www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Оставаме все по-малко!


Страници: (7) 1 2 [3] 4 5 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Оставаме все по-малко!
Azerath
Публикувано на: 15.8.2006, 15:25
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



Трябва да се осъзнаем като деца на Тангра за да прогоним робското от нас!


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Планинец
Публикувано на: 15.8.2006, 16:51
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 418
Дата на регистрация: 8-June 06



QUOTE (georgi_nz @ Aug 15 2006, 02:31 PM)

Истинските християни са останали според мен някъде по затънтените манастири, далеч от цивилизацията. И накратко: християнството не е това което е било. А и няма да бъде.

PS: Истинското задължение на свещениците е да държи буден народния дух, да просвещава , да обединява хората, да им говорят за ежедневните и глобалните проблеми. А днешни време основната нужда е да поведат хората и да им покажат как да се самоосвободи българския народ от паразитите, как да се самооправлява и да отсече главата на змея. Обаче нещо такова да правят свещениците лично аз не съм чул засега, въпреки че имам познати попове с които сме в добри отношения.

Само да добавя че по миналата седмица гледах атака с някакъв отец който беше гост,обади се един зрител и попита защо църквата не се опълчи срещу поробителите на народа.Попа се смути и заповтаря като папагал че бил в църквата един а имало 300 миряни...дрън дрън.Християнството отдавна си е загубило градивната сила,църквата е изгнила отвътре и се е превърнала в институция,едно своебразно кралство.Поповете са се ояли и мислят само за облаги.Отдавна са спряли да се борят за душите на миряните,изобщо не се опитват да правят някакво духовно просвещение,няма никаква борба за моралните ценнности.Мисля че поради тази причина сме затънали в такава морална разруха и духовна нищета.
Гледах преди няколко месеца филма 666 и сега ми е ясно защо в него църквата не направи нищо за да спре антихриста,просто нещата бяха показани такива каквито са.
PM
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.8.2006, 17:37
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



"Делото на Свети цар Борис I Покръстителя "
Такова лице в българската история няма. Има Кан Борис, тенгрианин. Има княз Михаил, християнин. Мислете, а не повтаряйте като папагали. И не ви ли прави впечатление, че нито Левски, нито Ботев, нито Раковски, нито Бенковски - никой не е роден с името, под което го познаваме днес?


--------------------
PM
Top
SSK
Публикувано на: 15.8.2006, 18:06
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 68
Участник # 471
Дата на регистрация: 2-July 06



QUOTE (georgi_nz @ Aug 15 2006, 02:31 PM)
QUOTE (SSK @ Aug 15 2006, 01:50 PM)
..не забравяи че Кубрат бе християнин,Тервел бе християнин а вероятно и Аспарух.

Да , били са християни. Но разликата е че са приели истинското христово учение, това за което по това време апостолите са били преследвани и избивани. А истинското автентично християнство не противоречи на истинските религии. А най малко на тенгрианството.
Наистина не е добре да спорим и да се препираме за религиите си. Полза от това няма.

Обаче SSK за едно нещо си помисли: колко от обявяващите се за християни са истински християни? Колко от тях след като са им издали кръщелното са ходили от духовна необходимост при свещеник? Колко от тях ходят на църква не защото е модерно, а за да си пречистят мислите и да се помолят за нещо на някоя икона?

Та целта на въпросите ми беше да ти посоча фалша и лицемерието на голяма част от назовавашите се християни, да посоча колко малко християнството днес облагородява хората. Както и колко много християнски свещеници са пропаднали души, мислещи за печалби, далавери, подмазване на дядо владика, по време на пости се напиват и шмулят луканка.

А допреди година и аз мислих като теб, че съм християнин понеже дедите ми са били такива и сега е мой дълг да спазя традицията. Обаче като си дадох равносметка какво всъщност ми е дало християнството на мен лично като светоглед, с какво дядо поп ме е направил това което съм, с какво целуването на кръста ме пречиства - прецених, че мога да мина спокойно без всичко това. Без угризения, без чувство за дълг и вина към родителите си.

Истинските християни са останали според мен някъде по затънтените манастири, далеч от цивилизацията. И накратко: християнството не е това което е било. А и няма да бъде.

PS: Истинското задължение на свещениците е да държи буден народния дух, да просвещава , да обединява хората, да им говорят за ежедневните и глобалните проблеми. А днешни време основната нужда е да поведат хората и да им покажат как да се самоосвободи българския народ от паразитите, как да се самооправлява и да отсече главата на змея. Обаче нещо такова да правят свещениците лично аз не съм чул засега, въпреки че имам познати попове с които сме в добри отношения.

Прав си Гоше.
Напълно си прав.
Някой са християни само на думи,не и на дела.

Но комунизма разруши напълно църквата,ето сам виждаш че жаждата за пари и земни блага раздели Светия Синод.

пп-Малък факт от моя град Свищов е че един от 5-те май-богати хора в града е свещенник.
Но въобще не е свещенник като хората-кара Мерцедес С класа,има магазин за булченски рокли и още 2-3 за хранителни стоки и като допълнение може да се види през 2-3 седмици в някоя дискотека.
Това не са свещенници,нито християни.
Както не са християни дето слушат тъпотията че "като те ударят по едната буза,дай и другата."


--------------------
?? ????? ??? ?????? ????????, ??? ?????-??? ??????, ????????? ??? ?? ????????, ???????? ??? ?? ? ???
PM
Top
Калоян
Публикувано на: 15.8.2006, 18:15
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 249
Дата на регистрация: 13-February 06



QUOTE (Планинец @ Aug 15 2006, 01:39 PM)
Относно христианството то си мисля че или е в летаргия или е труп,незнам кам кой да се причисля но Бог опознах благодарение на Дънов.

Пф!Похвално,няма спор! smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif smil4334aa21c9ca7.gif


--------------------
?????? ?? ??? ?? ?????,?? ??? ???????? ????? ? ???? ???? ??? ????? ????? ????????? ???????!!!
PM
Top
IYI
Публикувано на: 15.8.2006, 18:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 250
Участник # 141
Дата на регистрация: 12-October 05



Севаре, Воините са Воини и пет да са имат цената на 500 000!Аз лично самият пребродих много организации, промиха ми мозъка, упражняваха какви ли не атаки, просто всякакви и разбрах Воините са Крепостта-Истината и ще ги бъде винаги, проста геометрична прогресия и всичко е въпрос на време, действия и координация!


--------------------
??? ?? ????????, ????? ?? ??????????, ??? ?? ??????????, ????? ?? ????????!
PMEmail Poster
Top
Ник
Публикувано на: 15.8.2006, 21:08
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Говори се за лъжехристияни,понеже не са стъпвали в църква и са с подменена ценностна система.Това е факт.Детето е лошо-да го бием!А възпитателя,системата,какво? Аз съм от хората,които рядко стъпват в църква,но християнството си го нося в мен.Досега нито един път не писах или укорих някого за партийни или религиозни възгледи.Опитах се да внеса мир,уважение и толерантност-такива са ми и разбиранията.Но понеже не съм Тенгрианин и съм от АТАКА/,което не виждам как може да ми се вмени,като негативно качество/,как да разбирам изразеното пренебрежение или направо упрек?Значи ли,че хора с друго разбиране и начин на мислене нямат място в сайта?Ами ако грешат тези,които ни упрекват,защото аз виждам някои неща и съм ги споделил доста деликатно при това,но не срещнах дори намек за опит за разбиране.При това обвиненията освен,че намирисват на лични,не са особено конкретни.
PM
Top
Sinclaire
Публикувано на: 15.8.2006, 21:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 230
Участник # 313
Дата на регистрация: 31-March 06



Нас не ни обединяват религиозните промивки, нас ни обединява една идея - да спасим България от поредното заробване. За всичките месеци, през които пиша в този форум и чета статиите, сам се водил основно от тази идея. Затова хора, нека не изтъкваме нещата, които ни разделят (те хич не са малко), а да се обединиме с нещата, които са общи за нас.


--------------------
[size=medium][color=0000FF][font=Impact]?? ????? ? ????? ????????![/font][/color][/size]
PM
Top
Ник
Публикувано на: 15.8.2006, 23:04
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Когато един човек искрено вярва в нещо,не бива то да се нарича промивка,а чувството му трябва да се уважава,особено в нашия случай.Иначе с втората част съм напълно съгласен и точно това ми беше мисълта -да се обединяваме!
PM
Top
SSK
Публикувано на: 15.8.2006, 23:16
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 68
Участник # 471
Дата на регистрация: 2-July 06



QUOTE (Елтимир @ Aug 15 2006, 05:37 PM)
"Делото на Свети цар Борис I Покръстителя "
Такова лице в българската история няма. Има Кан Борис, тенгрианин. Има княз Михаил, християнин.

Това лице съществува и се нарича Свети цар Борис I Покръстителя.
Кръщелното му име Михаил е от името на император Михаил III.
Но аз уважавам историята си и не бих сложил до името на Борис името на един от най-големите педераси в историята на Източната Римска Империя-император Михаил е бил педерас.
А относно титлата "цар",тя може да се даде и за заслугите на дадена личност.
И Симеон не бе коронован за цар,но за нас той е Цар Симеон Велики,не княз.
А делото на Борис(като изключим Покръстването)също не е никак малко-приемането на учениците на Кирил и Методий,развиването на черковнославянската-старобългарска книжнина до издигането на България на 1-ва културна сила в европейския югоизток.

Уважавам предхристиянската култура на България и българите-тя не е никак малка,но не мога да отрека следхристиянската култура на България и българите,която също не е никак малка.


--------------------
?? ????? ??? ?????? ????????, ??? ?????-??? ??????, ????????? ??? ?? ????????, ???????? ??? ?? ? ???
PM
Top
Калоян
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 249
Дата на регистрация: 13-February 06



QUOTE (nik @ Aug 15 2006, 09:08 PM)
Говори се за лъжехристияни,понеже не са стъпвали в църква и са с подменена ценностна система.Това е факт.Детето е лошо-да го бием!А възпитателя,системата,какво? Аз съм от хората,които рядко стъпват в църква,но християнството си го нося в мен.Досега нито един път не писах или укорих някого за партийни или религиозни възгледи.Опитах се да внеса мир,уважение и толерантност-такива са ми и разбиранията.Но понеже не съм Тенгрианин и съм от АТАКА/,което не виждам как може да ми се вмени,като негативно качество/,как да разбирам изразеното пренебрежение или направо упрек?Значи ли,че хора с друго разбиране и начин на мислене нямат място в сайта?Ами ако грешат тези,които ни упрекват,защото аз виждам някои неща и съм ги споделил доста деликатно при това,но не срещнах дори намек за опит за разбиране.При това обвиненията освен,че намирисват на лични,не са особено конкретни.

Доживяхме и комунистите да се считат за християни. smil4334a65642c53.gif smil4334a69a0bdb2.gif smil4334ac775281d.gif


--------------------
?????? ?? ??? ?? ?????,?? ??? ???????? ????? ? ???? ???? ??? ????? ????? ????????? ???????!!!
PM
Top
БРАНЪ
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 315
Участник # 383
Дата на регистрация: 15-May 06



QUOTE (Запознат @ Aug 14 2006, 04:57 PM)
Уважаеми приятели,
прави ми впечатление, че от ден на ден оставаме все по-малко!
Сигурно всеки от Вас е забелязал това. В този форум има регистрирани около 500 човека, а постоянно активните са около 15-тина човека средно, и то не по едно и също време. Знае ли някой защо се получава така? Искам да попитам също и по старите, знаят ли какво става с по-активните участници от преди. Изведнъж започват да не идват във форума ни. Това е повече от странно!
А би трябвало да се увеличаваме с всеки изминал ден, не мислите ли?

Запознат, аз се намирам в империята(сещ) и времето ми е ограничено. Всъщност го използвам почти цялото, за да чета форума. От време на време пиша, но ако много се запаля от нещо. Преди време Севар беше постнал статистика на посещаемостта - много хора четат форума и материалите. И това е добре. smil4453a8352265e.gif


--------------------
???? ????????? ???????? ???, ?????? ????? ???? ?? ???? ?????!
PM
Top
gеorgi_nz
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



QUOTE (БРАНЪ @ Aug 16 2006, 01:26 AM)
Преди време Севар беше постнал статистика на посещаемостта - много хора четат форума и материалите. И това е добре. smil4453a8352265e.gif

А аз чета "материали" след като си изпечатам текста и го подвържа на книга. Много по готино е така. Иначе ми бръмва главата като чета от монитора продължително.

На лазерен принтер излиза много евтино. Едно зареждане на касетата - 30 лева за 3000 копия ( 1500 листа двустранно+20 лв за хартията = 50 лв=>стотинка за страница книжен формат ).
Но още по евтино излиза ако принтера е служебен. smil4341944e6b0c8.gif


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 16.8.2006, 17:10
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



От месеци насам се провежда кампания, целяща да противопостави Тенгрианство и Християнство. Имам само един въпрос. Колко християнски църкви са разрушени, опожарени или разграбени от тенгрианите? И колко са разрушени, опожарени или разграбени от турци, цигани и комунисти? Кой бесеше православни свещеници, кой им режеше главите, кой ги вкарваше по затворите? Кой нарича християните “гяури”, “кавури”, “даса” и “гои”? Нещо повече. Един, подвизаващ се тук като Сабазий и Локи някога се сърдеше, че не го слушаме да почнем подпалване на църкви по примера на норвежеца Варг Викернес. Обаче срещу Спас-Сабазий-Локи и дума не бе казана. Срещу него нямаше кампания. Защо ли? Може би точно това да се е искало – да тръгнем да палим църкви. Особено като знаем, че решението за атаката срещу нас е взето в кабинета на ген. Иван Чобанов, а Спас-Локи се включи в група, намираща се под командването на полк. Румен Николов, подчинен на Чобанов. Нима не осъзнавате? Целта на кампанията не е срещу враговете на християнството. Целта на кампанията е да бъдем унищожени ние. Вече можете да се досетите кой и защо провежда тази кампания. Най-страшно от всичко е, че същите методи, използвани някога срещу християните, днес биват използвани срещу нас. Вместо да протестират, християните се радват и тържествуват. Остана ли нещо християнско в християните? Интересно защо никой от тези ревностни защитници на православието не видя принципната несъвместимост между православно християнство и парламентарна демокрация, например. Никой не се възмути, когато в уж християнска държава правителството бива съставено с мандата на мюсюлманска партия. Как така “православните” предпочитат цигани и турци мюсюлмани пред българи – Тенгриани? Но както някъде някога беше написано – Бог вижда.


--------------------
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 16.8.2006, 19:04
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (Иван @ Aug 15 2006, 09:49 AM)
Мисля да разширя въпроса ти защо ставаме по-малко с предложение да започнем другата форма на общуване, за която говорихме при срещата си, приятелю. Нека да приканим всички, които искат да градят, да си намислят област, която им е по сърце и да материализират в тази област себе си (влюбването). И да споделяме методи и резултати при градежа с другата форма на общуване.

По този повод ще кажа, че започвам по-задълбочена работа по един проект (някои знаят), който ще помогне много при измъкването ни от матрицата.

Който търси начини намира, а който много пъшка-накрая умира!
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (7) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020