www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Местните избори в Годината Дванш


Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Местните избори в Годината Дванш
Йордан_13
Публикувано на: 8.11.2023, 14:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (anti666 @ 8.11.2023, 16:12 )
Преди време имахме разговор в Ситово за ролята на местната власт. Дотогава я неглижирах, като си мислех, че централната власт е по-важна. Който държи централната, той може да контролира и местната. Но някои събития ме накараха да си променя мнението. Първо, започва да става очевидна тактиката на враговете ни. Централната власт държи София и няколко големи града. Където живее 80% от етническото българско население. Обаче те са наблъскани в територия не повече от 10% (заедно с околните села) спрямо територията на България. Някой ще каже, какво от това? Този някой ще е гражданин, който бих го посъветвал да се поразходи малко например в Лудогорието или котелския Балкан.

Да го кажем направо от военна гледна точка. Тактическо преимущество имат не овцете в кошарата, а кучето завардило вратницата. Ако досега чандала тероризираше само в глухата провинция, вече започна да напада и градовете, включително семействата на управляващата сган (пример Нова Загора). Но това е най-малкото - ако тази 90% територия на България се управлява от местна феодална власт, ибрици на външни сили, то тези 10% анклави от българи могат да бъдат блокирани и принудени да изпълнят всеки ултиматум за броени часове. Само като затворят входно-изходните артерии и спрат доставките на храна.
Така че неслучайно изгониха пелтека Карадайъ, неоправдал доверието на падишаха и неговия везир Соколя. Сега вакантното място се освобождава за бъдещия валия - Пеевски. Млад, дебел, безкрупулен и много амбициозен пехливанин. Машалла!

Да каа и друго;))) Абе, хубава бхаратка (циганка) си е избрал, който я зел Григорова, ся спор нема. Значи, който говори за бельото й иска да спи с нея, харесва му и затва говори!;))) Аз, да говора за бельото й?:))) Нали? Вижте, след като си отиваме като народност, трябва на някой да я предадем тази държава и бхаратци като Иван Костов и Григорова не са случайни, те са закономерна тенденция от смяната на населението от бяло към тъмно;))) Аз съм откровен с вас, затова съм истинският политик!

Киселова: Няма основания да се иска провеждане на нови избори в София
Теоретично е възможно обявяването на друг кмет на града
https://www.dnes.bg/sofia/2023/11/07/kiselo...P9Qdoe0BLFC67Js

Навремето, кат бей лебар, имаше едно циганчи от Шекер махлеси (средата към краят на 90-сетте), Васко са казваши и той много обичаши белите българки, особено ученичките и ний нали, тва-онва и сека утрин той ми докарва по една убава българка, ученичка... И аз гу наритам и с ножа (имаше един нож, дет режех тестото и го точех нарочно за бхаратцити работници при мене, да ги смушквам) - так, так, два пъти го бодна в бедрото, само леко тъй да прикърви и да го заболи, колкото да са разплаче и Васко скимти на стола, а аз гу назидавам отгоре: - Еййй, шекерли мангеси, ку утре, та вида па с бела българка, главона ти църна ша замеса в тестото!;))) Ама, не могааа, шефе: булгар баяне, чок гюзел;))) Слушай, кво, мангал;))): ако утре дойдеш с българка, га дойде жена ти..., а тя беше много красива циганка, поддържана, с хубаво тяло, абе, кво да ви каа;))) запирам я в склада и ша гледаш българчета;))) Спря, поне във фурната да ги води;)))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 8.11.2023, 14:51
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Teнгри яко в дупако
преди 1 секунда
Aко Бойко със своите крепостни селяни не ви подкрепи, нема как сте кмет на София;))) Може да се оплачете на арменският поп;))) Защо? Ами, защото държавните органи са държани органи;))) Жалбата още не е написана и веднага излиза неква Кисела и започва да казва, как работата, няма да стане!;))) Това е държан орган;))) не държавен орган!

https://www.dnes.bg/sofia/2023/11/07/kiselo...P9Qdoe0BLFC67Js
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 8.11.2023, 18:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




Театър "Сглобката скърца" | ППДБ ядоха бой като тъпан...Тошко Йорданов защити Ваня от лайнометите
https://www.youtube.com/watch?v=WZ0rNyVgLE4

По принцип в местната власт, ИТН зеха съветници и кметове, не без помощта на хора от ГЕРБ;))) ама тва нема да се чуе, никъде, но ще се види впоследствие, защото те, нямаше как да стъпят там, ако редица местни бизнесмени, не ги припознаха;))) На "Възраждане", тези бизнесмени, не са помогнали, та резултата им е нисък, но както самият аз им казвах, много преди вота, шансовете им са нищожни. Требе си местният бизнесмен и мошеник;))) да те припознае за свой;))) за да имаш по-голям шанс. Просто познавам микроклимата, отношенията, парите дет си менкат помежду си, ония другите и крепостният електорат, който държат. По принцип, свободният електорат в местната власт е да кажем в рамките на 5% от общото количество и той е силно маргинален, натикан в ъгъла, обезверен личностно и не вярващ на никого и с пълно право;))) Останалите 95% с право на глас са абсолютни крепостници!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 9.11.2023, 11:15
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06




https://www.youtube.com/watch?v=YUitwfoQNOM

Местните избори нямат общо с националните;))) Това са друг вид избори, които макар да засягат най-ниските управленски етажи на дръжавата, те са изключително важни поради това, че най-пряко влияят на бита и живота на населението. Затова е смешно да се говори за една партия, че е загубила, защото бележи спад спрямо националните. Националните избори са просто друга бира;))) Именно местните избори са седалището на Задкулисието в България! Тук е ключа за бараката, ако тръгнем да търсим радикална промяна в България. Трябва да се премахне крепостничеството и зависимостите, с които то държи и води обикновеният човек пред урните. Хората не са свободни в избора си, защото не са свободни в бита и всекидневието си. По селата, хората са роби. А бизнесмените - местни феодали с манталитет на буржоазни помешчици (да употребя този стар идеологически термин). Докато не навлязах в тази помия, самият аз, не вервах, че е точно така. Но е точно така! Затова млади партии, не могат да пробият бързо, ако държат на себе си, те трябва бавно и настойчиво да дълбаят в тази посока и най-важното сега е, как общинските съветници ще се представят в общинските съвети. Ако просто следват конюнктурата на старите партии, ще загубят възможността да бъдат промяна и ще си станат едно обикновено статукво. Затова, политиката е правилна - бавно. Аз, това и говорих с представител на "Възраждане" по темата, откровен съм: На този етап, не можете, абсурдно е, невъзможно е дори, но, можете бавно и постъпателно, стъпка по стъпка. Най-големият изпит ще е прекият сблъсък с местните феодали. Това са жестоки хора;))) И там ще се види истината. Колкото до това един човек да се обучи за политик. Да си политик е и презантиман-предназначение, "раждаш се", такъв, не е само въпрос на обучение. Да не давам пак, примера с Давид, хахахахаха. Въпроса тука е, че в България, всеки се стреми към политиката вече, защото политиката е бизнес и човека отива да усвоява пари или да му плащат за определени услуги чрез поста, който ще заеме. За него, това е бизнес, работа. ...Или да реализира прозаични лични свои интереси. Ако разберете, за какви лични, прозаични интереси става въпрос, ще ви падне шапката;))) И зради такива интереси, борбата е безмилостно жестока и се стига до там МВР да се включва в играта за да реализира частният интерес на лицето заемащо дадена общинска длъжност, т.е. да се отстранят пречките и конкуренцията. България въобще не е държава;))) просто коптор!
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 12.11.2023, 15:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



QUOTE
Да каа и друго;))) Абе, хубава бхаратка (циганка) си е избрал, който я зел Григорова, ся спор нема. Значи, който говори за бельото й иска да спи с нея, харесва му и затва говори!;))) Аз, да говора за бельото й?:))) Нали? Вижте, след като си отиваме като народност, трябва на някой да я предадем тази държава и бхаратци като Иван Костов и Григорова не са случайни, те са закономерна тенденция от смяната на населението от бяло към тъмно;))) Аз съм откровен с вас, затова съм истинският политик!

В тая ромка има и българска кръв. Тя е нещо като женски вариант на лидера на Евророма Цветелин Кънчев. Така като и попрочетох истинската биография, тя е възпитаничка на Сорос и “Отровено общество” и активистка (усвояваща едни пари) на “десетилетието на ромското включване”, където ЕС наля няколко милиарда . Не случайно всички цигани от Факултета са гласували за нея. Обаче при майка й - там бхаратския ген си е виден.
User posted image
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 20.11.2023, 0:16
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тук става въпрос за прехвърляне на кадри от ГЕРБ към Възраждане, нищо повече;))) А подобни заменки на "жените" наричаме "проституция";))) В случая, тя дори не е и политическа, а и биологическа;)))
=================================================
https://www.segabg.com/hot/category-bulgari...iya-severozapad
КМЕТ КАТО МЕД
До момента в периода на демокрацията врачанската община се е управлявал едва от трима кметове. Легендата сред тях - бесепарят Петър Цветковски, първоначално има три мандата до 2003 г. Тогава с "малко, но завинаги" го побеждава почти съименникът му социалдемократ Петьо Гацински. Това "завинаги" обаче се оказва кратко, Цветковски се завръща през 2007 г. Следват мандатите на управлявалата до оня ден Десислава Тодорова, като до известно време Цветковски и Гацински не пропускат избори. Вотът сега бе спечелен от Иван Костовски от "Възраждане". Може би си мислите, че това е най-после ново име в кметската рулетка? Нищо подобно. Костовски бе кандидат-кмет на ГЕРБ през 2019 г., а и два мандата общински съветник от същата партия, включително председател на общинския съвет. Но малко преди изборите сега се оказа, че ГЕРБ не го припознава вече - той пък и цялата проектолиста припознаха "Възраждане". Така партията на Костадин Костадинов се сдоби с единствения си общински кмет в страната. Всичко това показва пред какъв огромен "избор" се изправят винаги избирателите в Борован.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 21.11.2023, 0:39
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Гроби Таласъма
преди 1 секунда
Тва е нарочен блокаж на работата на кмета и СОС от страна на ГЕРБ;))) Бойко, да бехте гласували за Григорова, както първоначално заявяваше;)))

Пак не стигат гласове за Бонев, пак балотаж в СОС
Отново за поста ще се бори с кандидата на БСП

Прочети още на: https://www.dnes.bg/sofia/2023/11/20/pak-ne...#comment-newest


Гроби Таласъма
преди 0 секунди
Сглобката на парламентарни ниво, не мой да стане на местно ниво, а щом не мой на местно ниво, значи, скоро нема да я има и на парламентарно ниво. Само прасчо Пеевски и ДПС гажале, бъркат работата, а таа партия ДПС, отдавна требваше да бъде забранена. Така мой са кара на вотове до следващите местни избори, а-хахахахахахаха...и е сладко. Ем работа нема са върши, ем ша са получават кинти;)))

Отново греда и на балотажа: Не искат Бонев за шеф на СОС
За втора седмица изборът на председател се провали

Прочети още на: https://www.dnes.bg/sofia/2023/11/20/otnovo...#comment-newest
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 25.11.2023, 10:36
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 261
Участник # 700
Дата на регистрация: 22-September 06



В цитираната статия има написано нещо много важно, за което говоря и аз;
QUOTE
Най-ключовият момент в сагата е може би фактът, че Тодорова винаги се е ползвала с подкрепата на ДПС, включително на видни лица от партията като Йордан Цонев. Движението е със засилен интерес към Северозапада през последните години, а "по случайност" Борован го радваше с бюлетини - именно на този фон оцеляваше кметицата. По едно време жителите на местното село Добролево се оказаха запленени от обаянието, ценностите и идеите не на кого да е, а лично на Делян Пеевски.

Отново повтарям - не, не става дума за югоизточна България или Лудогорието, а за Северозапада. Където дори при турско почти не е имало турци и се е наложило на султана след Кримската война да заселва черкези-главорези от Кавказ. За какво толкова му е притрябвало на падишаха Ердоган бедния северозапад? Отговорът е един - земя. Плодородна, черноземна земя! Българска земя, която постепенно преминава в ръцете на подставени лица на ДПС (разбирай Турция)
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Гладни герберски цигани вилнеят из Филибелата;))) и крадат! След нова година - хуй и глад! Гербери, лесно е да фъргате пари по изборите за да ги спечелите, след това си хранете електората! Тоя електорат требе се рани! Щом го ползвате, че го ранити! Не, да ми се оплаквате, чи 3300 лв била малка заплата за кмет!;))) Ми, ку не бехте фъргали пари по изборите по циганити, щехте да имaте по-високи заплати, АКО ГИ СПЕЧЕЛИТЕ, ОБАЧЕ МАМИЦАТА ВИ, ПЛАДНЯРСКА!;)))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.4.2024, 18:57
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Скандал разтърси партия Възраждане в Пазарджик
https://www.youtube.com/watch?v=6cbf933wH0g

Гомнишара Тслак, ем е много грозен пикльо, ем е нагло копеленце;))), ем е спуснат кат Киро от чужбина;))) Нищо добро не ги чака, тия от "Възраждане" ша са налющат на хиляди крилца и люспи и ша залезнат;))) Аз съм казвал: местното самоуправление требе се контролира от центъра;))) Не може либерална демокрация в уж националистическа партия. Прави се доклад и програма и ми са праща: тва, тва, тва, така и така ще го постигнем с ето тези хора. Кви са тези хора, обаче, също трябва да знам, щот кат стане издънка, негатива отива при лидера на партия;))) Колко пари ви трябват? План-сметка с разбивка по пера. Толкова. Отпускам ви ги от партийната субсидия за тази дейност, искам след това за всичко фактура:))) Мога да проверя и стойността на всичко по перата и ако има надценка, да я актувам;))) Тва, ако некой селски тарикат, някъде, почне са отвара на тема пари;))) Затва Бойко ва бий на сички избори. Неговата партия е силно централизирана, нема либерализъм в нея;))) Либерализма развращава в низовите организации, защото събужда неовладените ниски страсти на личността. Затова е нужен Център, който с чатала да управлява низовите организации. Оня, бил решил, нещо си... Кой е шефа? Той или аз?;))) Веднага си отива, ако прояви излишна самоинициативност, която вреди;))) ПП-та са човешки машини;))) Който направи по-добра машина, печели изборите и управлява, ако получи достатъчно доверие за това;)))
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.4.2024, 20:50
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тенгри кан
преди 1 секунда

Киро, ти си истински евреин;))) обаче, народа не тъ иска, оти си галфон, майка;))) Но, нема нищо против, другият евреин, Асан Вайсман, който е против евреина Бахур Бахар, сиреч Бойко Тиквата, оти фърга парите по електората, се едно Месията е дошъл и Соломоновият храм е възстановен и вече на евреите, парите не им трябват, понеже са спасени, докато Бахур не верва в тва и иска парите само за евреите, понеже Мешиях бил той, а Мешугата - Асан;))). В тва е днешната драма на управлението на България;))


Петков: Недооценихме статуквото, научихме си грешките
Конфликтите в Украйна, в Израел и атаките от хутите били свързани

Прочети още на: https://www.dnes.bg/politika/2024/04/14/pet...reshkite.604425
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 16.4.2024, 12:40
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тенгри кан
преди 14 минути

Михаиличенко не е такъв, за къфто се представя пред медиите. Управляваната от него Община е истинска катастрофа за живеещите в нея и е символ на Мафията, която си има Държава. Община "Родопи" реално се управлява от Румен Радев и Георги Гергов! Там ГЕРБ и БСП са просто едно! Това го виждаме вече и по върховете на държавата. В личен план въпросният никога не е бил на страната на Правдата и Истината, а на парите, земите и имотите, които може да скрадне по 4-то постановление;)))

Рекордьори в страната: Община Родопи с прираст над 10%
Трябва да строим нови детски градини и училища, каза кметът

Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2024/04/16/rek...t-nad-10.604629
PMEmail Poster
Top

Topic OptionsСтраници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020