www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Ционистко признание


Страници: (3) 1 2 [3]  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ционистко признание
Миро
Публикувано на: 15.9.2005, 11:23
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



ОК,разбрах ти гледната точка,повече няма какво да коментирам!
PMUsers Website
Top
gеorgi_nz
Публикувано на: 15.9.2005, 15:14
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 384
Участник # 76
Дата на регистрация: 10-August 05



Та значи Хелиопол било селището на Висарион! Затуй се казвало онова издателство така дето плаща за сайта имадругпът.орг.
Б.. си мамата. Чак сега ми светна.


--------------------
????? ????????? ????, ????? ? ???????????!
?????? ?? georgi_nz
PMEmail PosterUsers Website
Top
Миро
Публикувано на: 15.9.2005, 18:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 503
Участник # 54
Дата на регистрация: 28-July 05



Аз пък знаех,че се казва Тиберкул smil3dbd4df1944ee.gif
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.9.2005, 18:11
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Тиберкул е езерото, главното селище, в което е домът на Виссарион се казва Хелиопол.


--------------------
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 16.9.2005, 23:12
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



За Pravoslavieto.com ли говорите? Определено има интересни неща като:
Езичество, окултизъм, национализъм и посткомунизъм

Понастоящем най-сериозната мистификация, крепителка на окултизма в България е твърдението, че в миналото уж било почитано божество от централноазиатски вид, наречено "Тангра". От тази мистификация се втълпява убеждението за наличието на особена "прабългарска", "национална" религия, прозвана гръмко "тангризъм".

И лошото тук не е само изопачаването на историята. Опасното в случая с "тангризма" е възсъздаването и разпространието на една нова окултна секта, която посредством парапсихологични методи и полуфашистки твърдения се опитва да се представи за изразител и тълкувател на националната самоличност на българина. Окултната група, по-точно групи, изповядва в политико-народностен план една идеология, при която българите (тюрки или славяни) се виждат по същия начин, по който се виждат арийците в теориите на Хитлер. Фанатизмът, лъжемесианизма и откровените неистини в основанията на тази новосъздадена секта направо плашат мирния и спокоен гражданин, ценящ християнските ценности и виждащ науката като система от логически свързани постулати и правомерни твърдения.


Много готини неща а?


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
Bell
Публикувано на: 17.9.2005, 11:28
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 861
Участник # 101
Дата на регистрация: 5-September 05



Много ме впечатли дискусията ви, не защото чувам нещо ново, не защото решението е открито, но се замислих за много неща.
И се присетих за други неща....
За възнесението на духа, за "великия човешки дух" както някои каза. Кой от нас може да с епохвали че е поел но този път? Защото само знанието не е достатъчно. Да, то е предимство, но на мен лично много пъти ми се е слуцвало да разбирам неща, да научавам, неща и да знам кой е правилния начин на постъпване в определена ситуация- и въпреки това да не мога да го приложа на практика захстото като личност все още не съм прерастнала в това което съм прозряла.
Даден човек реагира по даден начин,казват-такъв тип е,такава му е личността, аз мисля че не е точно така- бих казала-на такова ниво е (интелектуално и душевно-независимо от акумулираните знания и опит). Наблюдавала съм мъдри хора да постъпват мъдро и съм се любувала на това им умение и съм осъзнавала колко правилно постъпват, но въпреки това аз на тяхно място не бих могла да постъпя така по инерция. Защото тяхната мъдрост е част от тях. Мъдростта сама по себе си е просто информация. Осунзавам доста неща в този живот но най ми е трудно да ги вродя в себе си и аз да порасна и да се слея с тях.
За какво ги бръщолевя тези "глупости" ли? Сега ще ви кажа.
В интервюто на "свръхчовека" той казва на едно място... "Всичко, което вършим, ние го правим обмислено и гениално ПРОСТО."
Така е, всичко е сложно и просто но за да го осъзнаеш трябва да преминеш от просто-сложно-просто. Ние тепърва се борим да навлезнем в сложното и още не разбираме простото-цялостната картина. Много отговори са пред нас-някои от които се крият дори в повечето религии като "обичаи ближния си" или нещо подобно. Според мен ние не можем да го осъзнаем до степен-да се срастнем с това познание.
Много от тук присъстващите са факири на знанието, но колко мрак и злоба угнетява техните сърца?Колко разрдазнителност, липса на толерантност, дребнавост са източници на действията им в ежедневието и спрямо другите? Ние общуваме помежду си но сме затворени един за друг. Няма само чрез знаня да се възвиши духа ни и да сме силни. Силата не е в агресията, не е в яростта, силата е в това да владееш себе си отвътре, да можеш да приемаш себе си и другите, да можеш да се обединяваш с хората наистина. Да можеш да погледнеш човека без да раздаваш присъди наум. Да можеш да прозреш със цялото си същество единството.
Естествено че ще ни разрушат с един замах, след като ние сме неспособни да сме единни. Постоянно се дразним един на друг, груби сме и подхождаме със злоба и отмъстителност. А най впечатлителното е че това ни облекчава-чустваме се сякаш сме силни когато налагаме волята си върху другите доколкото можем-ТОВА Е ИЛЮЗИЯ. Истински силният човек не се тревожи кой доколко упражнява свойта воля в спора, защото той няма съмнения в себе си и никой не би могъл да го дестабилизира- за това и отреагирва спокойно. Силата-това е да сме в хармония със себе си и съответно да не приемаме като заплаха отправените ни провокации защото те не могат да бъдат реална заплаха за нас като личности.
И ето, аз така мисля, но не съм го постигнала със себе си.И виждам колко са коравосърдечни и злобни другите. Не трябва да сме мекушави-но трябва да сме уравновесени. За това ме е страх за нас българите, защото виждам че не можем да излезнем със съзнанието си извън омагьосания кръг. Независимо колко факти ни се докажат пред лицето,главния проблем е вътре в нас.
Има толкова много смисъл в писмото на "свръхчовека"....Може да се тълкува до безкрай.

Просто искам да кажа че трябва да се опитаме да надраснем себе си за да се възвишат духовете ни-тогава никоя манипулация не ще ни повлияе!

А за Християнството искам да кажа че съм съгласна с това че е напълно изродено. Че богът дори за Христос не е бил някои малумен дъртак с брада дето шпионира всеки като клюкарско списание.
Богът и за Исус е богът и за нас. Тангра, или както и да го наречем. Исус Христос е ползвал много метафори за да достигне до съзнанието на тогавашните умопомрачени и невежи хора. А днес се спекулира по най гнусния начин с него. Незнам длаи е бил човек,или някои дошъл от друга планета, но той е гледал цялостно на нещата, виждал е "от високо" ако ме разбирате добре. И за това е умеел да постъпва правилно и да се бори срещу "демонът". (ако приемем че историята на исус е реална разбира се)Незнам дали този въпросен демон е съществуваща сила или е демонът в човека.....но какво значение има.
Аз мисля че все повече губим себе си и независимо колко се опитваме да достигнем до заложения ни потенцял и да го развием, все повече се объркваме и заблуждаваме.
Нещата са наистина прости но е сложно да разберем как да го осъзнаем.
Ако не успеем да преодолеем долните си и дребнави чуства-няма никакъв смисъл и полза ако ще и въпросните кукловоди да ни почукат на вратата и да се представят самолично.Въпросът не е в това дори да се научим да прощаваме,въпросът е в това да сме над първобитните си чуства-ако го постигнем тогава ще можем да действаме много по истински,правилно,мъдро-ОБЕКТИВНО!
Чувствам го в себе си,и незнам дали го пресъздавам по същия начин....надявам се поне малко да успявам. Постоянно размишлявам вглъбено и работя над себе си като адски се боря със първобитните ми импулси.....не казвам че е лесно. Но е нещо да си виждаш грешките и да се опитваш да преодолееш себе си на етапа на които си!
Предполагам че ще ви се стори много банално това което казвам-и това ще е поредния пример за това колко сме ограничени и неспособни.
Това е мойто мнение!


PM
Top
Хунор
Публикувано на: 17.9.2005, 12:45
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



"Кой ще съзре колобъра под одеждите на скромния и благочестив свещеник? Кой ще познае мага в ходжата от минарето? Кой ще отгатне, че поучаващият пастор е воин на Тангра? Че кардиналът е частица от Единното Небе? Че епископът е посветен друид? Че прадревна хармония вдъхновява ламата? Привържениците на властващите религии забравят или пък не подозират: ако не са искрено добри, ако не са честни пред себе си и пред хората, ако не вярват в Бога, ако не дават, а грабят - духовниците не биха били свещенослужители, а попове, мюфтии, кюрета - истински рожби на своите прогнили църкви. Свирепи деца на изродения човешки вид. Не се подвеждайте и от техния външен вид. Не с едната капа-колобърка се става маг. Папската тиара изобщо не прилича на трънен венец. Нито пък гръцката калимавка. Не под всяко жълто расо се крие Буда. Смисълът на церемониалното облекло умря. Но остава зачитането на Висшите закони, които в своята основа съвпадат.

Затова не се притеснявайте, когато ви представят за християни, будисти или мюсюлмани. Всичките тези учения вие сте ги създали. И ако днес Тангра ви е подложил на изпитания, то е, защото сте допуснали тяхното изопачаване и извращаване. Не ни укорявайте, и че не строим наши храмове. Който иска да види постройка с очите си, защото никога не е чувствал Храм в сърцето си, той никога няма да види Храма. Който не е разкъсвал обичайния кръговрат на всекидневието - той никога няма да усети присъствието на Тангра. Бог не е нагръдно украшение, нито е екзотична думичка. Бог не е храмово великолепие, нито парадни свещенически одежди. Бог не е църква и църквата не е Бог. Сградата с вградена Божественост не се определя по своята архитектура. Светостта на мястото се поражда не от названието, а от преобладаващите там енергии. Бог не е във формата на предметите. Той е в нас. Тангра е в нашата вяра. Във верността ни към заветите. В нашата чест, в готовността ни да отстояваме заветите. В решимостта ни да постигнем първичната Богосътвореност. Във волята ни да бъдем достойни носители на Божествената Искра"

КРЪГОВЕ-ЧЕРВЕНА КНИГА
http://www.voininatangra.org/modules/xfsec...hp?articleid=24


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top
Azerath
Публикувано на: 17.9.2005, 15:23
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 428
Участник # 9
Дата на регистрация: 8-July 05



"Тенгрианите познават Небесната воля, и тя, Волята ще ги постави на царския Престол! Днес ги гонят, преследват ги, овластените впрегнаха всичките си налични сили против Тенгрианите, но кога ударите на врага са плашили истинския воин на Тангра?"

Пак от "Червена Книга"

Нещо се отклонихме от темата обаче. smil3dbd4d99c6eaa.gif


--------------------
“???????? ??????? ? ??????? ? ??????? ????? ?? ?????????.” (???????? ????). ???????, 6774 IYI "??????? ?? ??????? ??????????? ?? ??????????? ?? ??????? ???????? ?????? ????????." (????? ??????) 1941
PMEmail PosterUsers Website
Top
ЛЕМС
Публикувано на: 17.9.2005, 15:23
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 293
Участник # 26
Дата на регистрация: 22-July 05



QUOTE
Истински силният човек не се тревожи кой доколко упражнява свойта воля в спора, защото той няма съмнения в себе си и никой не би могъл да го дестабилизира- за това и отреагирва спокойно. Силата-това е да сме в хармония със себе си и съответно да не приемаме като заплаха отправените ни провокации защото те не могат да бъдат реална заплаха за нас като личности.


Хубави мисли си С-ПО-делила с нас, Bell . И `хунор` (преведено означава: хора от една кръв) ти е отговорил перфектно. И според мен темата е изчерпана.
Избрах си горния цитат от Твоето признание (виж в каква тема си го плеснала!!!) и ще го изнеса в НОВА ТЕМА.
Колобърът ни започна със Силата на СЛОВОТО, Ти, Bell , продължаваш със Силата на човека, може пък и до я докараме някак и до СИЛАТА В ДЕЙСТВИЕТО на ... хората с една кръв, които са ЧОВЕЦИ = Българи по дух и САМОСЪЗНАНИЕ!!!

Чакар


--------------------
??????????????? ? ?????? ? ????????.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Top
Хунор
Публикувано на: 18.9.2005, 13:02
Quote Post


Участник
***

Група: Изгонени
Съобщения: 491
Участник # 14
Дата на регистрация: 12-July 05



Ще си позволя да ви пусна още един Прекрасен текст на Елтимир!

"Наричат идването на ционския цар “пристигането на Антихриста”. Краят му е предизвестен. Макар с цената на много кръв и жертви, Антихристът ще се провали, ударен от Божията десница. Ние работим по втория вариант, предсказан в нашите свещени текстове. Великият Владетел, наследникът на древната традиция, долетелият върху крилете на Небесната Вяра ще осуети властта на Сина погибелен. Така или иначе ще спечелим Ние. Същинският въпрос е:

ЩЕ СЪУМЕЕМ ЛИ ДА ИЗБЕГНЕМ СТРАДАНИЕТО?

Няма да го избегнем, ако продължаваме все така да проявяваме олигофренска наивност. Огледайте се и вижте какво представлява днешният ви ден. Май 2002 г. Полицаи участват в трафик на хора. Полицаи участват във въоръжени грабежи. Главният секретар на МВР ген. Бойко Борисов обвинява правосъдието за липсата на резултати в борбата срещу престъпността. Правосъдието надменно мълчи. Обвиняват шефа на Националната полиция генерал Васил Василев във връзки с мафиози, наричат го "генерал-мафиоз". Този път мълчи Борисов. Прокурор обвинява свои колега в съучастие при терористичен акт. Арестуват прокурор и после го освобождават. Прокурори оспорват легитимността на Главния прокурор. Пред очите на целия народ арестуват жена с най-чудовищно обвинение и от нейно име съчиняват самопризнания, без тя да има възможност да се защити. Показно завеждат дела срещу свръхпрестъпници и после тихомълком ги прекратяват. Остана ли някакво право в тая скапана държава, освен правото на силния и на богатия? Геноцидът срещу българите върви с пълна сила. "посочените елементи на обективната страна на престъплението геноцид за съжаление съществуват и в българската социална действителност. Застрашена е базата на българския национален геном." - писа в-к "Монитор" през януари. Обвиниха вестника в нацизъм, ксенофобия и хитлеризъм. Какво излиза, посочваш престъпника и веднага ти приписват неговото престъпление. "Деянието геноцид може да се осъществи чрез провеждане на официална политика, приемане на закони и други нормативни актове, целящи парализиране на икономическите отношения, повсеместен глад, мизерия, смъртност, с недостъпност на крайно необходимите животоспасяващи лекарства, изключително скъпо здравеопазване, принудителна имиграция, налагане на данъци, такси и цени на храни и вещи от първа необходимост в размер по-висок от този на заплатата и пенсията, а новите цени на тока и парното създадоха психически стрес." И само си помислете как всичкото зло може да пропадне, ако оттеглим всичкото си доверие от слугите на Цион, ако си вземем обратно всичката сила, която им дадохме.

Ционската неуязвимост като международна сила пропадна. Нациите са известени кой е врагът. Митът за тяхната непобедимост пропадна. Не напразно те полагат толкова усилия за поддържането на този мит. В същото време самият Израел се разтърсва от бомбени експлозии. Отделни личности и цели организации се занимават с разработване на противогибелни методи. Стотици хиляди умове работят върху задачата и все нови се включват. Тя вече е решена, макар постоянно да научаваме за още решения. Човешкият гений е неизчерпаем!

Свободата. Великата дума “Свобода”! Те я отричат. Те отричат и Бога, дарил човека със Свобода. Затова ние, свободните хора, се устремяваме към Божественото начало, а те, оскотелите, придобиват животински качества. Те са, които вече не отличават животинско от човешко."


Противоционски протоколи


--------------------
"???????? ?? ???????? ???? ?? ??????,
?????????? - ??? ?????????? ? ???.
????????? ???????? ? ????????".
??? ???
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020