www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Финансовото състояние на българското семейство


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Финансовото състояние на българското семейство
Йордан_13
Публикувано на: 25.3.2015, 15:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



" Основни разходи за месец март: 1.Ток-178 лв. 2.Вода-22 лв. 3.Халата(сина ми)-кисело мляко- 90 бр.за месец Х 0,75лв-67.50 лв. 4.Халата памперси-240 бр Х 0,40 лв-96 лв. 5.Малката(второто ми детенце на 3 месеца)-храна 6 кутии Х 22 лв.-132 лв 6.Малката памперси-180 бр Х 0,30лв- 54 лв. 7.Интернет и кабелна- 22 лв. 8.Мобилни телефони- 30 лв. 9.Банка - 80 лв. 10.Климатик- 45 лв. 11.Такси(12 втори смени след работа)- 18 лв. Общо разход- 744,50 лв. Заплата- 300 лв, % от оборота 85 лв- 385 лв Майчински- 350 лв Общо приход- 735 лв. Разлика- - 9,50 лв. Изтеглени 300 лв от фонд за спешни случаи(заделени финанси ако ни потрябват извънредни случаи) за покриване на нуждите от храна за месеца. Както се вижда приходите не стигат до никъде- а трябва да се храним, да си вземем някоя и друга дрешка, обувки ,ако изникнат някои спешни ремонти по дома, ами за зъболекар или лекар, какво пък да кажем ако трябва да ходиш на излет някъде....абсурд Има хора и много по-зле от нас.... Какво ли мислят работодателите по въпроса? Еми ще ви кажа- През кура им е...без извинение Всъщност за какво работим???? Пита се в задачата от тук насетне какво правим. Варианти: 1.Започване на собствена дейност(бизнес)- трябва да се мине през банка 2.Намиране в рамките на 2 месеца по платена работа- за последните 9-10 месеца бях излъган няколко пъти от бизнесмени голяната работа. Намирането на работа с приблизително същите финансови параметри не е опция. 3.Терминал 2- Временна опция, при която риска от развалянето на семейството не е малка. Пресни примери около мен много. Е драги ми братя и сестри Българи, и вие ли сте на този хал? Какво правим от тук нататък? Или си връщаме държавата или ни затриват като народ. За мен друга алтернатива няма. Или ние или те. Има ли хора ,които искат да се върши нещо в действителност, или повечето ще плямпаме в нета, или на по чашка на маса. Е на мен и на други хора много отдавна ни е писнало. Мили Българи не ви ли писна??? "

Край на разговора
PMEmail Poster
Top
trak
Публикувано на: 25.3.2015, 21:59
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Памперсите са модно явление, чиято популярност се дължи на упоритста на рекламите и криворазбирането на "Запада". От там може да се спести разход на семейството. Останолото за детската храна и консумативи би било логично да се премахне ДДС-то. От там се сместяват 20% от детската храна. Като цяло консумативите, стоките от първа необходимост, храна, книги и прочие трябва да са с намалено ДДС от максимум 5-7 %. Такива примери има в много други държави, само в България управниците се поослушват, но иначе за негативните тенденции са първи .
PM
Top
Ванина
Публикувано на: 26.3.2015, 17:17
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 5 217
Дата на регистрация: 27-January 13



Финансовото състояие... А духовното? Ако огънятъ въ семейството гори... Ехъ, да е топло!

Памперсите... на времето сестра си съмъ я чувала съ парчета тензухъ, кои следъ пране се гладятъ и нагъватъ. А детската храна... Що за храна продаватъ? Най добре е на село кравичка да си имашъ, да си хранишъ детето съ истинско мяло. Още по добре е будните Българи да се събиратъ на едно да живеятъ високо въ Планината.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020