www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Плачът на липите


Страници: (2) 1 [2]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Плачът на липите, 29 юни, 2021, град Пловдив
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 2.7.2021, 20:03 )
Тези липи на улицата ти са като глътка въздух от задушаващата жега, която всеки път ме удря в участъка Кърнаре-Пловдив. Дори да са отсекли само две или три и точно като цъфтят, това е пробно да видят как ще реагират живущите там. Е, явно не е минало много добре smil4341944e6b0c8.gif

Преди време цигани отсякога Драгановото дърво, един гигантски дъб в землището на селото ми, където някога лятото генерации подред са правили защитни ритуали против градушка и за дъжд (Пеперуда, Джерман). Мой приятел ми е разказвал като малък, че дори попа се е включвал и като го направят при засуха още докато са там Чулман пуска дъжда. Дъбът вече го няма и няма какво да защитава селото. Сега ми ядат кура.. Така и в Пловдив. Тераформация по израелски тип, нали обичат полупустиня семитите. Вчера беше 38 градуса, след някоя годинка 45 град ще е новото нормално.

smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif Една бяха одрънкали, докато бехме да изпробваме новият палатков комплект в Родопите. Тази беше втората. Правят го сутрин, щото знаят, че активното население, арбайтен за системата на Охич Бохич Барбарокич и останалите са пенсионери, които веке не знаят на кой свят и акъл са smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif Та, уж именно една такава баба била подала сигналът! Ние, така или не я видехме, явно, че през цялото време се криеше. Принципно, не може да се реже по сигналът на един човек, когато къща или кооперация се споделя от много обитатели, както е в случаят. Младежът, затова и протестираше, защото той не искал. Инак бабата може да иска много неща...Част от пенсионерите са удобни за системата в такива случаи, тъй като на повечето чавката вече е изпила акъла и се чудят какво да правят извън турските сериали smil4341944e6b0c8.gif Немалко хора са така в активната си възраст, ако не работят, не знаят какво да правят със себе си. Аз не съм така, мога да медитирам с години и нема го сметна за загубено време, инак, тва го наричат "мързел" по еуропски. Мога да пиша, да медитирам, да свиря, да правя нещо с ръцете си, мога и да оставя главата ми да висне, натежала с мисли, а мога и да заръчкам бърчините smil3dbd4e5e7563a.gif

Колкото до свещеният дъб - Иске Дума, това е дъбът на Тангра, символ на българската седем племенна общност, но, когато се моли за дъжд, за да се призове Чулман, той трябва да е близо до извор, река, езеро. Ако е далече от водоизточник, тогава се призовава Субан Субаш, само той може да пребори сушата Шурале, като "донесе водата" или да се призове самият Кубар урус Бабай Барс, но тогава дъждът може да е под формата на буря и градушка и доста проливен,т.е. разрушителен тъй като и Джил Ерирей присъства, а той си е Пакостник smil4341944e6b0c8.gif
PMEmail Poster
Top
Петър.
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 447
Участник # 5 893
Дата на регистрация: 29-March 13



QUOTE (Йордан_13 @ 2.7.2021, 16:36 )
" Чакаме по-будна и борбена генерация."

Тя няма откъде да дойде smil4334ad8a149e0.gif Децата следват житейският пример на родителите си като малки, подражават им във всичко, най-вече в комерсиалното и като наблюдавам, да си бунтар, не просто не е модно, но и вредно smil4334ad8a149e0.gif Така че, ако се лежи на тази кълка, че ще дойдат нови генерации, те нема, откъде да дойдат. "Крушата не пада много по-далече от дървото". За да падне, некой трябва да й помогне, да я отдалечи от дървото. Бунтарите не са пример за подражание, не само, те биват убивани без оръжие, вече, чрез социалната и обществена изолация и силов натиск на структурите на държавата. другото се бунтува, само, ако нема мамбо, но не и идейно, съзнателно. Има разлика между поведенчесият бунт, който най-често виждаме по площадите и житейският бунт, който е жизневерую! Затова, този 1%, трябва да бъде събран и изведен от лепката, блудкава каша на 99%. Нема друг начин!

Идването на будна и борбена генерация не само няма да стане, поради причините които Йордан е написал, но и поради факта че като цяло процента на новородени българчета е спаднал изключително много. Българчета не се раждат, поради много причини. Много по-малко семейства се създават. Много по-малко българи имат половинки, много по-малко българи могат да си позволят да отгледат дете. Много по-малко българи имат подкрепа от роднина, за да създадат семейство и дете. Българите нямат подкрепа от държавата. Причините са много, но факта е че процента на новоредени българчета е изключително малък сравнен с този на новородени мангали, турци, пумияри и прочие сган. Или сравнен с процента на новоредени българчета преди примерно само 20 години. Вече родените българчета падат под многобройните удари на системата. Родителите на тези деца са плод на тази система. Те са чалгаджии, мутри и мутреси, за които понятието народ и държава евентуално значат нещо само на шибано, незначително, измислено европейско първенство. Каквото тези родители не могат да убият в едно българче това ще го направи системата чрез детската градина и училището. Каквото това не може да свърши ще го свършат многобройните мангали, които растат на едно с българчетата и много от българчетата подражават на орките. И какъв е резултата от този физически и духовен геноцид върху българското бъдеще в лицето на децата? Като пораснат не стават за нищо, а дори не го осъзнават.


--------------------
?? ????????? ???????? ???? ?????,?????????,????????.???????? ???? ???-?????????? ????,???? ? ????????? ??.???? ?? ?????? ???.?? ??????,?? ?? ?? ??????????.?? ?????? ?? ???? ???? ???? ??????????.
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Ето тук, един от кандидатите за народни представители на БСП, много точно го каза, все едно, аз го говоря за "озеленяването" на Пловдив и до какво води презастрояването, унищожаването на зелените площи! Инак, аз не горя, от голем ентусиазъм относно политическите намерения на партиите, като цяло, затова реализирам мажоритарният вот, но както аз смятам, че е добре да стане, щото нали и мажоритарката си има специфики и то доста солидни. За мене, мажоритарният вот трябва да има за хора като Иво Хрисов и подобни нему, всички, разбира се, не са еднакви, защото в политиката е важна не парата, а идеите, които решават проблемите, но не създават нови, разбира се, това е много важно уточнение! Защото сме свидетели, как "пътят към Ада е постлан с добри намерения" особено в селата Ситово и Лилково, там пътят към Адът е постлан с много добри намерения. Добрите намерения и действия, не са достатъчни, защото е важен Замисълът, който стои зад тях, Идейността, която е породила Замисълът! И второ: идеи, които водят Напред. И пак: това не са идеите, които виждаме за бъдещето на Ситово и Лилково, хахахаха.... Значи, проблемът е: къде Напред?!;))) Защото движението Напред, може да те вкара в толкова дълбоко Блато, от което измъкване няма;)))

"ДУМАТА Е ВАША" с водещ СТОИЛ РОШКЕВ гостува в ПЛОВДИВ (24.06.2021)

https://www.youtube.com/watch?v=dE5MdQHwGTE
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



http://www.voininatangra.org/modules/xcgal...5244&fullsize=1

След като публикувах в нетът, липовият гроб, рану заранта, след ден-два, общинарите дойдоха с камиончето и го насгрибаха наборже. Кво ли си викат, рано утрин, оня ша спи и нема да разбере, ма аз у Филибелата ставам рану, кукукуруку-куку, одъртевам веке и ги видей, дажи си и пометоха! Но, сега ви представям в какво се превръща, гробът на липата - в кучешки кенеф Човек требе да следи развитието на едно място в градската среда, за да схване и осмисли добре, деградацията, която носи урбанизацията!
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 19.7.2021, 22:31
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE (anti666 @ 2.7.2021, 21:03 )
Преди време цигани отсякога Драгановото дърво, един гигантски дъб в землището на селото ми, където някога лятото генерации подред са правили защитни ритуали против градушка и за дъжд (Пеперуда, Джерман). Мой приятел ми е разказвал като малък, че дори попа се е включвал и като го направят при засуха още докато са там Чулман пуска дъжда. Дъбът вече го няма и няма какво да защитава селото. Сега ми ядат кура.. Така и в Пловдив. Тераформация по израелски тип, нали обичат полупустиня семитите. Вчера беше 38 градуса, след някоя годинка 45 град ще е новото нормално.

Цялата реколта в селото днес бе унищожена от град с големината на орехи. Земята побеля като от сняг. Възрастните казват, че такова нещо не са виждали. Аз не се учудвам, въпреки че и моят труд замина. Не са го виждали, защото е имало пазител на селото, който вече го няма. Това е положението. Днес в Северна България, утре навсякъде.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.7.2021, 23:41
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 036
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 20.7.2021, 1:31 )
QUOTE (anti666 @ 2.7.2021, 21:03 )
Преди време цигани отсякога Драгановото дърво, един гигантски дъб в землището на селото ми, където някога лятото генерации подред са правили защитни ритуали против градушка и за дъжд (Пеперуда, Джерман). Мой приятел ми е разказвал като малък, че дори попа се е включвал и като го направят при засуха още докато са там Чулман пуска дъжда. Дъбът вече го няма и няма какво да защитава селото. Сега ми ядат кура.. Така и в Пловдив. Тераформация по израелски тип, нали обичат полупустиня семитите. Вчера беше 38 градуса, след някоя годинка 45 град ще е новото нормално.

Цялата реколта в селото днес бе унищожена от град с големината на орехи. Земята побеля като от сняг. Възрастните казват, че такова нещо не са виждали. Аз не се учудвам, въпреки че и моят труд замина. Не са го виждали, защото в имало пазител на селото. Това е положението. Днес в Северна България, утре навсякъде.

Продават противоградушкови покривала, те са едни такива, тъмнозелени на цвят. Аз си взех, но ен смятам да ги слагам, за да не дразня Кубар Баръс. Така или иначе, ние трябва да си изсърбаме попарата и изпием докрай горчивата чаша. Другият вариант е да се изгради Аратеб, който да замести Иске Дума.
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 20.7.2021, 11:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 255
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



Сега се вайкат гледам по новините заедно с кмета защо така стана. Ами стана. И ще става още по-зле. Кубар си взема своето заради Драгановото дърво на регионално ниво. Заради действията или бездействията на жителите там.
А на национално? Дава ли си някой сметка какво ще се случи. И защо все още не се е случило? Аз мога да ви кажа, но няма да хареса на много хора. Не се е случило, защото нас, малцината тенгрияни все още ни има. И все още не сме вдигнали ръце...
И краят на Забраненото време ще приключи не с възстановяването на Саракта, а с приключването завинаги на България.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020