образован и много по-навътре в нещата от повечето "висшисти" в тая бивша държава. Поне за мен Григор Симов заслужава само дълбок поклон!


--------------------
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 23.2.2013, 12:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



И пак да се върна към случката с кравата. След като я изтеглихме под навеса, един предложи да викнат цигани да я изкупят за месо. Да не е на загуба поне. Гришата обаче отсече: "Аз цигани няма да храня!" Вторият вариант беше кравата да се заколи и месото да се разпредели из селото. Гришата се съгласи, но с уговорката, че няма да присъства на коленето. Той си обича животните като свои деца. Гали ги по главите и им говори като на хора. Ама после нещо му прищракна и казва да изчакат до следващия ден. Но следващия ден Гришата беше щастлив. Писа ми, че кравата макар и да накуцвала с единия крак, вече ходела и пасяла.
Едновременно с това Григор Симов притежава много повече знания от мнозина "специалисти" и "експерти". За опит да не говорим. Да, селянин е. Но да не забравяме, че истинската българска аристокрация, потомците на боилските родове са се съхранили именно в селата. Скоро ще разберете какво точно означават последните думи. Гордея се, че Григор Симов Божилов е мой приятел! Прекланям се пред тоя свят човек!


--------------------
PM
Top
anti666
Публикувано на: 17.11.2013, 7:04
Quote Post












QUOTE (Елтимир @ 9.1.2013, 13:49 )
Аз бях на оня митинг. С Николай Галев в момента сме в лоши отношения, но трябва да призная. И той, и Милчо Попов и аз, и още някои от нашите приятели спасихме Илия Минев да не го пребият копелетата на Александър Каракачанов. Големият телевизионен герой Петър Николов Гогов тогава стоеше на трибуната и даже не гъкна. После отидохме в Южния парк, където бай Илия държа реч.

Понеже се навършват 24 години от тази знаменателна дата, ако тогава наместо в девета глуха (южния парк) Илия Минев беше говорил на този митинг и българите го припознали като автентичен лидер на опозицията, нямаше да гледаме ей тези гадове сега...
User posted image
User posted image
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Софийската групичка

Крушата си има опашка. Накоро се бях хванал да чета Григор Симов "Спомени за независимото дружество". Наясно сме тук, че той смята национализма като нещо лошо и оттам са идвали конфликтите с Илия Минев. Но ето на какво се натъкнах в книгата му.

Действието се развива септември 1989, точно преди 25 години. Именно есента на тази фатална година се започва сценарият, който 25 години по-късно вече се разгръща в тотален геноцид срещу българския народ. Именно тогава софийската група без присъствието на Илия Минев дефакто го изгонват от НДЗПЧ и на негово място за председател е избран щатния агент на Държавна Сигурност Румен Воденичаров. Събрание от 12 човека, от които само трима не са от "софийската ДС групичка" . Ефективно държавна сигурност взема контрола над Дружеството.
Освен Воденичаров по думите на Григор Симов е имало минимум още трима агенти от ДС. Единият е появилият се незнайно откъде "активист" Владимир Кръстев. Редом до него е любовницата му (или оперативна агентка) Рут ЛЕВИ. Казано другояче - еврейка. Защо именно еврейка? Ами точно те - Андрей Карлович, Лилов, Нико Ахиел и Станишев след няколко месеца ще гътнат другата им пречка, дъртия Живков. Целта им е след 25 години в българските училища да се изучава иврит.

Илия Минев е бил заклет националист. Преди съветската окупация е бил също легионер, привърженик на Закона за Защита на Нацията и според "демократите" от НДЗПЧ - фашист и антисемит. Последното е много важно. Същата 1989 година Бай Илия прави неуспешен опит да вкара в Дружеството си още политзатворници-легионери, които са посрещнати на нож от "софийската групичка", разбирай ДС. Просто още преди да свалят Тодор Живков, юдокомунистите и ДС успяват да изолират най-голямата опасност за тях. Илия Минев!
QUOTE
Избирането на Румен Воденичаров

През Септември, в апартамента на Екатерина Маркова, която по това време беше вече емигрирала на запад, се проведе поредното събрание, за смяна на председателя.

В апартамента на Маркова, вече живееше под наем "активиста" на дружеството, Владимир Кръстев. По негови смели самопризнания (в-к "Демокрация" от 14 май 91г.), по това време той е бил активен агент на ДС! За това му признание, искрено го поздравявам, понеже само той има доблестта да си признаве!

На събранието присъствахме 12 души, от които само трима не бяхме от София. Повечето области на България, в които имахме пълномощници, не бяха представени, но събранието започна и некой предложи, както се и очакваше, Румен Воденичаров, за председател. А Воденичаров не присъстваше (ако не се лъжа?)! Всъщност, и на предишните събрания не се държеше сметка, – кои присъстват и гласуват; кои и защо отсъстват, и дали всички са били уведомени за събранието, – така че, това не беше прецедент

Аз не гласувах за Воденичаров, защото не го познавах и естествено, имах съмнения. А понеже невиждах между нас човек подходящ за председател, – предложих Димитър Томов, който поне вече бе станал известен и умееше да работи със западните медии, а и бай Илия, в Панчарево, го бе предлагал за зам. председател. Томов беше близък и с Петър Бояджиев, и поддържаше телефонна връзка с него. А Бояджиев, до голяма степен, ръководеше дружеството, от Франция, чрез Томов!.

Мариана или Томов, само като "контра" на моята позиция, предложиха мен, но аз отказах. След гласуване с ръка, се избра Воденичаров. Резултатите от гласуването записваше Костадин Георгиев, секретар на софийската група и предполагам пази този лист! Костадин Георгиев отдавна ми каза, че е написал книга за "онова време". Не можах да видя тази книга, но важното е, че и той има написани спомени! (Наскоро прочетох книгата му, която лично той ми изпрати)
Ето така бе избран Румен Воденичаров, за председател на "Независимото дружество за защита правата на човека в България"!
След гласуването, си направихме снимка на балкона на апартамента. На нея, от лево, на десно, сме: Костадин Георгиев, аз – Григор Симов, Владимир Кръстев, Рут Леви (приятелка на Кръстев или играеща такава роля?), Стефан Савовски, Васил Костов, Мариана Златева, Димитър Томов, Волен Сидеров, Драгомир Цеков и Коце Иванов. Както писах по-горе, имах сериозни резерви към Воденичаров, но след като вече бе избран, приех избирането му, понеже дружеството месеци наред бе почти блокирано!

А по отношение Волен Сидеров, за онова време, мога да кажа само следното: Когато пролетта на 89 г. започнахме да се събираме в апартамента на Мариана Златева, там често присъстваше и Волен, а Мариана ни го представи като, – приятел, – и в това качество той присъстваше и по-късно, гласува за избирането на Воденичаров.
PM
Top
anti666
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Това е историята и тя е много поучителна. Септември 1989г. ДС взима контрол над опозицията още в зараждането си. Националисти като Илия Минев и Стефан Вълков изгонени. На тяхно място идват хималайското "гуру" от ДС Румен Воденичаров, бъдещият "националист", който по това време е протурски демократ Волен Сидеров, някаква си еврейка Леви, агент Бончо (Петър Берон), ДС активиста Кръстев и още и още изроди, които спешно школата в Симеоново изповръща тогава, за да потуши национализма.

После идва логичното - 18.11.1989 Огромен митинг в София, на който наместо да чуят гласовете на истинската Съпротива, на поличитеските затворници следва "тая демокрация не е за тебе, бай Илия" и "Андрей Луканов е наредил така".

Връщам се пак на тези трагични събития, които можеха да имат друг развой, защото хората на масона Луканов и господарят му Бафомет още управляват. ДС са си пак тук, с други инициали, но ръководено от същите хора. За тях национализма е враг номер едно.
Те прекрасно съзнават, че ако в България истината победи - всичките тия чудовища ще бъдат съдени за Геноцид и умишлено умъртвяване на хиляди българи.

Затова и тук Движението няма да допусне да се повтори историята с Илия Минев. Не че не опитаха преди време, защото Идеите ни са много по-опасни от всичките им медии взети заедно. Така бе опасен и възрастния, системно пребиван от ДС бай Илия. Случаят с него е христоматиен и трябва да го имаме за обица.
PM
Top
Сакар
Публикувано на: 10.9.2014, 14:19
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 371
Участник # 2 033
Дата на регистрация: 10-October 09



Миналата седмица имах много поучителен разговор с една много интересна личност, заклет монархист по убеждение.
Въпросният човек през 2001-а година е бил главен координатор на агитацията в голям областен град за партията на Симеон. Той твърди, че в неговата организация, а и в другите градове е имало много хора - заклети монархисти, които вършели със сърце работата и показателен за това е и огромният резултат, който получи партията на 'Царя'. Но... само дни преди изборите, точно когато въпросният активист окончателно оформял депутатските листи, при него дошли хора, пратени от ДС и му казали: 'От днес се оттегляш, ние сме легитимните'. Позната история.. Така в последния момент от листите били премахнати всички искрени монархисти и родолюбци, които наивно вярвали на 'Царя', и били заменени с хора като Сюлейман Паси и друга ченгеджийска сган.

И най-интересният момент: Събеседникът ми твърди, че прословутото изявление на Симеон за 800-те дни е било насилствено редактирано от ДС. Той се кълне, че е виждал оригиналния вариант, в който преди фразата "...с пословичното българско трудолюбие за 800 дни... "пишело горе-долу това:
"В Европа има 8 монархии, които ще бъдат щастливи да се увеличат с още една и ще ни помогнат. Моята братовчедка Елизабет ще изплати целия външен дълг на България (10 млрд. долара). Останалите ще дадат по 500 млн. долара и така с пословичното българско трудолюбие за 800 дни..."

Излиза, че Симеон, поканен от ДС (това човекът не го отрича) е дошъл, за да става цар. Но под натиска на службите е клекнал и знаем какво последва...

Активистът ми каза, че лично е говорил със Симеон, когато разбрал за подмяната и му казал: 'В.В., подменят те'. А онзи отговорил: "Не-не-недей така, моля те, няма такова нещо..."

Оказва се, че службите са изиграли един наистина брилянтен ход с царя. Проучили са го много добре (и психологически, най-вече) и са поели риска да го поканят, знаейки, че е мек, кекав и малодушен (нищо общо с един Цар) и няма да се противопостави на Подмяната. Така стотиците хиляди монархисти в България бяха измамени и обезверени, а самата идея за монархия – временно орезилена и обезсилена.

Та в духа на темата, какво би станало, ако Симеон беше мъж и беше рискувал жалкия си живот, за да спечели всичко – цяла България и то като царство...?
За мишока останаха мизерни трохи – имотите, но гледам и тях май не му ги дават.

Нека тази история (ако е истина разбира се) бъде поука за нас. Има исторически моменти, когато бъдещето е поставено на карта и трябва да се рискува, да се прояви непреклонна воля и твърдост, за да изковеш бъдещето да върви в твоята посока. Ако се изпусне момента, влакът отминава и няма връщане назад. България изтърва доста такива моменти и затова посоката сега е вертикално надолу...
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 071
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



НОВАТА ТАЙНА ИСТОРИЯ. (Ангел Грънчаров - Елтимир)

/С благодарност на Прокопий Кесарийски за идеята/

ЧАСТ I

Първата антикомунистическа организация в България след Горянското движение бе Независимото дружество за защита правата на човека с председател Илия Минев. Къде са неговите основатели и активисти, защо не са сред управляващите? Къде са онези, които реално рискуваха живота си в името на едно по-добро бъдеще? По мои сметки през 1988-9 г. ние брояхме около 200 души. Не само бивши политзатворници. Всеки от нас имаше по няколко съмишленици, които стояха в сянка и не будеха ничие съмнение. Демонстрирахме неунищожимост и именно това уплаши властите. Едва после се пръкнаха онези другите, кротките, управляемите. Онези с меките ръчички и меките душички. Които днес говорят от наше име. А с нас самите какво се случи? На комунистите не вярвахме и те не успяха да се справят с организацията ни. На Промяната, обаче се доверихме и нашата доверчивост бе нашият край. Онова, което се оказа свръх силите на ДС, бе извършено от демокрацията. Погледнете ни само: разбити, съсипани хора. Които останахме живи, разбира се. Всъщност ние дадохме повече жертви след, отколкото преди 1989 г., но и тази тема е табу.

http://www.voininatangra.org/modules/xfsection/article.php…
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 071
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Статията е поучителна, а някои неща не се знаят от по-младите като нас. В делото на Илия Минев не ми харесва единствено заиграването с правата на турците и идеята му, че руснаците ни асимилират духовно. Ами времето сега показа и обратното, че и американците ни асимилират духовно, сиреч НДЗПЧ допуска 2 големи грешки, според мен - "турците" и вярата в Запада. Аз не вярвам на Запада. И на "турците". Но не смятам, че Путин е "богът" и бъдещият Спасител на България smil4334ad8a149e0.gif Смятам, че България може да се спаси сама. И въпреки, всичко, за Илия Минев, трябва да се знае, да бъде уважаван и почитан, защото е един от малкото Българи, които са се борили и са отстоявали принципите си докрай и с цената на всичко. В днешно време, дали сред нас, ще има такива хора?
======================================================
На 11 февруари 1989 год.властите връщат личния архив на Петър Манолов и той прекратява гладната си стачка.На 13 февруари в. „Труд” публикува статия срещу Илия Минев, в която го представя като “пропагандатор на фашистката идеология и тероризма срещу евреите и прогресивните сили и водач на фашистки банди”.

16 ЯНУАРИ 1988 год.! На тази дата се създаде първото независимо гражданско сдружение, с което започна легалната съпротива срещу комунистическия режим в България.

http://www.faktor.bg/petak-13/92038-nezavi...a-ds-i-bkp.html
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020