www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ванга


Страници: (4) 1 [2] 3 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ванга, ария
Иван
Публикувано на: 14.9.2006, 14:51
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



На този линк виждаме авторски материал на Дънов, който започва така:

QUOTE

ПРИЗВАНИЕ
КЪМ НАРОДА МИ
БЪЛГАРСКИ СИНОВЕ
НА СЕМЕЙСТВОТО СЛАВЯНСКО


Рамките, в които ще бъдем призвани се виждат още от тук. Отдавна се мъча да намеря обяснение (оправдание) за упоритото твърдение на Дънов, че сме славяни при положение, че всяка дума трябва да е премислена много пъти. В най-добрия случай бих се съгласил с тази рамка, ако под славянство Дънов разбираше бялата раса. Знам, че той е правил доста изследвания на черепите на българите, предполагам и в историята трябва да се е ровил. Та тука Petee, като познавач на делото на Дънов, трябва да ни запознае какви са основанията на Дънов да ни нарича славяни и какво влага той в това.

QUOTE
Аз ида от горе, по висше разпореждане на Бога – вашия Небе-
сен Отец, Който ме е натоварил с велика мисия да ви предвардя
от лошия път и ви благовествувам Истината на живота, която
слиза от Небесното жилище на вечната Виделина, да просвети
всякой ум, да възобнови всякое сърце и да въздигне и обнови
всички духове – отбрани чада на Истината, предназначени да
съставят зародиша на Новото човечество, на което славянско-
то семейство, коляното Юдино, ще стане огнище.


Във форума вече беше пускан текст от Дънов, в който ни нарича „Юдино коляно”. Това определение се нуждае от още по-сериозно обяснение!

QUOTE
Аз пристигам в тоя развратен свят в минута важна, да уп-
ражня нужното влияние, да ви отвърна от тоя пагубен свят,
който народите по земята са се втурнали да следват безразсъд-
но. Знайте, в случай че отхвърлите моите благи съвети и се възпро-
тивите на моите Божествени диктувания, които ви давам, защото
сте близки на сърцето ми, то ще употребя и други мерки, много
по-лошави, с които съм натоварен да приложа в замяна на вашето
непослушание на светите Божии заповеди.


О-ооо, и заплашва даже. Не съм срещал Христос да се е заканвал за саморазправа с тези, които не изпълняват нарежданията му. От кого ли Дънов е научил тия заплахи? Да не е от наставника на братята юдеи от Юдиното коляно. smil4334ad1724132.gif .


QUOTE
Въздайте хвала Богу, че аз не съм от тия,
които се побеждават. Иде време и сега е, когато ще опитате силата
Ми и ще познаете, че Аз съм Бог, Който се не лъже, но вие сте народ
своенравен, който не съзира къде се крие неговото добро. ]

Все едно чета стария завет. Накрая на текста се казва, че чрез Дънов говорел Елохим или Духа Господен, ама на мен ми блъска на Йехова! smil4334a5f2e45cb.gif Все пак и Йехова се води Бог за юдиното коляно.


QUOTE
Моята любов за вас ми продиктува свято задължение и аз встъпих на-
пред, да ви взема под моята върховна охрана. В това отдалечено
минало вашият дух не притежаваше никаква красота, която да ме
привлече, да ви обичам. Вие бяхте отвратителни наглед и който ви
погледнеше, се отвращаваше от грубото ви сърце.


Ако някой разбира, нека обясни как хем любовта му за нас го подтиква, хем сме отвратителни и няма за какво да ни обича!
По-нататък се говори как търсил да намери някаква благородна черта у нас, някаква добродетел. Просто говори за себе си, като натоварен със задачата да ни ръководи, да ни заведе някъде, а ние трябва да не се караме с Русия, да и се дадем да ни управлява, да слушаме, защото иначе лошаво ни се пише.


Petee, от такива текстове ли научаваш какво трябва да се работи? Нямам нищо против, ако ще правим нещо с руснаците, да правим. Ама те знаят ли за това и съгласни ли са? Ако нещо в тая посока правят белодрешковците, кажете, че да не стоим встрани.
PM
Top
Karutzar
Публикувано на: 14.9.2006, 15:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



Мормоните и свидетелите на йЕхова имат 1 общ "работодател" - кой е той оставям на Petee да отговори. дЪнов е "научил занаята" си от същия "работодател". Рьорих, блаватска, и останалата пасмина също имат 1 и съща цел - като мормоните и останалите "свидетели" на илдабаOFF! ВЪПРОС С ПОВИШЕНА ТРУДНОСТ КЪМ PETEE - ЗАЩО СЕ Е САМОУБИЛ дЪНОВ И ЗАЩО ТОВА СЕ КРИЕ ОТ НЕГОВИТЕ ОВЧИЦИ С ПРОМИТИТЕ СИ МОЗЪЧЕТА?


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Искрица
Публикувано на: 14.9.2006, 16:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



QUOTE
Мормоните и свидетелите на йЕхова имат 1 общ "работодател"...


Тези йеховистки свидетели са плъзнали отново по къщята на хората. Онзи ден посетиха и мен и най-тържествено заявиха как провеждали национална кампания. Предлагам ви да пробвате да се поразговорите с тях и да им зададете някой и друг въпрос, и да наблюдавате очудените им физиономии или сконфузването, когато ги попиташ "Чий е богът Яхве?". Момчетата и момичетата, които обикалят по домовете ни с книжки в ръка са заучили някои и други подробности от библията, но хванеш ли ги на кръстосан диалог почват да мънкат. Изобщо не им е ясно каква литература разпространяват, с каква цел и какви последствия.

PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 14.9.2006, 16:34
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Karutzar @ Sep 14 2006, 03:24 PM)
Мормоните и свидетелите на йЕхова имат 1 общ "работодател" - кой е той оставям на Petee да отговори. дЪнов е "научил занаята" си от същия "работодател". Рьорих, блаватска, и останалата пасмина също имат 1 и съща цел - като мормоните и останалите "свидетели" на илдабаOFF! ВЪПРОС С ПОВИШЕНА ТРУДНОСТ КЪМ PETEE - ЗАЩО СЕ Е САМОУБИЛ дЪНОВ И ЗАЩО ТОВА СЕ КРИЕ ОТ НЕГОВИТЕ ОВЧИЦИ С ПРОМИТИТЕ СИ МОЗЪЧЕТА?

Щото така му наредиха господарите му - да избере: да го убият или да се самоубие. Разбира се, той избира второто. Аз не знам защо въобще в този Форум се допуска това да се занимаваме с дъновизма и няма повече дискусии върху същността на Тенгрианството. Определено в такива отклоняващи беседи от нашите противници се изказват и ценни позиции и мнения, но определено това е някакъв вид реклама на плъзналия като раково образувание дъновизъм, който има наглостта да ни казва на нас, Българите какви сме били, какви трябва да станем и какви трябва да бъдем.
Това е твърде нагло!
Ние вече се наситихме на комунистите-атеисти, не ни трябват сега и "духовни комунисти" наречени дъновисти
PMEmail Poster
Top
Karutzar
Публикувано на: 14.9.2006, 18:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Искрица @ Sep 14 2006, 04:11 PM)
QUOTE
Мормоните и свидетелите на йЕхова имат 1 общ "работодател"...


Тези йеховистки свидетели са плъзнали отново по къщята на хората. Онзи ден посетиха и мен и най-тържествено заявиха как провеждали национална кампания. Предлагам ви да пробвате да се поразговорите с тях и да им зададете някой и друг въпрос, и да наблюдавате очудените им физиономии или сконфузването, когато ги попиташ "Чий е богът Яхве?". Момчетата и момичетата, които обикалят по домовете ни с книжки в ръка са заучили някои и други подробности от библията, но хванеш ли ги на кръстосан диалог почват да мънкат. Изобщо не им е ясно каква литература разпространяват, с каква цел и какви последствия.

Искрице, те са промити мозъчета. Толкова.
При промиването на мозъка (вид черна магия - вудуу) разума се изолира командните си функции, насажда се една измислена същност в/у душата, която без ръководната нишка на разума е безпомощна. Ужасно е. Безсмислено е да се спори с такива промити мозъчета. Преди 15тина години имах дискусия с 2вамина мормони - голям смях падна. smil4341944e6b0c8.gif Договорихме се да използваме инфо само от библията (King James version) smil4334af067a7a3.gif smil3dbd4e5e7563a.gif бяха ужасно безпомощни в усилията си да оборят моите становища - непрекъснато цитираха (така действа промития мозък) своите си писания. Като за капак ги разстрелях smil4334af067a7a3.gif като им казах че въобще не вярвам в библията - че е фалшификат - че в апокрифите имо много повече вярна информация, отколкото в библията. Ужас - избягаха от мен като от прокажен smil4341944e6b0c8.gif
smil4334a4c5e23b8.gif Година след това много добър мой приятел (беше невероятен пианист) при 1 наша среща в Пловдив се опита да ме "завербува" за кришнатите" - беше останал съвсем без пари - искаше да ми продаде 1 тяхна книга - купих я от съжаление към него - щеше да спечели % от нея - и я хвърлих на боклука.
Мисля че трябва да приключим тази тема за дъновистите и тем подобни секти (християнството също) - напълно съм съгласен с Джордан 13 по въпроса.


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Искрица
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 226
Участник # 243
Дата на регистрация: 26-January 06



QUOTE
Преди 15тина години имах дискусия с 2вамина мормони - голям смях падна.  Договорихме се да използваме инфо само от библията (King James version)  бяха ужасно безпомощни в усилията си да оборят моите становища - непрекъснато цитираха (така действа промития мозък) своите си писания. Като за капак ги разстрелях  като им казах че въобще не вярвам в библията - че е фалшификат - че в апокрифите имо много повече вярна информация, отколкото в библията. ...


Много точно! Така реагираха и при мен и съм съгласна, че няма смисъл да се спори с тях, но за мен прекият контакт с тях си беше вид опит, който смятам за полезен.


QUOTE
Мисля че трябва да приключим тази тема за дъновистите и тем подобни секти (християнството също) - напълно съм съгласен с Джордан 13 по въпроса.


Съгласна съм напълно! Многократно вече бяха подхвърляни теми за дъновизма и за това как трябва да се държим за фустата на Русия. Хайде да не дъвчем едно и също нещо по няколко пъти.
PM
Top
Frujin
Публикувано на: 15.9.2006, 12:56
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 593
Дата на регистрация: 15-September 06



Влизам за пръв път,това е проверка.


--------------------
????? ?? ?????? ???? ???
PMEmail PosterICQ
Top
Планинец
Публикувано на: 15.9.2006, 12:58
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 418
Дата на регистрация: 8-June 06



Аз съм живял в Русия и говоря и пиша на руски без проблеми.Ако отидеш в Русия ще видиш чее много трудно да се разбереш с тях на български.
QUOTE
Думата "ВОТ" е 1 от тях. Руснаците имат думата ЭТО, но я употребяват в друг смисъл - много по-тесен.
Вот се казва когато посочиш нещо т.е. ето. ЭТО означава това.Какъв по широк смисъл?
QUOTE
Фолклора им е по-беден и от финландския - 20тина елементарни песнички на кръст - и ги въртят като развалена грамофонна плоча през вековете.
Май и предства си нямаш от руска култура.
QUOTE
А за това, че киевска русь е бил български бастион е абсолютно табу да се говори.
Да знаеш кой е управлявал там?Името Игорь да ти говори нещо?На мен не ми звучи български.Между другото знаеш ли как сее появило наименованието руснаци?Смесват се славяните със шведско племе руси.
То бива да се да се величаеме и превъзнасяме ама света не се върти около нас,важна е истината а не да се пишат глупости.
PM
Top
ганди
Публикувано на: 15.9.2006, 13:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 35
Участник # 394
Дата на регистрация: 22-May 06



това че има такива които мислят че христос не е бил евреин ме накара да се замисля и ...всеки които е чел библията и някои апокрифи(неудобни)книги
знае (интересно как никой не обръща внимание на това) че евреите са смятали че
христос е от давидовия род защо??? ами защото давид е бил рус и синеок (явно
исус е бил такъв затова изследователите и досега не могат да разберът на какво
основание евреите водят родословието на христос от давид, а те така спокойно могат да го водят и косвено от ной) (
1. Първа книга Царства ••
ПЪРВА КНИГА ЦАРСТВА * * У Евреите: "Първа книга Самуилова". 1 [1:1] Имаше един човек от Раматаим-Цофим, от Ефремова планина, името му беше Елка...
...[16:12] Тогава Иесей прати, та го доведоха. Той беше рус, с хубави очи и приятно лице. И Господ рече: стани, помажи го, защото това е той. [16:13]...
...филистимецът и, като видя Давида, с презрение го изгледа, понеже беше млад, рус и хубавец. [17:43] Филистимецът рече на Давида: защо си тръгнал срещу ми...)
а според евреиската религия\в-библията го няма има само за синовете божий но аз съм попадал на апокрифи-след адам се раждат първите хора един от които е ной този ной има син ламех или нещо такова който син твърди на баща си че жена му е надула корема от ангел щото детето е много светло русо а на ной бива казано от ангели че от това дете ще произлезе новият човешки род които за разлика от предишния ще бъде праведен и свят ето от къде се опитват да извлекат потеклото си евреите от ангелите затова мислят че света им принадлежи и заради талмуда тора и цялата им религия смятат русите синеоки хора за най висшите еврей затова искат да се намърдат в русия и мразят всички народи освен собствения и руския които смятат за по висш


--------------------
???????? ???????? ???
PMEmail Poster
Top
Иван
Публикувано на: 15.9.2006, 14:49
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (ганди @ Sep 15 2006, 01:26 PM)
това че има такива които мислят че христос не е бил евреин ме накара да се замисля и ...всеки които е чел библията и някои апокрифи(неудобни)книги
знае (интересно как никой не обръща внимание на това) че евреите са смятали че
христос е от давидовия род защо??? ами защото давид е бил рус и синеок (явно
исус е бил такъв затова изследователите и досега не могат да разберът на какво
основание евреите водят родословието на христос от давид, а те така спокойно могат да го водят и косвено от ной) (
1. Първа книга Царства ••
ПЪРВА КНИГА ЦАРСТВА * * У Евреите: "Първа книга Самуилова". 1 [1:1] Имаше един човек от Раматаим-Цофим, от Ефремова планина, името му беше Елка...
...[16:12] Тогава Иесей прати, та го доведоха. Той беше рус, с хубави очи и приятно лице. И Господ рече: стани, помажи го, защото това е той. [16:13]...
...филистимецът и, като видя Давида, с презрение го изгледа, понеже беше млад, рус и хубавец. [17:43] Филистимецът рече на Давида: защо си тръгнал срещу ми...)
а според евреиската религия\в-библията го няма има само за синовете божий но аз съм попадал на апокрифи-след адам се раждат първите хора един от които е ной този ной има син авимелех или нещо такова който син твърди на баща си че жена му е надула корема от ангел щото детето е много светло русо а на ной бива казано от ангели че от това дете ще произлезе новият човешки род които за разлика от предишния ще бъде праведен и свят ето от къде се опитват да извлекат потеклото си евреите от ангелите затова мислят че света им принадлежи и заради талмуда тора и цялата им религия смятат русите синеоки хора за най висшите еврей затова искат да се намърдат в русия и мразят всички народи освен собствения и руския които смятат за по висш

Ганди, какво те чопли с тия евреи, не мога да разбера?!

Искали да се пишат руси и синеоки, защото щели да изглеждат по-издигнати, вярвали, че русите, а от там и руснаците са по-висши и т.н. Ама какво ни интересува на кого искат да приличат евреите и кого смятат за по-висш? Което и да е племе или народ е по-висше от тях. Те имат проблем, защото искат да се изкарат нещо висше, докато в същото време изповядват звероиден хаос. Но пак питам, за какво ни е на нас да им четем книгите, разсъжденията, библиите и натъкмяванията? За какво?
PM
Top
Севар
Публикувано на: 15.9.2006, 15:04
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Преди няколко хиляди години тия маймуни, когато е минавал някой бял покрай тях, са го обявявали за ангел. Но в последствие при тях се е вляло известно количество бяла кръв от нашите ренегати и те вече са се почувствали по-големи човеци от човеците. За Давид не знам, но за Авраам/Ибрахим съм чувал, че е някакъв избягал ренегаД и не бил евреин.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Йордан_13
Публикувано на: 15.9.2006, 17:01
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Севар @ Sep 15 2006, 03:04 PM)
Преди няколко хиляди години тия маймуни, когато е минавал някой бял покрай тях, са го обявявали за ангел. Но в последствие при тях се е вляло известно количество бяла кръв от нашите ренегати и те вече са се почувствали по-големи човеци от човеците. За Давид не знам, но за Авраам/Ибрахим съм чувал, че е някакъв избягал ренегаД и не бил евреин.

Така е. За съжаление баша му е Тара от Ур Халдейски.
PMEmail Poster
Top
ганди
Публикувано на: 16.9.2006, 18:26
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 35
Участник # 394
Дата на регистрация: 22-May 06



QUOTE (Иван @ Sep 15 2006, 02:49 PM)
QUOTE (ганди @ Sep 15 2006, 01:26 PM)
това че има такива които мислят че христос не е бил евреин ме накара да се замисля и ...всеки които е чел библията и някои апокрифи(неудобни)книги
знае (интересно как никой не обръща внимание на това) че евреите са смятали че
христос е от давидовия род защо??? ами защото давид е бил рус и синеок (явно
исус е бил такъв затова изследователите и досега не могат да разберът на какво
основание евреите водят родословието на христос от давид, а те така спокойно могат да го водят и косвено от ной) (
1. Първа книга Царства  ••
ПЪРВА КНИГА ЦАРСТВА * * У Евреите: "Първа книга Самуилова". 1 [1:1] Имаше един човек от Раматаим-Цофим, от Ефремова планина, името му беше Елка...
  ...[16:12] Тогава Иесей прати, та го доведоха. Той беше рус, с хубави очи и приятно лице. И Господ рече: стани, помажи го, защото това е той. [16:13]...
  ...филистимецът и, като видя Давида, с презрение го изгледа, понеже беше млад, рус и хубавец. [17:43] Филистимецът рече на Давида: защо си тръгнал срещу ми...)
а според евреиската религия\в-библията го няма има само за синовете божий но аз съм попадал на апокрифи-след адам се раждат първите хора един от които е ной този ной има син авимелех или нещо такова който син твърди на баща си че жена му е надула корема от ангел щото детето е много светло русо а на ной бива казано от ангели че от това дете ще произлезе новият човешки род които за разлика от предишния ще бъде праведен и свят ето от къде се опитват да извлекат потеклото си евреите от ангелите затова мислят че света им принадлежи и заради талмуда тора и цялата им религия смятат русите синеоки хора за най висшите еврей затова искат да се намърдат в русия и мразят всички народи освен собствения и руския  които смятат за по висш

Ганди, какво те чопли с тия евреи, не мога да разбера?!

Искали да се пишат руси и синеоки, защото щели да изглеждат по-издигнати, вярвали, че русите, а от там и руснаците са по-висши и т.н. Ама какво ни интересува на кого искат да приличат евреите и кого смятат за по-висш? Което и да е племе или народ е по-висше от тях. Те имат проблем, защото искат да се изкарат нещо висше, докато в същото време изповядват звероиден хаос. Но пак питам, за какво ни е на нас да им четем книгите, разсъжденията, библиите и натъкмяванията? За какво?

защото са паразити и трябва да се излекуваме от тях като от рак трябва ни лекарство каквото и да е защото!.!.!.!..!...!.........!...................!...................................................................


--------------------
???????? ???????? ???
PMEmail Poster
Top
Karutzar
Публикувано на: 17.9.2006, 17:24
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Планинец @ Sep 15 2006, 12:58 PM)
QUOTE
Фолклора им е по-беден и от финландския - 20тина елементарни песнички на кръст - и ги въртят като развалена грамофонна плоча през вековете.
Май и предства си нямаш от руска култура.
QUOTE
А за това, че киевска русь е бил български бастион е абсолютно табу да се говори.

Глупости на търкалета. И понеже стана въпрос за музика и фолклор - това ми е едната от професиите. Имам самочувствието да съм много добър в тях. ОБЯСНЯВАМ! Руският фолклор е ужасно беден интонационно. Трагедия! В ладово отношение са доста по-назад от европейската музика ( smil4341944e6b0c8.gif която също е трагедия - успяли са да разберат само 2 лада от тракийците/гърците - мажора и минора - за останалите - от дорийски до миксолидийски са безпомощни). Да не говорим, че (руснаците - пък и европейците) генетически не могат да различат делене на октавата, което е повече от 12. ТОЛКОВА. Ако чуят някой макам (индийски лад) го считат за фалшиво свирене и пеене. Руснаците имат един репертоар от 20тина (детски smil4341944e6b0c8.gif ) песнички, които си пеят хорово при всяко парти или събиране. Антагонизма им е ужасен. Пълно отхвърляне на всеки фолклор, който не се вмести в тези 20тина шаблона/песни. Това говори за нещо повече от тъпотия. smil3dbd4e5e7563a.gif За разлика от руския фолклор ( smil4341944e6b0c8.gif където циганските романси са на пидиестала на съвършенството smil4341944e6b0c8.gif ) българския фолклор е невероятно разнообразен. От 108 възможни макама (ладове) в българския фолклор до този момент се употребяват около 60 - на песни записани в БАН. За да добиете представа колко е сложна българската народна музика ще ви кажа, че не бих се похвалил, че мога да я свиря добре - не съм достатъчно добър виртуоз.
(Малко пояснение - В темперирания строй - музикално деление - лад - - октавата се дели на 12 полутона. И нищо не може да избяга извън това делене. В българската, индийска, и други музики октавата може да се / и се дели на повече от 12 полутона - 24, 32, 36 и т.н. smil4341944e6b0c8.gif Бившата ми жена (финландка) реагира по този начин на българската музика - "от многото орнаменти не мога да схвана мелодията" - очевидно генетично не е дозряла за да я разбере)


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
Иван
Публикувано на: 17.9.2006, 17:42
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



Каруцар, ако имаш достъп до записи на българска народна музика, хорово или солово пеене, ансамблите от едно време и т.н., кажи как да се сдобия с тях. Услиено събирам такива изпълнения, защото само това ми се слуша вече.
Като малък замръзвах пред радиоточката, когато бяхме на селото ня дядо ми, защото тази точка винаги беше пусната и в събота/неделя почти постоянно звучаха инструментални или вокални изпълнения. После самия аз няколко години изучавах акордеон, защото орнаментите и сложнотията бяха магията, която исках да владея. smil4334ad1724132.gif
Е, малко след това ме увлече електрониката и като тръгнах по големите училища, ми затвърдяха пръстите. Пръстите - да, но не слуха и сърцето. smil4334ad1724132.gif
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 [2] 3 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020