www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ванга


Страници: (4) 1 2 [3] 4  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ванга, ария
Запознат
Публикувано на: 17.9.2006, 19:20
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Каруцар, що не каза по-рано, че си музикант бре! Малко да разведрим обстановката smil4334ad1724132.gif . Аз на барабани блъскам, обаче сега нямам и вече много ме сърбят ръцете. Народни ритми не съм свирил , ама много се кефя на тези "обърнати" тактове, дето на останалите небългарски музиканти им "забива" метронома в главата и не могат да вдянат нещо по-различно от 4/4. Искам някой барабанист дето ги чува тези работи да ме научи, щото знам че не е много лесно.
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 17.9.2006, 19:34
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Да продължим в темата "Българска народна музика"? Тази тук е за друго.
PM
Top
Планинец
Публикувано на: 19.9.2006, 14:34
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 138
Участник # 418
Дата на регистрация: 8-June 06



Това за 20-те песнички в руския фолклор е несериозно,Каруцарю ако качиш някаде Българска народна музика ще ти бъда благодарен.
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 19.9.2006, 20:15
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Фолклора им е по-беден и от финландския - 20тина елементарни песнички на кръст - и ги въртят като развалена грамофонна плоча през вековете.


Това също е абсолютно верно. Но важи и за финландския фоклор, особено за епоса им "Калевала", който в същността си е чиста проба усвоен орфизъм, а главния герой Вайнемьонен в този епос е тяхната персонификация на нашия Орфей.
PMEmail Poster
Top
Agent
Публикувано на: 22.9.2006, 12:11
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 13
Участник # 603
Дата на регистрация: 21-September 06



Ванга служеше на комунистите самотвержено. Даже комунистическия художник Светлин Русев изрисува онова което тя нарича църква.
Тази жена беше подвластна на сатаната и неговите протежета комунистите.
PM
Top
Karutzar
Публикувано на: 22.9.2006, 17:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 214
Участник # 433
Дата на регистрация: 16-June 06



QUOTE (Jordan_13 @ Sep 19 2006, 08:15 PM)
Фолклора им е по-беден и от финландския - 20тина елементарни песнички на кръст - и ги въртят като развалена грамофонна плоча през вековете.


Това също е абсолютно верно. Но важи и за финландския фоклор, особено за епоса им "Калевала", който в същността си е чиста проба усвоен орфизъм, а главния герой Вайнемьонен в този епос е тяхната персонификация на нашия Орфей.

Калевала не е само финска - естонците също имат претенции да е тяхна. Точно така - чист орфизъм. Планинец - може и да са 30тина песнички - не е въпроса в броят им а в посланието, което носят. Финландците имат повече от 1000 тяхни валса (vaalsi), чиито мелодии или са откраднали, или са изсмукали от пръстите си - при първия фински варс,у който чуеш ти се разваля настроението, при втория си със сигурна депресия, при третия става опасно - много близко си до самоубийство. smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif smil4341944e6b0c8.gif Нарича се музикална (а и не само) профанизация.
Бих искал да затворя темата - ако някой желае да я отвори под нов постинг активно ще се включа.
За последно - Лично аз нямам много автентични (необработени) фолклорни песни. БАН в продължение на много години изпращаше свои служители да ги записват из страната - от стари хора, в затънтени краища. Записите (аудио+ноти+текст) си са до ден днешен в БАН. Веднъж завинаги се доказа, че българският фолклор е много по-стар не само интонационно от всички балкански и европейски фолклори. Като доказателство (мое лично) бих желал да ви разкажа 1 историйка. Познавам 1 кюрд - младо надъхано момче - кюрдски патриот. Слушаше само кюрдска музика. Беше ми попаднал от библиотеката 1 диск на ибряма, със български музиканти , направен в хамериката. Пуснах му го. (до този момент този Хасан (така се казваше) гледаше на всички чужденци високомерно - за него №1 си бяха кюрдите) Блокира. Просто блокира. Пита - това българска музика ли е. Да - му отговорих. smil4341944e6b0c8.gif Само дето не коленичи да ми се замоли като на аллах да му го дам този диск. Каза, че това е най-божествената музика, която бил слушал. От този момент нататък за България и нейната музика говореше само суперлативи. И с огромно уважение.

Агент, нямаш ли други форуми да изявяваш "заключенията" на промитото си мозъче? smil4334af067a7a3.gif


--------------------
??????? ??????????
PMEmail Poster
Top
TanNakRa
Публикувано на: 23.9.2006, 23:52
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 22
Участник # 595
Дата на регистрация: 18-September 06



QUOTE (Запознат @ Sep 17 2006, 07:20 PM)
Каруцар, що не каза по-рано, че си музикант бре! Малко да разведрим обстановката smil4334ad1724132.gif . Аз на барабани блъскам, обаче сега нямам и вече много ме сърбят ръцете. Народни ритми не съм свирил , ама много се кефя на тези "обърнати" тактове, дето на останалите небългарски музиканти им "забива" метронома в главата и не могат да вдянат нещо по-различно от 4/4. Искам някой барабанист дето ги чува тези работи да ме научи, щото знам че не е много лесно.

Хаха и аз пробвах с барабаните smil3dbd4e5e7563a.gif блъсках блъсках па ми писна, е все още ми се иска, ама като не са ми вкъщи не мога да се организирам...


--------------------
"?? ???????? ??? ?????? ?????, ? ???????? ?? ???????! ?? ????????? ???? ???????, ???? ???? ???? ?? ?? ?????!???????? ?? ???? ????? ???! ??????? ????? ????? ?? ???????, ?? ????? ?? ?????? ????!"
PMEmail Poster
Top
TanNakRa
Публикувано на: 23.9.2006, 23:59
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 22
Участник # 595
Дата на регистрация: 18-September 06



QUOTE (Agent @ Sep 22 2006, 12:11 PM)
Ванга служеше на комунистите самотвержено. Даже комунистическия художник Светлин Русев изрисува онова което тя нарича църква.
Тази жена беше подвластна на сатаната и неговите протежета комунистите.

Тук братле ти ме удари 5 пъти от земята с това изказване! smil4453a9006c2f4.gif


--------------------
"?? ???????? ??? ?????? ?????, ? ???????? ?? ???????! ?? ????????? ???? ???????, ???? ???? ???? ?? ?? ?????!???????? ?? ???? ????? ???! ??????? ????? ????? ?? ???????, ?? ????? ?? ?????? ????!"
PMEmail Poster
Top
Petee
Публикувано на: 25.9.2006, 12:30
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 358
Участник # 382
Дата на регистрация: 15-May 06



QUOTE
Ванга служеше на комунистите самотвержено. Даже комунистическия художник Светлин Русев изрисува онова което тя нарича църква.
Тази жена беше подвластна на сатаната и неговите протежета комунистите.

aaaaaaxaxaxaxaxaaaaa aaaaxaxaxaxaxaaaaa

Откъде ги намирате тия образи бе, тенгрияните аахахахаа
PMEmail Poster
Top
Севар
Публикувано на: 25.9.2006, 12:45
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 2 371
Участник # 13
Дата на регистрация: 11-July 05



Не ги намираме, те ни намират.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Спорт-Здраве
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 934
Участник # 301
Дата на регистрация: 24-March 06



Скулпторът Иван Варчев я пита такъв ли е Бог, какъвто ние си представяме и го рисуваме по иконите, тя отговаря: "Не, няма такъв Бог. Аз 40 години изпадам в транс и не съм видяла ни Господ, ни Христос. Огън и светлина - това е Бог."
PM
Top
anti666
Quote Post












Тя Ванга и друго беше казала, че ще дойде на света най-старото учение. Забележете, учение а не религия. Кое ли ще да е то? А Светлин Русев е масон, който изрисува стените на подигравката, наречена църква в Рупите с изроди. (т.е., изпълни молбата на жената да направи храм, само че малко по-различен). Нейното изображение е зазидано по стар масонски обичай там, а дочувам че и тя е положена в бетонен саркофаг. Малко странно нали!
И не по темата, но подобен храм пак със стенописи на масона-художник се издига на върха на древния Царевец. Пак случайност, предполагам.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
DragSShaN
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 392
Участник # 421
Дата на регистрация: 9-June 06



Аз съм от Петрич , храма на Ванга е на 20 км от града . Докато беше жива Ванга не съм чул някой да се оплаква от нея . Аз лично не съм ходил там , но от моя край много хора бяха ходили и единственото , което съм чувал е , че тя наистина има дарба да вижда в бъдещето .
Междодругото местото около храма беше купен и искаха да правят джамия там въпреки, че в нашия краи мюсюлманите са нищожна част от населението и в Рупите никакви ги няма smil3dbd4d99c6eaa.gif


--------------------
??? ?????????, ??????, ??????, ??????! ???????? ????????! ??????, ??????, ??????!
PMUsers Website
Top
anti666
Quote Post












Ванга е една от малкото съвременници, която е истински обичана от българите. Помагала е на много, включително и на родители ми. Най-гадното в случая е, че "приятелите" й като Св. Русев се овъртаха покрай нея с надеждата да научат нещо, а след смъртта й направиха всичко възможно за да затворят духа й с масонски ритуали като зазиждането и бетонния саркофаг. От какво се срахуват поклонниците на Бафомет/Сат/Яхве? Още приживе, тя беше казала, че духа й ще се пренесе в момиче, много по-силна от нея. Такива предсказания има не само от Ванга и това е истинския им страх. Защото преди Ванга имаше Преподобна Стойна, а наследничката й може да се окаже не само знахарка, но и войн. И тогава отиде коньо у ряката!
А масоните, знае се много добре, че са се наврели във всички възлови духовни точки на България - Царевец, Арбанаси, Рупите, с пирамидка над Мадарския Конник, с наводнено светилище до Градище, взривена скала с тангриански символ до Ситово или масонски ритуали в Рилския манастир.
За Рила монасите в манастира дори ги е страх да говорят за мутрите в черно, които се изсипват с лимузините по нощите. Знаете, там са мощите на св. Иван Рилски, за повечето пазител на България, а за запознатите и върховен тангриански колобър. Може само да си представим сатанинските ритуали, които се вихрят на това свещенно място.
Top
Запознат
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



QUOTE (anti666 @ Jan 7 2007, 10:20 PM)
....За Рила монасите в манастира дори ги е страх да говорят за мутрите в черно, които се изсипват с лимузините по нощите. Знаете, там са мощите на св. Иван Рилски, за повечето пазител на България, а за запознатите и върховен тангриански колобър. Може само да си представим сатанинските ритуали, които се вихрят на това свещенно място.

Спокойно приятел, няма да се размине ни на едните, нито на другите. Който каквото прави, двойно му се връща.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020