www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Борбата ми срещу асфалтирането на пътя


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Борбата ми срещу асфалтирането на пътя, Пловдив-Ситово-Лилково
Йордан_13
Публикувано на: 20.7.2021, 12:22
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Това е една голяма новина за всички нас, които не искахме Градът да превземе Ситово. Наистина голяма. Ние, не сме привърженици на "Отворено общество" и западните модели насаждани в България, нито на хора, които смятат, че младите ще се завърнат по тия места, ако имат път! Не, по тези места, ще се завърнат тези, които наистина, трябва да се завърнат и живеят, другите ще бъдат винаги гости, нищо, че са родом оттам или с имот там. Толкова. И още: не може, да предадете родното си място, напускайки го, съзнателно, за да ви е добре, живеейки в Пловдив, София и други градове и в чужбина и след това да искате да се върнете там и да искате внуците ви, също да живеят там, защото, аз лошият, живея тамsmil4334ad8a149e0.gif или защото сте осъзнали предателството! Не е така лесно, то да бъде простено! smil4334ad8a149e0.gif


АПИ спря ремонти за десетки милиони в Пловдив и областта! Изтеглят над 1000 строители от редица пътища
Преустановиха дейностите на пътя за Лилково, за Лъки, Асеновград – Кърджали, не е ясна съдбата и на Околовръстното

https://trafficnews.bg/plovdiv/api-spria-re...46dedWtt2mjoJbI

Готови за манифест... smil4341944e6b0c8.gif
Били бесни... Това са една шепа хора, другите са техни приятели, които искат да им идват на гости, за да ядат, пият, нали и другите работи, и след това обратно към Филибелата и Софийско. Жителите, които наистина реално, живеят там, не им пука за пътят. Само от Лилково, има един, който мъти водата, но и той е живял и работил в чужбина с всички последствия от това. Другите са по-големите градове и идват евентуално събота и неделя или живеят, докато им свършат летните отпуски;)))
Колко бързо се появи "статия" след статията, тц,тц,тц... Да се смееш ли, да плачеш ли...

Лилково и Ситово готови за протест заради спрения ремонт на пътя
https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Lil...3R3EqMLR6xPahGQ


М. Ив.:
Как преценихте, че на жителите на село Лилково, които живеят там не им пука за пътя? Да не би да четете мисли? Хмм, интересно ако е така, грешите!

Отговор: Не греша;))) Знам на кои им пука и кои не искат и какво искат и тези, на които им пука - защо го искат, но явно, както виждате, нещо не става. Другите коментатори ги блокирах, защото, хем за първи път пишат коментар в тази страница и веднага отправят квалификации, заплахи и т.н. Аз съм казал,че ще блокирам всеки, който за първи път пише в страницата под давление на някой друг и започва с коментар от рода: " Какъв си ти бе, какво е това мнение, излез да ти счупя сурата и т.н. и т.н. ". Вашият коментар е по- вежлив, макар че и той е отрицателен на моята позиция, но тя не е от вчера, тази позиция. Да, аз съм против, много против, но не само аз, има и ситовци, има и лилковци, които са против, но те са мълчат де;))) да не се карат с хората, това им са доводите на повечето. Само аз съм лошия и се карам с хората. Сега, не мога да подкрепя позицията на Мария Атанасова и Костадин Вълчев, например, да, не мога. Затова и престанах да пиша в лилковската група. Няма нужда да коментираме повече, пари за пътят няма. Защо няма пари вече, при наличие, че ги е имало е въпрос на заинтересуваните от проблемът. Аз не се интересувам, но не искам и други да ми определят, как ще живея, защото асфалтирането на пътя променя начинът на живот, който съм имал досега, вкарвайки много хора, а оттам и чудовищни проблеми. Вие, ще ме опонирате, че това не е така, че хората не създават само проблеми, но аз ще се опра на своя теренен опит с годините горе и ще ви кажа, че хората създават много повече проблеми, отколкото общуването с тях да даде нещо градивно. Много мога да пиша, но вече съм си изписал писането и съм си изказал казването по темата.

М. Ив.: Момиче съм едва на 22год., но от 22 години аз съм израснала в Лилково, обичам Лилково и да искам то да се разраства, искам да има млади хора, искам да има читалище в което да има танцов състав, фолклорна група и много други, искам да има голяма библиотека, ИСКАМ да има живот! Селото пустее, няма едно нормално магазинче в което да карат хляб всеки вторник и четвъртък, както беше преди и защо ли? Защото пътя се разпада! Коства ми всяко качване, пари-пари за ремонт на моята кола! Качвам се редовно, защото там горе имам баба и дядо, които няма от къде да си купят хляб, сол, захар и т. н! Качвам се чудейки се дали ще стигна? Дали няма да стане нещо с колата, дали пътя някъде не е пропаднал, дали няма някъде някое свлачище? Питам се до кога? 21 век сме!

Отговор: Моля ви се, г-жо, ако колата ви се счупва, качете се с рейсът, Костадин Вълчев редовно пътува с него, вземете си подходяща кола за този път, защото, както разбирам, вие искате да живеете горе...Хайде, да не си говорим общи приказки, например един Цвятко Мандуров, докато беше жива майка му, а тя живееше в Лилково, постоянно пътуваше с рейсът и я зареждаше с продукти. Написаното от вас са общите приказки на някои хора в лилковската група. Искате живот? Вие, как мислите са живели, вашите предци? Хм? Наясно ли сте, че те, дори са нямали този път и селото е било живо? Дори този, който е широк, прекрасен път. Играли са пиеси, правили са си театро, играли са се хора, всеки ден и т.н. Нали ви казвам, аз съм си изписал писането по тази тема. Когато е нямало път към града, двете села са били най-многолюдни и животът е кипял в тях. Това е документален, исторически факт. Пътят не е решението, което е Решението. Една държава с отрицателен демографски прираст, дори в градовете си, няма как да възроди животът в селата си.



Масонската паплач заинтересована от проектите тип "Отворено общество", действа светкавичноsmil4341944e6b0c8.gif Значи, остава един по-радикален ход: уволнение на Комитова и заместването й с министър, който да смени политиката на министерството. Определено, жени с такива фамилии са опасни за здравето и животът ни! Има и още един втори вариант...
И понеже, ще има среща с кметовете, а ние, в по-голямата си част, които сме срещу асфалтирането на пътят, все пак подкрепяме, кметът на Община "Родопи", Павел Михайлов, независимо дали гласоподавателно или идейно, смятаме, че пътят Пловдив- Ситово-Лилково, трябва да се ремонтира, но не и асфалтира. Ако се споразумеем в тази посока, ще се отхлаби натискът върху държавните структури и уволнението на Комитова. Комитова, трябва да знае, че, както е назначена, така може да бъде и уволнена, както и синът на Тодор Живков, Румен Радев, може да бъде избран за президент, но не и преизбран !

https://www.marica.bg/balgariq/ot-poslednit...0oGY__7u5ZUv3Uw

Тъй като мен лично ме касаят решенията на Комитова относно премахването на шефът на АПИ, смятам, че е време и Комитова да бъде сменена;))) или България да си получи редовното правителство, чийто шеф на АПИ да забрави за асфалтирането на един планински път!

Дават АПИ на прокуратурата заради изразходването на бюджетни средства
Нарушенията са открити докато финансовото министеврство изготвяло анализ

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2021/07/20/d...#comment-newest


За мене, Апостол Минчев е един добър човек, впоследствие, може да бъде награден и с орден. Защо? Защото има дупе и се вслуша в издадената му заповед да спре асфалтирането на един планински път и оттам, инфраструктурирането, което е част от политиката на "Отворено общество"! Той не е проявил "своеволие"! Своеволие е, за Комитова, която така трябва да представи нещата пред широката общественост и която смята, че може да подчехли от височината на постът си, всеки един мъж, както и подгласничките й от различните селски НПО-та, които от Виделина станаха Звезделина. Чакам само Небеска да се появи, Всемира ( на баба й щира), Комета, Планета и Ракета smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Уволниха новия директор на АПИ Апостол Минчев
Той бе назначен през май, причината за смяната му - своеволие

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2021/07/20/uvo...#comment-newest
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 20.7.2021, 12:28
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



А какво става с парашутистката на масона-ушевец-кадровик Пламен Узунов? Кметската наместничка на Ситово. Гледам някой публикувал запитване до община Родопи по ЗДОИ каква работа е свършила за една година. Отговорът на запитването е; никаква - нула, 0 . Освен че използва веднаж полицията да нахлуе незаконно в частен дом, Сръчкова била направила точно една голяма нула за селото. Сега и парите за пътя свършиха, лоша работа...
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.7.2021, 23:38
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 20.7.2021, 15:28 )
А какво става с парашутистката на масона-ушевец-кадровик Пламен Узунов? Кметската наместничка на Ситово. Гледам някой публикувал запитване до община Родопи по ЗДОИ каква работа е свършила за една година. Отговорът на запитването е; никаква - нула, 0 . Освен че използва веднаж полицията да нахлуе незаконно в частен дом, Сръчкова била направила точно една голяма нула за селото. Сега и парите за пътя свършиха, лоша работа...

Кандидат за депутат хем в листите на БСП, хем в тези на ГЕРБ
А всъщност Тодор Панчев е член на АБВ

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2021/07/18/kan...#comment-newest

Виждаш ли го, ей този убавец? smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif хем е БСП, хем е ГЕРБ, хем е АБВ smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif мърдане нема, на три цицки се е наредил. Така е и там: хем е ГЕРБ, хем е БСП, но в случаят "Ситово", наместникът назначен от БСП обслужва кадър на ГЕРБ и това не се приема за катастрофално от самите БСП. Защо? Защото те пък от своя страна са запазили старата администрация в Общината, т.е. тази на ГЕРБ.

С една дума, днешният наместник нема да бъде сменен от днешният кмет на Община 'Родопи" въпреки, всичките ни усилия, защото според мен, му е обещан пост в София след кметуването, т.е. там, според мен, работата е подсигурена и в момента се тупка топката и се играе една двойна игра "и тако и вако", т.е. хем се позволява на наместникът да си постига целите, хем се захранва и опозиционността срещу него. (Зам. кметът Маринов се уреди още на предните избори за кандидат депутат в листите на Хасковска област. ) Чрез тази конфликтност, третата страна си постига своите пък си цели. Иначе, имаше десетки поводи, днешният наместник да бъде махнат само с едно обаждане по телефонът, както е по закон. Дрънннн..., по телефончето и от утре, вече не е наместник, но вместо това се тръгва на подписка, поискана лично от самият кмет, за да има основание да махне наместникът си, при положение, че тя законово, не му е нужна, никак. Но, защо е нужна по принцип? Един път, за да се "преброят пилците", т.е. за да се види, кой какви позиции е заел във фронтовата битка и кой заема по-силните позиции, при което веднага се захранва по-слабият и така и те си измислиха една контраподписка със същата численост от хора smil4334ad8a149e0.gif smil3dbd4e5e7563a.gif , от които валидни и свързани със Ситово са само 10 човека, но в крайна сметка, фактът, че има контраподписка, олеква силата и значимостта на предната. Политиката е голема Игра smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif smil4334ad8a149e0.gif требе си изпечен мошеник, за да спечелиш в играта!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.7.2021, 23:40
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Инак, така коментирах случаят....

Русофил емигрирал в Канада, ахахахахахааа. Русофили живеещи на Запад! Нон сенс?! Не, това е формулата на калитковците "и тако и вако"! Да знайте, от такива емигрирали и завърнали се, да бъдат след туй дупетати, за да ва оправат,най са бойте! А още повече са бойте, ако са от шаломовата АБВ! Тази партийка е истински вамп! Закача се, насейде, дето има кръв за локане! И не забравяйте, не БСП, а именно АБВ участва с Калфин в "Борисов 2" и им бе кокалиционен партнер!

Кандидат за депутат хем в листите на БСП, хем в тези на ГЕРБ
А всъщност Тодор Панчев е член на АБВ

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2021/07/18/kan...#comment-newest
PMEmail Poster
Top
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Моето мнение за пътя към Ситово и Лилково е като гостенин в района. Обичам да ходя там колкото се може по-често, ходя и на други места, където няма пътища и ходя още преди да разполагам със съответния вид автомобил, който позволява достъп до такива места. Асфалтирането на планински пътища е простотия на прости хора. Излишно изразходване на средства. Такъв процес се наблюдава от другата страна на Родопите. Асфалтът по днешния стандарт е гладък, но не държи добре на температурни промени и влага. Без да съм специалист по изграждането на пътища гарантирам, че който и да е асфалт, положен днес на 1200 м. надм. вис., до 3 години ще ви троши колите много повече. Първо се появяват пукнатини - след първата зима. До началото на следващата есен пороите са отнесли елементи от зърнестия компонент на асфалта. През лятото слънцето размеква битумния компонент и се появяват коловози, както и пукнатите от зимата се разширяват. След втората зима и сътветното снегопочистване ще имаш път на дупки с остри ръбове. И тогава пак някой трябва да докара машини, персонал, дзифт и чакъл, да реже стария асфалт и на налива нов. А пари няма и така още 50 години. Не гледайте парчето асфалт от моста до Ситово. Това е правено в години когато материалите са били други. Вече няма такъв стандарт. Ако искате да имате хубав планински път в България - накарайте общината да купи един самосвал, лопати и една трамбовка и всяка пролет да наема местни хора на временна заетост да трамбоват пътя с малко чакъл. Според мен е въпрос на национална сигурност да има поне 2 хубави пътя да пресичат Родопите и вероятно един от тях трябва да минава през Лилково. Но не и асфалтови пътища.
А разбирането на Йордан, че струпването на хора води чудовищни проблеми, за мен е напълно правилно, но и аз не съм голям хуманист. Особено пък ваканцуващите хора са истинска напаст не само за местните, а и за природата. С асфалта идват фасовете, пикняните салфетки под всеки храст, горските огньове, и пликчетата с боклук, пластмасови чаши и бутилки навсякъде, бирени кенчета. Ако си кмет и правиш асфалтов път за туристите, трябва да предвидиш и персонал да им чисти л#йната. Ако нямаш такъв персонал, но искаш да развиваш туризма значи си прост! Хората са проказа за природата. Не може да няма места където природата и атмосферата да не останат автентични. Но това е въпрос на политика и обществено самосъзнание. По света има места където не се ходи с автомобил. Паркираш го долу и те водят с електрически колички. И там нощувките струват хиляди долари, махни това ами не можеш да хванеш място. И сега въпроса е дали искаш в селото пияни, татуирани утрепки да си изхвърлят кенчетата където им падне и жените им да се бришат и да си хвърлят кърпичките по ливадите или искаш да дойдат няколко гости да оценят природните богатства и да оставят няколко бона. Въпрос на манталитет.



--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.7.2021, 10:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (18j @ 21.7.2021, 10:09 )
Моето мнение за пътя към Ситово и Лилково е като гостенин в района. Обичам да ходя там колкото се може по-често, ходя и на други места, където няма пътища и ходя още преди да разполагам със съответния вид автомобил, който позволява достъп до такива места. Асфалтирането на планински пътища е простотия на прости хора. Излишно изразходване на средства. Такъв процес се наблюдава от другата страна на Родопите. Асфалтът по днешния стандарт е гладък, но не държи добре на температурни промени и влага. Без да съм специалист по изграждането на пътища гарантирам, че който и да е асфалт, положен днес на 1200 м. надм. вис., до 3 години ще ви троши колите много повече. Първо се появяват пукнатини - след първата зима. До началото на следващата есен пороите са отнесли елементи от зърнестия компонент на асфалта. През лятото слънцето размеква битумния компонент и се появяват коловози, както и пукнатите от зимата се разширяват. След втората зима и сътветното снегопочистване ще имаш път на дупки с остри ръбове. И тогава пак някой трябва да докара машини, персонал, дзифт и чакъл, да реже стария асфалт и на налива нов. А пари няма и така още 50 години. Не гледайте парчето асфалт от моста до Ситово. Това е правено в години когато материалите са били други. Вече няма такъв стандарт. Ако искате да имате хубав планински път в България - накарайте общината да купи един самосвал, лопати и една трамбовка и всяка пролет да наема местни хора на временна заетост да трамбоват пътя с малко чакъл. Според мен е въпрос на национална сигурност да има поне 2 хубави пътя да пресичат Родопите и вероятно един от тях трябва да минава през Лилково. Но не и асфалтови пътища.
А разбирането на Йордан, че струпването на хора води чудовищни проблеми, за мен е напълно правилно, но и аз не съм голям хуманист. Особено пък ваканцуващите хора са истинска напаст не само за местните, а и за природата. С асфалта идват фасовете, пикняните салфетки под всеки храст, горските огньове, и пликчетата с боклук, пластмасови чаши и бутилки навсякъде, бирени кенчета. Ако си кмет и правиш асфалтов път за туристите, трябва да предвидиш и персонал да им чисти л#йната. Ако нямаш такъв персонал, но искаш да развиваш туризма значи си прост! Хората са проказа за природата. Не може да няма места където природата и атмосферата да не останат автентични. Но това е въпрос на политика и обществено самосъзнание. По света има места където не се ходи с автомобил. Паркираш го долу и те водят с електрически колички. И там нощувките струват хиляди долари, махни това ами не можеш да хванеш място. И сега въпроса е дали искаш в селото пияни, татуирани утрепки да си изхвърлят кенчетата където им падне и жените им да се бришат и да си хвърлят кърпичките по ливадите или искаш да дойдат няколко гости да оценят природните богатства и да оставят няколко бона. Въпрос на манталитет.

Аз лично, Ситово никога не съм го гледал като место за туризъм на някого, а като място за свещен бит, а самото то е свещен духовен център, но, който няма нужда от тълпи от поклонници като в Хималаите, например. Много специфично място е. Затова самото село, никога не е било отворено към светът, поради, което не е участвало твърде активно в големите исторически процеси, за да бъде свидетелствувано, документално, но е участвало в големите духовни процеси и там то е отбелязано. Единственото му отбелязване в исторически и демографски процеси е в епосът "Веда Словена", под името Читско село, Читска земе или Ситска земе. И тук дори, не сме сигурни напълно дали става въпрос за самото село Ситово или за неговите идейни първообрази или следобрази, където то вече служи като модел, като матрица на създаването на селища за свещен бит.
А, хората, които идват го гледат само като село за обикновен бит и гуляйджийство или като средство за припечелване на пари от туризъм, като някои са откровени мошеници, които едно такова място им идва много добре, защото те могат да скрият това свое лице, там и да сложат, нов, по-добър образ, т.е. да се представят за такива, каквито, никога не са били и няма и да бъдат, де. Неслучайно съм заговорил за скандинавският Йотунхеймр, където именно това е една от основните му базисни характеристики... Така, че, когато някой напише за днешните ситовци: "Ситовци са добри хора..." винаги ми е ставало смешно! Та, това е Йотунхеймр! Тук добротата е Илюзия, Игра...
И тези, които ме четоха от наследниците им и се жегнаха: "Ееееееее, какви сме велики, какво велико място е нашето село, дайте да го направим като Боженци", никога не са идвали на личен разговор да ме питат, какво разбирам под това и това в даден текст, който те са чели, какъв е смисълът, който влагам и защо съм го написал така. Да, единствен Ангел Пастърмъджиев (80 годишен) дойде, за да ми каже, че не е съгласен с това дето съм написал в интернет и да образува "комитет" срещу мен. Това са сегашните НПО–та в Ситово - "комитети" срещу мен! А, любимият ти, кметски наместник от ГЕРБ направо си ме копира, опита се, да ме компилира и компилираното го лепна на витрината на кръчмата, а общинското вестниче, отпечата статия от лошо преразказани, мои неща. Ето, това е цялата работа. Може да си хитър, но между хитростта, интелектът и интуицията има солидни разлики. Може и да си много образован, успял в животът, (както един мой приятел, ми казваше: "направихме навремето среща на успелите ситовци и там бяха, тези и тези...)", но нямаш ли Окото, нямаш нищо, само дърдорене! Та му викам сега: "Видя ли, какво представляват твоите "успели ситовци" като хора? smil4334ad8a149e0.gif Не, че е съгласен с мен, но аз съм длъжен да му го кажа и той да не ми се разсърди. Много са дълбоки, тука нещата, а някои си мислят, че аз съм като тях - имоти и пари... Ризката на гърбът ми тежи, а камо ли имоти и пари!
PMEmail Poster
Top
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



QUOTE (Йордан_13 @ 21.7.2021, 13:57 )

Аз лично, Ситово никога не съм го гледал като место за туризъм на някого, а  като място за свещен бит, а самото то е свещен духовен център, но, който няма нужда от тълпи от поклонници като в Хималаите, например. Много специфично място е. Затова самото село, никога не е било отворено към светът, поради, което не е участвало твърде активно в големите исторически процеси, за да бъде свидетелствувано, документално, но е участвало в големите духовни процеси и там то е отбелязано. Единственото му отбелязване в исторически и демографски процеси е в епосът "Веда Словена", под името Читско село, Читска земе или Ситска земе. И тук дори, не сме сигурни напълно дали става въпрос за самото село Ситово или за неговите идейни първообрази или следобрази, където то вече служи като модел, като матрица на създаването на селища за свещен бит.



За мен също Ситово е духовен център и свещена земя, където ходя, за да се пречиствам, но това е вътрешно изживяване. Е! Верно че местните унищожиха Аязмото на Артимес, за да могат да събират стотинки от свещичките. Със стотиките, които събират не могат да платят почистването на фасовете пред постройката! Жалки стотинкаджии.. а до съвсем скоро мястото изглеждаше неопетнено. Но пък районът си остава духовен център, по начин, който няма как да се обясни.
Те и по Щут си оставиха ръцете. От както онзи с прякора Плезура довлече едни скочубри усещам, че са направили нещо, но не знам какво. Гледам ги местните и в аурата им виждам, че пръкването им там, в този живот, в крайните времена, е изпитание - дали ще останат и какво ще направят там. И аурата им не е чиста..

Иначе, за Ситово и Щут, от личен опит съм забелязал, че не всеки може да стигне до там. И това не е заради липсата на асвалт. Имам приятели, близки, с които сме ходили на други места, но опитите ми да ги доведа до Ситово не минават. Един път им се счупи колата по пътя...и се връщат на платформа. Друг път им изскочат спешни проблеми... Само някои хора стигат до там. Това ми е достатъчно като знаци - не съм търсил повече, но пък съм благодарен, че самият аз стигам когато има нужда. Мястото понякога ме вика и трябва да отида. Това е благодат, за другото си затварям очите.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
18j
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 134
Участник # 3 534
Дата на регистрация: 3-May 11



Надявам се дойдат по-добри времена и нещата да не зависят от тия мизерници там.


--------------------
??????? ? ??????? ??????!
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Интересно е, каква е националната и всеобщоевропейска значимост на пътят Ситово-Лилково? Ами, никаква! НЯМА НИТО НЕОБХОДИМОСТ, НИТО ЦЕЛЕСЪОБРАЗНОСТ!
Но, още по-интересното е, че този път се превръща сякаш в основен национален приоритет и дори измества много по-значимото околовръстно на Пловдив. Пребройте колко са гласувалите на изборите в Ситово;))) 15 човека (4 за ИТН, 4 за БСП, 4 за ГЕРБ и т.н.), като от тях, едва половината живеят постоянно в селото. И това не е заради пътят. В България има села, в които живеят много повече хора и са със асфалтиран достъп до тях, но са със затихващи функции поради демографията. Механичният прираст не е естествен демографски прираст, той е преразпределение на едно моментно количество от хора от едно място на друго и в никакъв случай не означава "съживяване на селата", както тук ми плачат разни лилковене и се правят на велики, каквито никога не са били! България е в отрицателен демографски прираст, който расте! В този контекст, какво разбираме под "съживяване на селата"? Преместването на едни хора от градът в селото, не е съживяване, нито възраждане, дори има огромен отрицателен ефект, защото ги обезличава и в малко останала им автентичност! Примерът със случващото се в Ситово е пресен! Много от хората придобили имоти в Ситово в близките години и сега лобиращи за асфалтирането на пътят, нямат място в селото. Доказват го с всеки изминал ден! Та, какво е решението, г-жо Бакърджиева? Довършване на ремонтът на този път без неговото асфалтиране! За да се запази и малкото самобитност, която е останала! Бъдете мъдри като змията, инак змията ще ви ухапе! Не може лобизмът, връзкарството и откровените корупционни практики на хора имащи връзка със село Лилково и Ситово да подреждат националните приоритети! Нито пък Пламен Узунов, да добавя! Да си гледа вилата в Гърция!
=========================================
В рамките на настоящия случай бе проведена спешна работна среща с Директора на Областно пътно управление – инж. Бакърджиева и ръководството на "Европейски пътища“ АД, на която се очерта като приоритет завършването на обект Ситово–Лилково, както и продължаване работата по Околовръстен път.
Г-жа Бакърджиева пое ангажимент да състави още днес Комисия, която да изготви доклад до АПИ относно степента на завършеност на обектите, както и да обоснове необходимостта и целесъобразността от приключването на пътя Ситово - Лилково до края на месец септември.

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Oko...14sb1b3WPCbZwjw
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 22.7.2021, 17:15
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 065
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Сега остава, некой също тъй, да уволни и Комитова по телефона!;))) Вижте, колко са лесни нещата при назначаемите длъжности! Обаждане по телефона: - Уволнен си! И човекът си заминава! А, ние, какво? Ние трябваше да правим подписка с доводна аргументация, защо искаме уволнението на г-жа Виделина Скръчкова, чиято длъжност по закон е също назначаема, а уволнението по закон, също тъй може да бъде извършено по телефона! И въпреки подписката, тя още си е на местото!;)))
Ta се оказва, че е по-лесно да бъде уволнен зам.министър от правителството, отколкото да бъде уволнен кметският наместник на село Ситово, община Родопи!;)))

Уволниха един от заместниците на Комитова
В момента той е в отпуск

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2021/07/22/uvo...komitova.498033
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020