www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Защо временно замлъкнах?


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Защо временно замлъкнах?
Елтимир
Публикувано на: 25.9.2013, 10:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Прекалено е лично, но искам да избегна евентуалните спекулации.

Причините са главно две. Първата е тежкото ми здравословно състояние. Слечвало се е с дни да лежа в леглото без да ставам. Сега последните пет дни не съм напускал дома си. Почти спрях да се храня. Мога да приемам само ограничен вид храни - предимно мляко и плодове. Но невинаги мога да си купя.

Втората причина е, че старият ми компютър се повреди. Не иска изобщо да тръгне. Какво ли не опитах и накрая се отказах. На работния пък се оказа, че липсва цялата платка за свързване с Интернет. Така съм го купил и не съм обърнал внимание. Едва домъкнах резервния, който пък имаше редица програмни дефекти. Оправих се криво-ляво, но ще е за още два дни. Тогава ми изтича абонамента, а нямам с какво да го платя. Жена ми беше пет месеца в болница и затънахме здраво в дългове. Дъщеря ми по едно време започна работа в Правец, като сервитьорка. После закрили заведението, уволнили ги всичките и не им платили заплатите.

Живеем в такъв кошар, че нямам думи. Ако някой изобщо се интересува, снимка на банковата ми сметка има тук. Без помощ тоя път няма да се справя:

http://eltimir.ovo.bg/_ph/2/271871461.jpg


--------------------
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 25.9.2013, 11:02
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Може би няма никакво значение, но може и да има. Не мога да бъда сигурен. От вчера се колебая дали да го публикувам и него. Сънувам, че жена ми прибира ме заварва умрял. Седя на фотьойла с отметната назад глава и се усмихва. Аз гледам отгоре и малко настрани. Тя иска да ме събуди и разбира, че съм мъртъв. Вика Бърза помощ, те на свой ред викат полиция. Не се установява насилствена смърт. Пишат смъртен акт и си тръгват. Те се чуди какво да прави. Идват няколко здрави момчета, целите в черно и носят ковчег. Казват, че такова било завещанието ми и съобщават неща, които съм й казвал и на нея много пъти. Качват ковчега на един джип. На магистралата й завързват очите да не вижда къде ме носят. Горе, в Балкана 12 белокоси старци с бели бради стоят пред готова гробница. Полагат ковчега, но не с въжета, а на ръце. Пеят някакъв погребален химн на език, който не разбирам. После слагат отгоре каменна плоча, на която пише само Елтимир. Под надписа знакът на Саракта, а отдолу други знаци, които не разбирам. Никакъв надгробен паметник. Казват, че мястото трябвало да остане в пълна тайна. Карат я обратно, пак със завързани очи и я остават пред блока. И тоя сън се повтаря вече поне 10 пъти. Наистина не знам какво да мисля.


--------------------
PM
Top
Елтимир
Публикувано на: 25.9.2013, 17:01
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 492
Участник # 4 721
Дата на регистрация: 16-July 12



Днес много си мислех за съня с гроба без надграбен паметник. Не ми е известно да са откривани гробища на траки с паметници. В самата България с малки изключения такива се появяват сравнително късно. И си мисля дали наистина този сън беше случаен или някакво Послание. Когато младите момчета си тръгнаха да карат обратно жена ми, единият от сттарците рече: "Той ще се върне. Казвал го е, и аз го потвърждавам. Забравих да спомена, че освен с бели коси и бради, старците бяха облечени целите в бяло.


--------------------
PM
Top
anti666
Публикувано на: 27.11.2013, 14:10
Quote Post












Замлъкването вече не е временно smil4334aa05d5cb2.gif

От 2 дни той вече не е сред нас. Още не мога да повярвам, и друг път беше замлъквал временно... На 4 януари той ще е част от Небесната конница и ще ни помага по своя си начин. Но липсата му е осезателна

Ето го и завещанието му.

http://eltimir.blog.bg/politika/2013/10/07...shtanie.1183751

"Такива са законите на Живота и никой не може да избяга от тях. Всяко начало си има край и всеки роден умира. Моят край е близо.
Казах много пъти на жена ми, никакви некролози. Да няма надгробен паметник. В съгласие с древните ни традиции. На плочата, коятоято ще покрие ковчега ми, да пише само Елтимир. Ако Съветът реши да прибави друго, да го направи. Както го видях в сънищата си. Така наречените ми родители да не са посмяли да стъпят на гроба ми. Също и обезумелия ми от алчност брат и неговия син. Но финалът е неочакван.
След 20 години България ще има Цар от рода на Тертерите. И той ще възроди великата Империя. Русия ще ни се поклони и ние пак ще властваме над Европа. Границите ни ще опират до Индия и Китай. Няма да го видя, но знам, че ще се случи. Ще загинат мнозина, но после еврейски, цигански и друг скверен крак няма да стъпят на българска земя."
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020