www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Борбата за швейцарският химн


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Борбата за швейцарският химн
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




"Ти явяваш ни се от зората, на лъчите в светлината. Гледаме те, о, Всевишний, над Алпийските вършини. Да се молим дойде час, вси швейцарци волни!" Така звучи в приблизителен превод тъй нареченият "Швейцарски псалм" - официалният химн на страната от 1981 година насам, който мнозина швейцарци смятат за прекалено религиозен и вече неуместен.

http://www.segabg.com/article.php?id=748420

=============================================================

А, недейте така, не слушайте евреите. Химна си ви е супер. Просто, ако замените Всевишний с Тангра и ще е и истинен на 101%. Все едно ще е писан за Българският Саракт. Недейте така, бил прекалено религиозен, не се подавайте на юдео-болшевишката червена зараза. Аз дори не знаех, че такъв е текста ви, иначе музиката на Eluveitie ми е от любимите, особено фолка им, има нещо много древнобългарско в него. Недейте така. Това "швейцарци волни" е просто супер. То не може да съществува без "Гледаме те, о, Всевишний, над Алпийските вършини". Ама кой се издига над тия вършини? Небето и Слънцето. Това е Тангра. Запазете си химна, иначе повече няма да бъдете "волни", вервайте ми. Ще бъдете едни прости овци и телета като нас, българите. Текста е велик. Не го знам нататък как е, но само тези редове са достатъчни.
Да не казваме, че Алпи, най-вероятно идва от "алп". Само тенгрианите знаят, кои са алпите smil4334ad8a149e0.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

"Същото важи и за още един поетичен бисер: "Високи планини, градчета китни, езера: швейцарската ний любим красота!".

Човечеството живее в някакъв еврейски кошмар. Тези строфи са все едно преписани от "Мила Родино", който знаем, че е еврейски химн. Такъв се оказа и "Шуми Марица" в мелодията, а за съжаление, текста му и той е копие и не е оригинален български текст. Не си съсипвайте и Контитуцията. Точно такава трябва да бъде "В името на Господ Всевишния". Щото ей, я нашата " В името на Народа". Ама какъв народ е тоя, в чието име се вършат определени действия? Едно стадо блеещи овци е тоя народ днес. Конституцията на Българският Саракт със сигурност ще започва така "Бога Български Тангра, благослови и рече..." Мен лично не ме интересува дали изглежда демоде или смешно в очите на някого. Химните на държавите не са въпрос на мода, те са концентрат на националният дух. Имате велик химн като текст, НЕ ГО ПРОМЕНЯЙТЕ!
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020