www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ново 20!!!


Страници: (5) 1 2 [3] 4 5  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ново 20!!!, Този път разконспириран е Волен Сидеров!
Bell
Публикувано на: 25.7.2006, 16:58
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Аз лично не мога да преценя все още кой модел на управление би бил най - успешен за в бъдеще....трябва да се измисли нещо ново, което да е трайно, градивно и ефективно!

PM
Top
Иван
Публикувано на: 25.7.2006, 17:19
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (nik @ Jul 25 2006, 03:01 PM)
Петее,не мога да не ти дам право,доста неща са точно така,но изкривяването идва не от природата на нещата,а от хора,личности и организации с пари и власт,които ги изкористяват.Защо българите си мразят държавата?НАКАРАХА НИ да я мразим.Изкуствено.Същата тази държава в навечерието на 9.09.44-е с един от най-богатите пенсионни фондове в света на глава от населението,мисля на първо или второ място.Каквото и да измислим и както и да го наречем,това ще бъде повторениеи на нещо вече било.Всички пътища водят до Рим.Този който управлява трябва да има власт!Власта му се дава,за да изпълни отговорността си към този,който му я дава.Контролът върху властника да бъде жесток.И референдуми за всичко.Аз така виждам нещата.

Вари го, печи го, човекът си иска тая система.
Ник, добре. Работи за системата, вклизай в нея, променяй я, ако можеш/искаш.

Запознат, ние пък ще продължим да правим наша система, нали? smil4334ad1724132.gif
ISS, колко беше станала вече честотата - 11,3 херца ли?
Всичко се забързва и резултатите се появяват много скоро:
- Средновековната (религиозна) система оцеля близо 1000 години.
- Ренесансовата (атеистичната/научната) - близо 200 години.
- Социалистическата/капиталистическата (консуматорство) - почти 50г.
- Терористичната (сегашната) система едва ще оцелее 15 години.

Да настроим в резонанс нашата система на 11,3 херца и да поддържаме резонанса. Това е тънка работа и изисква събудени същества, готови да реагират на най-малкия полъх.
PM
Top
Ник
Публикувано на: 25.7.2006, 19:10
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Иванчо,ти да не си се заел да ме променяш.Нищо по-грешно по този начин!Аз не променям никого,излагам ФАКТИ и то доста логически, очаквам същото.Насреща обаче виждам не желание за диспут а доста агресивна реакция на неудовлетвореност.Трябва ли да се съгласяваме?Ако сте убедителни и имате доводи,изложете ги,те ще убедят хората ,а не желанието Ви.Освен това като ,че ли плачем за нероден Петко.Първо трябва да се вземе властта и после екипи да определят начина на развитие на нещата.Освен това трябва да се пита народа,а не отново експерименти въпреки него.Но каквото и да започнвете,ще трябва да градите конструкция по управление със съответния кадрови състав,средства за връзка с регионите/по радиоуредбата не може/,пак кадрови състав..-няма да изброявам,че на мен ми става лошо,а и да не ви отегчавам.Но бих се радвал да измислите нещо свръх ново и успешно!Нали ще служи на същата кауза!Успех!
PM
Top
Petee
Публикувано на: 25.7.2006, 21:18
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



Ще ти го кажа направо: не след дълго парите ще са просто хартийки.
Като гледам какво пишеш си давам сметка, че не си прочел и капка конспирация или пък си прекалено наивен. Наистина ли вярваш, че хората на върха се интересуват от теб, да ти е спокойно, да имаш сигурност, да си образован, да си здрав?
Как ни накараха да мразим България? Върти го сучи го все до парите се стига. Това пенсионни фондове, инвестиции, лихви, кредити и прочие са само лъжи. Икономиката е псевдонаука и тези които са я измислили са имали единствено за цел личното си благоденствие и лукс.
Да вземеш властта? Ще ти кажа, че колкото политиците имат власт, толкова и ти имаш. Разликата е, че други скрити хора показват политиците по телевизията и милиарди вярват, че те наистина имат власт. А те политиците са само актьори.
Спри да гледаш телевизия, да четеш вестници и да ползваш пари и властта ще мине в твоите ръце. Хайде на бас! smil4334ad1724132.gif
PMEmail Poster
Top
Запознат
Публикувано на: 25.7.2006, 21:42
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Те парите вече не се и хартийки. Само информация за наличност. Наличност, която НЕ Е във теб! При кого е паричната наличност?
А пък Ник искам да го питам няколко въпроса.
Защо си мислиш, че заслужаваш повече власт от мен? Какво можеш ти да направиш, което аз да не мога? И защо не правиш това което смяташ, че ще е от полза за народа и тук, докато си говорим, докато си на работа, да вземеш малко с просветителска работа да се заемеш? Защо ти трябва толкоз много тази власт за да работиш за България? Ако не си на власт, някой пречи ли ти да работиш и кой? Ако ли не, защо ти е власт? Какво общо има властта с работата, която трябва да се свърши?
Вярваш ли че, ако ти си на власт, има по-голяма власт, например икономическата?
Как ще реагираш, ако икономически сили спомогнат за твоето премахване от политиката, ако не си съгласен с тях, и ти с твоето поведение им пречиш?
С какво смяташ да обезпечиш всички хора, които са гласували за твоята партия в случай, че се провалите? Приготвил ли си гаранция и каква? Или просто умирането на надеждите на хората доверили се на твоята партия теб не те касаят?
Как ще изпълняваш целите на партията, като видиш, че половината вършат обратното на това, за което сте се уговорили в началото, защото ти не си им господар та да ги командваш?
Помисли над тези въпроси внимателно и отговори. Но да знаеш, че ако реша да гласувам за теб и партията ти, ще те питам публично още толкова работи, че чак свят ще ти се завие!
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Петее,явно не четеш или не вникваш достатъчно в това ,което пиша.Прекалено си обзет от собствените си мисли.чел съм достатъчно и повече.Имам точно мнение за процесите,които стават.Но ти малко отклоняваш темата.Нали в момента говорим за начина по който ще стане устройството на обществото.Ти стигаш по мое мнение до крайност с отричането на парите и др.атрибути с които те са силни.Нещо,като на времето лудитите,които са чупили становете,като източник на зло/на безработица/.Мен малко трудно можеш да ме упрекнеш в промит мозък или жертва на телевизия.По скоро аз мога да изнеса лекция по въпроса и го правя само ,че на друго място.Да бъдем последователни,добронамерени и не жертва на отрицанието,което ни проваля стотици години,а да търсим и признаваме рационалното в другия.
PM
Top
Спорт-Здраве
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



QUOTE (Petee @ Jul 25 2006, 09:18 PM)
Икономиката е псевдонаука и тези които са я измислили са имали единствено за цел личното си благоденствие и лукс.

Тя е вложена в системата,тя я пропива,не е отделена от нея,а един от краката на Зверската система.Да изчистим понятията - икономиката не е наука,тя е система,система от науки.Който си мисли,че се занимава с икономика - той не е учен,той е прост машинист.
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 26.7.2006, 15:25
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Nik, ще отговориш ли на въпросите ми от по-горе?
PM
Top
Ник
Публикувано на: 26.7.2006, 16:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Запознат.Сега прочетох ,признавам, по-внимателно и ще ти отговоря.По въпроса,който ти неправилно поставяш,защо на мене повече власт от теб,се усмихвам.Не съм властолюбив и ако не ставаше това,което в момента става в България,може би нямаше и да чуеш за мен.За власт говоря по принцип,че е необходима на този ,който решава въпроси,на този на когото са делегирани задължения.Т.Е.-властта е инструмент за решаване на задачи и аз така виждам нещата.Дали правя нещо за България.Колкото мога.Преди още да има партия АТАКА,по апел на В.С.направих подписка срещу закона за продажба земя на чужденци.Излъчиха я по СКАТ.И до днес не знам имаше ли друга такава някъде в България?Така или иначе не съм се оглеждал,въпроса беше и е от изкл.значение за нац.сигурност.После събрах съмишленици,участвахме в учредяването в София,после инициативен комитет за общинска организация,после организацията работи по изборите,печатаха се материали,които тогава нямаше или не знаехме откъде можем да вземем и разпространихме големи количества/по наши мерки/.Благодарен съм на Съюза на Патриотичните сили -Варна,които помогнаха.всичко сме го правили по наша инициатива,с наши средства,без дарения.За труда и времето сети се сам.За какви гаранции и обезщетения става въпрос?Иначе и в момента има проблеми с хората-/нямат време,работа,пари и т.н/.,но къде няма?Общо взето сме сплотени.При нас приемаме съмишленици,с които да работим заедно в една посока.Ако някой има други виждания просто му трябва друга партия и това няма противоречия с демократизма.За мен Любовта към Отечеството няма алтернатива и това трябва да е основа на чиято територия няма място за ежби.Събрания се провеждат редовно и всеки може" да ми поиска главата",по всяко време образно казано.Мисля,че в общи линии удовлетворих любопитството ти,макар че се съмнявам някой в този форум да е правил това по този начин.Иначе съм човек със всички грешки,които може да допусне човек и това не ме смущава.Нямам причини да се срамувам от живота си.
PM
Top
nevg
Публикувано на: 30.7.2006, 23:01
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 3
Участник # 527
Дата на регистрация: 30-July 06



На някои хора им трябва доста време за лутане из какви ли не идеологии за да осъзнаят, че всъщност "Национализмът е нормалното ми агрегатно състояние", а всичко останало са просто празни приказки.

Бая народ сега е с промит мозък и хич не вдяват, че в националния интерес е истината.
PM
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (nevg @ Jul 31 2006, 12:01 AM)
На някои хора им трябва доста време за лутане из какви ли не идеологии за да осъзнаят, че всъщност "Национализмът е нормалното ми агрегатно състояние", а всичко останало са просто празни приказки.

Бая народ сега е с промит мозък и хич не вдяват, че в националния интерес е истината.

nevg, ти или не вдяваш за какво става дума, или не си прочел нищо по темата. Ти да си чул някъде политическа партия да отстоява на практика националните ценности и интереси? Приказващи много, вършещи нещо по въпроса с лупа да ги търсиш!
Тука става въпрос за заместител на политическата система на управление. Ще ти обясня на кратко: Ти разчиташ на политическа партия, кояти ти казва, че националните итереси са над всичко! Минава време и ти виждаш, че направеното няма никакъв резултат. Кой, кога и къде измисли политическата система и с какв цел? Идеята за национално правителство е добра, но изпълнението й чрез политическа сила ще я размие до неузнаваемост! От това се притеснявам аз. Замисли се над въпроса, и спри да говориш като папагал! Никой тук не се мъчи да те цепи от националната идея, а точно обратното!
PM
Top
Ник
Публикувано на: 31.7.2006, 20:02
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Запознат,явно имаш някаква идея,която за момента признавам не мога да схвана съвсем ясно.Основното,което долавям е недоверието към политическата партия, изявила приоритета на националната идея,при това без да я обсебва.
Прав си да не вярваш,много сме лъгани,аз също и точно затова влязох в партия,която да отговаря на разбиранията ми и на ценностната ми система,за да наблюдавам,да вземам участие и да не ги оставя да ме излъжат.Естествено гаранции няма,всичко се прави от хора.И ти каквато и система да измислиш ще я правиш с хора,а те са със всички човешки слабости,както всички останали.Това значи ли,че не трябва да се почва нищо, или че след няколко неуспеха ,трябва да преустановим борбата или пък да зачеркнем всичко направено досега?Ако сме единни и решителни,ако работим без да отричаме един на друг начините по които всеки се бори и не считаме единствено нашата линия правилна,ще имаме успех.Не съществува такова нещо,като дело или мисия без ВЯРА.Задължително трябва да се вярва в нещо иначе какъв е смисъла на предприятието?Но тоталното отричане на други идеи и хора няма да доведе до нищо!
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 31.7.2006, 20:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (nik @ Jul 31 2006, 09:02 PM)
Запознат,явно имаш някаква идея,която за момента признавам не мога да схвана съвсем ясно.Основното,което долавям е недоверието към политическата партия, изявила приоритета на националната идея,при това без да я обсебва.
Прав си да не вярваш,много сме лъгани,аз също и точно затова влязох в партия,която да отговаря на разбиранията ми и на  ценностната ми система,за да наблюдавам,да вземам участие и да не ги оставя да ме излъжат.Естествено гаранции няма,всичко се прави от хора.И ти каквато и система да измислиш ще я правиш с хора,а те са със всички човешки слабости,както всички останали.Това значи ли,че не трябва да се почва нищо, или че след няколко неуспеха ,трябва да преустановим борбата или пък да зачеркнем всичко направено досега?Ако сме единни и решителни,ако работим без да отричаме един на друг начините по които всеки се бори и не считаме единствено нашата линия правилна,ще имаме успех.Не съществува такова нещо,като дело или мисия без ВЯРА.Задължително трябва да се вярва в нещо иначе какъв е смисъла на предприятието?Но тоталното отричане на други идеи и хора няма да доведе до нищо!

Ник, толкова ли сложно обясних, тази простичка идея? Ти, който си се посветил в осъществяването на националната кауза, защо сметна, че най-добрия и ефективен начин е реализирането й да стане чрез политическата система, а не чрез система съставена с ангажираността на народа(тази, за която говоря постоянно)? Тук в този сайт се занимаваме и с история на България. Системата на управление на държавата ни през цялото време въобще не е била чрез политически партии. Искам добре да оцениш този факт. Аз обаче, не призовавам да се връщаме към миналото едно към едно. Не искам да и да копираме. Аз предлагам, заедно пак повтарям, заедно да изработим, да измислим система за управление на България, като се вземат в предвид положителни практики, не слугувайки на чужди такива, а изцяло в наш интерес, в интерес на Българския род. И понеже нямам моралното право да го реша еднолично, нито пък която и да е политическа партия, без да го съгласува с по-голямата част от народа предварително, изниква нуждата всеки да допринесе с идея, обсъждане, предложение и накрая гласуване по даден въпрос. Това не е никак трудно, като дейност, единствената трудност всъщност, която трябва да се преодолее е съставянето на ред и правила на комуникация между участниците. Не е лесна задача това, но пък веднъж направим ли го, всичко ще е леко.
Така уважаеми Ник, никога няма да ти се налага да бръмчиш по села и паланки и да обясняваш на хората, колко як пич си всъщност, и че ще изпълниш всичко, което си поел като ангажимент към народа. По този начин ти без да искаш ще ги излъжеш, нагазвайки в система, в която нямаш никакъв контрол. Това обаче ще го разбереш, след първите си разочарования от своите колеги. Така само даваш предпоставка на народа да каже: Ето и тези ни излъгаха!
При партийната форма на управление отговорността се размива в група от хора, представляващи политическата сила, така наречената и добре позната "политическа безотговорност". Да не говорим, че ти няма как да си сигурен, че колегите ти ще бъдат пичове на място и няма да мръднат от думата си.
Мога да се изказвам аргументирано още сто страници, но смятам да се спра.
Последно пак ще ти припомня: Ти няма от какво да се притесняваш, че някава такава система може да измести Атака. Ако Атака се провали, не е ли добре да имаме резервен вариант? Не е ли по-добре да сме подготвени? Ти какво ще кажеш?
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Запознат.Радвам се на начина по който излагаш нешата.Има много позитивизъм.Разбрах,но ми е трудно да говоря за нещо ,което още не изкристализирало.На мене просто разбиранията ми са такива и така съм учил и затова виждам нещата по този начин.Разбира се много неща съм изхвърлил и преосмислил,но точно тук си мисля,че още има хляб в тази система.Не го схващай буквално.Прав си напълно,че тази система е направена за брутална експлоатация на хората и генерира непрекъснато несправедливост,неравенство,злоба и престъпност,унищожава човека във всякакъв смисъл.Нали това казваш?Но както един автомобил може да те закара бързо и лесно до някъде,при други обстоятелства и друг шофьор може и да те прегази.Не може бездушният автомобил да е виновен,нито системата.Виновни са хората.А самата система може да се реконструира,така,че да няма негативи,поне доколкото е възможно.Тя подлежи и на непрекъснато усъвършенстване.Не знам,просто не мога да си представя някаква система,тотално различна ,човеколюбива и без недостатъци.Мисля,че човешкият род в хилядолетния си ход напред,винаги е стъпвал върху достиженията направени от хората преди него и по този начин се е осъществявала приемственост и се е съхранявал човешкия опит през вековете.Това не означава,че нещо не може да бъде открито за първи път.Така,че да оставим въпроса отворен и да чуем други мнения,както предлагаш.
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Пак съм аз.може би ще ти бъда полезен с един материал предполагам от в.АТАКА.Писан е от Р.Кехайов,с.Ветрен.Касае икономическата теория на Линдън ла Руш.Няма много подробности,но може да се заинтересуваш,ако искаш.Цитирам:"Тази теория е фундаментална икономическа концепция,представяща икономиката не като обособена част от живота,а като фундамент на обществото.Това е наука за възпроизводството на човешкият род,като цяло...Теорията за физическата икономика на Л.ла Руш гледа на икономическите процеси през призмата на религиозните и морални категории.Тя остро се противопоставя на финансовата спекула и нейните институции/МВФ,СБ,СТО/.В теорията на Ла руш човешките и морални стойности имат несравнимо по-голямо значение от паричните.Тя разглежда човешкият живот,като основен двигател на прогреса.За тази теория се знае твърде малко "и т.н....Статията завършва:"Теорите за пазарната икономика,за търсене и предлагане са вече приказки за начинаещи."
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (5) 1 2 [3] 4 5  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020