www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Курбан байрам 2014


Страници: (8) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Курбан байрам 2014, Избори
Ванина
Публикувано на: 3.11.2014, 22:45
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



муспи преди 2 часа

Това е подвиг, спомнете си че по време на войната във
Виетнам будистки монаси се палеха досте често. И те и ние и всички страдащи по
света имаме един враг - евреите. Чрез тях е всичкото зло на света, и ако палим
евреи ще е добре. Трябва да преодолеем морала който ни е даден на нас а не на
тях, върху него те са построили своята си империя. Евреите не са ближни а
далечни, те не са хора а човекоядни същества. "Пред отворената паст 3на звяра
кръста е меч!"


PM
Top
Ванина
Публикувано на: 4.11.2014, 15:07
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



https://www.facebook.com/lidya.petrova.90

Asya Staneva
Тя е добро другарче...Ексцентрична, динамична, щура, изискваща, с принципи на един почти донкихотовски свят, емоционална, и в най-трудните си моменти -с усмивка...Рисуването със светлина я правеше щастлива-това усещане тя предаде на много деца в своите детски пленери, организирани с отдадеността на сърцето й ...Няма решения без причина...Лидийка,дано чудото стане...

............................

Тя е много силиленъ позитивен човекъ. Усмивката й я прави много красива. Тя и депресия са несъвместими понятия. Отъ депресия ако бе, хиляди пъти всички бихме си отишли преди нея. Тя ни надвишава по Духъ. Самоубийството й не е въ моментъ на слабость, а съвсемъ осъзнато. Тя много е обичала децата. Направила го е за Бъдещето на Рожбата си, за Бъдещето на всички Български деца. Дано постъпката й доведе до спасителна промяна! Дано повече да няма невинни живи факли. Следващиятъ пътъ нафтата и палнатата клечка въ парламента! Но действието от само себе си не може да стане. Колкото и будни Българи има, нищо не могатъ да направятъ ако няматъ Глава че да ги организира.
PM
Top
Ванина
Публикувано на: 4.11.2014, 16:18
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Коя е Истината? Вероятно случилото се да не е по волята на Лидия. Тази кола отъ която е слязла не я е карала тя. Някой я довелъ. Вероятно кога е излязла отъ колата вече е била залята, защото никой не я видял съ какво точно се залива. И защо се е отправила точно към фонтана? Кой е билъ шофьорътъ въ колата, други освенъ шофьорътъ имало ли е? Номерътъ на колата? Предъ парламента и улиците тамъ не може да няма ни една камера. Защо криятъ?
PM
Top
Ванина
Публикувано на: 4.11.2014, 16:59
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Дали е драговолно или някой й отнел правото да е сред насъ? И двата случая някой отнема правото на вички Човеци по Земята да са свободни и живи. Лидия е споделила въ фейсъ страницата си доста провокиращъ текстъ.


https://www.facebook.com/lidya.petrova.90/p...489241168021379

Робството от 9 до 5 или как да не пропилеете живота си.
October 28, 2014
By Admin
Чарлз Буковски до издателя му:

“12 август, 1986



Здравей, Джон,

Благодаря за хубавото писмо. Не вреди, струва ми се, понякога да си спомни човек откъде е дошъл. Ти знаеш местата, откъдето дойдох аз. Дори хората, които се пробват да пишат или да снимат филми за това, не могат да уцелят съвсем истината.

Наричат го “от 9 до 5″. Никога не е от 9 до 5 – на тези места никога няма обедна почивка; всъщност, на много от тях изобщо не обядваш, за да си запазиш работата.
След това идва извънредният труд, а книгите никак не го разбират този извънреден труд, и ако се оплачеш, винаги ще се намери някой нещастник да заеме твоето място.

Знаеш, че все казвам “Робството никога не е било отменяно, само го разшириха, за да включва всички раси”.

И най-болезненото е постоянно топящата се човешка същност на онези, които се борят да запазят работи, които не искат, но се боят, че алтернативата ще е по-лоша.

Хората просто се изпразват отвътре. Стават тела с плашливи и покорни умове. Цветът напуска окото. Гласът погрознява. И тялото. Косата. Ноктите. Обувките. Всичко става грозно.

Като младеж не можех да повярвам, че има хора, които отдават живота си на такива условия. Като възрастен мъж още не мога да го повярвам. За какво го правят? За секс? За телевизия? За автомобил на изплащане? Или за деца? Деца, които просто ще правят същото, което са правили и те?

Едно време, когато бях още доста млад и скачах от работа на работа, бях достатъчно глупав, за да казвам от време на време на останалите работници: “Ей, шефът може да влезе всеки момент и да ни изволни всичките ей така, не разбирате ли?”
Те само ме гледаха. Пробутвах им нещо, което не искаха да влиза в умовете им.

Сега в индустрията се правят огромни съкращения (стоманените фабрики са мъртви, в други фактори на работното място има технически промени). Уволняват хората със стотици хиляди и лицата им са зашеметени:

“Вложих 35 години…”
“Не е правилно така…”
“Не знам какво да правя…”

Никога не плащат достатъчно на робите, че да могат да се освободят – само толкова, че да останат живи и да се връщат на работа. Аз виждах всичко това. Те защо не го виждаха? Реших, че пейката в парка е точно толкова добра, или че е също толкова хубаво да стана постоянно присъствие в кръчмите. Защо да не стигна там пръв, преди те да ме пратят там? Защо да чакам?

Пишех просто с отвращението от всичко това и беше облекчение да го изкарам от себе си. И ето ме сега, така наречения професионален писател, след като подарих първите си 50 години, открих, че има и други отврати отвъд системата.
Помня веднъж, когато работех като пакетировач в една компания за осветителни тела, един от колегите ми изведнъж рече: “Никога няма да бъда свободен!”.
Наблизо минаваше един от шефовете (казваше се Мори) и пусна един сладък кикот, наслаждавайки се на факта, че тоя приятел е в капан доживот.

Та, късметът, който най-накрая извадих да се махна от тези места, без значение колко време ми отне, наистина ми даде някаква радост, радостната радост на чудото. Сега пиша от един стар ум и едно старо тяло, много след времето, когато повечето хора дори биха помислили да продължат нещо такова, но тъй като почнах толкова късно, дължа на себе си да продължа.
И когато думите започнат да избледняват и някой трябва да ми помага да се качвам по стълбите, и повече не мога да различа синигер от кламер, все пак смятам, че нещо в мен ще си спомня (без значение колко съм сдал багажа) как съм минал през кръв и лайна, за да стигна до един поне щедър начин да умра.

Да не си пропилееш напълно живота ми се струва ценно постижение, па макар и само за мен.

Твоето момче,
Ханк

PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Специален оперативен щаб към президенството има, който казва, как да се представя дадена информация в медиите. Всички самозапалили се, оттук насетне, ще бъдат квалифицирани като "луди" със "психични разстройства.
Дали да не се самозапаля и аз? Нямам жълт картон, не съм освидетелствуван в психото, обаче изключително много ме дразни политическата олигархия.

http://www.segabg.com/article.php?id=724478

Филип Тотю
Християнството изрично забранява самоубийството. Счита се за престъпление срещу Христос. Езичниците и атеистите могат да го правят, но християните не!


Отговор: поред евангелията Юда Искариотски се е самоубил, обесил се. Дали неговото самоубийство, също трябва да се счита за престъпление срещу Христос? ;))) Отговори, ристиенино!



Уилт
04 Ноември 2014 18:24
"По непотвърдена информация имал психично разстройство."

Добре, че сте го написали, щото разните атлантиси и жани щяха да пощуреят пак.

Уилт ако, не дай Боже, Вие или аз се подпалим и за нас ще кажат същото. Това е като при служителите на МВР, заловени на местопрестъплението - изведнъж се оказва, че били уволнени предния ден... Вече и пропагандата им куца и не хваща дикиш на малоумния ни самопровъзгласил се "елит" от кухи лейки и селски бекове.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



На практика това е 70% от кабинета на ГЕРБ, който подаде оставка през февруари 2013 г. заради протестите. Реформаторите получават общо 6 ведомства и едно вицепремиерско място. АБВ също ще се сдобие с пост - социалното ведомство. Патриотичният фронт няма да има свой представител в кабинета, но се очаква да го подкрепи при гласуването в пленарната зала на НС. Реформаторите получават най-тежките министерства, в които трябва да се правят болезнени реформи, по които няма политически консенсус - образованието, здравеопазването, правосъдието, отбраната. Най-голямата изненада поднесе лидерът на СДС Божидар Лукарски. След като дълго време загряваше, за да оглави я спорта, я транспорта, той финишира като кандидат за министър на икономиката. Лукарски предизвика скандал с изявлението си в изборната нощ, че обещанията на РБ да не допускат Бойко Борисов отново да стане премиер са били просто трик за привличане на избиратели.

http://www.segabg.com/article.php?id=724591


Това е много добре, 70% от предния кабинет се явява на "поправителен", тази зима, за да получи още по-тежки улични павета и молотовки. Иначе герберите като са сложили като същи амбразурчици РБ-то, та като се провалят в тия сектори, да не бъде народният гняв върху тях, а да кажат: "Е, тия РБ отговарят, тях бийте". Каракачанката - ав, ав, ав и Семьонович ще играят ролята на Волен в предните парлама-менти. Със сигурност и на тях ще се наложи да сложат по една маса върху главите си, заради свистящи павета. Най-интресното е, че Лукарски е прав, електората е малоумен до немай къде и прилича на дна сладководна риба - шарана, всеяден е, лапа, квото му закачат на куката. А как ще се нарече Лукарски политик, ако не може да излъже. Политикът е, защото може да лъже успешно.



Хулиган
04 Ноември 2014 20:26
Последният да загаси лампите!


Han
04 Ноември 2014 20:51
Правителство-камикадзе.

Напролет с местните ще правим пак парламентарни избори. Междувременно случайно може да се случат разни неща, които да нажежат обстановката.

Самозапалванията са само анонс.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 7.11.2014, 15:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06





Levskar do grob | 06.11.2014 15:44
Имаше ли разлика между ВИС-1 и ВИС-2?А между изгонения с камъни премиер и бъдещия? http://news.ibox.bg/news/id_2071314021


"Влади Горанов ми е като дете. Дойде при мен и ми каза: „Шефе, ти си на 55 и оттук нататък само с политика може да се занимаваш. Аз съм на 30, моите колеги станаха милионери, а пък аз стоя в тази зала за 2000 лева и дните ми минават безсмислено. Имам две деца, мисля за трето, как да ги издържам? Ако имаше поне политическа класа у нас, ако имаше смисъл като експерт да стоя в парламента, но сега в парламента няма нищо, свързано с политиката и експертността“, заяви Борисов в интервю за в. "Преса".

http://offnews.bg/…/%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0…

=============================================================
Това е новият ни финансов министър, явно е сложен за такъв, за да стане и той милионер smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif
Какво нещо е, едно лейтенантче отива при Дон Кур-леоне с желанието да стане милионер, за да рани 3 деца. Горанов, в България има 4 и дори 5 членни семейства, които вързват двата края с 700 до 1000 лева! А ти с 2000 лв., не можеш да вържеш двата края, та искаш и милиони! А, че твоите "колеги" са станали милионери чрез крупни финансови машинации от постовете, които заемат, това ние си го знаем. Затова всички един ден ще бъдете избесени. Живейте си сега, щот после нема - бесило и свършило!


РАДАН КЪНЕВ ПРЕДАЛ ИЗБИРАТЕЛИТЕ СИ, ПРИЗНА ТОЙ

Най-лошото е, че той няма да е последният. Ще има поредица от предателства на политици, чиито предизборни обещания са били просто риболов на избиратели. Най-накрая голямата Лъжа на всички ще лъсне. Предизборните обещания са една голяма плетеница от лъжи, за да се ловят шаранчетата в мътни води. Човек трябва да избере дали да бъде рибар или шаран. Ако е избрал да е шаран, нема се сърди след това, че са го закачили на кукичката. Колко още трябва да ви лъжат г-да? Лукарски, Кънев..., Тиквата си ви лъже перманентно, но най-вероятно и вие сте с характер като неговия и в личния живот и всекидневието и вие си лъжете като него. Лъжата за вас е норма на поведение и социален бит. Всичко ви е фалшиво. Най-лошото е, че искате и ние да сме като вас, да има уравниловка, за да няма смут и всичко да е наред. А какво да кажем за фразата за смирението, ненавреме сложена в устата на един евреин, като Рамаданчо? Има ли сега стойност, тя? Има ли? Искам да питам тези, дето му я сложиха? Хм? След време ще съжалявате и за фразите сложени в устата на другия помако-евреин "Росни ми росни, Росице" за будителството и културата. Политиката не е място за тънки сметки и реализация на частни интереси и цели, тя е за народно добруване.

http://news.ibox.bg/news/id_516616204


„Мандатоносителят знае, че коалицията е порочна и противоречи на високата политическа позиция на Жозеф Дол", убеден е Местан. С ирония той попита: „Но каква е стойността на позицията било то и на председател на ЕНП пред политическата страст на българските политици?"

http://news.ibox.bg/news/id_1048524732
==============================================================

Ако не е Дол, ще е султан Ердоган. Големият проблем пред българската политика е навеждането или по-скоро огъзването пред "Великите Сили" или "Високата Порта". Каква "висока политическа позиция" може да има дъртия памперс Дол или резака Ердоган? Хм? При положение, че България се води независима държава, а не автономна или васална някому? Ако влизането в ЕС е форма на васалитет, това да бъде казано ясно и да се постави въпроса - излизане или оставане в Евросъюза! България повече не може да бъде автономна или васална, това се отразява пагубно върху бъдещето на целият български народ.



Не е въпроса, че се завръща, въпроса е, как ще си отиде;))) Последният път си отиде жив, този може да е освен политически и физически труп. За останалото, някогашният български народ (не днешния) си имаше поговорка: "Напила се въшката и излезнала на челото". Та така и той. Но с това духовно ниво на масата, следващият премиер, ще е Кубрат Пулев. Това е сигурно. Дори той ще бъде сочен за по-достоен, с по-чист принос, с неучастие в борчески групировки. Щото ги гледам двамата с Тиквата, ха, на общи форуми в телевизията, ха на рожден ден си гостуват, работата е ясна. Не, че Тиквата, като по-млад, не участваше на такива банкети в присъствието на Валентин Златев, на Тодор Живков и други соц. храненици. Та на ония маси, ни се решава бъдещето как да живеем, ние и децата ни, в определени периоди от време. Тежки маси, които, за да бъдат винаги, нам се определя тежко бъдеще.

http://www.dnes.bg/…/goliamoto-zavryshtane-borisov-otnovo-n…


Голямото завръщане: Борисов отново начело на държавата
Лидерът на ГЕРБ пое поста: Сега трябва да спрем свободното падане на България

Прочети още на: http://www.dnes.bg/izbori-2014/2014/11/07/...yrjavata.244607
=============================================================
Давай, Батман! Спри го!

Не е въпроса, че се завръща, въпроса е, как ще си отиде;))) Последният път си отиде жив, този може да е освен политически и физически труп. За останалото, някогашният български народ (не днешния) си имаше поговорка: "Напила се въшката и излезнала на челото". Та така и той. Но с това духовно ниво на масата, следващият премиер, ще е Кубрат Пулев. Това е сигурно. Дори той ще бъде сочен за по-достоен, с по-чист принос, с неучастие в борчески групировки. Щото ги гледам двамата с Тиквата, ха, на общи форуми в телевизията, ха на рожден ден си гостуват, работата е ясна. Не, че Тиквата, като по-млад, не участваше на такива банкети в присъствието на Валентин Златев, на Тодор Живков и други соц. храненици. Та на ония маси, ни се решава бъдещето как да живеем, ние и децата ни, в определени периоди от време. Тежки маси, които, за да бъдат винаги, нам се определя тежко бъдеще.

PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 11.11.2014, 15:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Като има дефицитец, Горанчо, Тиквата да се бръкне дълбоко у джобето и да покрие разликата. Тоя дефицит, не е заради нас. С една дума, не ми въвеждай "Постна пица 2" и "Стягане на коланите". По-малко като крадете, дефицит никога няма да има. А, че искате и вие да откраднете, затова говорите за "дефицит", това е друга тема. Ама с това лапане преди зима, най-много да се угоите баш за Коледа, а февруари месец да заформите гуша за дамазлък;)))


Може да влезем в процедура на свръхдефицит, предупреди Горанов

Прочети още на: http://www.dnes.bg/politika/2014/11/11/moj...-goranov.244957
==================================================================

В Българският Саракт, тая работа няма да е повече така. Свършва мандатът на едно правителство, независимо по какви причини и идва следващото, ще е налице независим, надправителствен контролен орган, който ще прави пълна финансова ревизия на отиващото си правителство. Пълна. Какви суми има налични, какви не, защо и къде са отишли, има ли нарушение на закона. Документите от ревизията се подписват от правителството и контролния орган и чак тогава то бива освободено. След това тия документи отиват в прокуратурата. И там, ако е налице престъпление се повдига обвинение и се съдят отговорните лица. Така повече не може. Идва едно правителство на власт и обвинява другото, че нямало пари. И така до безкрай. Или когато на Тиквата му напомнят за закононарушенията на бившия му финансов министър Шимон Дянков, той да стане и да си тръгне от пленарна зала, все едно не е отговорен за действията на своя финансов министър и вицепремиер, отгоре на това! Станеш ли и си тръгнеш от пленарна зала, когато се заговори за пари, директно към Прокуратурата ти е пътя, не към кафенето!

PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 11.11.2014, 15:41
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Всеки гражданин може да следи дейността на министерствата, назначенията, работата и разходите им. Има си публикувани отчети, проекти и годишни бюджети на страниците им. Пише си кой за какъв проект ,колко е взел. Всичко е документирано и се документира. От там може да се започне и лесно да се установи, кой и какво, за какво е присвоявал, въз основа на какви критерии. Имена , дати, поръчки, всичко е черно на бяло. Има си контакти за връзка за граждани по министрества, има харта за клиента, всеки може свободно като прочете законите и следи работата им, да ги цитира и да им стъжни живота ден след ден, като си упражнява правата за информация. Обикновеният човек може да упражни контрол, но трябва да е наясно с правата си и да се сдобие със знания в кратък период, за да може културно да се изразява и не допуска да го лъжат служителите в министерството, да го заплашват, обижадат и да му затварят телефона или гонят. Всеки път трябва да пита за имената на хората, с които се разговаря, за длъжността им, кой е шефа им, в кое подразделение, сгарда се намират, за да може да се оплаче,ако са го излъгали или нагрубили после и обесни точно, кой служител на министерството, как го е третирал. Често не искат да си казват имената, дори е възможно да ви излъжат за името си. Тогава като се оплачете на телфона за работа с клиенти към даденото министерство, назовете телефона , които сте набрали и така може да се проследи, кой се е правил на велик и каква длъжност заема в действителност. В министерствата работят много "диваци и дивачки" с връзки, които изобщо не могат да се държат културно,а крещят и нагрубяват клиента,които изобщо не познават и накрая някой дори му затварят телефона (!). Като дивак използвам, не за да обидя хората живеещи още примитивно в джунглите, а за един определен вид на обноски, наблюдаван при назначените кадри в министерствата в РБ. Тези служители в министерствата трябва да станат наясно бързо, бързо с правата на обикновения гражданин . Това ще стане само, ако повече българи започнат да упражняват контрол като ги следят изкъсо, какво правят с парите и проектите и следят постоянно публикуваните документи, задават въпроси и човъркат. Ако има желание, при липси, дори и хора без особени знания, може да забелжат от документите, къде са образувани липсите и посочат местата на експеритет и юристите, които може да задълбаят случая. Стига да има желание. Пари има,не са разпределени правилно и щата е раздут в министерствата с некомпетентни кадри с връзки.
PM
Top
Въло
Публикувано на: 12.11.2014, 0:38
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 55
Участник # 35 429
Дата на регистрация: 10-March 14



QUOTE (trak @ 11.11.2014, 17:41 )
Всеки гражданин може да следи дейността на министерствата, назначенията, работата и разходите им. Има си публикувани отчети, проекти и годишни бюджети на страниците им. Пише си кой за какъв проект ,колко е взел. Всичко е документирано и се документира. От там може да се започне и лесно да се установи, кой и какво, за какво е присвоявал, въз основа на какви критерии. Имена , дати, поръчки, всичко е черно на бяло. Има си контакти за връзка за граждани по министрества, има харта за клиента, всеки може свободно като прочете законите и следи работата им, да ги цитира и да им стъжни живота ден след ден, като си упражнява правата за информация. Обикновеният човек може да упражни контрол, но трябва да е наясно с правата си и да се сдобие със знания в кратък период, за да може културно да се изразява и не допуска да го лъжат служителите в министерството, да го заплашват, обижадат и да му затварят телефона или гонят. Всеки път трябва да пита за имената на хората, с които се разговаря, за длъжността им, кой е шефа им, в кое подразделение, сгарда се намират, за да може да се оплаче,ако са го излъгали или нагрубили после и обесни точно, кой служител на министерството, как го е третирал. Често не искат да си казват имената, дори е възможно да ви излъжат за името си. Тогава като се оплачете на телфона за работа с клиенти към даденото министерство, назовете телефона , които сте набрали и така може да се проследи, кой се е правил на велик и каква длъжност заема в действителност. В министерствата работят много "диваци и дивачки" с връзки, които изобщо не могат да се държат културно,а крещят и нагрубяват клиента,които изобщо не познават и накрая някой дори му затварят телефона (!). Като дивак използвам, не за да обидя хората живеещи още примитивно в джунглите, а за един определен вид на обноски, наблюдаван при назначените кадри в министерствата в РБ. Тези служители в министерствата трябва да станат наясно бързо, бързо с правата на обикновения гражданин . Това ще стане само, ако повече българи започнат да упражняват контрол като ги следят изкъсо, какво правят с парите и проектите и следят постоянно публикуваните документи, задават въпроси и човъркат. Ако има желание, при липси, дори и хора без особени знания, може да забелжат от документите, къде са образувани липсите и посочат местата на експеритет и юристите, които може да задълбаят случая. Стига да има желание. Пари има,не са разпределени правилно и щата е раздут в министерствата с некомпетентни кадри с връзки.

Не съм съвсем съгласен. След като удобрените проекти отидат на одит в ЕК в 99% от случаите си намират за какво да ни порежат и разликата пак отива за сметка на бюджета. Истината е, че ЕС много добре знаят колко ще ни дадат още преди да са ни получили проектите и никога не е в наша полза. Ако тия пари дет се дават за членски внос се раздаваха като държавни помощи ефекта щеше да е много по-голям отколкот тия еврофондове. И ако ти си обикновен човек в повечето случаи се добираш до финансиране, ако изкараш некоя връзка или дадеш някакво подаръче така да се каже. А за това държане изкъсо на институциите, за което говориш, е само справяне със симптомите на продънената република. Аз искам да се справя с причината, а не да хабя енергия за други неща, защото по държавните ведомства тия дето работят и не се вписват в общия стил на бавно у мудно действие бързо бързо ги заменят. Това дет говориш е възможно, но трябва да си при тях и с една сопа да им тропаш по бюрцата, когато сгафят, за да се уплашат малко.С това говорене по телефона в момента, в който затвориш канцеларския плъх те е напсувал и забравил. Затова един ден в Саракта на държавна работа ще са само най-добрите и надарените, защото ти работиш за държавата, а не за себе си и трябва да си дваш по отдаден.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 12.11.2014, 15:20
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Енчев, макар и агент на ДС се оказва човек с достойнство, не само с позиция. Щото можеш да имаш позиция, но да си без достойнство и да ти платят да я смениш. Достойнството защитава позицията, независимо от обстоятелствата, т.е. Енчев като личност става за политик. Може да отстоява позициите си.
Позицията на Енчев, по отношение Тиквата (обидно е дори да бъде споменаван като "г-н Борисов") е позиция на всеки нормален българин. Всичко по-различно под тази позиция е скотщина. Енчев няма да оцелее в парламентарната група на "Националният фронт за спасение на Бойко" и ще бъде изгонен с опция да напусне Парламента. А поне като Енчев, трябва да са всички 240 дупетата. Защото щом можеш с една реч, без бабаитлък, да накараш Тиквата да напусне пленарна зала, значи си човек с качества за политик.


http://www.dnes.bg/…/razdor-v-pf-enchev-se-oplaka-che-koleg…


Истинската Реформа ( с главно Р) ще извърши Българският Саракт, защото първом, той ще смени формата на държавно управление - от республика към Царство; второ - ще промени Основният Закон; трето - ще смени икономическите, социалните и обществени отношения. Всяка личност, която не може да пресъздаде себе си наново, за да твори в Саракта, спокойно може да го напусне или да живее в него, без претенциите да участва във властта или да прави бунтове и реакции. С една дума с нагаждането е свършено. Такива ефекти като "Цялата мрежа, която е обрасла около властта, лесно се пренасочва от едните към другите управляващи“, няма как да съществуват. В Саракта лицемери и двуличници не са нужни. Те няма да изграждат, а ще мимикрират, за да оцелеят и след това отвътре да рушат. А хора като евреина Радан, няма се занимават с политика. Щото "по думите му той е търсен от хора, участвали в схеми и облагодетелствали се от тях, но отказа да назове имена, тъй като е дал много сериозна диагноза с изказването си." Отговорността изисква да ги назовеш - поименно. Този, този, този и този! Това е. Иначе не ставаш даже за метач на тоалетна. Не може върху тебе да е оказван корупционен натиск, а ти да си мълчиш за имената, и най-лесно да се оправдаеш с предходното правителство. Иска се мъжество. Ако има какво да губиш, просто не ставаш за това да извършваш "реформи". При "реформите" няма съображения. Реформата е ясна визия за бъдещето - знаеш пътя, следваш го и не те интересува за препятствията по него. Това е Реформа.

Прочети още на: http://www.dnes.bg/…/korupcionniiat-natisk-e-ogromen-zaiavi…
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.11.2014, 11:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Внучката на Тато: Дядо ми беше предаден от най-близките си! С Бойко си говорим по телефона. "С Бойко Борисов се познавам от 1993 или 1994 година. Тогава той започна да охранява дядо ми. . Борисов успя да състави едно разнородно правителство и дано да издържат възможно най-дълго. Не съм убедена обаче, че това ще се случи. Чуваме се и си говорим по телефона", разказа внучката на Тато

Прочети още на: http://www.dnes.bg/…/radan-kynev-ako-niama-sydebna-reforma-…

На тази изключително топла връзка Кубрат-Тиквата-Стоичков, обърнах внимание преди това. Бонев просто ме е прочел. Въздухът, с който тия двамката гербери го надуваха, не е случаен. Идеята бе, ако Кубрат спечели, да бъде готвен като заместник на Тиквата на политическото поприще. Но, да цитирам Тиквата "Началника не дава". С една дума, изключително грозният и пошъл навик, мутри да стават политици, един ден в България ще бъде прекратен. Не мога да ги мисля симпатизантите им.
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4430109

Съмнявам се, въпросният Орхан да има качествата на "Баязид Светкавицата" и Лала Шахъна:))), че да бъде военен министър. Иначе много добър ход на евреите, за да извадят нелицеприятните "патриоти" от властта. Тактика "клин, клин избива". Правиш резак, военен министър и то нарочно, за да предизвикаш антитезисна реакция, да извадиш "патриотите" и да вкараш на тяхно място Капута, който Борисов с удоволствие, ще надене;))) отново. Иначе с това назначение "мечтата" на Октай Енимехмедов се сбъдна, "турчин" да бъде военен министър.
http://www.dnes.bg/…/orhan-ismailov-zaradi-kogoto-vlastta-s…



И аз го казвам, само, че още по-радикално: "Тиква, ако не си на власт, ти си за затвора, не, а за гроба!" Искрено ти го пожелавам. Когато слегне пръстта му, ще играем хоро върху костите ти!

http://www.dnes.bg/…/borisov-osydi-chukolov-za-obida-na-pyr…


Ако не ви е къса паметта, като на маймуни, електорат, трябва да си спомните, че когато евреина Орешарски взе заем от 1,5 млрд. лева, другият евреин Бахур Бахар орева ортата;))), че 10 поколения напред, щели го плащат тоя заем. Протестърите пък задюдюкаха още по-силно из площада. А сега? Същият този, който рева за заема тогава, сега ще взема двойна по-голям! Къде са протестърите;))) ? Площадите са празни. И колко поколения напред ще плащат и тоя заем?!

http://www.dnes.bg/…/dyrjavata-shte-pregovaria-za-vynshen-d…

Кой назначи Пеевски? Кой, кой, кой...? Кой назначи Орхан? Кой, кой, кой..?

http://www.dnes.bg/…/patriotite-kazvat-do-24-chasa-napuskat…


Циганска работа: "Дай бате, некой лев, да я закърпим днес". Управленецът на една държава, никога не се моли на друга държава за пари. Той има лостове, с които може да постигне това по дипломатически път. Единият от тях е искането за предоговаряне условията за членство на България в ЕС, вторият е излизане на България от ЕС. За последното се изисква държавнически кураж, който може да ти струва и живота, но заради Бъдещето на децата ни си заслужава.

http://www.dnes.bg/…/borisov-go-udria-na-molba-za-pari-pras…


Тиквата е решил твърдо да остане на власт, докрай, затова е мобилизирал специалните си служби да ме четат по-внимателно, хихихи. Бързо действа. Науката, науката, там е скрит ключа към просперитета на българската държава и нация. Стига, всички обучени кадри от професора от Казанлък, да останат в България, а не да се превръщаме в донори на научни идеи и кадри за свръхбогатите държави. С една дума, освен, материалната база за наука и облекчаването на материалните й затруднения, трябва да има държавна стратегия за реализацията на тези кадри в България. Един изключително важен въпрос е това. За България е важно как да използва добрите си научни кадри така, че те да работят в България и да допринасят не просто за брутния национален продукт, а за бъдещето. Много е важно. Наука, наука и пак наука... Сега, другата страна на въпроса. Не може да се приравнява теодосий Теодосиев с Айнщайн. Но Тиквата няма как да не направи сравнение на някой българин със свой сънародник. Ще дойде времето, когато Айнщайн и "гений" повече няма да бъдат синоними. Ще се разбере, че С в уравнението Е=м.c на квадрат, не е константа и човечеството нарочно е въведено в заблуда, защото, ако C е преодолима и може да бъде достигната и надмината, се открива пред нас възможността за междузвездни и междугалактически космически полети. Ние отново ще управляваме своите вимани, вахани и т.н. със силата на мисълта си. Някой нарочно иска човечеството да бъде оставено затворено в рамките на Слънчевата система и още по-тясно - в рамките на планетата. „Аз изпълних своята задача на тази земя“, казва Айнщайн в завещанието си. Въпросът, който ти се задава днес е: "Кой ти постави тази задача?"

http://www.dnes.bg/…/borisov-podkrepi-fizikata-ima-profesor…


Усещате ли, как бавно и постепенно, оттук-оттам, всички права на българите се отнемат под една или друга форма? В случая се посяга на правото на частна собственост. Ние питаме: за какъв чеп, трябваше да се връща земята в реални граници, навремето, когато след време, пак ще я вземате от собствениците, под една или друга форма? Че то Тиквата може да строи магистрали 50 г.?! Те са му някаква фикс-идея, за която той се е хванал като удавник за сламка. Можете да си представите, че за 50 години Тиквено управление, няма да остане зелена площ в България - само асфалт и бетон. Затова "Движението за права и свободи" ще стане втора политическа сила, а след време и първа. Тиквата ще го издигне до там. След като се бавят обжалванията, ами оправете съдебната система, за да е ефективна! Но вие не искате, защото същата добра съдебна система, един ден ще ви осъди за престъпленията ви и ще ви вкара в затвора. Иначе и аз да видя Тиквата да ми взема, дори 1 ар ливада и аз ще обжалвам.

http://www.dnes.bg/…/shte-otchujdavat-po-byrzo-imoti-za-mag…


Рамаданчо, еврейче, вие евреите много неща може да искате. Може да искате и главният равин на Израел да стане мин.председател на България без посредници... А кога Българите ще управляват собствената си държава без вас?! Това ви питам! Кога ще управляваме ние държавата си, без вашето посредничество? Айде, нема нужда от вас. Вървете си по живо и по-здраво в Израел, който му харесва Турция да си ходи в Турция, който обича циганите, да си ги вземе на отглеждане в собствената му държава. България не може да продължава да бъде коптор за всякакви етноси и който му скимне да я управлява, щото бил български гражданин. Айде, нема нужда!
http://www.dnes.bg/…/iskame-bylgarskite-turci-da-sa-chast-o…


Тикво, Тиквооооооо, кога говориш такива манипулативни моабети, сети за един надпис на летището в Израел: "Не лъжи, тук всички са евреи";))) Нямало да има пари за заплати и видите ли, "Месията" дошъл и с две риби и пет хляба, наранил всички. Ех, защо съм прогледнал в земя на слепци! Никоя власт, никое правителство, няма да остави без заплати, точно МВР-то! Никога! Че това са им кучетата, дето им пазят къщата и парите! Затова ги и награждават с пържолки, кога открият трупа на някоя електорална единица.
А за пенсионерите, беше ясно, че тия пари ги даваш, за да няма бунтове зимъска. Постилаш си, за да удовлетвориш големи социални групи и по този начин да омекотиш евентуални бунтове. Да не са като онези, които те принудиха да си отидеш. Е, ти си нагъл като мутра, но най-вече, гласоподавателите ти, де, та те върнаха 1/1. Тъй, че ти си принуден, ти си рекетиран от тая голяма социална група - пенсионерите да замажеш очите. Щото пенсионерите с 500-600 лева пенсия са твои гласоподаватели. Познавам доста такива, които гласуваха за теб. И то са брутални твои гласоподаватели, чугунени глави, в които стои фразата "О, Партийо, ти си права, дори, когато грешиш! " Затова даваш пари, на тия под 300 лв.Те не могат да устискат зимата. В България дори 50 лв са от значение. Така че, като даваш, ДАВАНЕТО ТРЯБВА ДА Е ОТ СЪРЦЕ. Не давай със злоба и от немай къде. Какво ще направят пенсионерите с тия 40 лв? Щели да ги сложат под юргана и телефонните измамници, да им ги вземат. Еми, в тая държава има такива измамници, защото управляваха такива като тебе!

http://www.dnes.bg/…/pensionerite-da-harchat-dobavkite-ne-d…


PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.11.2014, 11:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



В Пловдив масово е така. Сигурно и в цяла България. Не само в частните фирми. И в държавните. Насякъде се чува лафа: "Внимавай да не се окотиш!". Това е изродско. Винаги съм говорил за българският работодател като за изрод. Малцина са свястните. И после се чудите, защо има демографски срив. И защо циганската и турската популация в България расте. След време същите тези работодатели ще емигрират на Запад, защото работници ще им бъдат само цигани и "турци". Няма я солидарността, няма го чувството за взаимност между българите. Е, как искате един народ, разделен на няколко парчета, едно срещу друго, да го бъде? Никога няма да го бъде. Но няма такива глупаци в света, които да четат смъртната си присъда, на собственото си погребение.

http://news.ibox.bg/news/id_895035334
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 24.11.2014, 11:35
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Не се бой, електорат, нас НАТО ни пази, а Турция има огромна армия. Ако ни потрябва армия, ще си вземем от комшиите срещу заплащане. Важното е, да имате кинти;))), затова чалшъ, чалшъ и пак чалшъ; арбайтен, арбайтен и пак арбайтен;))) Важното е, да печелите кинти, това е основният фундамент на "евроатлантическите ценности", а войници ще си купите с тях после. Вие сте гостоприемни, на наемниците ще им хареса и по-дълго да поостанат при вас и данък в натура ще ви вземат за изтрити зъби.

http://www.segabg.com/article.php?id=727401


При демокрацията, идеята за ранното пенсиониране в армията се води привилегия, хахахахахахаа, вижте, г-да, навремето от вътрешната страна на въшкарниците ни зашиваха едни бели парцали, на което бе изписано името на войника и частта, в която служи. Знаете ли защо? Един полковник това го обясняваше много прозаично и пряко куме в очи - като ни удари някоя бомба, мина и се разфърчим на парчета, по това бяло парченце плат, ще ни идентифицират, за да може да ни опее попът и роднините да ядът жито и курбан. С една дума, когато дойде ИДИЛ ( а лунните ще дойдат, за да свършат мръсната работа на турците), 90% от тия днешни 30 000 човека, барабар с войничките, няма да доживеят ранното пенсиониране. Тъй, че бъдете рад, няма да ви ядът парите, парите ще ви ги ядът други. Те и други неща ще ви ядът, ама тогава няма да има кой да ви спаси.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 27.11.2014, 2:01
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Таз година 4-5 милиарда дълг, догодина, още 4 милиарда! Най-лошото е, че тия пари въобще няма да стигнат до нас! А ние ще ги плащаме. Къде го "Киро на кирия"? Нема ви бъде, не е ясно дали 2015-та въобще ще останете на власт. Разбирам, Тиквата да е бръкнал в банковата си сметка и да е дал някакви пари, Първан ага и той, заедно с него. Иначе, така е лесно - теглим заеми, ама да ги ползваме ние и кръговете от фирми, а другите да плащат масрафа. Умрея, баламите, пичове, зимата идва!

http://www.dnes.bg/…/minimalnata-zaplata-zamryzva-prez-2015…


Току що по Канал 1 казаха, че "парламентарната демон-крация убива българската нация". Това го каза един тип, мисля, че от РЗС-то ли беше не знам. Агата (Агов) веднага по поправи, че искал да каже, че "формата на парламентарната демокрация убивала българската нация". Г-да, аз го казах, много по-ясно и много по-отдавна - Българският Саракт е Спасението. Всичко друго е ала-бала, два портокала. Само Българският Цар носи Спасение. Но Царят, защото "царят, който е Царят, не е царят, който е Царят". Дотогава, като сте глупави и прости живейте си с Тиквата! Иначе и една дърта кокошка, имаше там, която "Кооо, ко,ко,ко,коооо..." и въртеше дупе из курника. Не всяка жена става за политик, както не всеки мъж става за домакин!


"Патриотите" беха създадени, за да спасят Тиквата във властта и да премахнат непредвидимия и неудобен Волен, понеже той пък за много пари ги юдеше и пак не можеха да разчитат на него, като хората. Затова събраха се "бившите" от ДС и решиха всеки да оглави по една партия, която да влезе в Парламата и след това всеки да подкрепи "баш баканът" на Ердоган в България - Тиквата. И тъй "Националният фронт за спасение на Тиквата" си свърши работата и сега Ердоган им подлага бананови обелки из под краката. Кадаифите и тавите с баклавите са запазени за Капута.

http://www.dnes.bg/…/karakachanov-veche-imame-samo-edin-hod…


Пазарджик не е нищо особено, относно идеята да се отрежат главите на каурете, разходете се из хасковските села, кърджалийските села. Има села, в които подобни брадати физиономии, не са изключение. Трябва по-често българската държава " да се разхожда" из Източните Родопи и Делиормана. Всеки изповядващ лунна вяра е потенциално опасен за държавата, което ме навежда на мисълта, че трябва да се проверят и службите в синагогите, какво се проповядва там, има ли сепарация на расов признак, какво пише в религиозните книги на юдаизма, относно гоите и поведението на "богоизбраните" спрямо тях.


http://www.vesti.bg/…/musa-iskal-bylgariia-pyrva-da-razvee-…


Хайде и последното зрелище (Лудогорец) отече, всичко приключи, време е да си направим нашият купон - да свалим българският Марлон Брандо - Тиквата!
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (8) « първа ... 3 4 [5] 6 7 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020